n NAAIMACHINE? C. F. MEERPOEL SPORT Laatste berichten Burgerlijke Stand ZATERDAG 4 NOVEMBER 1939 CE I.wüCHE COURAN i ÜERSTE BLAD - PAG. 3 Rex. MARIE ANTOINETTE. De film „Marie Antoinette" laat de kin derjaren zien aan het hof der Oostenrijk- eche Keizerin Maria Theresia de aan komst van de jonge prinses in het door ieder benijde fantastisch schoone Parijs dier dagen haar huwelijk met den slap pen, onhandigen, onmannelijken Dauphin van Frankrijk haar vernederingen aan het hof van den Vijftienden Lodewijk de sohitterende entourage van zijn maitres- ee Madamme Dubarry de intrigues van den perfiden Hertog van Orleans de feesten, bals en de plezieren van Versailles en Trianon, waar Marie Antoinette te midden der hovelingen de meest besproken vrouw van Frankrijk werd de ontmoeting met den edelen Zweedschen graaf Axel de Fer sen, die haar eenige ware liefde zou wor den hun liefde in de donkere tuinen van het Koninklijk Paleis de strijd om Ma rie Antoinette tusschen den stervenden Lode wijk XV en den zich eindelijk vermannen den Lodewijk XVI de bestorming van Versailles door de uitgehongerde menigte van Parijs de ellende der gevangenissen van de Conciergerie en de Temple de ont snapping en de ontmaskering der koninklij ke familie te Varennes de zittingen der conventie, waar Orleans regeerde de laatste dagen eener diep ongelukkige vorstin en haar ontzettende gang naar het schavot. Maar daartusschen ligt twintig jaar ge schiedenis, aan welker begin een kinder lijk en mooi, jong meisje staat, aan welker einde een door smart voor haar tijd ver grijsde vrouw in een ellendige kar naar de guillotine rijdt. Op den voorgrond van deze film, die de geschiedenis van dien tijd als zeer decora tieven achtergrond heeft, staan drie gestal ten. Op het eerste plan Maria Antoinette, meesterlijk uitgebeeld door Norma Shearer, die den heelen tragischen levensgang dezer ongelukkige vorstin heel diep heeft aange voeld. Haar creatie van mooi prinsesje, vol verwachtigen tot koningin, moeder en haar onthoofding is waarlijk aangrijpend. De tweede is de trage en onmachtige Lo dewijk XVI, door den Engelschen acteur Robert Morley merkwaardig en scherp ge- teekend. Hij maakt deze beklagenswaardi ge figuur belangrijk, zóó belangrijk, dat met den groei van het leed, de spot om hem meegroeit tot een mede-lijdende waardee ring. Eerst in de ellende wordt hij groot. En dan is er nog de nuchtere figuur van graaf Axel de Fersen, die verliefd is op de prinses maar die de Koningin verlaat, omdat hij met zijn liefde haar taak als ko ningin niet in den weg mag staan. Die pas terug komt in het leed, als hij weet dat een vrouw vol smart hem noodig heeft. Hier van heeft Tyrone Power, eens de lachende partner van Sonja Hennie, later de edele figuur „Old Chicago" een ingetogen, waar dige figuur gemaakt. Natuurlijk blijft er in deze film moreel veel onaanvaardbaar, als 't heele hofleven met al zijn uitspattingen, maar het leed, dat zegen schenkt aan de zie len en de prachtige opofferende moed van Graaf Fersen vormen voor volwassenen een voldoende tegenwicht tegen dingen, die wij anders zullen en moeten zien, dan zij in de ze film worden getoond. De film is hecht gebouwd, goed doordacht en wel overwogen: zij is knap en hoe Amerikaansch historisch ook waardig tot aan het einde. Voor de pauze draait de spannende de tective story „Verborgen hartstochten" dat zich afspeelt in de entourage van een groot courantenbedrijf in een Amerikaansche' we reldstad. De gesohiedenis houdt de aandacht tot het laatste gespannen en het is een op luchting wanneer dc dader van de moorden eindelijk ontmaskerd is. Lido KENTUCKY. De Staat Kentucky is in de geheele we reld wel de bekendste van de 48 Staten in het groote Amerikaansche rijk. Deze be kendheid heeft het te danken aan de groote romantiek an de rijke traditie, welk de Kentuckianen in eere houden. In deze ryk gekleurde film wordt dit wel op merkwaardige wijze tot uiting ge bracht, terwijl de hippische sport een vaart aan deze film geeft, waarin een ieder mee moet leven, de speciale kennis en liefheb berij voor het edele raspaard der Ken tuckianen komt eveneens tot een zeer goe de uitdrukking. De geschiedenis, welke in deze film tot uitbeelding wordt gebracht, begint in 1861 tijdens de groote opstand tegen Yankee's, waarbij een veete ontstaat tusschen de Goodwins en de Dillons, wat in een mooi gekleurd proloog wordt voorgesteld. Het vervolg van dit verhaal heeft plaats als de kleinkinderen dezer families Jack Dillon en Sally Goodwin met elkaar in aanra king komen, hetwelk bij de ouders op groo- ten tegenstand stuit. Jack breekt met zijn vader, hij laat eenvoudig zijn ware naam buiten het geding en biedt onder een aan genomen naam zijn diensten aan bij de 6tallen van Goodwin, die juist een crisis doormaken en dringend behoefte hebben aan een klinkende triomf. Welke triomf ten deele tot stand komt door de paarden kennis van den bijna tachtig jaar ouden veteraan Peter Greenwood, die kans ziet in een weinig opvallend paard die fierheid van blik te ontdekken, waaraan hij de paarden met een groote toekomst herkent, maar ook door de trainerszorgen van Jack, die het paard voor de renbaan inrijdt. Loretta Young en Richard Greene heb ben de hoofdrollen in deze Kentuckiaan- sche Romeo en Julia. Walter Brennan maakte een opvallende rol van den goed- hartigen, maar altijd sputterenden ouden Goodwin. De tweede film, eveneens prachtig ge kleurd is „Kermis der IJdelheis" met in de hoofdrol Miriam Hopkins, die in iedere creatie een magnifieke uitbeelding van laar spel geeft. Als arme wees verlaat zij van ouderwetsche kwaliteit en tegen den normalen prijs Dan spoedigst naar ALLEEN: Breestraat 171. als Becky Sharp, de kostschool, tegelijk met de dochter uit een rijk gezin. Direct grijpt zij deze kans aan om zich op te drin gen aan den broeder van haar vriendin, den zeer omvangrijken, maar niet erg onderne- menden Joseph. Als zij echter ziet, dat Jo seph nooit de moed zal hebben zijn stren ge, aristocratische mama te weerstaan, laat ze hem varen en richt haar compas op een schijnbaar betere partij. Deze jonge man, Rawdon Grawly, blijkt echter nog lang niet de financieele staat te kunnen voeren, die deze ondernemende jonge vrouw noodig blijkt te hebben om te kunnen leven. Zij houdt echter van hem en huwt hem met de geruststelling, dat zij zelf wel voor de noodige contanten zal zorgen om een schuld-vrij leven te kunnen leiden. Becky schijnt te beschikken over veel raffinement en doorzettingsvermogen. Waar andere vrouwen weenen als ze hooren, dat hun echtgenooten tegen den van Elba ontviuch- ter Napoleon moeten optrekken, ziet zij lachend en fluitend al weer een mogelijk heid om daar winst uit te slaan. Zij maakt groote opgang in de salons te Brussel en weet zich op te dringen aan hertog Steijne een schatrijk-burger. Hiermee heeft ze ech ter op den verkeerde gewed. Want Steijne weet evenmin als Becky van wijken en eischt, dat ze hem in een tête a tête ontvan gen zal. Deze intieme samenkomst wordt echter gestoord door haar echtgenoot, waar door zij het eenige goede uit haar leven ver liest. Rawdon verlaat haar en Becky is weer alleen. Het slot is verder, dat wij scheiden van een lachend uitgelaten tweetal, Becky en den omvangrijken goedig-grinnekenden Jo seph. Door het sprankelende spel van Miriam Hopkins en Frances Dee weet deze film van het begin tot het einde te boeien. Muziek HET RESIDENTIE-ORKEST. Eerste concert. Op het le concert kwam het Residentie orkest, onder leiding van Frits Schuur man, uit met een mooi en artistiek ge speeld programma, waarbij de gelukkige omstandigheid kwam, dat de violiste Noëla Cousin haar algemeen gewaardeerde me dewerking verleende. De zaal was, als immer, zeer vol en met ware muziekvreug- de werd er gespeeld De componisten, op het programma vermeld, waren Purcell met een ciacone voor strijkorkest, Beet hoven in zijn 2e symphonie „Lalo" in het vioolconcert f moll en Debussy in La Mer. Wij hoorden een le uitvoering van Pur- cell's ciacone, oorspronkelijk geschreven voor twee violen, gamba en basso continuo, voor strijkorkest, gearrangeerd door Gillies Whitteker; origineele, natuurlijke en warm uitgedrukte rr.elcdiek in de oude contra- puntische school. De volle orkestklank werd goed verdragen zoowel daar waar door het orkest een licht geluid werd ont wikkeld, evenals (een enkele uitzondering daargelaten) daar, waar in stoere door werking het geheel wordt opgedreven tot een monumentaal werk. Dan volgde de 2e Symphonie van Beet hoven, die den meester zooveel inspanning kostte en die hij meermalen heeft omge werkt. In de dagen van zijn zielestrijd schreef hij de zonnige 2e symphonie, die straalt van jeugd, kracht, blijheid en zelfs humor, met zangdroom in het Larghetto en schalksche levenslust in de vlugge dee- len. Virtuoos was de hoogstaande vertol king (misschien wat stoer in het eerste deel) niettemin met veel begrip van de karakteristieke muziek, die een schat van muzikale inspiratie en thematischen ar beid inhoudt. Dirigent Schuurman, die vitaal en met kennis van zaken zijn schare aanvoert, heeft aller aandacht gehad. Wijappre- cieeren zijn vasthoudende melodische aan- voelbaarheid en sensitiviteit en niet het minst den ernst, waarmee de geest van het werk wordt benaderd. Na de pauze was het woord aan Noëla Cousin. Met virtuositeit heeft zij 't viool concert van Lalo gespeeld. In het eerste deel voldeed haar spel niet geheel, als zijnde niet groot genoeg. Niettemin was haar expressie nobel, en warm en wij ken nen haar vertolking als voldragen van geest, muzikaal en technisch tegen heel wat opgewassen. Bovenal evenwel is er meditatieve ernst, waarmede zij een werk verrijkt aan voornaamheid. Waarom heeft deze violiste, die tot echt artistieke dingen in staat is, nu juist dit werk gekozen, ter wijl er zooveel in de vioollitteratuur is, dat veel meer te beteekenen heeft? Er wa ren bloemen voor de soliste en zij genoot een welverdiend succes. Dirigent Schuur man zorgde met het orkest voor een ar tistieke en aanvullende begeleiding. In La Mer heeft Claude Debussy zich wel heel geniaal uitgezongen, zoodat hij een hooge volmaaktheid bereikt heeft in het in groo te eenheid weergeven van de natuurstem men, want wie heeft deze zoo achterhaald als Debussy in dit geniaal en merkwaar dig opus? Opgevallen zijn de geacheveerd heid, de intentie en dynamische schakee ringen, het leven en niet het minst de al- geheele toewijding, waarmede gemusiceerd werd. Dit alles verdient waardeering. Voortdu rend en ruimschoots werd deze dan ook gedemonstreerd. Er was een spontaan ap plaus als huldiging van orkest en dirigent. J. K. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFDEELING LEIDEN, CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERSBEWEGING Secretariaat: Verl. Blocmistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur (zaal 6) Maandag: Kantoor R. K. Bouwarbeidersbond (zaal 10), nam. 7.30 8.30 uur Maandag: Dag. Bestuur R. K. Volksbond, 8 uur (kantoor) Dinsdag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steen- schuu rl5, nam. 6.308.00 uur Dinsdag: Bestuursvergadering Comité Encycliekher denking, 8.15 uur (kantoor) Woensdag: De poedelaars, 8 uur (zaal 9) Hoensdag: Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur Donderdag: Bijeenkomst Missiebroe derschap, 8 uur (zaal 8) Donderdag: Le denvergadering R. K. Textielarbeidersbond 8 uur. Voor deze vergadering, met attractie, is aller opkomst gewenscht Vrijdag: Graf. Studieclub, 8 uur Zaterdag: Spaarbank op het kantoor, 78 uur Zaterdag: Bi bliotheek, 78 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS GEZELLENVEREENIGING, LEIDEN. Rapenburg 52. Heden Zaterdag: van 8.159.15 uur Bi bliotheek. Beurtrooster: Heden Zaterdag: C. v. d. Meel en G. Bot; Zondag: Th. Var- kevisser, C. v. d. Meel en H. Key; Maandag: J. Compier en W. v. d. Holst; Dinsdag: P. Rijzevoort en D. Devilée; Donderdag: J. Bentveld en W. v. d. Holst; Zaterdag: G. Bot en P. Rijzevoort. Zondag: Algemee- ne H. Communie voor alle oud-retraiten zooveel mogelijk in de Sta Loaewijkskerk. De zaal is geopend van 12.302.30 uur en van 710.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 8.159.15 uur Biblio theek. Geen zitting St. Josephs Spaarkas. 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs? Maandag: 810.15 uur Bijeenkomst voor de gezellen. 8.30 uur afrekening Zelateurs St. Petrus Liefdewerk; tevens afrekening zelatrices Kempermanfonds. 8.30 uur bij eenkomst Kerngroep. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub voor de ouderen. Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur. 8.30 uur vergadering commissarissen afd. gezellen. Woensdag: 8.30 uur repe titie Liedertafel Sebastian Schaffer. 8.30 uur vergadering Raad van Bestuur. 8.30 uur repetitie Tooneelclub alléén ouderen. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.30 uur bijeenkomst Schaakclub De Raadsheer. Vrijdag: 8.30 uur repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer. 8.30 uur gecombineerde verga dering Commissarissen Afd. Gehuwden en gezellen. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur. 8.159.15 uur Bibliotheek. 8.30 uur Kegelclub „De Poede laars". Mededeelingen: Maandag, Woens dag en Donderdag spreekuur van den eerw. Vice-Praeses aan de pastorie. Zondag 19 November Doodenherdenking te 8 uur in de St. Lodewijkskerk, de H. Mis voor alle overledene leden van onze vereeniging om 11.30 uur bijeenkomst op het kerkhof. ST. ODO-KOORKNAPEN. Zondag: De Schola zingt in de Plechtige Hoogmis en in het Plechtig Lof om 7 uur. Maandag: Om half zes: Jongere Aspiran ten Om zes uur: Oudere Aspiranten. Dinsdag: 6 uur: Schola. Donderdag: 6 uur: Schola. Vrijdag: 6 uur: Crescendo- groep. Hallo Boys! De St. Odo-Klok is weer verschenen met een spannend verhaal. Zorgt, dat je het nieuwe nummer te pakken krijgt. Leest ook goed, wat er in staat over de viering van ons St. Odo-feest. De boys van de Schola denken eraan Zondag te zin gen op het koor. En dan..,, ik heb groot nieuws! Onze Schola gaat de volgende maand een uitvoering geven in den Haag voor de K.J.M.V. Dat is op Woensdagavond 27 December. Rector Beune heeft daarvoor gezorgd. Een hoeratje, boys! Zoo trekken we dan het Zuiden in. In den afgeloopen zomer hebben we Amsterdam gehad..., nu den Haag! We gaan natuurlijk loopen, maar daar kunnen jullie wel tegen, hè? Goed zoo! Binnenkort zullen weer enkele jongens van de Crescendo-groep overko men naar de Schola, want ik heb daar weer een aanvulling noodig, en onze Aspiranten doen reuze hun best natuurlijk ook gauw naar de Crescendogroep te kunnen!! Houdt je taai, hoor! Tot kijks. Kapelaan E. A. M. PAAP. KRUISVAART. Cohort „St. Pancras". Burcht: Anna Paulownastraat. Zondag: 6.30 uur Alg. H. Communie Maandag: 7 uur Gedialogeerde H. Mis 8 uur Groene Vendel Donderdag: 8 uur Lodewijk-. Servatius- en Aloysius-ban Vrijdag: 8 uur Kruisvaartkring Zater dag: 67 uur afrekenen 3 ets. fonds en contributie. Cohort „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 4 uur Ontspanning 5 uur Bi bliotheek Maandag: 7.30 Willebrordus-, Bonifatius-ban Dinsdag: 7.30 Servatius-, Paschalis-ban Donderdag: 7.30 Francis- cus-, Tarcisius-ban Vrijdag: 7.30 Aspi- rantenban 8 uur Postzegel-Missieclub. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 3.30: Missieclub Pater Damiaan. Dinsdag 6 uur: Sleutelkoor. 8 uur: St. Stephanusban. 8 uur: St. Aloysius- ban. Woensdag 8 uur:*Kard. von Faul- haberban. Vrijdag 8 uur: Jonge Wacht- bladen afhalen. Zaterdag 7 uur: KJC- Mis. 5.45 St. Lodewijkban. Regeling vergoeding kostwinners De regeeringspersdienst meldt: De Minister van Defensie heeft onder dagteekening van 2 November 1939 een regeling voor de kostwinnersvergoedingen vastgesteld, die in menig opzicht afwijkt van de regeling, welke tot dusver gold. Wel blijven de algemecne beginselen, waarop het instituut der kostwinnersver goedingen berust, ongewijzigd, doch de be rekeningsmethode van de vergoedingsbe dragen ondergaat een belangrijke veran dering en vooral een groote vereenvoudi ging. In verband met de verhooging van het maximum van 2.50 tot f 3.welk maximum in bijzondere gevallen nog kan worden overschreden (naar van andere zij de vernomen wordt tot f 28.Red. L. Crt.), zullen vele vergoedingsbedragen worden verhoogd. Dit beteekent echter volstrekt niet, dat een algemeene verhoo ging zou plaats hebben. Er zijn ook ver goedingen, die verlaagd zullen worden, doch dit zal alleen voorkomen ten aanzien van militairen, wier militaire inkomsten geacht worden dit toe te laten. De toegekende vergoedingen zullen alle aan de hand van de nieuwe voorschriften worden herzien, hetgeen uiteraard eenigen tijd in beslag zal nemen. Intusschen be staat de verwachting, dat door de inge voerde vereenvoudiging deze herziening toch vrij snel zal kunnen verloopen. De verhoogingen zullen worden toege kend met ingang van 1 September j.l., de verlagingen met ingang van 26 Novem ber a.s. Voor hen, die bij de opkomst steuntrek kend waren, wordt tevens een vergoeding ingevoerd voor het gemis van bons voor brandstoffen. Spoedig zullen nadere mededeelingen volgen, nadat de thans gedrukt wordende regeling zal zijn verschenen. OEGSTGEEST. Cohort „St. Bernardus" Burcht: R.K. School Zondag Elisabethpenning, Michaël Pro ban. Dinsdag 78.30: Michaël Proban. Woensdag 24: Kring voor de St. Jans knapen. 6.458: Ignatiusban. 89.15: Tarcisiusban. Donderdag 78.30: Willi- brordban. Zaterdag 2.304.30: Aspiran ten van de St. Jansknapen. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Parochie: O.L.Vr. Hemelvaart en St. Joseph Clubhuis: Maria Gijzcnsteeg. Maandag: 78.30 uur: Liduina- en Gem ma Galgani-groep. 7.309 uur: Marg. Sirclair-groep; 8.159.45 uur: Maria-groep. Dinsdag 7.30 uur: H. Mis en Alg. H. Com munie. Donderdag 7.308 uur: Tooneel. 8.15 uur: Caecilia-groep. Vrijdag: 7— 8.30 uur: Theresia- en Agnes-groep. Aanmelden van nieuwe leden op de club-avonden Parochie: St. Petrus. Cirkel: De Blijdenkers. Dinsdag: 8.15—9.30 Middengroep Woensdag: 7—8.15 Jongste groep Za terdag: 2.153.30 Mulo-groep. Aanmel ding nieuwe leden op de clubavonden, Clubhuis: Hoogewoerd 53. ZWEMMEN NIEUW EUROPEESCH RECORD 400 M. RUGSLAG. Gisteravond heeft de Zweedsche zwem mer Bjoern Borg te Stockholm, een nieuw Europeesch record gevestigd op de 400 me ter rugstlag. Hij legde den afstand af in 5 min. 15,9 sec. Het oude record stond op naam van den Duitscher Heinz Schlauch met een tyd van 5 min. 21,8 sec., gevestigd op 14 Maart 1937 te Halle. Het Europeesch record is door Borg dus met niet minder dan bijna 6 seconden ver- be.terd. Intusschen komt de prestatie van den Zweed al dicht bij het wereldrecord, hetwelk op naam van Kiefer (V.S.) staat met een tijd van 5 min. 13,4 sec. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 4 Nov. (A. N. P.) Het legerbe- richt van den ochtend van den 4den Nov. luidt: „Activiteit van patrouilles op verschei dene punten van het front. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 4 Nov. (A. N. P.). Het opper bevel der Duitsche weermacht maakt be kend, in net Westen plaatselijke activiteit van artillerie en verkenners zooals den vorigen dag." FRANSCH VRACHTSCHIP DOOR DUITSCHE DUIKBOOT GETORPEDEERD. PARIJS, 4 Nov. (A. N. P.). Het vracht schip „Baoule" van de reederij „Char- geurs Reunis" werd in den Atlantischen Oceaan door een Duitsche duikboot getor pedeerd. Er zijn twee dooden. Elf opvaren den worden vermist. Drie en dertig geredden, o. w. de gezag voerder, werden door een Fransch ad viesjacht opgepikt en zijn in een Fransche haven aangekomen. LEIDEN. Geboren: Maria Johanna Petronella, d. van A. v. Gessel en P. H. v. Nieuwen- huizen Adrianus Hermanus, z. van H. Guldemond en G A. Doove Dirkje Sa ra, d. van G. Hundersmarck en G. J. D. v. d. Broek Jacobus, z. van P. Onderwa ter en C. J. Disselveld Johanna Geer- truida, d. van D. Teske en C. Brandt Johannes Theodorus Cornelis, z. van Th. J. M. Hoodyk en C. v. d. Meer Samuel Vincentius Augustinus, z. van S. V. Cor- nelisse en P. de Jong Cornelia Apollo- nia Maria, d. van Th. A. Houtman en H. Vermeul. Ondertrouwd: H. C. v. Meurs jm. 28 j. en D. v. Meer jd. 22 j. B. W. Ha- geman jm. 21 J. en K. Laterveer jd. 19 j. J. F. de Nie Jm. 22 j. en F. B. J. S. v. d. Hooft jd. 24 j. W. Regeer jm. 25 J. en W. v. d. Kley jd. 22 j. Overleden: E Zirkzee vr. 76 j. Th. W. v. Mil m. 57 j. P. C. v. Latum wedn. 65 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 3 Nov. Grocntenveiling. Per ICO kg.: roodekool f 1.704.10, savoyekool 2.203.90, groenekool 2.405.70, boe renkool 24, rapen 3.303.60, prei f 1.503.80, kroten 1.702.40, kroten ge kookt 37, uien 1.203.80, peen 1.50 5.60, spruiten 622, andijvie 26, sla 24, Nero f 8.109.60, druiven f 12 26, snijboonen 2442, witloof 830, postelein 68 spinazie 719, tomaten A 2—18, idem B 2—26, idem C 2—14, idem CC 26, per 100 stuks: andijvie 0.401.90, komkommers 1.004.20, bloemkool 1.5019.10, meloenen f 27, salade 0.302.20, knoLselderie f 1.00 3.90, per 100 bos: kroten 0.601.20, pie terselie 0.301.30, radijs 0.601.20, selderie 0.302.20, bleekselderie f 8 27, peen 1.905.80, raapstelen 6080 cent. 4 Nov. Boter. Aanvoer 345 kg., Prij zen: prima fabrieksboter 1.68 en prima boerenboter 1.561.62 >4 per kg. Handel kalm. Turfmarkt van 30 October tot en met 4 November. Lange turf geen aanvoer, prijs 68 per 1000 stuks. UTRECHT, 4 Nov. Vee. Totaal aange voerd 3010 stuks vee. Stieren 2431 cent per pond, handel kalm, prijzen onveran derd; slachtkoeien 2e soort 2733 cent, idem 3e soort 22—26 cent per pond, han del matig, prijzen gelijk, vaarzen 130 200, melkkoeien 150—250, kalfkoeien j 160—260, varekoeien 80—180 per stuk, handel zeer kalm, prijzen vrijwel gelijk, magere kalveren 2580, handel redelijk, gedr. prijzen; nuchtere kalveren 69, handel redelijk, prijzen iets hooger; mage re varkens 2537, schrammen 1624, biggen 10—15, handel matig, prijzen iets hooger; magere schapen f 1825, handel kalm, prijzen onveranderd.; lammeren 11 -17 per stuk, handel kalm. Kleinhandel 400 kg. boter 1.80, 150 kg. kaas 70—80 cent per kg. en 15.000 eieren J 5.70—7.00 per 100 stpks. BOSKOOP, 4 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 40 —61 cent, Hadley 50—70 cent, Briarclif 30 —50 cent, Butterfly 45—73 cent, Rosalandai 4161 cent, Florex 60125 cent, Edith Helen 60—100 cent, Aug. Noack 40—68 cent Else Poulsen 12—20 cent, Gloria Mundi 12— 20 cent, Ellen Poulsen 1523 cent, Rosa Mundi 30—50 cent, Mevr. van Straaten van Nes 10—16 cent, Chrysanten, grootbloemig 4090 cent, idem tros 2036 cent, Clema tis Prins Hendrik 120160 cent. UITHOORN, 2 Nov. Kaas. Aangevoerd: 23 partijen. Prijs Goudsche kaas le soort met rijksmerk 3234, idem 2e soort 29 —31 per 50 kg., Handel vldg. KATWIJK a. d. RIJN, 3 Nov. Groenten- veiling. Per 100 stuks: bloemkool I 13.20 —19.60, idem II f 7.40—9.80, bospeen 5.80 —7.50, andijvie f 0.80—1.70, per kist van 20 kg.: waschpeen 0.551.10, kroten 40 - 60 cent, per 100 kg.: roodekool 2.00— 3.10, gelekool 1.90—2.80, groenekool 3.80 —4.60, uien 2.50—3.25, per kist van 6 kg.: boerenkool 2028 cent. LEIDSCIIENDAM, 3 Nov. Groentenvel- ling. Kropsla le soort 0.501.40, Stoofsla f 2.00—2.80, peen 3.50—5.80, bloemkool le soort 6—8, 2e soort 3.00—3.50, to maten midd. 1.50 -2.50, gr. ronden 1.80 - -3.50, 2e soort f 1.00—1.20, 3e soort 1.— bonken f 1.00—1.20, andijvies per 100 0.80 —1.90, posteleien 6.50—11.50, andijvie per 100 kg. 2.00—5.20, prinazie 16—60 cent per 4 kg.; snijboonen 928 cent, spercie- boonen 14—48 cent, prei 1.50—4.50., sel derie 0.501.50, druiven 8.5013.50, bleekselyderie f 1.504.50. LEIDERDORP, 3 Nov. Elcrenveiling. Prijzen: kippeieren f 6.50, kuikeneieren 5 per 100 stuks, boter 77 cent en kaas 20—36 cent per pond, kipjpen 2060 cent, hanen 70 cent, konijnen f 0.20—1.60, duiven 15 cent en eenden 4555 cent per stuk. TER AAR, 3 Nov. Centrale Veiling. Spinazie 18—28 cent, andijvie 5—23 cent, boerekool 11—21 cent, snijboonen f' 1.60— 2 95, witte pronkers 15—37 cent, druiven 26 cent, waschpeen f 1.502.00, bospeen 1 —3.30, uien f 1.20—3.00, prei f 1.30, spruit- kool f 916, roodekool f 3.003.30, witte kool 3.30, savoyekool f 3.30, Chineesche kool 1.001.30, groenekool f 3 40, kroten f i.io1.80. witlof 15.00—20.80. selderie 1.00—2.60, sla f 0.30—1.20, bloemkool 1.50—19.—, tomaten 1.00—4.60. ZOETERWOUDE, 2 Nov. Eierenvelling Alg. Belang in café Hollander. Prijzen: kippeneieren f 5.30—6.70, per 10^ stuks, ko nijnen 0.45—1.50, hanen 60—65 cent per stuk, peen 21—50 cent per kust, kool 12 13 cent per stuk, uien 1516 cent per kist, druiven 1516 cent per tros.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3