STADS NIEUWS DONDERDAG 26 OCTOBER 1939 OK LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 de fraude op het kan toor der directe belastingen. De verdwenen ambtenaar verduisterde in den loop der jaren meer dan 111.000.- In ons nummer van Dinsdag jl. hebben we vermeld, dat op het kantoor der Di recte Belastingen sedert Maandag spoor loos was verdwenen de 43-jarige adjunct commies P. M. M. Met hem was tevens verdwenen een bedrag van 500. Zyn opsporing en aanhouding werd Dins dag in de couranten en per radio ver spreid, en hiervan heeft de fraudeerende ambtenaar kennis genomen, waarop hij zich gisteren bij de politie hier ter stede meldde. Van het door hem meegenomen bedrag aan geld was het grootste gedeelte nog aanwezig. De man bekende echter in den loop van eenige jaren knoeierijen in de boeken te hebben gepleegd en aldus een bedrag van 11.000 te hebben zoek gemaakt. Dit geld heeft hij naar zijn zeggen geheel ten eigen bate aangewend, omdat hij van zijn salaris niet kon rondkomen. Sinds jaren pleegde hij fraude in de boeken en toen hem bleek, dat dit fout liep en ontdekt zou worden, heeft hij de v/ijk genomen. Lang pleizier heeft hij hiervan niet ge had, want toen zijn opsporing en aanhou ding was verzocht, achtte hij het beter zichzelf bij de politie te melden. NAUWERE SAMENWERKING TUSSCHEN BELGISCHE EN NEDERLANDSCHE GELEERDEN. Belgische wetenschappelijke instellingen in samenwerking met „Ex Oriente Lux". In den loop van het jaar 1938 wendden hoogleeraren van het Instituut voor Oriën- talisme te Leuven zich tot het te Leiden gevestigde Vooraziatisch-Egyptisch Gezel schap „Ex Oj ïente Lux" met het voorstel om een samenwerking tot stand te bren gen in zake de organisatie van bijeenkom sten en het houden van lezingen, zoowel in ons land als in België. Het door boven genoemd Gezelschap gegeven antwoord op ciit voorstel luidde, dat men voor het denk beeld wel veel voelde, maar dat men eerst wilde afwachten, hoe de verschillende we tenschappelijke centra op een dusdanig plan zouden reageeren, alsmede ook of van de Nederlandsche Oriëntalisten hiertoe medewerking zou worden verleend. Nadat men zich van deze medewerking verzekerd had, heeft, de secretaris van „Ex Oriente Lux" in April van dit jaar een reis naar België gemaakt, waarbij hem geble ken is, dat in verscheidene steden groote belangstelling voor deze samenwerking be stond, zoowel bij de Belgische geleerden ais bij de directeuren van de Bibliotheken. Te Antwerpen was het de heer Lode Bae- kelmans, directeur van de Stedelijke Biblio theek, die zich een warm voorstander van het plan betoonde, te Brugge was dit het geval met den voorzitter van het Davids- fonds, Dr. J. Buysschaert, te Leuven met Prof. Dr. J. Coppens en Prof. Dr. G. Rijck- icans van het Instituut voor Orientalisme en te Luik met Prof. Dr. Georges Dessin vaii het Institut supérieur d'histoire de l'art et d'archéologie oriëntale. Te Brus sel werd overeengekomen samen te werken met de Fondation Egyptologique „Reine Elisabeth", waarvan de bekende orienta list Prof. Jean Capart directeur is. Het resultaat van al deze besprekingen is, dat er voortaan een uitwisseling zal plaats vinden tusschen Belgische en Ne derlandsche Oriëntalisten tot het houden van lezingen. De eerste dezer bijeenkom sten zal plaats hebben te Antwerpen op Vrijdag 27 October a s. in de Nottebohmzaal van de Stedelijke Bibliotheek, waarin Prof. Dr. A. de Buck, Hoogleeraar aan de Univer siteit te Leiden zal spreken over: Het graf en het leven na den dood in Oud-Egypte. Deze eerste bijeenkomst zal bovendien een officieel karakter dragen daar er een comité uit vooraanstaande Antwerpenaren is gevormd, dat deze eerste bijeenkomst heeft voorbereid. De heeren Lode Baekel- mans en Dr. W. Couvreur zijn resp. voor zitter en secretaris van dit comité; deze verklaarden zich ook bereid om pogingen in het werk te stellen te Antwerpen de belangstelling voor het oude Nabije Oosten <»ok in de toekomst te vergrooten. Te Brugge zal op 6 November en te Leu ven zal op 7 November de reeks lezingen geopend women met een voordracht door Prof. Dr. J. Simons over: De opgravingen in Lachisch. In December zal Prof. Dr. F. M. Th. Böhl een aantal lezingen in België komen geven, terwijl in den loop van den winter, in ons land van Belgische zijde le zingen zullen worden gehouden door Prof. Capart, Prof. Coppens en Prof. Rijckmans. Bovendien zullen behalve de hoogleeraren Böhl en de Buck, ook de heeren Ir. R. J. Forbes, A. A Kampman, Dr. J. H. Kramers en Dr. Th. C. Vriezen lezingen in België houden. De huidige internationale toestand heeft in de uitvoering van deze samenwerking tusschen ons land en België geenerlm moei lijkheden veroorzaakt. Deze moeilijkheden zijn er wellicht op het oogenblik wel met de uitvoering van gelijksoortige plannen, die men heeft met de Scandinavische lan den, hoewel men goede hoop heeft, dat Dr. Otto Koefoed Petersen, conservator aan het Ny Carlsberg Glytotek te Kopenha gen gevolg zal kunnen geven aan de uit- roodiging om voor „Ex Oriente Lux" in Februari a.s. eenige lezingen in ons land te komen houden, terwijl Prof. dr. Buck van plan is daarna een tegenbezoek te brengen met een reeks lezingen te Kopen hagen, Uppsala en Stockholm. Voorts zijn er nog onderhandelingen gaande met de crientalistische instellingen in Finland en Zwitserland, doch gevreesd moet worden, dat deze thans niet tot een practisch resul taat zullen kunnen leiden. Parochiecle Hulp-actie „St. Petrus". De Voortrekkers, de verkenners, de Kol- pings lijfwachters, de Kruisvaartsters en al len, die ons Zaterdag 21 October hebben geholpen, worden vriendelijk verzocht Za terdag 28 October 's middags om half drie op de Garenmarkt aanwezig te zyn. Wij kunnen jullie hulp niet missen. Parochieële Hulp-actie „St. Petrus" Lorentzkade 16a. Handelsregister K. v. K. W y z i g i n g: 2444. Firma Wed. H. de Keyzer. Leiden, Stationsweg 35. Stoom- wasch en strijkinrichting. Overl. E.: Wed. C. M. de Keijzer-Nijssen, Leiden, d.d. 20 Oct. 1939. Muziek LEIDSCUE KUNSTKRING. Simon Goldberg Theo van der Pas. De Kunstkring kon welhaast niet beter het seizoen hebben geopend dan met den violist Simon Goldberg, door Theo van der Pas gesecundeerd. Gc-ldberg bezit een bewonderenswaardi ge techniek. Hij heeft toonvolzongenheid, beheersching van de streek, het technische al-vermogen der disposities. Alles lukt en alles is zekerheid bij hem. Wij kunnen best begrijpen, dat vooral violisten, die dag aan dag vechten tegen de geweldige moei lijkheid van dit instrument buiten zich zelf raken van enthousiasme. Behalve deze bij uitstek gave techniek heeft hjj een uitge lezen visie op de karakteristiek en de stijl- Vërhouding. Zyn Handel-interpretatie in de „sonate D dur" bewees dit al direct. Uit de soepele impulsieve Handel-vertolking sprak een klare zekerheid van willen en weten en een fijn besnaarde electisch mu zikale verbijzondering. Ons viel op de ge weldige tempo-opdrijving in de Allegro- deelen, zoowel bij Handel als bij Bach. Spraken wij van zekerheid van willen en weten en kunnen bij Handel, nog veel meer was dit opvallend bij Bach's sonate „C dur" voor solo-instrument. Hierin lag een kernachtige fluïditeit, die geweldig imponeerde. Inderdaad grandioos zóó een fuga óp de viool te interpreteeren met zoo'n klank en kleurverhouding, melodi sch^ karakteristiek, met zoo'n voortreffe lijkheid van de linker en evenwichtige be heersching der rechterhand. Goldberg is een technisch uitnemend toegeruste vio list, die streeft naar het allermooiste van toon en klank, naar de meest voortreffe lijke analyse, maar die niet geheel vrij en los komt van de supprematie van de tech niek; maar hierin ligt dan ook zijn groot meesterschap. In het laatste deel van de Bach sonate was hij bijzonder expressief van geest en gevoel. Na deze geweldige opgave volgde „Rondo A dur" van Schu bert, waarvan hij de diepere fijne roerse len aan ons heeft medegedeeld. Na de pauze was het „La Fontaine d'Arethuse" van Szymanowski, met haar moderne uitgebeitelde accenten, haar fijne aangevoelde situaties, die door zeer te lo ven muzikale intenties van den vertolker tot een voortreffelijke pittoreske uitbeel ding werd gebracht. In de „Caprice no. 24" van Paganini-Szymanowski was Goldberg uitnemend op zijn plaats en werd deze zeer mousseerend vast en zeker gespeeld. De violist besloot met „Adagio E dur" en „Rondo D dur" van Mozart, waarin poëti sche charme zijn interpretatie opsierde en zeer aanlokkelijk heeft gemaakt, door me lodische rijkheid en aansprekende gevoels- ontvankelijkheid en alles was tot in de perfectie verzorgd. Goldberg had een groot succes te boeken, een succes, waarin Theo van der Pas een belangrijk aandeel heeft gehad en dat hij dan ook vriendschappelijk met van der Pas deelde. Deze heeft aan den vleugel buitengewoon aanvullend en ondersteunend gemusiceerd, de violistische praestaties door zijn artistieke bewogen heid verrijkt. Er was daverend applaus en.... een toegiftje. J. K. ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 8. RIJNSTREEK LEIDERDORP Aanrijding. Gisteravond werd de 65-jarige, alhier wo nende J. Griekspoor door een vrachtauto aangereden op den v. d. Valk Boumanweg De toestand van den aangeredene, was van dien aard, dat overbrenging naar een zie kenhuis te Leiden noodzakelijk bleek. WOERDEN Aanrijding. Gistermorgen werd mej. H. uit Rietveld door een vrachtauto, die naar rechts voor een tegenligger moest uitwijken, aangereden. Mej. H., die te fiets was, kwam met het hoofd op het trot toir terecht. Met een bloedende hoofd wind en een hersenschudding werd zij opgenomen en, na verbonden te zijn, naer huis overgebracht. r*'- ZEVENHOVEN Staatspartij. Woensdagavond hield de R. K. Staatspartij afd. Zevenhoven haar reglementaire vergadering in het Bonds- gebouw onder voorzitterschap van den heer A. P. v. d. Weijden. De secretaris, de heer A. J. de Groot H.Pzn., las de notulen der O' ige vergadering, welke onder dank werden goedgekeurd. De afgevaardigde naar de vergadering van Kring en Cen trale krijgt vrij mandaat. Bij de rond vraag werd het uitbrengen van voorkeur stemmen bij de jongste gemeenteraadsver kiezing scherp afgekeurd. Tweede Kamer Vergadering van heden. De VOORZITTER doet een voorstel tot bepaling van den spreektijd der Ltacties b:j de algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting voor 1940. De heer DE VISSER (Comm.) maakt bezwaar 'rpen beperking van den spreek tijd. temeer daar dikwijls allerlei onder werpen naar de begrooting worden ver wezen. De VOORZITTER betoogt dat kortheid geen degelijkheid behoeft uit te sluiten. Spr. is niet afgeweken van de regeling van verleden jaar hoewel daar wel reden voor zou zi..n De heer DE VISSER erkent dat bij dt hoofdstukken verschillende onderdeelen ter sprake kunnen komen'. Maar dan moe ten bij de algemeene beschouwingen alle fracties evenveel tijd hebben om hun mee ning te kunnen zeggen. Spr. heeft daar evenveel recht op als b.v. de soc. democra tische fractie. Spr. wenscht voor elke frac tie minstens een uur en maximaal twee uur :preektyd. Het voorstel van den voorzitter wordt aangenomen met 74 tegen 5 stemmen, die van ar» communisten en nat. socialisten. Aan de orde is het wetsontwerp tot wij ziging van de zee- en luchtvaartverzek® ringswet 1939. Het wordt zonder debat en 7. h. st. aangenomen. Aan de orde is het wetsontwerp tot wij ziging van de begrooting van het verkeors- fonds voor 1939 (garantie van het ryk ten behoeve van de Kon. Luchtvaart Mij. voor Nederland en koloniën N.V., ter zake van een door die maatschaopy aan te gaan re kening- courant-krediet). Het wetsontwerp wordt, na fenige dis cussie z. h. st. aangenomen. RIJKSBEGROOTING 1940. Een aanvang wordt gemaakt met de. al gemeene beschouwingen over de rijksbe grooting voor 1940. De heer SCHOUTEN (A.R.) zegt dat uit het feit dat spr. de debatten opent, niet mag worden beschouwd, dat de anti-revo lutionaire partij als oppositie-partij wordt beschouwd. Spr. gaat de kabinetsforma tie na. Het ontbreken van eenstemmigheid om trent het financieele toelaatbare is oor zaak geweest van het aftreden van minis ter De Wilde, het aftreden van het kabinet, de pogingen tot samenstellen van een ka binet door de heeren Colijn en Kooien, oorzaak ten slotte ook van het aannemen dei motie-Deckers. Er was een positief element dat c'e voootanders van de mofie- Deckers verbond. Zij wenschten een a.ida» financed bfleid dan het vijfde kabinet Colijn. Hiermede had bij de laatste xabi- r.ets'ormalie meer rekening moeten zijn gehouden. Er zou een zuiverder oppositie zijn ontstaan. Op 27 Juli hadden we een principieele oppositie onder leiding van den voorzitter der R.K. fractie. Daaruit had een andere consequentie moeten zijn getrokken. Wie het vijfde kabinet-Colijn ten val brachten, gingen dadelijk samen met den volgenden samensteller den heer De Geer, die princi pieel toch niet aan den kant van de oppo sitie stond. En het program van dit kabinet is niet medegedeeld. We staan voor een reeks van vragen. Men vindt eeen positief antwoord op de vragen betreffende de kabinetsformatie. Wel weten we, dat er van R.K. zijde vol doening is over het initiatief van den heer de Geer om soc.-democraten te zoeken en te vinden voor zijn kabinet. Thans deden voor het eerst soc.-democra ten hun intrede in het regeeringskasteel. Spr. heeft het niet over de capaciteiten der beide soc.-dem. bewindslieden, noch om hun persoon, doch tegen opnemen der soc. dem.-richting in het regeerbeleid heeft spr. ernstig bezwaar. De soc. democratische be ginselen toch zijn dezelfde gebleven. Voor spr. bieden die geen aanknoopingspunt tot samenwerking van algemeenen aard. Laatste berichten WETHOUDER VAN BORNE DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Vanmiddag omstreeks half één is wethou der D. van Leeuwen uit Borne, bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Hij kwam per fiets uit een rijweg van den straatweg BorneAlmelo en wilde dezen straatweg oversteken. Hy werd door een personenauto gegrepen en was onmiddel lijk dood. Het slachtoffer was 65 jaar. Hij had reeds tien jaar zitting als wethouder, was lid van het Ger. Kerkbestuur en voorzitter van vele comité's. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Leentje, dochter van J. J. Blijleveld en E. v. Tongeren. Lambertus Johannes, zoon van L. Vosselman en G. de Vries. Catharina Johanna Maria, doch ter van H. Ph. Mooijekind en A. Spreeuw. Willem, zoon van G. R. Vermeij en W. A. Meijboom Gerardus, zoon v. G. Veen- stra en S. Mulder. Gerritje Jansje Johan na, dochter van F. J. L. Nieuwkerk en S. C. Niehot. Martinus Johannes Maria, zoon van A. J. M. Witteman en J. G. M. Zonder- op. Ondertrouwd: A. du Prie jm. 24 j. en W. C. Bavelaar jd. 19 j. J. Riethoven jm. 24 j. en I. Moenen jd. 22 j. W. L. J. v. Hartingsveldt jm. 26 j. en C. J. Root jd. 20 j. J. Glasbergen jm. 22 j. en J. Stik- kelorum jd. 24 j. Gehuwd: Th. H. v. Schaik jm. en C. J. Brasker jd. K. v. Heijden jm. en E. P. M. Snijders jd. J. Karei jm. M. A. Schouten jd. A. J. Akkerman jm. en A. Abspoel jd. C. Brugman jm. M. Gijs man jd. W. Burgij jm. en G. v. d. Reij- den jd. A. Coster jm. en J. E. Kapaan jd. P. P. Devilee jm. en A. M. v. d. Meer jd. L. v. Duuren jm. en E. Velberg jd. J. Eekhof jm. en G. C. Hogenbirk jd. C. Enseling jm. en C. J. Koning jd. W. J. Flanderijn jm. en A. v. As jd. D. Gal- jaard jm. en M. G. Jongerheld jd. E. Gie- sen jm. en K. v. d. Holst jd. H. Gouw jm. en J. Eedert jd. J. J. Kettenis jm. C. J. J. Massaar jd. W. F. v. Klaveren jm. en C. Brouwer jd. E. M. Laman jm. en A. J. de Groot jd. J. Mark en M. S. Bekooij jd. D. J. Mooij jm. en A. G. D. R. Stol jd. H. Ie Nobel jm. en J. Taffijn jd. J. F. Ouwerkerk jm. en M. Visser jd. W. M. Pieters jm. en A. M. Kok jd. H. Ros jm. en A. M. Willard jd. H. Stikkelorum jm. en S. W. Meerloo jd. J. F Tisseur wedn. en J. C. L. Ober jd. G. Vuurpijl jm. en Th. M. Prins jd. M. Wijnands jm. en B. Trouwee jd. Overleden: J. van Staveren, wedn. 68 j. S. Noordervliet, hsvr. van A. Ruhl 91 j. D. Jonker, wed. van L. J. C. Gor don 69. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN MELKAUTO. Een zwaar, een licht gewonde. Vanmorgen om acht uur is op den Frie- schen straatweg onder Hoogkerk een auto bus, komende uit Grijpskerk in botsing ge komen met een melkauto. De botsing werd veroorzaakt doordat het uitzicht voor den bestuurder van de bus belemmerd werd door een aldaar passeerende vrachtauto. De chauffeur van de bus liep lichte, die van de melkauto, J. Dop uit Hoogkerk, zware verwondingen op D. is na ter plaatse verbonden te zijn, naar het Academisch ziekenhuis te Gro ningen overgebracht. De passagiers van de bus bleven onge deerd. De melkauto werd zwaar beschadigd en is door een kraanwagen weggesleept. De autobus, welke licht beschadigd is, kon de reis voortzetten. K.N.LL.M.-KARTEERINGSVLIEGTUIG ZWAAR BESCHADIGD. Inzittenden ongedeerd. De directie van de K.N.I.L.M. deelt mede: Het Fokker F. 7 karteeringsvliegtuig van de K.N.I.L.M., dat in Australisch Nieuw Guinea vluchten uitvoert voor luchtkarteeringsdoeleinden, is bij een lan ding te Kiunga, dicht bij de grenslijn tus schen het Australische en het Nedérland- sche gebied, zwaar beschadigd. De inzit tende leden der voor de luehtkarteerings- werkzaamheden noodige bemanning zijn allen ongedeerd. COMMISSIENOTEERING NEDERLANDSCHE BOTER. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 80 cent per kilo onveranderd. Buitenland DE DUITSCHE VOLKSVERHUIZING. KOPENHAGEN, 26 Oct. (A.N.P.) De Berlijnsche correspondenten van de „Na tional Tidende" en de „Berlinske Tidende" maken met nadruk melding van Hitiers voornemen, alle Duitsche minderheden naar het vaderland terug te brengen. De benoeming van Himmler als leider der or ganisatie van de repatrieering is speciaal geschied om ervoor te zorgen, dat dit voor nemen wordt uitgevoerd. Aan bezwaren van Duitschers zal in het geheel geen aan dacht worden geschonken. De Duitschers beweren, dat zij thans in hun Oostelijke gebieden plaats hebben voor 1.250.000 ge repatrieerde personen. Er zal consideratie gebruikt worden met de vroegere bewo ners van Zuid-Tirol, die gevestigd worden in het heuvelachtige gebied aan de Oost zeekust. ROME, 26 Oct. (A.N.P.) De richt snoeren voor dr tenuitvoerlegging van de Du'tsch-Italiaansche overeenkomst over de verplaatsing der Rijks- en Volks-Duit- schers uit het gebied van de Boven-Adige, zijn thans door den prefect van Bolzano en den Duitschen consul-gent raai in Mi laan bekend gemaakt. Aan deze richtsnoe ren gaat een verklaring vooraf, waarin o.a. gezegd v/ordt: De uitgewerkte richtsnoeren houden re- ke.nr.g met de algemeene en afzonde*!yke belangen van hen, die door hun vrijwillig besluit Duitsche staatsburgers worker en het gebied van de Boven-Adige willen verlaten, om zich raar het Duitsche Ryk Bent U onrustig? En niet meer beheerscht in Uw denken, handelen en spreken Neem dan terstond Mijnhardt's Ze-nu wtabletten Deze werken zenuwstillend, zenuwsterkend. Buisje 75 cent. Bij Apothekers en Drogisten te begeven Terwijl de Duitscse rrpenrimr den uitvocrigsten en kraehtdadigsten steun verleent aan hen, die naar het Gro' Duitsche Ryk terugkeeren, garan deert de Itahtiansche regeering de onaan- taslbr ar heid der verworven rechten van al degenen, die Italiaansche staatsburgers willen blijven. Tot 31 December 1939 moe- 'en alie in het gebied van de Boven-Adige geboren personen op ondubbelzinnige wjjze beslissen, of zij Italianen willen blyvsn of Uuitscher- villen worden. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERIJN. 26 Oct. (A. N. P.). Het opper bevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „De vijand heeft gisteren getracht de twaalf kilometer ten Westen van Voel- klingen dicht aan de grens gelegen hoogte, welke onze troepen den vorigen dag geno men hadden, 'terug te winnen^ Zijn aanval, ter sterkte van een bataljon, bleef nog op Fransch terrein in ons artillerie- en ma chinegeweervuur liggen. Overigens vallen er geen noemenswaardige gevechtshande lingen te vermelden." TURKIJE NEEMT MILITAIRE MAATREGELEN. ISTANBOEL, 26 Oct. (A. N. P.). Volgens een officieele verordening hebben zich tot gisteren alle weerbare mannen van c"3 lich tingen 1900 tot 1918 moeten melden, die tot nu toe nog geen militairen dienst had den gedaan. PARIJS, 26 Oct. (A. N. P.). Volgens een bericht aan de „Daily Mail" heeft Turkije aan de grens van Armenië 300.000 man ge concentreerd. TISO EERSTE PRESIDENT DER SLOVVAAKSCHS REPUBLIEK. BRATISLAWA, 26 Oct. (A. N. P.). Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: De vroegere voorzitter der Slowaaksche regeering, dr. Josef Tiso, werd heden door het Slowaak sche parlement eenstemmig tot president /an de Slowaaksche republiek gekozen. Daarmede heeft Slowakije zyn eerste staatshoofd gekreger en de voltooiing van zyn binnenlandschen opbouw bereikt PRESIDENT ROOSEVELT VANNACHT VOOR DE RADIO NEW YORK, 20 October (A.N.P) Pre sident Roosevelt zal Donderdagavond om 11 uur 03 New Yorksche tijd voor de ra dio spreken, d.i. Vrijdagochtend 4 uur 23 Amsterdamsche tijd. OVERSTROMINGEN IN DE BUURT VAN FLORENCE. MILAAN, 26 October. (A.N.P.) Een wolkbreuk heeft overstroomingen veroor zaakt in de buurt van Florence. De ge- electrificeerde spoorlijn naar Prato is ge stoord. Een vrouw werd door den bliksem ge troffen en gedood, terwijl twee van haar kinderen gewond werden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Oct. Groentcnveiling. Per i00 kg.: wittekool 2.20—2.70, roodekool 1.804.10, savoyekool f 2.103.90, groe- r.ekool 2.704.90, boerenkool 1.504.00 rapen 2.903.20, prei 1.5—3.8, kroten f 1.20—2.20, kroten, gekookt 48, uien r 0.803.70,, peen f 1.504.90, spruiten 2 —15,—, andijvie 24, sla 2—5, druiven 1426, snijboonen 21 -37, stokboonen t 2235, pronkboonen 58, stamboonen f 1846, witloof 823, postelein 10 12, spinazie 316, tomaten A 820, idem B 1022, idem C f 414, idem CC j 46, per 100 stuks: andijvie 0.401.80, bloemkool 1.5019.10, salade 0.301.80, knolselderie f 1.00—3.80, per 100 bos: kro ten 0.50—1.20, pieterselie 0.301.60, radijs f 0.801.20, selderie f 0.601.40, bleekselderie 4.5014.peen 1.50 5.60. DELFT, 26 Oct. Vee. Aanvoer: 55 run deren, 9 graskalveren, 93 nuchtere kalve ren, 336 magere varkens, 645 biggen, 29 schapen of lammeren, 15 geiten of bokken. Prijzen- kalfkoeien 140250, varekoeien j 80—150, vette kalveren 40—60 nuchtere kalveren 412, magere varkens 1658, fciggen 1016, geiten of bokken 312, Boter. Aanvoer 3 achtste vaten boter. Prijs 1.75 per kg. Handel vlug. GOUDA, 26 Oct. Vee. Aangevoerd in to taal 1011 stuks, waarvan 28 slachtvarkens vette van 32.533 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 316 magere varkens f 25—45, 553 biggen 10—13, Geldersche tijgen f 13—17, 21 runderen 130—170, 22 nuchtere kalveren f 59, 71 bokken of geiten f 25 per stuk. Handel stug. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) Londen 7 551 Berlijn75 50 Parijs 4 -8'/g Brussel 3143 Zwitserland 41 'M'/g Kopenhagen36.40 Stockholm 44 *8 Oslo 4J.80 New York1.883/s

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3