OMGEVING ZATERDAG 28 OCTOBER 1939 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BEAD - PAG. 14 HEBDA EN NOJI OMGEKOMEN? Poolsche uitgewekenen, die in de Hon- gaarsche hoofdstad zyn aangekomen, heb ben medegedeeld, dat de Davisbekerspeler Hebda en de niet minder bekende Poolsche lar-genafslandlooper Noji tijdens den oor log met Duitschland zijn omgekomen. Gemeld wordt nog, dat ook de bekende Poolsche voetbal-internationals Wodarz en Wosta in den oorlog zijn omgekomen. Omtrent het lot van de tennisspeelster Jad- wiga Jedrezéjowska is niets bekend. Het eenige, wat men van haar weet, is, dat zy een week voor dat de Duitschers Polen bin nenrukten, nog te Warschau verbleef. (Men zal goed doen al deze berichten on der voorbehoud te aanvaarden. Er zijn al imeer berichten over gesneuvelden in dezen oorlog verspreid, welke later weer werden herroepen. Red.). DE WEDSTRIJD EUWE—KERES GAAT DOOR Dr. Euwe denkt weer aan het wereld kampioenschap. Deze dagen heeft dr. Euwe, op verzoek van het Euwe-comité, zich telegrafisch tot Keres gewend, die zich thans nog in Zuid- Amerika bevindt, met de vraag te willen mededeelen of hij, ondanks de gewijzigde politieke omstandigheden, nog bereid is in een tweekamp tegen den Nederland- schen kampioen eind van dit jaar uit te ko men. De Estlander heeft telegrafisch en ook in een brief aan dr. Euwe geantwoord, dat het hem verheugde, dat Nederland ondanks de politieke moeilijkheden, nog bereid is een dergelijken wedstrijd te organiseeren en dat hij gaarne naar ons land zal komen om tegen den ex-wereldkampioen te spe len. Het Euwe-comité heeft vervolgens, met medewerking van de VARA, een program ma voor den wedstrijd samengesteld. De tweekamp zal uit veertien partijen be staan, waarvan er zeven te Amsterdam worden gespeeld, drie te Rotterdam, drie te Den Haag en een te Utrecht. De mogelijk heid bestaat, dat er een partij minder te Amsterdam zal plaats vinden en in dat ge val zal ook Hilversum eenmaal het strijd perk van den tweekamp zijn. De heeren Landau en Knoch zullen het Euwe-comité tijdens den wedstrijd bijstaan als technische raadgevers. Dr. Euwe deelde nog mede, dat het in het oorspronkelijk voornemen van Keres heeft gelegen in Amerika te blijven. Hij komt echter begin November naar Europa en keert eerst naar zijn land terug, waar na hij eind December in Nederland hoopt te zullen zijn. De Nederlandsche kampioen verklaarde, dat mocht hij een zeer behoorlijk resultaat tegen Keres den winnaar van het AVRO tournooi behalen, hij er zeer ernstig over denkt opnieuw een poging te wagen tegen zijn ouden tegenstander, dr. Aljechin uit te komen voor een wedstrijd om het wereldkampioenschap. DAMMEN DAMCLUB KATWIJK De uitslag van de derde ronde van den prijzenwedstrijd van de Damclub Katwijk is: J. DubbelaarL. Brouwer 20, Jac. PluimgraaffY. de Wilt 02. L. Vlieland M. Zuyderduin 20, W. BerkheijA. Hel- lenberg 02, uitgest. partij P. Meijvogel I* Brouwer 02. POSTDUIVEN L.P.V. „De Vriendenclub". In de gisteren gehouden ledenvergadering der L.P.V „de Vriendenclub", welke werd gehouden in het clublokaal, werd aan de vergadering de winst- en verliesrekening voorgelegd, welke bij monde van de hee ren A P. v. d. Voort en W. Klop voor ac- coord waren geteekend. De inkomsten bedroegen dit jaar 1807.66 en de uitgaven 1593.19, alzoo een batig saldo van 214.47. Gedurende het seizoen werden 2936 dui ven voor het binnenland ingekorfd en 3873 duiven voor het buitenland. Het ledental steeg dit jaar tot 41 met 4 donateurs. In het bestuur kwam wegens uitbreiding eenige verandering. De inkorfcommissie werd dank gebracht voor het vele werk, dat dit jaar geeischt werd. Door een der beste leden werden dit jaar spaarbusjes disponibel gesteld voor de herdenking van het 2e lustrum, welke door de heeren S. N. v. Leeuwen en M. Jonge- leen om de 3 maanden worden behandeld en goede resultaten opleevren. Besloten werd tevens om op 9 en 10 De cember a.s. een clubtentoonstelling te hou den in het clublokaal, waarvoor een com missie werd benoemd. Er zal gekeurd wor den op vliegtype. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons: Voorbeelden Irekken! Het voorbeeld is een wel sprekende redevoering. Men overtuigt gemakkelijk als men door zijne daden de mogelijkheid aantoont van hetgeen men voor staat. St Bernardus. GEMENGDE BERICHTEN MILITAIR DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. De automobilist reed door. Gisteravond omstreeks half twaalf is op den ryksweg Goor-Delden, de eerste lui tenant S. uit Amsterdam, toen hy met een Koiporaal in de richting Wiene liep, door een echter hem komende auto aangereden. S. werd onmiddellijk gedood. De auto is na de aanrijding doorgereden. ONTSPOORDE GOEDERENWAGON BRENGT TREINENLOOP IN DE WAR. Centraal station te Amsterdam geblokkeerd voor treinen naar en van Utrecht Een ontspoorde goederenwagen heeft het treinverkeer tusschen Amsterdam Centraal Station te Utrecht gisteravond volkomen geblokkeerd en het treinverkeer tusschen Centraal Station en Hilversum ernstig ge stremd. De bewuste goederenwagen ont spoorde op het oogenblik, dat het konvooi, waarvan hij deel uitmaakte en da. van het rangeerterrein Nieuwe Vaart gereden werd naar het rangeerterrein de Rietlanden, de twee hoofdsporen, waarover het treinver keer van het Centraal Station naar en van Hilversum en Utrecht wordt geleid, kruiste. Het gevolg van deze ontsporing, die waarschijnlijk het gevolg is van het te vroeg overschakelen van een wissel, was voor het treinverkeer zeer onaangenaam. Het Centraal Station was voor alle trei nen naar en van Utrecht volkomen geblok keerd Reizigers, die aan het Centraal Sta tion verschenen en in de richting Utrecht moesten reizen, werden met gemeentebus sen naar het Amstelstation gebracht, van waar de treinen naai Utrecht en verder ver trokken. Treinen uit de richting Utrecht gingen uit den aard der zaak ook niet ver der dan het Amstelstation. Reizigers, die met deze treinen, meekwamen en nog ver der moesten, werden met gemeentebussen naar het Centraal Station gebracht, van waar zij hun reis in de richting Haarlem of Zaandam konden vervolgen. Ook het treinverkeer van het C.S. in de richting Amersfoort en omgekeerd onder vond van kwart ove. negen af belangrijke vertraging. Tusschen Amstelstation en Mui- derpoortstation werd van genoemd tijdstip af, een pendeldienst onderhouden. Het opruimingswerk nam niet alleen den geheelen avond, maar ook een gedeelte van den nacht in beslag. De schade beperkte zich zooals viel te constateeren tot eenige verbogen stukken rails en een aan tal vernielde trekdraden van de seininstal laties. Behalve de truck wagen liep nog een tweede goederenwagen uit de rails. Een nader onderzoek zal moeten vaststel len, hoe groot de schade is, welke aan deze wagens is toegebracht. TREINBOTSING OP HET SPOORWEG EMPLACEMENT TE BLERIK. Hedennacht om vier uur is het spoor- weg-emplacent te Bier ik een goederentrein op ten stilstaanden trein gereden. De aan- lijdingging met een hevigen slag gepaard en was tot ver in den omtrek hoorbaar. De pakwagen van den stilstaanden trein werd totaal versplinterd en kwam bovenop den locomotief terecht. De pakmeester, die zich in het rijtuig bevond, de heer Kerkvliet, kreeg wonder boven wonder slechts lichte verwondingen, en is ter ob servatie naar het ziekenhuis te Venlo over gebracht. De aangerichte ravage was zeer ernstig. Drie geladen kolenwagens werden boven e'kaar geschoven en totaal vernield. Daar de aanrijding geschiedde op een zijspoor, is het directe verkeer naar Nijmegen niet gestremd. We) is de spoorwegoverweg daar ter plaatse door het stilstaande treindeei afgesloten. De vermoedelijke oorzaak van de botsing is een verkeerde wisselstand. Men is direct begonnen met het oprui mingswerk. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Vanochtend is brand ontstaan in de ka pitale boerderij van C. Tijdens te Ham- dijk (gem. Nieuweschans). De groote, ge heel met koren gevulde schuur, stond, me de door den harden wind, in korten tijd in lichter laaie. Zij brandde geheel uit. De brandweer uit Nieuwesciians kon het voor huis behouden. Het vee is in veiligheid ge bracht. De oorzaak van den brand is niet bekend. BRANDSTICHTING TE DEN DOLDER. Uit een door de Zeiter politie ingesteld onderzoek is gebleken, dat de felle brand welke Zondag woedde op de terreinen van het krankzinnigen-gesticht „De Willem Arntszhoeve" te den Dolder, waarbij een groote opslagplaats, benevens aanzienlijke hoeveelheden stapelgoederen, een prooi der vlammen werden, aan kwaadwilligheid moet worden toegeschreven. Aanvankelijk werdvermoed, dat een of meer patiënten, die Zondags op de terrei nen vrij mogen rondwandelen, hieraan schuld zouden hebben. In verband hierme de werd het verlof tot vry wandelen door den geneesheer-directeur ingetrokken. Een nader ingesteld onderzoek bracht echter aan het licht, dat twee negenjarige knaapjes, op de stichting thuis behoorende, dezen brand hebben gesticht. De beide jongens hadden lucifers weten te bemachtigen, die zij aanstaken en bran dend door de openingen der zijwanden wierpen. Vermoedelijk heeft op deze vyze een par ty houtwol vlam gevat. Door den wind aan gewakkerd heeft het vuur zich daarna door de geheele opslagplaats verspreid alvorens de brand ontdekt werd. Het verbod tot vry wandelen is thans in getrokken. HET LIJK IN DEN KOFFER. Het parket van Amsterdam is gistermid dag om 3 uur met dei verdachte K. van den gruwelyken moord te Amsterdam geweest op de plaats onder Terschuur (gem. Barne- veld) waar een der twee koffers gevonden is. K. verklaarde den anderen koffer onge veer 10 meter verdoi gedeponeerd te heb ben. Zooals men weet, is deze koffer nimmer gevonden, hoewel men den omtrek meer malen minutieus heeft onderzocht. Deson danks blijft K. er bij, dat hij den tweeden koffer in de onmiddellijke omgeving van den grooten hutkoffer heeft gedeponeerd. Het verdere verhoor is in de woning van den veldwachter Van Vliet te Terschuur afgenomen. Het geheele onderzoek nam an derhalf uur inbeslag. Te ongeveer half v|jf vertrok men weer naar Amsterdam. Hel onderzoek naar den tweeden koffer zal door de politie opnieuw ter hand worden geno men. CLANDESTIEN GAS, WATER, ELEC- TRICITEIT EN TELEFOON! Pensionhouder te Amsterdam In arrest Niet minder dan vier gemeentediensten benevens de politie zijn gistermorgen te pas gekomen bij een onderzoek, dat ingesteld werd in perceel Amsteldijk no. 12 te Am sterdam, waar een groot pension gevestigd is. De pensionhouder is gearresteerd, daar hij ervan verdacht wordt ten nadeele van de gemeente clandestien gas, water en electriciteit te hebben gebruikt en clandes tiene huisverbindingen op zyn telefoonlei ding te hebben aangesloten! Sinds geruimen tijd, aldus vernam het ,.Hbld." bestond bij den dienst der Gemeen telijke Gasfabrieken het vermoeden, dat in perceel Amsteldijk 12 clandestien gas ver bruikt werd. Er werd overleg gepleegd tus schen den directeur der gasfabrieken en commissaris J. C. Krenning, chef van het bureau Stadhouderskade, met het gevolg dat gistermorgen de inspecteur voor den justieelen dienst aan genoemd bureau, G. van Grootheest, opdracht kreeg in het ver dachte pand een onderzoek in te stellen. De pensionhouder, die zich klaarblijke lijk zeer sterk voelde, had geen bezwaar het gezelschaD toe te laten en evenmin tegen het instellen van een onderzoek. Want toen hij van de gerezen vermoedens hoorde, zei- de hij. dat er geen woord van waar was. dat hij nooit eas gebruikte en dat men zelf maar moest zien. Het zeer nauwkeurige onderzoek heeft vele uren in beslag genomen. Want op uiterst geraffineerde wijze werd het bedrog genleegd! InsDecteur Van Grootheest zag in de keu ken een man zitten, ,die daar een bord pap verorberde. „Smaakt het nog al??", vroeg de inspec teur. „Dat gaat wel", luidde het antwoord. „Is de pap lekker warm bij dit koude weer?" aldus de inspecteur. „Ik heb ze net gewarmd", repliceerde de man. „Zoo, waar dan??" „Op het gascomfoor!" Waarmede derhalve vastgesteld was, dat er wel degelijk gas in de woning gebruikt werd. Het onderzoek leverde vervolgens steeds verrassende resultaten op. De gasfabrieken hadden indertijd den gasmeter buiten bedrijf gesteld, omdat er in het pension z.g. geen gas gebruikt zou wor den. Maar de pensionhouder had buiten den meter om aan de invoerbuis de noodige pijpaansluitingen gemaakt, zoodat hij over al in huis gas kon krijgen, Een kolenoven, welke ten dienste van de centrale verwarmingen den kelder stond, bleek op listige wiize tot een gasoven te zijn verbouwd. Het gas kostte immers niets! En voorts waren er gasgevsers in de badkamers en de noodige gascomforen een complete installatie, waarvan steeds gebruik was ge maakt zonder een cent te betaien. De pensionhouder kon na al deze ontdek kingen niet langer ontkennen en deelde mede, inderdaad gedurende één jaar clan destien gas te hebben gebruikt, maar de autoriteiten nemen aan, dat hij reeds vele jaren achtereen de gemeente op de ge schetste wijze benadeeld heeft. Maar er bleek nog méér bij het onder zoek: er was evenals met het gas, ook met de electriciteit geknoeid en met de water leiding? Ook hierbij waren de meters „be werkt", zoodat er veel schade voor de ge meente was ontstaan. Ambtenaren van deze diensten werden ontboden en stelden op hun beurt een onderzoek in. Tenslotte bleek nog. dat er huisaansluitingen op de gemeente-telefoon wai;en gemaakt zonder dat de dienst der gemeente-telefoon deze had aangelegd. Een zeldzame combinatie van fraudes derhalve. De 40-.farige pensionhouder bleek op dit terrein overigens recidivist te zijn en de man werd derhalve gearresteerd en zal nu ter beschikking van de justitie worden ge steld. In hoofdzaak geeft hij toe zich te hebben schuldig gemaakt aan hetgeen hem ten laste is gelegden dat is, gelyk wy zagen, heel wat! LUCHTVAART DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIë. De positie der K. L. M.-postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis arriveerden de „Peli kaan" te Rangoon en de „Gier" te Alexan- drië. Op de thuisreis landden de „Nan- doe" te Alexandrië en de „Torenvalk" te Rangoon. KATWIJK MIJNENVISSCHERS. Door de Nederlandsche Marine zullen trawlers worden uitgerust om drijvende mynen in de territoriale wateren op te vis- schen. Hiervoor zal van hulp der haringvis- schers worden gebruikt gemaakt. Ook voor Katwykers was er gelegenheid zich hier voor op te geven. Een 142-tal visschers ga ven zich hiervoor by den Waterschout op. Tot welk een getal deze geplaatst rullen kunnen worden, is nog niet bekend, doch spoedig zullen zy voor dit werk worden op geroepen. Geboren: Alida d. v, C. van den Oever en W. Renim^rszwaal. Leendert Willem z. v. W. Votys en A. van der Plas. Elisabeth Arendje d. v. P. Smit en P. Klok. Jean André z. v. W. Guyt en H A. de Vaal. Pieter z. v. C. Geyte- man en C. van der Plas. Willem z. v. A. Barnhoorn en J. de Jong. Krijntje Ja- coba d. v. T. de Jong en A. van Duyven- bode. Jacoba d. v. W. van Rijn en W. Krijgsman. Ondertrouwd: P. Kuyt en G. van der Plas. J. Houwaard en J. J. van Duyn. D. van der Oever en K. Haas noot. P. Harteveld en L. Nygh. H. van Duyn en W. T. van der Plas. W. Mooye- kind en J. van Leeuwen. Getrouwd: N. Hoek en D. Kuyt. T Hogewoning en N. van der Plas. D. van Beelen en M. Kloos. M. Berkheij en G. Haasnoot. D. Hoek en C. Boezaard. J. Deker en A. Haasnoot. L. van der Plas en J. G. van der Bent. J. van der Bent en P. van Duyn. T. van der Bent en Nic. Mos, C. Plug en J. Plokker. Overleden: Adriana Guyt 48 j. Anna v. Duyn 2 mnd. Jac. Meyvogel 26 j. Jannetje van Rijn 73 jaar. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezeilen. Zondag 29 Octo ber te 7 uur H. Mis voor de mannelijke jeugd, waarna algemeene H. Communie. Na de Hoogmis is na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 31 October te 8 uur Maria-Con- gn-gatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 2 November te 7.30 uur biljartclub A. D. O. en Zaterdag 4 November na het Lof bijeen komst. K. J. M. V. Zondag 29 October te 7 uur H. Mis voor de mannelyke jeugd, waarna algemeene H. Communie. Maan dag 30 October. „Cursus van Doorn" voor a'ie Middenstanders. Dinsdag 31 October te 8 uur Maria-Congregatie en Vrijdag 3 No vember Sociëteitsavond. Paard op hol. Toen gistermorgen de slager H. op de Delftschekade bezig was met varkens lossen, schrok plotseling zijn paard en sloeg op hol. In galop ging het over Delftschekade, Sluisplein, waar een wagen van K. werd aangereden, de Leid- schekade op, waar het minder voordeelig afliep. Eerst reed de wagen tegen een trac tor van den heer M., welke werd bescha digd om vervolgens een bakfiets, beladen met brood van bakker van W. gedeeltelijk te vernielen. Hierna liep het paard met den wagen, waarvan intusschen door de aanrijdingen het achterste) was afgerukt, vast in de erfafscheidingen van de aldaar staande woningen. Wonder boven wonder kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. De schade zal onderling geregeld wor den. LISSE VOETBALVEREENIGING LISSE. De heer Jan de Haan 12^ jaar voorzitter. Da R. K. Voetbalvereeniging „Lisse" hield gisteravond een feestelijke bijeen komst, zulks in verband met het 12 -jarig voorzitterschap van den heer J. C. de Haan. De jubileerende voorzitter werd ontvan gen dóór een haag junioren, waarna men plaats nam in de feestelijk versierde zaal. Tegenwoordig waren o.m. weth. Warmer dam, de geestelijk adviseur, kap. van Bu- chem, de heer A. H. Schrama, vertegen woordiger van het Leidsche district, de heer Boekei, de trainer van Lisse. üt heer Jos. van Riel opende met een welkom en memoreerde hetgeen de heer J. C. de Haan gedurende deze 12 jaar heeft gepresteerd. Het sportpark enz. wijst op uwe energieke leiding. Na enkele woor den bood spr. namens de vereeniging den jubileerenden voorzitter een prachtige leestafel aan. Hij vertrouwde, dat de heer de Haan nog lang voorzitter van deze ver eeniging zou zijn. De junior G. v. d. Drift bood hierop aan mevr. de Haan bloemen aan. De heer J. C. de Haan sprak een woord van dank tot de leden en de donateurs. Hy bracht de hulde hun toegebracht over op zijn medebestuurders. Hij wees op het jeugdige enthousiasme van de spelers, die wel eens wat zorgen baren. De aanleg van het sportpark is niet alleen aan hem te danken, doch aan het college van B. en W. De grootste' dankbaarheid gaat uit naar de leden zelf. Zii geven hem het genoegen van de sport en zy geven hem de ontspan ning van de sport. Spr. riep de samenwer king der leden met het bestuur in. De heer P. Warmerdam, wethouder, feli citeerde den jubileerenden voorzitter na mens den burgemeester met dit jubileum. Het ls geen sinecure om de leiding van deze vereeniging gedurende 12^ jaar te bekleeden. U hebt de vereeniging goed vooruit gebracht. Spr. wees de leden er op, den voorzitter steeds in eere te houden. Moge de band tusschen u en de vereeni ging steeds goed blijven tot in lengte van dagen. De geestelijk adviseur wees er op, dat de jubileerende voorzitter de jonge men- schen bracht naar een goede R. K. vereeni ging. hetwelk in hun belang is. De zeereerw. heer pastoor G. P. A. van Zuylen kwam hierna ter vergadering en bracht den heer J. C. de Haan zijn geluk- wenschen over als pastoor der parochie St. Agatha. Uw leiding wordt zeer gewaar deerd in alle opzichten. Nog werd het woord gevoerd door de heeren A. H. Schrama als voorzitter van het Leidsche district, den heer Boekei, trainer der vereeniging en nog enkele an deren. Dt heer J. C. de Haan bracht aan de ver schillende sprekers dank voor de hulde hem gebracht. Een muziekgezelschap, afgewisseld door enkele voordrachten, vulde het verdere ge deelte van den avond. R K. V. V. Lisse heeft haar jubileeren den voorzitter op de juiste wijze gehul digd. NOORDWIJK Volksbond. Vrijdagavond hield de R. K. Volksbond in café „Flora" zijn eerste bij eenkomst in dit seizoen. De opkomst was zeer goed. De vorzitter, dé heer P. Smit, opende deze bijeenkomst en memoreerde in het kort de veranderde omstandigheden smds de laatst gehouden vergadering. Het bestuur vestigde de aandacht op de jeugd werkkampen en beval met klem aan de jeugdige werkloozen naar dez$ kampen ie zenden. Mededeeling volgde dat in samenwer king met de Chr. en Noordw. Besturen bond bij B. en W. is aangevraagd een be schikbaar stellen van een kwantum cokes evenals voorgaande jaren. Als plaatsver vanger vertegenwoordiger in de werkver schaffing en crisissteun B is thans aange wezen de heer P. Vink. Inzake het dokters fonds wees de voorz. op de voordeelen, be haald na de gehouden reorganisatie, men diene er echter wel rekening mede te hou den, dat foto's gemaakt in het A c a d- Ziekenhuis niet door het fonds zullen worden vergoed, dus wel als deze worden gemaakt by de specialisten of in andere inrichtingen. Het Segoba-werk had de vol le aandacht van het bestuur en zooveel mo gelijk zal worden getracht om de bestaande en nieuwe cursussen te doen doorgaan. Vast staat de cursus in nettenbreien en -boeten. Opgaven kunnen alsnog bij den secretaris worden ingediend. Het winterprogramma werd als volgt samengesteld: 27 Oct. be- gcootmgsvergadering, 1 Dec. ontwikke- kngsavond met als spr. dr. Olierook, 2 Dec. kinderfeest, 5 Jan. prop.-vergadering Herw. Levenskracht en coöperatie, 9 Februari Ortwikkelingsverg. met als sprekeT Rec tor Bots, in Februari filmavond voor alle leden en huisgenooten, de tweede avond zal aangeboden worden aan de hier gele gerde R.-K. militairen, 8 Maart jaarverga ring. De begrooting werd na enkele toe lichtingen vastgesteld op ƒ2018.40. Bij de rondvraag werden nog enkele huishoudelijke besprekingen gehouden, o.a. werd nog medegedeeld, dat aanvra gen voor de extra-uitkeering voor de B- rteun ingediend moeten worden vóór 11 Nov. a.s. Hierna werd door den geest, adv., kap. Schouten, nog enkele aardige films vertoond. SASSENHEIM Fancy fair VrouwenbondHedenavond wordt de jaarlijksche fancy-fair, georgani seerd door den Vrouwenbond, zonder offi- cieele plichtplegingen geopend. Het doel, versterking der kassen van de verschillende onderafdeelingen, die, elk op een apart terrein, zoo veel goed doen on der de armen der parochie, wettigt de ver wachting dat vele deze „kermesse" zullen bezoeken. Schiettent, vischtent, speerwer pen en meerdere attracties zullen, met de verschillende stands waarin de door vele dames vervaardigde handwerken te ver krijgen zijn, trachten het geld uit de zak van de bezoekers te kloppen ten einde het over te hevelen naar de kassen van kraam- verpleging, kleedingmagazijn enz. enz. De „band" der Josephgezellen onder leiding van den heer W. v. Munsteren zal voor de gezelligheid zorgen. Thee, koffie, bier, li monade enz. is te verkrijgen. Moge de groote zaal van „Het Bruine Paard" van hedenavond tot Maandagavond goed gevuld zijn. Biljarten. De uitslagen van de wed strijden van de „Oude Post II" luiden als volgt: car. brt. gem. Chr. Zandbergen 100 34 2.94 N. Haver 58 34 1.67 H. Wolvers 100 45 2.22 H. Schoo 97 45 2.15 ZOETER MEER Geboren: Maria Elizabeth, d. van P. Krijgsman x E. L. van der Linde Geurt Jan, z. van C. Geluk en C. W. Brenkman Petrus Albertus Michael, z. van M. J. Erdtman en C. A. M. de Wit Comme- rijn Hendrik, z. van D. M. Uijl en A. M. Jopse Maria Gerarda, d. van A. Rien- ties en H. J. Verhagen Cornelia Maria Johanna, d. van N. C. J. van den Bosch en C. M Boonekamp Johannes, z. van A. van Aalst en P. Karens. Vertrokken: H. M. de Groot naar Woubrugge E. L. van Ewijk naar Den Haag G. H. C. van Eijk naar Berkel en Rodenrijs J Quartel naar Wassenaar. Gevestigd: W. Cnossen van Bever wijk G. Dul van Nieuwerkerk a d. IJsel C. M. J. Duivesteijn van Voor burg A. M. Berk van Naaldwijk C. van Haastregt van Zoeterwoude E. J. M. Rijneveen van Leiden C. Stetnbeek van Gouda.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14