OMGEVING VRIJDAG 17 NOVEMBER 1939 Ut LtlUStHt LOUKAN1 DERDE BLAD - PAG. ft Collectief contract bloembollenbedrijf Door werknemers niet opgezegd Naar wij vernemen is door afgevaardig den uit de besturen van „St. Deus Dedit" in de bollenstreek een districtsvergadering gehouden. Hoewel men de voor de werknemers, door de prijsstijging, ontstane toe stand zorgelijk achtte, besloot men, gezien ook de zorgelijke toestand voor de werkgevers het C.A.O. niet op te zeggen. De heer A. J. Loerakker deed mededee- ling van de door hem gedane démarches bij den Minister van Economische Zaken om verhooging van den steun aan de bol lenstreek te bekomen, en van besprekin gen welke hij dienaangaande j.l. Dinsdag met leidende figuren uit de bollenwereld gehad heeft. De heer Loerakker hoopte, dat er nog eenige verandering ten goede zou komen. HILLEGOM Schaakclub „Hillegom". De uitslagen der laatst gespeelde wedstrijden zijn: Groep I: E. Th. La FeberP. v. d. Meij 01; J. J. BalmR. J. J. Heirman 10; NyssenS. Lieverse 0.1. Groep II: Th. WarmerdamJ. Moorman 01; G. Förrer M. v. d. Poll 01; A. SehreursJ. Staats 01; C. v. d. ValkA. Jansen 10; G. FörrerA. Hekman 01. Verkooping. Gisteravond had ten overstaan van Notaris D. Lodder in hotel Sistermans de verkoop by inzet plaats van: A. Een dubbel woonhuis met houten bloeim- ibollensohuur enz. nos. 49 en 51 gelegen aan de Beekkade te Hillegom, groot 3 A. 5 c.A. In hoogste bod gebrocht op 4000 door dien Iheer P. de Vreugd Jr. alhier. B. Een blok van 3 woonhuizen enz. gele gen aan de Meerstraat nos. 125, 127 en 129 groot 3 A 97 cA. In hoogste bod gebracht op 3300 door den heer H. v. d. Jagt al hier. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWO VERZICHT. Eindelijk is het geheel ander weer ge worden met het gevolg, dat de aanvoer op het laatst der vorige week reeds belangrijk grooter werd. We bedcelen hier dan hoofdzakelijk mee de bloemkool, die, in te genstelling met vorig jaar, toen ze zoo vroeg was, nu abnormaal laat was. Waren de nachtvorsten vroegtijdig ingetreden, de ramp was niet te overzien geweest. En door het eerste oogsten van de bloemkool zijn ook de andere werkzaamheden als b.v. het bollenplanten en dekken later dan ge woonlijk. Met instemming hebben de tuin ders intusschen het bericht vernomen van de verhooging der minimumprijzen voor verschillende producten en dan voor namelijk producten welke hier veel geteeld worden. Al geldt dan voorloopig tot 31 De cember, nu kan men er z'n voordeel mee doen. De nieuwe regeling zal voorname lijk de bona fide tuinders, die gewoon zijn eerste kwaliteit aan te voeren, ten goede komen, aangezien in den vergcedingsprijs voor doorgedraaide producten zoo goed als geen wijziging is gebracht. Het zou ons niet verwonderen als de verhoogde minimumprijs voor sommige producten ook invloed had op den prijs der produc ten, die niet onder deze catagcrie vallen. Andijvie was steeds goed gevraagd en we gens het nog uitblijven der vorst blijft ook de kwaliteit best. Dit artikel werd betaald met 0.28 tot f 0.38 per kist van 6 K.G. In de prijs der uien kwam zeer weinig verandering. De noteering was gedurende deze periode van ƒ2.50 tot ƒ3.20 per 100 K.G Bospeen, waarvoor geen verhoogde minimumprijs bestaat, wat trouwens ook geen zin zou hebben, aangezien de prijs sinds langen tijd daar ver boven gaat, had een goede belangstelling met bevredigen de prijzen, varieerend van 4.tot f 7.40 per 100 bos. Een goede prijs. Ook de Boe renkool kon gemakkelijk geplaatst worden tegen behoorlijke prijzen van 13 tot 20 per kist van 6 K G. Op de goede kwaliteit was- peen had de verhooging van den mini mumprijs nog geen invloed. Bracht deze vorige week van f 0.70 tot 0.95 op, thans was de noteering ongeveer gelijk, 0.70 1.Hetzelfde kan gezegd worden van kroten, die ook dezelfde noteering hadden als voorgaande wekèn, n.l. van f 0.50 tot ƒ0.60 per kist van 20 K.G. De sluitkool- soorten waren iets stijver in prijs. Gele kool in de beste kwaliteit noteerde van ƒ2.80 tot ƒ3 10 en roode kool van ƒ3.10 tot ƒ3.40 per 100 K.G., enkele procenten hooger dan vorige weken. Ook de groene kool bracht ietwat hoogere prijs op en no teerde van ƒ3.30 tot ƒ5.10 per 100 K.G. Een vrij goeden prijs voor dit product. Vervolgens een der voornaamste produc ten, de bloemkool. Met het toenemen van den aanvoer als gevolg van het zachtere weer is ook de prijs geleidelijk naar be neden gegaan, alhoewel over dien prijs nog niet gemopperd mag worden. In de eerste soort was de prijs vorige week Vrij dag tot hoogstens f 12.60, dcch dezelfde extra-partijen konden het begin dezer week niet verder brengen dan f 11.py 100. Dat beteekent. dat de massa eerste soort thans noteerde van ƒ5.tot ƒ8.10 per 100, en tweede soort, dit voorheen neg ging tot ƒ9.10, had als hoogste noteering thans 4.60. zoodat het groote kwantum niet meer opbracht dan f 2.90 tot f 3.40 per 100. Als het nog enkele dagen zulk vorst- vrij weei blijft met een Zuidelijken wind, is het greotste gevaar voor de bloemkool geweken. Opgemerkt zij, dat de geteelde soort bijna uitsluitend Lecerf is, die niet bestand is tegen een flink nachtvorstje. Rèsumeerende kunnen we dus vaststellen, dat de gang van zaken in alle opzichten bevredigend is. LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Maandag a.s., des avonds om 7.30 uur ter behandeling van de navol gende punten der agenda: 1. Verbreeding eerste Poellaan. 2 .Lconen en wedden van gemobiliseerd gemeente-personeel. 3. Sa neering van den Stationsweg. 4. Overna me van gedeelte Prinsessestraat van Gebr. J. en A Moolenaar. 5. Distributieaangele genheden. 6. Aanbieding van: a. de ge meente-rekening 1938, b. de bedrijfsreke- ningen 1938, en c. de rekening van het Burg. Armbestuur 1938. 7. Aanbieding van: a. de gemeentebegrooting 1940, b. de bedrijfsbegrootingen 1940 en c. de be grooting van het Burg. Armbestuur 1940. 8 Heffing opcenten vermogensbelasting over het belastingjaar 19401941. 9. Hef fing opcenten gemeentefondsbelasting over het belastingjaar 19401941. Geboien:' Elizabeth Johanna Maria, d. van G. H. Kroon en P. M. E. Berkhout Jchanna, d. van W. Boot en S. A. Moo lenaar Wilhelmina Jacoba, d. van J. P. van Beek en M. S. Kaandorp. Gevestigd: C. van der Valk en gezin uit Voorhout A. M. de Wit uit Heem stede. Vertrokken: A. van Blitterswyk geb. van der Stel naar Haarlemmermeer G. IJntema naar Rotterdam W. Boon geb. Nicsing naar Haarlem N. Kuipers naar Harderwijk C. G. Kerk vliet en gezin naar Alphen aan den Rijn H. en J. van der Linden naar Heemstede G. van der Neut naar den Helder. NOORDWIJKERHOUT Lectuur voor gemobiliseerden. Zoo vlakbij kunnen wij hier in Noordwijker- hout zien, wat net beteekent voor soldaten en matrozen, op eenzame posten gelegerd te zijn in duin en op de kust. Wat een ge not voor deze menschen van V.O.G. boe ken en tijdschriften te mogen ontvangen om in de lange avonden, die komen, zich hiermede te verpoozen. As. Zaterdagmiddag zullen daarom langs de huizen jongens van de Kruis vaart in uniform boeken en tijdschriften voor de gemobiliseerden komen afhalen. Toe, kijk de kasten eens na en geef deze jongens wat ge missen kunt aan lectuur. Pak alles in en geef het mee. voor het prachtige doel. OEGSTGEEST Gevestigd: A. P. Hogervorst, van Noordiwykerhout. J. Renard en gez., van Noordwijk. B. de Jonge, van Noord wijk. A. J. A. ten Have, van Groningen H. M. G. Oosterom, van Haren, Gr. A. J. Vensohuiur, van Rotterdam. G. Vis ser, van Groningen. E. Roest, van Lei den. A. E. Hoogendoorn, van Brummen E. Broskema, van Groningen. G. P. Th. Lukassen, van Leiden. A. A. San ders, van Nieuwkoop. J H. Jackke, van Hilversum. P. J. Boogert, van Noord- wijk. Th. Taiboo, van Huizen N.H. H. G. Brink, van Nieuwveen. J. T. Jelgere- ma, van Apeldoorn. G. Jelgersma, van Apeldoorn. T. Meijers, van Dordrecht. C. Rodenburg, van Rijnsburg. J. de Jong, van Amsterdam. H. Schradier, van Richters wijl, Zw. F. P. F. Groenevel-d, van Den Haag. Th. J. C. Bisscbops, van Rijowyk ZH. C. Weststrate er. gez. van Zeist. A. M. Wijnberg-en, van Zeist. J. H. Briët, van Leiden. A. Verhoop, van Katwijk. E. Mol, va-n Tiel L. Hui- zenga, van Haren Gr. C. Oosterom, van Haren G. M. Schosman, van Leiden. P. Kuiper, van Katwijk. J. H. Bos, van Leiden. A. de Bruij, van Maasland G. Grosheide, van Amsterdam. Vertrokken: M. Martin' naar Qst- rnark Dtl. M. Zemanova, naar Tsjeoho Slowakije. I. Tiggemann, naar Den Haag J. de Beer geb. de Wit, naar Den Haag. M. Brand, naar Haaenswoude F. Kooijmans, naar Amsterdam H. Schoen maker, naar Werken en Sleewijk. F. G. M. van Schij-ndel, naar Oudendijk. H, Volkering naar Jaderön (Zweden) P. Glasbergen naar Leiden. S. du Toit en giez. naar Pobchefstroom Z.A. J. 1 Berg, naar Rotterdam. C. de Ruiter geb. Spaargaren, naar Leiden. J. J. Her mans, naar Amsterdam. Tj. Y. Li-em, naar Leiden. G. G. H. Haimm, naar Ge leen. M. A. v. d. Gaag, naar Voorscho ten. A. Glasbergen, naar Valkenburg. M. Vianen, naar Naarden. M. J. van Schoten, naar Sassenheim. C. C. Have naar, naar Noordwijk. C. J. de Klerk, naar Lisse. M. A. C. v. d. Weel geb. Jansen, naar Voorburg. H. J. Paul, naar Bunnik C. M. Tulen, naar Haarlemmer meer. G. J. Nederlof, naar Leiden. M. Acker geb. Sherley en gez., naar Nrd. Amerika. J. H. van de Water, naar Ha- zerswoude K. Geiten-beek, naar Haar lem. C. v. d. Meij, naar Rijnsburg. J. P. Brokaar, naar Barneveld. F. J. Maltha, naar Rotterdam. N. Boes, naar Leiden. P. L. Damsté, naar Amserdam P. Glasbergen, naar /lkem~de. L. de Gra. ff, naar Hengelo. H. J. F. Moninée, naar Leiden. Een drelgbrief-schrij ver ingerekend Veldwachter liep in vrouwenkleeren Een „thrJlteA." in Oe-y.iJtqee.il Ongeveer zes weken geleden kreeg de familie v. d. B. te Oe-gstgeest een dreigbrief, in wel-ke brief v. d. B. werd verzocht een bedrag van 300.op een zekere plaats te deponeeren. Dit bedrag moest volgens den schrij ver bestaan uit twaalf briefjes vam 25.wat één der dames bij avond, in een couvert verpakt, op commando van den schrijver in de Leidsche Hout moest laten vallen. De politie heeft alle moeite gedaan om den dader in ha-nden te krijgen, doch deze versoheen niet op het door hem afgesproken uur. Nu eenige dagen geleden ontving de familie v. d. B. opnieuw een dreig brief, waarin werd herinnerd dat zij beslist aan zijn verzoek moesten vol doen, daar zij bij niet nakomen met den dood werden bedreigd. Donderdagavond 8.30 uur moest dit bedrag op dezelfde plaats als in zijn vorigen brief omschreven worden ge deponeerd. De politie kwam op het idee om één der veldwachters in kleeren van één der dames v. d. B. te verkleeden en den weg te volgen, die door dei. dreig briefschrijver was aangegeven. De veldwachter was nauwelijks in de Leidsche Hout toen een wielrijder hem volgde en 't commando gaf het bedrag aan geld te laten vallen. Inplaats van geld te laten vallen ontpopte de „d-ame" zich als te zijn van de politie en hield h-e-m met een revol ver in bedwang toen de man zich tegen hem wilde verzetten. Deze persoon werd gearresteerd en bleek genaamd te zijn: G. O., oud 23 jaar, wonende te Leiden. O. heeft een volledige bekentenis afgelegd en ook bekend de dreigbrie ven te hebben geschreven. De aanhouding van dezen persoon is een succes voor de politie en vooral voor de familie v. d. B., die al d-eizie dagen in ongerust beeft verkeerd, keerd. NOORDWIJK Ontspanning militairen. Naar wij ver nemen is thans uit de commissie voor de instandhouding der R.K. Militaire Tehui zen alhier, een klein comité gevormd, dat voor het a.s. winterseizoen een aantal ont spanningsavonden zal orga-niseeren voor de militairen. De eerste ontspanningsavond zal gehou den worden op Dinsdagavond 21 November te half acht, in het R.K. Militair Te huis te Noordwij-k-Binnen, de tweeds op Dinsdag 28 November in het R K. Militair Tehuis te Noordwijk aan Zee. Beide avon den zijn z.g. kaartavonden, waarvoor aar dige prijsjes beschikbaar zijn gesteld. Er staat n-og veel meer op het program! Collecte „Algemeen Steuncomité". De alhier gehouden collecte ten bate van het „Algemeen Steuncomité 1939" beeft de mooie som van 273 opgebracht. Geslaagd. Te Den Haag slaagden voor het diploma ter voldoening aan de z.g. vestigingseisohen, mej. E. van dien Berghe en de heeren H. en P. van den Berg, Bergman, en W. P. de Haas, allen leerlin gen van den R.K. Middenstands-handels avondschool, al-hier. RIJNSBURG Tuinbouw. Vlugge handel. Bevredi gende prijzen. Toenemende aanvoer, vcor- alal bloemkool en waspeen. Bloemkool ging voor ƒ5 10 tot ƒ29.90 per 100, tweede soort van 2.80 tot 4.70. Roode kool van ƒ2.40 tot ƒ3.50, Gele kool van ƒ2.10 tot ƒ3 10 per 100 K.G. Waspeen van ƒ3.tot ƒ4.20 per 100 K.G Uien ƒ2.40—3.40 per 100 K.G. Boerenkool 23.per 100 K.G. Andijvie noteerde van 3.tot ƒ4.50 per 100 K.G. Groentjes goed gevraagd met een prijs van 3.10 tot ƒ4.50 per 100 K.G. Vluggere handel. SASSENHEIM DE WEG DOOR HET TER LEEDEPAD De aansluiting aan den nieuwen Rijksweg bij de Sassenheimerbrug van den provincia len weg NoordwijkerhoutNieuwen Rijks weg zal in 1940 tot stand komen, aldus heeft men in de toelichting op de provinciale be grooting voor 1940 kunnen lezen. Alvorens deze aansluiting kan plaats heb ben, zullen er echter nog twee gedeelten van dien provincialen weg gemaakt moeten worden, t.w. het gedeelte door Ter Leede en het gedeelte vanaf ongeveer de Ter Leedebrug tot aan den Nieuwen Rijksweg. Dit laatste gedeelte zal op palen komen te staan, waarop een betonnen tafel. Het eerste gedeelte vanaf den Rijksweg bij „Hyacintha" tot 270 M. ten Oosten van de Ter Leedebrug is Maandag j.l. aanbe- rteed. De aannemer van dit werk zal 7 beton nen proefpalen van }6 M. moeten slaan in het laatstgenoemde gedeelte. Bovendien nog 12 dennen heipalen van 18 M. lengte. Het aanbestede werk zal 6 maanden na de gunning rr.neten worden opgeleverd, dus ongeveer Juni 1940. De totale lengte van het werk is 860 M. Over een lengte van 590 M. w. vanaf den Rijksstraatweg tot aan de Ter Leedebrug zal een weglichaam gemaakt moeten worden, breed tusschen de kruinlijn 19.50 M. Door de provincie zal hierop worden ge maakt een rijweg, breed by „Hyacintha" .50 M. en terugloopend tot 6 M., een parel- lelweg van 520 M. lengte, breed 3 M. ei een rijwielpad over een lengte van 550 M., br. 1.80 Meter. Door de gemeente zal vanaf den Rijks straatweg tot aan de Willem Warnaarlaan, later langs beide zijden van den rijweg, een woonstraat worden aangelegd, waarvoor door de provincie inkassingen zullen worden gemaakt van 4 M. breedte. Deze woonstra ten zullen tevens als rijwieload dienen. Het door de provincie aan de Z.W. van den weg te maken rijwielpad, begint eerst bij de W.W.-laan tot 280 M. over de Ter Leede brug. De door de provincie te maken pa- rellelweg begint eveneens aan de W.W.- laan en komt aan de N.O.-zijde van den rij weg, In hoeverre beide doorgetrokken worden zal blijken uit het bestek van het laatst aan te besteden gedeelte. Vanaf den ouden Rijksweg zal de weg flauw oploopen tot aan de W.W.-laan, om daarna ter hoogte van den gemeentetuin, met een helling van 1.50 te stijgen tot 1.83 M. boven N.A P., waarna de helling, als oprit tot de Ter Leedebrug, welke op 2.65 -f N A.P. ligt, zeer sterk wordt. Aan den anderen kant daalt de weg weer tot een halve M. boven N.A.P. Het wegdek zal uit klinkers bestaan; voor den gewonen weg wor-den klinker keien benut, voor den parallelweg dikke klinkers. Als opsluiting voor de wegdekken en het rijwielpad zullen betonbanden worden ge bruikt. Het rijwielpad wordt van tegels. Als voorloopige afrastering tusschen den rijweg en de aan te leggen woonstraten zul len houten palen met 3 draden, waarvan de bovenste prikkeldraad, worden benut. De uitgegraven grond zal naar het pla teau moeten worden vervoerd, gelegen ten Z.O. van de Sassenheimerbrug. Al het graaf werk zal met de hand moeten geschieden. De arbeidsvoorwaarden zijn die voor de bouwbedrijven voor water-, spoor- en we genbouw, en gelden voor alle arbeiders, ge organiseerd of niet, in uurloon of in aange nomen werk arbeidend. Negentig procent van de arbeiders, die in dienst genomen worden, na aftrek van het vast personeel, moet uit werkloozen uit Zuid-Holland bestaan; de helft hiervan moet door bemiddeling van den Dienst der Arbeidsbemiddeling te Sassenheim betrok ken worden. De Directie, d.i. de Provincie kan vermin dering van deze percentages toestaan. Tot slot eenige cijfers: er zullen 410.000 steenen gelost moeten worden; er zal 9150 M2. te straten zyn; 1050 M2. tegels leggen, ruim 3700 M. gewapend betonbanden ma ken en leggen. Een heel werk; mogen vele ingezetenen hieraan werk vinden; de directie gelieve te bedenken, dat vele bloemist-arbeiders de laatste jaren veel aan wegen gewerkt heb ben en daardoor dus veel routine gekregen hebben. STOMPW1JK K.J.M.V.-nieuws. Maandagavond houdt de K.J.M.V. die gewone 14-diaagsche bijeenkomst. Kap. Klaver zal dien avond een lezing houden over Vondel. Voorts rolverdeelinig voor het tooneelstuk dat door de leden ingestudeerd zal worden. Harddraverijvereen. „Nooit Gedacht" Woensdagavond werd in de zaal van „Het Blessepaard" een vergadering gehouden van de harddraverijveneeniginig „Nooit Ge dacht", waarbij tevens het 30-jarig be staan van de vereeniging op feestelijke wijze herdacht werd. Om half negen opende de voorzitter, de heer Cor. Waaijer de vergadering en ver welkomde in het bijzonder de dames der leden en uitte zijn vreugde over de groote opkomst. Spr. memoreerde voorts het 30- jarig bestaan der vereeniging en bracht dank aan allen, die hun werk en krachten gedurende dien tijd aan de draverijvereen. geschonken hadden, en wenschte tenslotte allen een prettige avond. Nadat de eecr., die heer G. Olsthoorn de notulen voorgelezen had, bracht de heer L. C. Stijnman een finantieel verslag van de resultaten van de dezen zomer gehou den draverij, welke zeer gunstig waren, De voorzitter bracht dank aan de penning meester voor zijn accuraat beheer. De heer Jac. v. d. Zijden bracht namens de finan- cieele commissie een gunstig verslag uit. Tot leden voor de nieuwe commissie wer den benoemd de heeren Jac. v. d. Zijden en C. v. Veen. De heer Olsthoorn bracht hierna een verslag uit van de gehouden draverij. De voorzitter bracht hulde aan de ijverige secretaris, die altijd op de bres staat waar het gaat om de belangen der vereeniging te behartigen. Hierna sloot de voorzitter het zakelijke gedeelte van de vergadering en bleven de aanwezigen nog eenigen tijd gezellig bijeen. gewend. Was het misschien door de foutie ve aankondiging van de vorige week? In ieder geval spreekt pas a.s. Woensdag de heer Jac. P. Smit over: „De wachter in de nacht". Wanneer de opkomst dan weer goed is als deze week het geval was, of liefst nog beter, dan zal deze bekend» en geziene spreker niet voor een leege zaal staan. Geboren: Johanna, d. van M. W. de Kluyver en F. Colijn Amalia Cornelia, van Ch. P. Megdes en A. d'Haens. Ondertrouwd: A. van der Linden 23 j en E. J van der Eikhoff 20 j. M Lamboo 21 j. en J. M. Kooijman 22 j. Th van der Krogt 22 j. en G. Ver- honk 22 j. ïhuwd: J. Christiaanse 29 j. en KI. C. van Breda 25 j. A. de Wit 35 j. en J. de Bruijn 35 j. M. van Kerkvoort 24 j. en A. C. L. Boers 23 j. Gevestigd: M. A. van der Gaag van Oegstgeest C. G. W. van Diest van den Haag W. J. M. Lucassen van Wehl J. Levens van De Bilt M. Teljeur van Leiden H. E. N. Bodson van Was senaar M. C. G. Bijlemeer van Ter Aar J. M. van der Zalm van Valburg, Herveld A. Th. van der Wal van Duitschland H. G. W. Zandbergen van Valkenburg Z.-H. G. W. A. van de Pol der van Aalsmeer E. Bcsman van Sleen F. J. Nikkers van den Haag M. E. van der Geest van den Haag G. A. M. Bles van Groesbeek G. M. E. Verbeek van Voorburg A. Leinse van Haarlem H. Kuit van Wassenaar van der Pijl van Wassenaar L. W. E. van Meijgaar- den van Wassenaar M. Looijenga van. den Haag M. G. Lasthuijzen van den Haag E. van Konijnenburg van den tfaag P. M. Schoen van Bloemendaal. Vertrokken: J. D. Mens naar Voor burg G. M. Mens naar Pynacker J. van der Wal naar den Haag S. Stolk naar Koog aan de Zaan S. J. Rozen- boom naar Rijnzaterwoude Y. M. Kol- derie naar Haarlem J. F. A. van de Ven naar Leiden F. Osterman naar Leiden P. W. Schrier naar Leiden K. C. van Breda naar den Haag. VOORHOUT L.T.B. Na opening met gebed door den voorzitter, heet de C. J. Zonneveld alle le den hartelijk welkom, meer speciaal den geestel. adviseur, kapelaan Stoelinga, dien spr. met een toepasselijk woord als zoodanig installeert. Hierna opent de voorz. deze bij eenkomst met te wijzen op de minder gun stige tijdsomstandigheden, waarin wij thans leven, die tot gevolg hebben de slechte be- drijfsuitkomsten. Vanzelfsprekend wordt hierby de steun van de regeering aan het bollenvak niet vergeten, waarvan vooraf reeds vaststaat, dat het door de regeering uitgetrokken steunbedrag onvoldoende is voor deze bollenstreek. Daarna kwamen In behandeling kring-aangelegenheden, waar van de vergadering sindsdien reeds ge houden is. Hierna was het woord aan den spreker van dezen avond, den heer C. P. Vergou wen, die het onderwerp: „Bemesting" voor de vergadering op overzichtelijke wijze be handelde. Roode Kruis. De alhier voor het eerst gehouden collecte langs de huizen bracht op de som van 69, hetgeen dr. Bots een mooi resultaat noemde, waarvoor hij de da- mes-collectrices den dank van het kringbe- stuur overbracht. WASSENAAR Buurtvereeniging Kerkehout. In de gehouden algemeene ledenvergadering van. de buurtvereeniging Kerkehout, die druk was bezocht w>erd tot secretaris in de vacature van Linsohoten, die zich niet her kiesbaar stelde gekozen de heer Hoek, in de vacaure J. Remmerswaal, de heer van Zijl. Uit het jaarverslag van den penning- roeester bleek dat de inkomsten hadden bedragen 299.33 en dat er een batig slot was van f 55.98. De aftredende secretaris werd zonder hoofdelijke stemming tot eerelid der vereeniging benoemd. Tot le den der kascommissie 1939 wenden be noemd de heeren Voorham en G. Goor en tot plaatsvervangers de heeren die Boer eni Ruigrok. R. K. D. C. „St. Wtlllbrordiw" Woensdag speelde St. Willibrordus haar 2de wedstrijd voor de 1ste klas R. K. Haag- sche Dambond en wist deze gedecideerd te winnen. De uitslag luidt: St. Willibrordus I—Ve Va I. A. de GreefA. Bom 20 Th. ZonneveldJ. v d. Voort 11 J. ZandvlietG. v. d. Loos 20 A. NoordoverA. Helderman 20 N Knijnenburg—J. de Caluwe 20 P. v. Helmond—P. Helderman 20 J. SchiferliJac de Kok 11 W. de GrootW. de Goeij 20 C. KnijnenburgC. v. ZeUl 20 J. RuijgrokC. Duindam 20 VOORSCHOTEN K.J.M.V. Woensdag j.l. hield onze mo derator een causerie, met als onderwerp: „Gezin en gemeenschap", een onderdeel van het gezinsprogram. De geheele ge meenschap steunt op het gezin, is als het ware een groot gezin. Doordat tegen woordig zooveel ongelukkige huwelijken gesoten worden, mislukt het gezin en wordt d»e gemeenschap ondermijnd. De ware huwelijksmoraal is bij velen zoek, pas wanneer men zich richt naar dis richt lijnen aangegeven in de H. Schrift zal dit beter worden, alle andere theorieën zyn verschrikkelijke dwalingen. De opkomst voor deze avond was gewel dig, zoo iets zijn we den laatsten tijd in on ze primitieve vergadergelegenheid niet Totaal 18—2 Woensdag wordt in het R. K. Ver. Geb. gespeeld tegen O. D. B. I uit Voorburg; dit zal een der zwaarste wedstrijden worden. ....zoodcr anderen hun bocht ver keerd moeten nemen en het uit zicht belemmerd wordt?... NOOITI

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9