RECHTZAKEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN Lucht Verdediqinqs Fonds DINSDAG 24 OCTOBER 1939 DE i^OSCHE COTJFANï TWEEDE BLAD - PAG. 7 Teeltvergunningen in het Bloembollenbedrijf. Dé regeling der overschrijvingen. Eenige verduidelijking gewenscht. By circulaire van Zaterdag, 21 October j.l. heeft de Sierteeltcentrale aan de by haar als bloembollenkweeker ingeschrevenen mededeeling gedaan dat zij wederom aan vragen tot overschrijving van teeltvergun- ning in behandeling neemt. Er dient evenwel rekening mede te wor den gehouden, aldus luidt de circulaire, dat het bestuur het niet wenschelijk acht onge limiteerde teeltuitbreiding, toe te staan, om welke reden in het Bloembollensaneerings- plan 1939 (Teeltoverschrijvingsbeschikking) thans bepalingen zijn opgenomen, waarbij dit kan worden tegengegaan. De Nederlandsche Staatscourant bevat nu een besluit van den Minister van Economi sche Zaken, waarbij bedoelde bepalingen worden bekend gemaakt: De Minister van Economische Zaken; Gelet op het Bloembollensaneeringsplan 1939 (Teelt) en op het Bloembollensanee ringsplan 1939 (Teeltoverschrijvingsbe- schikking); Heeft goedgevonden: voornoemde beschikking te wijzigen in dier voege, dat art. 5 wordt gelezen als volgt: 1. De Centrale moet haar goedkeuring aan een aanvrage tot overschrijving van een vergunning, als bedoeld in de artikelen 2 en 4 van deze beschikking, onthouden, in dien: a) de aanvrager oï. de overnemer niet bij haar is aangesloten; b) de aanvrager of overnemer niet door haar is toegelaten tot de groep bloembol- ten telers; C) door de overschrijving zou worden gehandeld in strijd met eenige bepaling van de Landbouw-Crisiswet 1933 of van één der ter uitvoering dezer wet vastgestelde, maat regelen of met de strekking dezer bepalin gen; d) de aanvrager dan wel de overnemer zijn schulden aan de Centrale of aan het Landbouw-Crisisfonds niet ten volle heeft betaald, behoudens indien ter zake van die betaling ten genoegen van de Centrale een regeling is getroffen. 2. De Centrale kan haar goedkeuring aan een aanvrage, als bedoeld in het eerste lid, onthouden, indien: a) de zekerheid of een ernstig vermoe den bestaat, dat de aanvrage niet geheel vrijwillig is geschied; b) de inwilliging van de aanvrage niet wordt geacht te zijn in het belang van den aanvrager, van den overnemer of van het bloembollenvak; c) binnen één maand na het binnenko men van de aanvrage bij de Centrale door belanghebbenden bij het bedrijf van den houder dér vergunning gegronde bezwaren tegen de overschrijving zijn aangevoerd, in verband met door hen ten gevolge daarvan te lijden schade, terwijl het gerechtvaardigd belang van den aanvrager daartegen niet voldoende opweegt; d) overnemer, tevens uitoefenende het landbouw-, dan wel of zoomede het tuin bouw-, het bloemkweeker ij - of boomkwee- kerijbedrijf, slechts in het bezit is van een vergunning voor het met bloembollen bete len van een oppervlakte, welke minder be draagt dan vijf ten honderd van de opper vlakte, welke zijn geheele bedrijf omvat; e) de oppervlakte, welke overnemer met bloembollen zou mogen betelen, na in gevolge goedkeuring van de in behandeling zijnde aanvrage, overschrijving van teel- recht te zijnen gunste te hebben verkregen, de groote van 50 aren zou blijken te over schrijden; f) indien krachtens alle gezamenlijke, tijdens den duur van het loopende teelt jaar ten gunste van overnemer reeds plaats ge had hebbende overschrijvingen van teel- recht, met inbegrip van die welke het ge volg zou zijn van de in behandeling zijnde aanvrage, op naam van overnemer in to taal zou blijken te zijn overgeschreven meer dan tien ten honderd van de oppervlakte aan teeltrecht, welke bij den aanvang van het teeltjaar reeds te zijnen name stond. De lezing van deze beslissing verdeelt haar duidelijk in 2 aparte gedeelten n.l. het eerste, imperatieve gedeelte, waarin de gevallen zijn opgenoemd waarin altijd een verzoek om overschrijving zal worden ge weigerd. Dit gedeelte geeft geen moeilijkheden. Het tweede gedeelte, waarin een aantal gevallen worden opgenoemd, waarin de Sierteeltcentrale verzoeken om overschrij ving kan weigeren. Deze bepalingen zyn niet geheel en al duidelijk, en eenige opheldering omtrent deze bepalingen wordt zeer gewenscht ge acht. Welke belanghebbenden worden b.v. be doeld in alinea c van dit lid? Zijn het werknemers in een bedrijf die door totale overschrijving van de teeltvergunning hunner patroon werkloos zouden worden? Of is het de hypotheekhouder die bezwa ren kan maken? Ook een nadere uitleg van alinea e ls noodzakelijk; men zou hieruit kunnen le zen dat aan een kweeker die reeds 350 R.R. of meer teelt geen verdere teeltver gunning gegeven zou worden, welke bepa ling dan zeker in strijd zou zijn met alinea f. Trouwens: ook hier een vraag: „de aan vang van het teeltjaar" wordt daar 1 Aug. mede bedoeld? D.w.z. mag die limiet van Het noodlot van den pastoor van Ramzin Oorlogsnovelle Goedgekeurd, eerwaarde! Kon de Pastoor van Ramzin zich nog wel voorstellen, dat het pas enkele weken ge leden was, dat de officier van gezondheid den pastoor had goedgekeurd voor den dienst? Het was nauwelijks zestien dagen geleden, dat de pastoor van het dorpje Ramzin met zijn driehonderd inwoners af scheid had genomen van zijn parochianen in een stampvolle kerk. Niet alleen de ouderen waren naar de laatste godsdienst oefening gekomen, ook de kinderen. Zelfs de allerkleinsten waren aanwezig op moe ders arm. En nu zit de pastoor van Ramzin hier al leen, ver van zijn parochianen, aan het front. Hij heeft geen vrijstelling van den dienst kunnen bekomen; men heeft hem zelfs niet toegestaan, dienst te nemen bij het Roode Kruis. In de eerste dagen was het hard voor den pastoor van Ramzin, om mee te mar- cheeren met de soldaten. Een zenuwtrek kwam op zijn gelaat en is daar nog niet verdwenen toen hij voor de eerste keer plaats nam achter een werkelijk geladen mitrailleur. Hij richtte de mitrailleur op de loopgraven vóór hem. Daarginds! Daar was beweging! Vuur! riep de commandant. Jawel, hij vuurde, zijn hand beefde, een hand, waarop de H. Olie der priesterwij ding rustte. En even stokte het vuur uit de mitrailleur toen de pastoor van Ramzin daarginder een man zag tuimelen, achter over terug in de loopgraaf. Was hetzyn mitrailleur? Een oogen- blik zag hy niets meer, zyn rechterhand tastte naar zijn hoofd, maar in het zelfde oogenblik stond de commandant naast hem en riep: Vooruit, vuur! En dan schoot hij weer, terwijl zyn oogen pijn deden en zijn handen trilden. Die han den van den pastoor van Ramzin.... Zii hadden nog nooit niets anders gedaan dan gezegend en geholpen. In den morgen van iederen dag hadden zij iets Wits omhoog geheven, een Hostie. In den middag had den zij de zegen der Absolutie gegeven aan biechtelingen; woorden van troos* had hy met zijn handen onderlijnd; Doopwater had hy uitgestort over kleine kinderen. En nu spreiden zij ineens dood en ver derf en betasten het ruwe ijzer van een mi trailleur. Maar die eerste dag ging voorbij, en een tweede dag kwam. Een dag zonder H. Mis, maar een dag met een mitrailleur. Des avonds, als de strijd luwde, hadden de handen zich weer gevouwen tot een ge bed. Het was bekend geworden, dat de stil le man in de derde compagnie eer priester was, en nu kwamen na het vallen van de duisternis de soldaten naar hem toe. Som migen spraken hun biecht, anderen vroe gen zijn zegen. Aan allen legde hij zijn handen op het hoofd, alsof hij door deze daad ©enigszins wilde goedmaken, wat zijn handen overdag moesten misdoen. De handen van een priester zijn teere handen, zij dragen het Allerheiligste en wennen moeilijk aan oorlogswerk. Maar in de uren van de nacht, als de aanval ten minste onderbroken werd, dan vonden zij hun bestemming terug. En opnieuw lag er een glimlach op het vermoeide gelaat van den pastoor van Ramzin. En toen kwam die fatale dag, die twaalf de September. De troepen waren terugge trokken. De vijand vocht op de grond, waar de pastoor van Ramzin eens rondging van boerderij tot boerderij, om zijn parochianen te bezoeken. Op den dag, dat de compagnie van den pastoor moest terugtrekken, op den dag nadat zyn 'loopgraaf aan den rand van het dorp Ramzin gelegen had en toen de pas toor even de gelegenheid had gekregen om een stola te halen in de half verwoeste pastorie, kwam er een bittere trek om den mond van den pastoor. Hij vocht om iedere meter grond die hij kende. Sommige huizen waren zóó tot puin geschoten, dat er geen ingang meer te on derscheiden viel. Maar de pastoor van Ram zin had geen dorpel noodig om de deur te kennen. In zyn geheugen stormden de her inneringen. Daar stond de wieg van Iljin, twee maanden geleden. Hier was het py- penrek van den ouden Swatki, dien hij eens in de maand opzocht. Daarginder was de schuur van Marka, die op het koor zong. Maar de compagnie moest terug. Op de grond van Marja, in de kamer van Swatki en op de plaats van Iljins wieg lag nu de vijand. Mitrailleurs en stukken geschut waren in den nacht aangevoerd en dreigend stak de loop van een klein kanon uit het raam van het groote huis, waar nog enkele weken geleden de burgemeester woonde. Van tijd tot tijd schoten de jongens van de derde compagnie op de kerktoren van Ramzin, als men vermoedde dat er een wacht naar boven was geklommen om de linies te overzien. Hy heeft geen tranen in de oogen, als hij ziet hoe zijn kérk beschoten wordt. Maar het hart van den pastoor klopt met hevige slagen. Daér staat het altaar, daar staat het Madonnabeeld, dat hijzelf heeft uitge sneden uit ruw hout, omdat zyn parochia nen geen geld hebben om een mooi beeld te koopen. Temidden van het krijgsgewoel denkt hij 10 ten honderd genomen worden van he' teeltrecht voor het inkrimpingsbesluit? Zeer waarschijnlijk is dat de bedoeling. In ieder geval blijkt uit deze bepalingen dat de Sierteeltcentrale kan waken voor het verdwijnen van vele kleinere kwee kers en dat zij haar medewerking zal kun nen weigeren aan pogingen om de bollen teelt in handen van enkelen te brengen. aan de bloemen en de kaarsen, die er om heen stonden bij de inwijding van het beeld. Hij denkt aan de boeren uit de ar.dere dor pen, die waren bijeengekomen om het werk van den pastoor van Ramzin te bewonde ren. Vuur dan toch op den toren! Zie je dan niet dat daar menschen zyn! De commandant staat naast hem. De hand van de pastoor van Ramzin weifelt aan de mitrailleur. Schieten op zijn e'gen toren, op zijn eigen altaar, op zyn eigen Madonnabeeld! Neen! Met de handen voor zijn oogen valt hy snikkend naast het geschut in de loopgraaf. Vooruit! buldert de commandant. Maar er is geen woord te krijgen uit het schokkende lichaam van den pastoor van Ramzin. De opgepropte zenuwen van deze eerste oorlogsweken komen in opstand. Hy wil niet, hy kan niet. Door zyn betraande oogen ziet hy, hoe de commandant zijn revolver neemt. Voor de laatste keer! Vuur! Een granaat springt uiteen voor de loop graaf. De vijand valt aan. Een nieuw be vel klinkt: tegenaanval! De derde compagnie springt op, de pas toor wordt soldaat. Hij stormt vooruit, zoekt dekking in de nieuwe granaattrech ter, een handgranaat vast geklemd. Weer vooruit! Een leger van helden valt onder razend mitrailleurvuur. Het is nog niet voorby. Het doel is nog niet bereikt. Ramzin!!! De pastoor is gewond aan zijn arm, maar hij voelt het niet, hij ziet niets meer dan alleen die kerktoren, recht voor hem. Zijn hand grijpt de bajonet. Man tegen man. De vijand wijkt. Weer vooruit! De pastoor van Ramzin loopt nu voor aan, hij valt, kruipt dan verder over het veld. Bloed stroom* over zyn gelaat en met een zwaaiende hand probeert uij de oogen uit te wisschen. Nog staat daar de kerk toren, de vijand daarachter wijkt. Nog is de aanval niet voorbij. De vijand zoekt dek king in de loopgraven van gisteren. Het dorp is weer in handen van de derde compagnie. Een gewonde sleept zich nog verder naar voren. Bloed en modder plak ken op zyn gelaat. Hy valt neer. Op de trappen van de kerk, viel» bij zijn altaar en vlak bij zijn eigen Madonna sterft de pastoor van Ramzin. Op het be bloede gezicht ligt eer glimlach. Het was immers niet de commandant van de derde compagnie, die hem als deserteur wilde dood en. Het -was de vijand, die hem sterven liet in zijn eigen dorp Ramzin.... Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijlt ons. Oordeelt allereerst U zeil. Vestig uwe oogen op Uw zeil en wacht U de daden van anderen te beoordeelen. Hij, die anderen oor deelt, doet nutteloos werk, bedriegt zich dikwijls en zondigt licht die zichzelven onderzoekt en oordeelt, werkt altoos met vrucht. Thomas k Kempis. Vrijwillig in de gevangenis Het zal niet dikwijls voorkomen, dat niemand vrijwillig (zij het tegen vergoe ding van 150 gulden) zijn intrek neemt in de gevangenis. Toch was de zaak, die van ochtend voor de Haagsche recntbank dien de, het tweede den officier van justitie, mr. Blok, bekende geval van vervanging. De verdachte, L. K., liet verstek gaan. Hij had een maand in de strafgevangenis te Scheveningen doorgebracht, waarbij hy zich uitgaf voor een zekeren W. uit Goes, die tot die maand was veroordeeld. Hy had de namen, voornamen, geboortedata enz. van den verd. en diens ouders, kin Ieren en verdere familieleden uit het hoofd ge leerd, een portefeuille met naamkaartjes, brieven en kwitanties van W. in den zak gestoken en een met den naam van W. ge graveerde sigarettenkoker als bewijsstuk in bruikleen gekregen. Aldus geestelijk en materieel uitgerust klopte hy op de ;oor ten van de strafgevangenis, waar hij vol gens de regels werd opgenomen. Doch, evenals in het eerste geval, kwam ook hier, aldus mr. Blok, het bedrog aan het licht. De officier van justitie wees er in zijn re quisitoir op, dat zoo iets niet gemakkelijk gelukt. In dit geval heeft de verd. zich niet alleen gelegimiteerd met uit het hoofd geleerde gegevens, doch ook met de papie ren, de portefeuille en den sigarettenko ker van den veroordeelde. Bovendien ver- toonen de veroordeelde en de verdachte eenige gelijkenis. Nu heeft de oorspronke lijk veroordeelde zijn straf alsnog te on dergaan en hi} is de 150 gulden, die hij aan K. betaald had om te zitten, kwijt. K. heeft een maand in de gevangenis gezeten, zonder veroordeeld te zijn en staat nu te recht voor oplichting; immers hij heeft voedingsmiddelen en arbeidsloon ontvan gen, waarop hij geen recht had. Daar hij reeds een uitgebreid., strafregister had, eischte de officier zijn veroordeeling tot een gevangenisstraf van zes maanden. Uitspraak 7 November. LEIDEN. Geboren: Jan Pieter z. van P. J. Mink en J. H. Webbers Jan Bernhard Frede- rik Nicolaas z. van B. H. Engberts en J. Bloemink Maria Helena d. van J. J. v. Tongeren en J. Westdorp Jaap Willem Jan z. van W. F. Verhey van Wijk en R. Boelstra Henricus Clemens z. van J. A. v. Veggel en C. D. Kok Hendrik z. van J. Boekkooi en S. B. Teijn Cornelia Wilhelmina d. van P. Steeneveld en W. Lit Margjen d. van A. de Hejj en E. Tober Cornelis z. van G. Jansen en C. Roos Jan z. van E. P. Bakels en C. A. M. Uittenbogaard Jacob z. van D. v. Duijn en W. C. Zwetsloot Johannes Ni colaas Jeroen z. van J. Caspers en J. Hoog kamer Cornelia Susanna d. van H. A. Akerboom en C. A. Staphorst Korstiaan Souferijn Hendrik z. van A. J. Engelvaart en C. Schippers. Overleden: K v. Bentem hsvr. van A. W. Sierman, 82 j. OVERTREDING VAN DE WET OP HET UITVERKOOPEN. Geen vóór-verkoop voor vaste klanten. De Haagsche kantonrechter, mr. H. Ferguson, heeft heden schriftelijk vonnis gewezen in de op 10 October behandelde zaak tegen den 57-jarigen W. H. L., direc teur van een groot kleedingmagazijn te Den Haag. Den heer L. was ten laste gelegd, dat hy eind Juni van dit jaar een circulai re aan de klanten van dat magazijn had ge stuurd, waarin mededeeling werd gedaan, dat de seizoenopruiming np 15 Juli zou be ginnen. In de eerste plaats wilde men de vaste cliëntèle \an de lage prijzen laten profiteeren, waarom deze werd uitgenoo- digd van 1 Juli af een keuze uit de collec ties te maken. Dit komt dus daarop neer, dat de heer L. een verkoop in verband met de seizoenwisseling op een datum ge legen vóór 15 Juli 1939 heeft gehouden. De ambtenaar van het openbaar ministerie had veroordeeling gevraagd tot een geld boete van vijftig gulden of twintig dagen hechtenis. De kantonrechter overwoog in zijn von nis, dat het houden van een verkoop, in wezen niet anders is dan de koopers in de gelegenheid stellen om een keuze te doen. Verd. hield dus een uitverkoop in ver band met de seizoenswisseling op een ver boden datum. De kantonrechter achtte het ten laste gelegde bewezen en veroordeelde verd. conform den eisch tot een geldboete van vijftig gulden suhs. twintig dagen hechtenis. LEIDEN, 24 Oct. Groentenveillng. Per 100 kg.: wittekool 2.303.70, roodekool 1.004.90, savoyekool 1.80—4.20, groe- nekool 2.205.10, boerenkool 1.50 4.00, rapen 3.003.30, prei 1.503.90, kroten i 1.002.40, kroten, gekookt 26, uien 0.803.80, peen 1.50—5.40, sprui ten 318, andijvie 2—3, sla 24, Nero 6.308.10, druiven 1220, snijboonen 1337, stokboonen 1836, pronkboo- nen 310, stamboonen 1242, witloof 823, postelein 812, spinazie 5 18, tomaten A 414, idem B 418, idem C 4—10, idem CC 4—8, per 100 stuks: andijvie 0.501.90, komkommers 1.00 3.80, bloemkool 1.5018.90, salade 0.30 1.80, knolselderie f 1.003.70, per 100 bos: kroten 0.501.20, pieterselie 6090 cent, radijs 0.701.40, selderie f 0.40 1 30, bleekselderie 4.5017.00, peen 1 —5.70. 24 Oct. Vette Varkens. Aanvoer 195 totaal waarvan 180 zwaar 6366 cent per kg. leven-1 gedwicht en 15 licht. Handel tamelijk. ROTTERDAM, 24 Oct. Vee. Aanvoer: 5121 totaal, 119 paarden, 19 veulens, 1615 magere runderen, 950 vette runderen, 35 vette kalveren, 471 graskalveren, 1244 nuch tere kalveren, 582 schapen en lammeren, 1 v arken 85 bokken en geiten. Pry zen per kg.: vette koeien 74, 60 en 38—48 cent, vette ossen 68, 62 en 4050 cent, stieren 65, 54 en 44 cent, vette kalveren 95, 75 en 5065 cent, schapen 45, 40 en 35 cent, lammeren 50, 45 en 40 cent, graskalveren 43 en 34 cent, nuchtere kalveren 38, 32 en 27 cent, siachtpaarden 57, 49 en 37 cent. Prijzen per stuk: schapen 262015; lammeren 181410, nuchtere slacht- kalveren 974, nuchtere fokkalveren 17—14—10, siachtpaarden 250—195— 125; werkpaarden f 390275175, hitten f 255—225—135; stieren 305—225—145, kalfkoeien f 2.45175130; melkkoeien f 235—175130; varekoeien f 195—135115 vaarzen J4012090; pinken 10080 60; graskalveren 452515; bokken of geiten 1174. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer korter, handel flauw, prij zen prima koe 80 cent, prima ossen 72 cent; stieren aanvoer gelijk vorige week, han del lui, prijzen le kwal. prijshoudend, 2e en 3e kwaliteit iets lager; vette kalveren aanvoer iets kleiner, handel stroef, prijzen onveranderd prima 1.05; schapen en lam meren aanvoer korter, handel kalm, prij zen als gisteren; nuchtere slacht- en fok kalveren aanvoer iets grooter, handel traag en prijzen dalende; paarden aanvoer klei ner, handel slecht, prijzen terugloopend; kalf- en melkkoeien aanvoer kleiner, han del zeer stil, prijzen stabiel; varekoeien aan voer gelijk vorige week, handel stug, pry- Izen le kwal. constant, 2e en 3e kwal. lager; vaarzen en pinken aanvoer flink, handel sleepend, prijzen overandend; graskalveren aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen jets lager; bokken of geiten aanvoer kor ter, handel matig, pry zen als vorige week. 's HERTOGENBOSCH, 24 Oct. Boter. Aanvoer 12.275 kg. Prijzen: hoogste 1.64, laagste 1.50 en midelprijs f 1.63 per kg. wgjwjT-30dèê ui. d/u Gy(Vpp Ouu S&St BODEGRAVEN, 24 Oct. Kaas. Aange voerd 226 party en Goudsche kaas, alle met ryksmerk, totaal 10170 6tuks, wegende Cl 530 kg. Prijzen met rijksfherk le soort f 3234, idem 2e soort f 2931, zwaardere tot 35.Handel matig. BOSKOOP, 24 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 40 72 cent, Hadley 4070 cent, Briarclif 2031 cent, Butterfly 4061 cent, Rosa- landia 3045 cent, Florex 4056 cent, Euith Helen 4060 cent, Aug. Noack 25 37 cent, Else Poulsen 1531 cent, Ellen Poulsen 1625 cent, Rosa Mundi 2045 cent, Ingar Ohlson 3056 cent, Chrysan ten, grootbloemig 4070 cent, idem tros 1522 cent, Cotoneaster 4556 cent, Cle matis Prins Hendrik f 0.801.30, Clema tis The President 5 cent, Clematis Le Coultre 52 cent, Pernettla per stuk 813 cent. HAZERSWOUDE, 23 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 1844 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.305.70, eendeneieren 3.754.00 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 23 Oct Groenten- veiiing. Per 100 stuks: bloemkool I 13.10 -19.10, idem II 6.4010.90, bospeen 4.20—6.60, andijvie 0.90—1.40, per kist \an 20 kg.: waspeen 3085 cent kroten 4l>65 cent, per 100 kg.: roodekool 2.50 —3.10, gelekool f 2.503.00, groenekool j 3.904.80, uien 2.003.00, per kist van 6 kg.: boerenkool 1119 cent LEIDSCHENDAM, 23 Oct Groentenvel- ling. Gele komkommers le soort 2.30— 3.60, 2e soort 1.201.80, kropsla f 0.70 1 80, peen 2.304.60, bloemkool le soort f 7.107.40, 2e soort 2.50—3.10, tomaten midd. 4.806.90, gr. ronden 4.907.20, 2e soort 2.504.10, 3e soort 2.bon ken 3.004.50, andijvie per 100 1.10— 3.60, andijvie per kg. 23 cent spinazie per 4 kg. 38—59 cent, postelein 1112, snijboonen 2732 cent, spercieboonen 38 43 cent, prei 2.102.60. selderie 5090 cent, druiven 9.8010.60 bleekselderie 4.10—6.50. LOOSDUINEN, 23 Oct Groentenveiling. meloenen 49 cent per stuit, stokprinces- sen 48, stamprincesse n 1842, snijboo nen 2127, pronkboonen f 1.504.50, schorseneeren le soort 14.5018.40, idem 2e soort f 5.006.80, jonge tomaten A 15 - 21, idem B 15.80—21.40, idem C 12— 18.40, idem CC 4.607.60, idem bonken 5.2014.20, druiven, blauwe le soort 16 —20, idem 2e soort 10—14, idem witte 3435 per 100 kg., spinazie 2545 cent per 4 kg., postelein 5675 cent per 6 kg., salade 30—70 cent per 100 krop; peen 2 204.00, selderie 0.501.00, pieter selie 1.102.00 uer 100 bos, knolselderie 2.00—2.60 per 100 stuks, prei 3.10—3.90 en andijvie f 0.301.80 per 100 kg., andij vie 3.003.50 per 100 struik, stoofsla 12 - 14 cent per 6 kg., boerenkool 1226 cent per 7 kg., uien 1.70—1.90 per 100 kg. TER AAR, 23 Oct. Centrale Veiling. Spinazie 3135 cent, andijvie 721 cent boerenkool 911 cent, snijboonen 2.30 2.80, witte pronkers 1545 cent, uien 1 3.30, prei f 1.70, spruitkool 13.roo dekool 2.30—2.60, wittekool 3.00—3.20, cavoyekool f 2.90, kroten 0.902.30, breek peen 5090 cent, bospeen f 1.001.70, sel derie 3090 cent, bloemkool f 1.5017. tomaten 2.006.0, sla 0.301.80. VINKEVEEN, 23 Oct. Groentenveiling. Karsnijboonen 2530, idem stek f 1319, pronkboonen 3.005.50, tomaten f 4.00 10.80, spinazie 6.2517.postelein 8.40, groenekool f 3.10, roodekool f 3.20 en koolrapen 1.70 per 100 kg., bloemkool 2.1014.90, andijvie 0.301.50, bleek selderie 15 per 100 stuks, peen 1.00 —5.20, pieterselie f 0.70 per 100 bos, witlof 9.5025.per 100 kg. yHetLuchtverdedigings- fonds stelt jongelui financieel in staat tot vlieger opgeleid te worden. yEen versterking van de vlieger-reserve is ver sterking van onze Neu- ytraliteit. Zendt Uw bijdrage aan het I;F f» Postgiro 287177. Den Haag, ten name van Jq Vereeniging voor Nationale Veiligheid^

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7