OMGEVING De Stomp wijksche moord VRUDAG 3 NOVEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAD. fi GOUDEN HUWELIJKSFEEST TE SASSENHEIM. HILLEGOM Gemeente-nieuws. Tot klerk ter ge meente-secretarie is benoemd de heer A. Teeuw, terwijl als volontair is toegelaten de heer C. Jansen, beiden alhier. Schaakclub. De uitslagen der deze week voor de competitie gespeelde wed strijden zijn. Groep I: J. J. BalmS. Lie- verse 10; J. J. BalmG. B. Kroon 10; P. v. d. MeijS. Lieverse afgebroken; G. B. KroonE. Th. La Feber 01; G. Mooye- kindR. J. J. Heirman 10; L. C. M. Koe kenF. G. Nijssen 10. Groep II: A. Heir manA. Schreurs 10; Th. PetersJ. Moorman 1—0; M. v. d. PollJ. Staats 01; C. v. d. ValkTh. Warmerdam 10; A. SchreursA. Jansen 01. Belangstellenden zijn iederen Dinsdag avond 8 uur welkom in de bovenzaal van café Zomerzorg, ingang Weth. Balverskade. Inlichtingen ook bij den secretaris E. Th. La Feber, van Meerbeekstraat 6. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Het z\jn stellig wel de twee uitersten, zooals we die thans beleven bij den groei en den aanvoer der bloemkool en zooals deze was vorig jaar. Toen was er op 1 Nov. al bijzonder weinig nog te veld staan de en zooals het nu is, zal het misschien nog nimmer zijn voorgekomen. Vele per- ceelen, zelfs groote perceelen, staan er, waar nog niets of zoo goed als niets is gehakt. Geen wonder dat de tuinders in zak en asch zitten en met beangstigd hart zich afvragen wat er van terecht moet ko men. En dan vooral als er, zooals begin dezer week, nachtvorsten voorkomen die den groei van de bloemkool in nog erger mate belemmeren. Naar schatting was er vorig jaar, wat ook wel een uiterste was, per 1 Nov. ongeveer vier vijfde van de late bloemkool geoogst, terwijl er nu op dezelfden datum nog ongeveer de helft te veld staat. Het gaat er dus om hoe het zal afloopen met het weer. Een paar stren ge nachtvorsten, zooals er ongetwijfeld in dezen tijd kunnen voorkomen, kunnen aan alles een einde maken, alle verwach tingen den bodem inslaan. Ook komt het wel voor, dat men de geheele maand No vember van nachtvorst bevrijd blijft. De prijzen waren prachtig. Nadat een kleine daling was ingetreden, kwam er einde vorige week, weer eenige stijging, die zich tengevolge der voor dezen tijd matigen aanvoer, vrij goed handhaafde. De eerste soort bracht van 11.90 tot 20.10 op en tweede soort schommelde steeds tusschen de f 5.— tot 10.per 100. Hierover valt dus geenszins te klagen, maar toch zit men met ongeduld te wach ten op wat meerderen aanvoer. De zouters hebben tot heden nog geen kans gehad. Wat derde kwaliteit en soms nog minder, kwantums van geen beteekenis, orwden voor den inmaak benut. In de sluitkool is weinig verandering te zien. De prijzen blij ven vrij stabiel en niet slecht. Gele kool noteerde van 2.to if 2.60 per 100 K.G., Roode kool bracht van 2.70 tot 3.90 per 100 K.G. op. Ook de Groentjes konden ge makkelijk geplaatst worden tegen bevre digende prijzen van ƒ2.90 tot ƒ4.50 per 100 K.G. Van doordraaien is dan ook nu bij geen enkele koolsoort sprake. Minder naar wensch ging het met de peen. We kunnen thans de waschpeen in twee groe pen scheiden, n.l. de zomerpeen en de winterpeen. Doordat het zeer langen tijd slecht is gegaan met de waschpeen, is er nog een vrij groot kwantum waschpeen, zomerpeen voorradig. Maar nu er volop winter-waschpeen is te krijgen, is er aan zienlijk minder animo voor de zomer- waschpeen, met gevolg lage pryzen voor deze laatste soort. Ze wordt veelal onge- wasschen aangevoerd, hetgeen is toege staan door de Groente- en Fruitcentrale en den minimumprijs is nog gehandhaafd. Dat is nog een meevaller en met een best ge was is de uitkomst dan nog redelijk. De prijs varieerde in deze peen van f 0.30 den minimumprijs, tot ƒ0.45 per kist, terwijl mooie napeen van 0.45 tot f 1.per kist opbracht. De oogst der napeen valt in het algemeen tegen. Met deze prijzen is de financieele uitkomst onbevredigend. Voor Kroten nog dezelfde noteering van eeni ge weken, van f 0.40 tot 0.60 per kist. Andijvie heeft ook een vrij vasten prijs, van ƒ0.80 tot ƒ1.10 per 100 stuks. Bospeen heeft een vrij goede noteering in de goede kwaliteit, n.l. van ƒ3.10 tot f 6.10 per 100 bos. De boonen zijn geruimd. De nacht vorst maakten een einde aan alles. Uien waren nog steeds vast in prijs, in de notee ring kwam zoo goed als geen verandering, van ƒ2.50 tot ƒ3.50 per 100 K.G. was de opbrengst. Boerenkool, die goed van kwa liteit is, ging voor 0.15 tot 0.20 per kist van 20 K.G. Ten slotte de aardappelen. De aanvoer is van weinig beteekenis. De tuinders verkoopen in dezen tijd bij voor keur in den vrijen handel. Nadat er eenige opleving was, is de stand hetzelfde geble ven. Betaald werd van 2.80 tot f 4.20 per 100 K G LISSE Geboren: Francina Maria, d. van F. Verdijk en C. Halfscheepl. Hendrik z. v. H. van Dongen en C. C. van Bakel. - Getrouwd: D. M. Boef te Hillegom en C. van Voorst. L. van der Lans met G. Noordman te Amsterdam. Gevèstigd: K. Bron uit Castricum. C. Lodder en gezin uit Hillegom. P. M. van den Berg uit Sassenheim. M. C. van der Meer uit Hillegom. J. F. van der Voorn, uit Sassenheim. Vertrokken: C. van Leeuwen, naar Leiden. J. van der Beek naar Oegst- geest. A. van den Berg naar Hillegom. NOORDWIJKERHOUT Jubileum „Voorzienigheid". Zooals we reeds eenigen tijd geleden berichtten wordt 7 Nov. a.s. het 75-jarig bestaan van het ge sticht „De Voorzienigheid" feestelijk ge vierd. Naar we vernemen is de plechtige H. Mis 's morgens om 8 uur in de St. Victor- kerk, terwijl om 5 uur 's avonds in het pa tronaat de feestuitvoering plaats vindt waartoe velen zijn uitgenoodigd. Werkverschaffing. 50 werkloozen zul- leno p het Langeveld bij de werkverschaf fing te werk gesteld worden. NOORDWIJK Vrijwillige burgerlijke dienst. Zooals wij bereids hebben medegedeeld, heeft ook Noordwijk zijn Vrijwillige Burgerlijke Dienst, kortweg genoemd: V.B.D. Daartoe aangezocht door den Burgemeester heeft de heer W. de Ruyter zich bereid verklaard de leiding van dezen dienst op zich te ne men. Als plaatsvervangend leider treedt op de heer J. H. Stikker, terwijl de heer J. A. Schumacher, Duinweg 27, met het secreta riaat is belast. Deze commissie voor V.B.D. heeft, om uitvoering te kunnen geven aan de haar op gedragen werkzaamheden, op Vrijdag 27 October j.l. ten Raadhuize een vergadering belegd van voorzitters van alle plaatselijke vereenigingen, tot welke vergadering mede verschillende autoriteiten waren genoodigd. Grootendeels waren alle vereenigingen vertegenwoordigd, terwijl bovendien de burgemeester en de gemeente-secretaris, de heer B. Ike, van hun belangstelling blijk gaven. De heer W. de Ruyter gaf een uitvoerige uiteenzetting, over wat de overheid met de oprichting van deze Vrijwillige Burgerlijke Diensten in verscheidene plaatsen van het land bedoelt. Ook in onze gemeente zal de V.B.D. wanneer de nood aan den man komt, letterlijk alles moeten doen wat in zijn vermogen ligt om, zoowel op econo misch- als op sociaal terrein, het gewone maatschappelijke leven zooveel mogelijk doorgang te doen vinden. Er zullen daartoe voor verschillende openbare diensten e.a. plaatsvervangers moeten worden gevon den, die zooveel vaderlandsliefde en plicht jegens de gemeenschap aan den dag weten te leggen, dat zij bereid gevonden worden geheel vrijwillig en belangeloos, zich dienst baar te maken ten nutte van het algemeen belang. Spr. vertrouwt er op, dat het be roep, in deze op de medeburgers gedaan, niet vergeefs zal zijn. Finland heeft in de afgeloopen weken in dit opzicht een voorbeeld gegeven, dat be wondering afdwingt en, mocht het eenmaal noodig blijken, navolging verdient. Al het mogelijke is daar gedaan en spr. heeft zich daarvan persoonlijk kunnen overtui gen om zonder onderscheid elkander te helpen door de moeilijke dagen die dit land op 't oogenblik treffen. Spr. hoopt dezen zelfden geest van hulpvaardigheid en dienstbetoon ook te vinden in alle kringen der burgerij. Want het zal goed zijn te be seffen, dat wy inderdaad ook in ons land zeer bewogen en ernstige tijden beleven, wat de Overheid zoowel landelijk als plaat selijk ertoe dwingt op alles voorbereid te zijn. Op alles, en daarom moet tevoren vast staan op welke medewerking gere kend kan worden en moeten tevoren zoo danige maatregelen worden getroffen, dat het doel wat de commissie voor V.B.D. zich voorstelt en wat ook haar opdracht is, ten volle wordt bereikt. Spr. verzoekt daarom aan de aanwezige voorzitters der plaatselijke vereenigingen zoo spoedig mogelijk een vergadering le beleggen waarin voor de leden de gelegen heid wordt opengesteld zich voor den V.B.D. op te geven. Hierop nam de burgemeester, de heer J. B. V. M. J. v. d. Mortel, het woord, die op merkte dat feitelijk niets meer toe te voe gen was aan het door den heer De Ruyter gesprokene. Spr, wees er eveneens op, dat de tijden somber zyn, en hoewel er geen grond tot pessimisme is, zou een verkeerd optimisme evenmin te verantwoorden zijn. De be doelde maatregelen zullen dan ook op zoo kort mogelijken termijn moeten worden ge troffen, om klaar te zijn als onverhoopt in praktijk zou moeten worden gebracht wat thans is besproken. Waai- alles op zeer korten termijn moet geschieden besloot de vergadering ervoor te zullen zorg dragen dat zoo spoedig mogelijk de vereenigingen in vergadering bijeen zou den komen en van de zijde der besturen de deelname aan het werk van den V.B.D. zou worden aanbevolen. Een en ander zal ge schieden in de eerste helft van November. De opgaven van deelnemers dienen uiter lijk 17 November a.s. in het bezit te zijn van het secretariaat „V.B.D.", Duinweg 27 te Noordwijk. Opgegeven moeten worden: naam en voornamen, leeftijd en beroep. Vrijwilligers voor den V.B.D. moeten tenminste 15 jaren oud zijn, vrij zijn van militairen dienst en zich niet beschikbaar hebben gesteld voor andere openbare dien sten, als bijv. de Luchtbeschermingsdienst Mannen zoowel als vrouwen, jongens zoo wel als meisjes kunnen zich voor den V. B. D. opgeven. Opgaven buiten vereni gingsverband zijn eveneens welkom! NOORDWIJK AAN ZEE Teraardebestelling Jan Kloos. Gister middag vond onder groote belangstelling op de algemeene begraafplaats alhier de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den 15-jarigen J. Kloos, leer ling der Ambachtschool te Leiden, die j.l. Maandag op den Heerenweg alhier tenge volge van een ernstig ongeval overleed. Ten sterfhuize heeft ds. N. J. Cupedo een rouwdienst geleid en gesproken naar aan leiding van de opwekking van den jonge ling van Naïm. Lang voordat de stoet op het kerkhof was aangekomen, hadden reeds zeer velen zich rondom de groeve geschaard. Onder hen merkten wij o.a. op den heer G. E. E. Kuyntjes, directeur der Ambachtsschool te Leiden en de heer P. Thijs, leeraar aan bo vengenoemde school bij wien de overlede ne leerling was, n.l. klasse 2C machine bankwerker, zyn klasgenooten en nog en kele leerlingen der school van andere klas sen. Toen de kist boven de groeve was ge plaatst trad naar voren ds. N. J. Cupido, Ned. Herv. pred. alhier, die een woord van troost sprak tot de ouders. Hierna werd het woord gevoerd door den heer G. E. E. Kuyntjes, directeur der Ambachtsschool te Leiden, die Jan Kloos als volgt herdacht: Gij waart een ijverige en trouwe leerling van mijn school. Als laatste spreker trad naar voren de heer J. E. Kok, hoofd der Chr. school, als leider der Geref. Knapen- en Meisjesver. van welke ver. de overle dene lid was. Een zwager van den overle dene heeft namens de familie dank gezegd voor de betoonde belangstelling. Een krans van zijn klasgenooten dekte de kist. SASSENHEIM O. en O. Baartman en Koning Is het soldaten-hotel, Baartman en Koning Eet je kuch bij de el; Lig je te maffen, Worden de muizen de baas, In een bollenschuur te leven Is ons lot, helaas. Ziedaar het tweede couplet van het be kende: Rats, kuch en boonen, hetwelk gis teravond uit volle borst gezongen werd door de honderden militairen welke de groote zaal van het K.S.A.-gebouw vulden. Het was een der avonden georganiseerd door de Commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning in het Kantonnement Lisse Sassenheim. Het is niet onze bedoeling om van eiken feestavond voor militairen een verslag te maken; ten bewijze echter dat er ook in Sassenheim alles wat mogelijk is gedaan wordt om het de soldaten zoo aangenaam mogelijk te maken, werd gaarne van de door de Commissie gegeven gelegenheid gebruik gemaakt om zulk een avond bij te wonen. Nadat Lt. v. d. Drift de aanwezigen, waaronder vele officieren, hartelijk wel kom had geheeten, trad de „Regimentska- pel" van het Eerste voor het eerst op on der leiding van sergeant Weelink. Natuurlijk werd begonnen met het Wil helmus, gevolgd door een driewerf „hoe ra" op de Koningin. Onder de titel „de drie haringen" trad daarna het ensemble „Ben Langenzaal" uit Leiden op en heeft de aanwezigen den ge- heelen avond- kostelijk geamuseerd. Voordrachtjes, moppen, xylophoon en saxophoon stukken, beide instrumenten bespeeld door Wim Stoute, werden afge wisseld door meerdere liedjes met refrein, welke schitterend door hoog en laag wer den medegezongen. Ook sergeant Weelink's ensemble trad nog eenige malen op, en besloot den avond, zooals begonnen, met het Wilhel mus. O. en O. doet veel. En het is te begrijpen dat het hopen geld kost. Dames breien voor de soldaten. Zouden de heeren de handen niet eens ineen kun nen slaan, om, in overleg met O. en O., in den a.s. winter eenige gezellige avonden voor de jongens te organiseeren? Zij verdienen het aan ons, burgers, en vele burgers verdienen, direct of indirect, ook aan de soldaten. Geboren: Margaretha Adriana Cor nelia d. van B. van der Lans en M. Hoog kamer.Paulus Maria z. van A. J. Bis- schops en A. M. Straver. Hendrika d. van M. Zandvliet en P. Ch. Buschman. Ondertrouwd: C. M. Stijnman 37 j. en C. A. Witteman 32 j. Getrouwd: C. W. Cusell 33 j. en A. Hansen 26 j. J. J. Kroon 28 j. en M. van Tol 23 j. J. C. Visser 27 j. en P. W. M. van den Broek 25 j. Ingekomen: C. J. Hoogervorst, van Sijbekarspel. H. van der Ploeg, van Gro ningen. Wed. C. van Klaveren geb. Kr/s- schell, van Lisse. H. G. Wisink, van Bo degraven. J. Pel, van Amsterdam. A. C. van Hout, van HelmQnd. J. H. A. M. Weusten, van Eindhoven. M. A. van deT Voet, van Noordwijkerhout. Vertrokken: P. M. van den Berg, naar Lisse. G. J. van Leeuwen, naar Noordwijkerhout. M. van Til, naar Lei den. E. J. van Hoogmoed, naar Leiden. P. W. M. van den Broek, naar Noord wijk. C. van Duijvenbode en gezin, naar Amsterdam. J. C. J. de Groot, naar Lisse. C. van der Maden, naar Haarlemmer meer. A. M. Kozék, naar Wassenaar. VOORHOUT Fancy Fair 1939. Morgen zal dan het feest want dat is de laatste jaren telkens weer gebleken te zyn, de Fancy Fair weer beginnen. Weken, zelfs maanden lang, is er aan gewerkt om het zoover te brengen, en toen bracht het uitbreken van de mobilisatie een streep door de rekening, Het echipaar C. van Veizen en J. van Velzenvan Duren, Kastanjelaan, hoopt 24 November a.s. de 50 jaar getrouwd vol te maken. De bruid is 72 en de bruidegom 73 jaar oud. Beiden genieten een uitstekende gezond heid. De heer v. Velzen is op vereenigings- gebied een bekende persoon; hij gaf o.a. want de fancy-fair zou niet doorgaan. Men heeft zich van verschillende zijden afge vraagd: „hoe komt men er toe, in dezen tijd een fancy-fair te houden", doch bij eenig nadenken zal men begrijpen, dat in dien er ooit een beroep op de St. Elisabeth- vereeniging wordt gedaan, dan is het juist wel in dezen tijd. En de Missie dan? Zou men in de Missie niet aan den lijve ondervinden, dat de atmosfeer, waarin de wereld ronddraait, geladen is met projec tielen, welke den naam „oorlog" dragen. Daarom wil het fancy-fair-comité een geweldig offensief ontketenen op alle inge zetenen van Voorhout en niet minder ook op belangstellenden buiten dat rayon. Za terdagmiddag begint de pret, met muziek, Rad van Avontuur, Vroolijke Keuken, Schiettent enz. enz., teveel om op te noe men. Om half zeven gaat de fancy fair Za terdagmiddag open, en Zondag zal ze ge opend blijven van 11 tot 1 uur en van 3 tot 11 uur, terwijl Maandagavond van 7 tot 11 uur voor het laatst gefeest zal worden. Om 9 uur dien avond vindt de trekking van de loterij plaats. Als men de opbouw van de tentoonstelling ziet, dan verdient deze fancy fair alleszins te slagen. WASSENAAR Geboren: Cornells Casparus z: van G. A. v. d. Drift en P. M. v. d. Velde. Horst z: van W. v. Egmond en O. Mantel. Jan Willem z. van A. O. H. Teilegen en H C. Westerouwen van Meeteren. Met- ta Elisabeth d. van F. B. 's-Jacob en C. M. des Bouvrie. Ondertrouwd: J. C. Toorenburg en C. J. Remmerswaal H. A. Rochat en M A. Beekers. W de Graaf en J. Jan sen. Getrouwd: B. C. Kokshoorn en H. A. Brinkhoff. Overleden: Albertina Huisman 85 j. wed. van C. Welling. Klaas Klein 62 j. gehuwd met W. Eijgenbrood. Gerrit Pinster 50 j. ongehuwd. G e v e s t i g d: W. H. R. Behrens en ge zin, uit Hamburg (Dl). B. M. Beins en gezin, uit Webster Groves, Amerika. Wed. J. M. A. Karreman geb. Benz, uit Leiden. G. C. te Boekhorst, uit Utrecht. H. G. M. Bordens, uit Deventer. M. C. Broekhof, uit Woubrugge. J. P. Buur man, uit Rotterdam. M. J. Couvée, uit Leiden. L. Dozeman en gezin, uit Leeu warden. J. M. Dinkeloo, uit 's-Graven hage. Wed. E. van Dijk geb. Vos, uit Uit geest. R. G. Eelsing, uit Vlagtwedde. H. J. van den Eist, uit Zwolle. E. L. Frensdorf, uit Osnabrück (Dl.). J. A. Greve, uit Marseille (Fr.) W. W. Harms, uit Italië. Y. E. Heringa, uit Batavia. L. L. Hoogenveen, uit Leiden. G. H. Hoogeveen geb. de Haas, uit Leiden. J. A. Feith geb. van der Horst, uit Oegstgeest S. C. Huijers, uit Rotterdam. W. de Iongh, uit Ridderkerk. H. Jongsma, uit 's-Gravenhage. N. Knol, uit Poortugaal. L. A. Konijnendijk, uit Delft. D. Kooistra, uit Leeuwarden. M. Kom, uit Den Haag. G. Korsten, uit Rotterdam. J. van den Over, uit Den Haag. H. F. Th. S. Lommers, geb. Olierook, uit Den Haag. M. J. G. Looyestein, uit Leiden. H. J. Louwes, uit Leiden. O. J. A. M. Cloppenburg, uit Wohltorf. S. K. Mears, uit Engeland. J. H. A. Mayer, uit Laren I. D. U. Motz, uit Tirana. B. G. Mul der, uit Hoogezand. A. C. Noordervliet, uit Voorschoten. A. van der Niet, uit Noordwijk. C. H. van Onzen, uit Den Haag. A. C. Ouwerling, uit Katwyk. D. von Pannwitz, uit Tirana (Albanië) A. Peters, uit Materborn (Dl.). J. Quartel, uit Zoetermeer. W. Rijpman, uit Den Haag. A. J. Schouls, uit Leiderdorp. A. M. P. Smits, uit Venray (Limb.) E. S. Staib, uit Zwitserland. W. L. Stibbe en gezin uit Haarlem. S. R. L. M. Trzecies- ki geb. van Aubel, uit Chienne (Belg.). J. G. A. Sünderman, uit Den Haag. P. v. Teijlingen, uit Leiden. H. P. Verkerk, uit Alphen a. d. Rijn. H. F. de Vries, uit Westellingwerf. M. C. Zinke, uit Schoo- nebeek. Vertrokken: N. E. Deurvorst, naar Nijmegen. Z. Mower geb. Colling naar Amerika. P. P. Schrama naar Zürich (Zwitserland). J. Gesk naar Duitschland W. H. Vissers naar den Helder. J. Th. F. Bartelt geb. de Jongh naar Britsch-Indië. M. S. Damen naar Wehl. E. Messner naar Duitschland. A. S. Rietveld naar Den Haag. E. M. Baronnesse Schimmel- penninck van der Oye naar Burg Wester- schouwen. L. C. van Leeuwen naar Epe, (Vaassen). J. M. Oliehoek geb. Klaver wyden naar Leidschendam. M. Kirsch- ner naar Linz. P. van der Mey naar Ren- kum. Wed. Arwingel Arhoena naar de sioot tot opneming van den Bond van Brandstoffenhandelaren in de Bollen streek en beoefent reeds jaren lang pu bliek één der werken van barmhartigheid: de dooden begraven, daar hij een trouw ac tief lid van St. Barbara is. Ook in stilte doet hij veel goed. Het zal het gouden bruidspaar op dien feestdag dan ook niet aan belangstelling ontbreken. Een spoor in Roermond Het is niet onmogelijk, aldus meldt de „Telegraaf", dat de moordenaar, die den veekoopman Van der Horst te Leidschen dam op 27 October j.l. gedood heeft, zich te Roermond opgehouden heeft en verder naar het Zuiden van Limburg getrokken is. Naar eerst thans bekend wordt, zou een vreemd persoon Maandagmiddag per trein naar Roermond gekomen zijn; zijn lengte bedroeg naar schatting 1.80 m., hij was slordig gekleed in een oude overjas met een riem er om heen gebonden en droeg geen hoed. De man was bij een der ban ken aan het loket geweest. In een sigarettenkoker had hij twee bundeltjes bankbiljetten van 100. Deze wilde hij inwisselen voor grootere coupu res, waarbij hy vroeg naar biljetten van 200, 300, 350 en 400, waaruit wel bleek, dat het niet iemand was, die de Ne- derlandsche soorten bankbiljetten kende, want 350 en 400 bestaan er niet. De kassier, die 's middags den vreemde ling te woord stond, had opdracht van den directeur om personen, die aan het loket kwamen en die hij niet kende, niet te hel pen. Hij weigerde hem dan ook het geld te wisselen. Deze stopte toen de briefjes haas tig weg en verdween. De kassier liet de geschiedenis op haar beloop, ondanks de vele publicaties over den moord op den veekoopman en het ge stolen geld, die hem niet op het denkbeeld brachten, om den directeur terstond op de hoogte te stellen en de politie te waar schuwen. Dit geschiedde helaas eerst 24 uur later. De politie zette aanstonds haar on derzoek in; zij is dag en nacht in de weer geweest en heeft alles afgezocht, om den gezochte te pakken te krijgen, hetgeen niet meer gelukt is. Ook al was deze man niet de moordenaar van den veekoopman geweest, dan toch is er reden genoeg voor achterdocht. Na het nauwkeurige onderzoek der Roer- mondsche politie lijkt het vrijwel uitgeslo ten, dat de gezochte zich in een der hotels of logementen daar ter plaatse zou ophou den. Mogelijk is, dat hij zich in een der omliggende gemeenten schuil houdt en overnacht in hooimijten of steenovens. Waar is de broek? Hedenmorgen is op last van de justitie onder Zoetermeer gedregd naar de broek, die de „sergeant-moordenaar" bij zijn over val toch moet hebben gedragen. Naar men weet, zijn alleen een tuniek en puttees ge vonden. 's-Gravenhage. W. M. de Meel en vrouw naar Apeldoorn. E. Henny naar Den Haag. J. C. Offermans naar idem. H. Koome, naar Leiden. G. H. J. van den Berg, naar Haarlem. A. Segers geb. Vlie land naar Noordwijk. M. Pleumeekers, naar Maastricht. P. H. Siemons naar Am sterdam. C. J. Laurier naar 's-Graven hage. A. E. van Es naar Zwolle. J. de Jong naar Rotterdam. M. C. van Roon naar Voorburg. B. C. Kokshoorn naar 's-Gravenhage. H. A. Kokshoorn, geb. Brinkhoff naar idem. C. Visser 't Hooft, naar Genève (Zwitserland). H. P. Vis ser 't Hooft naar idem. R. ten Bruggen- cate geb. van Duijsen naar Rheden. W. van'den Stel naar Lisse. N. M. Blijleven naar 's-Gravenhage. E. Sterk naar Go- rinchem. M. E. H. van Hellemondt, naar Wamel. J. van Stijgeren en vrouw naar Baam C. E. van Rijn naar Den Haag. H. Minnichberger, vertrokken onbekend waarheen. G. E. van der Wilt naar Rid derkerk. A. Beek naar Zürich. B. A. J. M. Vorderman naar Ginneken. F. Ph. Hartog naar New York (V.S.) J. P. Jans sen naar 's-Gravenhage. I. Rinkes en vrouw naar Amerika. F. D. van der Knaap naar Nijmegen. P. H. Kotzsch naar Voorburg. A. Springer geb. Iskra, vertr. onbekend waarh. G. H. Noot naar Dinxperlo. A. B. E. Dümmermann naar Den Haag. E. Dapples naar Rijswijk (ZH). W. C. de Graaf naar Alphen aan den Rijn. I. P. Bavelaar, naar Den Haag. N. van Dam naar Amsterdam. H. C. Versteynen geb. Oosterveer, naar Den Haag S. Sundermann, naar Den Haag. H. W. Evers naar Den Helder. J. Bosscher, naar Den Haag. W. Rijn naar Den Haag. - J. Veldhuizen naar Westellingwerf.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6