BINNENLAND Academlenicuws KERKNIEUWS AGENDA STADS NIEUWS DINSDAG 10 OCTOBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor L«tden 18 cent per week; t 2.5ü per kw&rtaaL Bij onxe agenten /O cent per wvvk; f *1.80 per kwartaal. Franco per po.%1 1 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïLL Zondagsblad 9 cent Ad verten tiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeehngen dubbel tarief Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 60 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. BOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING De BUI seint: Verwachting: Voor het Zuiden: betrokken tot halfbe- wolkt. Geen regen van beteekenis. Zwakke tot matige veranderlijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. Voor het Noorden: Betrokken tot zwaar bewolkt. Geen regen van beteekenis. Meest matige wind uit Oostelijke richtingen. Wei nig verandering in temperatuur De weerstoestand van hedenmorgen: Den Helder: betrokken, krachtige Oostel. wind, 5 gr. C. Vlissingen: zwaarbewolkt, zwakke W. N. W. wind. 12 gr. C. De Bilt: betrokken, zwakke O. Z. O. wind, 3 gr. C. Groningen: betrokken, matige Oostel. wind, 3 gr. C. Maastricht: mist, windstil, 8 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT Het gebied van hoogen luchtdruk is weer een weinig in beteekenis toegenomen. De kern bevindt zich thans over het Noorden van de Botnische Golf. Aan haar Zuidzijde worden voortdurend koude luchtmassa's naar het Westen getransporteerd. Deze koude luchtmassa's hebben op den balkan nu bijna overal de warmere lucht verdron gen. Dit ging gepaard met regen en sneeuw buien. Wederom werden hier groote hoe veelheden neerslag afgetapt (tot 40 mm. toe). Ten Zuiden van IJsland blijft de lucht druk laag. Onder invloed hiervan waait aan de Zuidkust een stormachtige Oostenwind. De gisteren genoemde storing ten Zui den van ons land vult thans op. Het sto ringsfront ligt hedenmorgen over de Zuide lijke provinciën en veroorzaakte daar nog al wat regen. Zoo meldde Vlissingen 11 mm. Dit front is ook de orzaak van een groote windsprong: in het Noorden bleef de wind Oost, in het Zuiden liep hij om naar West, tengevolge waarvan in Vlissingen de tem peratuur in vergelijking met gisterenmor gen 3 graden steeg. Tusschen de Azoren en het Iberisch Schiereiland ligt een gebied van hoogen luchtdruk. LUCHTTEMPERATUUR 8.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagavond 5.50 uur tot Woens dagmorgen 5.46 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Woensdag 11 Oc tober v.m. 0.50 en n.m. 1.15 uur. Maan op 4.19 Woensdagmorgen. Maan onder 16.28 Woensdagmiddag. PRINSES JULIANA. Na het Steuncomité 1939 te hebben ge ïnstalleerd, is H. K. H. Prinses Juliana te genwoordig geweest in de od Vrijdag 1.1. en gisteren gehouden vergaderingen van het dagelijksch bestuur van dit comité. Ook heden was H. K. H. Prinses Ju liana in de wekelijksche vergadering van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Noo- den aanwezig. INSTELLING VAN DISTRIBUTIE- INSPECTIES. Teneinde een soepele regeling bij de uit voering van eventueele distributiemaatre gelen te waarborgen en de mogelijkheid te scheppen, dat daarbij ten volle rekening wordt gehouden met plaatselijke belangen en omstandigheden, heeft de minister van economische zaken besloten distributie inspecties in te stellen. De distributie-inspecteurs hebben tot taak de verbindingen tusschen de plaatse lijke distributiediensten en het departe ment van economische zaken, met name het centraal distributiekantoor te bevorde ren en te vergemakkelijken. Verder zullen deze inspecteurs zoo noodig de verbin dingschakel kunnen vormen tusschen de plaatselijke vereenigingen van de bij de distributie betrokken bevolkingsgroepen en de plaatselijke distributiediensten. Men kan zich derhalve met wenschen en klachten, de distributie in het algemeen betreffende, tot hen wenden. Klachten van administratie ven aard moeten worden ge richt tot den plaatselijken distributiedienst of het centraal distributiekantoor te 's-Gra- venhage. Het land is hiertoe verdeeld in vier in specties, te weten: inspectie Noord, Oost, Zuid en West. Inspectie West omvat als ambtsgebied: de provincies Noord-Holland, Zuid-Hol land, Utrecht, behalve de steden Amster dam, 's-Gravenhage, Rotterdam, Utrecht en Haarlem, welke steden rechtstreeks ressorteeren onder het centraal distribu tiekantoor. Inspecteur is de heer D. J. Scheffel, Oudegracht 182, Alkmaar, tele foon 3141—3142. SOCIALE HULP IN OORLOGSTIJD. R. K. Vrouwencomité houdt zijn eerste bijeenkomst. Dezer dagen is up het Centraal Secreta riaat van het R. K Vrouwencomité voor Sociale Hulp in oorlogstijd, sub-comité van de V.O.G., Lange Nieuwstraat 63a te Utrecht, onder voorzitterschap van mevr. F. SteenbergheEngeringh de eerste bij eenkomst van dit sub-comité gehouden. Aanwezig waren, met mgr. F. Frencken, Diocesaan Directeur van de K.J.V. in het bisdom Breda en den zeereerw. heer A. M. A. Vollaerts, Directeur van de Katho lieke Actie voor de Vrouwelijke Jeugd De Graal, de afgevaardigden van de K.J.V. in het Aartsbisdom en in de Bisdommen Bre da, Den Bosch en Roermond, van de Graal, van üe R. K. Vereeniging tot Bescherming van Meisjes, van de K.A.V.O. (Katholieke Vrouwenarbeidersorganisaties) en van de Federatie van R. K. Vrouwenbonden in Nederland. De directrice van het Centraal Bureau van deze laatste organisatie, mej. C. Bak, is tevens de secretaresse van dit comité. Het comité stelt zich ten doel: a. de hulp aan de gezinnen; b. de hulp aan de ge meenschap, in zooverre dit nuttig of noo dig geacht wordt. Het comité bestaat uit een vertegen woordiging van enkele personen van de Hoofdorganisaties der Vrouwen en der Vrouwelijke Jeugd. Bij haar berust de lei ding. Zij worden bijgestaan door de ver tegenwoordigsters van de organisaties, welke mede van dienst kunnen zij bij deze sociale hulp, om aldus te kunnen uitgaan van de bestaande organisaties. Dit comité bevordert het oprichten van de plaatselijke vrouwencomité's voor So ciale Hulp in oorlogstijd en deze vormen met de plaatselijke comité's V.O.G. een eenheid, welke met het werksecretariaat te Utrecht arbeiden onder leiding van het secretariaat V.O.G. te Heemstede. Goedgekeurd werd, dat dit comité zal werken als landelijke organisatie. Alle ka tholiek vrouwenwerk wordt hierdoor ge centraliseerd, terwijl samenwerking met neutrale comité's kan gebeuren in organi satorisch verband. Het werkschema voor de plaatselijke co mité's werd besproken en vastgesteld. Besloten werd, dat het secretariaat ook de bij de Federatie van R. K. Vrouwen bonden aangesloten Congregaties van Re ligieuzen in het werk zal betrekken. ZUINIG MET BENZINE. Koninklijke familie geeft het voorbeeld. De Koninklijke familie gaat zoo meldt de „Tel." op verschillende wijzen voor beelden geven hoe men benzine moet be sparen in dezen tijd. Zoo zijn verleden week de Koninklijke auto's niet meer in de Haagsche straten verschenen. In plaats daarvan maakte de Koninklijke familie veelvuldig gebruik van rijtuigen, bespannen met twee paarden uit de Ko ninklijke stallen. In plaats van de chauf feurs in livrei zijn de Koninklijke koet siers en palfreniers, die men anders alleen op Prinsjesdag ziet, weer in functie getre den. Ook op andere wijze geeft de Konink lijke familie het voorbeeld. Onlangs ging de heele Koninklijke familie te voet van het Koninklijk paleis aan het Noordeinde ter kerke in de Parkstraat en zoowel H. M. de Koningin, als H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard heeft men op hun rijwiel een tochtje kunnen zien maken in de omgeving van den Waalsdorperweg. Dit voorbeeld heeft op de Hagenaars veel indruk gemaakt, zoodat men thans opmer kelijk veel hooggeplaatste personen in plaats van in hun auto in de tram of op de fiets kan zien zitten. TIEN DUIZEND BALEN SUIKER OP KOMST. „Stuyvesant"-suiker vrij. Het stoomschip „Stuyvesant" van de K. N. S. M., dat Vrijdagavond j.l. te Amster dam in ballast binnenliep, daar het vrijwel de geheele lading, welke grootendeels voor Duitschland was bestemd, in Southampton had moeten lossen, moest rapporteeren, dat het cok lienduxzend balen suiker voor Nederlanasch binnenlandsch gebruik had mceten achterlaten. Dit was uiteraard geen gunstig bericht met het oog op de huidige schaarschte van suiker. Thans blijkt echter, dat de Engelsche controle-ambtenaren eenige uren, nadat de „Stuyvesant" de Londensche haven had verlaten, waarheen het schip was op- gesfeomd, besloten hadden om deze lading suiker vrij te geven. Het schip was toen al buitengaats en het moest zijn kostbare lading achterlaten. Naar wij vernemen, zal thans het s.s. „Oberon" van de K.N.S.M., dat uit Grie kenland via de Downs naar Amsterdam te rugkeert, deze tienduizend balen suiker vervoeren. Het schip ligt op het oogenbliir te Southampton te laden. Zoo het niet den geheelen voorraad kan meenemen, zal een ander K.N.S.M.-schip het resteerende deel vervoeren. „Tel.' NIJVERHEID SRAAD. Nieuw praesidium. De heer C. J. P. Zaalberg, voorzitter van den Nyverheidsraad, heeft zeer tot leedwezen van den Raad den wensch te kennen gegeven uit deze functie le wor den ontheven. In gemeen overleg met den Minister van Economische Zaken is, onder dankzegging voor al hetgeen de heer Zaal berg als voorzitter van den Raad in het belang van de Nederlandsche industrie heeft verricht, aan dpn door hem geuiten wensch gevolg gegeven. Eveneens in overleg met genoemden nister is met algemeene stemmen tot voor zitter van den Raad benoemd de onder voorzitter, ir. W. H. van Leeuwen, die deze functie met ingang vtr 30 September jheeft aanvaard. Tenein le onder de huid'ge oiTL.iar.dig- ntden het remen van heruiten in spoed ge\ allen e vergemakkelijken en mede om een nauwe samenwerxmp van den Raad met de ambtelijke instanties door monde- l.ng oveiv.g te bevorderen, heeft de Raad besloten een praesidium *11 te stellen, d sande uit den voorzitter en drie of vier or.der-vuur z Iters, de laat?.en uii en door den Raad gekozen. Als ondervoorzitters zijn aangi-vtzen de heeror ir. G A. Kess- ler, ir. F. II E. Gulje en S. Wouds. De Raai Leeft uitvoc.ie van gedachten gewisseld over de gevolg*n die da Neder landsche industrie van de door de regea- ring gevolgde politiek inzake prijsopdrij ving ondervindt. Aan het praesidium wera opgedragen, over dit vraagstuk, waarmede zoo belangrijke nijverheidsbelangen ge moeid zijn, ten spoedigste met de regee ring in overleg te treden. HOOGLEERAREN BENOEMD. Bij Kon. besluit is benoemd tot hoog leeraar in de afdeeling der scheikundige technologie aan de technische hoogeschool te Delft, om onderwijs te geven in de phy- sische scheikunde: dr. W. G. Burgers, te Eindhoven. Tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der veeartsenijkunde aan de rijksuniversi teit te Utrecht, om onderwijs te geven in de bijzondere ziektekunde en geneesleer van de niet-parasitaire en niet-infectieuze ziekten, de gerechtelijke veeartsenijkunde, de geschiedenis der veeartsenijkunde, kli niek en buitenpractijk is benoemd dr. J. A. Beijers, thans conservator tevens lector aan de universiteit. PROV. STATEN VAN N.-BRABANT. In de vacature mr. J*. C. A. M. van de Mortel is tot lid van de Provinciale Sta ten van Noord-Brabant benoemd verklaard mej. J. J. M. Sweens te Udenhout. INSPUITING VAN VEE MET TUBERCULINE. Zal ln 1940 verplicht worden gesteld. De heer P. J. 't Hooft, inspecteur van den veeartsen ij kundigen dienst te 's-Gra venhage, heeft Zaterdag, in de jaarverga dering te Assen van den gezondheidsdienst voor vee in Drenthe medegedeeld, dat de inspuiting met tuberculine in de huid het volgend jaar imperatief zal worden ge steld. FEEST TE ALKMAAR. Ofschoon niet vast stond, dat ook dit jaar het 8-Octoberfeest te Alkmaar door gang zou kunnen vinden, had het bestuur toch tot een sobere feestviering besloten, waarbij de voorgenomen groote optocht, achterwege gelaten zou worden. Daar 8 October dit jaar op Zondag viel, werden gisteren de feesten gehouden. Om negen uur werd reveille gehouden, waarbij den burgemeester een aubade werd gebracht door een kinderkoor en tevens muziek ten gehoore werd gebracht. Om halftwaalf be gaf het bestuur van de 8-Octobervereeni- ging „Alkmaars Ontzet" zich naar het Vic- toriabeeld, waar de voorzitter, notaris mr. C. J. de Lange, de traditioneele herden kingsrede heeft uitgesproken. Hij wees er op, dat wij thans in zeer moeilijke tijds omstandigheden leven, doch wekte op, de toekomst niet te donker in te zien, omdat de geschiedenis, en niet 't minst de ge schiedenis van Alkmaars Ontzet, herhaal delijk heeft bewezen, dat ondanks alle moeilijkheden, de tijden wel weer gunsti ger worden. Vele burgerlijke en militaire autoriteiten woonden de plechtigheid bij. Om halfdrie werd een kinderoptocht ge houden, waarbij versierde rijwielen en voertuigen in den stoet werden meege voerd In den namiddag werd een kerk- corcert gegeven door het Vryz. Herv. Zangkoor, welk concert 's avonds om acht uur werd herhaald. In verband met de tijdsomstandigheden hadden de buurtver- eenigingen besloten de traditioneele ver lichting en versiering van de stad achter wege te laten. De gemeente zorgde des avonds voor een fraaie verlichting van eenige openbare gebouwen en bruggen. „Tel." LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Rechten: de heer N. L. C. Fonkert, Voorburg, de dames P. A. van Asbeck, Scheveningen, J. S. Leignes Bakhoven, den Haag, C. A. Verloop, Rot terdam, M. C. van Haastert, Den Haag; doctoraal examen geneeskunde de hee- ren H. G. M. Teunissen, Voorburg, B. Elvé, Rotterdam, mej. C. L. D. C. Bruins, Was senaar. GOUDEN KLOOSTERFEEST PASTOOR A. BULTERS O.F.M. Zondag heeft de zeereerw. pater Augus- tinus Bulters O.F.M., pastoor der parochie van de H.H. Antonius en Lode wijk (Bosch kant), te 's Gravenhage, zijn gouden jubilé als Minderbroeder gevierd. De luisterrijke plechtigheden, volgens het ritueel der Se raf ij nsche Orde aan dit feest verbonden, verleenden aan dezen jubeldag een bijzon dere schittering. Om 10 uur vingen deze plechtigheden aan. Aan den ingang der kerk werd de jubilaris ontvangen door den hoogeerw. pater Pro vinciaal, Prudentius van Leusden, die hem een versierde brandende kaars en een vergulden staf aanbood. Onder het zingen van den 148sten Psalm „Laudate Dominum de caelis", werd de jubilaris door het middenpad der kerk naar het priesterkoor geleid. Binnen het priesterkoor hief pater Pro vinciaal het „Veni Creator" aan, waarna hy den jubilaris de vraag stelde: „Wat ver langt gij, eerwaarde pater?". Hierop ant woordde de jubilaris: „Eerwaardige pater, ik verzoek u eerwaarde en onze zeer hei lige Orde allerootmoedigst om de genade van het jubilé" Dan volgdïn een toespraak van pater Provinciaal, eenige treffende gebeden, wel ke heenwijzen naar het bevel van God aan Mozes over de viering van het jubeljaar en welke aangeven de stoffelijke voordeelen, die de geestelijke voorrechten van het ju bilé in het Nieuw Verbond voorafbeeldden. De jubilaris celebreerde vervolgens de solemneele Hoogmis, daarbij geassisteerd door zijn neef, pater Salvator Booms O.F.M. als diaken en door pater Pacificus Vriend O.F.M. als subdiaken. Ceremoniarius was pater Stokman O.F.M. Na de H. Mis hadden de hernieuwing der professie en de plechtige kroning van den jubilaris plaats met den drievoudigen ze gen. Een indrukwekkend oogenblik was het, toen pater Provinciaal den jubilaris een gouden kroon op het hoofd plaatste onder den wensch „Krone u de Heer na de vol tooiing van de tegenwoordige renbaan niet met een vergankelijke, maar met de onbe dorven kroon van den hemelschen kamp- prijs". Na het zingen van het „Te Deum" werd de jubilaris, terwijl de geloovigen het „Mag nificat" zongen, op dezelfde wijze als hij as ingehaald, uit de kerk geleid. De indrukwekkende kerkelijke plechtig heden werden bijgewoond door tal van ge loovigen, die de Boschkantkerk tot in de Gemeentel. Aankondigingen DE PETROLEUMDISTRIBUTIE De Directeur van het Distributiekantoor, Oude Rijn 132, verzoekt allen petroleum- bezorgers en petroleum-verkoopenden win keliers, met het oog op een goede organisa tie van de petroleumdistributie en vooral in hun eigen belang, voor Zaterdag 14 October, a.s. schriftelijk opgave te doen van hun naam en volledig adres. Zij, die aan dit verzoek geen gevolg ge ven, stellen zich in de toekomst bloot aan groote en wellicht onoverkomelijke moei lijkheden bij de aanvulling hunner voor raden. De Directeur van het Distributiekantoor: P. ROOSENBURG. Leiden, 10 October 1939. 887 LEIDEN Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- patroonsvereeniging „St. Joseph", Kring Leiden, vergadering café Bremmer, 6 uur. Donderdag, R.-K. Staatspartij, afd. Jonge ren, St. Antoniusclubhuis, Mare, 8.30 uur. Donderdag, „Geloof en Wetenschap" in „In den Vergulden Turk", 8 uur. De avond-,, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Z a t e r- d a g 7 tot en met V r ij d a g 13 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060 en D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. uiterste hoeken vulden. Binnen het priesterkoor hadden o.a. plaats genomen Z. H. Exc. de Pauselijke Internuntius mgr. Paolo Giobbe, de hoog eerw. deken mgr. J. M. v. d. Tuyn, de wel- eerw. paters Blom O.F.M., v. d. Schoot O.F. M., Van Heel O.F.M. Terstappen O.F.M., v. d Berg O.F.M. en Van Genuchten O.F.M. 's Middags van 2 tot 330 uur had in de pastorie een druk bezochte receptie plaats. Om 5 uur celebreerde pastoor Bulters e enplechtig danklof met toespraak van den gouden jubilaris tot de parochianen. „Maasbode". GEMEENTEBEGROOTING 1940. Vandaag is verschenen de begrooting der gemeente Leiden voor 1940. Deze verschijning geschiedt veel vroe ger dan in de laatste jaren gebruikelijk as. Uit de onlangs uitgegeven toelichting bij de begrooting hebben wij reeds een en ander, het voornaamste en belangrijke, in ons blad overgenomen. De bevolking in Leiden telde op 1 Jan. 1939 77.012 zielen. BREIEN VOOR DE TROEPEN TE VELDE. Men schrijft ons: Dank zij de toewijding van vele breit- sters heeft de landmacht thans voldoende bivakmutsen. De bevoegde militaire auto riteiten hebben ons nu medegedeeld dat vooral behoefte bestaat aan mitaines d.w.z. aan polsmoffen met een halve duim. Zij hebben ons verzocht die te vervaardi gen volgens onderstaand patroon: Want. 65 steken opzetten met sokkenwol. Brei pennen no. 10. le pen recht. 2e pen 40 aver. 25 recht. 3e pen recht. 4e pen recht. '5e pen 25 recht 40 aver. 6e pen recht. Dit zestal herhalen tot er 9 breede rib bels zijn. st. breien en op een veiligheidspeld zetten. 17 st. recht, omdraaien, 1 st. aver, afha len, 1 st. recht. le over 2e halen. Pen uitbreien. 4 st. bij opzetten. Volgende pen recht. Voortgaan met minderen tot 4 st. over zijn. Deze afkanten. 17 lussen opnemen en breien. 40 st. van polsgedeelte breien. 40 aver. 17 recht. 8 st. van veiligheids speld. Verder patroon zooals voorkant breien. Afhechten en aan elkaar naaien. Nu wij allen samenwerken kan ook aan de vraag naar deze mitaines worden vol daan. Wij verzoeken u dus om te breien Igens dit patroon en ook met de wol en de pennen die onze raadslieden daarvoor het geschiktst achten. Wij zullen ieder die zich daarvoor bij ons aanmeldt zeer gaarne de noodige in lichtingen verschaffen en voorzien van het materiaal dat voor het bereiken van dit goede doel onontbeerlijk is. Wij hebben gemeend op deze wyze een heid te brengen in ons aller streven en het belang onzer soldaten het beste te die nen. Een ieder die nu breidt aan bivakmuts of das van grijs of grijsgroen wordt ver zocht dit af te maken en in te leveren zoo dat dan direct de uitreiking kan geschie den. De patronen van mitaines, das, bivak muts enz. voor de marine zijn ook alle aan onderstaand adres bekend. Verkoopadressen zijn: mevr. Roosen burg, Rijnsburgerweg 153; mevr. Moens, Rijnsburger weg 84, mevr. Wilbrink, P. J. Blokstraat 18; mevr. Guljé, v. Slingelandt- laar 8; mevr. Beekenkamp, Warmonder- weg 51; mevr. v. d. Poppe, Rapenburg 95. DE RK. STAATSPARTIJ AFD. JONGEREN houdt Donderdagavond om half negen in het St. Antoniusclubhuis Lange Mare, een vergadering, met spreker over het onder werp: Voedselvoorziening in oorlogstijd. Een zeer actueel onderv/erp, zoodat men alle leden verwacht op deze vergadering. R.K. Militairen gratis toegang. en verder alle belangstellenden eveneens toegang vrij. HET BESTUUR. R. K. BOND „ST. ANTONIUS". De Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-geëmployeerden „St. Anto nius" afd. Leiden en omstreken, houdt Donderdag 12 October 's avonds te 9 uur wederom zijne jaarfeestviering in het Bondsgebouw. Deze avond is zeer belang rijk wijl als spreker is aangezocht de zeer eerw. heer H. de Greeve. Deze zeer bij zondere avond is toegankelijk voor leden met hunne dames terwijl verkeerd of niet- georganiseerden eveneens van harte wel kom zijn. Het bestuur doet een beroep op allen, om zonder uitzondering, liefst op tijd, met het oog op den spreker, aanwezig te zijn. ZILVEREN JUBILEUM. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer A. Schouten, besteller bij de P.T.T. op het postkantoor alhier, in dienst trad bij de P.T.T. De heer Schouten is de laatste 10 jaar als besteller voor sorteerders op het post kantoor werkzaam. Door uitstedigheid van den jubilaris moest de viering van het 25- jarig ambtsjubileum achterwege blijven. A.s. Maandag hopen de heeren J. v. d. Berg en P. Verver, bestellers bij den P.T.T. dienst alhier, hun zilveren jubileum te herdenken. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 7323. N.V. Foto-litho In richting Koningsveld en Zoon, in oprich ting, Leiden, Breestraat 24. Bovengenoem de zaak is thans definitief omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: N.V. Foto-litho Inrichting Koningsveld en Zoon. Ned. Staatscourant: 28 Augustus 1939, Bijvoegsel nr. 1169. Dir.: J. L. Koningsveld, Haarlem. Comm.: C. F. A. Moorrees, 's Gra venhage en G. V. J. Moorrees, Voorschoten. Maatsch. kap.: 5.000, waarvan geplaatst en gestort: 1.000.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2