OMGEVING DINSDAG 21 NOVEMBER 1939 CE CKiOSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM Personalia. Onze plaatsgenoote, mej. P. M. C. Janssen, slaagde te Alkmaar voor diploma A. Ziekenhuisverpleging. Santos. De speldjesdag ten bate van „Santos" heeft hier ƒ48.50 opgebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN JOH. MEIJER Fz. t Gisterenavond heeft, na een ziekte van enkele weken, het tijdelijke met het eeuwige verwisseld de heer Joh. Meijer Frediz., een in vele opzichten bekende per soonlijkheid, hier en in verre omgeving. Een rijk en welbesteed leven is in don heer M. van hier heengegaan. Begrijpe lijk, dat hij de laatste jaren niet meer zooveel activiteit aan den dag legde als voorheen, aangezien hij al eenige maanden geleden de 91 jaar was gepasseerd. Toch was hij tot voor enkele weken steeds zeer werkzaam en tot voor korten tijd maakte hij zioh nog steeds verdienstelijk door be langloos voor het onderhoud van den tuin rond kerk, pastorie, enz. zorg te dragen. Tijdens zijn leven heeft hij zioh op veler lei gebied verdiensten verworven. Hij heeft deel uitgemaakt van het bestuur van Bloembollencultuur, van de Tuindens- vereeniging die vroeger de aardappelen in consignatie naar de Amsterdarnsche imarkt zond. De administratie was bij hem. Hij was wnd. bestuurslid der Boerenleen bank. Ruim 65 jaren heeft hij deel uitge maakt van het R.K. Zangkoor, waarvan een reeks van jaren als penningmeester; Ruim 41 jaren was hij lid van het R.K. Armbestuur. Behalve dat de overledene lid was van de Derde Orde van den H. Franciscus, maakte hij deel uit van ver scheidene kerkelijke vereenig in gen of con gregaties. Enkele jaren geleden' erkende de kerkelijke overheid zijn verdiensten door begiftiging met het Eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice." Zijn nagedachtenis aal ongetwijfeld bij om-telbaren in dankbare herinnering blij ven voortleven. De plechtige uitvaart aal plaats hebben op Donderdag 23 November a.s. das morgens te half 10, waarna de be grafenis op het R.K. Kerkhof alhier. KATWIJK Personalia. Tot fabrieksbaas aan de Gasfabriek is door B. en W., in de plaats van den heer v. Diggelen, die bedankt had, benoemd de heer J. v. Vliet, te Schiedam. LISSE EEN LOSGESLAGEN KABELBALLON. Paard vond het een raar ding. Zondagavond dreef in deze gemeente een kabelballon over de landerijen en wel zeer laag. Hierdoor schrok een paard, het welk in een weiland liep zoodanig, dat hij het toegangshek van het weiland door midden liep en door de bloembollenlanden maar de boerdi rij van zijn baas liep. Een en ander beteekende voor de bloemisten die het aanging een schadepost. De ballon, vermoedelijk een losgeslagen beveiligings ballon tegen luchtaanvallen, richtte in de gemeente geen verdere onheilen aan, dooh naar wij hebben vernomen wel ir. de ge meente Haarlemmermeer n.l. aan de tele foon, waarvan vele automobilistem hinder van hebben ondervonden. Een aanrijding. Mej. A., die aam den linkerkant van de trambaan reed in de richting Haarlem, werd op "den rijksweg gegrepen door een haar achterop komende personenauto. Zij werd tegen den grond geworpen en moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen. Dr. van Dijk uit LLsse constateerde inwendige kneuzingen en verschillende schaafwonden. Per auto werd zij huiswaarts gebracht. Haar fiets was niet meer bruikbaar. LEIDSCHENDAM Geboren: Gerardus Cornells, zoon van J. C. v. d. Bosch en M. C. van Vliet. Bernadetta Gerarda, dochter van W. P. v. Dijk en C. J. v. Vliet. Wilhelmina Jo hanna Maria, dochter van H. W. Klooster man en C. G. M. Haket. Overleden: J. Hoogduin, 75 jaar. E. O verklif Vaupel Klein, 60 jaar. NOORDWIJK Personalia. Te Leiden slaagden 18 Nov. voor machinesohrijven de dames L. Krau, E. Otto, J. Brouwer en R Jachten- berg. Opleiding R.K. Meisjesschool Bronck'horststraat 42. Geboren: Cornelia Maria, dochter van C. L. Duindam en C. M. Heemskerk. Pieter, zoon van P. Kranenburg en G. Korbee. Petrus Jacobus zoon van P. C. Zuidhoek en C. Schelvis. Hen drik An- toon, zoon van A. Sira en S. H. Gertenaar. Antje, dochter van J. Plug en J. M. de Jong. Ondertrouw d: B. H. v. d. Ploeg en C. M. Hoogervorst. C. W J M. de Ruijter en J. G. G. Visser. C. Ruigrok en N. Heemskerk. J. M. Groenenwoud en W. v. d. Meij. G. v. Schie en W. H. v. Bchemen. N. Smit en G. Verheugd. Getrouwd: W. H. Hoogervorst en OP DE BOLLENBEURS Gem. Concertzaal 20 Nov. '39. Een vaas chrysanthen, opgesteld in de hal aan de trap, had blijkbaar de bedoe ling de beursbezoekers uit te noodigen „upstairs" te komen ter bezicntiging van de groote en mooie collectie chrysanthe mum indicum, welke daar door de firma A. G. van Amerongen uit Woerden was ge ëxposeerd. Aan de collectie werd een gouden me daille toegekend en vele variëteiten waren individueel met een G. V. bekroond. Vooral de vaas met oh ry san them gemengd was schitterend. Veel bezoekers zijn er echter niet bo ven geweest, de meesten bleven in de roo- kerige zaal, waar eenigen handel gedaan werd in gladiolen. Voor Argentinië en ver der Zuid-Amerika schijnt veel gevraagd te worden. De prijzen blijven slecht: enke le witte variëteiten en Picardie en Edison brengen 40 a 45 cent per honderd op in de maat 14 op. De handel in teelt ver gunningen was, bij gebrek aan aanbod, niet levendig. De prij zen bleven ongeveer gelijk aan die van de vorigen week met een lichte neiging naar boven. De Nederlandsohe Sierteeltcentrale be handelt de aanvragen tot overschrijving thans met zeer bekwamen spoed; in min der dan een week zijn de vergunningen van eigenaar veranderd. Tot nu toe kan men voor aanvragen, waarvan beide partijen in de „echte" bol lenstreek wonen en „echte" bollenkwee- kers zijn, niets bemerken van de macht aan den Sierteeltcentrale 'gegeven, om overschrijvingen te weigeren. En de Sierteeltcentrale zal de regelin gen in het bollen vak nog lange? blij ven uitoefenen. In de M. v. A. op de begrooting van het Landbouwcrisisfonids deelt de Minister mede, dat hij er de voorkeur aam geeft de overneming van de uitvoering der land- bouwcrisimaatregelen door de bedrijfs- genooten voorloopig op te schorten. Ook de N. B O., waarvan de heer D. W. Lefe- ber voorzitter geworden is en d»ir daarom zijn bedrijf gereorganiseerd heeft, wordt tot nader order niet in werking gesteld. De Minister en de Regeeringscommissa- ris, de heer Valstar, die nu juist geen „en fant chéri" van de bloemisten schijnt te zijn, hebben de Sierteeltcentrale geheel in handen. De N. B. O. echter is een orga nisatie met, zij het een beperkte, wettelijke bevoegdheid; de minister heeft alleen over besluiten der N. B. O. het vernietigings recht. Alles zou goed gegaan zijn, als de oorlog niet gekomen was en het ook zon der steun had kunnen blijver, voortbe staan. Nu echter laat de minister de N. B O. niet de beschikking over de 3 milliosm en over wat men verwacht, dat nog meer zal komen. Want men vertrouwt volkomen op het door den minister in de Tweede Kamer toegezegde; ter ondersteuning van den moeilijken arbeid der organisaties in dezen heeft zich thans ook nog een commissie uit vooraanstaande vakgenooten gevormd, die met de besturen der organisaties be sprekingen zullen voeren, om daardoor aan Z. Exc. een zoo goed mogelijk advies te geven. De minimumprijzen voor 1940 zijm aan den minister voorgesteld. Andere jaren werden deze tegelijk met het advies gepu bliceerd, nu weet men alleen, dat deze hoo- ger zullen zyn dan dit jaar. Kunstmest schijnt er momenteel vol doende te zijn; zelfs werd verteld dat er meer gebrek aan zakken voor ae verzen ding van dit onontbeerlijk artikel Is, dan aan kunstmest zelf. Redenen voor de ont vangers om de zakken zoo spoedig moge lijk terug te zenden. Wel is er blijkbaar eenig verschil in de opgaven van de oppervlakte. Men veron derstelt, dat de bètreffende organisatie als basis voor de toewijzing de met bollen be- teelde oppervlakte genomen heeft, en geen rekening gehouden heeft met het leege land, wat toch ook be tee ld zal moeten wor den. Zooals gezegd: voor de bollen is er genoeg. Een ander groot vraagstuk hetwelk sterk besproken wordt zijn de betalingen 1 En de ze zullen voor een groot gedeelte van En geland afhangen. De ingewijden zijn daar omtrent niet pessimistisch. Momenteel zijn de bloemen prijzen in Engeland best, al zijn er dan nog geen bolbloemen. daar elke invoer ontbreekt; gezien de weinige bol len welke naar Engeland zijn gegaan ver wacht men daarvoor ook goede prijzen. Een der Engelsche consuls heeft gezegd, dat de bloemisten één maal een visum kunnen krijgen om naar Engeland te gaan om geld te innen. Men weet, dat vele En- gelsohen nooit het geld opsturen. Het geld zal dus ook wel hier komen als de reizi gers niet te vroeg gaan en dat zym zij niet van plan. Vanzelfsprekend gaan zij dan per vlie»g- tuig daar dit veel minder gevaarlijk is dan de boot. Dat iedereen er zoo over denkt blijkt wel uit de stopzetting der dienst van de Mij. Zeeland, die de vorige week met één passagier overkwam. G. A. v. d. Berg. H. G. v. d. Berk en C. J. Plug. J. Otte en A. Rolaers. A. v. Burik en D. WaasdTop. A. J. Westgeest en H. C. M. v. Eed-en. J. B. T. v. d. Kraan en G. Q v. Zuijlen. J. J. v. d. Burg en W. M. Duivenvoorden. C. van Schooien en J. M. Wijnantis. Overleden: Cornelia Catharine de Roos 58 jaar. Nicolaas Meijer 77 jaar geh. met E. W. C. Moorven. Gertruida Zwarts 78 jaar geh. met Jac. Vink, NOORDWIJKERHOUT Collecte Steuncomité. De collecte voor het Algemeen Steuncomité heeft op het dorp opgebracht 37.87. ZILK Collecte Steuncomité. De opbrengst van de Zondag j.l. gehouden speldjesver koop ten bate van het Nationaal Steunco mité was het mooie bedrag van f 19.80. 9EGSTGEEST Sportvereeniging „St. Willibord" Vorige week werd de jaarvergadering ge houden van bovengenoemde vereeniging. Aan het 1ste jaarverslag, dat werd uit gebracht door den secretaris, ontleenen wij he« volgende: De vereeniging is op voorstel van den zeereerw. heer pastoor J. C. M. Looijaards opgericht in September 1938. Het bestuur werd op deze oprichtingvergadering als volgt samengesteld: M. J. Swart, voorzitter. A C. Sommeling, penningmeester, P. H. M. S v. d. Voort, secretaris. Als geestelijke adviseur werd dorr Z.H. Exc. den Bischop toegevoegd kapelaan A. A Sanders. Op een daartoe door ons gericht verzoek, werd door den zeereerw. pastoor het be schermheerschap onzer vereeniging aan vaard en werden voor de medische com missie onzer vereeniging uitgenoodigd prof. dr. E. A D. E. Carp en dr. P A. F. H. Holt- zer die ook welwillend hun functie hebben willen aanvaarden, waarvoor wij vanaf de ze plaats onze welgemeenden dank uitspre ken. Als wy nu eens nagaan wat er in het eerste jaar van ons bestaan de revue is ge passeerd. moeten wij beginnen met de afd gymnastiek, die zich het geheele jaar heeft mogpn verheugen in een groeiende belang stelling, waarvoor op deze plaats hulde wordt gebracht aan de leeraren n.l. mej. Kellenaars en den heer v. Oerle, die bei den nun beste krachten hebben gegeven om de gymnastiek op een steeds hoger peil te brengen. De uitvoering die dezen winter gehou den v;»rd, nadat er pas een half jaar was geoefend was hiervoor een sprekend be wijs v,.oj het v'ótuu. en de leden, dat het aan deze leeraren wel is toevertrouwd. Het t aiig s i do. dat de kas ten goede kwam, wnd in hoofdzaak verkregen Jooi de gehouden tombola, 'vaarvoor wij de pry zen gro'.tendeelo ten geschenke hebben ge kregen. De sch. r.ke»-» hiervan nogmaals onze n-\r- telyken dauk., £lsm°o« aan den heer Q;*f die zoo bereidwillig was de tombola voel ons animeeren. Het gehouden Vastenavondfeest onder leid.ng van der. heer Breddels, was ook een zeer gr rol succes (het tanta: belangste' lenden wos zoo groot dai er velen weg<-ns plaats gebrek /rusten wc-den geweigerd en hiermede ;s bewezen, dat de parochia nen niet naar elders behoeven te gaan om een gezellig vastenavondfeest te vieren. De gezelligheid was dezen avond zoo groot, dat het voor vele parochianen een openbaring was dat zooiets in Oegstgeest georganiseerd kon worden. Vele ouders verzochten dan ook het be stuur dezen winter meerdere van deze avonden te organiseeren, omdat zij dan de zekerheid hadden, dat hun kinderen in een R.-K. milieu nun avond doorbrachten. Het bestuur, dat in principe besloten had aan dit verzoek gevolg te geven, is helaas door de tijdsomstandigheden gedwongen eze avonden te beperken tot hoogstens een avond. De voetbalclub, die dezen winter voor het eerst in competitieverband speelde heeft geen kampioenstitel kunnen verove ren en zoo hebben wij dezen zomer de jongens laten trainen onder leiding van den heer Goddijn en wij vertrouwen, dat ze dezen winter hiertoe in staat zullen zijn. De jeugddag, die dezen zomer in samen werking met de verschillende jeugdorgani saties zou worden gehouden op 11 Juni LI. en waarvan de ltiding bij ons bestuur be rustte, is behoudens dat wy hem hebben moeten uitstellen to< 2 Juli (omdat Plu- v:us op 11 Juni als spelbreker opttrad) in alle opzichten goed geslaagd en hiervan is een goede propaganda uitgegaan voor de jeugdbeweging in het algemeen en voor on ze parochie in het bijzonder. Voor het samenstellen van het program ma zijn door ons bestuur toen commissie vergaderingen gehouden. Er werden door ons bestuur dezen zo mer besprekingen gevoerd en opdracht ge geven voor het maken van een teekening mei begrooting om het terrein naast de R. K school te egaliseeren, slooten te dempen, afrasteringen te maken, kleedkamers te bouwen en een uitgang te maken naar den straatweg. De omstandigheden hebben ons genoopt voorloopig van deze plannen af te zien, om dat het terrein door de militairen in ge bruik is genomen. De gunstige financieele resultaten van onze uitvoeringen waren wij in staat in het eerste jaar van ons bestaan een eigen vlag met standaard, alsmede voor de le den van de vereeniging 300 emblemen aan te koopen. De secretaris eindigde zyn verslag met den wensch dat de omstandigheden, waar in wij op het oogenblik leven zich spoedig ten goede mogen keeren, opdat wij onder Gods zegen ons tweede vereenigingsjaar op den ingeslagen weg mogen voortgaan en dat onze vereeniging moge groeien en bloeien voor de jeugd in het algemeen en voor onze parochie in het bijzonder. Collecte Steuncomité. Met groote er kentelijkheid jegens de burgerij wordt me degedeeld, dat de op j 1. Vrijdag gehouden collecte voor het Algemeen Steuncomité 1939 een bedrag van ƒ913.— heeft opge bracht. 10 pet. van dit bedrag komt ten De raad der gemeente Lisse vergaderde Maandagavond onder voorzitterschap van burgemeester Jhr. Mr. van RyokevorseL Afwezig was wegens ongesteldheid de heer P. Romijn. Verbreeding Eerste Poellaan. Na opening met gebed en vaststelling van een tweetal notulen van vorige verga deringen kwam de verbreeding van de Eer ste Poellaan aan de orde. De voorzitter deelde mede, dat zy mede tengevolge van de buitengewone tijdsom standigheden het niet verantwoord achten lot de verbreiding van de Eerste Poellaan over te gaan en de daarlangs gelegen gron den als bouwterrein te exploiteeren. In verband daarmede stellen zij den Raad voor van definities-en aankoop van bedoelde gronden van Mevr. de Wed. H. ZijpSmit voorloopig af te zien. De heer Knetsch kon zich hiermede wel vereenigeen mits de Poellaan, die nu een modderpoel gelijk is, wordt verbeterd. De voorzitter zegt, dat het onderhoud berust bij den Poelpolder en verbeterd zal moeten worden. De heer Duivenvoorden achtte het juist nu den geschiktsten tijd om te koopen. Later zou het wel eens duurder kunnen worden. De voorzitter wees er op, dat er onge veer 70.000 mede is gemoeid, hetgeen thans niet verantwoord is. De heer Kingma zou liever: als er geld besteed wordt, dit willen gebruiken voor ae saneering van den Stationsweg. Op een vraag var. den heer Segers ver klaarde de voorzitter, dat de Poellaan in ieder geval in een behoorlijken staat zal moeten worden gebracht door den eigenaar. De heer Boot vraagt of het de bedoeling is. dat alleen grond voor wegverbreeding gekocht zou worden of ook andere gron den. De voorzitter: ook andere gronden, waar voor wy reeds het recht van koop hadden. L*e bouwterreinen moeten de kosten van wegverbreeding goed maken. De heer Lefeber ontpopte zich als de voorsteller van het oorspronkelijke plan. Cit plan is niet alleen van belang voor de Eerste Poellaan. doch er spraken meer dere factoren in mee. De tijdsomstandig heden zijn evenwel gewijzigd. Hoe staan 3. en W. tegenover hot bouwen van wonin gen aldaar, die niet kunnen komen op den openbaren weg. Men moet altijd een zeker bedrijfsrisico nemen. Er zullen thans moei lijkheden komen en men kan die zoo maar niet afwimpelen. De Poelpolder heeft niet geheel en al medegewerkt. Wethouder Warmerdam wees op den ta melijk hoogen prijs De exploitatie wordt gezien de omstandigheden, thans te duur voor de gemeente. Eventueele plannen van particulieren kunnen altijd in overweging worden genomen. Spreker dringt aan op aanneming van het voorstel van B. en W. Met algemeene stemmen werd hierop besloten om de Eerste Poellaan niet te ver- breeden en ook geen gronden aan te koo pen. In verband hiermede besluit de raad te vens om een recognitie tusschen den Poel- polder en den heer Lefeber, die namens öe gemeente handelde, groot 75.per jaar over te nemen. Zonder discussie werd besloten o>m de loonen en wedden van het gemobiliseerd gemeente-personeel gelijk te doen zijn met de rijksregeling. Saneering Stationsweg. De saneering van den Stationsweg werd aan de orde gesteld. De voorzitter gaf de navolgende toelichting. De noodige onder handelingen zijn gevoerd. Op enkele uit zonderingen na is met hen overeenstem ming bereikt, zoodat voor zooveel noodig de onteigeningsprocedure aanhangig zou kunnen worden gemaakt. Gelet op de buitensewone. onzekere tijds omstandigheden komt het B. en W. in het belang der gemeente noodig voor dit sa- r.eeringsplan aan te houden en het resul taat der gevoerde onderhandelingen tus schen partijen vast te leggen. De heer Lefeber wees er op, dat bij het pian geen rekening is gehouden met de verbreeding van den Stationsweg in dezen toestand. Een trottoii aldaar zou gewenscht zijn. Den heer Kingma verwondert het, dat dit plan op de nominatie staat om geschrapt te worden. Wh zijn hiermede ver gevorderd Spreker wenscht wel over te gaan tot de onteigenings-procedure, omdat zulks ge wenscht is en het ge'd hieraan besteed goed is. De voorzitter wees op de verschillende consequenties Als wij doorgaan moeten wy ook gaan sloopen. Gaan we enkel door met de onteigening en aankoop van de gronden, dan zullen wij de huizen, die h'erop staan moeten gaan repareeren. Doen wij momenteel niets, dan kunnen wij de gemaakte afspraken vastleggen en betere tijden afwachten. De heer Kr.etsch Is met het betoog van den voorzitter niet overtuigd. Deze uitga ven zijn beslisi noodzakelijk en gewenscht. Zooals de heer Kingma reeds heeft be toogd. wijst de regrering er reeds op, dat men door moet gaan met de krotopruiming. De volksgezondheid is hem meer waard en ieze toestand had z. i. reeds 20 jaar gele den moeten worden weggeruimd. Wethouder Tromp: de exploitatie wordt gced aan de plaatselyke commissie van sa menwerking voor bijzondere nooden. VOORSCHOTEN Collecte Steuncomité. De straatcollec te, gehouden op Zaterdag 18 November j.l., ten bate van het Algemeen Steuncomité 1939. heeft alhier opgebracht de som van 83.02. GEMEENTERAAD VAN LISSE thans te duur en de tyd is ongewis. De heer Knetsch: had Manders wel een sluitende exploitatie 'verkregen. Dit plan aldus de heer Tibboel, heeft hem lan.g bezig gehouden. Wanneer men niet verder gaat, dan wordt de toestand aldaar hoe langer hoe slechter. Het is daar z.L onhoudbaaar. Men schept daar gelegen heden, die niet bevorderlijk zijn voor d# gezondheid. Er zijn complete loopgraven aangebracht enz. Spr. is voor een behoor lijke uitvoering gezien het stadium waarin het plan verkeert. De heer de Vroom en sluit zich hierbij aan. Wethouder Warmerdam kan voor een groot gedeelte de bezwaren van de leden begrijpen. Er zijn evenwel ernstige feiten naar voren gekomen, die B en W. hebben doen besluiten, dit voorstel te doen. Spr. wees op de lasten der gemeente, die zij thans nog heeft door het buitengewoon duur bouwen tijdens den vorigen oorlog; op den desolaten toestand in het bloem- bollenbedryf, hetgeen de draagkracht der bevolking geducht zal doen verminderen. De overplaatsing van een gedeelte der be woners van den Stationsweg naar nieuwe woningen, heeft geleerd, dat de huurach- ttrstand groot is geworden bij de exploi tatie dier woningen. Spreker wil het voor stel van B. en W. uitstellen en de stand van zaken vaststellen. De aankoop van gronden en de onteigening zijn niet te scheiden en men moet ze bij elkaar laten. Hopelijk is het uitstel kort. De voorzitter wees er met nadruk op, dat B. en W. geen vaste basis hebben en ook niet kunnen beramen de exploitatie van een eventueelen bouw, welke daarna bal moeten volgen. Met alg. st. besloot de Raad B. en W. te machtigen om de onteigeningsprocedure met kracht voort te zetten. De raad besloot worts om later een be slissing te nemen, wanneer tot een even tueelen bouw zal worden overgegaan. Na ampele bespreking werd besloten tot de overname van een gedeelte Prinsesse- straat van de Gebr. J. en A. Moolenaar. Distributie-aangelegenheden. De voorzitter lichtte dit punt toe en stelde namens B. en W. voor te besluiten tot: le goedkeuring te verleenen aan het besluit van B. en W., om van de N.V. Twentsche Bank te huren het perceel Hee- revveg no. 278, voor zooveel de kantoor ruimte betreft, voor een bedrag van 56. per maand; 2e. Een crediet te verleenen ad 300. voor de aanschaffing van meubilair en kan- teorbenoodigdheden voor het distributie- bureau; 3e. a. aan den heer H. G. Rooij akkers, als dagelijksoh leider van het bureau toe te kennen een loon van 35.per week; b. aan de kantoorbediende Mej. J. K. M. Kromhout toe te kennen een loon van 10 per week. Nadat eenige vragen waren beantwoord werd overeenkomstig het voorstel beslo ten. Benoeming van een lid van het Burger lijk Armbestuur in de vacature H. Mar seille. B. en W. stellen den raad voor, op voor dracht van het Burgerlijk Armbestuur te benoemen den heer C. van der Zaal Sr. De heer Kingma verklaarde, dat het niet gaat om den heer C. v. d. Zaal, doch spr. vond de methode van benoeming on juist. Z. i. vult het Burg. Armbestuur zichzelf aan, door een voordracht te doen met een persoon. Hij aoht het wenschelijker, dat B. en W., eventueel in overleg met het B. A., een tweetal candidatcn naar voren bren gen. Vervolgens wees spr. er op. dat in het B. A. nog geen personen zitting heb ben, die uit het volk zelf komen en der halve ondervinding hebben op dat gebied. Dit geeft spreker ter overweging. De voorzitter zeide, dat B. en W. de voordracht hebben overgenomen, omdat het voor het B. A. onaangenaam zou zijn, wanneer zij de voordracht aanvulden. Na eenige discussie werd de heer C. van der Zaal Sr. met 10 stemmen gekozen, ter wijl er 2 stemmen blanco werden uitge bracht. De voorzitter wees er nog op, dat de heer H Marseille zijn moeilijke en zware taak van voorzitter van het Burg. Armbestuur tot aan ziin dood met voorbeeldige en nauwgezette ijver heeft vervuld. Spr. ver trouwde, dat de heer v. d. Zaal zijn voet stappen zou volgen. De aanbieding van rekening, bogrooting enz., gingen onder de hamer door. Na de vaststelling van het comptabili- teitsbesluit, waarbij enkele vragen naar voren kwamen, deelde de voorzitter mede, dat B. en W. van de aanstelling van een vast ambtenaar ten kantore van Openbare Werken voorloopig hebben afgezien, om dat de tijdsomstandigheden op dien dienst zoodanig van invloed zijn, dat aan die klacht momenteel geen noodzakelijke be hoefte bestaat. Bij de rondvraag stelden de leden Dui venvoorden, de Vroomen, Lefeber, Segers, Tibboel. Boot en Schrama vragen betref fende: het niet naar de kerk gaan van ge- meentepersoneel op 3 September j.l.; het beschikbaar stellen van het gymnastieklo kaal en voetbalterrein voor vereeni<?ingen; werkverschaffing; vestiging van industrie; de ontruiming van scholen door militairen; het leggen van een trottoir in den Achter weg; de bioscoop op Zondag; de Zondags rust en winkelsluiting; de uitdeeling van voedsel door militairen; de verbetering van de Veldhorststraat en de waterleiding- tarieven. Deze rondvraag, welke belangrijk was te noemen, zullen wij morgen uitvoeriger be handelen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9