Buraerliike Stand RECHTZAKEN LUCHTVAART STADS NIEUWS DINSDAG 31 OCTOBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BOE WORDT BET WEER 7 AANWAKKERENDE WIND. De Bil! seint: Verwachting: Gedeeltelijk bewolkt en tijdelijk betrok ken. Waarschijnlijk nog droog weer. Wei nig verandering in temperatuur. Matige, tijdelijk krachtige Oostelijke tot Zuid-Oos telijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: betrokken, matige Oostelijke wind, 6 gr. C. Vlissingen: zwaarbewolkt, stormachtige Oostelijke wind, 4 gr. C. De Bilt: zwaarbewolkt matige Oostelijke wind, 4 graden C. Maastricht: lichtbewolkt, zwakke Ooste lijke wind, 3 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. In de algemeene luchtdrukverdeeling kwam sinds gisteren nog weinig verande ring. Het gebied van hoogen luchtdruk over Midden-Scandinavië nam evenwel in beteekenis af. Het werd in ons land iets zachter. In het Noorden nam de bewolking toe, zoodat daar weinig of geen nachtvorst voorkwam. De depressie, welke gisteren ever Spanje en Portugal lag, verplaatste z-ch in Noord-Oostelijke richting over de Golf van Biscaye en vulde daarbij naar het schijnt iets op. Zij veroorzaakte op de Spaansche en Portugeesche kust nog veel regen. Een nieuwe storing kwam bij de straat van Gibraltar tot ontwikkeling. De rug van hoogen luchtdruk verplaatste zich Oostwaarts en strekt zich thans van Zuid- Scandinavië raar de Adriatische Zee uit. in de omgeving van de Zwarte Zee blijft ae luchtdruk nog betrekkelijk laag. Een diepe depressie trekt over Groenland in Noord-Oostelijke richting. LUCHTTEMPERATUUR 6.1 g. C. LICHT OP VOOR FIE1SERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 5.06 uur tot Woensdagmorgen 6.23 uur. Van Woensdagnamiddag 5.04 uur tot Donderdagmorgen 6.25 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 1 Nov. voorm. 4.55 uur en nam. 5 20 uur; op Don derdag 2 Nov. voorm. 5.35 er> nam. 6 uur. Maan op 6.53 uur Dinsdagavond. Maan onder 10.57 uur Woensdagochtend. Maan op 7.50 uud Woensdagavond. Maan onder 11.46 uur Donderdagochtend. LEIDEN Geboren: Antonie Cornells, zoon van A. J. de Boer en A. W. den Hertog Pe trus Johannes, zoon van P. J. v. d. Voort en C. A. E. v. d. Berg Theresia Marga- retha Francina, dochter van J. F. Bogaars en M. L. Pouwels Martinus Bartholo- meus, zoon van J. Ph. J. Janssen en E. J. van Brandenburg Wilhelm Christiaan, zuon van W. C. van Evert en G. Wassenaar Johannes, zoon van W. Minke en L. Nagtegaal Johanna, dochter van A. van Kalkeren en J. Visser Jannetta Jacoba Boudewijna, dochter van D. Hassefras en P. Bol Martina Johanna, dochter van T. Guijt en T J. de Graaf Catharina, dochter van R. van Zwieten en H. van Dalfzen Arie Frederik, zoon van D. C. van Delft en J van Steenbergen Johan nes Pieter, zoon van J. Sosef en M. A. Glas bergen Maria Jannetje Jacoba, dochter van J. J. Romijn en A. M. Eolleboom Aaltje Elisabeth, dochter van J. Spaargaren er M. Spaargaren. Ondertrouwd: N. H. Hekker jm 27 jaar en H. Th. M. Kaptijn jd. 25 jaar A Scheele jm 28 jaar en B C. Verhoog jd 22 jaar E. A. Th. Vogelenzang jm 21 jaar en P. J. Waanders jd. 22 jaar. Getrouwd: W. C. Oudshoorn jm. en F. J. J. Hoope jd. Overleden: J. Herman wed. van J. Fris 83 jaar G. A. Sens, m., 60 jaar J van Strater, wedn. 58 jaar N. Bins, ra., 73 jaar. 1 HAAGSCHE RECHTBANK. Meineed en uitlokking daartoe. Toen de 60-jarige nettenhandelaar W. van B. voor het kantongerecht te L e i d e n moest terecht staan wegens overtreding van de ongevallenwet, legde een netten- boetster, die als getuige moest optreden een verklaring af, aan de waarheid waar van door het O. M. ernstig getwijfeld werd. Zij verklaarde n.l., dat zij gedurende een bepaalde periode geen werk voor verdach te had verricht, hoewel alles er op wees, dat dat wel zoo was geweest. Zoowel de nettenboetster als de netten handelaar moesten voor de Haagsche recht bank terecht staan. De eerste werd wegens meineed veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van drie maanden, de handelaar we gens uitlokking tot meineed tot een on voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden. MOORDENAAR VEROORDEELD TOT VIJF JAAR GEVANGENISSTRAF. Op den avond van 22 Augustus j.l. is in de zeemansbuurt Katendrecht te Rotter dam een 30-jarige Grieksche zeeman door een 24-jarigen landgenoot na een twist gedood. Deze zeeman heeft op 17 October j.l. voor de rechtbank terecht gestaan, hij was, na den moord te hebben gepleegd, wegge vlucht. doch kon later op het dak van een woning door de politie worden gearres teerd. De officier van justitie bij de Rotter- damsche rechtbank had teeen verdachte wegens moedwilligen doodslag een gevan genisstraf voor den tijd van tien jaar, met aftrek der preventieve hechtenis, geëischt. Vandaag deed de rechtbank in deze za-ik uitspraak en veroordeelde den Grie* tot een gevangenistraf voor den tiid van vijf jaar. DRIE K.L.M.-VLIEGTUIGEN VOOR NAPELS. Via het Noorden naar het Zuiden vertrokken. Er heerschte vanmorgen op Schiphol grootere drukte dan men daar de laatste maanden sedert het uitbreken van den oorlog gewend is. Het vertrek van de vliegtuigen van de nog gehandhaafde lij nen naar Kopenhagen, Malmö, Brussel en Londen en de aankomst van de machines, die deze route gevlogen hebben, vermo gen niet het beeld van de Amsterdamsche luchthaven veel te verlevendigen, vandaar dat het dadelijk opviel, dat vanmorgen iets bijzonders aan de hand was. Na eindelooze pogingen is men er, zooals bekend, in geslaagd voor eenmaal vergun ning van de Duitsche regeering te krijgen, drie machines via Duitschland naar Italië te vliegen, die daar dan bij de K.L.M.- vloot gevoegd kunnen worden om een her stel van den driemaal wekelijksohen dienst mogelijk te maken. De vliegtuigen mogen slechts uit de richting Denemarken het Duitsche gebied overvliegen. Vandaar dat de drie Indië- machines vanmorgen van Schiphol naar Kopenhagen zijn vertrokken, om morgen pas naar het Zuiden in de richting van hun bestemming te vliegen. Van het feit, dat geen passagiers mo gen worden meegenomen, heeft men ge bruik gemaakt om de vliegtuigen, die alle drie in z.g. Indië-uitrusting zijn, vol te pakken met reserve onderdeelen en mate rialen welke de technische dienst noodig heeft te Napels, waar thans de revisie dér Indië-machines geschiedt. Te half tien precies vertrok de „Oehoe", bestuurd door Geijssendorffer. Een half uur later startte de „Emoe" onder com mando van Hondong. Tevens gingen met deze machine mede de heer J. Luymes. chef van den lijndienst der K.L.M.die een der periodieke inspectiereizen naar Indië zal maken en de heer van der Heyden, in specteur van den luchtvaartdienst, die zich naar Napels begeeft om daar de gebruike lijke controle vanwege het rijk op het ma terieel der K.L.M. te verrichten. Aangezien om half elf de lijnmachine nanr Kopenhagen en om elf uur die naar Malmö vertrokken en men eenige tus- schenruimte tusschen de vliegtuigen wilde laten, was het kwart voor twaalf toen ge zagvoerder Kooper met het derde Indië- vliegtuig de „Reiger" vertrok. Alle drie Indië-vliegtuigen hadden ook eer tweeden bestuurder aan boord, doch dezen maken geen deel uit van de Indië- bcmanning, zoodat zij uit Kopenhagen of Napels naar Schiphol terugkeeren in te genstelling tot de genoemde leden der drie bemanningen, die van Napels uit één of meer Indiëreizen zullen maken. Morgenochtend vertrekken de drie vliegtujgen in een nader bepaalde formatie van Kopenhagen om, langs den door de Duitsche autoriteiten aangegeven route rechtsreeks en zonder tusschenlanding naar Weenen te vliegen, waar ten tweede male overnacht wordt? Donderdag vliegen de K.L.M.-toestellen het laatste gedeelte van de route naar Napels, waar zij een welkome uitbreiding van de daar thans gestationneeide K.L.M.-vloot zullen vor men. Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op Maandag 6 Nov. 1939, des namiddags te twee uur, in de aula van het Stedelijk Gymnasium aan dn Fruinlaan. Te behandelen onderwerpen: 1. Onderzoek van de geloofsbrieven van twee nieuw benoemde raadsleden. 2. Benoeming van twee leden van het College van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium. 3. Benoeming van negen leden van de Contactcommissie voor den woningbouw en de stadsontwikkeling. 4. Voorstel om den onderwijzer aan de jongensschool voor U. L. O. M. J. Oele, over te plaatsen naar de meisjesschool voor U. L. O. 5. Voorstel tot het verleenen van ontslag aan A. Overbosch en J. A. Zuidhoff, on derwijzers aan de opleidingsschool voor U. L. O. aan den Rijnsburgersingel, wegens het bereiken van den 60-jarigen leeftijd. Voorstel: a. in zake tusschentijdsehe ontbinding van de huur van de bovenwoning Vliet uu. 43; b. in zake het verhuren van het geheele perceel Vliet no. 43 aan G. J. van Leeu wen. 7. Voorstel inzake het verhuren van het door demping van een gedeelte van de Binnenvestgracht verkregen terrein nabij de Zijlpoort. 8. Voorstel in zake het verkoopen van een strook grond, deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeente Lei den, Sectie C no. 1660, nabij de Dwars- havenstraat, aan J. Splinter Gzn. 9. Voorstel tot het met het Rijk en de N.V. Nederlandsche Spoorwegen aangaan van een overeenkomst inzake het bouwen van een nieuwe brug in den Haagweg over de spoorhaven en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de verlaging van de Molensteegbrug. 11. Voorstel inzake het verstrekken van brandstoffen aan daarvoor in aanmerking komende werkloozen e.a., gedurende het winterseizoen 1939—1940. 12. Beantwoording van de interpellatoe van den heer van Eek inzake het nemen van maatregelen ter bevox'dering, dat het mingegoede deel der bevolking zoo min mo gelijk wordt belemmerd door de duurte der levensmiddelen om te voorzien in de nood zakelijke levensbehoeften. Nieuwe brug aan den Haagweg. Zooals bekend, werden met het Rijk en de Nederlandsche Spoorwegen reeds sinds geruimen tijd onderhandelingen gevoerd over een algeheele vernieuwing van de in den Haagweg gelegen draaibrug over de spoorweghaven (de Staatsspoorbrug), wel ke vernieuwing noodzakelijk is om de in sa menwerking tusschen Rijk en gemeente tot stand gebrachte verbetering van den Haag weg geheel tot haar recht te doen komen. De bestaande brug vormt immers nog slechts het eenige, doch zeer ernstige, ver keersobstakel in de traverse. Tot onze vol- o'oening, aldus B. en W., konden de bespre kingen- onlangs worden afgesloten met een voor de gemeente alleszins bevredigend re sultaat. De tegenwoordige brug heeft slecht een rijbreedte van 3.44 M.; zij werd jaren gele den door de Spoorwegen gebouwd, die der halve de brug in eigendom hadden en voor net onderhoud en de bediening zorg droe gen. Het overleg tusschen de drie partijen heeft nu wat de gemeente betreft, be houdens goedkeuring van den Raad tot overeenstemming geleid over een régeling van den volgenden aard: 1. het Rijk ontwerpt en bouwt in over leg met de gemeente een nieuwe hefbrug, voorzien van een electrische bewegingsin richting en van centraal bewogen afsluit- boomen; de doorvaartwijdte bedraagt 7.40 M. (als thans), de breedte van den rijweg 9 M. en die van de voetpaden 2 M. Het Rijk voert ook alle bijkomende werken en werk zaamheden uit, zoowel van blijvenden als van tijdelijken aard, zooals leggen van een tijdelijke, beweegbare hulpbrug. 2o. de nieuwe brug met onderbouw zal bij de gemeente in eigendom en beheer zijn; zij neemt tevens het onderhoud op zich, alsmede de bediening, welke kan worden gecombineerd met de bediening van de Rijnzichtbrug. 3o. het Rijk neemt van de totale kosten v^an den brugbouw, hulpwerken en verdere bijkomende werken 75 pet. voor zijn re kening; het resteerend één vierde gedeelte draagt de gemeente, die van de Nederland sche Spoorwegen een bedrag ineens van f 7600 ontvangt, zijnde de gekapitaliseerde kosten van onderhoud en bediening, die tot nog toe ten laste van de Nederlandsche Spoorwegen kwamen. Bij het opmaken van de plannen het geen vóór de tegenwoordige buitengewone omstandigheden geschiedde werden de totale kosten van de te bouwen brug met bijbehoorende werken geraamd op 60 000 en het aandeel der gemeente derhalve op f 15.000; de gemeente ontvangt van de Ne derlandsche Spoorwegen f 7600, zoodat per saldo een bedrag van 7.400 zou zyn benoo- digd. Hierby moeten echter nog worden ge voegd de kosten van de gelijktijdig door de gemeente te maken ruimere aansluiting van de Potgieterlaan op den Haagweg, welke krsten met inbegrip van de uitgaaf voor een te plaatsen hek, kunnen worden gesteld op 325. Totaal derhalve f 7725. Zoowel met het og op de verkeersbelan- gen, als in verband met mogelijke prijsstij ging hebben B. en W. bij den minister van Waterstaat alsnog aangedrongen op een spoedige uitvoering van het werk. VERLAGING BRUG AAN DE VLIET. De Molensteegbrug levert, vanwege de sterke hellingen van de brug en de naar de brug leidende opritten, ernstige bezwaren op voor het verkeer. Ook zijn die hellin gen oorzaak, dat één der nabij gelegen per- ceelen meermalen wordt aangereden en be schadigd. Deze bezwaren zouden kunnen worden ondervangen door den Vliet O.Z., tusschen de Molensteeg en het Rapenburg, voor het verkeer met voertuigen, welke bepaalde af metingen te boven gaan, af te sluiten, doch aangezien een dergelijke afsluiting weer bezwaren zou medebrengen, voor aan ge noemd weggedeelte gelegen bedrijven, ver dient deze maatregel geen aanbeveling, al dus B. en W. In verband met een en ander zijn B. en W mede omdat het gewelf van de brug niet in goeden staat verkeert en binnen af zien baren tijd toch moet worden ver nieuwd, van oordeel, dat tot verlaging van de brug dient te worden overgegaan. De verandering is zoodanig ontworpen, dat het aspect van deze oude karakteristie ke brug, welke op de vanwege het Rijk opgemaakte voorloopige lijst van monu menten voorkomt, zoo gering mogelijk wordt aangetast. De verlaging volgens het plan bedraagt 1.05 M„ door welke verlaging de hoogte van de brug zal worden teruggebracht tot die van de Neksluisbrug, zoodat het scheep vaartverkeer van de verlaging geen belem mering zal ondervinden. CONTACT-COMMISSIES. De Contact-commissie voor den woning bouw en de stadsontwikkeling. Ingevolge de verordening, regelende den werkkring en de samenstelling van de con tactcommissies, doen B. en W. den gemeen teraad toekomen voordachten van twee per sonen voor de benoeming van de leden van de contactcommissie voor den wo ningbouw en de stadsontwikkeling. a. 1. J. Splinter Gzn.; 2. J. H. A. Man- ders. b. 1. B. Buurman; 2. ir. J. A. van der Laan, architect. c. 1. M. E. Groenewegen; 2. J. van Iterson, aannemer. d. 1. A. van der Heyden; 2. J. Stigter, aichitect. e. 1. W. M. de Ruiter; 2. ir. H. A. van Oerle, architect. f. 1. J. Ravestein; 2. H. Korswagen Nzn. g. 1. J. Poeliejoe; 2. K. Wassenaar. h. 1. J. Gerritsen; 2. J. de Jong. i. 1. P. W.. A. van Dam; 2. O. A. M. Bik, architect, aannemer. BRANDSTOFFEN-VERSTREKKING. De Minister van Sociale Zaken deelt mede, dat ook gedurende het a.s. winter seizoen aan ondersteunde en bij een werk verschaffing geplaatste werkloofe gehuw de en ongehuwde kostwinners, zoomede aan werkloozen, die steun voor alleenwo- nenden ontvangen, een brandsoffenbijslag mag worden verstrekt en wel gedurende de tijdvakken van 29 October tot en met 25 November 1939 en van 10 Maart tot en met 13 April 1940 van ten hoogste 1.en gedurende het tijdvak van 26 November 1939 tot en met 9 Maart 1940 van ten hoog ste 1.30 per week (voor kamerbewoners de helft). Bij hunne circulaire van 24 October d.a.v. hebben de Minister van Economische Za ken en van Sociale Zaken een gelijke rege ling getroffen voor een categorie (groep B) van de kleine boeren en -tuinbouwers, die worden gesteund volgens de desbetreffende steunregeling. De helft van de uit deze re geling voortvloeiende kosten komt voor re kening van het Departement van Economi sche Zaken. Ten aanzien van de bij een werkver schaffing geplaatsten heeft de Minister be paald, dat zij, die in een periode van drie maanden acht weken bij de werkverschaf fing zijn geplaatst, over de dagen, c.q. we ken,, dat zij niet tewerk gesteld zijn (de z.g. wandeldagen of -weken), de helft kun nen ontvangen van het bedrag, dat hun aan brandstoffenbijslag zou worden uitge keerd, indien zij over bedoelde dagen, c.q. weken, wel tewerkgesteld waren ge weest. Evenals vorige jaren zullen voor de ver strekking mede in aanmerking komen de kastrekkers, indien en voor zoover hun kas- uitkeering minder bedraagt dan het steun bedrag. hetwelk zij zouden ontvangen, wan neer zij volgens de steunregeling werden ondersteund, vermeerderd met het bedrag van den brandstoffenbijslag. Rekening houdende met de thans gel dende kolenprijzen zal de verstrekking al dus geregeld kunnen wordeh, dat geduren de de beide eerstgenoemde tijdvakken 1/2 H.P. parelcokes en 1/2 H.L. eierenkolen per week worden beschikbaar gesteld en ge durende het laatstgenoemde tijdvak 1/2 H. L. parelcokes en 3/4 H.L. eierenkolen. Onder mededeeling, dat in de kosten van verstrekking van den brandstoffenbijslag aan vorengenoemde categorieën van werk loozen en in de voor rekening van de ge meente komende helft van de kosten van verstrekking van dien bijslag aan boven bedoelde categorie kleine boeren en -tuin bouwers, resp. geraamd op pl.m. f 55000. en pl.m. ƒ200.eenzelfde bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds wordt ver leend als in de overige kosten van steun- verleening en in de loonen der werkver schaffing, geven B. en W. den Raad in overweging te besluiten tot het, met inacht neming van de in vorenvermelde ministe- rieele circulaires gegeven voorschriften, verstrekken van een .brandstoffenbijslag, als boven omschreven. De Gemeentelijke Commisise voor Maat schappelijk Hulpbetoon hebben B. en W. verzocht, om aan de daarvoor in aanmer king komende door haar ondersteunde arm lastigen een gelijke brandstoffen verstrek king te doen plaats hebben. Guratoren gymnasium. Wegens periodieke aftreding van de hee- ren mr. P. E. Briët en prof. dr. J. N. Bak huizen van den Brink zijn met ingang van 1 October 1939 twee vacatures in het Col lege van Curatoren van het gymnasium ont staan. De heer Briët heeft gemeend, zich niet weer voor een herbenoeming beschik baar te kunnen stellen. Voor de vervulling van déze vacatures doen B. en W. den Raad de volgende aan bevelingslijsten toekomen: a. Vacature-mr. P. E. Briët: 1. prof. mr. R P. Cleveringa; 2. mr. J. Slagter. b. Vacature-prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink: 1. prof. dr. J. N. Bakhui zen van den Brink; 2. prof. dr. G. Sevenster. Overplaatsing onderwijzer. Tengevolge van toeneming van het aan tal leerlingen zal, ingaande 1 Januari a.s., aan de Meisjesschool voor U. L. O. aan de Breestraat één verplichte leerkracht meer verbonden moeten zijn dan thans het ge val is, terwijl aan de Jongensschool voor U. L. O. aan de Pieterskerkstraat, even eens met ingang van 1 Januari a.s., met een onderwijzer minder kan worden volstaan. B. en W. geven in overweging den onder wijzer M. J. Oele van de Jongensschool voor U. L. O., over te plaatsen naar de Meisjes school voor U. L. O. Ontslag onderwijzer. Gelijk bekend is, moet behoudens in uitzonderingsgevallen ingevolge het Re glement op de voorloopige pensionneering van onderwijzers, ontslag worden verleend aan onderwijzers, die den 60-jarigen leef tijd hebben bereikt. In verband daarmede geven B. en W. in overweging eervol ontslag te verleenen aan A. Overbosch en J. A. Zuidhoff, onderwij zers aan de opleidingsschool voor U. L. O. aan den Rijnsburgersingel. Aankoop perceelen. Ten einde een verbetering van den toe gangsweg naar de eenigen tijd geleden aan gekochte industrie-terreinen aan het Delft- sche Jaagpad, zoodra die noodig mocht zijn, mogelijk te maken, dient de gemente nog te beschikken over eenige perceelen aan de Vliet, nabij de Wouterenbrug, zijnde huis, tuin en water, .tezamen groot 1098 M.2. De met den eigenaar, den heer J. Oosterveer te Voorschoten, gevoerde onderhandelin gen, hebben tot overeenstemming geleid. De heer Oosterveer is bereid, deze percee len aan de gemeente te verkoopen voor de som van 3000, welke prijs zoowel de Com- misie van Fabricage als het College van B. en W. aannemelijk voorkomt. Verkoop stukje grond. De heer J. Splinter Gzn. heeft aan de ge meente te koop gevraagd een strookje grond, ter breedte van 3 M. en ter lengte van 21 M., gelegen achter een viertal aan adressant toebehoorende woningen aan de Dwarshavenstraat, teneinde deze wonin gen te kunnen verbeteren en een grootere open ruimte te verkrijgen. Bedoeld strook je maakt deel uit van den grond, waarop de gemeente ingevolge overeenkomst van 21 November 1861 aan de Diaconie der Ned. Hervormde Gemeente een recht van opstal verleende voor den bouw van een aantal woningen aan en nabij de Verwerstraat. Het ontmoet bij de Diaconie geen be zwaar, dat het te koop gevraagde terrein gedeelte uit het recht van opstal wordt ge nomen, mits de kooper eenige, in de stuk ken vermelde voorzieningen treft ten be hoeve van de woningen der Diaconie. De heer Splinter gaat accoord met een prijs van f2.per M.2., welke prijs, met het oog op ingesloten ligging van de strook, aannemelijk kan worden geacht; ook kan hij zich vereenigen met de door de Diaco nie gestelde voorwaarden. Verhuring terrein. Bij raadsbesluit van 20 October 1930 werd aan de firma P. Fontein en Zonen tot we- deropzeggens tegen de prijs van 156 per jaar verhuurd het door demping van een "gedeelte van de Binnenvestgracht verkre gen terrein nabij de Zijlpoort, groot pl.m. 260 M2. De huurster heeft verzocht met ingang van 1 Januari a.s. den huurprijs te verla gen tot 100.per jaar en haar te ont slaan van de verplichting tot onderhoud van het omringende hekwerk. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen. Verhuring pand. Het aan de gemeente toebehoorende per ceel Vliet No. 43 werd tot nog toe in twee gedeelten verhuurd, t.w. de benedenwo ning aan G. J. van Leeuwen en de boven woning aan nu wijlen M. G. van Ewijk te gen een huurprijs van resp. 375 en 275 per jaar. De huur werd in beide gevallen laatstelijk aangegaan tot uiterlijk 1 Mei 1941. Tengevolge van het overlijden van den heer van Ewijk diende de verhuring van het perceel Vliet 43 nader onder oogen te worden gezien. De indeeling van het pand is n.l. van dien aard, dat dit zich bezwaarlijk voor een verhuring in twee gedeelten leent; slechts door bijzondere omstandigheden was dit to* nog toe mogelijk. Oe executeur-testa mentair verzocht van de loopende huur der bovenwoning te worden ontheven, terwijl d* benedenbewoner voor de huur van het geheele perceel in aanmerking wenschte te komen. Belanghebbende gaat accoord met een huurprijs van 500.voor het ge heele perceel, welke huurprijs in de ge geven omstandigheden aannemelijk is te achten, aldus B. en W. Echter dienen aan het perceel eenige ver beteringen en herstellingen te worden aan gebracht.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2