Burgerlijke Stand AGENDA j C. F. MEERPOEL ZATERDAG 28 OCTOBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abormem/mtsprijs: voor Lelden 18 cent per week; 2.5J per kwartaal. Bij onze agenten zO cent per wiMk; f U.80 per kwartaal. Franco per po*t 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. BOE WORDT BET WEER 7 STORMACHTIG. De Bilt seint: Verwachting: In de kuststrook stormachtige tot krach tige overigens krachtige tot matige Noord- Oostelijke wind. Betrokken tot zwaarbe wolkt, nu en dan eenige regen. Weinig verandering in temperatuur. De weerstoestand van hedenmorgen 7 20 uur: Den Helder: lichte regen, stormachtige N. O wind, 7 gr. C. Vlissingen: lichte regen, stormachtige N. O. wind, 6 gr. C. De Bilt: betrokken, matige N. N. O. wind, 6 gr. C. Groningen: matige regen, stormachtige N. O. wind, .5 gr. C. Maastricht: lichte regen, zwakke N. N. W. wind, 4 gr. C. BÜ1TENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Faroer-Eilanden breidde zioh sterk in C>ostelijke richtingen uit. Het maximum, dat thans over Zuid-Noor wegen ligt, be gint evenwel iets in beteekenis af te ne men. Onder invloed van storingen, welke uit het Oostzeegebied naar onze omgeving trekken, groeide de sterke Noord-Oostelij ke wind tot stormkracht aan, terwijl veel regen viel. Ook over Italië heerschte gis teren slecht weer. Het minimum, dat daar lag, werd aanvankelijk nog dieper. Het veroorzaakte aan de kust van Dalmatië een kraohtigen storm. In dit heele gebied viel veel regen, terwijl het in de Italiaansche Alpen sneeuwde. Hedenmorgen was de de pressie naar Midden-Europa getrokken en ten deele opgevuld. De depressie over de Noordelijke IJszee verplaatste zich in Oos telijke richting en is thans Beren-eiland ge passeerd. Een tweede depressie ligt bij de Zuid-Oostkust van Groenland. Een nieuw gebied van hoogen luchtdruk ten Westen van de Azoren trekt naar het Oosten. LUCHTTEMPERATUUR 6.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.ï Van Zaterdagnamiddag 5.11 uur tot Zondagmorgen 6.18 uur; van Zondagnamid dag 5.09 uur tot Maandagmorgen 6.20 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 29 Octo ber voorm. 305 en nam. 3.30 uur; op Maan dag 30 October voorm. 3.45 en nam. 4.10 u. Maan op 4.52 uur Zaterdagmiddag. Maan onder 7.56 uur Zondagochtend. Maan op 5.23 uur Zondagavond. Maan onder 9.02 uur Maandagochtend. Storm waarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen negen uur aan de posten van Hoek van Holland tot de Belgische grens: „Wordt verwacht storm uit het Noord-Oosten. LEIDEN. Geboren: Margaretha Maria d. v. W. J. Lancel en M. M. Bodijn. Margaretha Hend/rika d. v. H. Dietz en H. Jungerius. Jansje d. v. C. de Laaf en J. P. de Bruyn. Maria Johanna Jacoba d. v. P. H. C. Vintges en J. W. v. Klink. Christiaar. Louis z. van D. Matze en S. C. Bouter. Elisabeth Schwanetta d. v. J. Filippo en S. II. Eddicks. O n d e r t r ouwd: S. S. Kraan, gesch. 31 j. en C. P. Hultgren jd. 22 j. Overleden: A. J. v. d. Brom hsvr. J. P. Meershoek 68 j. VEREENINGING „KATHOLIEK LEIDEN" Laatste mededeeling. Tot hedenavond 10 uur, zijn er toegangs kaarten verkrijgbaar bij de fa. Huibers, Haarlemmerstraat 120, en kan men daar reeds zijn plaats bespreken. Morgen van 12 uur plaatsbespreken in de Vestbule van de Stadsgehoorzaal 10 ct. alwaar, voor zoover aanwezig nog program ma's verkrijgbaar zyn, en 's avonds aan de zaal. De gewoonte getrouw wordt er op tijd begonnen (dit is half negen). INSTRUCTIETCURSUS INZAKE LUCHTBESCHERMING De organisatie van den Luchtbescher mingsdienst in onze stad is thans zoover gevorderd, dat in iedere wijk een aantal wijkleiders en blokleiders met hun vervan gers zijn benoemd. Teneinde dit kader vol ledig op de hoogte te brengen met de or ganisatie van den Luchtbeschermingsdienst in wijken en blokken, alsmede met de wer king der verschillende diensten zal een in structieve cursus inzake Luchtbescherming worden gegeven, zulks aangepast aan de omstandigheden, waarmede wij in de Ge meente Leiden te maken hebben. Deze cursus wordt georganiseerd door het hoofd van den Gem. Luchtbeschermings dienst in samenwerking met de Nederland- sche Vereeniging voor Luchtbescherming Afdeeling Leiden, en zal in totaal twee Dinsdag- en twee Vrijdagavonden omvat ten. De eerste cursus begint a.s. Dinsdag om 8 uur in het Kamerlingh Onnes-labora- torium. Teneinde de cursus zooveel mogelijk aan het doel te doen beantwoorden, zijn alle wijk- en blokleiders en hun plaatsvervan gers er toe uitgenoodigd. „NEDERLAND LET OP UW SAECK". Vertooning van een B.V.L.-fi!m. In de Stadsgehoorzaal werd gisteren avond de nieuwe film van de Nat. Land stormcommissie „Neerland let op uw saeck" voor een zeer groot aantal landstor- mers en genoodigden vertoond. De avond, die georganiseerd was door de plaatselijke landstormcommissie, werd o.m. bijgewoond door kolonel dr. G. J. de Groot, overste J. P. Boots, overste mr. F. J. J. Trapman, wethouder Jac. Wilbrink, namens het gemeentebestuur en verder door vele hoofd- en subalterne officieren, enkele burgemeesters uit den omtrek en Leidsche hoogleeraren. De voorzitter van de plaatselijke land stormcommissie heette alle aanwezigen welkom om verder te wijzen op de pre ventieve taak, die den B.V.L., een vredes- instituut bij uitnemendheid, vervult. Alvorens nu de nieuwe film, welke een indruk geeft van de organisatie van le ger en vloot, gedraaid werd, werd de door Prins Bernhard opgenomen film ,,Ons Prinsesje loopt" op het witte doek ge bracht. Na de pauze heeft overste Boots met een enkel woord nog gewezen op het doel van den B.V.L. Woorden van hulde bracht spr. aan den voorzitter der landstorm commissie, luit.-gen. L. F. Duymaer van Tiwst, die nooit moede wordt van zijn be langstelling en liefde voor dit instituut te getuigen. N.V. MEELFABRIEK „DE RIJN". (v.h. firma Wed. T. J. Bots). In de algemeene vergadering van aan deelhouders werden de balans, verlies- en v/instrekening goedgekeurd en het winst saldo voor afschrijvingen bestemd. Tot commissarissen werden herkozen de heer en dr. L. G. Kortenhorst en mr. E. J. M. H. Bolsius. VRACHTAUTO IN EEN SLOOT Gistrmiddag te half vyf is de 27-jarige C. A. K. met zijn vrachtauto aan den Lage Morschweg in de sloot langs den weg gere den. De bestuurder, die half in het water zat, slaagde er niet in zichzelf te bevrijden. De 52-jarige bloemenkoopman J. A. R., wist na veel moeite een portierdeur open te krijgen en K. te bevrijden. De bestuur de werd daarop ten huize van mevr. W. in de Jacob Catslaan van droge kleeren vo:r- zien. Hij had een wonde aan den lip en verwondingen aan de rechterhand. Hij werd door een dokter van den E. H. D. be handeld. Maria-Congregatie, Afd. Jongelingen, Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef. De Tooneelsectie van de Congregatie zal, ter eere van het 15-jarig bestaan, over 2 weken, twee tooneelavonden geven. Na dere berichten volgen op deze plaats, vol gende week. Maakt allen propaganda. Het bestuur. R.K. MILITAIREN VEREENIGING. Vorig bedrag 146.70 Van J. en B. voor de soldaten 1. 147.70 Zooveel dagen hebt u niets gehoord en de R.K. Militairenvereeniging werd verge ten. Slechts 1.in al die dagen. En als u eens wist wat de R.K. Militairenvereeniging voor de soldaten doet. Denkt u alleen maar eens aan den gezelligen feestavond iederen Dinsdag, Laat de R.K. Militairenvereeniging dus niet in de steek. Maar geeft tens mild. Giften worden dankbaar aanvaard door den directeur, den zeereerw. pastoor R. Smitz, O. F. M., R. K. Pastorie Haarlem merstraat 104; door den penningmeester, den heer P. J. van Kampenhout, Haarlem merstraat 125, giro 313847 en aan het bu reau „De Leidsche Courant." Dames-Congregatie St. Petrus Parochie. Zondagavond na het Lof, rozenhoedje bidden in de St. Petrus Kerk, voor de zie- lerust van het overleden lid onzer Con gregatie Adriana Johanna Meershoek geb. v. d. Brom. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 7393. Duin rand-Apotheek, Noordwijk, Nieuwe Zee weg 47. E.: mej. A. C. Blink, Noordwijk. Het bestuur van de Kunstkring „Het Schouwspel" heeft bij de derde opvoering van „De ondergang van de Vrijheid", op Dinsdagavond a.s. in den Schouwburg, aan ongeveer 175 militairen.de gelegenheid ge boden om deze uitvoering gratis bij te wo nen. Dat van dit aanbod gretig gebruik gemaakt is, laat zich begrijpen. Geslaagd voor het examen van apothekers assistent alhier de dames M. L. van Stave ren, Rotterdam; J. J. itood, Delft; P. H. van der Veen, Rotterdam en J. Bol, Rotter dam. De aangehoudén adjunct-commies der Dir. Belastingen is heden naar Den Haag overgebracht en ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. Bioscopen Luxor. DE VERLOREN ZOON. Luxor komt deze week met twee zwaar wichtige titels aandragen: „Levensproble men" en „De Verloren Zoon", doch nie mand late zich door dit sombere aspect af schrikken, want de namen van de beide films geven een verkeerd idee van den in houd. Er worden weliswaar levensproblemen behandeld in „Levensproblemen", maar de moeilijkheid, waarvoor de hoofdpersonen Worden geplaatst deert ons niet. Plet geval speelt zich namelijk af in de weelderige omgeving van Amerikaansche millionairs- families, en zoo lang je zooveel geld hebt aldus is onze meening kun je geen ernstige narigheid hebben. Kijk dat is nu juist de moeilijkheid! Er spelen twee menschen in deze film, die beu zijn van al de nauwsluitende verplichtingen, die het geldbezit meebrengt, en zich daaraan trachten te ontworstelen. Gelukkig verlie zen ze hun goede humeur niet een en kele keer daargelaten en zoo is dit le vensprobleem toch nog geworden een vroolijke en zeer origineele film, door spekt met allerlei ongewone geestigheid- jes. Met de film voor de pauze is het pre cies zoo. Het is heelemaal niet leuk een „verloren zoon" te zijn, en door je vader en je broer met den nek te worden aange keken. Maai Oklama Kid, de wilde zoon van het Wilde Westen, heeft lak aan die nekken-kijkerij en amuseert zich wonder wel met alsmaar door ravijnen te galop- peeren op snelle paarden, lasso's te zwaaien en zoo nu en dan zijn vreugde lucht te ge ven in een revolverschot, dat door een of andere noodlottige samenloop altijd te recht komt in het hart van schurken en misdadigers. Oklama Kid kan zoo lucht hartig niet omspringen met het leven van zijn medeburgers, of het einde van deze film is toch zoo, dat hij met aandoenlijke eere wordt overladen en als huwelijksge schenk zijn eigen vrouw krijgt. Twee films, die spannend zijn, en, on danks de zorgvolle titels, een zorgeloos 'tijdverdrijf bieden. Lidb DE CITADEL. De prachtige film „De Citadel" met Ro bert Donat en Rosalind Russell moet worden geprolongeerd. Ook de heerlijke klucht „Bloemen in de lente" beleeft deze week haar tweede ver tooning". Trianon. THE LAMBETH WALK. Eenige jaren geleden heeft de Lambeth Walk de danswereld in beroering gebracht en na de radio kwam ook de film om hier voor propaganda te maken. Lambeth is een volkswijk in Londen en daar leeft een nietsdoener, luisterend naar den naam .Gibson. Hij heeft een eenigszins potsier lijk voorkomen, dat aan Charlie Chaplin doet denken. Gibson, vertolkt door den ko miek Lupino Lane, scharrelt zijn kostje op zijn manier op en we maken kennis met hem na afloop van de paardenrennen. Evenwel, hij blykt van hoogen kom-af te zijn en na lang zoeken slaagt zijn fami lie erin hem te vangen. Hij is n.l. de eeni ge erfgenaam van den Londenschen edel man Lord Badford, hertog die en die en graaf die en dieHet potsierlijke man netje voelt zich in het kasteel zijner voor vaderen heelemaal niet op zijn plaats, maar moet om erfgenaam te kunnen wor den aan enkele in het testament gestelde voorwaarden voldoen. Daartoe behoort na tuurlijk, dat hij moet toonen zich in de voornaamste Engelsche kringen te kun nen bewegen, dat hij voornamelijk ook als gastheer van voornaam gezelschap zal kunnen optreden. Dat hij daar op overtuigende wijze uit den toon valt, is duidelijk. De situatie wordt pijnlijk als op een te zijner eere ge geven scirée, door toedoen van zijn meis je, alle toffe vrienden van vroeger de Lambeth Walk komen dansen. Ondanks deze en andere moeilijkheden komt alles in orde en krijgt de nieuwbakken edelman tenslotte het meisje van zijn keuze. Het is een kostelijke film van de Nova filmmaatschappij. In de allereerste plaats door de vermakelijke uitbeelding van Lu pino Lane, die voor de dwaaste handelin gen en situaties niet terugschrikt. Daar naast zorgt de tante van den nieuwbakken edelman als de heerscheres in het kasteel voor een uitstekende aanvulling, terwijl er bovendien een onverstaanbaar pratende oude heer „meespeelt", die voor het sum mum van vermaak zorgt. Alles bijeen een kostelijke lachfilm, welke wel bezoekers zal weten te trekken. Voor de pauze wordt gegeven „Een vrouw wist te veel", een titel, welke al aanstonds een spionnage-verhaal doet ver moeden, doch waarin het karakter zoolang verborgen blijft, dat het den Engelschen regisseur Alfred Hitchcock tot eer strekt. Dit spionnageverhaal begint geheel on schuldig. Een trein is door een lawine ge dwongen een etmaal in een klein gehucht ergens in de bergen te blijven. Het eeni ge hotel is overvol. En daar in het hotel maken wij kennis met een zeer gevarieerd internationaal gezelschap. Daar viert te midden van haar boezemvriendinnen een schatrijk meisje het einde van haar meis jestijd, daar zij een paar Engelschen, die niets anders willen dan zoo spoedig moge lijk naar hun vaderland gaan om vooral niet den cricket wedstrijd te missen en daar is voorts een oude gouvernante en last, but not least een jong musicus, die op jacht is Gemeentel. Aankondigingen De directeur van het Distributiekantoor, Oude Rijn 132, deelt mede: H.H. winkeliers worden van Maandag 30 October tot en met Vrijdag 3 November op mijn kantoor verwacht voor het inleveren van opplakvellen met bonnen en de vol ledig ingevulde ontvangbewijzen. Detaillisten met codënummer van 1001 tot 1999 leveren in op Maandag 30 October. Detaillisten met codenummer van 2001 tot 2999 leveren in op Dinsdag 31 October. Detaillisten met codenummer van 3001 tot 3999 leveren in op Woensdag 1 Nov. Detaillisten met codenummer van 4001 tot 4999 leveren in op Donderdag 2 Nov. Detaillisten met codenummer van 5001 tot 5999 leveren in op Vrijdag 3 Nov. Op Zaterdag 4 November worden opplak vellen nóch ontvangstbewijzen aangeno men. Het is noodig de kennisgeving van In schrijving als detaillist mede te brengen. Alleen opplakvellen met bonnen No. 1 worden aangenomen. De Directeur, P. ROOSENBURG. Lelden, 28 October 1939. 1312 Zondag, Christus Koning-herdenking, spre ker Pater Borromaeus de Greeve o.f.m., Stadsgehoorzaal, 8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Bruins Slot, De Bruyne, P. van Es, Niemer en Starck. De Zondagsdienst der hulsartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater- d ag 28 tot en met Vry'dag 3 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken: tot hulp de Menschheid Hooigracht 48, tel. 21060 en A. Ja Donk, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, teL 26274. H. DIENSTEN OP ZONDAG. [Ten gerieve van gemobiliseerden en anderen geven wij hier de uren, waarop in de parochiekerken de H. Missen worden gecelebreerd]. Kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jo seph, Heerensingel. H. Missen: 7.30, 8.45, 10 (Hoogmis) 11.45. Lof: 7 uur. Kerk van den H. Petrus, Kamerlingh On- neslaan. H. Missen: 7.30, 9, 10.30 (Hoogmis). Lof: 7.30 uur. Kerk van O. L. Vr. Onbevl. Ontv., Haar lemmerstraat. H. Missen: 6, 7.30, 9, 10.15 (Hoogmis), 11.30 Lof: 6 uur. Kerk van den H. Leonardus, Haagweg. H. Missen: 7.15, 9 uur (Hoogmis), 11 uur. Lof: 7.30 uur. Kwaliteitnaaimachines tegen de normale prijzen zijn thans nog te bekomen I Daarom spoedigst naar: Alléén: BREESTRAAT 171 naar oude schier vergeten volksmelodieën, waarover hij een boek hoopt te schrijven. Den volgenden morgen blijkt de trein in staat te zijn zijn reis te vervolgen. Door een toeval worden het toekomstig bruid je, de oude gouvernante en de musicus reisvrienden en juist dit feit is het begin van een reeks spannende avonturen, wel ke men in deze film onmogelijk verwacht zou hebben. Maar alles komt tenslotte ook hier op z'n pootjes terecht en natuurlijk brengt ook het slot een verrassing. Casino 't ZIT NOG ALTIJD IN DE LUCHT. De film ,,'t Zit in de lucht" blijft nog steeds volle zalen trekken, zoodat de direc tie van „Casino" gedwongen was voor de vierde maal te prolongeeren De film is dus nu haar vijfde week in gegaan. Een record voor Leiden. Voor de pauze werd gisteravond de film „Dansmuziek" vertoond. Deze film is in middels vervangen. Voor de pauze zal nu worden vertoond de alleraardigste film „Van goede getuigen voorzien". Een opwekkend, zorgvergetend programma.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2