STADS NIEUWS L Academienleuws BINNENLAND AGENDA DINSDAG 24 OCTOBER 1939 DE LEIDSCHE COURANi EERSTE BLAD - PAG. Z sN Abonnem'mtsprijs: voor L«tdeo 18 cent per week; 2.5J per kwartaal. Bij onxe agenten /O cent per w**k; f U.60 per kwartaal. Franco per po»t t 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïü Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeel ingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER 7 KOULER MET REGENBUIEN. De Bill seinli Verwachting: Zwaarbewolkt met opklaringen, enkele regenbuien, geleidelijk kouder, meest ma tige Westelijke tot Noordelijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: regenbuien, krachtige N. W. wind, 9 gr. C. Vlissingen: matige regen, krachtige N.W. wind, 10 gr. C. De Bilt: matige regen, matige N. W. wind, 9 gr. C. Groningen: mist, zwakke W. Z. W. wind 8 gr. C. Maastricht: lichte regen, matige W. Z. W. wind, 10 gr. C. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Het depressiegebied over de Noordelijke IJszee verplaatste zich in Oostelijke rich ting. verder. Het minimum, dat thans be gint op te vullen, ligt ten Noorden van Scandinavië. Het storingsfront was heden morgen het Noord-Westelijke deel van ons land gepasseerd, hetgeen met vrij veel re gen gepaard ging. In onze omgeving werd het daarbij veel zachter. Het genoemde front wordt over Scandinavië door een koudefront gevolg. De koude luchtmassa's, aie uit Noordelijke richtingen over' de Poolzee worden aangevoerd, dringen daar bij steeds verder naar het Zuiden en Oos ten door. Op Noord-IJsland en Janmayen v/as de temperatuur beneden het vriespunt gedaald. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Azoren nam iets in beteekenis toe. Een uitlooper van dit gebied strekt zich ever Zuid-West-Europa uit. Het depressie- gebied over Hongarije en de Adriatische Zee verplaatste zich naar den Balkan. Vooral in de Karpaten, het bergland van Yoego-Slavië en in Zuid-Italië kwamen zware regens voor. LUCHTTEMPERATUUR 10.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 5.19 uur tot Woensdagmorgen 6.10 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Woensdag 25 Oct. voorm. 0.45 en nam. 1.10 uur. Maan op 3.35 uur Woensdagmiddag. Maan onder 4.37 uur Donderdagochtend. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Pharmacie mej. J. J. C. v. Weel, Den Haag: doctoraal examen Rechten: de heer A. M. J. Post Uiterweer, Delft; candidaatsexamen Rechten: de dames M. H. Middendorf, Rotterdam, M. Windhorst, Bodegraven en de heer J. Tromp Meesters, Arnhem. FINANCIËN EN ECONOMIF JAPANSCHE YEN AAN DEN DOLLAR GEKOPPELD. Het Japansche kabinet heeft besloten dat de Yen, welke tot nu toe gekoppeld was aan het pond sterling, met ingang van vandaag gekoppeld zal zijn aan den Ameikaanschen dollar. REGELINGSCOMMISSIES INGESTELD. De minister van Economische Zaken heeft ingesteld een regelingscommissie inzake den uitvoer van melkproducten, en heeft in de ze commissie benoemd: Tot lid, tevens voorzitter: H. Sparrius te Vlaardingen; tot lid, tevens onder-voorzit ter: P. Okkinga te Bedum; tot leden: ir. A. Cats te Leeuwarden, S. Hepkema te Leeu warden, J. Noordam te Rotterdam en J. Paulussen te Bergeijk en tot secretaris: ir. M. de Vos te 's-Gravenhage. Voorts is ingesteld een regelingscommis sie inzake den uitvoer van kaas. In deze commissie zijn benoemd: tot lid, tevens voorzitter: J. Anema te Leeuwarden; tot lid tevens onder-voorzitter: W. van Wij nen te Gouda; tot leden: C. Kroon te Hoorn, A. H. van der Most te 's-Gravenhage, S. Nij- holt te Leeuwarden en tot secretaris: ir. M. de Vos. te 's-Gravenhage. Ten slotte is ingesteld een regelingscom missie inzake den uitvoer van boter. In deze commissie zijn benoemd: tot lid tevens voorzitter: S. Nijholt te Leeuwar den; tot lid tevens onder-voorzitter: ir. A. Cats te Leeuwarden; tot leden: P. Lettinga te Amsterdam, K. van der Meulen te Leeu warden, G. Steegmans te Roermond en tot secretaris: ir. M. de Vos te 's-Gravenhage. De taak van bovengenoemde regelings commissies bestaat in het verstrekken van adviezen van internen en technischen aard betreffende den uitvoer van boter aan: a. den minister; b. den regeeringscommissaris voor den akkerbouw en de veehouderij; c. de stichting Nederlandsche Zuivelcentrale (afdeeling zuivel), zoomede tot het verlee- nen van bijstand aan voornoemde stichting bij de uitvoering der buitengewone maatre gelen ten aanzien van den uitvoer der be treffende artikelen. BLIJVEN DE TEELTBEPERKINGEN GEHANDHAAFD. Regeering beraadt zich. De vraag, of in de huidige omstandighe den verschillende der bestaande teeltbeper- kimgen behooren te worden opgeheven of althans verzacht, n.aakt een voorwerp van onderzoek uit bij den minister van Econo mische Zaken. De gewijzigde omstandigheden hebben de regeering opnieuw aan een onderzoek te onderwerpen. Reeds zijn twee contingentee- ringen, waarvan de geldigheidsduur op 1 October j.l. afliep, niet opnieuw verlengd, terwijl binnenkort wellicht nog een aan tal invoerbeperkingen zal verdwijnen. In afwachting daarvan wordt thans reeds een zoo soepel mogelijk standpunt ten aan zien van de verleening van conseiten inge nomen. Inmiddels is evenwel gebleken, dat de contingenteeringen als zoodanig nog niet kunnen worden gemist. Over de wenschelijkheid tot instelling van een crisisrechtspraak beraadt de regeering zich nog. Naar haar voorloopige indruk staat de noodzakelijkheid hiervan nog niet vast. PRUSVERHOOGING DROGERIJ GARNALEN. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is de de aankoopprijs van gedroogde garna len, welke de Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee van de garnalendrogers overneemt, verhoogd van f 12.25 tot 14 per 100 K.G. Ook de minimumprijs voor welken de gamalenvisschers hun product aan de garnalendrogers verkoopen, heeft een verhooging ondergaan, n.l. van 1.75 tot 2. en van 2.10 tot f 2.42 1/2. Deze verhoogde prijzen gelden alleen voor die garnalen, welke de gamalenvis schers na 23 October hebben aangevoerd. Voor de overige garnalen zal nog de oude prys worden vergoed. HUIDENBESCHIKKING. De minister van economische zaken deelt mede, dat in de huidenbeschikking 1939 no. 1 enkele wijzigingen zijn aangebracht, waarbij o.a. bepaald is, dat het, in afwij king van het desbetreffende verbod, aan slachters in den vervolge geoorloofd is cm schapenvellen, afkomstig van door hen zelf geslachte schapen, zonder vergunning te verkoopen, af te leveren of te vervoe ren, mits kan worden aangetoond, dat deze huiden bestemd zijn voor een der door het rijksbureau voor huiden en leder nog na der bekend te maken ontvangplaatsen.of voor een bij het rijksbureau ingeschreven agent of handelaar in huiden. De aandacht wordt er voorts nog op ge vestigd, dat slachters huiden met uitzon dering van schapenvellen afkomstig var door henzelf geslachte dieren, slechts zon der vergunning zullen mogen verkoopen of afleveren, indien de verkoop of afleve ring geschiedt aan bij het rijksbureau in geschreven handelaren of agenten in hui den. Verkoop of aflevering van huiden aan huidenblooters en aan lederfabrikanten is derhalve niet langer zonder vergunning geoorloofd. GASMASKERS NOODIG VOOR IEDEREEN. Vragen aan den minister. De heer Steinmetz heeft aan den minis ter van Binnenlandsche Zaken de volgen de vragen gesteld: Is het waar, dat de regeering de dienst der posterijen heeft ingeschakeld voor de distributie van gasmaskers onder de be volking, en dat is bepaald, dat deze mas kers bij die dienst slechts verkrijgbaar zullen zijn tegen betaling van 5.50 of 3.50, naar gelang van de gewenschte uit voering? Indien de voorgaande vraag in bevesti- Otticieêle CrlsispubUcatles VOEDER VOOR PLUIMVEE EN KONIJNEN. De Minister van Economische Zaken maakt het volgende bekend. Zooals bekend kunnen diegenen, die niet aangesloten zijn bij een landibouw-crisisorganisatie en die minder dan 25 stuks groote hoenders of groote eenden bezitten of kalkoenen houden en tevens alle houders van siereenden dwerghoenders, sierduiven, postduiven, fa zanten, ganzen, zwanen, parelhoenders, pauwen en konijnen bij den provincialen voedselcommissaris of bij den plaatselijken bureauhouder geen toewijzingsbiljet voor veevoeder ontvangen. De winkeliers (vereenigingen), welke aan genoemde dierenhouders voeder willen ver strekken, kunnen voeder betrekken door zich te wenden tot de afdeeling Veevoeder distributie van het Rijksbureau Voedsel voorziening, Sectie Bijzondere Diergroepen, van welke afdeeling de heer P. J. Wijk, Spelderholt 9 te Beekbergen de leider is. Deze afdeeling stuurt den winkeliers (ver eenigingen) een lijst, welke, met de namen van alle klanten (leden) en verder volgens de daarbij gegeven voorschriften ingevuld, teruggezonden moet worden aan den heer P. J. Wijk te Beekbergen. De winkeliers (vereenigingen) ontvangen dan een toewij zing, waarop zy een zekere hoeveelheid voeder kunnen betrekken. Op dezen gang van zaken wordt nogmaals de aandacht gevestigd, daar lijsten, welke na 1 November a.s. binnenkomen, niet meer aanvaard worden. Ieder winkelier (vereeni- ging) dient dus ervoor zorg te dragen, dat vóór genoemden datum de klantenlijsten door den heer Wijk zijn ontvangen. 's-Gravenhage, 23 October 1939. gende zin wordt beantwoord, is dan bij de voorbereiding van de bedoelde regeling niet overwogen, dat vele burgers zich een uitgave van deze aard niet kunnen ge troosten, in het bijzonder niet, voorzoover zij zich in verband met de samenstelling van hun gezinnen meer dan een gasmasker zouden moeten aanschaffen? Is de minister bereid, alsnog zoodanige maatregelen te treffen, dat wordt voorko men, dat de mogelijkheid van aanschaffing van gasmaskers afhankelijk is van de fi- nancieele draagkracht der betrokkenen? GASMASKERS EN ANDERE ARTIKELEN OP LUCHTBESCHERMINGSGEBIED. Wij vernemen van goed ingelichte zijde: Uit het dezer dagen gepubliceerde be richt, dat gasmaskers via de postkanto ren zouden worden gedistribueerd, zou de indruk kunnen worden gevèstigd, dat dit do eenige wijze zou zijn voor de distri butie van gasmaskers. Wij kunnen thans mededeelen, dat het geenszins in de bedoe ling van de regeering ligt om op deze wijze een soort monopolie voor de distributie van gasmaskers te scheppen. Het is inte gendeel het voornemen, om de Nederland sche vereeniging voor luchtbescherming en haar afdeelingen te blijven inschakelen, zoowel voor het verstrekken van gasmas kers als voor de distributie van and-re ar- tike'en op luchtbeschermingsgebied. Bovendien zij gemeld, dat het verstrek ken van gasmaskers en andere luchtbe schermingsartikelen aan on- en minvermo genden de bijzondere aandacht van de be voegde instanties heeft en dat binnenkort nadere mededeelingen dienaangaande zul len velgen. NIEUWE BELGISCHE GEZANT TE 'S-GRAVENHAGE. De Belgische gezant te Kopenhagen, de heer L. C. Nemry, is benoemd tot Belgisch gezant te 's-Gravenhage, in opvolging van baron J. Herry. WERNEMENDE MIDDENSTAND. Diocesaan congres te Haarlem. Het najaars congres van de diocesane or ganisatie voor den Werknemenden Midden stand in het Bisdom Haarlem werd Zater dagmiddag j.l. in Den Haag gehouden. Doordat de heer P. J. de Vos (Rotterdam) zich als voorzitter van het diocesaan be stuur had teruggetrokken, werd de verkie zing van een nieuwen voorzitter aan de or de gesteld. Bij vrije verkiezing werd de heer P. J. M. de Graaf (Amsterdam) met alg. st. tot voorzitter gekozen. Besloten werd de overige bestuursverkie zingen uit te stellen tot het volgende dio cesane Congres, dat in het voorjaar van 1940 zal worden gehouden. Voorzitter deed mededeeling van de sa menwerking, welke wordt tot stand ge bracht tusschen de zes stondsorganisaties in het Bisdom Haarlem. Een contact commissie is in voorbereiding, waarin ook de W. M. zitting zal hebben. Als vertegenwoordiger van de W.M. werd ter vergadering aange wezen de heer P. J. M. de Graaf. Aan de orde werd gesteld het a.s. winter programma, terwijl de voorzitter hieraan verbond het voglende punt der agenda: de nieuwe leden-actie. In den breede werd hierover gediscuseerd. Andermaal werd de wenschelijkheid naar voren gebracht om het dubbel lidmaatschap voor katholieke werk- nemende middenstanders verplichtend te stellen. In het algemeen was de vergade ring van oordeel, dat in de kringen der be trokken vakvereenigingen de wenschelijk heid van standsorganisatie principiëel wordt aanvaard, doch ei vele practische moeilijk heden in den weg staan om tot een beslis sing te komen. De levensbehoefte van de W.M., het be zitten van een Vak-centrale, vormde een punt van bespreking. Conform de daarom trent gemaakte bezwaren wil de W.M. geen tweede vakcentrale naast die van het Ka tholiek Werkliedenverbond stichten. An- dei^zijds streeft zij naar invloed via een vakcentrale. Mededeeling werd gedaan, dat in overleg is getreden met het Werklieden verbond, doch hieromtrent nog geen defi nitieve beslissingen zijn genomen. De Cen trale Raad is ten deze echter diligent en op timistisch gestemd. Samenwerking met de K.J.M.V. werd warm aanbevolen. Tot steun van de nieuwe leden-actie adviseerde het bestuur propaganda-kernen te vormen. In dit verband merkte Dr. Olierook op, dat het Kemwerk in het Bisdom Haarlem reeds zes jaren bestaat. Aanvankelijk is dit werk niet goed aangepakt. Kernen zijn geen doel, doch middel. Een apostolaatsgroep dient te worden gevormd, welke na een noviciaat zich ten dienste stelt van de besturen der standorganisaties. Spr. noemt als wel ge slaagd voorbeeld de kern, gevormd in de af deeling Amsterdam van de Hanze. De landelijke organisatie zal binnenkort nieuwe statuten krijgen. In dit verband werd op een desbetreffende vraag geant- woi.d, dat de autonomie der diocesane or ganisaties zoo min mogelijk zal worden aangetast. Voorts werd mededeeling gedaan in wel ke lichamen de W.M. is vertegenwoordigd. In den rondvraag werd aangedrongen actie te voeren om te bevorderen, dat zooveel mogelijk het loonpeil gelijke tred houdt met de stijging van den levensstandaard. Deze zaak zal in den Centralen Raad aan de or de worden gesteld. Volgt sluiting. Katholieke Kappersbedienden bijeen. Zondag j.l. vond te Utrecht plaats de bondsvergadering van de Ned. R.K. Bond van Kappersbedienden „St. Cosmas" te Utrecht, onder presidium van den heer G. S. Peters. De voorzitter releveerde vervol gens nog, dat een zeer voornaam gedeelte van de werkzaamheden zich hebben afge speeld op het sociale terrein en wel voor namelijk in de Bedrijfsraad voor het kap- persbedrijf. Het voorstel van de afdeeling Breda om te komen tot contributie-verla ging werden verworpen. Een voorstel van het bondsbestuur om den Minister van Econ. Zaken alsnog te verzoeken alvorens de Vestiginswet voor het Kapperskleinbe- drijf in werking treedt voor de bedienden minimum-loonschalen vast te stellen, had veel bijval en er zal nu een uitvoerig adres aan den Minister worden gezonden, waarin gedocumenteerd de aandacht van Z.Exc. zal worden gevestigd op de treurige om standigheden, waarin het bedrijf maar speciaal de honoreering van de bedienden verkeert. Een voorstel van de afd. Utrecht om in overleg met de R.K. Patroonsorganisatie te komen tot stichting van een centraal plaat- NED. R. K. BOND VAN P.T.T.- PERSONEEL „ST. PETRUS". Zondag hield de afdeeling Leiden en omstreken van bovengemelden bond een ledenvergadering in huize „Maria", De voorzitter heette alle aanwezigen hartelijk welkom. In zijn openingswoord wees hij op 't bijzonder karakter dezer vergadering, gehouden in een zeer bijzon deren tijd. Hij spoorde alle heerenleden aan, deel te nemen aan de retraite, die ge houden wordt van 47 Sept. a.s. Vooral in dezen tijd, nu de dienst zulke hooge eischen stelt en den geheelen mensch op vordert, is het goed, eenige dagen in een rustige, weldoende sfeer te kunnen luiste ren en bidden. Bidden, opdat God de ramp van den oorlog van Nederland moge af wenden. Het spreekwoord zegt, nood leert bidden, maar laten wij bidden, dat de nood niet moge komen, die ons op de knieën dwingt. Volgde voorlezing notulen vorige verga dering. Goedgekeurd. Hierna werden 6 nieuwe leden aangenomen en welkom ge- heeten. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van het Bondsbestuur, met mededeeling, dat voor de leden, die in militairen dienst zijn en wier joon niet doorbetaald wordt, geen contributie-af dracht aan het bondsbestuur behoeft te geschieden. Met algemeene stemmen werd het bestuursvoorstel, de huidige uitkee- ring bij jubileum te laten afloopen, aange nomen. Een nieuw voorstel werd aangeno men, waarbij de uitkeering wel belangrijk minder, maar de voorwaarden belangrijk beter werden. Volgde punt 5 van de da: salarisvraagstuk. De ondervinding op gedaan in den vorigen wereldoorlog, waarbij de salarisverbeteringen kwamen, nadat reeds langen tijd in de gezinnen der ambtenaren zorg en gebrek heerschten, deed de vergadering besluiten, aan het bondsbestuur een telegram te zenden. Hierin werd aan het Bondsbestuur ver zocht, gezien de nu reeds aanmerk ei ii'-e prijsstijging, ook van de eerste levensbe hoeften en daardoor dreigende armoede, krachtig aan te dringen op salarisverbet^ ring. Men sprak de verwachting uit. dat het Bondsbestuur op de bres zou blijven staan, ondat eventueele salarisverbeterin gen gelijken tred mochten houden met eventueele prijsstijgingen. Van de rondvraag werd een druk ge bruik gemaakt. Vooral de T. D. had heel wat op haar kerfstok. Vragen werden ge steld over defensie, vergoedingen, invoe ring 48-urige werkweek, beschikbaar blü- ven voor storingsopheffing, overwerkre- geling, chauffeursoremie. hooger waardee ring nachturen enz. Geklaagd werd over de zich steeds meer uitbreidende taak van het P.T.T.-bedrijf. Steeds meer handelin gen moeten verricht worden en er wor-3' niet naar gevraagd of men er tijd /oor kan vinden. Te circa kwart over zes werd deze leer rijke en aangename vergadering besloten met den chr. groet. LEIDEN. Woensdag, Leidsche Kunstkring „Voor Allen", Concert met Simon Gold berg (viool), Stadsgehoorzaal, 8.15 Vrijdag. „St. Christoffel", ledenvergade ring in „De Harmonie", 8.30 uur. Zondag, Christus Koning-herdenking, spre ker Pater Borromaeus de Greeve o.f.m., Stadsgehoorzaal, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 21 tot en met Vrijdag27 Oct. a.s. \vaargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136, Te Oégstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8. singsbureau werd met algm. st. aangeno men. Het bestuur werd opgedragen de noo- dige stappen te willen doen om tot het be oogde doel te geraken. Een tweede voorstel van de afdeeling Utrecht om de contributie te verhoogen werd ondervangen door het voorstel van het bestuur om in overleg te treden met den Minister van Sociale Za ken om te komen tot verlaging van de pre mie voor de werkloozenkas en de hierdoor vrijkomende gelden beschikbaar te stellen voor de bondskas. De afdeelingen machtig den het bondsbestuur hiertoe de moodige stappen bij den Minister te doen. Bij de bestuursverkiezing waren aan de beurt van aftreden de heeren G. S. Peters (voorzitter) en Th. Sturkenboom (secreta ris-penningmeester) en er moest alzoo een geheel nieuw bestuur worden samengesteld. Gekozen werden de heeren F. Huybrechts, B. Dobben en J. Franken, terwijl herkozen werden de heeren Peters en S turkenboom. De heer Peters werd onder luid applaus op nieuw tot voorzitter benoemd. Na de pauze richtte de geestelijk adviseur, kapelaan C. J. Vredendaal het woord tot de vergadering. Tot slot sprak nog de heer H. J. Kuiper als afgevaardigde van het R.K. Werklieden verbond. SPEENHOFF 70 JAAR. Onder een overweldigende belangstel ling heeft de populaire dichter-zanger J. H. Speenhoff, beter bekend als Koos Speen- hoff, in zijn woning te Scheveningen zijn zeventigsten verjaardag gevierd. AANBESTEDING. Op het bureau van Gemeentewerken is hedenmorgen door den wethouder van pu blieke werken namens B. en W. aanbe steed: het uitvoeren van slootdempingen, rioleerings- en bestratingswerken in het verlengde van de Leuvenstraat, Andries Schotkade en op het terrein, gelegen tus schen genoemde straten. De volgende 10 biljetten waren ingeko men: W. In 't Veld, Papendracht f 11.932 (o.v.); L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand, Leiden 9450 (o.v.); H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn, Leiden f 8973 (o.v.); P. J. en H. Visser. Wassenaar 8750 (o.v.); Gebrs. A. en J. Schouls, Leiderdorp 8700; W. Vollebregt, Oegstgeest f 7930; fa. A. v. Halem en I. Doornik, Leiden 7800; G. Bartels, Haarlem 7280; C. Godsschalk en Co., Leiden 6870 (o.v.); H. Bunschoten en Co., Santpoort f 6824. O.v. bij de inschrijvingen beteekent on der voorbehoud oorlogsclausule volgens ministerieel voorschrift. De gunning is aangehouden. BELASTINGAMBTENAAR ZOEK MET EENIGE HONDERDEN GULDENS. Sinds gistermorgen wordt hier ter stede vermist de adjunct-commies op het kan toor der Directe Belastingen M. Met hem is een bedrag van enkele honderden gul dens verdwenen. De politie stelt in samen- werking met den Dienst der Belastingen een onderzoek in of wellicht ook in de boeken geknoeid is. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 255. Gebrs. van Dam, Noord wijk, Kerkstraat 9 en 11, motor-, rij wielhandel, huishoud, artikelen enz. Vol macht verleend aan: P. C. van Dam, Noord wijk. 641. Café „Veldzicht", Sassenheim, Rijks straatweg 70. Uittr. E.: B. Bergman. Sas senheim. 1223. C. H. Timmermann Zonen, Lei den, Zoeterwoudscheweg 21, fijnhouthan del. Procuratie verleend aan: K. M. J. Timmermann, Leiden. 7259. Lustig's Vischhandel, Leiden, Hee renstraat 48. Uittr. E.: G. Schaap, Leiden, d.d. 23 Oct. 1939. Door de politie is aangehouden de 30- jarige los werkman G. Z. Hij wordt er van verdacht twee pakken ten nadeele van een groot winkelbedrijf te hebben ont vreemd, bevattend 50 staven huishoudzeep en een aantal doozen gezichtspoeder. De politie is er nog niet in geslaagd de goe deren op te sporen. Ieder, die hieromtrent inlichtingen kan verschaffen, wordt ver zocht daarvan mededeeling te doen aan het politiebureau.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2