Laatste berichten BnraerlIIke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 18 DECEMBER 1939 CE LEIDSCHE COURANT EERSTF BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. Hedenmiddag kwam de Raad dezer ge meente bijeen in de aula van het Stede lijk Gymnasium. Afwezig met kennisgeving de heeren Idenburg en Groeneveld. Na afhandeling der Ingekomen Stukken komt de agenda aan de orde. lo. Benoeming van vier stadsgenees- heeren. De heeren P. J. M. Niemer, A. J. B. Poortman, S. A. de Graaff en dr. J. H. F. Lahr, worden herbenoemd. 2o. Benoeming van vier schoolartsen. Mej. dr. C. Hovens Gréve en de heeren W. J. E. M. Simons, A. J. B. Poortman en H. P. Veldhuijzen worden herbenoemd. 3o. Voorstel tot het verlengen van de aanstelling aan de o.l. school aan de Me dusastraat A, mej. G. J. J. Antony, over te plaatsen naar de Opleidingsschool voor U.L.O. aan de Langebrug A. Goedgekeurd. 5o. Voorstel tot het wijzigen van het raadsbesluit in zake het verhuren van het perceel Haarlemmerstraat No. 165a aan W. F. Kanbier te Leiden. Goedgekeurd. 6o. Voorstel tot het opnieuw verhuren van het perceel Aalmarkt No. 12 aan Mw. de Wed. M. H. van Berge Henegouwen Jansen te Leiden. Goedgekeurd. No. 7 tot 20 bevatten goedkeuringen op rekeningenen begrootingen. Goedgekeurd. Bij de rekening van het Gem. Waschbu- ïeau uit de heer T o b (R.K.) er zijn ver wondering over, dat de uitkomst van het bedrijf precies op de cent na klopt met de raming. Dat kan spr. niet gelooven. Wethouder V e r w e ij (S. D. A. P.) zegt, dat de directrice in het begin van het jaar geen begrooting heeft ingediend. Gemaks halve zijn de werkelijke uitgaven tevens als raming aangenomen. Daarna z. h. st. goedgekeurd. 21o. Voorstel tot het wijzigen van de verordening betreffende het verleenen van een bijslag op de pensioenen aan gemeen te-ambtenaren en hunne weduwen en weezen toegekend. (Voortzetting van be staande toestand). Goedgekeurd. 22o. Voorstel tot het verlengen van den termijn van ontruiming van een 35-tal on bewoonbaar verklaarde woningen. Goedgekeurd. 23o. Voorstel tot het verleenen van een subsidie aan de Commissie inzake Huis houdelijke Voorlichting en Gezinsleiding en tot het vaststellen van den desbetref- fenden begrootingsstaat. Goedgekeurd. 24o. Voorstel inzake het aankoopen van eenige perceelen bouwgrond en water aan en nabij de Kortenaerstraat, Evertsen- straat en Van Speykstraat en tot het vast stellen van de desbetreffende begrootings- staten. Goedgekeurd. De overige punten werden z. h. st. goed gekeurd. Daarna kwam de begrooting voor het jaar 1940 aan de orde. R. K. HANDELSREIZIGERS. „St. Christoffel" hield j.l. Vrijdag in „De Harmonie" een openbare ledenvergadering. Deze vergadering, die ook toegankelijk was voor de damse der leden en huisgenoo- ten, bleek reeds bij de opening een groot succes te zijn. In zijn openingswoord sprak de voorz. zijn voldoening uit over de groote opkomst en heette de dames en heeren hartelijk welkom. Zich richtend tot den eerw. spr. van dezen avond, sprak hij de hoop uit, dat aan de opkomst moge beantwoorden het succes, dat hij als „hoofdvertegewoor- diger" van het Retraitehuis van Bergen zal binnenhalen. Na de notulen werd een dankschrijven voorgelezen, waarin een gemobiliseerd col lega hartelijk dank bracht voor de aardige St. Nicolaassurprise, welke hij van de afd. heeft mogen ontvangen. Hierna werd het v/oord verleend aan den eerw. spreker, pater H. de Groot, die aan de hand van een serie mooie lichtbeelden een lezing hield over het retraitewerk, on der den titel „Beiden getrouw". In zijn inleiding sprak de eerw. spr. zijn voldoening uit op te mogen treden voor de afd. Leiden. Spr. deelde vervolgens mede, dat de naam van het onderwerp „Beiden getrouw" wilde zeggen, God getrouw en het vaderland getrouw. Het een kan zonder het ander niet bestaan en waar anders dan in een gesloten retraite kan men datgene vinden, waardoor het eerste bereikt wordt en waardoor het tweede vanzelf volgt. In het eerste deel voerde spr. de met aan dacht luisterenden terug naar het onstaan van het retraitewerk om vervolgens de uit spraken te laten hooren van de laatste vier groote Pausen, die eenparig met grooten aandrang het retraitewerk hebben gepre zen. Het tweede deel gaf een beeld van het werk in Nederland, waar in den loop der jaren 13 retraitehuizen zijn verrezen, waar in jaarlijks 40.000 dames en heeren een ge sloten retraite medemaken. Aan het slot van zijn lezing hoopte spr. groote belang stelling te hebben opgewekt voor dit prach tige werk en dat het volgende jaar 50 pet. der afd. Leiden, van 1" tot 21 Juli, in het retraitehuis te Bergen aanwezig zal zijn. De voorz. maakte zich de tolk der aanwe zigen door den eerw. spreker hartelijk dank te zeggen voor deze prachtige lezing en hij hoopte, dat het succes zich zal open baren door groote deelname van de afdee- ling Leiden. Nadat eenige vragen omtrent het gespro kene waren beantwoord, werd het gebed voor de „Nieuwe Gemeenschap" gebeden waarna de voorzitter deze zeer goed ge slaagde vergadering sloot op de gebruike lijke wy'ze. „ST. PAULUS". De gehouden Jaarvergadering van „St.- Paulus" is, behoudens dat de opkomst be ter had kunnen zijn, uitstekend geslaagd. Een nieuwigheid was, dat de vergade ring geopend werd met het zingen van het Strijdlied van "t R.K.W.V., hetwelk keurig slaagde. Allereerst herdacht de voorzit ter, de heer ter Haak, de in het afgeloopen jaar overleden leden H. Wallaart en J. v. d. Meel. De hoofdbestuurder, de heer Nijhof, be sprak vervolgens „De organisatie in deze moeilijke omstandigheden". Deze uiteenzetting gaf den leden de vol doening, dat de belangen bij het hoofdbe stuur ook in dezen tijd in goede handen zijn. Speciaal wees spr. op het nog veel te hoogere percentage der ongeorganiseerden. De aanwas in het afgeloopen jaar is echter schitterend geweest. Het getal 7000 moet ook met aller medewerking spoedig bereikt worden. Nadat verslag was uitgebracht over de laatstgehouden vergadering van het Geor ganiseerd Overleg werd overgegaan tot de bestuursverkiezing. De aftredenden, de heeren Houps, v. d. Weijden, v. Teylingen en Visser werden bij acclamatie herbenoemd. In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer J. v. d. Meel, werd voorzien door benoeming van den heer S. v. d. Zee. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden onder dankzeg ging goedgekeurd. Met de benoeming der leden voor de ver schillende commissies kwam het einde, na dat de G. A. Rector Bernefeld dank had gebracht voor de attentie op zijn verjaar dag op 6 Dec. j.l. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Schaak-Simultaanwedstrijd. Als laatste bijeenkomst in dit jaar hield de V. V. M. een schaak-simultaan wedstrijd in hotel „Den Burcht". Het was wederom mr. C. J. Goudsmit, se cretaris van het Kon. Gen. „M. S. G/\ die zich bereid verklaard had teggn een aantal Mathesianen den strijd aan te binden. In zijn openingswoord heette de voorzit ter, de heer J. Freeke, de aanwezige scha kers en in het bijzonder mr. Goudsmit, har telijk welkom. Daarop begon mr. Goudsmit zijn ronde langs dé borden. Nadat verschillende spelers waren afge vallen, behaalde de heer G. M. van Rij de eerste overwinning en kort daarop volgde de tweede overwinning door den heer Jac. Galjaard. Voor den derden prijs kwamen in aan merking de heeren v. Zoest, Goddijn en Smitd. Een probleem, opgegeven door den heer Goudsmit, bracht de beslissing ten gunste van den heer Goddijn. In totaal werden door mr. Goudsmit 18 partijen gewonnen en 2 verloren. De voorzitter vertolkte de gevoelens van alle aanwezigen, toen hij mr. Goudsmit hartelijk dankte voor de medewerking tot het welslagen van dezen avond. KONING WINTER DEED ZIJN INTREDE. De ijzers onder. De onverwacht ingevallen sterke vorst heeft het aanzien vait" stad en land plotse ling veranderd en het ijsvermaak kon de plaats innemen van andere bezigheden. Vooral doordat de tennisbanen hier en daar onder water waren gezet kon men reeds gisteren zonder gevaar van dit bij uitstek geliefde wintervermaak profiteeren en ve en hebben er reeds druk gebruik van gemaakt. Vandaag wérd ook de Leidsche ijsbaan geopend. Behalve hier en daar op wat slootjes is verder nog niet te rijden, zoodat uiterste voorzichtigheid geboden is. GETEEKEND PORTRET VAN MA TT HIJS DE VRIES. Het Prentenkabinet der Rijksuniversi teit alhier is door schenking verrijkt met een geteekend portret van Matthjjs de Vries door Jan Veth. Deze teekening, een der beste door Veth vervaardigd, is blijk baar een voorstudie voor de bekende li thografie, welke in 1891 in het Weekblad de Amsterdammer verscheen als onderdeel van de reeks „Bekende Tijdgenooten." De teekening is tentoongesteld naast den steendruk die op de in het Leidsche Pren tenkabinet gehouden tentoonstelling „Por tretten van bekende Nederlanders om streeks 1900" reeds aanwezig was. In verband met deze aanwinst blijft ge noemde tentoonstelling, die nog steeds de aandacht trekt, geopend tot 15 Jan. 1940. Zaterdagavond te ruim half negen heeft de politie-brandweer een schoorsteenbrand je gebluscht in perceel Seringenstraat 2. Zaterdag vond in de bovenzaal van de Harmonie de jaarlijksche feestavond plaats van de Athletiek Vriendenkring Holland. De vooravond werd geheel verzrogd door het duo Smecri en den pianist-accordeonist De Vos. Deze drie populaire artisten oogst ten een spontane ovatie voor hun keurig verzorgd programma. De vooravond werd besloten met een toepasselijk woord van den voorzitter, den heer C. Guldemond. Gistermiddag te half vijf is in een Rijn aak, gelegen nabij de Kettingfamriek in den Rijn, door oververhititng van een kachel brand ontstaan. Het vuur kon met eenige emmers water worden gebluscht, doch het had reeds eenige schade aange richt aan den houten schoorsteenmantel en het plafond. De politie-brandweer be hoefde geen dienst meer te doen. Tooneel EEN HUIS VOL HERRIE. Men moet al heel nurks zijn, als men van dit pretentielooze spel wat kwaads zou willen zeggen. Wie kan nu niet van harte meelachen, wanneer men voor zich een stel komiekelingen geplaatst ziet, die va de eene dolle situatie in de ander rollen. Gisteravond had de Stadsgehoorzaal het revuegezelschap Johan Kaart op bezoek, die kwamen met ..'n Huis vol herrie", een Amerikaansche klucht in drie bedrijven, door Harrij B. Linton en Ed. v. Berkin. 't Is een hoogst vermakelijk spel. Diep gaat het niet, maar men lacht en is ont wapend. De uitwerkin" i- ----'anig, dat de lachsalvos niet uit de zaal zijn, maar dat komt voor een groot deel voor reke ning van het tooneelgezelschap, dat door een keurige vertolking aanvulde wat in het stuk ontbrak. Het stuk speelt zich af op een zomer- schen dag op „Vredeoord", het landgoed van Jack Gay. De heer en mevrouw Gay zijn gelukkig gehuwd, totdat zijn schoon ouders, Arabella er Noah Stagg bij hen komen logeeren. Het dienstmeisje van Gay is in stilte getrouwd met zijn zwager Willy, die ook een baby hebben die zij bij kennissen hebben ondergebraccht. Gay krijgt van zijn schoonpapa de piano welke hij reeds eerder aan zijn eigen vrouw cadeau deed, maar waarmede hij door zijn vrouw het huis is uitgegooid en wil deze als verrassing aan zijn vrouw schenken. Hij weet dat zijn schoonmoeder razend zal worden als zij de piano, welke intusschen wordt opgeknapt door Dr. Niks, gewezen veearts, in zijn huis ziet. Het verhaal draait nu om de schoonmoe der, de baby en de piano, die steeds wor den verwisselt. De dolle situaties die uit deze verwikkelingen voortvloeien, houden de zaal aan het lachen. Het stuk werd gedragen door Joh. Valk Jack Gay met als tegenspeelster Staf Bouber als Arabella en ten duidelijkste werd door hun spel gedemonstreerd wat een uitstekende tooneelspelers zij zijn. Johan Kaart, die den rol uitbeelde van den gewezen veearts Dr. Niks, was een rake typeering, elk woord door hem ge zegd, deed de taal bulderen. De overige rollen sloten zich uitstekend aan. «car nnienieuwfi» LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Indisch recht: de heer W. J. Wijnberg, Den Haag. Binnenland DE KOSTWINNERSVERGOEDING. De Regeeringsperodjenst meldt: De Minister van Defensie heeft bepaald, cat de kostwinnersvergoeding, die is vast gesteld op het steunbedrag, hetwelk een dienstplichtige als ondersteunde werklooze vóór zijn opkomst laatstelijk genoot, in de •A eek van 18—23 December 1939 wordt ver hoogd met het bedrag, dat de dienstplich tige dit jaar als Kerstgave vermoedelijk zou hebben genoten, indien hij niet in wer- kelijken dienst zou zijn geweest. MOEILIJKHEDEN VOOR DE SCHEEP VAART IN PET IJSSELMEER. De scheepvaart heeft op het IJsselmeer thans reeds met groote moeilijkheden te kampen. Was het Zondag voor motor schepen nog wel mogelijk, om, zij het niet zonder moeite, zich een weg te banen door het ijs op het Buiten-ij, thans blijkt dit uitgesloten. Vijf vaartuigen, voorzien van sterke mo toren, voeren vanochtend de Oranjesluizen uit, doch bleven op het Buiten-ij steken en moesten terugkeeren. Een dezer motor schepen had nog de hulp van een voort stuwende sleepboot, maar ook dit mocht niet baten. Beide waren gedwongen, ter hoogte van Durgerdam naar de Oranje sluizen terug te varen. De schipper van dit vaartuig deelde ons mede, dat het ijs op het Buiten-ij ongeveer 8 cm. dik was. Met zijn verrekijker had hij de situatie nabij Pampus bezien. Zoover hij kon kijken, ongeveer een uur gaans, was ook daar niets dan ijs. In den afgeloopen nacht kwam alleen een stoomschip uit Lemmer binnen, vrijwel zonder vertraging. Een boot van denzelf den dienst voer uit naar Kampen. Op het oogenblik is het alleen voor stoomschepen nog mogelijk om het IJssel meer over te steken. VOETGANGER DOOR MOTOR GEGREPEN. In het ziekenhuis overleden. Zaterdagavond is te Beek de 49-jarige L. Leenders, die op weg naar huis was en rijder aangereden. De man werd ernstig rechts van den weg liep, door een motor gewond en is naar het Sint Canisius- ziekenhuis te Nijmegen vervoerd, waar hij in den afgeloopen nacht is overleden. VOETGANGER DOOR AUTO AANGEREDEN. Aan verwondingen overleden. Zaterdagmiddag is te Deurne de 70- jarige heer Althuizen bij het oversteken van den weg door een personenauto aan gereden. De man werd ernstig gewond. Gisteravond is het slachtoffer overleden. POGING TOT DOODSLAG. Verliefde varensgezel doet domme dingen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een 30-jarige varensgezel op het Spui te 's Gravenhage, een revolverschot ge last op de 45-jarige echtgenoote van een caféhouder en haar dochter. De kogel trof gelukkig geen doel, hij verbrijzelde alleen een ruit in de deur van de woning boven het café. De varensgezel is op het hoofd bureau van politie in bewaring gesteld en zal wegens poging tot doodslag worden vervolgd. Tot voor kort woonde de man bij den caféhouder in. Aangezien hij een bijzon dere sympathie aan den dag legde voor een 20-jarige dochter des huizes en de café houder er niets voor voelde den varens gezel te zijner tijd als schoonzoon aan te nemen wees hij den man de deur. Daarop 6loeg de varensgezel zijn tenten op in een logement aan de Ammunitiehaven. Het ver liefde hart voerde hem intusschen nog dik wijls naar het café op het Spui. Wanneer hij het meisje sprak, gebeurde het wel, dat n(j haar met nadruk verzocht zich niet met andere mannen in te laten. Af en toe had den deze verzoeken het karakter van een dreigement. Dat het den varensgezel hier mede ernst was, bleek Zaterdagnacht, toen het sluitingsuur was aangebroken en het meisje nog eenigen tijd bleef napraten mft een jeugdigen vriend. De cafédeur was reeds gesloten en vader en moeder waren reeds naar boven. Op een gegeven moment zag het meisje door een kier van een gor dijn het gezicht van den varen-gezel, die buiten het café de komst van het tweetal afwachtte. Even later wild" het meisje haar mend door de woningdeur uitlaten. De weg werd den jongenman echter versperd door den varensgezel, die naar binnen wil de Hiervoor voelde het meisje uiteraard niets, maar toen zij de deur weer wilde sluiten, zette de varensgezel een voet er tusschen. De jeugdige vriend ging daarop hulp halen van den caféhouder en diens echtgenoote. De vrouw verscheen het eerst beneden. Juist op dat moment loste de varensgezel in de richting van de twee vrouwen een schot, de kogel verbrijzelde een ruit, zoodat de splinters moeder en dochter om de ooren vlogen. Gewond wer den zij echter niet. De varensgezel was in tusschen gevlutht naar zyn logement en ijlings op bed gekropen. De politie had hem spoedig te pakken. Bij zijn aanhouding ont kende de man geschoten te hebben. De ko gel heeft men later teruggevonden op de vloer bij de woningdeur. Buitenland LEGERBERICIITEN. PARIJS. 18 December. (A.N.P.) Het Fransche legcrbericht van hedenochtend luidt: Een kalme nacht; eenig vuur van de ar tillerie. BERLIJN, 18 December. (A.N.P.) Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Tusschen Moezel en Pfaelzer Wald was het artillerievuur van beide zyden iets levendiger. Het luchtwapen maakte ver kenningsvluchten boven Oost-Frankrijk en de Noordzee. Hierbij drongen de Duit sche vliegtuigen in het Noorden tot de Shetland-eilanden en in het Zuiden tot Portsmouth door. Zij verdreven op ver scheidene plekken^ Engelsche voorposten schepen en kustwachtbcoten van hun lig plaatsen. Een voorpostschip werd door bommen tot zinken gebracht. Des avonds probeerden Engelsche vliegtuigen de Duit sche kust te benaderen. Het pantsertchip „Admiral Graf Spee" heeft den tot herstel van zijn zeewaardig heid benoodigden tyd van de regeering van Uruguay niet gekregen. De Fuehrer en opperbevelhebber van de weermacht heeft daarom den commandant het bevel gegeven het pantserschip buiten de terri toriale wateren in de lucht te laten vlie gen en te vernielen. Dit is op den 17en De cember tegen 20 uur gebeurd. DE TORPEDEERING VAN DEN DUITSCHEN KRUISER. LONDEN, 18 December. (A.N.P.) Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat de torpedeering van een Duitschen krui ser door de Britsche duikboot „Ursula" geen verband houdt met de mededeeling der admiraliteit van vier dagen geleden, dat de duikboot welke de „Bremen" had waargenomen, een onderzeeër tot zinken had gebracht en een vijandelijken kruiser had getorpedeerd. GEEN DUITSCHE KRUISER TOT ZINKEN GEBRACHT. BERLIJN, 18 Dec. Het Duitsche Nieuws bureau deelt mede, dat het van Britsche zijde verspreide bericht, volgens hetwelk de Britsche onderzeeër ..Ursula" een Duit sche kruiser van de „Koeln-klasse" in de monding van de Elbe tot zinken zou heb ben gebracht, van allen grond is ont bloot. KAPITEIN VAN DE „TACOMA" GEARRESTEERD. NEW YORK 18 December. (A.N.P.) De correspondent te Montevideo van de „New York Times" meldt, dat de kapitein van het Duitsche schip „Tacoma" in hechtenis is genomen, omdat hij zonder verlof met zijn schip is uitgevaren. De manschappen van de „Graf Spee" aan boord van de „To- coma" zijn geïnterneerd. De Duitsche legatie te Montevideo zegt, dat de kapitein en de bemanning van de „Graf Spee" in twee sleepbooten op weg zijn naar Buenos Aires. Zij verwachten, dat Argentinië hen zal behandelen als overle venden van een gezonken schip, terwijl Uruguay hen zou interneeren. LEIDEN. Geboren: Cornelis, z. ,*ran P. Chau- dron en C. Crama Antonius Jacobus Maria, z. van R. H Jaspers en M. Ouwer- kerk Henri Antonl Petrus, z. van J. C. Tabbers en J..C. J. Tabbers. Ondertrouwd: D. Flippo jm. 21 j. en W. Harteveld jd. 20 j. C. v. d. Lelie jm. 23 j en J H. v d Reijden jd. 22 j. D. P. Kuijvenhcver Jm. 36 J en J. v. Wil gen jd. 37 j. C. Hoogweg jm. 20 j. en A. Jansen jd. 19 j H. Dongelmans jm. 22 j. en A C Koolmies jd. 20 j. Overleden: M. Chaudron hsvr. van C. v. d. Ham 59 j. MUITENDE RUSSEN. KOPENHAGEN, 18 December. (A.N.P.) Het blad „Politiken" bericht, dat een ge heel bataljon van het roode leger in Fin land heeft gemuit aan den oever van het Ladcga-meer. De sulcaten hebben hun of ficieren en de communistische commissa rissen gedood. De metste soldaten hebben zich vervolgens aan de Finnen overgege ven en de rest keerde naar de Russische linies terug. DE DENEN IN DUITSC1ILAND. KOPENHAGEN. 18 December. (A.N.P.) De Denen, die in Duitschland wonen, kun nen dit jaar niet, zooals hun gewoonte was, met het Kerstfeest naar hun land gaan. De Duitsche autoriteiten willen wel een visum voor de uitreis geven, doch weigeren een visum voor den terugkeer. GERUCHTEN IN LUXEMBURG. LUXEMBURG, 18 December. (A.N.P.) Uit gezaghebbende bren wordt verklaard, dat alle geruchten welke vannacht in Luxemburg 'n omloop waren, op fantasie berusten. Sommigen zeiden n.l. dat de Duitsche troepen op het punt stonden Luxemburgsch gebied binnen te komen, andere zelden, dat de Luxemburgsche autoriteiten buitengewone voorzorgsmaat regelen hadden genomen. Wel wordt ge meld, doch het is moeilijk daarvan beves tiging te krijgen, dat een aantal Duitschers over de grens zou hebben willen desertee- ren. Daar de plaatselijke Luxemburgsche ordediensten niet in staat waren hen te ontwapenen, had men versterkingen moe ten laten komen'. Overigens wordt overal van de grens geraoporteerd. dat er niets bijzonders valt waar te nemen. Gemeld wordt verder, dat de Luxem- sche autoriteiten gisteravond besloten heb ben de bewakingsposten van gebouwen en openbare diensten te versterken, wegena incidenten, welke zich in grensplaatsen zouden hebben voorgedaan. Naar verluid de was een gevecht ontstaan io de buurt van Apach en zcuden deserteurs de Moezel willen oversteken De speciale politiemaat regelen zijn vanmorgen opgeheven. CHINEESCH OFFENSIEF. TSJOENGKING, 18 December. (A.N.P.) Gisteren zijn de Chineezen een aanval op Wan Wei begonnen Het front strekt zich uit over een lengte van 100 K.M. van Toenglioe tot Tsjoenan, halverwege Ta- toeng en Frantsjang. De-Chineezen stieten op weinig tegenstand en hebben 15 strate gische punten bezet. AMSTERDAM, 18 Dec. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 570 vette koeien, waarvan de prijzen waren 8085, 7078, 5664 cent en magere 4050 cent ter kg. s'achtgewicht; 80 melk- en kalf- koeien, 56 vette kalveren 2e kwal. 68—76 rent, 3e kwal. 5660 cent per kg. levend gewicht.. 84 nuchtere kalveren 812 en 211 rchapen 16—25 per stuk; 458 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 kg.: i v/are en vette varkens 71—74 cent per kg. slachtgewicht (enkele hooger); Aangevoerd 4 wagons geslacht runderen uit Denemar ken. Overzicht: runderen weinig aanvoer, r.aridel stug, prijzen hooger; vette kalve ren matige aanvoer, handel willig en prijs houdend. Nuchtere kalveren gewone aan voer, handel vlug en prijshoudend; schapen ruime aanvoer, handel willig, prijzen vast; Varkens ruime aanvoer, handel willig, iets hoogere prijzen. ROTTERDAM, 18 Dcc. Vee. Aanvoer: 3520 totaal, 1245 vette runderen, 212 vette kalveren, 18 nuchtere kalveren, 1441 scha- ptn en lammeren, 604 varkens. Prijzen per kg.: vette koelen 78. 62 en 4050 cent. vette rssen 72, 62 en 40—50 cent, vette kalveren f 1.35, 1.15 en 85—95 cent, varkens (le vend gewicht) 65, 64 en 62 cent, rchapen 43, 38 en 33 cent, lammeren 50, 45 en 38 cent. Prijzen per stuk: schonen f 2820— 15, lammeren f 191510. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer zeer groot, haldel kalm. prijzen le kwaliteit koeien en ossen iets hooger, overigens onderanderd. prima koeien 84 en prima ossen 76 cent; vette kalveren aanvoer if-ts ruimer, handel vlot, prijzen zeer hoog, prima l.*5; schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel matig, prijzen onveranderd; varkens: aanvoer Korter, handel vlug, prijzen hoog, prima tot 66 cent. Eenige partyen schapen voor exDort verkocht. WISS^LNOTEERINGEN (AMSTERDAM) 42 70

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3