MAANDAG 30 OCTOBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R. K. HANDELSREIZIGERS. „St. Christoffel" hield j.L Vrijdag in „De Harmonie" een ledenvergadering. De voor zitter heette na de gebruikelijke opening, een behoorlijk aantal leden hartelijk wel kom en wees in zijn openingswoord op de benarde tijden, waarin de saamhoorigheid sterk tot uiting moet komen, willen de werkzaamheden tot het gestelde doel ge raken Wat betreft het op tijd beginnen, consta teerde de voorz. betere opkomst en vlug ger afwerking der agenda. In dit verband werd de me.dewerking gevraagd der leden voor het propageeren der ledenvergaderin gen. De notulen werden na voorlezing in dank goedgekeurd. Vervolgens lichtte de voorzitter de plan nen toe om in Januari a.s. aan een korte Jaarvergadering, welke op een Zondag avond gehouden zal worden, een gezellig samenzijn te vérbinden. Dit zal toegan kelijk zijn voor de leden met hun dames. Het humoristische gedeelte dient even wel verzorgd te worden door de leden on derling, terwijl het verdere gedeelte zal verzorgd worden door het afd.bestuur. Dit plan vond algemeenen bijval, en het deed den voorzitter groot genoegen zulks te mogen constateeren. Overgegaan werd tot het oprichten van een studieclub in de afd., welke leiding zal vinden in een opgerichte soc. econ. com missie, bestaande uit enkele bestuursleden. Het voorstel vond na toelichting van den voorzitter een goede ontvangst. Het resul taat was, dat een club gevormd werd van een vijftal leden. De voorz. wenschte den heeren veel suc ces toe en hoopte dat actueele vergaderin gen hiervan het gevolg zullen zijn. Na rondvraag volgde sluiting der verga dering. ST. JOS. GEZ. VEREENIGING. Dinsdagavond 8.45 uur Recollectie-oefe ning op de als kapel ingerichte bovenzaal. Verwacht worden alle oud-retraitanten, bestuursleden van onderafdeelingen, Kol- pingslijfwachters. Ook alle leden hebben een uitnoodiging ontvangen. Niemand ver- zuime dus. Laat de Kapel dezen avpnd te klein zijn. HET BESTUUR. „HET BIECHTGEHEIM" IN DE STADSGEHOORZAAL. Na een succesvol tournée door Nederland er. België geeft het „Groot Nederlandsch Volkstooneel" Woensdag' 8 November een enkele opvoering van „Het Biechtgeheim", spel van plicht en opoffering van Dirk Janse met Willem Goossens in z'n_ groot- sche creatie als „Pater Karl" en Roosje Kohier als de blinde moeder. Het Biecht geheim behandelt de strijd van een gees telijke tusschen zijn eigen kinder- en broe derliefde.een strijd die ondanks de smeekbeden van de oude blinde moeder en den grijzen vader eindigt in het kennen van zijn priesterplicht, de geheimhouding van de biecht. Behalve de twee bovenge- noemden in de hoofdrollen treden op: Ton- ny Otterlee, Dirk en Leo Janse, Mien Bouwmeester, Greta van der Knaap en He lena. Plate. De voorstelling belooft een feestelijk ka rakter te dragen vanwege de 250ste opvoe ring in ons land. BREIEN VOOR GEMOBILISEERDEN. De eerste zending gebreide goederen voor militairen heeft haar plaats van bestem ming bereikt. Het comité brengt hiervoor dank aan allen, die meegewerkt hebben om dit te bereiken. Wij hopen, dat de volgende zendingen spoedig gereed zullen liggen en dat vóór het vallen van de koude pl.m. 7Q00 polsmof fen met halve duim zullen zijn uitge reikt. Het aantal, dat voldoende is voor de ge- mobiliseerden in directe omgeving van Lei den en te Leiden zelf, is groot, maar het aantal burgers, dat kan medewerken, zoo lang de toestand niet verergert, is gelukkig véél en véél grooter. Helpt allen mee. Wij staan dagelijks gereed en zijn be reid u alle inlichtingen te verstrekken en kunnen wol tegen betaling en patronen gra tis verschaffen. M. J. J. L RoosenburgMethorst, Rijns- burgerweg 153, J. M. MoensLedeboer, Rijnsburgerweg 84, M. Wilbrinkde Jonge, P. J. Blokstraat 18, V. J. M. GuljéBerger, v. Slingelandtlaan 8, L J. P. Beekenkamp —Visser, Warmonderweg 51. en ook V. V. H. Gerecht 13, van 19.30— 20.30 uur, R.-K. Vrouwenbond, Vakschool, Noord einde 50, Woensdag van 1012 uur en Vrij dag van 1921 uur. Of koopt wol en helpt zelf zoo meel O. EN O. DER MILITAIREN. Zooals reeds gemeld zijn door den kunst kring „Het Schouwtooneel" voor de uit voering op a.s. Dinsdag in den Schouw burg, 175 plaatsen gratis ter beschikking van O. en O. voor de in Leiden gelegerde militairen gesteld. Verder is door het Leidsch Studenten corps besloten, iederen Dinsdagavond in de Sociëteit „Minerva" een gezelligheids avond aan te bieden aan een 25-tal mili tairen. Door het Actie-Comité Levendaal wordt hedenavond een cabaret-avond aan geboden. in het Wijkgebouw. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Lezing over luchtbescherming. Bovengenoemde vereeniging opende Za terdagavond j.l. haar lezing-seizoen in de collegezaal van het Kamerlingh Onneslabo- ratorium met een voordracht van den heer P. M. Vleugels, hoofd van den luchtbescher mingsdienst in het Westland en eerelid van de V. V. M. De voorzitter, de heer J. Freeke, heette de aanwezigen welkom en merkte op, dat het nuttig kan zijn indien men iets weet van de gevaren van een luchtaanval en de maatregelen welke hiertegen te nemen. De heer Vleugels begon met te zeggen, dat het verkeerd zou zijn blind te zijn voor de gevaren, welke 'heden het menschdom bedreigen. Vervolgens besprak hij de verschillende methoden van oorlogvoeren van vroeger en thans welke in hoofdzaak machtsvergroo- ting en machtsverschuiving ten doel heb ben. In den oorlog van 1914/1918 werd voor 't eerst het luchtwapen toegepast en dit bracht een ware omwenteling teweeg in de bestaande oorlogstactiek. De vliegtechniek is sinds 1918 ontzaggelijk vooruitgegaan met als gevolg, dat de capaciteit van het vlieg tuig veel grooter is dan in de vorige oor logsjaren. De bomaanvallen met vliegtuigen zijn nauwkeurig voorbereid en iedere oorlogs vlieger weet van te voren welke plaats hy moet bestoken. Het gevaar voor brandbommen mag niet worden onderschat, terwijl de gasaanval voornamelijk bestemd is voor het hinderen bij blussching van branden, geneeskundige hulp e.d. Spr. schetste daarna de militaire en civie le luchtverdediging- en bescherming. Het luchtafweergeschut is hierbij van groot be lang. Ténslotte gaf spr. eenige aanwyzingen voor het nemen van maatregelen tegen luchtaanvallen zooals het 'nrichten van schuilplaatsen en geneeskundige hulp en wekte de aanwezigen op om zelf daadwer kelijk aan de luchtbescherming deel te ne men. Aan het einde van deze lezing dankte de voorzitter den heer Vleugels voor zijr. leer zame voordracht. HET RIJTIJDENBESLUIT. 'Men verzoekt ons de aandacht van be langhebbenden er op te vestigen, dat het rijtijdenbesluit weer in volle werking is. De geruchten over de buitenwerking- stelling van bepalingen daarvan zijn ge heel onjuist. Door den minister is alleen eenige verruiming dienaangaande ver leend. Er worden den laatsten tijd nogal veel vuldig overtredingen te dezen opzichte be gaan, zoodat mén goed zal doen te zor gen voor stipte naleving van het rijtijden besluit. 4w> EX ORIENTE LUX. Dezer dagen heeft hier ter stede onder leiding van den heer B. A. van Proosdij een buitengewone ledenvergadering plaats ge had van het Voor-Aziatisch Gezelschap „Ex Oriente Lux". Daarin werden de nieuwe statuten en het huishoudelijk regle- mefit met algemeene stemmen goedge keurd. Deze statutenuitbreiding was een gevolg van de uitbreiding der werkzaamheden van het gezelschap in den loop der laatste ja ren. -Wt* EEN BRANDJE. Hedenmorgen te 8.10 uur is een begin san brand ontstaan in het perceel Rijns burgerweg 32, doordat een-brandend gas- tafeltje werd omgestooten, waardoor dit in een fauteuil terecht kwam. Een poging om het vuur met eenige dekens te dooven ge lukte niet, waarop de inmiddels gealar meerde politie-brandweer den fauteuil naar buiten wierp, waarmee tevens het grootste brandgevaar verdwenen was. AANRIJDING. Zaterdagavond te halfacht is de 18-jarige E. M. op den Rijnsburgerweg aangereden door een auto. Zij bekwam een bloeduit storting aan het achterhuoid en verschil lende verwondingen. Na in het Acad. Zie kenhuis te zijn onderzocht en behandeld kon zij naar huis teruglceeren. GESLIPT. Zaterdagavond te kwart voor twaalf is de 25-jarige wielrijder J. B. op de Bree- straat met zijn rijwiel geslipt. Hij liep een hersenschudding en een hoofdwonde op en werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Voor het examen Staatsinrichting M.O. is te Den Haag geslaagd de heer M. P. P. Meyer, alhier. Het bestuur van den Kunstkring ..Het Schouwspel" deelt ons mede. da+ we gens ziekte van den heer Theo Fren..el, die in het spel „De ondergang van de Vrij heid" de hoofdrol vervult, dit spel Dins dagavond vervangen zal worden door het blijspel „Toen wij trouwden". De rolverdeeling zal aan den Schouw burg bekend gemaakt worden. RECHTZAKEN Haagsche Politierechter Een agent van politie mishandeld. F. K. S., afkomstig uit Voorschoten was op 4 April te Leidschendam in een ruzieachtig gesprek gewikkeld met zekeren van Dam uit die gemeente. Veldwachter van Tol ging naar de ruziemakenden toe en pro beerde S. met een zoet lijntje naar huis te krygen, wetende, dat S. gauw opgewonden is. De veldwachter was geheel van goeden wil, maar hoe hij het ook probeerde, S. wilde niet naar huis gaan; integendeel hij begon te schelden voor al wat mooi en lee- lijk is. Na dit schelden was verdachte gaan slaan en krabben, waardoor de veldwach ter in een gevaarlijk parket kwam en zich moest gaan verdedigen. Bij de hierop vol gende worsteling was S. op het plaveisel te recht gekomen. Verdachte gaf een geheel nadere lezing van het geval en zei dat de veldwachter hem had aangevallen zonder reden. Verdachte was door eén specialist onder zocht en deze was tot de conclusie gekomen, d^. verdachte lijdende is aan.een ziekelijke storing van zijn geestvermogens. Nadat nog een drietal getuigen déchar ge gehoord waren, die niet veel nieuws naar voren konden brengen, nam de Offi- het woord. Hij zeide, dat hij eerst de zaak niet had willen vervolgen maar deze zaak houdt verband met de volgende zaak vai de moeder, die den veldwachter nog verschillende malen heeft uitgescholden. Rekening houdende met het rapport van den specialist die to' de conclusie komt, dat verdachte niet „eheël normaal is..,, (ver dachte begint hier voor de zooveelste maal op te spelen en zegt, dat hij goede hersens heeft in tegenstelling met den veldwachter, waarna hij de zaal wordt uitgezet) eischt de Officier twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk. Uitspraak conform. Het vervolg van de scheldpartij. Daaarna moest terecht staan mevrouw K. uit Leidschendam, moeder van den vorigen verdachte, die partij voor haar zoon had getrokken en niet beter had meenen te kunnen doen dan veldwachter van Tol een tier.tal verschillende scheldwoorden naar het hoofd te slingeren en tevens eenige in sinuaties zooals: „Zoo knappe politieman, rook jij daarvan zulke groote sigaren". Politierechter: „Heb je die woorden alle maal gezegd, die in je dagvaardig staan." Verdachte: „Ik protesteer daartegen om zulke liederlijke taal op mijn naam te zet ten en te schrijven De veldwachter blijft er bij, hetgeen de juffrouw weer opgewonden doet uitroepen: „die man staat te liegen en is niet waard, dat hij de zilveren knoopen draagt." De officier vond het optreden der dame niet erg netjes, want -nadien heeft zij nog eens den veldwachter uitgescholden. Dat moet maar eern, uit zijn en verdachte moet haar mond houden. Verdachte: „Ik protesteer en houd mijn mond niet, want mijn zoon is zenuwachtig, hij is een zenuwlyder." Na deze interruptie eischte de Officier eer. geldboete van f 10.subs. 10 dagen. Na nog een woordenvloed van de ver ontwaardigde moeder over zijn hoofd te hebben laten gaan veroordeelde de Politie rechter deze tot een geldboete van 6. subs. 6 dagen. De slotwoorden van de juffrouw waren: „Ik protesteer, maar het is goed hoor, want ik ga toch in hooger beroep." Collega's bestolen. -wflTv*— A. A. den H. uit Rijnzaterwoude wos als arbeider in dienst geweest bij Vergeer te A 1 p h e n a. d. R y n. Daar werkte tevens J. P. v d. Zon uit Hazerswoude, die even als verdachte op den zolder der boerderij sliep. Op zekeren dag had v. d. Zon een beurs met ruim tien gulden aan zilver vermist. Een jaar later, de eerste diefstal was ge pleegd in 1938, was de veehoudersknecht van Kampen, uit Alphen a. d. Rijn, ook bij Vergeer gaan werken en ook hy had geld vermist Na een nauwkeurig onderzoek was de dader opgespoord en het bleek den H. te zijn. Verdachte bekende volmondig en zei- de, dat alle schade vergoed was. De Officier wilde verdachte nog wel een kans geven en eischte twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De Politierechter was het daarmee wel eens. maar was tevens van oordeel, dat verdachte er toch ook wel iets van mocht voelen, zoodat de uitsprak werd een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met drie jaar proeftyd en tevens een onvoorwaardelijke geldboete van ƒ10 subs, fö dagen. De verdwenen zegelring. De dienstbode A. E. uit Lelden had van een student, die kamers gehuurd had in het perceel waar verdachte diende, een gouden zegelring weggenomen en ver kocht. Onder een vloed van tranen bekende verdachte. Er was een rapport ingewonnen en de rapporteur was tot de conclusie gekomen, dat men het wel met een voorwaardelyke gevangenisstraf zou kunnen probecren, maar dan zal verdachte zes mqanden in een gesticht in Limburg moeten doorbren gen. Dat bracht weer «en vloed van tranen, want verdachte heeft een kindje van tien maanden. Men vond het beter om den rap porteur zelf te hoóren, zoodat de zaak werd aangehouden. KASTEELHEER SCHOOT ZIJN VROUW NEER. Terwijl de Inwoners van het dorp Meerssen op 11 Juni j.l. kermis vierden, schoot de 61-jarige eigenaar van het kas teel Vaeshartelt, na een heftige woorden wisseling, zijn 42-jarige echtgencote dood. Op 16 October j.l. diende deze zaak voor de rechtbank te Maastricht Den kasteel heer was primair doodslag, subsidiair zwa re mishandeling, den dood tengevolge heb bende, tenlaste gelegd. Tijdens een gedeel te van het getuigenverhoor en tijdens het pleidooi van den verdediger, mr. R. von Geldern, had de president van de recht bank gelast de deuren te sluiten. Dr. A. Janssen, psychiater te Venray, had verdachte gedurende zijn verblijf in het huis van bewaring onderzocht en ver minderde toerekeningsvatbaarheid gecon stateerd. Verdachte heeft voor de rechtbark be kend, het vuurwapen bij zich te hebben gestoken, alleen om zyn vrouw schrik aan te jagen. De officier van justitie, mr. J. Fabius, had, verschillende verzachtende omstan digheden in aanmerking nemende, een ge- vangenistraf voor den tijd van vijf jaar geëischt. Vandaag wees de rechtbank vonnis en veroordeelde verdachte wegens doodsleg tot drie jaar gevangenisstraf. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Electrische tram in haar loop belemmerd. Voor den kantonrechter stond terecht de 41-jarige bloembollenexporteur E. G. V. v. Z. uit H i 11 e g o m, terzake dat hij op 1 Aug. j.l. een aanrijding heeft veroorzaakt tusschen zijn auto en de tram. Als getuige werd gehoord de trambestuur der, A. van Zijl uit Haarlem, die verklaar de. dat verdachte op de trambaan bleef rij den, niettegenstaande get. voldoende sig nalen had gegeven. Op een vraag van den kantonrechter, met welke snelheid getuige daar ter plaatse rt ?d, deelde deze mede, dat hij van de 40 K.M. per uur op de 20 K.M. per uur overging. Verdachte betwistte dit. Er wordt steeds daar ter plaatse met veel te groote snelheid door de trams ge reden. De ambtenaar eischte tegen verd. een geldboete van 10 subs. 6 dagen hech tenis. De kantonrechter veroordeelde ver dachte overeenkomstig de eisch. Laatste hcrichlcn r Binnenland MORGEN DRIE VLIEGTUIGEN NAAK NAPELS. De drie K.L.M.-'vliegtuigen „Cehce", „Emoe" en „Reiger", die naar Napels zul len vliegen om het materieel op de Indië? route te versterken, vertrekken morgen ochtend onder commando van de gezag voerders Kooper, Geijssendorfer en Hon- dong. Den eersten dag gaat de reis naar Kopenhagen, den tweeden naar Weenon, Oostwaarts van Berlijn, en derden dag via Venetië en Rome naar Napels. Om de materieelreserve in Indië te ver- grooten, zal op 7 November een extra- vliegtuig uit Napels vertrekken. Er ver trekken dus dien dag twee toestellen naar Indië. Ook dit tweede toestel is reeds gedeeltelijk volgeboekt. STEEKPARTIJ IN CAFé TE RUURLO. Gisteravond ontstond bij een danspartij in een café te Ruurlo ruzie tusschen een paar inwoners en vier jongelui uit Doe- tinchem. Plotseling trok een van de Doe- tinchemers een mes, waarmede hij G. U. uit Ruurlo zulk een snede in den arm toe bracht, dat directe overbrenging naar het ziekenhuis te Zutphen noodig was. De ge troffene verloor, doordat een slagader was geraakt, veel bloed. De dader, die zich aan een arrestatie trachtte te onttrekken door met zijn vrien den in een autobus te stappen, werd door een politie-auto achterhaald en naar Ruur lo teruggebracht, waar hij in de cel van het gemeentehuis is ingesloten. Vanmorgen was de toestand van G. be vredigend. Buitenland HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 30 Oct. (A. II. P.). Het opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „Aan het Westelijk front geen verande ring in den toestand." DE „MALABAR" TOT ZINKEN GEBRACHT. LONDEN, 30 Oct. (A. N. P.). Het Brit- sche stoomschip „Malabar" (8000 ton) werd gisteren door een Duitsche duikboot in den Atlantischen Oceaan tot zinken gebracht.. Zeventig overlevenden zijn in een haven aan de Westkust van Engeland aan wal ge bracht. In de machinekamer liggen de lij ken opgesloten van den Schotschen machi nist en vier Laskaren. Te Huil werd vandaag medegedeeld, dat de stoomtreiler „St. Nidan" gezonken is op de terugreis var. de visscherijgronden. Naar men gelooft ten gevolge van vijande lijke actie. De uit vijftien koppen bestaande bemanning kon worden gered.. LUXEMBURG HEEFT WERKKRACHTEN NOODIG OP HET LAND. LUXEMBURG, 30 October. (A.N.P.) De uittocht van jeugdige ongehuwde Po len, waarvan een groot aantal de laatste twee jaar een betrekking had kunnen vin- den als boerenknecht in Luxemburg, is (MEKUW LEVER-GALOP en o zult s morgens uit bed springen, gereed o.n bergen te verzetten. ïever-gal onvoldoende la, verteert uw voedsel niet, bederft. U voelt u opgeblazen, u rankt verstopt. lichaam la .erglftlgd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet t Hes zwurt. De meeste laxe ^rmlil.li-Vn i-ijn slechts lapmidde len. I) moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrU te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjea bU apothekers eo drogisten, f. 0.76. bijna voltooid. Ongeveer driehonderd Po len hebben zich geschaard onder de vanen van het Poolsche leger, dat in Frankrijk gevormd wordt. Dit vertrek heeft inmid dels voor den Luxemburgschen landbouw een vrij ernstig probleem geschapen. Hier, zoowel als elders, is het land min of meer door de boerenzonen verlaten, en moet men er vaak toe komen naar buitenland- sche werkkrachten te zoeken, zooals met de Polen het geval is geweest. De oorlog vormt thans een belemmering voor de indiensttreding van buitenland- sche werkkrachten en de Luxemburgsche boeren moeten zich, zoo goed en zoo kwaad als het mogelijk is. trachten te redden. Reeds overweegt men de mogelijkheid, een aantal werkloozen op het platte1 and te werk te stellen en voorts wil men met alle mogelijke middelen de boereniongens trachten af te houden van de aantrekkelijk heden van de stad en hen terug brengen naar het plattelandsleven. BOTSING TUSSCHEN TWER V ZWEEDSCHE VLIEGTUIGEN. STOCKHOLM. 30 October. (A.N.P.) Vandaag zijn tijdens vliegoefeningen twee Zweedsche militaire vliegtuigen met elkan der in botsing gekomen. Een vlieger werd gedood, de andere kon zich met een val scherm redden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 30 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aagevoerd- 571 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7480, 60- -68 en 4856 cent per kg. slachtgewicht. 84 melk- en kalfkoeien 180230 per stuk, 60 vettte kalveren 2e kwal. 5460 en 3e kwal. 4652 cent per kg. levend gewicht; 82 nuchtere kalveren f 812, en 33 scha pen 1924 per stuk, 391 varkens: vleeseh- varkens wegende van 90110 kg. zware 7678 per kg. slachtgewicht. Aangevoerd: 2 wagons geslachte runderen uit Dene marken. Overzicht: Runderen: ruime aan voer, stugge handel, prijzen prijshoudend. Melkkoeien matige aanvoer, w« inig handel. Vette kalveren zeer matige aanvoer, vlug ge handel, prijzen hooger. Nuchtere kalve ren matige aanvoer, vlugge handel, prij zen iets hooger. Schapen zeer matige aan voer, handel stug, prijzen hooger. Varkens matige aanvoer, stugge handel, prijzen iets hooger. BOSKOOP, 30 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stulcs: Pechtald 50' 80 cent, Wendland 2535 ct.; Hadley 40 —76 cent, Claudius Pernet 60—85 cent, Briarclif 4066 cent, Butterfly 3067 cent, Steward 4072 cent, Wilh. Kordes 30—54 cent, Rosalandia 4071 cent, Florex 80— 132 cent, Vierlanden 0.801.27, Edith Helen 8081 cent, Aug. Noack 3053 cent Llse Poulsen 1528 cent, Gloria Mundl 1525 cent, Ellen Poulsen 1733 cent, Rosa Mundi 3051 ct, Mevr. van Straa- ten van Nes 7—15 cent, Ingar Ohlson 40 62 cent, Queen Mary 57 cent. Orange Triumph 917 cent, Chrysanten, groot- bloemig 60130 cent, Mahonia blad 14—16 cent, Physalis Franchetti 7—12 cent, Cle matis Prins Hendrik 0.801.30, mevr. Le Coultre 5080 cent. ROELOFARENDSVEEN, 30 Oct. Grocn- tenveiling. Aardbeien 1113 cent per doos je, druiven 7 cent per pond, spinazie 3—9 cent per kg., bloemkool f 49, andijvie f 0.40—1.10, glassla 0.30—1.30 alles per 100 stuks, tomaten A 0.851.60, idem B f 1 20—1.90, idem C f 0.65—1.55, idem CC 2h50 cent, idem bonken 6590 cent alios per bak van 25 pond, kassnijboonen 2.90 —3.00, kassnijboonen stek 0.95—1.50 per 10 kg. ROTTERDAM, 30 Oct. Vee. Aanvoer: 2811 totaal, 853 vette runderen, 214 vette, kalveren, 14 nuchtere kalveren, 1176 scha pen en lammeren. 554 varkens. Prijzen: vette koeien 74, 60 en 38—48 cent, vette ossen 68. 62 en i0—50 cent, vette kalveren 1.00, 80 en 5065 cent, varkens (levend gewicht) 67. 66 en 58—35 cent, schapen 45. 40 en 35 cent; lammeren 50, 45 en 40 cesnt; prijzen per stuk: schapen f 2620 15 lammeren 18--14—10. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer grooter, handel kalm, onveranderde prijzen prima koe 80 en prima os 72 cent; vette kalveren aan voer iets kleiner, handel matig le en 2e kwal. iets hooger prijzen, 3e kwaliteit on veranderd, prima f 1.10; schapen en lam meren aanvoei ruimer, handel matig, prij zen schapen goed prijshoudend; varkens: a«nvoer korter, handel levendig, prijzen ieits hooger, eenige oartijen «in*en tot 68 cent. lammeren prijzen moeilijk te hand haven. Eenige partijen voor export ver kocht. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7 531'4 Berlijn75 50 Parys 4.27 Brussel 31 81 Zwitserland 42 24 Kopenhagen36.37 Stockholm44 88 Oslo 42.77 New York1.883/s i.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3