Oorlogsdebat in Britsch parlement Uiteenzetting van sir John Simon De brand van Lagunillas Kalmte aan het front De volksverhuizers Wie oewieCde fiet Medettandöcfl- ffieCgióxdï initiatief? Beide partijen geven elkaar de schuld RADIO-PROGRAMMA'S VRIJDAG 17 NOVEMBER 1939 DE LE1DSCHE COURANT TWEEPE BLAD - PAG. 6 Bnltenlandsche Berichten Het vredes-lnitiatfef IN HET LAGERHUIS. Engeland eerbiedigt Nederlands neutraliteit. Alvorens zijn uiteijzetting in het Lager huis over den internationalen toestand te beginnen heeft sir John Simon, de kanse lier van de schatkist, die den minister-pre sident verving medegedeeld, dat groote ver betering is ingetreden in de aandoening van jicht van den heer Chamberlain, en dat hij, wat zijn algemeenen gezondheids toestand betreft, het nog steeds uitstekend maakt. Verwijzende naar het antwoord van Duitschland op het initiatief van Koningin Wilheknina en Koning Leopold, zeide Si mon: „De Britsche regeering is in elk op zicht voornemens, overeenkomstig de consequente politiek van Engeland, de neutraliteit van Nederland en België te blijven eerbiedigen". Voortgaande zeide Simon: „De vorige week is ook gekenmerkt geweest door een terugkeer van geruchten over agressieve bedoelingen van Duitschland jegens Ne derland of België. De aanwezigheid van groote concentra ties Duitsche troepen aan de grenzen van Nederland en België en de opening eener dreigende campagne in de Duitsche pers waren een maar al te bekende aanduiding voor de wereld, welke gewend is geraakt in dergelijke teekenen een onmiddellijken voorlooper te zien van een Duitsche in vasie. Hoewel men zich derhalve niet kon ver bazen over den algemeenen tegenzin wel ken de geheele wereld aan den dag legde, om de geruststellende verklaringen van zuiver algemeenen aard, die door Duitsch land werden afgelegd, op haar nominale waarde te aanvaarden, kon er aan den an deren kant nergens eenig verlangen be staan, allerminst in Engeland, om de betee- kenis van deze berichten te overdrijven". Simon verwees vervolgens naar de of- ficieele Duitsche verklaringen omtrent d Duitsche bedoelingen, om de neutraliteit van Nederland en België te eerbiedigen en naar de radiorede van den Nedérlandschen min is ter-president en voegde hieraan toe, dat de vermindering van de spanning, wel ke op deze verklaringen volgde, de Brit sche regeering groote voldoening baarde. In de afgeloopen twee weken zijn er op het oorlogstooneel geen verrichtingen van beteekenis voorgevallen. Er zullen snellere convooien worden gevormd en daar er meer vaartuigen voor esgcorte vrijkomen zal het aantal convooien toenemen. Het debat Na sir John Simon was het woord aan den leider der oppositie Attlee. Deze sprak als volgt: „Wij allen betreuren het, dat de pogingen van de twee monarchen der lage landen, den vrede te herstellen, zoo vier kant door de Duitsche regeering zijn ver worpen, en allen hopen wij evenzeer, dat deze vreedzame volkeren niet bij den oor log zullen worden betrokken." Sinclair, de leider van de liberale oppo sitie, zeide, sprekende over het Neder- landsch-Belgische vredesinitiatief, dat dit de lucht had gezuiverd. Thans kan niet lan ger beweerd worden dat deze oorlog aan Duitschland wordt opgedrongen. Hitier heeft geweigerd te antwoorden op het oor spronkelijk beroep dat op hem is gedaan, en daarom is het nu voor de geheele we reld duidelijk, dat Hitier den oorlog voort zet om geen andere reden, dan om het nazi- juk te verstevigen op de Tsjechen en de Polen. Alleen bij hem berust de verant woording voor het afwijzen van onderhan delingen. Ten slotte heeft sir John Simon nog me degedeeld, dat het volgende wekelijksche overzicht van den toestand gegeven zal worden a.s. Woensdag. Donderdag komt het Lagerhuis bijeen des middags om twaalf uur en gaat het parlement op reces. De nieuwe zitting wordt geopend op 28 November. IN HET HOOGERHUIS. Snell over billijke vredesvoorwaarden. Tijdens het debat in het Hoogerhuis over het wekelijksche oorlogsoverzicht heeft Snell, de leider van de Labour-oppositie, den raad gegeven, billijke voorwaarden aan liet Duitsche volle aan te bieden. Wij die nen in staat te zijn, aldus Snell, het Duit sche volk er van te verzekeren, dat hun ge bied geëerbiedigd zal worden, dat de blok kade zoo spoedig mogelijk zal worden op geheven, en dat, zoodra het den weg des vredes in plaats van dien van oorlog kiest, onze volledige medewerking gegeven zal worden om zijn uiteengeslagen leven te herstellen, en op te bouwen. Persoon lek geloofde spr. dat indien dit aan het Duitsche volk kon worden duidelijk ge maakt, het antwoord onmiddellijk zou vol gen en verrassend zou zijn. Het geheele land, zoo vervolgde Snell, dient dankbaar te zyn jegens Koningin Wilhelmina en Koning Leopold voor hun initiatief. Zy hebben onzen hartgrondigen dank voor hun voorstellen. De kleine landen hebben altijd een groote bijdrage geleverd aan het internationale welzijn. Indien door de goede diensten van de heerschers van Nederland en België deze oorlog zou kun nen worden verkort of beëindigd, zouden de kleine landen opnieuw een zeer grooten dienst aan de menschheid bewezen héb ben. (Toejuichingen). De hooge staat en de persoonlijke eigen schappen van deze twee doorluchtige mo narchen verdienden dat deze voorstellen op de meest ernstige wijze werden be schouwd. Het antwoord van Z.M. Koning George ging misschien zoo ver als hij in een formeele mededeeling van dit soort kon gaan. De beginselen werden vermeld waar op, naar zijn oordeel, de vrede tot stand zou kunnen komen. In wezen en in begin sel waren zij duidelijk en essentieel. Indien Duitschland deze beginselen had kunnen aanvaarden, zou het pad naar den vrede z^n geopend. Het Hoogerhuis heeft ten slotte de na tionale leeningswet in laatste lezing aange nomen. De wet heeft de koninklijke goed keuring verkregen. Ook de wet betreffende de goederenprijzen, bestemd om oorlogs winsten tegen te gaan, is bekrachtigd. De Duitsche afwifzing „WIJ STRIJDEN, TOT DE BRITSCHE HEERSCHAPPIJ BEZWIJKT". Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: „De minister van Buitenlandsche Zaken heeft, zooals reeds medegedeeld is, giste ren den Belgischen ambassadeur en den Nederlandschen gezant medegedeeld, dat na de bruuske afwijzing van het Belgisch- Nederlandsche initiatief door de regeerin gen van Engeland en Frankrijk deze actie als afgedaan moet worden beschouwd. De reactie op deze mededeeling te Londen en Parijs heeft den vorm gekregen, dien Duitschland verwachtte, d.w.z. men heeft gereageerd met de poging de waarheid op plompe wijze te verdraaien. Door hun persagentschappen, door ra dio-omroep en pers trachten de regeerin gen der Westersche mogendheden het ant woord van Duitschland voor te stellen als een manoeuvre, die slechts ten doel had de verantwoordelijkheid voor den oorlog op Engeland en Frankrijk te schuiven. Van Duitsche zijde merkt men in dit ver band op, dat een dergelijke manoeuvre niet beschouwd wordt als een middel, dat vast stelling der historische waarheid zou kun nen bevorderen, noch als een taak van het oogenblik. Het staat vast, wie den oorlog heeft voorbereid, ontketend en voortgezet? Voor een verweer tegen de verdraaiingspogin gen der Britsche propaganda heeft men in het geheel geen behoefte aan een on derzoek van de voorgeschiedenis van den oorlog, die, zooals bekend, wordt geken merkt door de Britsche omsingelingspoli- tiek en de Engelsche steunverleening aan Polen. Men behoeft hier slechts de aandacht te vestigen op het feit, dat Engeland den be- middelingsstap, in begin September door Mussolini gedaan, getorpedeerd heeft. Toen het na 6 October nogmaals de gelegenheid kreeg Europa den vrede te hergeven, wees het de door den Führer toegestoken hand bruusk af. In den zin van hun optreden tot dusverre hebben Engeland en Frankrijk dus slechts consequent gehandeld, toen zij ook het Belgisch-Nederlandsche initiatief reeds in het stadium van zijn ontstaan torpedeer den. Men herinnert zich, dat tezelfder tijd, dat in Den Haag het appèl aan de drie oorlogvoerende staten onderteekend werd, de Engelsche minister van Buitenlandsche Zaken door de vernietiging van het Duit sche volk opnieuw als Engelsch oorlogs doel proclameeren, den stap der beide vorsten bij voorbaat iedere kans op suc ces ontnam. Men herinnert zich verder hoe deze stap ia de Britsche en Fransche pers onmiddellijk op de scherpste wijze werd afgewezen, en hoe de Britsche minister van marine die afwijzing bevestigde door een bijzonder haatdragende ophitsende re de tegen Duitschland. Ten slotte herinnert men zich de officieele Engelsche en Fran sche antwoorden aan de beide vorsten. Ook van Fransche zyde werden daarbij de verdeeling van het groot-Duitsche R»jk en de vernedering van het Duitsche volk als oorlogsdoel gesteld. HET DOODENCUFER BELANGRIJK LAGER DAN OPGEGEVEN. Bijna alle huizen verbrand. Het aantal dooden als gevolg van den brand op het Maracaibo-meer wordt thans geraamd op ongeveer veertig. De eerste cij fers, welke aanzienlijk hooger luidden, blij ken onjuist te zijn geweest. De stad Lagu nillas, welke geheel van hout was gebouwd, is volkomen vernield. De schade wordt geraamd op vier mil- lioen Bolivares (1 Bolivar is 0.59). Onder de slachtoffers zijn geen vreemdelingen. Het reddingswerk wordt voortgezet, en et-n groot aantal menschen is in ziekenhui zen opgenomen. De brand, welke de geheele van hout opgetrokken stad Lagunillas in de asch heeft gelegd, was veroorzaakt door het omgooien van een lamp in een kroeg in de binnenstad. Van de 1000 houten huizen i.tonden nog slechts elf overeind, toen de brand gebluscht was. Doch niet alleen deze duidelijke feiten, aldus merkt men hier verder op, maken het stellen van de vraag, wie het Belgisch- Nederlandsche initiatief heeft vernield, overbodig. Op den voorgrond staat thans niet een vraag van dien aard, doch uit sluitend het feit, dat Duitschland den oor log voert, tot de Britsche heerschappij be zwijkt". GEEN BRUUSKE VERWERPING. De „Times" schrijft: „Het moreele en politieke bankroet der nationaal-socialistische diplomatie kon nauwelijks duidelijker getoond worden dan door de abrupte en ongemanierde verwer ping van het aanbod van goede diensten, dat de vorige week gedaan is door konin gin Wilhelmina en koning Leopold, door von Ribbentrop. Na acht dagen van ver legen aarzeling is het eenige, dat von Rib bentrop weet te zeggen, dat zijn regeering de zaak als afgedaan beschouwt na de „bruuske verwerping" van het koninklijk aanbod door Groot Brittannië en Frank rijk. Verondersteld mag worden, ondanks de semi-officieele verklaringen, dat zelfs von Ribbentrop niet zoozeer de gebruiken der internationale goede manieren heeft vergeten, dat hij bedoelt, dat geen schrif telijk antwoord gezonden zal worden op de hoffelijke voorstellen der Nederland- sche koningin en van den Belgischen koning, Maar aangenomen mag worden, dat niets de nationaal-socialistische regeering ertoe zal brengen zich aan de waarheid te hou den bij het opgeven van hun redenen. Het antwoord der Westelijke geallieerden op het aanbod was geen bruuske verwerping, zooals het officieele Duitsche Nieuwsbu reau Woensdagavond verklaarde. De bood schappen van koning George en president Lebrun kwamen neer op een aanvaarding van het beginsel van het aanbod der beide monarchen om een overeenstemming te bevorderen, doch zij gingen vergezeld, zoo als dit eerlijkheidshalve moest geschieden, door een korte aanduiding van de essen- tieele voorwaarden, waaraan van de Brit sche en Fransche standpunten alle vredes voorstellen moesten voldoen. Het nationaal-socialistische Duitschland denkt in termen van vroegere tijden, toen de oorlog aanvaard werd als instrument van nationale politiek. Sedert de algemee- ne vernieling, teweeg gebracht door een oorlog van vier jaren, heeft het denkbeeld in bijna alle landen wortel geschoten, dat een oorlog alleen mag worden opgeno men als instrument tot onderdrukking van onrecht onder naties en tot herstel van de slachtoffers van agressie. Wanneer de be schaving met al haar moderne verfijningen wil blijven bestaan, is het volstrekt nood zakelijk eens en voor altijd te bewijzen, dat een agressieve, niet-uitgelokte en zui ver egoïstische oorlog nooit meer de gele genheid zou krijgen om winst te brengen aan zijn bedrijver. De ten uitvoerlegging van die doelstelling vormt een essentieele voorwaarde, zonder welke de naties van het Britsche gemeenebest en Frankrijk de wapenen niet zullen neerleggen, welke zij zoo ongaarne opgenomen hebben. De ouderwetsche mentaliteit der nationaal-so- cialisten is een onverzoenlijke vijand van den vrede. Het mondelinge antwoord van von Ribbentrop aan de Nederlandsche Belgische diplomaten in Berlijn vormt een typisch voorbeeld van die mentaliteit". FRANSCHE LEGERBERICHTEN. Het Fransche legerbericht van gister avond luidt. „Plaatselijke activiteit van patrouilles". PARIJS, 17 November (ANP). Het Fransche legerbericht van vanochtend luidt: „Kalme nacht aan het geheele front." DE OORLOG IN DE LUCHT. Het Britsche ministerie van luchtvaart publiceert een nieuwe verliezen lijst. Vol gens deze bekendmaking zijn 38 leden der Britsohe luchtmacht omgekomen, twee ge vangen genomen, en elf worden vermist. Een Duitsch bombardementsvliegtuig heeft gistermiddag gevlogen boven het dal van de Romanche en het gebied van Trie- ves in Frankrijk. Het Zwitsersche Telegraaf Agentschap meldt: Gistermorgen heeft een buiten- landsch vliegtuig van onbekende nationa liteit boven Bazel gevlogen. Gistermiddag vloog opnieuw een vliegtuig, dat als Duitsch herkend Werd, boven Bazel. Het toestel ging in Zuidwestelijke richting. Twee Duitsche vliegtuigen zijn gister morgen versohenen op Belgisch grondge bied in de buurt van Luik. Belgische jacht vliegtuigen hebben de Duitschers tot den terugkeer genoodzaakt. De opvarenden van een Deense he vis- schersboot hebben aan de Deensche West kust twee vliegtuigwielen uit zee opgepikt. De wielen zijn naar Eisbjerg gebracht. Waarschijnlijk zijn het onderd-eelen van een Britsch vliegtuig, dat begin September bij den aanval op Cuxhaven is vergaan. DE ZEE-OORLOG. Het bureau van den marinestaf te Kaap stad, deelde gisteravond mede, dat het Britsche stoomschip „Scala-Shell" door een Duitsohen aanvaller tot zinken is gebracht in de Portugeesche territoriale wateren ter hoogte -an Zabora ongeveer 300 K.M. ten Noordoosten van Lourenco. Marques. Over de identiteit van den aanvaller zijn geen nauwkeurige inlichtingen besohik- baar, maar volgens berichten uit Durban was het een schip van ongeveer 10.000 ton, wellicht een gewapende koopvaarder. Er hebben geruchten de ronde gedaan, volgens welke de „Scala Shell" door een vestzakslagschip tot zinken zou zijn ge bracht, doch in gezaghebbende kringen kent men daaraan geen waarde toe. On middellijk nadat de aanval bekend was geworden, is de scheepvaart door het om- roepstation te Lourenco Marques gewaar schuwd. Volgens een telegram uit Louren co Marques kreeg de bemanning van de „Scala Shell" vergunning aan land te gaan, ILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. K.R.O.- Uitzendig. 8.00 Berichten ANP 8.05 9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 Het Rococo-octet 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek 1.10 KRO-or- kest 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek 2.45 Kindieruurtje 4.00 Gramofoonmuziek 4.30 KRO-Boys en solist 5.15 Internationale sportrevue 5.30 Gramofoonmuziek 5.45 KRO- Nachtegaaltjes 6.15 Gramofoonmuziek 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Ziekenhuizen". 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Berichten ANP, me- dedeelingen 8.15 Meditatie met muzika le omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek 8.45 Gevarieerd programma 10.30 Be richten ANP. 10.4012.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM IL 301,5 M. VARA-Uitzen- ding. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VP RO. 8.00 Berichten ANP, gramofoonmu ziek. 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de Continu-bedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.45 Berichten ANP) 1.30 Arbeiders Zangvereeniging „Kunst en Strijd" (opn.). 2.00 Esperan to-uitzending 2.202.55 Muzikale cau serie 3.00 Reportage 3.30 VARA-or kest 4.30 Vragenbus 4.50 Utrechte Stedelijk orkest (opn.). 5.30 Filmland 5.50 Orgelspel 6.15 Friesche 6.45 Kinderleesclub 7.00 VARA-Kalender 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radio journaal. 7.30 Causerie „Hoe werkt de Kerk? Diaken zijn op een dorp" 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berich ten ANP, VARA-Varia. 8.15 Gramo foonmuziek 8.30 VARA-orkest 9.10 Toespraak „Paraat". 9.15 Vroolijke schets 9.30 Orgelspel en slagwerk 9.40 Gramofoonmuziek 10.00 En nu.... Oké! 11.00 Berichten ANP. 11.10 Ra- diotooneel 11.30—12.00 „The Ramblers". ENGELAND, 391 en 449 M. 11.20 Repor tage 11.50 Orgelspel 12.20 Berichten 12.30 Harry Fryer en zijn orkest. 1.20 „Backyard 1.35 Radiotooneel 2.10 BBC-orkest 2.35 Populair concert 3.20 Berichten 3.35 Reportage 4.20 Kin dier half uur 4.50 Variété 5.20 Berichten 5.35 Gevarieerd programma 6.05 Vra- genbeantwoording 6.20 Orkestconeert 7.05 Optreden van amateurs 7.20 Variété-programma 8.20 Berichten 8. .35 Nieuws uit de Dominions 8.50 Filmmuziek 9.35 Avondwijding 9.50 Radiotooneel 10.30 Dansmuziek 11.20 11.35 Berichten. vindingen, welke Amerika in dien tus- nomen. Een vliegtuigbestuurder, die eergisteren te Lourenco Marques was aangekomen, bracht het eerste nieuws over den aanval. Hij vertelde een stoomschip in zinkenden toestand te hebben gezien. De bemanning bevond zich aan de kust TELEVISIE ALS OORLOGSSLACHT OFFER. Britsche eigenaars van televisietoestellen zullen deze waarschijnlijk voor den gehee- lei. duur van den oorlog in een -warme en droge kamer moeten opbergen, want, zoo als de „Daily Telegraph" meldt zal men in Engeland thans geen televisie-uitzendin gen kunnen organ iseenen, daar Alexandra Palace anders een uitstekend oriënteerings- punt voor vijandelijke vliegtuigen zou vor men. De gebruikte golflengten waren trouwens noodiig voor andere doeleinden, evenals het personeel, dat de televisie-uitzendin gen verzorgde en dat thans emplooi vindt by de andere BBC-uitzendingenDaar voor had men nL extra-ploegen r.ood'ig, te meer daar de uitzendingen thans bijna on afgebroken van 's morgens 7 uur af, ze ventien uur achtereen, worden voortgazet Uiteraard vindt men het jammer, dat de televisie-uitzendingen thans gestaakt zijn, aangezien Engeland door twee jaar har den arbeid, zoowel wat de programma's als de kwaliteit der toestellen betreft ©en voorsprong cp de rest der wereld had' be haald. De leiding op televisiegebied zal nu hoogst waarschijnlijk overgaan in handen van Amerika, waar, zooals men weet de geregelde televisie-uitzendingen pas eeni ge maanden geleden een aanvang namen. Misschien dat Engeland later, na den oor log, gébruik kan maken van de nieuwere vindingen, welke Amberika in dien tus- sóhentijd zal toepassen. DE DUITSCHERS UIT DE BALTISCHE LANDEN. Het „Kraf durch Freude"-schip „Siërra Cordoba" is gisteravond met 318 passagiers aan boord als laatste repatrieerinschip uit de haven van Tallinn vertrokken. Er staan nu nog slechts transporten op het program voör de Duitschers, die uitstel hebben ge kregen voor liquidatie van zaken, onder nemingen, etc. Bevolklngswil. Volgens een telegram uit Berlijn worden een duizendtal Littauers geëvacueerd uit het door de Sovjets bezette Poolsche ge bied en naar Vilnius gebracht. In ruil daar voor worden Wit-Russen uit Vilnius over gebracht naar het Sovjetgebied. KEULEN. 456 M. 5.50 Gramofoonrmi.tek 7.40 Het Amusementssextet 9.05; 9.30 en 10.50 Gramofoonmuziek 11.20 Het Omroeporkest en solisten 12.20 Het Om roeporkest 1.35 Garmofoonmuziek 2.20 Leo Eysoldt's Kleirnorkest 5.20 Vroo- lijk programma 7.3512.20 Zie Deuteoh- landsenider. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 en 12.30 Om roeporkest 12.50 Gramofoonmuziek 1.25 Sel. „La Traviata", opera (gr.pl.). I.55 Gramofoonmuziek 2.20 Zang met toelichting 3.204.15 Programma ge wijd aan Zweden. 5.05 Omroeporkest, soliste en gramofoonmuziek 6.45 Gra mofoonmuziek 7.20 Cabaret-programma 8.35 Folkloristisch programma 8.55 Gramofoonmuziek 9.30 Het Pro Arte- kwartet 10.0511.20 Gramofoonmuziek. 484 M: 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 en 12.30 Radio-orkest 12.501.15 Gra mofoonmuziek 1.55 Maroeau Burton's Musette-ensemble 2.40 Dansmuziek (gr. pl.) 3.35; 4.35 en 5.00 Radio-orkest 5.35 Concert. 6.05 Gramofoonmuziek 7.20 Uitzending voor soldaten 7.50 Waalsch cabaret-programma 8.20 Het Pro Arte-kwartet 9.05 Gramofoonmuz. 9.30 Het Omroepsyimphonie-orlkiest 10.2011.20 Dansmuziek (gr.pl.). DEUTSCHLANSENDER, 1571 M. 7.35 Gevarieerd concert 9.20 Berichten 9.50 Otto Dobrinidt's orkest 11.20 Berich ten. Hierna tot 12.20 Naohtconcert. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF 3e Programma: 8.00 Keulen (9.20 Berichten) 9.50 Deutschlandsender 10.20 Diversen II.20 Brusse. VL. (12.20 Ber.) 1.20 Keu len (Berichten) 1.55 Brussel VL 2.20 Keulen (4.20 Berichten) 4.35 Deutsch landsender 5.05 Brussel. VL. 6.50 Ber om Unster of div. 8.35 Brussel VL. 9.30 Boedapest of div. 10.20 Breslau (11.20 Berichten). 4e Programma: 8.00 Brussel VL. 8.20 Engeland (8.20 en 12.20 Berichten) 12.50 Parijs Radio (Beriohten) 1.25 Brussel VL. 1.55 Brussel FR. 3.00—3.09 Scheven ingen haven (Ber.) 3.20 Engeland (3.20 en 5.20 Beriohten. 5.35 Brussel FR. 6.20 Boedapest 6.50 Brussel VL. (Berichten) 7.20 Keulen (Berichten) 7.30 Enge land (8.20 Berichten) 8.35 Brussel. FR 9.20 Keulen (Berichten) 9.30 Brussel FR. 11.20 Engeland (Berichten). ZATERDAG 18 NOVEMBER 1939.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6