Roofmoord te Leidschendam RIJNSTREEK ZATERDAG 28 OCTOBER 193» DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 Een Stompwijksche veekoopman den hals afgesneden Dader was als soldaat gekleed Gistermiddag ongeveer half vijf is de 48-jarige veekoopman Kees G. van der Horst, wonende Kniplaan 2 te Stompwijk, door een militair of een als militair verkieeden burger vermoord. De moord heeft plaats gehad in een auto, waarmede de moordenaar rijn slachtoffer had afgehaald. Een portefeuille, met een belangrijk bedrag aan geld, die Van der Horst bij zich droeg, in door den dader geroofd. Des middags tegen half vijf begaf een Hagenaar, die aan de langs de Vliet gele gen Oostvlietweg had zitten visschen, zich huiswaarts. Hij ontdekte toen op de flauw hellende berm van de weg, aan de kant van het water, ter hoogte van de boerderij van Van der Salm, een lijk, dat met een reisdeken bedekt was. De dichtstbijzijnde caféhouder, de heer H. van Velzen, werd gewaarschuwd. Deze stapte onmiddellijk in zijn auto en reed naar het gemeentehuis te Leidschendam, om de politie te waarschu wen. Deze vervoerde het lijk naar het ge meentehuis, wabr het werd geïdentificeerd, als te zijn het stoffelijk overschot van Cor- nelis van der Horst. Maatregelen werden genomen om de familie van den overledene die zelf ongehuwd was te waarschu wen, en geestelijke en geneeskundige hulp In te roepen. Aanvankelijk dacht men met een auto ongeluk te doen te hebben, doch het genees kundig onderzoek wees weldra uit, dat de iman was vermoord, nog slechts kort te vo ren. en dat hem met een scherp voorwerp de hals was afgesneden. Stukken van een koperen ketting, waaraan een portefeuille was 'bevestigd geweest, werden tusschen de kleeding gevonden. Burgemeester Keyzer belastte zich on middellijk met het onderzoek en waar schuwde den rechter-commissaris uit Den Haag en den substituut-officier van justi tie bij de Haagsche rechtbank, mr. Hoekstra. In alle omliggende gemeenten werd de politie via de radio van dezen moord in kenins gesteld. Bij het onderzoek bleek, dat des middags om kwart voor vier aan de woning van Van der Horst een auto was voorgereden, een vrij groote, donkere wagen, vermoedelijk Ford of Chevrolet, bestuurd door een jon gen, als korporaal gekleeden man. De in zittende, wiens leeftijd op vier en twintig jaar wordt geschat en die een vreemde bril met groenachtige glazen droeg, vervoegde zich aan de woning en vroeg de huishoud ster of Van der Horst thuis wis. De veekoopman was niet thuis, wat de korporaal, zooals de feiten aangeven gewe ten zal hebben. Op de vriendelijke uitnoo- diging van de huishoudster te wachten, ging de bezoeker in en gebruikte een kop thee De huishoudster vond wel, dat de man zeer zenuwachtig was hij kon zijn kop thee nauwelijks vasthouden doch schonk daaraan geen al te groote aandacht. Van der Horst is een bekend veekoopman, die vrij groote zaken doet. In de veehandel gaan veel contanten om. Van dei Horst moet dan ook een vrij belangrijke som bij zich gehad hebben, opgeborgen in de porte feuille, die met een koperen ketting op zijn lichaam bevestigd was. De veekoopman had, zooals gewoonlijk gisteren de veemarkt te Leiden bezocht. In zijn po.rtefeuille waren zeker meerdere duizenden guldens opge borgen. Zoodra hij zijn huis binnentrad, heeft de bezoeker hem aangesproken met het verhaal, dat zijn commandant hem op gedragen had koeien bij Van der Horst te koopen en daar er spoed met de tr transactie was, diende de veekoopman mee te gaan om de zaak te regelen. "Volgens de dienstbode, de 25-jarige Alida van S., toonde hij een lastbriefje. Het feit dat de al dan niet vermonde korporaal had gesproken met de huis houdster en met haar vader, den arbei der Van E., die bij Van der Horst in dienst was, zoodat er al twee getuigen waren, heeft geen beletselen opgeleverd voor het uitvoeren van het plan. De veekoopman nam plaats voor in de auto, de korporaal zette zich achter het stuur. De knecht onderscheidde op de achter bank een met een deken toegedekte vsrhoo- 'ging. Vermoedelijk is hieronder een hand langer verborgen geweest. De auto reed de Kniplaan af. Bij een eenzaam staand huis op den hoek van de Meeslouwerweg, heeft Van der Horst zyn buurman nog gegroet. Even daarna heeft de auto korten tijd stil gehouden en moet de moord zijn gepleegd. Daarna werd doorgereden naar de Vliet, waar het lijk uit de auto werd gedragen. De plaats, waar het lijk werd gevonden, is slechts 2 K.M. van de woning van den vermoorde gelegen. De caféhouder Van Velzen is met zyn auto in het centrum van het dorp een auto gepasseerd, met een militair aan het stuur, wiens gelaat en handen met bloed bevlekt schenen te zyn. Het lijk is door der. moor denaar uit de auto gehaald en aan de kant van de weg gelegd en niet gegooid, zooals uit de over het lichaam gelegde reisdeken blykt. Ook daarbij heeft de man veel risi co op zich genomen, want, al is het geen drukke verkeersweg, er is toch een vrij be hoorlijk klein verkeer. Tot dusver heeft zich evenwel niemand gemeld, die van de laat ste phase van d emisdaad wat gezien heeft. De caféhouder, die de zaak niet vertrouw de heeft ook medegedeeld het vermoede lijke nummer van de wagen H 72524, hij heeft ook een route kunnen vaststellen, waarlangs de vermoedelijke dader is gere den. De caféhouder is de wagen met den militair nagereden, cmdat hij bloed in diens auto waarnam. De korporaal reed de Vene straat in, langs de tol, volgde de Veenweg en kwam via Wilsveen en gebied van de gemeente Nootdorp op den nieuwe weg Den HaagGouda en is daar met zijn auto m een van de beide richtingen verdwenen. In de auto zat nog een tweede persoon, in een vreemde gecamoufleerde houding. Het parket uit Den Haag, heeft tot laat in de avond te Leidschendam vertoefd. Opsporing verzocht. De burgemeester van Leidschendam ver zoekt opsporing, aanhouding en voorgelei ding van een onbekenden militair, gekleed in de uniform van korporaal, die Vrijdag middag omstreeks vier uur van de rienting Stompwijk via ae Kniplaan gekomen is in 'n zwarte vierpersoonsauto met het num mer H 72524 (het cijfer 4 kan ook anders zijn, aangezien er een papier overheen was geplakt). In de auto was een groote plas bloed. De auto werd gevolgd tot de nieuwe weg Den HaagGouda en verdween in een van beide richtingen. Het signalement van den militair luidt: plm. 24 jaar, pleister on der de neus, zwarte bril. Op den politie-radio-omroep, hebben zich aldus meldt de „Tel." in den loop van den avond /erschillende getuigen aange meld met aanwijzingen. Zoo hebben een tweetal bestuurders van vrachtauto's verklaard, dat zij den vermoe- delijken dader 's morgens in de omgeving van Leiden hebben aangetroffen. De man verzocht mede te mogen rijden en verklaar de uit de omgeving van Katwijk te komen op weg te zijn naar huis te Gouda. Hij mocht geen gebruik maken van den trein, vertelde hij, omdat hij geen verlofpas had daarom zocht hii clandestien met auto's m ite rijden. Een tweede bestuurder van een vracht auto uit Bleiswijk heeft den man later op gepikt en op zijn verzoek in de richting Gouda meegenomen, waarna men hem in Waddinxveen heeft afgezet, waar hij in de richting Gouda verdween. Het vermoeden is, dat de dader in de om geving van Gouda een auto heeft weten machtig te worden, om daarna in de rich ting van Stompwijk terug te keeren, om zijn boos voornemen uit te voeren. OEGSTGEEST Burgerwacht. Gisteravond hield de Burgerwacht een algemeene ledenvergade ring in „Het Witte Huis". De voorzitter, de heer J. Pos, drukte bij de opening zijn te leurstelling uit over de geringe opkomst. De begrooting 1940 werd behandeld, die in inkomsten en uitgaven op 670 sloot De voorzitter deelde nog mede. dat aan de gemeente een extra-subsidie van 400 is verzocht. Deze winter wordt er nog een politiecursus gehouden onder leiding van den chef-veldwachter Krijger, en een cur sus eerste hulp bij ongelukken door dr. Leemhuis, die dezen cursus ook geheel be langeloos leidt. De commandant, de heer Palm, gaf een overzicht van de resultaten van de besprekingen met den Luchtbe schermingsdienst in deze gemeente, ten einde meer eenheid te verkrijgen. Gelei delijk zal t gewapende gedeelte, dat bij de Luchtbescherming is ingedeeld, vrij ko men. Verder zou de commandant gaarne uitbreiding van het ledental zien. De lucht beschermingsdienst hoe noodig ook, is een tijdelijke organisatie, terwijl de Burger wacht een blijvende vereeniging kan ge noemd worden. Hierna sluiting. STOMPWIJK Uitvoering. Door de leden van de naai- krans „St. Elisabeth" werd Woensdag en Donderdagavond een uitvoering gegeven in de zaal van „Het Blessepaard". De avond werd geopend door burgemeester Keyzer, die. zeer waardeerende woorden sprak over de taak, welke de dames op zich genomen hebben n.l. het verstrekken van kleeding aan behoeftige gezinnen. Spreker hoopt, dat de naaikrans haar zegenrijk werk lang mag voortzetten, in staat gesteld, door de mil de bijdragen van de ingezetenen. Ook door den zeereerw. heer Pastoor werden de be zoekers aangespoord het werk van de naai krans te steunen. Hierna ging het doek op voor de opvoe ring van het tooneelspel „St. Cecilia", een spel uit de tijden van de Christenvervolging. Het koor stond onder leiding van mej. L. Janson. De vertolking en weergave is uit stekend geslaagd. Ale speelsters hadden hun taak met ambitie opgevat. Zr. Imelda, die de regie had, kan een groot succes boeken. Na de pauze werd een* stuk van een ander genre opgevoerd, n.l. een klucht „Een meid voor drie zusters." Het uitbundig ap plaus was wel een bewijs, dat ook dit stuk uitstekend vertolkt werd. Beide avonden werden zeer goed bezocht. VOORSCHOTEN Gevestigd: P. G. Pleijsier van Was senaar V. G. Olaszy van Hillegersberg - J. G. Prins van Voorburg E. Remmers van Den Haag J J. W. de Ruiter van Den Haag J. Wagner van Den Haag C. de Vroed van Leiden E A. Witt van Den Haag H. Boot van Lisse M. J. Lisonne van België A. A. Ogtrop van Amerika C. J. van der Vliet van Schip luiden J. H. Frederikse van Deventer J. J. Viane wed van Diest van Apel doorn A. G. J. de Bruijn van Alkemade J. C. A. Meursing van Bergen C. P. M. Moussault van Amsterdam A. M. W. van Dijk van Hazerswoude J. de Bres van St. Maartensdijk St. Verbeek van leiden J. Brand van Driebergen-Rsen- burg J. H. de Wal van Zutphen, Vertrokken: A. H. van Lammeren naar Amsterdam P. Veldhoen naar Dor drecht C. Hoppenbrouwer naar Leiden D. van Beek naar Princenhage P. Rijsterveld naar Den Haag H. J. H. J. Seelig naar Den Haag H. J. Sielrecht naar Leiden W. R. Poeschmann naar Alkmaar W. Gorter naar Ned. Indië. WARMOND Kruisvaart. Zondag feest van Christus' Koningschap. Te 7 uur gedialogeerde H. Mis. We denken er aan kwart voor 7 bij de kerk aanwezig te zijn, voorzien van ons Zondag-missaal. Wij vertrouwen, dat alle jongens ook de plechtige Hoogmis bij zullen wonen. Ons unform mag den geheelen dag gedragen worden. Dinsdag 7.30 uur: Mgr. Aenge- nent-, Michaël- en Tarcisiusban Vrijdag eerste Vrijdag van de maand. Zaterdag Priester-Zaterdag. Op die dagen moet iede re ban door minstens één jongen in de H. Mis vertegenwoordigd zijn. Zaterdag 7.30 Willibrord- en Jeroen-ban. WASSENAAR Vertrokken: B. C. Brandse, naar Soest. A. Terry en gezin naar New York. Wed. M. E. T. Eykendal g-eb. v. Nahuys en gezin naar Innsbrück. J. P. v. d. Ham naar Leiden. G. Schwarz naar Den Haag. A. L. C. Oudshoorn en gezin naar Jut faas. M. A. C. Jeep naar Den Haag, Amerik. Legatie. C. J. v. Taack naar Ba tavia. M. Raimund naar Den Haag. J. M. Kors naar Uden. E. L. Krah naar Den Haag. D. de Wey naar Den Haag. J. F. Gerla naar Den Haag. P. G. Pleysier Voorschoten. W. J. Kuijptrs naar Nieuwenhag-en. T. Pelle naar Den Haag. Rapior naar Recklinghausen (Did.). H. C. van Schie naar Hillegom. J. Kikkert naar Texel, Koogerstraat 10. H. M. Le Blansch naar Rotterdam. A. Pool naar Haarlem. P. v. d. Mey naar Leiden. H. Bruijna naar Den Haag. L. J. Sprin ger naar Hilversum. M. van Eyk naar Bergen op Zoom. Wed. van* Lier geb. Ensink naar Vught. E. A. Schaeffer naar talië. C. M. v. d. Valf naar Amsterdam. S. Wolk naar Kirchzarten, Did. J. D. M. Kluijskens naar Erussel. A. N. A. W. Kemmer naar den Haag. Z. de Graaf naar Voorburg. .J. C. Balvert naar Den Haag. C. Engelman naar Rhenen, Velp. B. Pennings, naar Den Haag. G. J. Nell naar Den Haag, Loosduinen. M. W. Risse naar Amsterdam. W. A. Remeeus naar Kats. C. J. van Schaick Zillesen naar Den Haag. A. J. G. den Haan naar Rotterdam S. Wülkopf naar Hiddesdorf, Did. A. E. Jily naar Mahr Schönberg. F. A. Ro- berti naar Geldern alsen. A. M. Bader, vertrokken, onbekend waarheen. E. E. Rogher geb. Reichheld naar Amerika. M. W. Lorandt geb. iokl naar Den Haag. H Jacobson naar Amerika. M. H. Rit- schie naar Brussel, België. R. R. T. Bu ning naar Den Haag. M. E. van Greven broek naar Den Haag. J. C. de Graaf, naar Den Haag. S. W. H. Hooykaas geb. Gersom naar Den haag. G. de Wit naar Den Helder. J. H. Dijkinga naar Leiden. P. H. M. Lichtenberg naar Den Haag. F. P. Hermanides naar Batavia. F. Mahl geb. Schalbert naar Hongarije. M. Nou wen naar R'dam. M. T. Schohn naar Frankrijk. W. v. d. Hoek g-eb. van Straa- len, naar Den Haag. L. J. v. d. Poel naar Leiden. A. B. Wolf naar Zürich, Zwitser land. P. H. Rijsdyk naar Den Haag. F. E. Hiebendaal naar Den Haag. A. M. L. Stawinsky naar Den Haag. E Vervat naar Utrecht. G. Berendsen naar Den Haag. T. Harnisen naar Bergh. W. C. Vlasveld naar Voorhout J. T. Rsmmers- waal naar Voorburg. A. M. Rothkranz naar den Haag. D. Fauël naar Leiden. W. J. Duyndam naar Voorschoten. E. Baumgartner naar Voorburg. W. Roes- singh naar Den Haag. G. Parlevliet naar Noordwijk. G. P. Slats naar Amsterdam. C. Haak geb. Wezenaar naar Batavia. H. Heidinga naar Voorburg. E. Heidinga geb. v. d. Koot naar idem. J. E. v. Rog gen naar Sprimont, België. M. E. Troost naar Voorschoten. M. A. Beekers naar Den Haag. E. C. Wielenga naar Flims, Zwitserland. A. M. Wilton naar Amster dam. A. Rümf naar Duitschland. J. Nust naar Leiden. A. T. Bouwman naar Zevennaar. Wed. Larsen geb. Menz-el en gezin naar Beverly Hills. F. Sprujjten- burg en gezin naar Ermelo. M. C. A. Grundeken naar Amsterdam. M. Poleij naar Kruiningen. E. Breuhr naar Den Haag. W. J. de Jongh naar Den Haag. Wed. M. S. van Dallos geb. Kupas, naar Den Haag. R. Hovius naar Dordrecht. teren naar Bloemendaal. N. de Weers naar Haarlem. W. A. Helmers naar Kö- then. Did. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Bij de te Den Haag ge houden examen Stenografie en Machine- schrijven slaagden o.a. voor kantoorstenogr. Ned. (130 lettergr. p. min.) mej. E. M. Vis alhier en mej. N. de Ruyter te Bodegraven, terwijl voor Machineschrijven slaagde de heer C. Driesprong te Boskoop, allen op geleid aan de Erkende Pontschool, dir. de heer G. Klok, alhier. Gevestigd: van Rotterdam: L. C. Pe ters Rotterdam: C. P. Peters Rotter dam A. J. W. Peters Noordwijkerhout: F. A .van der Werff Leimuiden: A. van Pelt Lohman (Dl.): A. Oosterman. Vertrokken: naar Hazerswoude: G. van der Haven Maartensdyk (U.): M. Zuiden Haarlem: G. Baane San Diego (Californië, U.S.A.) P. J. de Graaf 'sGra- venhage: C. J. van Gils Haarlemmermeer J. J. van Leeuwen San Dlego (Californië U.S.A.) P. de Graaf Bodegraven: G. Broere. BODEGRAVEN Tegen prijsopdrijving. Alhier is een commissie samengesteld, die den burge meester zal adviseeren in geval van de zij- Je van het publiek klachten omtrent prijs opdrijving bij de politie binnenkomen. Deze commissie bestaat uit de heeren: J. H. van der Vlist, A. Aengenent, Jac. Groenendijk, J. E. Huchshorn, H. E. Timmer en Jac. tpaas. LEIMUIDEN Muziekvereen. „Symphonie". Tenge volge de mobilisatie is het aantal werken de leden der vereen. „Symphonie" zoo ge slonken, dat bestuur en werkende leden Woensdagavond hebben besloten om de re petities voor onbepaalden tijd stop tc zet ten. Het is te hopen, dat het slechts jor korten tijd zal zijn. Het zou jammer zijn, als de vereeniging ten gronde ging, daar zij voor de gemeente bijna onmisbaar is ge worden. LEIDERDORP GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente Leiderdorp kwam gisteravond in openbare vergadering bij een. Goedgekeurd wordt de rekening 1938 vanhet Burgerlijk Armbestuur, welke re kening in ontvangsten en uitgaven sluit op ƒ3495 74, zoomede de begrooting 1940 van het Burgerlijk Armbestuur; vcor 1940 is 200 meer subsidie aangevraagd in ver band met de grootere behoefte. Met alge meene stemmen wordt daarna vastgesteld de begrooting voor het grondbedrijf 1940, de baten en lasten worden vastgesteld op 8380.96, de kapitaalsontvangsten en uit gaven op 126.175.88. In behandeling komt vervolgens: de Geraeentebegrooting. De voorzitter brengt ter tafel het rap port van de begrotingscommissie. Dat rap port spreekt van waardeering vcor het be leid van B. en W.. die deze begrooting slui tend wisten te maken zonder verhooging van belasting. De commissie vraagt verder inlichtingen over verschillende posten o.a. over uitrusting kleeding gemeenteveld wachter, aanschaffing nieuw materiaal brandweer, mede in verband met de lucht bescherming, gemeentereiniging en sport stichting. Ten' opzichte van deze posten geeft de voorz. volledige toelichtingen. De heer Ent, het woord verkrijgend, zegt, dat hij tot de ontdekking is gekomen, dat hij verschillende posten niet op de be grooting heeft kunnen vinden. De heer De Haas roert een beginsel kwestie aan naar aanleiding van een ge zegde van den heer Ent in een vorige ver gadering, waar de heer Ent heeft opge merkt, dat de eenheid in deze gemeente zoek is. De heer De Haas houdt een be schouwing over de houding der S.D.A.P. in deze gemeente. De voorzitter beantwoordt de gemaakte opmerkingen. De heer Ent bespreekt nog het bedrag hetwelk is uitgetrokken voor het onder houd van de openbare lagere school, het welk spr. te laag vindt geraamd. Spr. vraagt of het de bedoeling is, om het ge bouw te gronde te laten gaan. De voorzit ter antwoordt hierop, dat iedere uitgaaf voor deze school te veel is. Vrceger of la ter zal moeten worden uitgezien naar een oplossing De heer Klaver maakt een opmerking over het plaatsen van advertenties en be kendmakingen in dagbladen, hetgeen z.i. niet op voldoende wijze gescheidt. De voorzitter zegt, hieraan zjjn aandacht te zullen wijden. Dan wordt de gemeente- begrooting 1940 met alg. stemmen vastge steld, de gewone dienst de inkomsten en uitgaven* op 125.148.91, de kapitaalont vangsten op 40.871.45, de uitgaven op ƒ40.756.45, het batig slot op ƒ115. Hierna worden goedgekeurd en met alg. stemmen aangenomen de volgende voor stellen namelijk: het voorstel tot vaststel ling kosten per leerling voor het openb. onderwijs op f 10.92 per leerling; het voor stel ter overneming in eigendom straten van de heeren M. P. Splinter, M. van der Velden, alsmede overneming eigendem grond bestemd voor straataanleg door de heeren M. van der Velden en M. P. L. Aukes. Ook wordf goedgekeurd het voor stel tot overneming onderhoud doortrek king verharding van den Achthovenerweg ter vervanging van een brug bij de boer derij Lindenhof. Bij de bespreking van grondverkoop aan den heer N. Mc-1 komt ter sprake, dat op het uitbreidingsplan een plek is aangewe zen voor een te bouwen openbare school. Deze school komt dan event, achter de Acacialaan op het Kinderspeelterrein. Tot tijdelijk controleur voor de stcunverlee- ning wordt benoemd de heer J. Roozen- daal Williams. In behandeling komt het voorstel van B. en W. tot verlenging van den termijn ont ruiming van de onbewoonbaar verklaarde woning Jaagpad 25 met een jaar. De heer Ent gaat hiermed niet accoord, spr. vindt de verantwoording te groot, omdat de wo ning volgens rapport van den Inspecteur van Volksgezondheid in dusdanigen staat verkeert, dat bewoning ontoelaatbaar wordt geacht Tevens haalt de heer Ent een raadsverslag van dezen zomer aan, waarin de voorzitter heeft gezegd, dat er plannen bestonden, tot bouwen van 2 nieu we arb.woningen. De voorz. zegt hierop, dat het een moeilijk geval is, maar dat hierin vertraging is gekomen door het uit breidingsplan. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. De rondvraag levert niets op. De voor zitter sluit de vergadering. ROELOFARENDSVEEN Oud-cursisten-verecnlging. Gisteravond hield de oud-cursisten-vereen, een bijeen komst in de St. Pancratiuszaal, welke door den voorzitter, den heer L. J. Kerkvliet, werd geopend. Deze heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder den heer van Eg- mond uit Hillegom, spreker van dezen avond. Tevens spreekt de voorz. er zijn voldoe ning over uit, dat de opkomst, ook van de zijde der ouderen, zoo veel grooter is dan bij de vorige bijeenkomst. De heer van Egmond begint dan zijn le zing met als onderwerp „Van bol tot bloem". Speciaal behandelde spreker het koelings- proces van de bol voor de trekkerij. Bij de rondvraag werden vele vakkundi ge problemen naar voren gebracht, welke door den heer van Egmond tot ieders vol doening beantwoord werden. De geest, ad viseur, kap. von Fisenne, sprak hierna nog een opwekkend woordje tot de aanwezi gen, waarna de voorz. den heer van Eg mond bedankte voor zijn betoog en de aan wezige voor hun opkomst. Het is echter jammer, dat er nog zoovelen zijn, die deze bijeenkomsten niet bezoeken. Immers, vooral in dezen tijd moet men iedere gelegenheid aangrijpen om zich In zijn vak te bekwamen. Waar kan men dat dan beter, dan op deze bijeenkomsten. We zijn er van overtuigd, dat degenen, die een bijeenkomst bezocht hebben, deze geregeld zullen blijven bezoeken. TER AAR Zilveren Professiefeest. Op den 5den November a.s. hoopt de eerwaarde Zuster Maria Rita (in de wereld mej. H. Hooger- vorst) den dag te herdenken, dat zij voor vijf en twintig jaar h«ar intrede deed in het klooster van den Congregatie der Ar me Zusters van het Goddelijk Kind. De feestvierende zuster heeft van die 25 jaren er negen doorgebracht in de Missie van Banka en Biliff>n (N. O. Indië) en wel vanaf 1925 tot 1934. H"t feest zal in het St. Anthonius-Rust- oord alhier worden gevierd. ZOETERWOUDE (H. R.) Klooster-jubileum. Den 4den Novem ber hoopt de eerw. Zuster Hippolyta (in de wereld mej. Elisabeth Pijnacker), den dag te herdenken, dat zij vóór 25 jaar in het klooster trad der Zusters van Liefde. Het feest wordt gevierd in het ziekenhuis Koningstraat 21, Hilversum. Luchtbescherming. Op Maandag 30 October a.s. des avonds te 8 uur zal in het Patronaalsgebouw aan den Hoogen Rijn dijk een picpagandavergaderingf gehouden worden van de afdeeling van de Vereeni ging voor Luchtbescherming. Het Katholiek Comité van Actie „Voor G^d" schrijft ons i GODSDIENST EN BESCHAVING Plaats temidden van een ontaard, wild volk enkele katholieke pdestera, ware priestersbinnen vijftig jaar zullen zij een volk gevormd hebben wier cultuur en philosofie de wijzen van Griekenland zullen overtreffen. Breng naar het Eden een volk over, dat alle kunsten bezit, alle wetten en alle wetenschappen van Europa, maar dat niets van God afweet, en binnen vijftig jaar zult gij een volk van wilden vinden, zoo gij tenminste nog iets zult terug vinden. De godsdienst aanvallen, dat wil zeggeiu de maatschappij aanvallen In haar grond slagen. Louis VeuÜlot.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 15