OMGEVING RIJNSTREEK VRIJDAG 1 DECEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 hillegom GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente hield Donderdag te 2 uur een openbare vergadering. De heer Kijna drukt, bij de ingekomen stukken, zijn spijt uit, dat het beroep, om aan het Burg. Armbestuur vergoeding te geven, geen effect gehad heeft. De' voorz. is 't er mee eens, doch er is verder niets meer aan te doen. De heer Van iLerop vraagt, of 't volgend jaar weer gevraagd kan worden. De voorz. zegt: U zult er niet veel mee be reiken. De stukken worden voor kennisge ving aangenomen. De voorz. brengt nu ter sprake een schrij ven van den heer Van Lierop inzake het salaris a 15 per week vo:r de tijdelijke typiste. B. en W. hebben zich gehouden aan de richtlijnen van het ambtenarenreglement De heer v. Lierop zegt: er werd een kantoorbediende gevraagd met routine ter secretarie; spr. vindt dat salaris voor een mannelijke kracht van 2028 jaar abso luut te laag. Spr. wijst op het coll. arb.con- tract der bonden voor 'n winkelbediende. De laagste groep op een leftijd van 20 jaar begint met 17.82 per week, daarna 19.80 etc. Als we voor een geroutineerd ambte naar 15 salaris betalen, waar is dan het eind? Op een leeftijd van 2028 jaar kan een jongmensch met trouwplannen rond- loopen. Spr. hoopt, dat B. en W. dit zullen Inzien. Over deze materie wordt nog eeni- gen tijd door verschillende leden het woord gevoerd; de voorz. en de heer van Lierop worden het in dezen niets eens. Bij de comptabiliteitsbesluiten wenscht de heer Van Lierop aanteekening, dat hij wordt geacht te hebben tegengestemd. De reclames plaatselijke belastingen worden goedgekeurd. De vergoedingen aan de bijz. schoolbe sturen over 1935, 1936 en 1938 worden met alg. st. vastgesteld na een opmerking van den heer Kijne en van den heer Mathot. Met de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten wordt een rek. crt. overeenkomst geslo ten voor 1940 en machtiging wordt ver leend voor het aangaan van kasgeldlee- ningen in 1940. Het voorstel tot aankoop van grond langs den Parallelweg wordt met alg. stemmen aangenomen. De nieuw aan te leggen weg zal 8 M. breed worden. De begrootingen 1940 worden aangebo den en tot leden der commissie van onder- zek der rekeningen 1938 en begroting 1940 wrden benoemd de heeren C. W. van Dam, J. Veldh. v. Zanten en Th. Paase. Inzake een adres van den Elsbroekerpol- der geeft de voorzitter een kleine voorge schiedenis. Na dezo toelichting stellen B. en W. den Raad voor, den toestand daar te laten zooals deze was, waartoe met alg. stemmen wordt besloten. Vervolgens geeft de voorzitter een over zicht van de rekening van den gewonen dienst. Uit de cijfers blijkt, dat er zooveel bespaard is, dat we 't Rijk steeds minder noodig hebben. Verder wijst de voorzitter op art. 12 der Oorlogswet, welk schrijven voor kennisge ving wordt aangnomen. Wat de toegestane 60.000 voor de verbetering van het water leidingbedrijf betreft, deelt de voorzitter mede, dat dit bedrag tot 25000 is terugge bracht. Rondvraag. De heer Fijma vraagt, wat er nu de kleine kweekers en de eigen wer kers in nood verkeeren voor deze men- schen kan worden gedaan. Weth. Vermeer en de voorz. zetten deze moeilijke kwestie uiteen: ons college schenkt aan deze menschen volledig aan dacht. De heer Van Zanten informeert of wij 6traks ook geëvacueerden zullen moeten opnemen. De voorzitter beantwoordt beves tigend en licht een en ander toe. Verder vraagt de heer Van Zantert meer licht op den Stationsweg nu deze door de militairen als verkeersweg dienst doet. De voorz. zal het bezien. De heer Van Zanten informeert naar de restitutie van den Rijkswaterstaat inzake de verlichting van den Rij les weg. De voorzitter zegt: dat is nog niet in kan nen en kruiken. Hierna sluiting met een kort dankwoord. R.-K. Schaakclub. De uitslagen van de 0c ronde in de competitiewedstrijden zijn: Groep I: L. C. M. KoekenG. B. Kroon 10; F. NijssenP. v. d. Meij 01; R. J. J. HeirmanE. Th. La Feber 01; R. J. J. HeirmanP. v. d. Mey 01; J. J. Balm G. Mooyekind afgebr. Groep II: Th. Warmerdam—A. Jansen 01; A. JansenM. v. d. Poll 01; Staats A. Heirman 01. Volgende week wordt met het oog op St Nicolaasavond niet Dinsdag- maar Woensdagavond 6 Dec. gespeeld. Omgeslagen. Gistermiddag sloeg een paard, gespannen voor een wagen, op hol op den Veurscheweg, paard en wagen kan telde om en twee militairen, die den wa gen bestuurden, sloegen uit den wagen, doch kwamen er zeer goed af. Ook het paard had geen letsel opgeloopen. katwijk aan den rijn Een meevaller. De pachters der lan derijen van Baron v. Wassenaer van Cat- wijck kregen gisteren bij de tweede be talingstermijn van hun landheer een re ductie van 25 pet. op de halve pachtsom, zoodat de totale reductie van beide ter mijnen nu 37 pet. bedraagt. Voorwaar een edele daad, die navolging verdient. TUINBOUWO VERZICHT. De loop van zeken gaf deze week geen reden tot optimisme. De prijzen van bijna alle producten waren aan den lagen kant Een enkele maal maakte de beste kwaliteit waspeen daar een uitzondering op. Maar het voornaamste product van deze maand, de bloemkool, moest deze dagen een veer laten. De aanvoer nam door de weersver andering danig toe, zoodat de zouterijën een goede gelegenheid kregen hun slag te slaan. Toch ging de werkelijk beste kwali teit goed weg en noteerde deze nog tot 0.80 per 100. De massa le soort bracht echter niet meer op dan 5.70 tot 7.20, tweede soort ging voor 2.30 tot 3.10, met een uitzondering voor de extra par tijen van ƒ4.tot ƒ4.60 per 100. Andijvie bracht een redelijke prijs op, van 0.20 tot ƒ0.30 per kist van 6 kg. en boerenkool werd gekocht voor f 0.13 tot 0.22 per 6 kg. Uien en kroten waren beiden vast in prijs; uien van 2.45 tot 3.50 en kroten van 2.25 tot 3.10 per 100 kg. Voor was peen in de beste kwaliteit was voldoende plaats en de prijs neigde naar boven. Aan vankelijk voor ƒ0.70, den minimumprijs, tot 1.liep deze langzaam op tot 1.15 per kist. Voor de verschillende koolsoorten was aanmerkelijk minder vraag dan vorige weken en de prijzen lokten niet uit tot aanvoer. Integendeel. Groene kool kon het niet verder brengen dan f 2.30 a 3.70 per 100 kg. Gele kool noteerde van f 2.— tot 2.40 en roode kool kon niet hóoger komen dan ƒ2.20 tot ƒ2.80 per 100 kg. Van bos- paen is de aanvoer afnemend, alhoewel de prijs niet slecht was, n.l. van 5.20 tot ƒ7.90 per 100 bos. Maar het product leent zich niet goed meer om te bossen. Al met al viel het erg mee, dat de nachtvorst zoo spoedig voorbij was. Had zulks nog eenige dagen aangehouden, de ramp zou voor de tuinders buitengewoon groot zijn geweest. Tienduizenden stuks bloemkool komen nu iederen dag nog binnen, die anders ver loren zouden zijn geweest. LISSE Herbouw Openbare School De her bouw van de openbare school is thans zoo ver gevorderd, dat zij, naar wy van offici- eéle zijde vernemen, Maandagmiddag 4 December a.s., des namiddags om 2.30 uur officieel in gebruik zal worden genomen. Algemeen steuncomité. De in deze gemeente gehouden inzameling van het algemeen steuncomité heeft de totale som van 111.25 opgebracht. Een woord van dank aan het gevormde dames-comité en de collectrices komt hen zeker toe. „Nut en Vermaak". De tooneelver- eeniging „Nut en Vermaak" te Lisserbroek gaf Woensdag- en Donderdagavond haar jaarlijksche uitvoeringen. De voorzitter, de heer J. van der Ham, sprak op beide avon den een kort openingswoord. De tooneel- vereeniging voerde hierop het tooneelspel „De Lichte Last", een spel in vier bedrij ven uit de arbeidersbeweging, door K. Spierings, op. Dit inhoudrijke tooneelspel werd op zeer goede wijze gespeeld en de moeilijke rol len, zoowel als de minder moeilijke, wer den vlot en zonder vrees door de diverse spelers vertolkt. De bezoekers deden voor dit spel dan ook een welverdiend applaus aan de tooneelisten toekomen. De voorzitter sloot deze avonden met al len een tot ziens tot het volgend jaar toe te wenschen, waarmede wij gaarne instem men, omdat het gegeven spel werkelyk zeer goed was en rijk aan inhoud, waarvan leering viel te trekken. NOORDWIJK BLOEDTRANSFUSIEDIENST. Ir. de moeilijke tijden, die wij thans be leven, was het nie* alleen noodzakelijk een luchtbeschermingsdienst op te richten ter bescherming van burgers en van militai ren, maar het is ook noodzakelijk met grooten spoed over heel Nederland bloed transfusiediensten in te stellen voor ge wonde militairen en burgers, wier leven door pl.m. 400 c.c. bloed van een bloedge ver nog te redden is. Voor Noordwijk roept onderstaande werfcommissie daarvoor voorloopig 240 bloedgevers (geen militairen) op, mannen en vrouwen van 17 tot 60 jaar, die kernge zond zijn. Wjj vragen geen geld aan hen, die het moeilijk kunnen missen maar, voor een gewonde, wier leven in gevaar verkeert en da' daarmede gered kan wordenpl.m. 40' c.c. bloed aan hen, voor wie dit geheel onschadelijk is. Het is naastenliefde zonder geldelijke kosten, maar óók zonder geldelijke voor dcelen. Zij, die zich de woorden herinneren: „Gij zult Uwen naaste liefhebben als Uzel- ven" zullen zich voor dit menschlievend doel belangloos willen beschikbaar stellen en gelieven dit zoo spoedig mogelijk op te gpven, met naam, adres en leeftijd, bij een der leden van onderstaande commissie. Al of niet in de gelegenheid zijnde zich als donor (bloedgever) beschikbaar te stel len steun dit mooie doel ter bestrij ding van de aan bloedonderzoek enz. ver bonden kosten door storting of over schrijving van een bijdrage op postgiro: 113944 ten name van F. J. E. Urlus, Noord- wijk aan Zee, onder vermelding van: „Voo rden bloedtransfusiedienst". noordwijkerhout Ouderavond Kruisvaart. In hotel Gouwenberg werd gisteravond een ouder avond gehouden door de Kruisvaart van de St. Jozef-parochie. Na de opening druk te de directeur, kapelaan Schretlen, zijn spijt erover uit, dat zoo weinig ouders aan wezig waren. Dit zal, aldus Z.Eerw. wel verband houden met de uitvoering van avond van den Volksbond, doch omdat de ouderavond al twee maal uitgesteld is, kon nu niet langer meer gewacht worden. De directeur deelde voorts nog mede, dat in Februari a.s. een speciale vaderavond zal gehouden worden. Ruim 20 adspiranten waren tot de kruisvaart toegetreden, een flink getal! Kapelaan Schretlen drukte er zijn teleurstelling over uit, dat er in de parochie zoo weinig jonge mannen waren, die zich aan het jeugdwerk willen geven. Er zijn 70 kruisvaarders en slechts viór dienstdoende herauten. Dank zij de Basse- liers kunnen de ban-uren doorgaan, doch rnen moet niet zien op welke manier! De directeur sprak zijn hoop uit, dat een aan tal jonge mannen, vooral uit de K. J. M. V., zich geroepen zouden gevoelen om eeni- gen vrijen tijd op te offeren voor de op voeding der jeugd. Hoewel het. niet de ge woonte is, zei spreker, heb !k geen anderen uitweg gezien dan de adspirant kruisvaar ders onder leiding te stellen van leidstere, hiervoor hadden zich een 40-tal meisjes op gegeven. Een voorbeeld voor de jonge mannen. Hierna zorgde de mondorgelclub voor vroolijke wijsjes en marschmuziek, afge wisseld door voordrachten en spelen, waar bij de toeschouwers zich op uitbundige wij ze hebben vei maakt. De aafiwezigen wer den tusschen de bedrijven door op koffie getracteerd. Voordat het kampvuur werd aangelegd declameerde de Directeur het bekende gedicht van Pater van Meurs „Chriestne Zielen". Bij het kampvuur werden verschillende liederen gazongen, afgewisseld door zang- voordrachten enz. De avond werd beslo ten met het „Wilhelmus". De directeur deelde nog mede, da* hij volgend jaar weer met de bekende verjarings-actie zou aan vangen op een andere wijze dan voorheen. De opbrengst wordt mettertijd gebruikt vroor een ei een burcht. Volkszang. Zondag as. zal in de St. Jozefparochie begonnen worden met de \olkszang voor de vaste gezangen van de H. Mis. Feestavond Volksbond. In „de Zwaan" hield de R. K. Volksbond Donderdagavond zijn eerste feestuitvoering van het seizoen. De uitvoering werd gegeven door O. B. K.. onderafd. van den Bond. De zaal was stampvol toer» de vice-voorzitter, de heer P Koelewijn opende. Hij bracht nog In herinnering het vele werk dat de inmid dels vertrokken goestelijk adviseur had verricht. Op zijn aandringen is besloten het tooneelspel „Op de Hellas" op te voe ren. Voor het eerst zal O. B. K. hedenavond aldus de voorzitter, „gemengd" spelen, dit mede in overleg met den G. A. Nadat de heer Koelewijn de,, leden van den Volles- bond en genoidigden een plezierigen avond had toegewenscht er den tooneelclub een goed succes, ging hei doek op en werd een aanvang gemaakt met het^pel. We kun nen gerust zeggen, dat O. B. K. uitstekend geslaagd is met de opvoering, en ook met de keuze van het stuk. Er werd best ge deeld en de heer Nic. Duivenvoorde, die t-innen een paar dagen een rol moest lee- ren om een zieke speler te vervangen, mag wel een aparte vermelding hebben. In de pauze volgde de gebruikelijke col lecte voor „Hulp in Nood". oegstgeest Geboren: Jan z. van P. de Mooij cn A. de Mooij Johannes Pieter z. van J. P. Rijnbende en S. J. C. Bender Petro- nella d. van P. Heeren en J. van Zanten Maarten z. van T. J. van der Lee en W. de Leeuw Robert z. van J. J. de la Court en L. B. Schouw Joost Marinus z. van J. van 't Noordende en E. van Vliet. Overleden: Morits Löwenstein 69 jaar Louise C. Corts 1 maand Maria R. Janssen geb. Janssen 77 jaar Anna Chr. M. Pommee 41 jaar Theodorus van Steyn 73 jaar Jan de Josselin de Jong 81 jaar. Ondertrouwd: M. Ildrez en W. J. Bink. sassenheim Volksbond. De heer Kortekaas mocht zich niet in een groot gehoor verheugen, toen hij er op wees, in zijn openingswoord, dat de geestesgesteldheid van het fatalis me ook leeft onder vele katholieken in de zen tijd. Deze geestesgesteldheid maakt het zoo noodzakelijk, dat er gewerkt wordt aan de geestelijke verheffing van den arbei dersstand. Noodig hebben wij menschen met een rotsvaste overtuiging, waarop ge bouwd kan worden om te trachten een be tere samenleving te veroveren. Medegedeeld werd dat het St. Nkolaas- feest gegeven zal worden Woensdag 8 De cember des namiddags om 3 uur. Tevens, dat er in den Vastenavondtijd en uitvoe ring gegeven za lworden. Daarna leidde de voorzitter, den zeer- eerw. heer dr. Olierook in die ging spre ken over: Geestelijke Hernieuwing. Na er op gewezen te hebben, dat de bollenstreek zoo fel door den internationalen toestand v/ordt getroffen, zeide spr., dat het chris tendom momenteel afbrokkelt in dit we relddeel als de duinen bij stormweer en dat de Stad Gods uitgroeit in de zwarte landen. In de buitenwijken breidt de stad zich uit en de cit-y .Europa) gaat Christus meer en meer verlaten, door de hoogmoed die zegt: God regeert niet meer; wij zul len regeeren. Wij willen geen goedheid, geen zachtheid! Daarna schilderde spr. de Paulusfiguur en wees er op, dat in navolging van Pau- lua wij openlijk de strijd moeten voeren voor ons Credo; het zuivere Credo waar voor Paus Pius XI zooveel zorg had, het welk hij uitte in zyn Encycliek: Met bran dende zorgen. Eenige menachenleeftijden terug ziende constateerde dr. O., dat thans velen uit de arbeidersstand de Kerk hebben verlaten om de yalsche profeet Marx te volgen, die een paradijs beloofde. De practijk in eeni ge landen bewijst echter, dat het geen pa radijs, maar een hel geworden is. Later, toen de Kerk gesproken had, bleek dat de beschuldigingen door het socialis me, haar gedaan, leugens waren. Dat de Kerk niet met de kapitalisten heulde, maar de groote misstanden waarin de arbeiders verkeerden, veroordeelde. Dr. Ariëns werd daarna voor het voet licht gebracht met al hetgeen hij gedaan heeft voor den arbeidersstand. Besproken werd vervolgens waarom de Kerk niet immer voortvarend kan zijn: Zij huldigt niet den regel: het doel heiligt de middelen. Quadragesimo Anno bevat, aldus de eerw. spi., de richtlijnen, welke gevolgd moeten worden om te komen tot ons doel en voor al het tweede deel van deze encycliek, hetgeen duidelijk met voorbeelden werd aangetoond. Wat is de groote werfkracht van het Christendom? De schoonheid van zijn litur gie en de kracht van zijn werken? Ja, maar niet alleen. De Katholiek van den daad is de groote werfkracht van het Christendom. Ons persoonlijk levensgedrag als volbloed Christen, moet de menschen lokken. Doet den nieuwen mensch aan, die zich kenmerkt door vergevingsgezindheid en liefde! De Christenmensch, die arm is van geest, barmhartig, die de acht Zaligheden werkelijk in practijk brengt. Zonder strijd wordt het geloof niet ver der gebracht; gelooven en strijden, bemin nen en volhouden, en de eindoverwinning zal óns zijn, want Christus heeft gezegd: Vertrouw, ik heb de wereld overwonnen. Nadat de voorzitter den spreker be dankt had, werd de vergadering gesloten. Gunning. De aanleg van den provin cialen weg door Ter Leede is gegund aan P. Langeveld uit Hardinxveld. wassenaar IJsvereeniging. In het „Wapen van Wassenaar" hied de Wassenaarsche IJsver eeniging een aigemet-ne jaarvergaderkig. Door den voorzitter, den heer C. van Tol werd met een kort woord geopend. Hierop wierden door dien secr., den heer G. A. Henkes de notulen gelezen. Door den pen ningmeester, den heer J. Stijnös, werd hier- op verslag uitgebracht. Met het saldo van vorige jaren ad 709.15 was in totaal ont vangen de somma van f 1276,17, terwyl de uitgaven hadden beloopen in het afgeloo- pen jaar van 847.26, zoodat hij een saldo had kunnen boeken van f 428.91. Hierop werd door den secretaris het jaarverslag uitgebracht, waaruit we ont- lcenen dat het ledental 242 -bedroeg. Qp voorstel van het bestuur werd besloten, hun, die verleden jaar lid der vereeniging waren, en hun mobilLsatieplicht vervullen, vrijdom van contributie te verleenen. De aftredendie bestuusrleden G. A. Henkes, J. J. Re-mm-erswaal en C. van Tol werden na gehouden stemming met groote meerder heid herkozen. Tot leden van de kaacom- missie werden voorts benoemd de heeren M. de Wit, Looystein en G. Kroon, Bij de rondvraag kwamen diverse wen schen naar voren. Algemeen was imen van oordeel, dat het bestuur moest trachten het ledental op te voeren. Uit de vergade ring werd het voorstal gedaan, dat ieder lid, die 2 nieuwe leden zou werven, zelf vrydom van contributie zou genieten dit in den vorm van een premie. Dit voorstel werd met nagenoeg alg. st. aangenomen. Hierna volgde nog een geanimeerde ver loting. alphen aan den rijn 8AMENWERKENDE FABRIEKS ARBEIDERSBOND EN. Druk-bezochte vergadering. De samenwerkende fabrieksarbeiders bonden vergaderden op Donderdag 30 No vember met eenige personeelen van de fa brieken te Alphen a. d. Rijn. De opkomst was buitengewoon groot. Deze vergadering was belegd om verslag uit te brengen van de gevorde besprekin gen met het bestuur van de Alphensche Werkgevers Vereeniging. Door de hoofdbesturen werd er op gewe zen, dat bij de actie, in de Rijnstreek opge zet, als uitgangspunt was aangenomen, de afsluiting van een collectief contract, waarin de loonen en sociale bepalingen van de arbeiders zijn geregeld. Het stemde tot verheuging, dat de arbei ders in de Rijnstreek deze actie met be zieling en geestdrift hebben gesteund. Elke poging om de arbeiders van deze ac tie al te brengen waren en zijn tot mis lukking gedoend. Er werd op gewezen, dat in Ko-udekerk a. d. Rijn 3 fabrieken de collectieve arbeids overeenkomst hebben aanvaard, evenals de fabriek Nieuw Werklust. Ook met de N.V. Woerdensche Dakpannenfabriek is over eenstemming bereikt. Met alle directies werd op vriendschap pelijke wijze onderhandeld en de oplossing werd invreedzaam overleg verkregen. Met het bestuur van de Alphensche Wergevers Vereeniging vonden besprekin gen plaats in tegenwoordigheid van een aantal directies van fabrieken. De afslui ting van een contract werd in overweging genomen. De organisaties ontvingen ech ter bericht, dat men niet bereid was een contract af te sluiten. Voor de betonfabrieken werd een rege ling aangeboden voor: a. betaling feestdagen; b. regeling verzuim zonder loonkorting; c. 2 vacantiedagen per jaar; d. een geheel onvoldoende jeugdloonre geling. Voor de overige fabrieken is niet mede gedeeld. De bekendmaking van deze voorstellen heeft onder de personeelen groote ontevre denheid gebracht. Een ontevredenheid wel ke zeer bedenkelijke vormen ging aanne men. De organisaties hebben onmiddellijk be richt gezonden, dat deze voorstellen geen basis van overeenstemming konden geven. Het gevolg is geweest, dat toen aan de arbeiders van de Betonfabrieken werd be kend gemaakt, dat 5 pet. verhooging zou worden gegeven. Het schijnt aldus de hoofdbestuurders dat de Alphensche werkgevers willens en wetens op een conflict aansturen. De hoofdbesturen wezen er op, dat zfj, zoowel als de arbeiders voldoende gelegen heid hebben gegeven tot rustige bezinning. In geen enkele actie zouden de arbeiders dulden, dat maanden lang over hun ver langens wordt onderhandeld, terwijl dan nog de belangrijkste wensch, het collectief contract wordt afgewezen. De arbeiders ter vergadering lieten op ondubbelzinnige wijze blijken, dat men niet langer op deze wijze wenscht behan deld te worden. Men wenscht, evenals te Koudekerk en andere plaatsen de doorvoering van de c.a.o. Indien de werkgevers blijven volharden in hun afwijzen dan draagt men zelf ook de volle verantwoordelijkheid voor het toe spitsen van verhoudingen. Dit geldt niet alleen de Betonfabrieken, maar eveneens de andere bedrijven. In opdracht van alle aanwezigen werd besloten om nogmaals een verzoek te rich ten aan de Alphensche Werkgevers Ver eeniging voor een vervolgbespreking om door overleg tot een vreedzame oplossing te komen. Weigert men, dan houden de or ganisaties zich alle vrijheid van handelen voor. aarlanderveen L. T. B. Woensdagavond vergaderde de L. T. B. in de zaal van den heer W. v. d. Berg, onder presidium van den heer C. J. Kempen. De geest. adv. was verhinderd de ze vergadering bij te wonen; aanwezig wa ren het geheele bestuur en 16 leden en as pirantleden. Door inspecteur Gottenbos werd een uit eenzetting gegeven over het assuraniiewe- zen van den L. T. B. hazerswoude Ingevoerd bij de N.V. „Nieuw Werklust". Dezer dagen is men bij de N.V. Kleiwa- renfabriek „Nieuw Werklust" te Hazera- woude overgegaan tot het aangaan van een Collectieve Arbeidsovereenkomst, zulks na voorafgaande besprekingen en rijp overleg tusschen de Directie en de af gevaardigden van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders en den Ned. R.K. Fabri&ksarbeidersbond „SinL Willibrordus" te Den Haag. Tijdens een bijeenkomst, die geopend werd door den Presidunt-Commlssaris den heer P. Boor Sr., heeft deze mededecling gedaan van de resultaten, die door een drachtelijke samenwerking zij<n bereikt Nog is het woord gevoerd door de heeren C. v. d. Wal, afgevaardigde van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportar beiders te Den Haag, J. G. B. Drübers, tweede secretaris van den Ned. R.K. Fa brieks-Arbeidersbond „St Willibrordus", te Den Haag en den heer D. Hogewoning Hzn., een der Commissarissen der N.V. Eenerzijds werd gewezen op het ver heugende feit dat directie en commissa rissen der N.V. tot het afsluiten van een C.A.O. zyn overgegaan en op de rechten, doch ook op de moreele plichten, die daar uit voor de arbeiders voortvloeien. Het personeel moet hierin de loyale houding zien van de directie t.a.v. de arbeidsvoor waarden en de tarieven. Daartegenover moeten de arbeiders voelen, dat het hun duurzame plicht is met volle toewijding en energie hun arbeid in deze fabriek te ge ven. Anderzijds werd de verwachting uit gesproken, dat het personeel met volle toewijding, liefde en energie zijn schou ders zal zetten onder het werk, waarvoor het is geroepen. Besloten werd met den wensch, dat in de toekomst het bedrijf die resultaten zal afwerpen, welke door Directie en Com missarissen verwacht mogen worden nieuwkoop Personalia. Tot tijdelijk onderwyzer aan de R. K. Jongensschool alhier is be noemd de heer A. P. van Schie uit Pyn- acker, thans in betrekking aan een school te 's-Gravenhage. De benoemde komt in de plaats van mej. M. C. Groenendijk die als zoodanig eervol ontslag vroeg en ver kreeg. Geboren: Paulina, dochter van I. Ver- meij en C. Lam Marinus Antonia, zoon van M. van Koert en A. Janmaat Feik, zoon van F. Woelders en G. C. de Vlieg. Ondertrouwd: A. Bos, 22 jaar te Aalsmeer en K. Koole, 25 jaar.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11