MEISJE 2 DINSDAG 10 OCTOBER 1939 OE LE1DSCHE COURANi EERSTE BLAD - PAG. 3 Gemeenteraad INTERPELLATIE. De heer J o n ge 1 e e n (S. D. A. P.) stelt r, B en W. de volgende vragen: 1. Is het juist, dat de aannemer van het marmerwerk voor het nieuwe Raadhuis Amsterdamsch, in ieder geval geen Leidsch 11 personeel in dienst heeft. 2. Is de aannemer bekend met de be paling in het bestek, dat hij voor dit werk Leidsch personeel moet gebruiken? 3. Indien op beide vragen toestemmend moet worden geantwoord, kunnen B. en W. dan mededeelen waarom van de bepalingen in het bestek wordt afgeweken? Wethouder Wilbrink (C.-H.) ant woordt, met een uiteenzetting van de daar aanwezige personeel. Verschillende er van zijn Leidenaars. Ad. 2. antwoordt spr. bevestigend. Ad 3. antwoordt spr. dat aan de bestek bepaling zooveel mogelijk de hand wordt gehouden. Het betreft hier echter een groot marmerwerk, waarbij bijzondere vakbe- kwaaamheid wordt vereischt. De directie is bereid iedere Leidenaar, die die vakbe kwaamheid bezit, in dienst te nemen. B. er. W. zullen op de naleving daarvan toe zien. De heer J o n g e n e e 1 (S. D. A. P.) zegt, dat de eisch van vakbekwaamheid vaak een voorwendsel is om eigen personeel in dienst te houden. Bij dit marmerwerk is de aannemer gehouden om Leidsch perso neel aan te stellen, over de „onbekwaam heid" van de Leidsche werkkrachten is geen clausule gemaakt. De firma Harmsen zou zelfs van plan zijn om het werk geheel in Leiden te doen uitvoeren, doch in de practijk is daarvan niet veel terecht geko men. Bij het timmerwerk zijn de Leid sche timmerlieden ook gepasseerd en het ging hier slechts om eenvoudig werk, n.l. het in elkaar timmeren van loodsen. Spr. haalt nog meerdere voorbeelden aan van eenvoudige werkzaamheden, waarvoor Am sterdamsch persoeel werd aangesteld. Ook bij het marmerwerk, zelfs bij de voorberei ding is weer Amsterd.amsch personeel aan gesteld. De Amsterdamsche firma heeft niet één Leidenaar in de gelegenheid gesteld om zijn vakbekwaamheid te toonen. Er loopen op het werk 7 steenhouwers rond en daarvan zijn er zeker 4, die onmiddellijk door Leidenaars kunnen worden vervan gen. Zoolang niet gebleken is, dat de Leid sche werkkrachten onbekwaam zijn, be hoort te worden vastgehouden aan de be stekbepalingen. Aan den Raadhuisbouw werken op het oogenblik 30 werklieden en 12 daarvan zijn niet-Leidenaars. Dat vei- bittert de Leidsche werkloozen. Wethouder Wilbrink (C.-H.) ver klaart ronduit dat de gang van zaken spe ciaal bij de firma Harmsen ook zijn in stemming niet heeft. Er zijn tal van moei lijkheden en lal van teleurstellingen. Wat de marmerwerkzaamheden betreft, moet spr. echter vaststellen, dat er op het mo ment van den aanvang der werkzaamhe den in Leiden geen vakbekwame marmer zagers aanwezig waren. Over 't algemeen moet men rekening houden met de spe ciale eischen, welke de uitvoernde firma stelt. In elk geval is nu ingegrepen en bij de firma aangedrongen op aanstelling van Leidsch personeel waar dat mogelijk is. De heer J o n g e 1 e e n (S. D. A. P.) dringt aan op radicale maatregelen en ab soluut vasthouden aan de bestaande be stekbepalingen. RONDVRAAG. De heer Parmentier (A.-R.) heeft waardeering voor het werk van de lucht- afweercommissie, doch hij vraagt zich af, of dat wel juist is. Het behoort tot de pri maire plichten van de gemeente, als het rijk het niet kan doen. Spr. zou daarna nadere mededeelingen vernemen omtrent de zienswijze van B. en W. De v o o r z. zegt, dat het college bereid is in den kortst mogelijken tijd mede te deelen welke zijn zienswijze is. De heer v. O y e n (R.-K.) maakt er op attent, dat sommige kappers, van den vrijen Dinsdagmiddag gebruik maken om hun werkzaamheden te verrichten in ge bouwen, waar militairen gehuisvest zijn. Spr. vraagt B. en W., bij de militairen aan te dringen, dit te verhinderen. De voorzitter zegt toe te overwe gen, of en hoe B. en W. ten deze kunnen ingrijpen. De heer Snel (S. D. A. P.) zegt, dat de controle op het Rijtijdenbesluit onvoldoen de is. De voorzitter is bereid deze klacht te onderzoeken. De heer Groene veld (S. D. A. P.) vraagt of er geen gelegenheid zal worden gegeven voor de raadsleden om de voort gang van den Stadhuisbouw te bezichti gen. De v o o r z. zegt toe de raadsleden daar toe in de gelegenheid te stellen. De heer Riedel (V. D.) dringt aan op ontruiming van de H. B. S. aan den Hooge Rijndijk door de militairen. Wethouder Tepe (R.-K.) zegt, dat de militaire autoriteiten begrip toonen voor de moeilijkheden. Daarna sluiting. FABRIEKSMEISJE DOOR DRIJFRIEM GEGREPEN EN GEDOOD. Vanmiddag ongeveer twaalf uur is de 15-jarige fabrieksarbeidster H. v. d. R., werkzaam in de fabriek van Nederlandsche Lichtbouwplaten-industrie „Factotum" aan den Maredijk alhier, en wonende aan de Middelstegracht, door een drijfriem gegre pen en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is door de politie in beslag genomen en naar het politie bureau overgebracht. De recherche stelt in samenwerking met de arbeidsinspectie een onderzoek in. IN LEIDEN GEVESTIGD. H. J. Alkemade, tuinder, Stieltjesstraat 55 A. Auerbach, teekenares warenh., Wit te Singel 89. F. P. G. Bar, Witte Singel 73. C. Barthen, scheepswerkt. kund. Apothekersdijk 10. F. Beeger, Rapen burg 51. J. C. Beijer, verpleegster, Oude Rijn 108. H. J. Beintema, 1.1. verpleeg ster Rijnsb.weg 10. A. T. L. de Boer, Groenhovenstraat 19. M. P. de Boer, Groenhovenstraat 19. M. W. Bots, Hooi gracht 1129. L. H. Bijl, Jan van Goijenkade 1. J. C. Ciggaar, v. d. Bran- aelerkade 14. N. Ciggaar, v. d. Brande- lerkade 14. E. M. Cohen, Witte Singel 94. A. A. baronesse Collot d'Escury, Groenhovenstraat 6. S. J. Cornet en fam. onderwijzer, Brederostraat 22. J. J. J. Crul, v. d. Brandelerkade 19. C. L. Deelder, Witte Singel 11. S. Dekker, metaalbewerker, Roodborststraat 54. G. van Dijk en fam., touwslager, Hooigracht 43. J. v. Dijk en fam., adj. onderoff RVA, Witte Singel 57d. A. M. B. van Egerschot, huishoudster, Zoeterwoudsche- singel 72. F. M. Eilenberg, 1.1. instru mentmaker, Borneostraat 37a. A. C. C. an Emmerik, dienstbode, de Ridderstraat 5. A. M. van der Esch, Rijnsburger weg 20. L. J. Fick, Mariënpoelstraat 11. J. Flohil, Groenhovenstraat 25. E. S. Gallas, Gerecht 10. B. Geerlings, dienst bode, Langegracht 42. J. G. Gerritsen, Witte Singei 73. F. H. Gerritzen, Mr. in de rechten, Plantsoen 63. C. M. L. van Gheel Gildemeester, Oude Singel 12. J. A. M. Gillot, vertaler, Haarlemmer straat 122a. A. L. Gottmer, dienstbode, Maarsmansteeg 14. A. Goudswaard en fam., adj. acc. RDB, Cobetstraat 19. R. Le Grand, Kaiserstraat 1. V. J. Hellen- doorn, 1.1. instrumentmeker, Meloenstraat 18. A. van Heusden, bakker, Haarlem- lemmerstraat 263. L. Hoekstra, Rijns- burgerweg 3ld. J. Hofstra, Boerhaave- laan 7. J. G. N. de Hoop Scheffer, Breestraat 135a. C. F. van den Hurk, Witte singel 37. H. S. Ites en fam., schoenmaker, 2e Binnenvestgracht 7. H. T. M. Kaptijn, dienstbode, Hoogewoerd 168. P. Keizer, banketbakker, H. Rijn dijk 118. Raden A. K. Koesoemadinata, Schelpenkade 42. P. H. Kok en fam. be drijfsleider, Stationsweg 35a. H. C. Kra mers, Oude Singel 72a. M. A. van Lan gen, Hooigracht 31. M. J. van der Maat, ordezuster, Oude Vest 45. N. le Mair en fam., H. de Vriesstraat 74. E. P. E. Heerstens Hooigracht 31. H. J. Meijers, de Sitterlaan 110. F. E. W. Mietzke, huisknecht, Rapenburg 6. G. Mulder, Bilderdijkstraat 2. P. J. Nieuwenhuijsen, kleermakersleerling, Amaliastraat 32. P. D. den Os, kleermaker, Oosterdwars straat 24. A. S. Pannenborg, Witte sin gel 97. L. J. Peters, Stationsweg 29. G. Pot, 1.1. verpleegster, 3 Octoberstraat 68 W. A. Prinsloo en fam., Rijnsburgerweg 105. O. A. Reitsma en fam., monteur, de Goejestraat 17. J. W. Reijneveld, Co betstraat 14. L. Reijnvaan, Rijnsburger weg 18. J. de Rook, Mariënpoelstraat 19a. G. M. F. Roubos, Rapenburg 66. G. M. A. Rijkse, arts Fagelstraat 3. W. Schoen, Zoeterw.singel 97. P. van Schra- vendijk, J. v. Goijenkade 37. J. Schuijer, L. Pietersk.choorsteeg 32a. H. J. Slijk huis, dienstbode, Noorderstraat 7. G. A. Stam en fam., leeraar BNS, Kam. On- neslaan 16. P. G. Stam en fam., metse laar, Pasteurstraat 40. M. J. Steenland, Plantage 4. M. G. Sterringa, H. de Grootstraat 11. J. G. Stolk, arts. AZ, Rijnsb.weg 10. A. Swaak, kok, Rijn en Schiekade 68. S. Tajibnapis, Schelpen kade 42. J. van der Veen, dienstbode, Zoeterwoudsche singel 42. A. Verhoe ven en fam., timmerman, Staionsweg 29. J. E. Vis, huishoudster, Zandstraat 17. J. Rutgers-Vis, Bloemistenlaan 47. H. W. E. Visser, Rijnsb.weg 10. L. J. T Vonk, dienstbode, Schimmelstraat 6. Baronesse J. A. E. de Vos van Steenwijk, Steenschuur 11. C. J. de Vrind, bakkers knecht, H. Rijndijk 252. J. M. de Vroede, Hooigracht 31. M. A. J. van Vrijberghe de Coningh, Groenhovenstraat 7. G. J. Walboom, J. de Wittstraat 30. J. M. Welcker, Witte singel 88. C. van de Werken, dienstbode, Marnixstraat 41. H. F. van der Weijden, scheepm.-timmer- man, Noordeinde 35. E. G. Wisse, dienstbode, Boerhaavelaan 21. UIT LEIDEN VERTROKKEN. W. A. Andringa, Uvarstz Gillbergen, Zweden W. A. v. d. GriendtAnes, Utrecht, Everh. Meijsterlaar. 77 Wed. A. M. BeimersBakker, Arnhem, Mesdaglaan 44 J. M. Barends, Oegstgeest, Rijnzichtw. 41 M. Beer, Bloemendaal, Parkweg 14 C. Beij, Kampen, Avercampstraat 13 M. W. de ZwartBink, Rijswijk' Z.H., Pen ninglaan 26a W. Bink, Amsterdam, Lin- naeusstraat 89 G. J. Bon en fam., Oegst geest, P. Bernhardlaan 62 C. H. D. den Brinker, Beverwijk, Relweg 51 Th. W. J. Cattin, Lisse, Willemskade 5 Th. A. Donk, Den Haag, Ericalaan 40 Wed. E. H. Olyr- hookFuchshuber, Itselberg (Dl.) A. M. Croos, Den Haag, Moerweg 154 H. P. v. d. Harst, Den Haag, A. v. Saksenstraat 32 D. W. Hartman, Haarlem, Tetterode- straat 65 M. C. J. Hoogstraten, Oegst geest, Geverstraat 56 E. A. Jolles, Den Haag, Westeinde 132 S. de Jong en fam., Bennebroek, Zwarteweg 23 S. de Jong en fam., Bennebroek, Zwarteweg 23 J. Ju, Heemstede, J. v. d. Bergstraat 39 W. Karstens, Bilthoven, Soestd.weg 39 H. J. Kesteloo, Rotterdam, Heerenstraat 24 J. Kienjet, Noordwijk, Stijntjes Duinstraat 7 W. A. de Koe, den Haag, Maastrichtsche- straat 74 E. Koebrugge, den Haag, de Sillestraat 120 P. Kokkedee, Amsterdam, Spaarndammerstraat 101 hs H. Kraai- kamp, Amersfoort, P. Potterstraat 27 W. H. Lamme, Den Haar A .v. d. Goesstr. 1. A. A. Léon, Kayl, Faubourg 30 J. v. d Linden, Oegstgeest, Rhijngeest.st.weg 32 W. A. v. d. Linden, Haarlem, Coornhert- straat 30 Wed. J. L. GordijnLirb, Be verwijk, Koningsstraat 158 P. Lopes Car- dozo, Haamstede, Bergscheweg 148 H. W. A. Louwrier, den Haag, Rijswijkschew. 342 W. Lugt, den Haag, Klimopstr. 9 A. J. Marie, Den Helder, Buitenhaven 9 Wed. J W. MarcusMarius, Voorburg, Heeren straat G. W. v. Mastrigt, Amsterdam, Stadh.kade 117 H. C. J. Melis, Mw. Am- stel, Bosch en Vaartlaan 26 G. M. Mol, Gendrngen, Gendringschewg. II W. Nout, Utrecht. Nw Gracht 70 S. Nijen- bandring de Boer, 's Bosch, Sonneveld 14 M. Overduin, Zwolle, v. Ittersumstraat 77 D. P. Pandeya, Cambridge H. Th. M. Pino Post en fam., Ned. Indië C. D. J. Pitlo, Oegstgeest, Rijnzichtw. 41 J. Pitlo en fam, id. J. L. Pitlo en fam., id. J. C. Poeliejoe. den Haag, Z. Buitensin gel 1 M. v. d. Pompe, Rotterdam, Noor- derh.kade 15a C. Rab, Utrecht, Mengel berglaan 74 Wed. J. H. de PetitRuben koning, Heemstede, Rijnegomlaan 14 C. Schutz, Utrecht, N. Beetsstr. 24 B. H. M. Simonis, Esc, A la J. F. Sirks, Oegst geest, W. de Zwijgerlaan 10 Ph. Smits, 91kmaar, Oude Gracht 145 C. E. Spruit en fam., Alkemade, B 480 I. Stam, Brandwijk, Kerkweg 36 S. B. Termohlen, den Haag, Ericalaan 40 G. H. E. S. Tho massen a Thuessink v. d. Hoop, Den Haag, de Bruynestraat 44 L. J. Verbooij, Bever wijk, Deken Waarenstraat 1 M. J. Vink, den Haag, v. Seggelenlaan 212 J. H. Vis ser, Zoeterwouae, Noordbuurt E 148 C. M. Voorwald, Rotterdam, v. d. Sluisstraat 33a A, J. Vredeveld, Utrecht, Catharijne- singel 101 W. L. de Walle, Oosterbeek, Oranjeweg 13 A .v. d. Walle, den Haag, Engelenburgstraat 163 I. Th. Th. West- phal, Voorburg, Fr. v. Prinsiererlaan 8 H. J. HarmsenWismeier, Eindhoven, Boschdijk 486 R .de Wit, Delft, Markt 9 C. J. G. v. Wijngaarden, Den Haag, Nw. Haven 60 Wed. J. H. Mariusde Zaayer, Voorburg, Heerenstraat A. Ravensberg Zandvliet, Hazerswoude, Loet B 3 W. Zandvliet, Amsterdam, Rijnstraat 92 III A. C. M. Zijdenbos, Rotterdam, Wolphaarts- bocht 443. De 61-jarige koopman J. de W. uit Utrecht is gisteravond te 9.20 uur, onder invloed van sterken drank op de Oude Vest met zijn rijwiel te water gereden. De man ging kopje onder, doch werd door burgers op het droge gebracht. De E.H.D. wist niet anders te doen dan den man naar het politie-bureau vervoeren, waar hij on der de wol v/erd gestopt, terwijl zijn klee- ren gedroogd konden worden. Laatste berichten Binnenland DE ONTVLUCHTING UIT HET HUIS VAN BEWARING TE HAARLEM. Drie der vijf vluchtelingen bij de Belgische grens gepakt. Gisteravond laat is bij de politie te Haarlem bericht ontvangen, dat onder de gemeente Zundert, dicht bij de Belgische grens, drie van de vijf uit het Huis van Be waring te Haarlem ontvluchte Duitschers door de marecnaussee zijn aangehouden. Het zyn de 21-jarige H. C., de 19-jarige F. P en de 31-jarige H. K. E. Het heeft weinig gescheeld of de drie vluchtelingen waren de Nederlandsche grens over en veilig in België. Van de twee andere vluchtelingen was tot heden geen spoor gevonden. Dit zijn de 38-jarige W. D., van wien men vermoedt, dat hij de geheele ontvluchting heeft voor bereid en de 33-jarige C. S., die op den avond van zijn ontvluchting in Velsen is geweest om zijn fiets, die aldaar bij een kennis stond, te halen. De gearresteerde vluchtelingen zijn van daag op transport gesteld naar Haarlem waar hun een verhoor zou worden afgeno men. Men is ten zeerste benieuwd een en an der omtrent hun geslaagde ontsnapping te vetrnemen, want uit hetgeen tot nu toe hierover door den bewaker B. is verteld heeft men tot heden nog geen conclusie kunnen trekken. De bewaker toch heeft telkens, wanneer hij verhoord werd, een afwijkende lezing van het gebeurde gegeven en de door hem gemaakte fout om alleen des nachts in een cel te gaan, hetgeen ten strengste verboden is, is nog steeds niet ontzenuwd; evenmin trouwens als het feit, dat de bewaker, veel later dan hij zich had weten te bevrijden, alarm heeft gemaakt. DE „INDRA" OP SLEEPTOUW. Schip vermoedelijk voor de reederij verloren. Nader wordt vernomen omtrent het lot van de Finsche houtboot „Indra", welke gistermiddag nabij Terschelling op een mijn is geloopen, dat het den sleepbooten „Utrecht" van de firma Wijsmüller en „Stortemelk" van de firma Doeksen, ge lukt is het schip vast te maken. Zooals reeds gemeld is, heeft het schip wel ern stige schade opgeloopen maar is het niet gezonken. De beide sleepbooten zijn thans bezig, het schip naar IJmuiden te sleepen. Op het oogenblik bevinden zij zich nabij het eiland Vlieland. Wanneer de weersom standigheden geen hinderpaal in den weg leggen, zal de „Indra" vermoedelijk mor gen in de haven van IJmuiden worden bin nengebracht. Daar het schip geheel door de bemanning is verlaten, is het momenteel, volgens het zeerecht, prijs van de sleepers, wanneer het dezen althans gelukt, het schip behouden in een haven te brengen. Het voornemen bestaat, indien daarvoor door de havenautoriteiten toestemming wordt verleend, het schip naar Amster dam te sleepen. Wat er daar verder met het schip zal gebeuren, staat nog niet vast, Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Jacobus Johannes z. van D. J. Bonnet en J. v. Atten Willem z. van M. Blok en J. Hartevelt Catharina Ma ria d. van A. Kluts en T. Baars Marga- retha Maria d. van H. J. Barends en C. F. M. G. E. M. Oudshoorn Maria Magda- lena d. van G. v. Iterson en J. Chaudron Isaac z. van I. Klinkhamer en M. v. d. Maas Johanna Maria d. van W. F. Beij en J. M. Ossevoort Josef z. van Th. B. Mooijekind en A. C. Spreeuw Johannes Adrianus z. van J. M. de Ridder en J. Jon ker Leonardus Hendrikus Maria z. van H. H. Haverkort en H. M. Sneeboer. Ondertrouwd: J. Eekhof jm. 28 j. en G. C. Hogenbirk jd. 30 j. D. Galjaard jm. 30 j. en M. G. Jongerheld jd. 22 j. Overleden: A. Raaphorst wed. van J. Bonte, 86 j. G. v. d. Linden wed. van H. Sira, 66 j. A. Dijkhuizen d. 9 j. C. Eseveld d. 32 j. A. Maartense m. 77 j. J. Smit d. 55 j. doch dit zal vermoedelijk door arbitrage worden beslist. Het groote gevaar door de ronddrijven de mijnen in de omgeving van de plaats, waar de ramp gebeurde, is vermoedelijk oorzaak, dat de bemanning van de „In dra" getracht heeft zich zoo spoedig mo gelijk in veiligheid te stellen en niet heeft gewacht tot het schip geheel gezonken was of, zooals is gebeurd, vast kwam te staan, dat de waterdichte schotten het schip drij vende zouden houden. Immers wanneer er een of meer leden van de bemanning aan boord waren gebleven, dan zou volgens het zeerecht het schip voor de reederij niet ver loren zijn gegaan. ERGERLIJKE PRIJSOPDRIJVING TE GRONINGEN. Tegen een schoenwinkelier te Groningen is procesverbaal opgemaakt, wegens het ongemotiveerd opdrijven van schoenpry- zen. Hij had n.l. op geraffineerde wijze den, door de fabriek op de zool gestempelden, prijs van de schoenen doen verwijderen en oude voorraden tegen een veel te hoogen prijs verkocht. Een groot aantal paren schoenen, dat elders was opgeslagen, werd in beslag genomen. Tegen een tweeden schoenwinkelier al hier, die eveneens in deze zaak betrokken was, werd proces-verbaal opgemaakt, ter zake het plegen van valschheid in ge schrifte. Buitenland HITLER SPRAK VOOR DE RADIO. Ten bate van de Winterhulp. BERLIJN, 10 October. (A. N. P.). Hit ler heeft vanmiddag om vier uur- Duitsche tijd (3.20 Amsterdamsche tijd) voor de radio een toespraak gehouden, ter gelegenheid van den aanvang van de Winterhilfe-campagne 1940. De Rijkskanselier werd ingeleid door dr. GoebbejS Wij komen op deze rede morgen nader terug. VERKLARING VAN CHAMBERLAIN UITGESTELD. Tot Donderdag. LONDEN, 10 October (A.N.P.). In het Lagerhuis heeft sir John Simon me degedeeld, dat de wekelijksche verklaring van den minister-president, is uitgesteld van Woensdag tot Donderdag a.s. BEROEP OP DEN KONING VAN ZWEDEN. STOCKHOLM, 10 October. (A. N. P.). - „Svenska Morgenbladet", een krant, wel ke vooral in orthodoxe kringen wordt ge lezen, oppert het denkbeeld, tot den ko ning van Zweden het beroep te richten, zijn diensten als bemiddelaar voor de zaak des vredes aan te bieden. Het blad ver klaart, dat honderdduizenden Zweden een dergelijk initiatief zouden verwelkomen, daar anders de wensch der neutrale we reld tot vrede niet tot uiting zou komen. LUCHTBESCHERMINGSOEFENINGEN IN FINLAND HELSINSKI, 10 October (A.N.P.) Per radio en in de couranten is den huiseigena ren aangezegd in het tijdvak van Dinsdag morgen tot Donderdagavond in de huizen de noodige toebereidselen te treffen voor lucht en gasbescherming. Hedenavond zal voor het eerst in Helsinki een luchtbeschermings- en verduisteringsoefening gehouden wor den STORM AAN DE SPAANSCHE KUST VIGO ,10 October (A.N.P.) Sedert vanochtend woedt een zware storm aan de kust van Cantabrië. De visschersbooten keeren ijlings naar de haven terug. Er zijn verscheidene ongelukken gebeurd. Twee mannen zijn van een treiler geslagen en verdronken. Bijna alle schepen, welke in den storm geraakten, hebben averij beko men. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 9 Oct. Groentenvciling. Wit. te kool 2.20—4.10, Roqde kool ƒ2.60—5.40, Savoye kool 2.804.30, Groene kool 3.20 5.70, Boerenkool 24, Rapen 3.90, Prei 1.503.40, Kroten 12.40, Kroten 12.40, Kroten, gekookt, 58, Uien 1.50—3.90, Peen 1.50—5.10, Spruiten ƒ1221, Andijvie f 24, Druiven ƒ14 20, Snijboonen ƒ83.30, Stokboonen ƒ11 29, Pronkboonen f 410, Stamboonen 7 30, Postelein 79, Spinazie 719, To maten A ƒ4—9.60, id. B ƒ4—10.40, id. C ƒ4—8.80, id. CC ƒ4—7.20 per 100 K.G., An dijvie ƒ0.402, Komkommers ƒ13.80, Bloemkool f 1.5017.80, Meloenen 29, Salade 0.30—1.20, Knolselderic 2 -4.20 per 100 stuks. Kroten 0.801.30, Pieter selie ƒ0.30—0.90, Selderie ƒ0.60—1.50, Bleekselderie 4.5012. Peen 15.10, Rabarber 11.20 per 100 bos. Vette varkensmarkt. 10 Oct. Aan gevoerd totaal 182. Zwaar 182. Prijs peT K. G. levend gewicht in centen: Zwaar 6466 cent. Handel sleepend. Afloop minder. ROTTERDAM, 10 Oct. Vee. Totaal aanvoer 5460 stuks. 155 Paarden, 49 veu lens, 1604 magere runderen, 1150 vette runderen, 35 kalveren, 662 graskalveren, H66 nuchtere kalveren, 536 schapen en lam meren, 5 varkens, 128 boken en geiten. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw 74 ct., 2e kw. 62 ct., 3e kw. 3848 ct., Vette ossen le kw. 68 ct., 2e kw. 62 ct., 3e kw. 4050 ct., Stieren le kw. 65 ct., 2e kw. 54 ct., 3e kw. 48 ct., Vette kalveren lc kw. 95 ct., 2e kw. 78 ct.„ 3e kw. 5060 ct., Lammeren le kw. 50 ct., 2e kw. 45 ct., 3e kw. 35 ct, Graskalveren 2e kw. 48 ct., 3de kw. 38 ct.. Nuchtere kalveren le kw. 47 ct., 2e kw. 42 ct., 3e kw. 37 ct., Slachtpaarden le kw. 59 ct, 2e kw. 50 ct., 3e kw. 40 ct. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 25, 2e kw. f 20, 3e kw. 17, Lammeren le kw. 19, 2e kw. 15, 3e kw. 10, Nuchtere slaehtkalveren le kw. 11, 2e kw. 9, 3e kw. 6, Nuchtere fok- kalveren le kw. f 20, 2e kw. f 15, 3e kw. 12, Slachtpaarden le kw. 280, 2e kw. ƒ200, 3e kw. ƒ150, Werkpaarden le kw. 400, 2e kw. 280, 3e kw. ƒ180, Hitten le kw. 260, 2e kw. 220, 3e kw. f 140, Veu lens le kw. 90, 2e kw. 60, 3e kw. 40, Stieren le kw. ƒ305, 2e kw. 230, 3e kw. ƒ150, Kalfkoeien le kw. ƒ245, 2e k\/. 175, 3c kw. 130, Melkkoeien le kw. f 235, 2e kw. 175, 3e kw. 130, Varekoeien le kw. ƒ195, 2e kw. ƒ150, 3e kw. ƒ130, Vaarzen le kw. 145, 2e kw. f 125, 3e kw. 95, Pin ken le kw. 105, 2e kw. f 85, 2e kw. 65, Graskalveren le kw 50, 2e kw. 30, 3e kw. ƒ20, Bokken en geiten le kw. ƒ11, 2e kw. ƒ7, 3e kw. ƒ4. Vette koeien en ossen aanvoer ruimer, handel traag, prijzen iets lager, prima koe 78 ct., prima os 72 ct., Stieren aanvoer iets grooter, handel matig, prijzen iets lager. Vette kalveren aanvoer als vorige week, handel kalm, przen on- verdanderd, prima 1.05, Schapen en lam meren aanvoer korter, handel kalm, prijzen als gisteren. Nuchtere slacht- en fokkalve- ren aanvoer veel ruimer, handel matig, prijzen nauwelijks pi-ijshoudend. Paarden aanvoer iets kleiner, handel lui, prijzen voor slachtpaarden iets lager, overigens on veranderd. Kalf- en melkkoeien, aanvoer ruimer, handel zeer stil, prijzend terugloo pend, veulens als v. week redelijk, Vare koeien aanvoer gröoter, handel traag, prij zen onveranderd. Vaarzen en pinken aan voer ruimer, handel stroef, prijzen iets la ger. Graskalveren aanvoer grooter, han del matig, prijzen iets minder. Bokken en geiten aanvoer als vorige week, handel ma tig, prijzen onveranderd. BODEGRAVEN, 10 Oct. Kaas. Aange voerd 327 partyen Goudsche kaas alle met rijksmerk, totaal 14.715 stuks, wegende 132.435 K.G. Pr-s met R.M. le soort ƒ34— 36. 2e soort f 30—33, Zware tot 37.. Han del faluw. BOSKOOP, 10 October. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks Pechtold 35—50 ct., Wendland 40—65 ct., Briarclif 30—45 ct., Butterfly 40—60 ct., Rosalandia 3045 ct., Betterline 34 ct., Aug. Noack 15 —26 ct., Else Poulsen 15—17 ct., Gloria Mundi 1017 ct., Ellen Poulsen 1830 ct., Rosa Mundi 2031 ct., Ingar Ohlson 3050 ct., Chrysanthen, grrotbloemig ƒ0.601, KATWIJK a. d. RIJN, 9 Oct. Bloemkool I 12.40—16.90, id. II ƒ4.40—11.30, Sla ƒ0.50—1, Andijvie f 0.60—1, per 100 stuks. Waschpeen 0.300.7', Kroten 0.50 0.60 per kist van 20 K.G., Roode kool ƒ3.504.20, Gele kool 3.50—3.90 Groene ZOETERWOUDE, 9 October. Veiling „Ik leer nog". Aangevoerd 1700 stuks. Kip peneieren ƒ5.105.60. Kuikeneieren ƒ3.30 4, eendeneieren 3.20 per 100 stuks. Kaas 31 ct., Kippen 0.45 -0.75, Hanen 0.50 0.75, Eenden ƒ0.40, Konijnen ƒ0.70.1.60, Duiven 19 ct. per stuk. kool ƒ3.60—4.70. Uien ƒ2.50—3.50 per 100 KG. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7 59 Berlijn74 871 /2 Parijs 4 30l/o Brussel 31 44'/2 Zwitserland 42 4 Kopenhagen 36 35 Stockholm44 HO Oslo 4275 New York1.88;J/,fl Gevraagd tegen half November wegens huweljjk der tegen woordige een flink voor d. en n. Keurig kunnende werken en bekend met koken. V.gg.v. Aanmelden: Mevrouw SL003, Laan van Oud Poel geest 13, Oegstgeest. 889

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3