WOENSDAG 22 NOVEBER 1939 f!C i i?n>«r?'c CTTRANT DERDE PLAD - PAG. 9 RADIO-PROGRAMMA'S DONDERDAG 23 NOVEMBER. GEMENGDE BERICHTEN Nog 86 vermisten van de „Simon Bolivar" NOG EEN GEREDDE PASSAGIER OP SCHIPHOL AANGEKOMEN. Met het tweede K L. M.-toestel uit Lon den is gistermiddag een vijfde Nederlan der, die de ramp met de „Simon Bolivar" overleefde op Schiphol aangekomen. De heer mr. S. L. F. Vaz Dias werd na mens de K. N S. M. ontvangen door den heer Leyen, terwijl natuurlijk verschillen de familieleden op het vliegveld aanwezig waren. Even rustig als dadelijk na de ontplof fing van de mijn, toonde de heei Vaz Dias zich, toen hij ons gistermiddag zijn vele er varingen vertelde. Opnieuw hoorden wij het vreeselijke verhaal van de ramp, welke het schip 's middags om ongeveer twaalf uur trof. Ook deze passagier legde er den nadruk op, dat er geen sloepenrol was ge houden en evenmin een oefening met de reddingsgordels. Het verbaast hjm zelf, dat hij er zonder schrammen is afgekomen, want nadat hu in de sloep had p aats ge nomen volgde een tweede ontploffing, waardoor de reddingboot in stukken uit eenvloog. Enkele uren lang dreef deze ge redde in het water rond, voordat hij werd opgepikt door een Engelschen torpedoboot- jager. Even voordat de ramp geschiedde schijnen de Nederlandsche passagierssche pen „Spaarndam" en „Oianje Nassau" de „Simon Bolivar" te zijn gepasseerd. Terwijl de heer Vaz Dias zich aan boord van het oorlogsschip bevond deed zich nog een derde ontploffing voor, doch deze was afkomstig van een diepzeebom. Dit wijst er op, dat de Engelsche marine in de na bijheid van de plaats van 't onheil een Duitsche onderzeeër meende ontdekt te hebben. Een zonderlinge ervaring moet het ge weest zijn voor de geredden, dat zij in Har wich niet alleen in volkomen duister aan land moesten komen, maar dat zij onmid dellijk nadat zij in de douaneloods een on derdak hadden gevonden de schuilplaat sen moesten opzoeken omdat er luchtal arm werd gegeven. Het spreekt vanzelf, dat ook deze ge redde uitvoerig vertelde over alle ver schrikkingen van dien Zaterdagmiddag, welke hij zonder tv/ijfei niet licnt zal ver geten, zelfs niet, nu hij weer veilig per K. L. M. uit een oorlogvoerend land in Ne derland is teruggekeerd. LAATSTE GEGEVENS DER K. N. S. M. Ter aanvulling van de laatste gegevens geeft de directie van de K. N. S. M. thans het volgende overzicht: Eerste klasse: Aantal passagiers 93, ge red 65, nog vermist 28. Tweede klasse: Aantal passagiers 100, ge red 76, nog vermist 24. Derde klasse: Aantal pasagiers 72, ge red 57, nog vermist 15. Van de bemanning zouden volgens de laatst ingekomen berichten in totaal met inbegrip van den gezagvoerder negentien man worden vermist en wel van den dek- dienst 3, machinedienst 4, civielen dienst 11. De K. N. S. M. heeft uit Londen bericht ontvangen, dat ook de volgende perso nen, waarvan de namen niet op de lijst der geredden voorkwamen, veilig aan land zijn gebracht. Deze zijn: mr. E. M. Chenery, mej. F. Cohen, mej. S. D. Martin, de heer L. C. A Lepelaars, miss Orosovitz (een veertienja rig meisje), allen passagiers der eerste klas se Voorts nog drie pasagiers der tweede klasse, n.l. mevrouw E. S. Unterberger, de heer A. Vonckenheimer en de heer Wen sing. Wie heden zijn aangekomen. Blijkens opgave van de K. N. S. M. zijn de volgende passagiers en leden der beman ning van de „Siman Bolivar" hedenmid dag met de „Oranje Nassau" te Vlissin- gen aangekomen: Passagiers: mevrouw A. Hoorn, de heer en mevr. Veltman en drie kinderen, mej. B Gentilomo, de heer en mevrouw Groot, mej. K. Kouwer, do heer en mej Van On- zenoort, mevr. De Ries, de heeren S. en G. Veleman, en de heer Wensing en twee kin deren. Leden der bemanning: J. J. van Pelt, be diende; A. J. Medici, stoker; A. van Wes ten, bakker; M. Anches, stoker; W. Vis, koks maat; A. Schutte, bediende; J. Lindeman, eerste marconist; F. Jolmers, tweede mar conist; W. A. Hallie, leerling-machinist; J. H. Hakvoort, scheepsklerk; R. Hanrath, as sistent-machinist; J. S. Muller, assistent machinist; H. R. A. van der Hoek. bedien de; G. Schellevis, waschbaas; F P. Zwep, barbier; R. P. de Haan, stuurmans-leer ling; F. W. Smals, patissier; J. H. Wristers, bediende; C. G. Jonker, stokersjongen; K. N de Vrij, koksmaat; B. Stork bediende; P C. Klaassen, koksmaat; W. F. Monnee, v/asscher; Stolk, magazijnmeester; J. Huls- kemper, hofmeester; W. J. Hart, bediende; A Pasman, bediende; W A. Adler, barman; M A. de Ruyter, bediende, W. E. A. Veen, C. de Jong, J. Bal, E. Keus, A. Pronk, A. de Jong en A. Zwart, allen matroos; H School, matrozen jongen- L. J. den Duik, lampenist; J. P. M Vilters, bediende; P. Gielbert, matroos; G. J Blekking, electri- cien; C. Koorstra, vierdp stuurman; A. van Setten van der Meer, assistent-machinist; C Bimel, stuurmans leerling; P. Webèe- ling, olie-man; P. K. Bcssem, fotograaf; E. Green, matroos; C. P. van Eunen, bellooy; J. M. Schnabel, C. van Hees, A. van Hilst. en H. J. Bousema, allen bediende; H. P. Wiels, olieman; P. H. den Hartog, bediende; L. Vlaanderen Oldenzeel Pantryman; G. J. Jacobs, tweede machinist; H. J. de Hamer, derde machinist; D. Emanuel, derde machi nist; S. B. -Piek, olieman; P. W. Verloop, H. J. Kasper, E. N. Lenting, K. K. Jansma, J. C. Malgra, P. M. Borg A. P. Schilt en A. L Geene, allen bediende; F. B. de Swart, kok. Een dankbetuiging. Reuter meldt uit Londen, dat de directie van de K. N. S. M. haar dank heeft betuigd voor de overstelpende bewijzen van mede leven en sympathie, welke de geredden van de ramp van iaar stoomschio „Simon Bo livar" in Engeland hebben mogen onder vinden. Zoowel in de ziekenhuizen en de diverse hotels als door talrijke particulie ren is het uiterste gedaan, om hulp te ver- leenen en de geredden zoo goed mogelijk te verzorgen en bij te staan. Reeds zijn vele aanbiedingen gedaan, aldus meldt Reuter voorts, om verweesde kinderen te adoptee- ren. Van alle kanten zijn klceding en voed- sej gezonden. Typeerend is het b iefje, dat een biljet van een pond sterling vergezelde, welk bedrag bestemd is, om ten bate van de geredden te worden gebruikt. Dit briefje drukt den spijt van den afzender uit over het feit, dat zijn gift niet grooter kon zijn. MOEILIJKHEDEN MET REDDINGSBOOTEN Gevaar schuilt in het strijken bij slagzij of zeegang. De verschrikkelijke "-amp met het s.s. Simon Bolivar" van de K. N. S. M. heeft eens tc ijieer.de aandacht gevestigd op de hoogst betrekkelijke veiligheid, die men aan boord van een zeeschip geniet, indien dit 'f?ii door een ramp wordt getioffen. Men kan er van verzekeid zijn: de Simon Bol;var" voldeed, wat de sl iepen betreft, in ieder opzicht aan de door Schepenwet en Scheepvaartbesluit gestelde eischen, ter wijl mei het oog op de bijzondert omstan digheden met zekerheid kan worden aan genomen, dat o<>k de paraatheid zoowel van veilighe'üsmiddelen ais bemanning lot de hoogste perfectie was opgevoerd. En deson •■'anks deze droeve tol aan dooden lorh kan gezegd wordpn, dat de sloepen redeiijkc veiligheid bieden, indien voldaan wordt aan de volgende eischen: Bij hel te water laten: dat voldoende tijd blijft om de sloepen te bemannen en te beladen; dat tij dens de behandeling niemand een dommen streek uithaalt; dat het schip recht of bijna recht hgt; dat het schip niet al te zeei slingert en uiteindelijk, dat het schip niet te veel vaart loopt. Bij het manueuvrceren me. de boot in zee: dat de sloepsvomman- dant z;;n boot met zeemanschap behan delt en de inzittenden onder alle omstandig heden hun plaats bewaren. Vooral dat laai den hun p.aats bewaren. Vooral dat laat ste is van het allerhoogste belang. Uit den aard dot zaak behoeft ei slechts een beel klein bietje zee te slaan, of de sloep slin gert als een schip tijdens een storm op den Atlanuschen Oceaan. En als men dan zoo'n sloep heeft vol met passagiers, die meestal zeeziek zijn, is hel he'aas herhaaldelijk ge beuld. cal dit onpasselijke gezelschap naai den agen kant scnoof en de sloep om sloeg. Om dan het probleem nader te beschou wen, dient meegedeeld, dat een sloep op dek zeevast staat, dw.z. van onderen rust in precies gevormde houten, klampen ge naamd, terwijl ze door vier haken, die aan dek vastzitten, krabbeis genaamd, tegen op dringen wordt beschermd. Ten overvloede wordt ze dan nog door een dekkleed tegen inregenen en stof behoed. De allereerste werkzaamheden worden dus gevoimd door het wegnemen van krabbers, dekkleed en klampen. Het eerste geschiedt door het los slaan der „sliphaken waartoe de benoo- digde hamers, met een lijntje vastgebon den, bij de slpep hangen. Het dekkleed trekt men los, door hetzij één lUglynije los te tiekken, hetzij de slipsteken der sjorrin gen los te halen. En wat ten slote de klam pen betreft, men moet de sloep uit de klampen hijschen, doch dit systeem is vrij wel verlaten. Doorgaans vallén tegenwoor dig de klampen om. Voor dien tijd moei men echter de touwen der katrollen de „loopers" der „takels" heel dat aan boord —vastzetten, want andeis zouden de sioe- pen weer op de omgeslagen klampen valien. In dit stadium kan men oeginnen de sloep te water te laten, indien men tenminste eerst nog even hel pr<.|V-'.l stopt. Ondei in iedere sloep zit een gaatje propgat eventueel binnengedrongen water te laten wegloopen en natuurlijk dient eerst de prop in het piopgat gestopt. Na het klaar manen komt het uitzwaaien en dat hangt van de soort der davits al. Bij het te water laten der sloepen komt hel er op aan, dat het vieren langzaam en ge lijkmatig geschiedt en de sloep horizontaal blijft. Bij een sloepexercitie is dat kinder lijk eenvoudig, doch als bij een rainp alle sloepen tege'ijk bediend worden en vooi iedere sloep een paar bevaren mannen be schikbaar zijn, geeft het werken met de vaak natte en wild kronkelende loopers de grootste moeilijkheden. Het beste is natuur lijk een mannetje om, zooals dat technisch heet, „achter de hand te klaren", zoodat de man die viert, niet met de kinken te worstelen krijgt, doch in zoo'n oogenblik wil men daarvoor wel eens menschen te kort komen. Volgt het instappen der passagiers, dal ofwel op het sluependek of anders op het daaronder gelegen dek, het promenadedek geschiedt. Beide systemen hebben hun voor en tegen en per slot hangt de uitwerking veel van de omstandigheden af Bij slinge rend schip is het sloependek hel beste, doch zoo'n zwerm van door schrikt bevan gen passagiers is net goed om het werken in de war te sturen. Het eigenlijke te water laten- moet snel en met beide takels gelijktijdig geschie den, waartoe van een z.g. „uitpikpatent", een inrichting waardoor de reddingboot, zoodra zij op het wat»r is neergedaald, on middellijk vrij komt van de loopers. ge- biuik wordt gemaakt. Het dient te geschie den, als de sleep op de toppen der golven draagt en hier stuiten we weer op een der eerder genoemde eischen. dat het schip p.-adisch stil moet liggen. Want indien het schip vaart loopt, blijven de takels stijf ge spannen en werkt het uitpikpatent niei al te best. En heelemaal fataal zou het wor den indien alleen de voorste takel uithoek- te. Dan zou de sloep letterlijk over den kop worden getrokken. Ten slotte is het nog noodig, dat de men schen die boven op het dek de sloep te wa- teT hebben gelaten, eveneens meekomen en daarom moet de sloep even langszij blij ven liggen. Om dat te bereiken heeft men haar van te voren met een touw, de „voor vanglijn", aan het schip vastgemaakt, zoo dat de matrozen, langs de takels glijdende of met een stnrmleer, in de sloep kunnen dalen. Ook hiervoor is het weer noodig. dat de vaart uit het schip is. Anders zou de sloep, door de vanglijn voortgesleurd, af scheren en ongetwijfo'd omslaan. Voorai gevaarlijk is de zweefreis van de beladen sloep langs de scheepshuid. Als het schip scheef ligt hobbelt de sloep langs alle uitstekend deelen, waarbij de huid planken afscheuren en indien het schip nog slingert, kwakt de sloep, die als een ge wicht aan het eind van een slinger hangt, iederen keer met een slag tegen de scheeps huid. Tegen dit bezwaar, dat in den loop der tijden heel wat kostbare menschenlevens heeft geëischt, beschikken we thans over een echt Hollandsche remedie: Schats schaatsen! Dit zijn twee beugels, die rond de bedreigde zijde worden verbonden, met een haak rond de kiel en een schroef op het boord en die alle schokken en bescha digineen opvangen. Dat is met recht een echt Hollandsche rerredip; in één keer kijk af eenvoudig, a^h duur. Wat n*' de Simon Bolivar" betreft, de ze beschikte over Welindavits en Schats schaatsen, zoodat ze vijwel up to date was ingericht. Dat er desondanks zoovele men schenlevens te betreuren zijn, is in de eer ste plaats te wijten aan het snelle zinken terwijl daarenboven een sloep tijdens het vieren door de tweede exp'osie werd ver nield, terwijl ten s!ote ook nog een aan tal opvarenden direct door de explosie is gedood. Zoo kwam het dat deze ramp zoo vele offers eischte. AUTO VLOOG UIT DEN BOCHT. Een wielrijder en een voetganger gedood. Uit Maartensdijk wordt gemeld: Gis teravond om half elf is onder Holland sche rading een ernstig ongeluk ge beurd, dat twee nog jonge levens heeft geëischt. Een vrachtauto kwam uit de richting Hilversum, op weg naar Utrecht met zulk een snelheid door den bocht, dat de wagen op dc linkerhelft van den weg raakte en daar een wielrijder en een voetganger greep. Beiden kwamen on der de vrachtauto terecht en waren op slag dood. De wagen reed in een heg, waar hij zwaar beschadigd bleef staan. Een officier van gezondheid en een gemeentearts van Maartensdijk waren spoedig ter plaatse, doch konden slechts den dood van de slachtoffers constateeren. De lijken zijn naar het lijkenhuis te Maartensdijk ver voerd. De wielrijder was de 22-jarige heer Langelaar uit Bussum,. die juist afscheid van zijn verloofde had genomen en zich op weg naar huis had begeven. De voetganger was een 32 jarige inge zetene van Hollandsche Rading, die van de spoorweghalte naar huis liep. De burgemeester van Maartensdijk en de politie van Maartensdijk en Hilversum waren op de plaats van het ongeluk voor het onderzoek. Later op den avond is de vrachtauto door een takelwagen op den weg gebracht. MEISJE OP SLAG GEDOOD. Tusschen muur en autobus bekneld. In een zeer nauwe straat van de buurt schap Kattenburg inner Druten is het vijf tienjarig meisje P. v d K., 't oudste kind ui» een groot gezin, het slachtoffer gewor den van een noodloltig ongeluk. Het meis je liep op het trottoir aan den linkerkant van den weg tuen een groote autobus dei Maasbuurt naderde. Deze moest uitwij ken voor een met paarden bespannen mi litairen vrachtwagen. De chauffeur is laar bij de stoep opgereden met het gevolg dat het meisje tusschen de bus en een tnuur bekneld raakte. Het kind was op slag dood. Je bestuurder was zoo ontdaan, dat hij zich onder geneeskundige behandeling- moest stellen, de bus werd in beslag genomen. „Msbd." PETROLEUMLAMP IN BRAND GERAAKT. Schoenmaker sprong te water Gistermiddag is in een pothuis op den hoek van de Nieuwe Keizersgracht en Weesperstraat te Amsterdam een petro leumlamp. welke de 23-jarige schrenma- ker, die zijn werkplaats in het pothuis heeft ingericht, wilde ontsteken, in brand geraakt. Het gevolg was. dat de kleeren van den man vlam vatten. Hij verloor evenwel geen moment zyn tegenwoordigheid van geest en snelde naar den wallekant om vervolgens in het koudegrachtwater te springen. De schoenmaker kon evenwel niet zwemmen, zoodat al spoedig voorbij gangers er aan te pas moesten komen. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. 8.00— 9.15 KRO 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00a 12.00 NCRV. 8.U0 Berichten ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gramofoon muziek 1130 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest (12 45 —1.10 Berichten ANP en gramofoonmu ziek) 2.002.55 Handwerkuurtje 3.00 Pianovoordracht en gramofoonmuziek 3.45 Bijbellezing 4.45 Gramcfoonmu- ziek 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gramofoonmuziek 6.00 Orgel concert 7 00 Btrichten 7.15 Boekbe spreking 7.45 Causerie „Metaalbewer king" 8.00 Berichten ANP. herhaling SOS-Berichten 8 15 Utrechtsch Stedelijk orkest. Christ, oratoriumvereeniging en solisten 9.45 Gramofoonmuziek 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur 10.30 Gramofoonmuziek 11.5012.00 Schrift lezing. HILVERSUM II, 301,5 M. AVRO-Uitzen- ding. 8.00 Berichten ANP. gramofoon muziek 10.00 Morgenwijding 10 15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Omroeporkest HOU Weekoverzicht 11.15 Omroeporkest en solist 12 15 AVRO-Dansorkest en so liste 12.45 Berichten ANP. Gramo foonmuziek 1.00 Pianosoli 1.15 De Twilight Serenaders 2.00. Voor de vrouw - 2.30 Vioolvoordracht met pianobegelei ding - 3.00 Brei- en borduurcursus 3.45 Gramofronniuziek 4 00 Voor zieken en - 5 00 AVRO-Weekkaleidoscoop 5.30— 6 27 AVRO Amusementsorkest en solist 6.30 Sporthalfuur 7 00 Voor de kinde ren 7.05 Programma voor militairen 7.30 Engelsche les 8 00 Berichten ANP, mededeelingen 8 20 Concertgebouw-or kest en solist (ca. 9.15 Causerie over Ra cine) 10.25 Gramoloonmuziek 11.00 Berichten ANP, hierna: AVRO-Danscr- kest 11.4012.00 Gramofoonmuziek. ENGELAND. 391 en 449 M. 12.20 Het Rich. Crean-orkest 1.05 Causerie ..Sim ple facts" 1.20 Berichten 1.302 20 Orkestconcert 3 20 Geiger en zijn or kest 3.50 Dansmuziek 4.20 Berich ten 4.35 Causerie „Talking it over" 4.50 Matinee-programma 5.20 Kinder uurtje 5.35 Raadseluitzending 5 50 De Entr'acte Players 6 20 Berichten 6.35 Voor de boeren 6.50 Variété-uitzen ding 7.20 Radiotooneel 7.50 BBC- Theaterorkest 8.20 Pianovoordracht 8 40 BBC-Revue-koor en BBC-Variété-or kest 9.20 Berichten 9.35 Causerie Twee personen begaven zich te water, doch nadat zij den schcenmaker te pak ken hadden gekregen, wisten zij niet aan den wal te komen. Daarop werd de brand weer gealarmeerd, die na weinig oogen- blikken ter plaatse verscheen en de drie drenkelingen op het droge bracht. De brandwonden van den schoenmaker wa ren evenwel van dien aard. dat de man in een ziekenhuis moest worden opgenomen. In het pothuis had het vuur geen schade veroorzaakt. BOERDERIJBRAND TE HAPS. Acht stuks vee in de vlammen omgekomen. Gistermiddag brak door onbekende oor zaak brand uit in het achterhuis van den landbouwer G. M. Jans te Haps. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel. Het woonhuis en de stallen brandden tot den grond toe af. Acht koeien en drie kalve ren kwamen in de vlamen om. Uit het woonhuis kon een gedeelte van het huisraad gered worden. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. OPSPORING VAN VERMIST MEISJE GEVRAAGD. De commissaris van politie, chef van het bureau kinderpolitie te Amsterdam, verzoekt namens de ouders de opsporing van: Johanna Elisabeth de Nigtere, oud 18 jaar. Zij verliet op 18 dezer des namiddags te ongeveer vier uur haar moeder, toen bei den zich in de Kalverstraat bevonden, teneinde zich te begeven naar een con fectie atelier de Vries, Singel 23, waar zij wilde solliciteeren naar een betrekking als kantoorbediende. Sinsdien wordt het meisje vermist. Gebleken is, dat ln perceel Singel 23, welk adres telefonisch aan een bemidde- lings-bureau was opgegeven, geen confec- tie-atelier is. Het signalement van het meisje is: lang 1.60 M„ breed gebouwd, bol gezicht, blau we cogen, ronde neustop, donkerblond gol vend haar (van voren springend), boven linkeroog klein litteeken, behaard op bee- nen, gezonde gelaatskleur, gekleed in blauw gebreid mantelpak met dito muts. blauwe blouse, beige kousen, lage bruine schoenen, onderkleeding bestaande uit rose pantalon en rose corset gemerkt met waschnummer 546. Zij draagt een gouden armbandhorloge met gevlochten grijsleeren riempje en een dun gouden ringetje met diamantje. Zij had bij zich een klein blauw dames- taschje inhoudende enkele onderwijsdi- ploma's en een portemonnaie met onge veer 2.50. In verband met bovenstaande wordt medegedeeld, dat zich omstreeks half vijf dien dag voor het perceel Singel 23 moet hebben bevonden een man gekleed in een zwarte overjas, waaronder een trui, en een ..War Commentary" 9.50" BBC-orkest 10.35 Kcrte Kerkdienst 10.55 BCC-Har- monie-orkest 11.35 Dansmuziek 12.20 —12.35 Berichten. KEULEN, 456 M. 5 50 Omroeporkest 7.408.50 en 9.309.50 Gramofoonmu ziek 10 50 Harpvoordracht 11.20 Leo Esoldt's orkest 1.35 Populair concert 2.20 Causerie over het Duitsche soldaten lied (met illustraties) 2 40 Gramofoon muziek 2.50 Kinderkoorzang 3.20 en 4.30 Gramofconmuziek 5.00 Folkloris tisch programma 5 20 Omroepkleinor- kest 7.3512.20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 en 481 M. 322 M.J 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.50-^-2.20, 5 20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek 8.20 Ontspan ningsprogramma voor soldaten 8.50 en 9.20 Omroeporkest 10.3011.20 Gramo foonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofconmuziek 12.50 en 1.30 Radio-orkest 1.502 20, 5 20, 6 35 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Uit zending voor soldaten 8.50 Omroepsym- phonie-orkest. Omroepkoor en solisten 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Folklcristisch programma 8.05 Operaconcert 9.20 Berichten 9.50 Pianotrio 10.20 Concert 1.20 Berich ten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. 3e Programma: 8.00 Keulen (9.20 Berich ten) 9 50 Deutschl.s. 10.20 Diversen 11.20 Keulen 12.20 Brussel VI. (1.20 Ber. 2.20 Deutschl.s. 5.20 Brussel VI. 7.00 Diversen 8 00 Beromünster 840 Deutschl.s. 9.20 Keulen (Berich ten) 9.30 Diversen 9.40 R. Danmark of div. 10.20 Breslau (Deutschl.s.) (11.20 11.30 Ber.). 4e Programma: 8.00 Brussel VI. (Be richten) 9 20 Engeland (Berichten) 11.20 R Danmark of div. 12.20 Brussel Fr. 1.20 Engeland (Berichten) 2.20 R. Danmark of div. 3 20 Engeland (4.20 Berichten) 5.005.09 Seheveningen Ha ven (Berichten) 5.20 Brussel Fr. 5 50 Engeland (6.20 Berichten) 6.35 Brussel Fr. 7.20 Keulen (Berichten) 7.50 Brussel VI. (Berichten) 8.20 Brus sel Fr. -- 9 20 Engeland (Berichten) 9 35 Brussel Fr. 10.20 Brussel VI. (Be richten) 10.30 Brussel Fd. 11.20 En geland. Eerste Leidsche Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GcVêSTlGD 188 2. 4515 G. H. KLEflNHANS PIETER OE LA COURTSTRAAT 22 TRAK&PcET - TELEFOON 21455 Tarief en uitvoerlnq In overleg met U I alpinomuts. Hij is ongeveer dertig jaar oud. Deze man wordt verzocht zich tot het geven van inlichtingen te vervoegen aan het bureau van de kinderpolitie. Twee huiszoekingen zonder resultaat Gisteravond laat heeft de politie nog twee huiszoekingen verricht. In een hotelletje aan het Singel, waar de eerste huiszoeking plaats had heeft de politie geen spoor van het meisje kunnen vinden. Omstreeks middernacht heeft de politie nog een huiszoeking verricht in een hotel letje aan den Nieuwendijk, waar zij een meisje aantrof, waarvan het signalement een bijzonder groote overeenkomst ver toonde met dat van het verdwenen meisje. Det gelijkenis was zoo frappant, dat de politie aanvankelijk meende, de gezochte voor zich te hebben. Het meisje werd over gebracht naar het politiebureau in de War moesstraat voor een nader onderzoek. Daarbij kon het meisje echter op afdoen de wijze bewijzen, dat zij niet de gezochte is, zoodat de politie haar wederom heeft la ten vertrekken. NOG EEN MEISJE VERDWENEN. Ook op weg naar de Arbeidsbcars. Onder bijna dezelfde omstandigheden als Johanna N., is gisteren nog 'n tweede meis je spoorloos verdwenen, n.l. de 17-jarige dochter van de familie M., uit de Egelan tiersstraat te Amsterdam. Dit meisje deelde gistermorgen aan haar ouders mede, dat zij naar de Gemeentelijke Arbeidsbeurs aan de Passeerdergracht wil de gaan, om een betrekking als dienstbode te vinden. Zij vertrok opgewekt uit huis, doch was gisteravond laat nog niet in haar woning teruggekeerd, meldt de „Tel." Ook de ouders van dit meisje hebben di rect van de vermissing van hun dochter aangifte gedaan bij de politie van het bu reau MarnixstTaat, waar men onmiddellijk na de aangifte een onderzoek instelde. Het was in den afgeloopen nacht nog niet bekend of dit meisje inderdaad aan de Arbeidsbeurs is geweest. Dit zal vandaag kunnen worden nagegaan. Hcewel de ouders van dit verdwenen kind natuurlijk ook in groote ongerustheid verkeeren, is er nog niéts van te zeggen of zij uit eigen be weging is weggegaan of dat zij het slacht offer is geworden van een of ander in dividu.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9