RECHTZAKEN VRIJDAG 3 NOVEMBER 1939 CE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN OUDE MAN DOOD IN ZIJN WONING AANGETROFFEN. Gistermiddag omstreeks half vijf is de 70-jarige heer J. W. P. in zijn woning aan den Haagweg te Rijswijk dood aangetroffen De heer P., die als een zonderling bekend stond, had, behalve zijn huis te Rijswijk, ook een woning in de Residentie. Zijn zoon, J P., uit Amsterdam, die geruimen tijd niets van zijn vader had gehoord, ging op onderzoek uit. Toen hij aan de woning geen gehoor kreeg, stelde hij zich in verbinding met de politie, meldt het „Vad." In het byzijn van een brigadier, verschaf te hij zich toegang door een raam en trof in de achterkamer het lijk van zijn vader aan, dat op een divan lag. De politie vond aanleiding het parket te waarschuwen en weldra waren de offi cier van justitie, de rechter-commissaris en dr. Hulst ter plaatse. Bij het zeer nauwgezette onderzoek, dat ongeveer vier uur duurde, is gebleken, dat van misdrijf geen sprake kan zijn. Niets wijst op een worsteling, terwijl ook in de woning niets wordt vermist. Aangenomen wordt, dat de heer P. onwel is geworden en daarna is overleden. Het overlijden heeft vermoedelijk reeds twee a drie weken gele den plaats gehad. Doordat de heer P. dikwijl*: weken ach tereen uithuizig was en vaak aan zijn adres in de Residentie vertoefde, had men hem niet gemist. PAARDEN WERDEN SCHTCHTG. Landbouwer door eigen wagen doodgereden. Gistermiddag reed de vijftigjarige land bouwer E. ten Oever uit Uffelte met een be spannen wagen op een bouwland te Havelte. Doordat de paarden schichtig werden en op hol sloegen, kwam de man ten val. Hij geraakte onder den wagen en brak den rug- igegraat. In een nabijgelegen huisje, waar hij werd binnengedragen, is de ongelukkige korten tyd later overleden. tie constateerde, dat K. na 26 October met de beide genoemden verschillende samen komsten hield in café's in de binnenstad. Daarbij was ook aanwezig de 30-jarige ga ragehouder J. Ph. F, K. Het gezelschap zwierf dikwijls per auto door de binnen stad, waarbij herhaaldelijk de omgeving van de Zoutmanstraat en de van Speyk- straat bezocht werd. Enkele malen namen zij een sigarenhandel in de Zoutmanstraat op. De politie hield het perceel in het oog. Woensdagavond, nadat de vier mannen geconstateerd hadden, dat de winkelier, J. P., naar een bioscoop was, hebben zij ge tracht, zich toegang te verschaffen aan de achterzijde van het huis. Zij werden blijk baar in hun werk gestoord en verwijder den zich. Terwijl zij zich naar de auto begaven, waarmede zij gekomen waren en waarin de chauffeur K. startklaar wachtte, greep de politie in en arresteerde zij alle vier de mannen. Zij werden in bewaring gesteld. De auto is in beslag genomen. Dit was ook het geval met eenige inbrekerswerk tuigen. TWEE MEISJES ONTSNAPT UIT ZETTEN. HAAGSCH GERECHTSHOF ZUN PAARD LATEN VERHONGEREN. Het Gerechtshof legt zwaardere straf op. De schillenkoopman J. P. van L. uit Stompwijk was door de Haagsche Rechtbank veroordeeld tot een maand ge vangenisstraf omdat hij zijn paard had la ten verhongeren. Het was zoo erg geweest, dat men hem zijn paard had afgenomen ter wijl dit bovendien nog verbeurd verklaard was geworden. Verdachte had in dit vonnis niet berust en was in hooger beroep gekomen bij het Haagsch Gerechtshof, alwaar de procureur- generaal bevestiging van het vonnis ge vraagd had. Het Hof uitspraak doende achtte de opge legde straf voor deze dierenmishandeling te laag en veroordeelde verdachte daarom tot zes weken gevangenisstraf. EEN AANRIJDING MET ERNSTIGE GEVOLGEN TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Een civiele kwestie van ruim 5000 als achtergrond? G. J. N. uit Haarlemmermeer was met zijn vrachtauto door de Raadhuisstraat te Al- phena. d. Rijn gereden. Voor hem reed een handwagen, bestuurd door Loogman. Bij het passeeren van deze handkar was ver dachte in aanraking gekomen met de hand van den bestuurder, die de kruk omvat had. Het gevolg was geweest, dat de hand ern stig geblesseerd werd. De rechtbank had verdachte wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld veroordeeld tot een geldboete van 25 subs. 25 dagen. Verdachte ontkende schuld aan deze aan rijding gehad te hebben want volgens hem had de bestuurder van den handwagen eerst gelegenheid gegeven om te passeeren en was toen plotseling naar binnen ge zwenkt. De procureur meende, dat verdachte slechts veronderstellingen maakte, want hij heeft van het heele ongeval niets bemerkt en er dus ook niet van gezien. Spr. achtte de schuld van verdachte be wezen. De verdediger van verdachte meende, dat de bestuurder van de handkar de schuldi ge was geweest. Volgens pleiter zit er aan deze zaak meer vast dan de opgelegde geld boete, want er zit nog een civiele kwestie achter van 5000 a 6000 gulden. Pleiter drong dan ook met klem aan op vrijspraak tevens op juridische gronden. Het Hof zal over veertien dagen vonnis wyzen. doordat in de jongste raadsvergadering scherpe critiek is uitgeoefend op het beleid van burgemeester Van Vlokhoven inzake dezen raadhuisbouw. Na een beraadslaging van circa vier uren weigerde de raad verder over deze zaak te spreken, waarna de raadsleden als één man opstonden en demonstratief de raadzaal verlieten. 'Bij de behandeling van de begrooting 194C betoogde de rapporteur, de heer Van Liebergen, dat bij den bouw van het nieuwe raadhuis door den burgemeester eigenmach tig is opgetreden. De burgemeester heeft, volgens den rapporteur, zonder voorkennis van de wethouders en den gemeenteraad veranderingen in het bestek laten aanbren gen, om de aannemingssom te verlagen. Voorts zou het materiaal ondeugdelijk zijn. De commissie spreekt als haar vermoe den uit, dat deze veranderingen zouden zijn aangebracht, om te bereiken, dat een be paalden aannemer het werk zou worden ge gund. Deze bezuiniging zou voor de gemeen te zeer nadeelige gevolgen hebben. Volgens een ander lid zou de burgemeester ver klaard hebben, dat de uitgetrokken begroo- tingspost niet meex dan met 30 tot 40 gul den zou worden overscheden, doch later bleek er reeds 'n verschil te zijn van 1248 vermeerderd met 400 gulden uit het werk fonds. Toen de architect, de heer Roffelsen, ter vergadering was gekomen, stelde de voor zitter den raad voor, dezen een uiteenzet ting te laten geven over de zaak. Dit zou dan in besloten vergadering kunnen ge schieden. Toen de voorzitter hiertoe wilde overgaan, verzette de raad zich hiertegen unaniem. De voorzitter verloor hierdoor eenigszins zijn kalmte en toen hij den raadsleden nog toevoegde: „Ik ken de men taliteit van de heeren raadsleden", liep de maat over en de heer Hoefnagels stelde zijn collega's voor, eensgezind de raadzaal te verlaten, daar zij geen van allen van plan waren, „zich door den voorzitter te laten beleedigen", waarop allen, ook de wethou ders, de zaal verlieten, burgemeester, se cretaris en architect verbouwereerd ach terlatend. Naar de Tel. nog verneemt, hebben de wethouders verklaard, dat zij geen enkel mandaat betreffende den raadhuisbouw zul len teekenen, zoodat het zeer waarschijn lijk is, dat de bouw van het nieuwe raad huis zal moeten worden gestaakt. DE „NOOIT VOLMAAKT" NIET VERGAAN. Schip ligt in de Gouwzee voor anker. Gisteren hebben wy gemeld, dat men van de „Nooit Volmaakt", een vrachtboot, op weg van Meppel, sinds 13 October niets meer had vernomen, zoodat men veron derstelde, dat de boot was vergaan. Het „Hbld." verneemt thans, dat de „Nooit Volmaakt" in de Gouwzee voor an ker ligt. Het schip heeft de giek gebro ken. HAAGSCHE RECHTBANK LEIDSCHE WINKELIER OPGELICHT. Anderhalf jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de Haagsche Rechtbank had zich gistermorgen te verantwoorden de 24-ja- rige mecanicien L. M. V. thans gedetineerd in het Huis van Bewaring. Hij was pas kort uit de gevangenis ontslagen of hij was weer begonnen den grondslag te leggen voor zijn huidige veroordeeling. Op 10 Augustus was hy bij- den winke lier KI. te Leiden alwaar hy door den winkelbediende H. J. v. d. H. te woord werd gestaan. De „klant" vertelde, dat zyn broer uit het ziekenhuis ontslagen zou worden en dat deze eenige overhemden noodig had. Hij zou er graag eenige mede nemen om aan zyn moeder te laten zien. Hij maakte een betrouwbaren indruk, zoodat hij de over hemden mee kreeg. Natuurlijk was alles verzonnen en de overhemden waren niet meer terug gezien. Op 17 Augustus was hy by den winkelier J. H. N. te Leiden gekomen met het verhaal, dat hij zijn stiefzuster een cadeau wilde geven. De keus was gevallen op een wekkerklokje van 12.50. Of het goed was, dat hij het heenam om eerst te laten zien. Hij gaf op te wonen aan den Rijnsburger- weg te Leiden. Hy had het klokje meege kregen maar toen hij niet meer terug kwam, was men eens gaan informeeren, waarbij bleek, dat het adres valsch was geweest. De derde gedupeerde was er in gevlogen doordat verdachte hier vertelde, dat hij boekhouder bij de Shell was en een ge schenk voor zijn zuster wilde hebben. Mej. C. K. had hem een klokje meege geven op zicht. Ook nooit meer terug geko men natuurlijk. De vierde benadeelde was de opticien C. van M. te Leiden. Verdachte had zich hier voor jonkheer uitgegeven en een dure ba rometer mede gekregen. Verdachte bekende de feiten volmondig waarna de president hem er op wees, dat hij reeds vier maal veroordeeld is. De Officier was van meening, dat de vo rige straffen niet geholpen hadden, want zoo was hij uit de gevangenis of hy be gon opnieuw zijn misdadige practijken uit te oefenen. Daarom werd de eisch thans een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. Uitspraak over 14 dagen. EEN JAAR GEVANGENISSTRAF VOOR ZES RIJWIELPLAATJES. Zijn vijftiende vonnis. Op 6 Sept. was Th. B., Duitscher van geboorte, naar Wassenaar gegaan en had daar kans gezien om zes rijwielbelas- tingmerken, die pas nieuw waren, van even zooveel rijwielen te halen. De Officier had geen getuigen gedag vaard, zoodat volstaan kon worden met het voorlezen van de verklaringen. Het O. M., daarna het woord verkrij gend, bracht naar voren, dat verdachte reeds 14 vonnissen achter den rug heeft en zich absoluut niet beteren wil. Zoo staat hy nu aan het begin van zijn vijftiende ver oordeeling, welke spr. gesteld wil zien op één jaar gevangenisstraf. De verdediger riep de clementie in en vroeg een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Uitspraak over 14 dagen. De colporteur. ,Fr. W. N., thans gedetineerd en van be roep colporteur was op 31 Maart bij mej. v. d. S. te Wassenaar gekomen om te vragen of bij niets uit te stoomen had waar bij hij voorgaf namens een stoomerij te ko men. De juffrouw had momenteel niets maar op 4 April was verdachte alweer te rug om thans te zeggen, dat hij nu een voor- deelige Paaschaanbieding kon doen. Deze keer had mej. v. d. S. hem een colbertcos- tuum van haar man meegegeven om uit te stoomen. Maar verdachte werkte niet voor een chemische inrichting, zooals hij had voorgegeven, integendeel, hij wilde zoo op een 'gemakelijke manier aan geld komen door de aldus verkregen goederen te ver- koopen. Verdachte ontkende en aangezien de tweede getuige, mej. K. uit Wassenaar, niet tijdig aanwezig was werd deze zaak aange houden omdat verdachte er op stond, dat de getuige persoonlijk gehoord zou wor den en niet wilde volstaan met het voorle zen van haar verklaring voor de politie af gelegd. Haagsche Politierechter Bij zijn oom ingebroken. Toen de kruidenier W. B. te Wasse naar op een dag thuis kwam had hij ge zien, dat er aan de achterdeur gemorreld was. Een nader onderzoek was ingesteld, waarbij was gebleken, dat de inbreker kans had gezien, om geld uit de winkellade en uit een kistje, hetgeen in een buffet stond, weg te nemen. Het totale bedrag was onge veer 12.geweest. Later was uitgekomen, dat A. B. loopjongen te Leiden en een neef van den kruidenier, de dader was ge weest. Verdachte bekende en zeide, dat hij door middel van een valschen sleutel het pand was binnen gekomen. De Officier was in het geheel niet over verdachte te spreken. Spr. had een rapport ingewonnen, maar de reclasseering moest voor ditmaal zelfs een onvoorwaardelijke gevangenisstraf concludeeren, omdat ver dachte een zeer slechte reputatie heeft, die bovendien nog een slechten invloed op zijn vrienden uitoefende (zooals in de volgende zaak zal blijken) en van wien niets goeds te vertellen is. De Officier kon dan ook niet anders doen dan de maximum straf eischen en wel zes maanden gevangenisstraf. En alhoewel verdachte beloofde om nooit meer zulke dingen te doen en zijn leven te beteren veroordeelde de Politierechter hem tot vier maanden gevangenisstraf. Door slechte vriendschap. Daarna had zich te verantwoorden de 22- jarige koopman A. K. uit Leiden, een vriend van den vorigen verdachte, omdat hij op een keer met dezen vriend was me- degegaan naar Wassenaar en daar op aan wijzing geprobeerd had binnen te dringen in het huis /an den oom van zijn vriend. Men was in den nacht van 17 op 18 Juni zelfs per auto gekomen. Inderdaad had de ze verdachte eenige ruitjes van den win keldeur, dicht bij het slot van de deur, ver nield maar omdat er nog eenige stevige knippen aan de deur waren, had men de poging maar opgegeven. Niettemin was het een poging geweest en dat is strafbaar. Verdachte gaf volmondig toe, dat het de bedoeling geweest was in te breken. Omdat verdachte niet ongunstig bekend staat wil de Officier hem nog wel een kans geven en eisohte een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden met drie jaar proeftijd. De Politierechter veroordeelde hem tot veertien dagen gevangenisstraf voorwaar delijk met drie jaar proeftijd. Om een vogelkooitje te maken. Een jongmensch te Oegstgeest had wat triplexhout noodig voor een vogelkooi tje, dat hij van plan was te gaan maken. Maar hoe aan hout te komen zonder het te koopen? Goede raad was hier blijkbaar niet duur geweest, want hy was met een klei nen jongen naar een bouwerij gegaan om wat afval van triplex te zoeken. Geen af val vindende had de kleine jongen uit een in aanbouw zijnd huis maar een heele plaat triplex genomen en deze aan verdachte overhandigd. Inplaats van het jongmensch te wyzen' op het laakbare van zijn handeling had hij de plaat dankbaar aanvaard, waardoor hij zich schuldig had gemaakt aan diefstal subs, he ling. Omdat hy nog een blanco strafregister had wilde de Officier het voor ditmaal af laten loopen met een geldboete van 10. subs, 10 dagen. „Daar kom je voor een koopje af," vond de Politierechter. Of hij daar nog iets op te 'zeggen had werd hem gevraagd. Neen, dat had verdachte niet; integendeel: hy lachte van blijdschap.'Het vonnis werd toen con form den eisch. Een biljartqueue als betalings middel. N. uit Hazerswoude had nog wat geld tegoed van zekeren v. d. M. uit Den Haag. Op zekeren dag was N. met een vriend een café binnengewandeld en daar had H. hem herinnerd aan het no:g te beta- die bezig was een aantal caramboles bijeen te stooten op een biljart. In het voorbijgaan hda H. hem herinnert aan het nog te beta len tientje, waarop v. d. M. een beetje boos geworden was en dit niet onder stoelen of banken stak. Maar, zooals het meestal gaat, het eene woord haalt het andere uit en het slot is dan, dat men begint elkaar te bewer ken. Hier was het in den beginne net zoo gegaan alleen het slot was een beetje raar geweest, want niet N. had de klappen ge kregen, die toch ongetwijfeld voor hem be doeld waren maar zijn vriend was de man geweest, die de klappen kreeg, aangezien v. d. M. het noodig had geoordeeld om zyn biljartstok even anders in zyn handen te ne men dan hij voor biljarten doet, n.L het dunne eind in zijn handen en het dikke, op het hoofd van den vriend van N. Het bleek een pure persoonverwisseling te zijn geweest, maar dat deed aan de klap niets af, want de Officier eischte, omdat v. d. M. reeds legio vonnissen achter den rug •heeft, veertien dagen gevangenisstraf. De Politierechter vonniste conform. Een vrijspraak als verjaarscadeau. Toen aan J. de W. uit Leiden gevraagd: werd hoe oud 'hij was deelde hij mede, dat hij 76 jaren op dit ondermaansche had rond gewandeld en dat hy morgen 77 jaar hoopte te worden. Wat de 76-jarige dan wel gedaan had? Wel hij had de 43 jarige mej. E. uit Leiden, die zijn kostjuffrouw was, een trap tegen de buik gegeven ter gelegenheid en als slot van een kleine woordenwisseling. De getrapte juffrouw was er als getuige, maar tot verbazing van vriend en vijand deelde zij thans mede, dat zij absoluut niets van de genoemde trap gevoeld had. Nadat de verbazing iets gezonken was (twee ge tuigen en de verdachte hadden van Leiden moeten komen en er was natuurlijk het noodige schrijfwerk verricht geworden) eischte de Officier dadelijk vrijspraak om dat er nu eenmaal volgens de wet pijn aan wezig moet zijn geweest. Met recht werd het een ver jaarcadeau voor verdachte, die bovendien de trap nog netjes „toe" had gegeven, want als vrij man zonder boete of iets anders kon hy weer vertrekken. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Geen voorrang verleend. De 44-jarige landarbeider P. H. uit H il- 1 e g o m had op de Raadhuisstraat te Hil- legom aldaar toen hij met zijn driewielige motorrijwiel (bakfiets) reed, geen voorrang verleend aan den 20-jarigen boekbinder C. Waterreus uit Hillegom, die de Molenstraat wilde in rijden. De ambtenaar eischte tegen verdachte een geldboete van 6.subsidair 3 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdach te tot een geldboete van ƒ5.subsidiair 3 dagen hechtenis. DOOR WIEL GEGREPEN EN NEERGESMAKT. Molenaarsknecht aan verwondingen overleden. Gistermiddag omstreeks half vijf is de 18-jarige knecht J. W. Tiggeloven uit Aze- wijn, werkzaam in het molenaarsbedrijf van de weduwe Hieltjes te 's-Heerenberg, door een draaiend wiel gegrepen en tegen den vloer gesmakt. Met ernstige verwon dingen aan het hoofd is het slachtoffer naar het ziekenhuis te 's Heerenberg ver voerd, waar hij kort na aankomst is over leden. FELLE BRAND BIJ DE N.V. W. A. SCHOLTEN'S AARDAPPELMEEL FABRIEK TE FOXHOL. Door onbekende oorzaak is gisteravond omstreeks zeven uur een felle brand ont staan in een complex van drie gebouwen var de N.V. W. A. Scholtens's aardappel meelfabriek te Foxhol. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat de plaatselijke brandweer assistentie moest vragen van de brandweer te Groningen. Deze vertrok onmiddellijk na het alarm met de motorspuit naar Foxhol. De brand schijnt te zijn ontstaan in het middelste gebouw. Naar nader vernomen wordt, blijkt de omvang van den brand gelukkig niet groot te zijn geweest Om negen uur ontdekten omwonenden, dat er brand was in het middelste der drie gebouwen, n.l. dat, waarin de veevoederfa briek Tonden is gevestigd. Het vuur woed de op de bovenste verdieping. De brand weer van Hoogezand was spoedig ter plaat se en bond den strijd tegen het vuur met twee stralen op de motorspuit en een straal op de fabrieksleiding aan. Zij kon niet ver hinderen, dat de bovenverdieping, waar tweehonderd balen veevoeder lagen, geheel uitbrandde. Het gelijkvloers gelegen labo ratorium kon zij met veel inspanning be houden. Wel ontstond hier veel waterscha de. De brandweren uit Groningen en Sappe nneer, die te hulp waren geroepen, behoef den geen dienst te doen. Zij konden om tien uur inrukken. De oorzaak van den brand wordt gezocht in broeiing van het veevoeder. BERUCHTE INBREKERS GEARRESTEERD. In Juli van dit jaar werd op de Hoef- kade te 's-Gravenhage gearresteerd de 28- jarige kantoorbediende E. K., die op hee- terdaad betrapt werd toen hij een rijwiel stal. Daar hij een berucht inbreker bleek te zijn, werd hij in vcorloopige hechtenis gesteld, doch op 26 October, sprak de Haagsche rechtbank hem vrij. K. was reeds herhaalde malen veroordeeld wegens inbraak en was de spil van een groepje kameraden, dat hij om zich heen verza meld had. Gedurende zyn voorarrest bleek, dat door zijn afwezigheid de onder wereld eenigermate ontmoedigd was om verdere plannen ten uitvoer te leggen. Na zijn vrijspraak heeft K. onmiddel lijk contact gezocht met zijn oude vrien den, in het bijzonder met twee beruchte inbrekers, namelijk den 25-jarigen koopman M. R. en den 23-jarigen Th. J. S. B. De eerste was in April uit de gevangenis ont slagen en de tweede in Mei, beiden wa ren wegens inbraak veroordeeld. De poli- Een van haar eerst na achtervolging gepakt. Op den Jutfaasschenweg nabij het Roer- plein te Utrecht zijn gistermiddag twee meisjes van 17 jaar aangehouden, die uit een opvoedingsgesticht te Zetten ontvlucht waren. Dinsdagavond hadden de twee meisjes Kans gezien, ongemerkt te ontsnappen. De inspectrice van het gesticht nam den vol genden ochtend, toen de vermissing ontdekt werd, onmiddellijk den trein naar Utrecht, waar de ouders van een van de beide meis jes wonen. De inspectrice stelde zich in de omgeving van de ouderlijke woning op, omdat zij wel verwachtte, dat tenminste een van beiden hierheen haar toevlucht zou nemen, bericht „Vooruit". Inderdaad kwamen gistermiddag de beide meisjes opdagen. Zij hadden een damesrij- wiel by zich, dat uit het gesticht meegeno men was. Toen het Utrechtsche meisje de inspectrice ontdekte, trachtte zy opnieuw zich uit de voeten te maken. De inspectrice waarschuwde de politie en gezamenlijk werd de achtervolging ingezet. Het andere meisje zag van verdere avonturen af en gaf zich over. Het eerste meisje vluchtte door verschil lende straten, achtervolgd door de politie en de inspectrice. Een en ander bleef niet onopgemerkt door de buurtbewoners, die het meisje herkenden. Tenslotte werd zij aangehouden. Ook deze aanhouding verliep nog niet kalm; merkwaardig genoeg strand de zij tenslotte vlak bij haar ouderlijke woning. Beide meisjes werden naar het politie bureau Tolsteeg overgebracht. Een van haar had een wond aan de knie. Het tweetal 'had den nacht zwervende doorgebracht. Zij waren nog in Arnhem ge weest. Vier en twintig uren hadden zij in de kille buitenlucht zonder eten doorge bracht. De 'moreele en lichamelijke weerstand was dan ook reeds danig verzwakt. Het tweetal werd in den namiddag door de in spectrice mee teruggenomen naar Zetten. BALDADIGE VERNIELING VAN SCHUILKELDERS. Zeven jongens opgebracht. De lieve straatjeugd te Amsterdam heeft een nieuw object van vermaak gevonden. Het vermaak van dergelijke domme jon getjes bestaat meestentijds in vernieling zonder aanzien van de dingen. Thans moe ien het de schuilkelders ontgelden. Reeds herhaaldelijk moesten kleine jongetjes en opgeschoten jongens voor een dergelijk 'feit worden opgebracht. Gisteravond waren net in de Linnaeusbuurt zeven knaapjes van elf tot veertien jaar, die den schuil kelder aan het Iepenpleiu, welke reeds daags te voren grondig door opgeschoten jongens onder handen was genomen; on der andere was het wachthuisje vernield en waren de houten planken losgemaakt, verder hadden geruineerd. De politie is van meening, dat hier te recht zeer strenge maatregelen moeten worden genomen, er. het zevental zal zich voor den kantonrechter terzake van deze vernieling hebben te verantwoorden. RUMOER OM RAADHUISBOUW. Raadhuisledcn van Megen verlaten demonstratief de vergadering. Het is te voorzien, dat in den bouw van het nieuwe raadhuis in het oude Maas stadje Megen een stagnatie zal ontstaan,

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10