OMGEVING De nieuwe weg Leiden-Oude Wetering VRIJDAG 10 NOVEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM Het 12e eeuwfeest van St. Willibrord. Gisteravond werd in hotel „Flora" door de Vereenigde Haagsche Spelers opgevoerd: „Sint Willibrord's Glorie", spel van A. J. D van Oosten met regie van Jules Ver- 6traete. Het behoeft niet te worden gezegd, dat de belangstelling groot was en de rol len voortreffelijk werden vertolkt. De avond was een sublieme huldiging van den grooten Evangelie-prediker der lage lan den, den H. Willibrord. Onze dokters. Dr. A. van Süraaten is uit den militairen dienst teruggekeerd en heeft de practijk hervat. Hiermede is het aantal praktisecrende medici gebracht tot 50 pet. van het normale. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWO VERZICHT. Er was in den handel, in het algemeen genomen, dit verschenen tijdvak eenige op leving te bespeuren. Dit moet voornamelijk te danken zijn aan de meerdere vraag voor export. Wat de aanvoer betreft was de bloemkool nog een en al teleurstelling al was er, nadat de wind uit den Noordhoek naar het meer Zuidelijke was verdrongstn, een weinig meer groei te bespeuren. Maar de partijën zijn nog te klein. Wel waren de prijzen zeer mooi doch dit was voorname lijk aan den te kleinen aanvoer be danken al droeg de goede vraag voor export hier aan ook nog wel bij. Door die sohaarsche wordt echter een goede prijs gemaakt. Ver meldde we in ons vorig overzicht als hoog ste noteering 18.10, thans was deze nog hooger. Voor 1ste soort was de noteering van 10.20 tot 16.10 met voor een enkel extra partij zelfs tot 18.20 per 100. Voor tweede soort werd betaald van 7.10 tot 9.80 met een enkele noteering tot 10.80 per 100. De prijzen voor de verschillende sluit- koolsoorten bleven vrij vast. Roode kool stond, zooals trouwens meestal het geval is, iets hooger als de gele kool. Roode bracht op van 2.40 tot 3.30 en gele kool van 1.90 tot 3.30 per 100 K.G. Er was nog steeds goede belangstelling voor de groene kool met een zeer goeden prijs, n.L van 3.50 tot 5.70 per 100 K.G. Ook in de uienprijzen kwam geen of weinig verande ring. De aanvoer was vanwege het minder goede weer in de vorige week niet over vloedig. De noteering was van 2.50 tot hoogstens 3.50 per 100 K.G. Ook de kroten bleven nog zeer vast in prijs. Geen artikel wat zoo op hetzelfde prijspeil bleef staan als kroten. Gekocht werd als voorheen voor 0.40 tot 0.60 per kist van 20 K.G. Voor de peen kwam wat meer animo. De oude peen raakt zacht aan op. Wat hiervan nog wordt aangeboden bleef op het oude prijsniveau, van 0.30 tot 0.60 per kist van 20 K.G. maar de late peen gaat in prijs langzaam omhoog, mede doordat er eenige vraag is gekomen voor conserven en er voor export soms aardig wat peen wordt ge kocht. Men betaalde voor napeen van 0.80 tot 1.20 per kist van 20 K.G. Alhoewel iedere verhooging welkom is, mogen we toch wel mededeelen dat de finamcieele uitkomst met deze prijzen, mede ten gevol ge van het onvoldoende beschot, niet vol doende loonend is. Algemeen was een zeer ruime oogst verwaoht van waspeen. Niets viel meer tegen dan dit. De groote massa inapeen is te fijn om voldoende besohot te oogsten. De prijzen zullen het daarom goed moeten maken. Voor bospeen was een on verminderde belangstelling met redelijke prijzen. Er is weinig peen die geschikt is om te bossen, zoodoende is het aanbood niet grooter dan de vraag en kunnen de prijzen zioh goed handhaven. Betaald werd van 5.70 tot 7.60 per 100 bos, een rede lijke prijs. Andijvie was goed te verkoopen en werd afgedrukt tegen prijzen van 0.80 tot 1.70 per 100 struik. Ook hierover valt dus niet te kragen. Hetzelfde kan gezegd worden van Boerenkool. Per kist van 6 K.G. kon gemakkelijk van 0.20 tot 0.28 genoteerd worden. Aardappelen gaan thans allen via den particulieren handel. Vlot gaat het niet. Van verkooperszijde is men wat vasthoudend, in de veronderstelling le vend dat er voor het voorjaar wel wat in zit. De prijzen zijn vrij vast, van 2.40 tot 3.20 in de gewone kwaliteit en van 3.40 tot 4.20 in de kwaliteit der Eigenheimers uit de duinpannen en in de mooie sortee ring. Aanrijding. Het 13-jarig zoontje van J. J. W. kwam vanaf zijn woning in de Achterweg met zijn fiets het erf afrijden. Tegelijkertijd passeerde een militaire co lonne. Het ventje dacht nog voor de auto weg te kunnen komen, doch werd door de auto gegrepen en een eind weg geslingerd, waar hij bloedend uit neus en mond bleef liggen. Dr. Hueting, direct ontboden, ver leende geneeskundige hulp. De jongen is per brancard naar zijn ouderlijk huis ge bracht. Of het ongeval nog verdere ge volgen zal hebben kon nog niet geconsta teerd worden. KATWIJK AAN ZEE EEN BETONNEN BLOK OP DEN RUG. Ongeluk bij riool werkzaamheden. De werkman A. W., werkzaam bij het leggen der rioleering in de Drieplassen- weg, had de onvoorzichtigheid om, terwijl de andere arbeiders bezig waren met het in de kuil neerlaten van betonnen riool buizen, onder dit werk door te loopsn. Het ongeluk wilde, dat, toen hij passeerde, een betonnen blok onverwachts weggleed met het gevolg, dat het juist op den rug van W. A. kwam, die hierdoor zoo ernstig werd getroffen, dat hij op advies van ont boden geneesheeren per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden n >est worden vervoerd. L1SSE Bloembollencultuur. De afdeeling van de Alg. Vereeniging van Bloembollencul tuur hield gisteravond in „De Witte Zwaan" een goedbezochte vergadering on der voorzitterschap van den heer M. Veld huizen v. Zanten. De voorzitter besprak de teeltbeperking. Aan de orde is vervolgens candidaatstel- ling Hoofdbestuur. De voorzitter deelde mede, dat deze vergadering is belegd op verzoek van een 10-tal leden, en niet door het bestuur. De voorzitter gaf aller eerst het woord aan den eersten ondertee kenaar, den heer Jac. Th. de Vroomen. Deze zeide, dat hij en zijn mede-ondertee kenaars. niets tegen de leden van het hoofdbestuur hebben, doch dat Lisse meestal eerst vergadert, wanneer de meeste afdeelingen reeds hebben verga derd en dan wordt voorgesteld de con- didaten over te nemen. Dit nu wilde men voorkomen. Spreker zeide, dat de onder teekenaars in de vacature-A. J. Braam voorstelden candidaat te stellen den heer W. Jonkheer te Hillegom. De heer Verduyn wees er als mede-onderteekenaar nog op, dat Hillegom als een van de groote afdee lingen recht heeft op vertegenwoordiging in het hoofdbestuur. Allereerst werd in de candidatuur-Jac. Bakker uit Enkhuizen als candidaat gesteld de heer C. Hoeben uit Wognum en vervolgens in de vacature-A. J. Braam uit Heemstede de heer W. Jonk heer te Hillegom met 71 van de 81 uitge brachte stemmen. Op een vraag van den voorzitter hoe het stond met den tuinbouw-wintercursus werd geantwoord, dat deze nog gevolgd wordt door 20 leerlingen; de mobilisatie heeft de andere 20 leerlingen onder de wapenen ge roepen. Bij de rondvraag bracht de oud-voorzit ter,' de heer A. Verduyn Jr., dank aan de leden, welke hem zoovele jaren in zijn leiding steunde. Voorts vroeg hij of er klachten waren inzake de toewijzing van het kwantum kunstmest. Hieruit bleek, dat wat fosfor betreft, de toewijzing voldoen de is, doch wat kali betreft deze wel wat te wenschen overlaat. Dit geldt echter al leen weer voor dit najaar. De heer Warmerdam wees met klem op het feit, dat we met ongeduld wachten op eeh uitspraak van de regeering om de spanning in de Bollenstreek weg te ne men. De heer Verduyn weeë erop, dat hem in den Haag de toezegging was gedaan, dat in den loop van deze of de volgende week een uitspraak zal komen. Hij wees er bij deze op, dat de actie in deze zaak een stemmig is geweest. De heer D. W. Lefeber onderstreepte dit en hij zeide, dat de Mi nister de juiste gegevens heeft, wat voor de Bollenstreek noodig is. Met eenigen moed kunnen we het antwoord van den Minister afwachten. De eensgezinde actie, aldus spr., kan niet anders zijn dan tot heil van de geheele Bloembollenstreek. De heer P. Dames vroeg naar de over dracht van teeltvergunningen en hoe groot deze is. De voorzitter antwoorde, dat dit tot 50 pet. gaat van de oude vergunning. Aangehouden. Door de politie is aan gehouden een zekere C. van K., die ver dacht wordt van een in deze gemeente ge pleegde winkeldiefstal. In tal van andere gemeenten heeft verdachte eveneens derge lijke feiten gepleegd. Geboren: Francina Maria, dochter van F. Verdijk en C. Halfschepel Aga tha Maria Jacoba, dochter van J. van Dijk en Th. J. Cornelisse Adrianus Johannes Wilhelmus, zoon van Th. A. Turnhout en C. C. vari Kesteren Geertruida Maria, dochter van A. van der Voet en E. A. Brou wer. Ondertrouwd: Johannes Christia- nus van Rooijen, 25 jaar te Lisse met Ge- rarda Anna Beijk, 23 jaar, te Hillegom Theodorus Jacobus Landwer Johan, 22 jaar te Sassenheim met Alida Maria de Bruin, 23 jaar te Lisse. G e t r o u w d J. J. J. van Noort te Lisse met C. C. Hogedoorn te Lisse J. van Blit- terswijk te Haarlemmermeer met A. can der Stel te Lisse H. J^oon te Haarlem met W. Niesing te Lisse. Overleden Cornelia van der Laan, 90 jaar, wed. van P. B. van Diemen El- dert Anthonius Kool, 10 maanden. Gevestigd: J. Overwijk geb. Fenne- ma uit Bloemendaal J. C. J. Groot uit Sassenheim L. Huisman uit Hillegom C. J. de Klerk uit Oegstgeest A. M. van oer Veek uit Haarlem M. Verkerk uit Hillegom L. W. J. Versteeg uit Bloemen daal Th. Vlot en gezin uit Rhenen M. A. P. van der Voort uit Oegstgeest P. C. A. van der Voort uit Oegstgeest P. G. Copier uit Amsterdam - H. M.; J.; J. J. W.; M.; M. en W. F. Keveling uit Leiden G. Schalk uit Leiden E. Simler uit Duitschland D. M. Boef uit Hillegom F. A. Faas uit Den Haag G. M. A. van der Voort uit Haarlem. Vertrokken: E. J. F. M. Haase naar Delft A. Hertman naar Zwolle A. Hcof naar Duitschland A. C. van Kam pen naar Noord wij kerhout J. Kroon r.aar Zaandam G. C. van Leeuwen naar Oegstgeest H. L. M. Onderwater naar Afrika J. H. Onos naar Leiden; R. A. Smits naar Zwolle H. J. van Steijn en tchtgen. naar Voorhout H. van Til naar 's Gravenhage W van Vliet naar Benne- broek E. J. van der Vlugt naar Bussum G. C. van der Vlugt naar Amerika H. L. H. en L. H. M. Zwetsloot naar Hille gom. NOORDWIJKERHOUT Veertigjarig professiefeest Zuster M. Henrica. Dat zuster Henrica van het Sint Jozefhuis bij haar leerlingen zeer bemind is, is gisteren wel ondubbelzinnig gebleken, toen zij den dag herdacht waarop zij voor 40 jaren werd geprofest. Het was een blij de intocht 's morgens in de 6e klasse. Met de eerw. Priorin kwam de feestelinge de versierde school binnen, met liederen ver welkomd door de kinderen, waarin de dank baarheid voor alles wat de zuster voor de leerlingen doet tot uitdrukking; zelfs de engelen uit den hemel ontbraken niet aan het feest. Vele cadeautjes werden spontaan aangeboden, een bewijs dat allen veel met de zuster op hebben. In den loop van den dag werd de school getracteerd, hetgeen natuurlyk in den smaak vieL De zusters vieren a.s. Zaterdag en Zon dag onder elkaar het professiefeest. Een H. Mis wordt Zaterdagmorgen in de kapel van het huis opgedragen uit dankbaarheid, ter wijl des avonds een plechtig Lof eveneens in de kapel zal gehouden worden. Laten we hopen, dat Zuster Henrica nog vele jaren in Noord wij kerhout tot heil van de meis jes van de St. Jozef-parochie mag werken. Een verrassing. Donderdag heeft de jeugd van de St. Joseph-parochie kapelaan Schretlen een verrassing bereid aan den vooravond van zijn verjaardag. Otm 7 uur werd hij op de- pastorie gewaarschuwd om in de Burcht te komen. Een eerewacht van een zestigtal Kruisvaarders stond opge steld en voorafgegaan door de mondhar monicaclub trad de jarige de Burcht bin nen, waar hem een welkomstlied werd toe gezongen. Hierna kwamen de leden van de meisjeszangvereeniging der Mariacon- giegatie binnen met gekleurde muts op en voorzien van versierde bezems, stoffers en blikken, die een zanghulde brachten, voor stellende een volledig orkest. Vervolgens kwamen de Kruisvaarders weer voor den dag in marschtempo, zich splitsend totdat eerst een kruis werd gevormd en later een levende XLI, de leeftijd van den directeur, werd uitgebeeld. Ten slotte werd een twee stemmig feestlied gezongen als een hulde aan den directeur. Het was een korte hul de maar. voor kapelaan Schretlen een be wijs dat alle jongens en meisjes met hem meeleven. Aan het eind van den avond dankte zyn- eerw. voor de felicitaties, hij sprak de. hoop uit nog lang zyn krachten aan het jeugd werk te kunnen geven. Van de meisjescongregatie mocht hij nog een mooie bloemenmand ontvangen en van de Kruisvaart een kistje sigaren. NOOTDORP Gemeenteraad. Door den burgemees ter is een openbare raadsvergadering be legd tegen Dinsdag a.s. des avonds half acht. De agenda bevat o.m.: Voorstel van B. en W. tot intrekking der verordening van 27 April 1939 en in de plaats stellen daar van van een nieuwe verordening tot het verleenen van bouwcrediet. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een nieuwe verordening op de personeele belasting. Voorstel van B. en W. tot invoering per 1 Januari 1940 van een nieuw electriciteits- tarief. Verzoek van het R.K. Schoolbestuur om medewerking tot het veranderen van de inrichting dier school met prae-advies. Voorstel van B. en W. in zake 't geven van namen aan straten en wegen in deze ge meente en het aanbrengen van straatnaam borden. Voorstel van B. en W. tot het in- beroep gaan bij H. M. de Koningin van een beslissing van Gedeputeerde Staten van 18/19 October 1939. Ongeval. Donderdagmiddag had Mej. O. het ongeluk, dat zij tengevolge van een hevigen rukwind tegen een auto, welke deel uitmaakte van een bruidsstoet, woei. Zij kwetste hierbij haar pols, welke waar schijnlijk gebroken is. De betreffende auto werd eenigszins beschadigd, terwijl vanzelf sprekend eenig oponthoud veroorzaakt werd. De gemeentepolitie was onmiddellijk aanwezig en verleende eerste hulp, waar na mej. O. per auto naar een arts vervoerd werd. OEGSTGEEST R.K. fonds voor ziekenhuisverpleging. Onder voorzitterschap van den heer F. Blonk hield bovengenoemde ver. een al- gemeene vergadering in café Knijnenburg. Na opening werden de notulen goedge keurd. Uit het jaarverslag over vorig half jaar van den secretaris, den heer J. v. d. Post, bleek de toestand de- financiën niet ongunstig. De ontvangsten waren 1920.23, de uitgaven f 1786.50, batig saldo 133.73. Tot kasnazieners werden benoemd de hee- ren A. Gijbeis,JJ. Lubbe en P. v. d. Hulst. Het reservefonds voor besmettelijke ziek ten werd gebracht op ƒ750.Na rond vraag volgde sluiting. SASSENHEIM K. J. M. V. Ondanks de uitnoodiging aan de ouders der leden, de leden van Hanze en L.T.B., waren het bijna uitslui tend K.J.M.V.-ers, die een der zaaltjes van het K.S.A.-gebouw gedeeltelijk vulden. De heer Leo Verdegaal Czn. wees er op, dat de mobilisatie voor de K.J.M.V. een moei lijke tijd was; spr riep den moreelen steun in van alle middenstanders, van alle Hanze-leden en L.T.B.-ers om gezamenlijk te werken aan de „Nieuwe Gemeenschap". Het woord werd daarna verleend aan den heer P- v. d. Kamp, die het leven en sterven van St. Willibrord behandelde. Het geheele moeizame leven van St. Willibrord werd den aandachtig luisteren- Binnenkort zal de nieuwe provinciale planweg LeidenOude Wetering voor het verkeer worden opengesteld. Deze weg, welke den bestaanden bochti- gen smallen weg zal vervangen, is aange legd op de baan van den voormaligen lo- caalspoor LeidenHaarlemmermeer, be halve een klein gedeelte nabij Leiden, waar de bestaande weg is gevolgd, welke is ver beterd en verbreed. De nieuwe weg loopt nagenoeg parallel met dezen weg. De voormalige spoorbaan is verbreed tot een gemiddelde kruinsbreedte van 11 m., waarvan 6 m. is bestemd voor de rijbaan, terwijl aan elke zijde daarvan een onver harde tyerm is ter breedte van 2.5 m. De verharding var. de rijbaan bestaat uit een 25 cm. dikke gewalste fundeering en een gewalste deklaag van steenslag, dik 10 cm., welke is voorzien van een bitumi neuze slijtlaag. Verschillende in de spoorbaan aanwezige kunstwerken zijn geheel of gedeeltelijk af gebroken, verbreed, verbouwd of ver nieuwd, terwijl een nieuw viaduct van ge wapend beton is gebouwd over den Laxi- geweg. Het werk, dat 12 September 1938 is aan besteed, moest 1 y, jaar na den datum van aanvang zijn- voltooid, zoodat dit ruim schoots binnen den gestelden termijn is geschied. De weg is uitsluitend bestemd voor mo- torverkeer en geeft van uit Leiden een korte verbinding met den Haarlemmermeer polder en dus ook met Amsterdam via den in dezen polder gelegen auto-snelweg. den voorgehouden. Spr. wees op de groote gevolgen die het werken van Willibrord voor ons land gehad hebben. Daarna wer den eenige legenden verhaald, en wonder baarlijke gebedsverhooringen vermeld. Be handeld werd ifog de bekende springpro cessie, welke jaar in jaar uit te Echter- nach gehouden wordt. Tot slot maande de heer v. d. Kamp aan de godsdienstoefenin gen ter eere van Willibrord goed bij te wonen; alles moet worden gedaan om de wereld voor God te behouden. De voorzitter dankte den heer v. d. Kamp voor zijn mooie rede, bij welke woorden de Pastoor zich aansloot; Inderdaad was het zeer interessant en de heer v. d. Kamp moet een groote stu die van zijn onderwerp gemaakt hebben om deze rede te kunnen hjudena De af wezigen hebben veel gemist! Schoenmakerspatroonsvereen. In „Het Biuine Paard1' vergaderde de Geweestelij- ke R. K. Schoenmakers Patroons- en Schoenmakers-winkeliersvereeniging Lisse en Omstreken. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op dat men heden avond bijeen was om op bescheiden wijze het Patroonsfeest te vieren. Van de orgaan commissie was een verzoek ingekomen om meerdere medewerking door het plaatsen van advertenties. Eenige leden meenden, dat de tijdsomstandigheden het plaatsen van advertenties niet toelieten; de voor zitter was van meening, dat het nu juist de tijd daartoe was en gaf daartoe eenige wen ken. Daarna hield de Geestelijk Adviseur een 5-minuten-speech naar aanleiding van net feest van den Patroonheilige: St. Cris- pinus. De voorzitter dankte de G. A. voor zijn rede en sloot daarop de officieele ver gadering, waarna men, ter viering van het feest, nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. WASSENAAR R.K. D.C. St. Willibrordus. St. Willibrordus speelde haar 1ste com petitie-wedstrijd en wist deze niettegen staande zij uitkwam met een vijftal reser ves, in een fraaie overwinning om te zet ten. De uitslag luidt: O.D.I. IISt. Willibrordus I. P. v. d. Helm—A. Noorddover 0—2 W. v. Dijk—N. Knijnenburg 1—1 Th. Rombouts—P. v. Helmond 1—1 G. DuivensteijnJ. Schiferli 20 Th. v. d. Velde—A. Knijnenburg 2—0 J. Palstra—C. Knijnenburg 20 C. Donkers—J. Ruijgrok 0—2 J. DonkersW. de Groot 02 A. GeritsA. v. Gent 02 J. Rasch—P. Vogels 0—2 Totaal 812 Woensdag 15 November speelt St. Willi brordus in het R.K. Ver.-Geb. alhier tegen Ve Va I uit Wateringen. Dit belooft een spannenden wedstrijd te worden. Personalia. Op het examen voor ma ch ineschr ij ven en stenografie te Den Haag slaagden: L. Branders, I. Bindels, N. van Galen, T. v. d. Kleij, M, v. d. Kruk, J. de Klerk en K. Voorham, allen leerlingen van de R.K. Uloschool, Kerkstraat 30. Gevestigd: J. L. J. van Akkeren, uit Alkemade A. G. van Ark, uit Den Haag H. B. M. Arntz, uit Angerlo J. Bauer uit den Haag M. B. Boekhorst uit Renkum J. L. Bos uit Den Haag E. Brandts Buijs uit Wageningen Jkvr. W. M de Brauw, uit Den Haag, A .E. Bre- kelmans uit Leiden D. Brunner geb. Shannon uit den Haag J. M. Bijloo, uit Noordwijk A. Calkosinska, vreemd., uit Den Haag M .A. Cannegieter geb. Paling uit den Haag L. A. M. N .v. Claarenbeek uit den Haag K. Douwes Dekker, uit Pa- soeroean A. van Dantzig, uit Groot Brit- tannië M. J. Fitters uit Den Haag W. Gans uit den Haag A. J. v. d. Geer, uit den Haag C .C. Goedschalk uit Zeist C. de Graaf, uit Katwijk A. J. Gravelaar uit Den Haag G. W. Verwey geb. van 't Haaf, uit Italië M. H. P. Haesen, uit den Haag K. ten Have uit Den Haag G. J. M. Herbrink uit den Haag K. Hönscheid uit den Haag J. Homburg, uit den Haag A. W. Janssens uit Bussum H. E. de Jonge, uit Den Haag M. de Jonge, uti den Haag G. Kahle, uit den Haag E. A. Koch, Nieuwer-Amstel J. D. Koch, uit Nieuwer-Amstel J. Koetsier uit Ber lijnF. C. Kok uit Den Haag M. J. Roest uit Noordwijk A .M. Kozak uit Sassenheim M. Kulka uit den Haag A. E. la Comblé uit den Haag A. M. Lans uit Bussum J. A. Meijer uit Den Haag Wed. E. v. Oosten uit Rijswijk (Z.H.) A E. Philippi uit Den Haag H. J. Pistorius uit Heemstgede Wed. A. Prins Visser geb. Serret uit Den Haag A. Roggeveen en vr. uit Den Haag S. S. van Rood, uit Den Haag E. de Rooij, uit den Haag Wed. A. F. A. de Rooij geb. Bastet uit den Haag H. Rijsdijk uit Voorschoten N. C. L. H. F. Sassen uit Den Haag M. C. J. Schagen uit Den Haag H. Schepers uit Gouda E. Schinkel uit Den Haag G. P. H. Schuitemt uit Den Haag G. J. Schui temaker uit Rotterdam A .J. M. Span uit Den Haag F. E .Spat uit Eindhoven Th. M. T. Staal uit Den Haag J .Th. Steen uit Den Haag A. M. van Stein uit Voorschoten G. L. Sterk Verhorst uit Den Haag Struve uit Den Haag S. Struve, uit Den Haag G. J. G. Struijk van Bergen uit Den Haag J. F. Tuinman uit Den Haag A. J. J. van der Ven geb. Aarts uit Den Haag M. Verbeek uit den Haag L. C .Vis uit Rotterdam P. J. v. Voorst Vader uit Overschie A .M. L. de Vries, uit Den Haag G. J. de Vries uit den Haag P. M. Vuijk uit Brussel L. v. d. Werf uit Groningen H. J. Wilmot uit Den Haag Wed. M .C M. de Wolf uit Den Haag H. van Zoelen uit Den Haag. WARMOND Volksbond. Onder voorzitterschap van. den heer M. J. Hogenboom hield de Volks bond een vergadering. Door den heer C. v. Kempen werden de notulen gelezen. Voor zitter herdacht hierna het overlijden van het lid den heer L. van Noort, die meer dan 25 jaar lid der vereeniging is geweest en van de donateurs Dr. H. J. Walenkamp en P. Sam wel. Voor de zielerust van deze over ledenen werd een gebed gestort. Na am pele bespreking werd besloten voor hen, die in militairen dienst zijn, doch kostwin nersvergoeding genieten, geen vrijdom van contributie meer toe te staan, omdat deze personen dikwijls in nog gunstiger omstan digheden verkeeren, dan zij die werk heb ben. Hierna werd verslag uitgebracht door den penningm., waaruit bleek dat de ver eeniging momenteel een batig saldo te boe ken had van 65.11, terwijl dit saldo voor de izekenkas betrof een bedrag van 64.04. Overgegaan werd tot vaststelling van het win ter programma waarbij speciaal gewezen werd op het te houden tridium op 14, 15 en 17 December. Ook zal er nog een Willibror- dus-herdenking plaats vinden met licht beelden, terwijl enkele sprekers zich bereid verklaard hebben voor de leden van den Volksbond een lezing te houden. Door den heer van Kempen werd hierna een uitvoe rig verslag uitgebracht van de viering van het zilveren jubileum van de afdeeling. Be sloten werd het bedrag dat van deze feest viering was overgebleven te storten in de kas van „Hulp in Nood". Bij de gebruike lijke rondvraag werd o.m. met klem aan gedrongen om bij de overheid stappen te doen om te komen tot verlaging van den gasprijs, temeer nu men wegens de distri butie van petroleum gedwongen is meer gas te gebruiken. Het bestuur zal zioh te dezer zake met een adres tot den Raad wenden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9