OOK 1\ DEN ST. Mf OL WSTIJ» zult U op alle gebied het best in de Midza-zaken slagen méér dan 2500 gulden DINSDAG 28 NOVEMBER 1939 UE LEIDSCHE COUKAOT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN Rinv De Raad der gemeente Alphen a. d. Rijn kwam gisteravond te 7 uur in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemees ter P. A. Colijn. Afwezig waren de heeren Den Ouden, van Kleef en Koren. Tegen de circulaire van den Opperbevel hebber inzake het verrichten van persoon lijke diensten, hadden B. en W. vrij groote bezwaren. De administratie van een afzon derlijk register komt het college overbodig voor, daar gebruik zou kunnen worden ge maakt van het bevolkingsregister. Vervol gens achten B. en W. het meer gewenscht, dat de loonen niet zullen worden uitbe taald volgens de werkverschaffingnormen, doch volgens collectief contract of plaat selijke loonstandaard. Ook achten zij het gewenscht, dat de tewerkstelling alleen binnen de gemeente kan plaats hebben en ten slotte, dat van de tewerk-stelling uit geschakeld worden de leden' van den lucht beschermingsdienst en van de burgerwacht. De Raad kon nadat de heeren Ruysse- naars en Verdonk hun Instemming nog eens onder woorden hadden gebracht zich met de geuite bezwaren volkomen ver eenigen. 4. Voorstel van B. en W. in zake verhu ring van het ijsbaan-terrein aan de ver- eeniging „Alphensche Ijsbaan". De heer Ruyssenaars vraagt, of het niet mogelijk is, het bestuur der Alphensche Ijsbaan ook over 1939 de gevraagde verla ging van huur toe te staan. Welke motie ven hebben B. en W. tot hun afwijzend standpunt aanleiding gegeven? De heer Den Hertog onderschrijft dit verzoek en wijst er op, dat de vereeniging noodlijdend is. Weth. Sprey antwoordde, dat het grond bedrijf zich aanvankelijk bereid heeft ver klaard, de korting over 1939 eveneens toe te staan. B. en W. hadden er echter be zwaar tegen omdat zij meenden, dat daar door een precedent zou worden geschapen en andere pachters met eenzelfde verzoek zouden komen. De heer Den Uyl meent er op te moeten wijzen, dat de ijsbaan een instelling van maatschappelijk nut is, waarvoor wel een uitzondering mag worden gemaakt. Weth. Sprey deelt nog mede, dat het ijs baan-bestuur het terrein des zomers onder verhuurt, zoodat de pacht werkelijk niet zoo hoog is. Bovendien zou spr. het niet juist vinden, dat het grondbedrijf de ijs- baan-vereeniging zou subsidieeren. De voorzitter merkte op, dat wethouder Sprey als voorzitter van het grondbedrijf voorstander is van verlaging over 1939, doch als wethouder niet Weth. Sprey deelde mede, dat de meer derheid van B. en W. zijn voorstel niet heeft overgenomen. Nadat nog eenige besprekingen waren gevoerd, wijzigden B. en W. hun voorstel in dien zin, dat de verlaging over 1939 in gaat. Dat voorstel werd z. h. st. aangeno men. 5 Voorstel van B. en W. in zake verhu ring van de woningen Lindenhovestraat 1 en 3. Z. h. st. goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. in zake verhu ring van het beneden-gedeelte van het voormalige Huis der Gemeente. Z. h. st. goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. in zake verhu ring van de strook grond, dienende als toe gangspad tot het overzetveer Emmalaan, aan J. E. van Heijningen. Z. h. st. goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. in zake be schikbaarstelling van localiteiten in het voormalig secretariegebouw, voor het Rijk. Z. h. st. goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en W. in zake verhu ring van de lokalen, thans in gebruik als lar dbouwhuishoudschool aan de Holland- sche Maatschappij van Landbouw. De heer Ruyssenaars kan niet accoord gaan met de voorgestelde verlaging van 750.— per jaar. Een huurprijs van 1800 per jaar acht spr. billijk. Op voorstel van den voorzitter ging de Raad in besloten vergadering. Na heropening werd het voorstel zonder bespreking goedgekeurd. 10. Voorstel van B. en W. in zake ver pachting van verschillende gemeente-eigen dommen. Z. h. st. goedgekeurd. 11. Voorstel van B. en W. in zake het verleenen van medewerking tot verbete ring en uitbreiding van de centrale ver warming in de Bijzondere School aan de Zaalbergstraat (Oranjeschool). De heer Ruyssenaars zou B. en W. in overweging willen geven zich te houden aan de adviezen van het technisch advies bureau. De heer Gesman had ook eenige opmer kingen over dit voorstel. De voorzitter ant woordde, dat de Raad vertrouwen in B. en W. moeten hebben, dat zij niet verder zul len gaan dan noodig is. Het is hier een kwestie van wets-uitleg. Wat recht is, moet recht zijn. B. en W. zullen zich houden aan het aan hen verstrekte technisch advies. De heer Den Uyl merkte nog op, dat de fouten, die in de bedoelde verwarmingsin stallatie zijn gemaakt, blijk gaven van koekebakkerswerk. Het voorstel werd z. h. st. goedgekeurd. 12. Voorloopige vaststelling van de reke- rpr.gen, dienst 1938, van: a de water- en lichtbedrijven; b. het grondbedrijf; c de gemeente en goedkeuring van de rekening van het burgerlij 1 armbestuur, dienst 1938. Z. h. st. goedgekeurd. 13. Voorstel van B. en W. in zake aan vaarding eener schenking van den burge meester. Z. h. st. goedgekeurd. 14. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling vergoedingen ex. art 101 L. O. Wet 1920 aan bijzondere scholen over 1938. Z. h. st. goedgekeurd. 15. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling der uitkeeringen ex. art. 104 L. O. Wet 1920, aan Leiden en andere gemeen ten. Z. h. st. goedgekeurd. 16. Voorstel van B. en W. in zake aan koop en ruiling van grond. Z. h. st. goedgekeurd. 17. Voorstel var B. en W. in zake dek king van tekorten op exploitatierekeningen var de bouwvereenigingen en nutsstich- ting. Z. h. st. goedgekeurd. 18. Voorstel van B. en W. in zake opne ming van kasgeld gedurende het jaar 1940. Z. h. st. goedgekeurd. 19. Voorstel van B. en W. in zake wijzi ging der gemeente-beerooting dienst 1940. Z. h. st. goedgekeurd. 20. Goedkeuring wijziging begrooting Alg. Armbestuur 1940. Z. h. st. goedgekeurd. 21. Voorstel van B. en W. in zake het aangaan van een procedure tot terugvor dering van schade veroorzaakt door het aanrijden van een lantaarn. Z. h. st. goedgekeurd. De post voor een nieuwe motorspuit, wel ke was afgevoerd van de begrooting, om goedkeuring daarvan niet te vertragen, deed thans bij begrootings-wijziging op nieuw zyn intrede. 22. Verkoop van bouwgrond aan den heer Oudenes aan het Hazeveld en de Con- radstraat. De heer Deerenberg heeft vernomen, dat bij de gemeente gedongen kan worden! Weth. Sprey antwoordde, dat dit in een enkel geval mogelijk is. Dit stuk grond heeft langen tijd braak gelegen; getracht is ook thans om een hoogere prijs te krijgen, doch dit is niet gelukt. Bij de rondvraag informeerde de heer Den Hertog naar de inrichting van wijkge- bouwen voor den luchtbeschermingsdienst Draagt de gemeente daarin bij? De voorzitter zeide overweging toe. De heer Den Uyl bracht de lage loonen in de werkverschaffing ter sprake; de ar beiders kunnen het stuenbedrag niet ha len. Er wordt gezegd, dat het meten van den grond vroeger geschiedde als deze opgedolven was en nu als hij er in zit. Bo vendien is de keuze van werklieden thans beperkter; spr. kan zich indenken, dat voor deze arbeidersgroep het „potentieel" van de vorige niet kan bereiken. Weth. Sprey lichtte toe, dat dikwijls als de arbeiders beter ingewerkt zjjn, het met de arbeidsprestatie beter gaat. De voorzitter weet niet, of, op grond van de overweging van den heer Den Uyl, de Heidemaatschappij bereid is de normale loonen te verhoogen. Spr. zal zich verstaan met den opzichter van de Heide-maat- schappij. De heer Gesman achtte het tarief van de Heide-maatschappij voor niet-vakmenschen te laag. Eenige toeslag is wenschelijk. De voorzitter zegt, dat een trainingstoe slag gevraagd zou kunnen worden voor de eerste weken. De heeren Den Uyl en Geerlof voerden nog het woord; de voorzitter deed de toe zegging deze zaak ernstig te onderzoeken. Hierna sluiting. Katholieken, Uw eigen Dagblad is DE LEIDSCHE COURANT En bedenk eens: In de St. Nicolaas week worden op één dag 3433 aan premies uitgereikt. Daarvan wilt U toch ook wel Uw deel hebben Vrijdag 8 December premie-trekking tot het enorme bedrag van te zamen méér dan 2500 gulden De uitslag wordt Dinsdag 12 December bekend gemaakt. Vrijdag 1 December géén premietrekking DE PREMIE-WINNAARS VAN DEZE WEEK ZIJN: Premiewinnaars Ie Serie f. 1.00 lste premie f. 20. Mevr. M. H. J. T., Lorentzkade, Leiden 2e, 3e, 4e premie f. 15. Mevr. C. S. R., Fagelstraat, Leiden. Mevr. P. H., de Mey v. Streefk-straat. Mevr. B., Jan v. Houtkade, Leiden. 5e, 6e, 7e premie f. 10. Mevr. P. v. H„ Smidssteeg, Leiden. Mevr. H. G., Rijnsb. weg, Leiden. Mevr. v. d. W., Munnikenstr., Leiden. 8e t.e.m. 13e premie f. 7.50 Mevr. J. v. d. P., Oud Ade. Mevr. v. S., Kraaierstraat, Leiden, Mevr. A. B. P., Pr. Hendriklaan, Oegstg. Mevr. F., H. Rijndijk, Leiden. Mevr. A. M., Morschkade, Leiden. Mevr. v. I*, Breestraat, Leiden. 14e t.e.m. 17e premie i. 6.50 Mevr. v. D„ Lijsterstraat, Leiden. Mevr. A. H. B-, Ha arI .straat, Leiden. Mevr. P. M. Rijndijk, Hazerswoude, Mevr. W. A. T., Terweeweg, Oegstgeest. 18e t.e.m. 20e premie i. 6. Mevr. C. C., Lijsterstraat, Leiden. Mevr. J. W. R., Spieghelstraat, Leiden. Mevr. M. F. v. IL, Jan v. Goyenkade. 21e t.e.m. 24e premie i. 5.50 Mevr. H. J. v. d. K., Hugo de Vriesstraat. Mevr. H. H., Zeeweg, Noordwijkerhout. Mevr. C. S., Wasstraat, Leiden. Mevr. D.H., Verl. Bloemistenl., Leiden. t.e.m. 31e premie f. 5. A. A. v. B., v. d. Brandelerkade. P. H., H. Rijndijk, Zoeterwoude. S. G. G., Rijnegommerstr., Zoeterw. C. S., Hoogewoerd, Leiden. N. B., Heerenweg, Warmond. C. E. C., Borgerstraat, Leiden. C. S., Schelpenkade, Leiden. 32e t.e.m. 38e premie f. 4.50 Mevr. A. L. v. N., Oude Vest, Leiden. Mevr. A. v. d. M., Lageland o. Warmond. Mevr. C. v. T., H. Rijndijk, Leiden. Mevr. C. P. M., De Goejestraat, Leiden. Mevr. v. B., Rijn- en Schiekade, Leiden. Mevr. J. M., v. Speijkstraat, Leiden. Mevr. B. W., Pres. Steynstraat, Leiden. 39e t.e.m. 42e premie f. 4. Mevr. J. R. O., Waardgracht, Leiden. Mevr. N. v. d. M., H. Morschweg, Oegstg. Mevr. L., Zoeterwoudscheweg, Leiden. Mevr. M. Z„ Alexanderstraat, Leiden. 43e Le.m. 66e premie L 3.50 Mevr. S. v. S., Eenzaamheid, Warmond. Mevr. E. C. L., Hoogewoerd, Leiden. Mevr. S., Jan v. Goyenkade, Leiden. Mevr. C. v. d. L., Katenbl.w., Noordw. Z. Mevr. M. v. F„ de Kempenaerstr., Oegstg. Mevr. A. J. v. M., Rijnzichtweg, Oegstg. Mevr. H., v. Speijkstraat, Leiden. Mevr. P. N., Rijndijk, Voorschoten. Mevr. F. J. v. C., Langebrug, Leiden. Mevr. B. B., Stationsweg, Lisse. Mevr. J. J. v. Z., Meerburgerstr., Leiden. Mevr. M. I. H., Nieuwe Rijn, Leiden. Mevr. J. A. V„ Zijlsingel, Leiden. Mevr. M. B., Vreewijkstraat, Leiden. Mevr. P. J. U., Kolfmakerssteeg, Leiden. Mevr. J. I*, Timorstraat, Leiden. Mevr. A. v. B., Noordbuurt, Zoeterwoude. Mevr. J. M., Breestraat, Leiden. Mevr. M. H., CatharLiastraat, Leiden. Mevr. L. C. de R., de L. de Kanterstraat. Mevr. C. J. E., Pieterskerkstraat, Leiden. Mevr. .ju v. K., Hoofdstraat, Leiderdorp. Mevr. H. C. J., Nassaulaan, Oegstgeest. Mevr. A. J. M., Keteiboetersteeg, Leiden. 67e Le.m. 90e premie i. 3. Mevr. J. L., L. Rijndijk, Leiden. Mevr. M. A., De Kempenaerstr., Oegstg. Mevr. K. O., Rijnstraat, Leiden. Mevr. C. de V., Morschweg, Leiden. Mevr. W., Zonneveldstraat, Leiden. Mevr. F. B., v. 't Hoffstraat, Leiden. Mevr. G. de G., Rhijngeesterstr.w, Oeg. Mevr. A. K., Larunenschansweg, Leiden. Mevr. S., Steenschuur, Leiden. Mevr. A. P. E., StiUe Rijn, Leiden. Mevr. L. V., Marnbestraat, Leiden. Mevr. J. L. den O., Ververstraat, Leider Mevr. H. v. A„ MeerburgerstrLeiden. Mevr. J. v. G., Apothekersdijk, Leiden. Mevr. J. I., Straatweg, Valkenburg. Mevr. N. de M., Smidstraat, Rijnsburg. Mevr. H. v. H., Spieghelstraat, Leiden. Mevr. J. P., Os en Paardenlaan, Leiden Mevr. J. C. C., Lisserdijk, Haarl.meer. Mevr. M., Fruinlaan, Leiden. Mevr. K., Mauritsstraat, Leiden. Mevr. C. J., Engelschelaan, Voorhout. Mevr. M. W. L., Roodenb-straat, Leiden. Mevr. C. V., Mnnnikenstraat, Leiden. 91e Le.m. 137e premie 1.2.50 Mevr. V. B., Aalmarkt, Leiden. Mevr. Dr. G. K., L. de Colignylaan, Oeg. Mevr. J. A. K., de Ridderstraat, Leiden. Mevr. G. S., Zegw. weg, Zoetermeer. Mevr. G. K., Pr. Wilhelminastr., Leiden. Mevr. A. S., Joubertstraat, Leiden. Mevr. R. de B., Evertsenstraat, Leiden. Mevr. M. M„ Heerensingel, Leiden. Mevr. R. S., Heereweg, Lisse. Mevr. P. K., Thorbeckestraat, Leiden. Mevr. W. G., H. Rijndijk, Zoeterwoude. Mevr. L. T., Leidscheweg, Voorschoten. Mevr. E. O., Uiterstegracht, Leiden. Mevr. A. F. v. G., Meerburgerstr., Leiden Mevr. J. v. L., G reven straat, Leiden. Mevr. T. B., Steenstraat, Leiden. Mevr. J. v. S., Mc. Beets straat, Leiden. Mevr. S., Gasstraat, Leiden. Mevr. H., Sophiastraat, Leiden. Mevr. N. v. S., Voldersgracht, Lelden. Mevr. J. A. v. d. R. B., Oude Vest, Lelden. Mevr. M. 8., Zui^singel, Leiden. Mevr. L. J. v. d. M„ Hoogm. weg, Leiderd. Mevr. J. M. P., Pieterskerkhof, Leiden. Mevr. N. H., Pilarenlaan, Noordw.hout. Mevr. Z„ Hermanstraat, Leiden. Mevr. H. R., Spieghelstraat, Leiden. Mevr. M. R. v. d. K., J. v. Houtkade. Mevr. T., Nieuwe Beestenmarkt, Lelde Mevr. G. v. D., Postwijkkade, Sassenhein Mevr. C. v. d. W., Mared. dw.str., Leiden. Mevr. G., L. de Colignystraat, Leiden. Mevr. J. v. S., Schravend. w., Noordw.h. Mevr. J. J. v. d. R., Kraaierstraat, Leiden. Mevr. B. v. d. B., Mariënpoelstr., Leiden. Mevr. A. J. C. v. B., Tasmanstr., Leiden. Mevr. A. W., Nieuwe Rijn, Leiden. Mevr. V., Koninginnelaan, Leiden. Mevr. D. M. K., Dozystraat, Leiden. Mevr. J. D. de K., Rijksstr.weg, Hazersw. Mevr. F. K., H. Rijndijk, Zoeterwoude. Mevr. A. K., Stieltjesstraat, Leiden. Mevr. W. v. d. L., H. Rijndijk, Leiden. Mevr. B., Lage Rijndijk, Leiden. Mevr. S., Lage Rijndijk, Leiden. Mevr. de G., Lange Mare, Leiden. Mevr. R. T., Balistraat, Leiden. Premiewinnaars 2e Serie f. 0.50 lste premie f. 3.50 Mevr. K., da Costastraat, Leiden. 2e, 3e, 4e premie f. 2. Mevr. B., J. v. Houtkade, Leiden. Mevr. H. E., Aalmarkt, Leiden. Mevr. F„ Hooge Rijndijk, Leiden. 5e t.e.m. 10e premie L 1.50 Mevr. A. S., Langegracht, Leiden. Mevr. J., Lammenschans weg, Leiden. Mevr. M. B. M., Vreewijkstraat, Leiden. Mevr. A. G. T., Bessen!aan, Zoeterwoude. Mevr. N. v. H., Hoogl. Kerksteeg, Leiden. Mevr. M. C. M., Hooigracht, Leiden. 11e t.e.m. 15e premie i. 1. Mevr. C. d. W„ Mared. dwatr., Leiden. Mevr. G. K., Groenhovenstraat, Leiden. Mevr. T. L., Nieuwe Rijn, Leiden. Mevr. G. v. K., Aalmarkt, Leiden. Mevr. K., Korten aerst raat, Leiden. Premiewinnaars 3e Serie f. 0.25 lste premie f. 3.50 Mevr. B„ J. Houtkade, Leiden. 2e premie f. 2.50 Mevr. L. de K., Rijn en Schiekade. 3e en 4e premie i. 2. Mevr. L. Z., Oranjegracht, Leiden. Mevr. B. R., Doer ast raat. Leiden. 5e t.e.m 8e premie 1.1.50 Mevr. W. A., Zijlsingel, Leiden. Mevr. F„ Hooge Rijndijk, Leiden. Mevr. L. H., Mariënpoelstraat, Leiden. Mevr. A. V. R., Thorbeckestraat, Leiden. 9e Le.m. 23e premie f. 1. Mevr. C. S., Hoogewoerd, Leiden. I Mevr. A. B., Vreewijkstraat, Leiden. Mevr. v. L., Breestraat, Leiden. I Mevr. A. L. v. N., Oude Vest, Leiden. Mevr. M. W. L., Roodenb.straat, Leiden. Mevr. A. v. T., Nieuwe Rijn, Leiden* Mevr. den H., Morschkade, Leiden, j Mevr. B. F., Vischmarkt, Leiden. Mevr. T. L., Nieuwe Rijn, Leiden, j Mevr. de B. v. L., Heerengracht, Leiden. 1 Mevr. K., Pretoriastraat, Leiden. Mevr. H., Burchtsteeg, Leiden. Mevr. A. S., Hoofdstraat, Leiderdorp. Mevr. L., Cobetstraat, Leiden. Mevr. W. de G., Kaiserstraat, Leiden. Totaal bedrag aan premies deze week f. 617.50

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12