ZATERDAG 4 NOVEMBER 1939 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BINNENLAND Binnenkort weer dekens Geen vrees voor schaarschte Naar de directie van de Kon. Ned. Fa briek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaal- beg en Zn. te Leiden meedeelt, zal binnen kort de dekenhandel weer vrij zijn. Naar men zich herinneren zal, werd eind Sep tember den dekenfabrieken de aanzegging gedaan, uitsluitend voor Defensie te fabri- ceeren. Zelfs werd verboden dekens aan de burgerbevolking te leveren. Op volle kracht hebben sindsdien de dekenfabrieken ge werkt, om aan de zeer groote aanvraag van het leger hoeveel geleverd werd mocht men ons niet meedeelen te kunnen vol doen. Thans is men weer zoover, dat 20 November de handel in dekens vrij zal zijn. Het leger heeft dus bijna twee maanden lang alle wolken dekens „opgeslorpt". Wat dit beteekent, zal duidelijk worden, wan neer men bedenkt, dat een fabriek als die van Zaalberg alléén reeds per dag 1000 dekens aflevert. De militaire vraag be trof natuurlijk alle dekenfabrieken in den lande. De directie van Zaalberg deelde ons mee, dat ook dringende aanvragen waren binnengekomen van de belligerenten, zoo wel van Duitschland als van de geallieer den. Op dekens rust echter een uitvoerver bod, zoodat aan deze aanvragen niet vol daan werd. Afgezien van het verbod zou men toch niet aan de groote aanvragen heb ben kunnen voldoen en bovendien zou de levering aan eigen Defensie voorgegaan zijn. Voorraad voldoende. Wij informeerden vervolgens, of men nog voldoende wol kan krijgen. Inderdaad is de wolvoorziening nog niet gestremd. Uit België en van andere landen van overzee wordt nog vrij geregeld wol aangevoerd. Wel dient men er rekening mee te houden, dat de prijs van de grondstoffen gestegen is, zoodat de prijs van de dekens ook in de hoogte zal gaan. Men legde er tegenover ons den nadruk op, dat deze prijsverhooging dus geenszins beteekent een prijsopdrij ving, maar een noodzakelijke verhooging, die nader met Economische Zaken onder oogen kan worden gezien. „Zult u, als de handel weer vrij is, nor maal in de behoeften kunnen voorzien?", informeerden wij verder. „Ja", luidde het antwoord, „als ten min ste de huisvrouwen zoo verstandig zijn om niet inééns meer dekens te willen aanschaf fen dan ze in het normale geval zouden doen. Anders loopt de zaak vast en ont staat er een chaos". Naar aanleiding van dit standpunt heb ben wij elders gevraagd naar de vraag om dekens. Behoudens in den begintijd van de mobilisatie is de vraag van het publiek vrij wel normaal gebleven. Dat men later niet éénpersoonsdekens kon krijgen wist men spoedig. Daarom zijn dan ook geen moei lijkheden gerezen. Men verwacht ook, wan neer de handel weer vrij zal zijn, niet een abnormaal groote aanvraag, hetgeen trou wens weinig zin zou hebben. Wij hebben de directie der firma Zaal berg gevraagd of er door den oorlog nog andere moeilijkheden ontstaan waren. Eeni- gen last had men ondervonden met den aanvoer van den kaardedistel. Deze wordt gebruikt voor het ruwen van de dekens. Dank zij echter de persoonlijke interventie van den Franschen gezant in Den Haag heeft men kunnen bereiken, dat men zich omtrent den invoer van den kaardedistel geen zorg behoeft te maken. Wij brachten ten slotte het gesprek op de kleurstoffen, en hiermee bleken wij een gevoelig punt van de dekenfabricage ge raakt te hebben. Vrijwel alle kleurstoffen komen uit het buitenland, althans de goede soorten, dat zijn die kleurstoffen, die niet aan verkleuring onderhevig zijn. Den huis vrouwen zal het interesseeren, dat geen speciale kleur een gunstige uitzondering maakt, d.w.z. dat nieat binnenkort óf alléén blauwe, óf alleen roode dekens van eenige andere kleur te krijgen zullen zijn. Als de kleurstoffenvoorziening niet verbe tert, zullen de fabrikanten, wanneer hun buitenlandsche voorraad is uitgeput er is nog eenige voorraad hun toevlucht moeten nemen tot kleurstoffen van min dere kwaliteit, en dit beteekent, aldus werd ons door de directie van de Zaalbergfa- brieken meegedeeld, een stap terug van on geveer 30 jaar. „Vad." PRINSES JULIANA BIJ HET ALGEMEEN STEUNCOMITé. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Ju liana heeft heden de vergadering van het dagelijksch bestuur van het algemeen steuncomité 1939 bijgewoond. Uitvaren visschersvloot. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de Minister van Economische Za ken aan de organisaties in het visschers- bedrijf medegedeeld, dat de termijn, bin nen welken voor het eerst moest zijn uit gevaren om in aanmerking te komen voor de tegemoetkomingen in de buitengewone bedrijfsonkosten, andermaal met een week is verlengd. De uiterlijke datum is thans gesteld op 10 November a.s. DISTRIBUTIE VAN SUIKER. Hoe te doen met klachten. Het vierde voorschot van suiker zal om streeks 6 November worden verstrekt. De toewijzingen hiervoor zullen rechtstreeks aan de detaillisten worden verstuurd. In afwijking van het vroeger bekend ge maakte, zullen de toewijzingen, welke ge baseerd zijn op de ingeleverde bonnen no. 1, ook rechtstreeks aan de detaillisten wor den toegestuurd. De detaillisten moeten zich derhalve in de komende week van 6 tot en met 10 November niet bij het distri butiekantoor vervoegen om deze toewijzin gen af te halen. Het is gebleken, dat het mogelijk is de behandeling van klachten inzake toewijzin gen bij distributiebelangrijk te bespoedi gen. Uit het overstelpend aantal brieven, dat hét Centraal Distributie-kantoor ont ving, bleek, dat verreweg het grootste deel dezer klachten zijn oorsprong vond in het feit, dat de door betrokkenen zelf ver strekte gegevens onjuist of onvoldoende waren. Ten einde nu een spoediger behandeling mogelijk te maken, zullen klachten betref fende toewijzingen rechtstreeks bij de plaatselijke distributiekantoren moeten worden voorgebracht. Dit distributiekantoor zal, eventueel na dat de aanvrager een vragenformulier heeft ingevuld, in de meeste gevallen in staat zijn, een aanvankelijk oordeel over de gegrondheid van de klacht uit te spre ken. THEE BLIJFT VOORLOOPIG NOG VRIJ. Voorraden zijn ruim voldoende. Ondanks alle geruchten, die steeds de ronde blijven doen, dat binnenkort distri butie van thee te wachten zou zijn,, kan het „Hbld." van de meest bevoegde zijde mededeelen, dat dit alles volkomen uit de lucht is gegrepen Voorloopig ligt het geenszins in de bedoeling een distributie van thee in te voeren, daar de voorraden ruim voldoende zijn. Mocht evenwel een sterke stagnatie in den aanvoer komen, doordat de schepen te lang in controle worden gehouden, dan zou men distributie moeten gaan overwegen. Op het oogenblik is daarvoor echter nog niet te vreezen. DE DEFINITIEVE KUNSTMEST- TOEWIJZING. De Voedsel-Commissaris voor Zuid-Hol land deelt het volgende mede: De eerstdaags plaatsvindende definitieve kunstmesttoewijzing kan niet worden her zien en geldt tot en met 30 Juni 1940. Alleen in zeer bijzondere gevallen kan hiervan wellicht worden afgeweken, n.l. als: a. De tuinbouwconsulent of landbouw- consulent op verzoek van betrokkene een onderzoek heeft ingesteld en zoodanige wij ziging deugdelijk en schriftelijk bij den Pro vincialen Voedsel-Commissaris motiveert. b. De oppervlakte, waarop de toewijzing is gebaseerd blijkens schriftelijke uiteenzet ting van den betrokkene aan de afdeellng Kunstmestdistributie van den Provincialen Voedsel-Commissaris, Anna Paulownastraat 22, Den Haag kennelijk op een vergissing berust. In beide gevallen is het volkomen over bodig zich over zoo'n wijziging persoonlijk in verbinding te stellen met den Plaatselij ken Bureauhouder of den Provincialen Voedsel-Commissaris, of zijn bureau. Tegen gevallen, waarbij achteraf blijkt, dat teveel is toegewezen, door opgaaf van te groote oppervlakte, door opgaaf in twee provincies van dezelfde oppervlakte, door verzwijgen van verkleining van bedrijf of teeltvergunning enz. enz., zal streng wor den opgetreden. Niet op eigen bedrijf benoodigde kunst- mestbonnen dienen niet aan den leveran cier te worden verstrekt, doch kunnen bij den Plaatselijken Bureauhouder te allen tij de weer worden ingeleverd. In geval men b.v. phosphorzuur-bonnen wil inruilen tegen b.v. stikstofbonnen, is ook advies van den Landbouw- of Tuin- bouw-Voorlichtingsdienst vereischt. „VOOR ONZE GEMOBILISEERDEN". Dezer dagen hield het Werkcomité der R.-K. Centrale „Voor onze Gemobiliseer- den" V. O. G. zijn wekelijksche bijeen komst. Nadere richtlijnen voor de goede ver houding met Sectie V van het Algemeen Hoofdkwartier „O. en O." werden vastge steld. Gebleken is, dat men gaarne bereid is met onze Katholieke instelling samen te werken; de vorm van samenwerking is nog niet definitief in bijzonderheden geregeld, maar dit probleem zal weldra zijn opgelost. Het secretariaat V. O. G. heeft de adres sen van gemobiliseerde bestuurders en le den onzer R.-K. Organisaties verzamel; de adressen worden gerangschikt volgens de divisie der Aalmoezeniers en aan deze toe gezonden, zoodat zij weten, welke militai ren allereerst bereid zijn mede te werken. De tot nu toe ontplooide activiteit van het comité V. O. G. werd besproken en, gezien het feit, dat 't Comité pas 'n maand bestaat, bevredigend geacht, o.m. wer den 650 abonnementen op de R.-K. bladen verdeeld over die plaatsen, welke het meest van lectuur verstoken zijn. De subcomité's „Amico" en „Sociale Hulp in Oorlogstijd" (Vrouwencomité) hebben in dezen korten tijd gedaan wat zij kon den. Tot het R.-K. Centraal Comité V. O. G. zijn thans ook toegetreden: De Neder- landsche R.-K. Bond voor Groote Gezin nen, de Apologetische Vereeniging „Pe trus Canisius", en de Katholieke Cultureele Federatie. Op 18 November a.s zal de nationale boeken-ophaaldag worden gehouden. Naar aanleiding van tallooze schriftelijke verzoeken om hulp werd er op gewezen, dat V. O. G. niet allen op zeer korten ter mijn kan bevredigen én omdat dit alles een uitgebreide ofganisatie vraagt welke eerst groeiende is, èn, vooral omdat er nog niet voldoende geldmiddelen aanwezig zijn. Dan is men overtuigd dat van ons Ka tholieke volk van alle kanten heel veel geld gevraagd wordt, maar geconstateerd moest worden dat men vaak alleen voor plaatse lijke activiteit geld wil geven. Dit laatste is natuurlijk zeer nuttig, maar men ver geet, dat dikwijls gemobiliseerde plaats- genooten elders liggen, in de „rimboe", waar geen comité's zijn en dan ver waarloosd worden. Het deed vreemd aan, dat er vele brie ven om hulp kwamen van groepen gemobi- liseerden, nu elders gelegerd, uit steden waar men enorm veel voor de militairen doet, maar zijn eigen stadgenooten die el ders liggen, vergeet. D a a r op de eerste plaats ligt het werk terrein van het comité V. O. G. (Secre tariaat: Postbus 2, Heemstede). Gironummer van den penningmeester van 't R.-K. Centraal Comité V. O. G. Heemstede is 364620. VERGADERING VAN MELK VEEHOUDERS. Rijksconsulent ziet maar van het woord af De Bond van Melkveehouders kwam in Amsterdam bijeen, onder presidium van den heer J. van Meerveld. De belangstel ling voor deze bijeenkomst was zeer groot. De plannen der regeering, om met ingang van 1 April 1940, de uitbetaling der con- sumptiemelk, naar vetgehalte te doen ge schieden, lokten vele protesten uit. De heer Korieve, directeur der Consum- tiemelkcentrale, hield een korte rede, waarin hij mededeelde, dat de regeering die besluiten neemt, geheêl buiten mede weten van de 12.000 leden tellende organi satie om Het is het vaste voornemen der regeering, haar plannen door te zetten. Spr. gaf een overzicht van de verschillen de moeilijkheden, die zich zullen voor doen, waarbij hij voornamelijk de aan dacht vroeg voor de bepaling van vetge halte en gewicht door den ontvanger. Spr. pleitte voor het instellen van cen- tiale punten, waar de melk bijeen gebracht en onder controle het vetgehalte bepaald wordt. Ten aanzien van den melkprijs, die Zondag j.l. in plaats van met twee cent, zooals de boeren verwacht hadden, met één cent werd verhoogd, merkte de heer Kor ieve op, dat de kwestie in deze, bestaan de tusschen de C.M.C. en de A.V.M. (pro ducenten en handel), door een arbitrage commissie behandeld zal worden. De minister heeft echter bezwaar, dat de straatprijs tot veertien cents wordt ver hoogd. Voorzitter Van Marveld verweet den minister, dat hij zijn woord niet heeft gehouden. De vergadering besloot ter za ke tot het zenden van twee moties aan den minister, waarin zij zich uitspreekt te gen den verkoop op vetgehalte en uitdruk king geeft aan haar wensch tot een ver hooging van twee cents per lieter. De rijksveeteelt-consulent, dr. L. de Vries zou spreken over de consequenties, waar van bepaling naar vetgehalte, doch acht te dit, gezien de stemming op de vergade ring ten aanzien van de plannen der regee ring, uit den booze. GEMOBILISEERDE RAADS- EN STATENLEDEN. Dr. I. H. J. Vos heeft de volgende vraag gericht tot den minister van Binnenland sche Zaken: Wil de minister bevorderen, dat aan de leden der Provinciale Staten en gemeente raden, die gemobiliseerd zijn, de gelegen heid wordt aangeboden, de zittingen van de colleges, waarin zij zitting hebben, bij te wonen, voorzcover militaire belangen zich daartegen niet verzetten? ONGEDIERTE IN GEVANGENIS. Vragen van mevrouw De ViesBruins. Mevrouw De Vries-Bruins heeft aan den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: Heeft de minister vernomen, dat in de strafgevangenis te Scheveningen in ver schillende cellen ongedierte (cimex lectu- larius) wordt aangetroffen? Is het juist, dat hetzelfde verschijnsel twee jaar geleden is voorgekomen? Kan de minister meedeelen of toen maatregelen zijn genomen, onder leiding of op advies van ter zake deskundigen, zoodat mag worden aangenomen, dat de bedoelde maatregelen afdoende het euvel hebben bestreden? Zoo ja, welke verklaring moet dan wor den gegeven van het opnieuw optreden van deze insecten? Is de minister bereid, cm in het belang van een goede behandeling van de gedeti neerden, zoo spoedig mogelijk alles in het werk te stellen om deze gevangenis te zui veren? DE VERDEDIGERS VAN KOORENS. Naar wij vernemen zullen als verdedigers van den hofmeester Koorens, verdacht van moord op zijn vrouw, optreden mr. F. A. Kokosky en mr. Rob. P. Kokosky Jr. Sterfgevallen aan mond- en klauwzeer. In de week van 22 tot en met 28 October 1939 stierven tengevolge van het mond- en klauwzeer: 101 runderen, 80 kalveren, 31 varkens en biggen, 1 schaap en 1 geit. ZIE VERDERE MEDEDEELINGEN OP PAG. 10, DERDE BLAD. RECHTZAKEN KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RIJN Voor het Kantongerecht te Alphen a. d. Rijn stonden terecht eenige landbouwers, wegens overtreding van het Landbouw- inventarisatie-besluit. Zekere P .uit de Nesse te A1 p h e n zou de aanwezigheid van 41 zakken veevoeder in zijn bedrijf hebben verzwegen; L. J. N. uit Woubrugge had o.m. een hoeveel heid erwten en eenige zakken tarwe niet opgegeven en Z. J. B. uit A 1 p h e n was later 800 kg. krachtvoeder, als roggemeel, havermeel, lijnmeel enz. meer aangetroffen dan op de inventarisatielijst vermeld stond. De overtreders verklaarden allen volko men te goeder trouw te zijn geweest. Het bleek wel, dat de staten in de meeste ge vallen door de tellers zijn ingevuld en dat de betrokken eigenaren hun handteekening er maar hadden onder gezet zonder zich te vergewissen of de opgave inderaad met de werkelijkheid klopte. Zooals een der vee houders zich uitdrukte: „We krijgen dage lijks van die officieele papiertjes onder den neus geduwd, waar we dan maar klakke loos onzen naam onder zetten. De verontschuldigingen der verdachten liepen maar weinig uiteen. De gemachtigde van P. verklaarde, dat de teller had ge vraagd, of hij voer in voorkoop had en dit was niet het geval geweest. Naar voorraad had hij niet gevraagd. N. uit Woubrugge was het volkomen door het hoofd gegaan, dat hij nog een paar zak ken zaaitarwe in de schuur had staan en B. was juist op het punt geweest te gaan mel ken, toen de teller met zijn inventarisatie lijst kwam. Hij had den man naar de schuur gestuurd, waar hij zelf de voorraden zou kunnen opnemen en daarbij was 800 kg. krachtvoeder genoteerd, terwijl een contro leur veertien dagen later een dubbele hoe veelheid constateerde. Volgens B. zou er, toen de teller zich kwam vergewissen, nog veel meer zijn geweest. Het bleken voor den Kantonrechter geen gemakkelijke zaken te zijn, te minder om dat de hoeveelheden en de oorspronkelijke opgave, welke later door crisisambtenaren werden gevonden, onmiddellijk in beslag •zijn genomen en inmiddels reeds zijn ver kocht. In twee gevallen, n.l. die van P. en B. bij wie de in beslag genomen hoeveelheden veevoeder resp. een waarde hadden van pl.m. 200 en 80, stelde de Kantonrech ter de zaak uit tot 17 November, om als nog de tellers als getuigen te kunnen hoo- ren. Tegen N. uit Woubrugge werd een geld boete van 5 subs. 3 dagen hechtenis ge- eischt met verbeurdverklaring der in beslag genomen goederen, welke een waarde van 40 a 50 vertegenwoordigen. De Kantonrechter veroordeelde verd. ech ter tot een geldboete van 20 subs. 10 da gen met terugbetaling van de opbrengst van het in beslag genomene. Lelden GEvONDEN VOORWERPEN. 2 armbanden, armbandhorloges, agenda voor gymnasium, bankbiljetten, brillen, boekje van Bisdom Haarlem, baal turf molm, badpak en badhanddoek, ceintuurs, damestaschje, distributiekaart en petro- leumkaart, dameshoed, étui zonder inhoud, Engelsche sleutel, gouden oorknopje, gou den monogramring, 2 gladde gouden ringen eenige paren gummi hakken, handschoe nen, kralen halskettingen, hamer, hoedje, handbeschermer, jongenspetje, kinder schoenen, kinderjasjes, kindercape, ket tinkje, waaraan sleutel en sigaren knijper, kinder tasch je, kindercape, koppel, kano, kwitantie, lapje bont, mutsen, notitieboek jes, nummerbord, overall, onderdeel van een auto, portemonnaies, pak spek, pakje, inh. 1 paar kousen, pakje, inh. 4 handdoe ken, passer, pakje, inh. lapje goed, rol electrische kabel, rijwielbelastingmerken, reparatiekaart van een auto, rozenkrans, R. K. gebedenboek, rekenboekje en schrift, regenkapje, regenjas, sleutels, sjaal, stuk bont katoen, stormlantaarn, sponzen, schortje met strengetje zijde, tabakszak, vulpotlooden, vijl, 2 verfkwasten, vulpen houder, zadeldekje, zakmes, zakdoek. Gevonden in de Tram (stadslijn). Handschoenen, 2 doosjes, inh. potloodjes enz., 1 Duitsch leesboek, 1 boek „Student aan de Leidsche Universiteit", 1 damespa- rapluie, een brillendoos en een lippenstift, een sjaal, een bruine vilten tasch, inh. brei werk, een bankbiljet. Terug te komen en inlichtingen te ver krijgen iederen werkdag van 13 uur n.m., behalve Donderdags en Vrijdags ten I Politiebureele alhier. INTER PAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN DATA VAN BELANG. Maandag 6 November 's avonds om half negen komen de leden van onze kern-club bijeen. Belangrijke besprekingen, hoe wij dit jaar de kern zullen houden. Inleiding met lichtbeelden. Na de kern is er een korte bespreking voor de K. L. over het resultaat van hun actie. Dinsdag 7 November vergadering van de commissarissen van de afdeeiing Gez. Ook de nieuw benoemde commissarissen moe ten aanwezig zijn. Woensdag 8 November komen de leden van den Raad van Bestuur in vergadering bijeen. Vrijdag 10 November gecombineerde Commissarissenvergadering, alle commissa rissen van de gehuwde en ongehuwde af deeiing zyn present. Dinsdag 14 November vergadering van de afdeeling gehuwden. Alle gehuwden zijn aanwezig. Zondag 19 November om half 12 Dooden- herdenking op het R. K. Kerkhof. Wij ho pen, dat de belangstelling minstens even groot is als de beide vorige keeren. Maandag 20 November, bijeenkomst voor de oudere Gezellen. Dinsdag 21 November bijeenkomst voor de jongere Gezellen. De bijeenkomsten kunnen nog beter wor den bezocht, Gezellen denkt er aan je lid maatschap brengt verplichtingen mede. Zondag 26 en Dinsdag 28 November vie ren wij ons 52ste stichtingsfeest. Ons Stichtingsfeest moet slagen. ONS STICHTINGSFEEST. In de vergaderingen is reeds gesproken over iets, waardoor ons Stichtingsleest dit maal verschiit met de feesten van de vo rige jaren. Voor mij heb ik de lijst van werkloozen en dienstplichtigen. Momenteel zijn er 70, waarvan by groote uitzondering 9 geheel zijn vrijgesteld van contributie en 61 slechts de hellt betalen. Bij deze lijst is sedert en kele maanden een tweede lijst van dienst plichtigen gekomen. De lijst dienstplichti gen vermeldt 25 leden, waarvan de meesten ook hun contributie niet kunnen betalen. Onvoorziene omstandigheden maken het ons voortdurend moeilijker. Daarom vra gen wij onze leden zich zonder morren te onderwerpen aan een maatregel, welke wy noodgedwongen nemen. Ik geef toe, het is erg, maar het beteekent voor onze vereeni ging een besparing van meer dan 100. De H. Mis met algemeene H. Communie gaat door. Wij hopen en vertrouwen, dat de mentaliteit van onze Gezellen zoo hoog staat, dat allen ondanks bovengenoemde maatregel deze H. Mis zullen bijwonen en onder deze H. Mis tot de H. Tafel zullen naderen. Hoe laat deze H. Mis in de St. Lo- dewijk zal zijn, zal u nog worden medege deeld. VOOR ONZE MILITAIREN. Naam en adres van alle Gezellen, die on der dienst zijn, hebben wij nog niet. De be doeling van deze opgave is contact te hou den met onze Gezellen, die in militaire dienst zijn. Wij wil.en hen het Kolpingsblad opzenden, van tijd tot tijd een brief zen den, en zorg dragen, dat bepaalde Gezellen het avondbiad gratis opzenden aan onze mi litairen. Zou het niet mogelijk zijn, dat wij met St. Nicolaas onze miitairen verrassen door hen een St. Nicolaas-pakje te zenden. Wij zullen voor dit doei bij al onze Gezellen aankloppen, en wij hopen, dat wij door de vrijgevigheid van onze Gezellen ons plan ten uitvoer kunnen brengen. Dat kieine offertje zal van zeer groote waarde zijn, omdat het getuigt van medeleven met hen. ONZE LOTERIJ. Nog zijn niet alle loten verkocht. Laten wij eens alles op alles zetten. Wij hebben de opbrengst van de loterij zoo broodnoo- dig. DE AVONDVIERING VAN ONS STICHTINGSFEEST. Druk wordt er al sedert weken gerepe teerd onder leiding van den heer Pieterse. Opgevoerd wordt „De hoogste Inzet", een avontuurlijk spel in 4 bedrijven. De ver koop van kaarten was een vorige maal zeer klein; bij wijze van proef zullen wij dit maal de entrèe-prijs verlagen; deze is ge steld op 30 cent. Wij rekenen er nu op, dat de leden van onze vereeniging en ook onze ijverige zelatricen een groot aantal kaar ten zulen verkoopen. Voorbespreken op Donderdag- en Vrij dagavond aan de Gezellen-vereeniging, Ra penburg 52, vanaf 8 uur tot 9.30 uur ad 20 cent. Zondag vanaf 12.30 uur ad 10 cent aan de Gehoorzaal. De opbrengst van het plaatsbespreken komt geheel ten goede aan onze vereeniging.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7