OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 7 OCTOBER 1939 OE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 KATWIJK Prijsregeling Op initiatief van den burgemeester is een commissie tot prijs regeling in het leven geroepen met het doel conflicten in het bepalen der verkoopsprij zen te voorkomen. Deze commissie zal zich op de hoogte stellen der inkoopsprijzen en in verband daarmee de winstmarge bepa len. De commissie bestaat uit de heeren mr. Warmöltz, inspecteur van politie, C. v. Tongeren, voorz. Chr. Middenstandsver., C. v. d. Plas, lid van den Chr. Midden standsbond, J. de Wal, vertegenwoordiger der Coöperatie „Helpt elkander", W. J. van Leeuwen, lid van „De Hanze", Y. Verdoes, ongeorganiseerd middenstander en W. G. v. d. Tolen als particulier. Personalia. De heeren P. den Hollan der en Jac. Impthorn slaagden te Den Haag voor het politie-diploma van den Bond van Chr. Politie-ambtenaren. Geboren: Maarten Dingeman z. van K. J. Kroon en A .van Egmond Wilhel- mina d. van D. Hus en W. A. Henny Maartje d. van A. Nijgh en N. van der Plas Gijsbertus Cornelis z. van J. van Duyn en A. van den Oever Jacob z. van A. Remmers waal en C. C. de Vries Dirk z van D. Meijvogel en A. Haasnoot An na d. van R. van der Plas en L. van Luy- venvoorde Cornelis z. van J. van Ros- sum en J. H. Vooys Adriana Catharina d van J .van der Voort en M. C. van den Akker Lena d. v. J. Plug en S. Berk- heij Willemijntje d. van T. den Duik en M. van der leden Maartje d. van A. van Beelen en J. van Rijn Arendje Johanna d van J. van Duyn en M. van der Plas Adriaan z. van Aa van Duyvenvoorde en L. van Duyvenvoorde. O n d er t r o u w d: C. d, Jong en E. de Jong J. Schaap en T. van Dijk M. Guyt en J. Berkhey P. Ouwehand en W. Ouwehand. G e t r o u w.d: C. Verhart en J. den Hol lander L. J. Linssen en B. B. van Beek H .H. Teljeur en J. C. van Tol G. Freke en M. de Jong Jan Jac. de Vreugd en M. Kuyt J. Kloos en M. Rijsdam. Overleden: Buis van Velsen 81 j. wedr. van A. van der Plas Wilhelmina Verdoes 49 j. echtgenoote van A. van der Plas Dirkje Kuyt 80 j. wed. van L. Ver does Wijntje van der Plas 76 j. onge huwd. Jaapje Kastelein 57 j. gehuwd met M. C. van der Lee. KATWIJK AAN DEN RIJN Veiling. Blijkens een advertentie in dit blad zullen de veilingen der tuinbouwver. „Katwijk en O." vanaf Maandag niet meer dagelijks doch driemaal per week gehouden worden, nl. Maandag, Woensdag en Vrij dag. Tuinders en kooplieden dienen hier van goede nota te nemen. LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Morgen na de Hoogmis en na het Lof bijeenkomst. Dins dag 10 Oct,, te 8 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Zaterdag 14 Oct. na het Lof bijeenkomst. K.J.M.V. Maandag 9 Oct. te 8.30 uur ontwikkelingsavond. Inleider: Hans Her mans Jr., onderwerp: „Gezin en Gemeen schap". Dinsdag 10 Oct. te 8 uur Maria- Congregatie en Donderdag 12 Oct. de be kende K.J.M.V.-avond. LISSE Missietentoonstelling. Door de militai re bezetting was de missie-naaikransten- toonstelling reeds verzet. Het bestuur zocht en vond een oplossing.. De groote werkplaats van de fa. wed. A. W. v. d. Meer, was welwillend afgestaan en hierin werd de tentoonstelling van kerkelijke ge waden en paramenten, door den naaikrans vervaardigd, gehouden. Pastoor van Zuylen bracht op de aller eerste plaats dank aan de fa. va nder Meer, voor de beschikbaarstelling van de zaal. Er moet veel gedaan worden om het Rijk van Christus uit te breiden. De geheele parochie van St. Agatha moet hieraan me dewerken. De missienaaikrans heeft haar uiterste best gedaan en spreker vertrouw de, dat deze tentoonstelling in alle opzichten moge slagen. Father van Kesteren wees er op, dat wy allen ledematen zijn van Christus' Kerk. Hierdoor zijn wij aangewezen op eikaars hulp. Dit is nog veel meer waard voor de missie, waar wij nog geen geregeld scho len, ziekenverpleging enz. hebben. Wij mis sionarissen zijn trots op den missienaai krans, die ons zulke nuttige dingen mede- geven. Spreker dankte de dames voor hun ijver en allen, die medegewerkt hebben tot het weslslagen van deze tentoonstelling. De bezichtiging der tentoonstelling volg de, waarna men ten bate der missie een verloting hield. De tentoonstelling is nog eenige avon den geopend en wij raden een bezoek ten zeerste aan. Paarden op hol geslagen. Gistermor gen sloeg een span paarden, dat een stuk geschut voorttrok, bij den heer v. Graven aan den Loosterweg op hol. De hollende dieren sloegen den Stationsweg in, alwaar steeds kinderen op straat vertoeven, kruis ten den drukken rijksweg en gingen de Kanaalstraat in. Voor het pand van den heer Segers aan den hoek Kanaalstraat Broekweg kwamen de paarden tot stilstand, doordat het geschut in de zachte berm weg zakte en staan bleef. Pogingen om de hol lende paarden op het lange traject tot stil- RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE LISSE. Bij beschikxir.g van den Minister van Economische Zaken van 4 October, direc tie van den landbouw, eerste afdeeling, is met ingang van 1 October aan C. M. Grul- lemans te Lisse, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie van toezicht op de Rijkstuinbouwschool te Lisse, onder dankbetuiging voor de in deze functit bewezen diensten en is met ir.gang van dienzelfden datum als zoodanig benoemd E. H. Krelage te Haarlem. stand te brengen, faalden allen. Onbegrij pelijk is het, dat hierbij geen persoonlijke ongelukken voorkwamen, temeer nog daar zij den rijksweg hebben gekruist. Een ieder, die het hollende span zag naderen, vluchtte naar een beter oord. De materieele schade was bovendien nog miniem. OEGSTGEEST Gymnastiekvereniging. In het voor malige schoolgebouw aan de Geverstraat vangen *de lessen der gymnastiekvereni ging, onderafd. van de R.-K. Sportver- eeniging aan op Woensdag 11 October a.s. Rooster: van 1.302.30 uur voor meisjes, die anders Donderdag van 4.155.15 uur kwamen; van 2.303.30 uur voor meisjes, die anders op denzelfden tijd kwamen; van 3 304.30 uur voor meisjes, die onders op denzelfden tijd kwamen; van 4.305.30 uur voor jongens, die Zaterdagmiddag kwamen. In de Christelijke Kweekschool vangen de lessen aan op Vrijdag 13 October a.s. Rooster: van 78 uur voor jongns van 1418 jaar; van 8.159.15 uur voor de dames. Het bestuur vertrouwt, dat al de ledeh wederom present zullen zijn, opdat deze winter nog ingehaald kan worden, wat door de mobilisatie is verloren gegaan. Nadere inlichtingen bij den secretaris, Duinzichtstraat 44. RIJNSBURG Bloemenhandel. Aan den bloemenhan del is momenteel niet te bespeuren dat er oorlog is. Het verloop van den bloemen handel was bevredigend. Voor een deel is dit een gevolg van den verminderden aan voer. Als de herfst daar is, kan men zulks als regel verwachten. In enkele weken is dan aan het rijke kleurenspel der bloemen- tooi een einde gekomen. In de afgeloopen week heeft ook de nachtvorst hieraan op niet onbelangrijke wijze meegeholpen, en zoo zien we op den kouden grond nog slechts de nabloeiers van de zomergewas sen, aangevuld met echte herfstbloemen, waarvan wel de voornaamste zijn de chjy- santhen en herfstasters. Gelukkig dat men zich in den bloemenhandel zoo spoedig aan den toestand heeft aangepast. In de eerste dagen ging men den tijd met angst en zor gen tegemoet. Het is meegevallen. De prij zen zijn op heden niet slechter dan vorig jaar in dezen tijd. De dahlia's hebben flink te lijden gehad van de nachtvorst. Sommi ge kweekers waren in een dag uitverkocht. Bij anderen viel het weer mee. De notee ring was iets beter dan vorige week, nl. van 4070 ct. per 100. Ook de Pompon-dahlia's hebben het moeten bezuren. De prijs was thans van 3045 ct. Ook is er nog een kwantum asters, dat in de goede kwaliteit van 2035 ct. opbracht. Het is nu de chrysanthentijd. Alhoewel ook hierin de vorst schade had aangericht, is de aange voerde hoeveelheid van beteekenis en de variatie is groot genoeg om aan de aan vraag te kunnen voldoen. Toch zi.in de prij zen bevredigend en aanmerkelijk beter dan in October '38. Betaald werd in de gewone soorten Troschrysanthen van 12—18 ct. en de betere soorten konden zelfs tot 24 ct op brengen. Grootbloemige chrysanthen gin gen voor 512 ct. per stuk. Helianthus van 2545 ct. per 100. Tritoma's raken op. Ze brengen nog een goeden prijs op van f 1.10 1.30 per 100. Goede kwaliteit asters in di verse kleuren gingen voor 25^—40 ct. per 100. De laatste gladiolussen werden betaald met 2580 ct. naar kwaliteit. Anjers 15 25 ct., Afrikanen 25 per 100 bos Witte lelies konden gemakkelijk verkocht wor den tegen 3.704.90 per 100 keiKen. Herfstasters van 2.604.70 per 100 bos, Climax van 7—11 per 100 bos. De laatste zinnia's gingen voor 20—40 ct. per 100. Amerikaansche anjers 5070 ct. per 100. VOORSCHOTEN R.-K. Bibliotheek. Binnenkort zal de bibliotheek weer geopend worden. Zij is op het oogenblik aan een reorganisatie onder hevig, vandaar dat u nog eenigen tijd ge duld zult moeten hebben. Het belooft een pracht van een biblio theek te worden; zeer vele nieuwe boeken kunnen verwacht worden. S. ....zooda anderen hun bocht ver- keerd moeten nemen en het uit zicht belemmerd wordt?... NOOITI ALPHEN AAN DEN RIJN Mr. L. C. van der Lee t. Gisteren overleed te Aarlanderveen op 85-jarigen leeftijd oud-Notaris mr. L. C. van der Lee. De overledene, die aldaar zijn vader als zoodanig had opgevolgd, heeft het notaris-ambt bijna 50 jaar ter plaatse vervuld, tot hij op 24 Januari 1929 zijn functie heeft neergelegd. Behalve zijn notaris-ambt bekleedde de overledene nog verschillende andere functies, o.a. was hij voorzitter der Polders, secretaris van den drcoggemaakten Zuid Einde-plas en presi dent-voorzitter der Ned. Herv. Kerk voogdij. De Koningin benoemde hem tot Ridder in de Orde van Oranje Nasau. Conferenties voor niet-Katholieken. In de parochiekerk vond gisteravond de eerste der reeks conferenties plaats, wel ke op initiatief van den Deken op zes ach tereenvolgende Vrijdagavonden, aanvan gende te half negen, door Pater Wijnand Sluis S.J. alhier werden gehouden voor niet-katholieken, welke conferenties even wel ook toegankelijk zijn voor katholie ken. Door beide groepen werd reeds flinke belangstelling betoond en werden de rijk gedocumenteerde en bevattelijke verkla ringen van den bekenden redenaar met alle aandacht gevolgd. Nadat het parochiaal zangkoor, onder leiding van den heer S. v. Leeuwen, had uitgevoerd het vierstemmige „Jesu dulcis", ving Pater Wijnand Sluis zijn eerste confe rentie aan, waarin spr. het bestaan van God aantoonde. Het zangkoor voerde nog uit, tijdens een korte onderbreking van de conferentie, het vierstemmige „Domine salvum fac" van A. Giesen en tot slot een vierstemmig „Lau- date". BOSKOOP Personalia. - - De heer K. Weesjes, as sistent der directe belastingen en accijnzen alhier, wordt met ingang van l November e.k. overgeplaatst naar Warffum. In zijn plaats is benoemd de heer R. Klosse, thans te Putten. St. Josephsgezellenver. Het bestuur der St. Josephsgezellenver. kwam onder prae- sidium van hun vice-praeses Kapelaan van Drunen bijeen tot bespreking van het win- terprogramma. Op zeer geslaagde wijze werden de besprekingen gevoerd en het belooft een zeer interessante winter te wor den voor onze Gezellen. Was in de afgeloo pen perioden, de laatste jaren, meer het streven om naar buiten-uit de Gezellen voor hun vereeniging te winnen met too- neel-avonden en dergelijke dingen, nu zal meer aan het innerlijke leven worden ge werkt. De afgeloopen tentoonstelling, de soirées, de jubileumfeesten, dat alles droeg bij tot bevestiging en waardeering der Ge zellen in de parochie. En het heeft ook zeker zijn waarde gehad en zijn resultaten niet gemist. Wat is echter een mooi verzorgde buitenkant, wanneer aan het innerlijke nog veel te wenschen overblijft. Holle vaten klinken ook, maar volle vaten zullen zeker meer gewaardeerd worden. En dit geldt niet alleen voor de letterlijke opvatting maar ook figuurlijk kan hier een voorbeeld aar. worden genomen. En dat heeft het be stuur terdege onder het oog gezien. De vrije bijeenkomsten door de week moeten meer aantrekkelijk worden gemaakt en dat hoopt men te bereiken door den Dins dagavond een behoorlijke vulling te geven. Daartoe zullen verschillende intellectuee- len worden verzocht om lezingen te hou den over cultureele onderwerpen. Al dan niet met lichtbeelden. Een gezellige St. Ni- colaasavond onder elkaar versterkt de band onder de leden en een mooie Kerst uitvoering.het zijn allemaal onderwer pen, die een gezel waardeeren moet. Reeds werd een aanvang gemaakt met speechen onder elkaar. Door loting worden dan per sonen aangewezen, die zich op eer bepaal den tijd verplichten in de verplichte bijeen komst een of ander onderwerp te behande len. Ook dat zal verder worden ontwikkeld terwijl reeds aan den heer Rozemeyer, hoofdonderwijzer der U.L.O. verzocht werd de speechen te beoordeelen en waardeerin gen toe te kennen. Deze heer stelde zich gaarne beschikbaar en om de animo te ver- hoogen, zal aan den besten spreker een stof- gelijk blijk van weerdeering worden toe gekend. Het winterprogram zal nog in vas- i teren vorm worden gegoten en aan de leden worden uitgereikt. Wanneer allen stuk voor stuk iets voor hun vereeniging over hebben en voor zich zelf ook, want er is voor ieder wat te leeren, dan kan deze winter de Ge- zellenvereeniging van Boskoop op innerlijk terrein zich prachtig verdiepen en een in houd krijgen, waar iedere jongeman van profiteert. Geboren: Cornelis Theodorus, z. v. F. M. Vermeulen en E. J. Boer. Ondertrouw d: H. W. van Eyk, 22 j. en A. C Verlaan, 19 j. T. J. van Rijn, 29 j. en K. J. Schouten 25 j. J. J. van Pruisen 33 j. en W. Hage 27 j. G e t r o u w d: G. de Ruyter 29 j. en L. P. Boer, 28 j. HOOGMADE Brand. Gistermiddag omstreeks 3.15 uur ontstond brand in de hooiberg van den landbouwer S. M. alhier. Spoedig laaiden de vlammen hoog op en gevaar voor overslaan op de woning was niet denkbeeldig, zoo dat deze door de inwoners en spoedig toe geschoten personen bijna geheel werd ont ruimd. De brandweer was zeer spoedig aan wezig en met eenige stralen werd het vuur bestreden en de woning en stallen ter voorkoming van uitbreiding der brand nat- gehouden. Ook de brandweer van Wou- brugge was spoedig aanwezig, doch behoef de gen dienst te doen. Dank zij het ijve rige werken der brandweerlieden kon de brand tot de hooiberg beperkt worden, doch de woning en stallen en hun inven taris kregen aanzienlijke waterschade. Het vee liep allemaal in de wei, zoodat ook daaomder geen slachtoffers te betreuren zijn. De geheele nacht werd nog in be slag genomen met nablussching en uitha len van het hooi, waarbij telkens de vlam men weer oplaaiden. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld doch is vermoede lijk hooibroei. LEIDERDORP Leiderdorpsche Damclub. De uitsla gen van de borden wedstrijden zijn: N. HoogervorstJ. B. v. d. Wijngaard 20 C. MeinemaW. Klein "20 R. MarbusC. de Koning 20 J. v. SandijkW. v. Heusden afgebr. J. v. TongerenM. de Koning 20 A. SpiesJ. Col ij n 20 W. WolfW. v. d. Zwan 20 C. ZwanenburgJ. v. d. Zwan 20 J. GoedhartA. de Haas 20 R. v. d. ZwanE. Zwanenburg 11 G. v. d. ZwanK. Spek 20 Leiderdorpsche Schaakver. Deze vereeniging vergaderde in het lokaal a. d. Kerklaan. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer A. v. Klaveren, werd besproken het deelnemen van de ver eeniging aan de Competitiewedstrijden van den Leidschen Schaakbond. Besloten werd zoo mogelijk met twee tientallen uit te komen. In de onderlinge wedstrijden zal in drie groepen worden gespeeld, waarvan de in deeling nog nader zal worden geregeld. NIEUWKOOP Kaasdag. Op Donderdag, 12 dezer, zal in de voormalige kolfbaan bij café „De Hollandsche Leeuw" een kaasdag worden gehouden. De opening geschiedt te 9.30 uur door het lid van de Tweede Kamer, den i'eer M. P .v. d. Weijden, en des avonds te 7.30 uur zal de landbouwconsulent, de heer ir. Huisman, een voordracht houden over kaasgebreken, Deze vergadering zal geopend worden door den burgemeester dezer gemeente, den heer P. M. M. v. d. Weijden. Een comité is gevormd uit de drie boe- Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente ten Stadhuize. Alle leden waren aanwezig. De bouw van een badhuis. Een der hoofdpunten van de agenda, bouw van een badhuis, was onmiddellijk aan de orde. De voorzitter deelde mede van den gar nizoenscommandant juist de mededeeling te hebben ontvangen, dat, indien het badhuis wordt gebouwd, het Rijk voor 2/3 in deze kosten zal bijdragen, tot een maximum van 4600. Het badhuis zou dan minstens 20 douche-cellen mceten hebben. De voorzitter stelde voor de vergade ring te schorsen en in besloten zitting over te gaan, wegens gevaar van pijnlijke dis cussies. De Raad vond dit niet zoo en dus ging men tot directe behandeling over. De voorgeschiedenis werd kort door den voorzitter medegedeeld. De militairen had den een badhuis noodig, omdat Utrecht te ver en te kostbaar was. Besprekingen leid den tot het resultaat, dat het Rijk boven genoemde voorstellen deed. Op de vraag van den heer De Vries, of de burgers er onk gebruik van kunnen maken, antwoordde de voorzitter, dat Vrij dag- en Zaterdagavond waarschijnlijk daarvoor bestemd zullen zijn. De heer Weltevrtde constateerde, dat er een groot verschil bestaat tusschen de twee teekeningen, die gemaakt zijn door Bedrij ven en Openbare Werl - terwijl vclgens do eerstt een goedkooper gebouw gezet kan worden, dat e* en goed is. Spr. zou dan ook zijn r.tem aan die twee de begrooting niet Winnen geven. De voor zitter is persoonlijk ook voor het eerste plan. I Wethouder de Wit verdedigde het twee de plan en verklaarde, waarom de kosten hiervan duurder zouden moeten zijn. Ver schillende leden waren het daar niet mee eens. De voorzitter stelde nogmaals voor, gezien het verloop der discussies, de ver gadering te «chorsen en over te gaan in be sloten zitting. De heer Welteviede verklaarde zich hier ten sterkste tegen, nu hy zich eenmaal uit gesproken had. De heer Cnosse wilde zich houden aan het plan van den gemeente-architect. Gaan we dit plan verwerpen en het andere aan nemen, aldus deze spr., dan verkrijgen wij wel een bezuiniging van 2000, maar het gevo. zal z een wrijving tusschen de hoofdambtenaren die later waarschijnlijk meer geld zal kosten. De heer Weltevrede verdedigde zyn eerste meening. De heer Snel .rond, dat bij de teekening der Bedrijven geen goede begrooting was. Spr. was voor het plan van Openbare Wer ken. De heer v. d. Lee (S. D. A. P.) vond de horgere kosten van het tweede plan gelegen in de grootere hoogte van het gebouw. Nadat rte discussies hierover ongeveer 1 1/2 uur hadden gedu rd werd t<t stem ming overgegaan en het plan-v. d. Mey (/S200) aangcr'-^en met 10 tegen 2 stem men (de heeren Mast en v. d. Lee S. D. A. P. waren voor het plan-Drogendijk). ren-organisaties, waarvan voorz. Is de heer J. van Tienhoven, secretaris, de heer H. Markman en penningmeester de heer H. Blijleven. 0 NIEUWERBRUG KIND DOOR MOTORRIJDER AANGEREDEN. Onder de gemeente Barwoutswaar- der had een aanrijding plaats, wel ke nog betrekkelijk goed is afgeloo pen. Uit de richting Nieuwerbrug naderde een militaire motorrijder. Nabij de woning van den heer J. Gerritsen stak plotseling het 7-jarig dochtertje van den heer G. den rijweg over met het noodlottig gevolg, dat zy door den motorrijder werd aangere den en over den weg geslingerd. Met een gebroken sleutelbeen en eenige andere kleine verwondingen werd de kleine opge nomen. De motorrijder, welke eveneens ten val kwam, kwam er met eenige lichte ont vellingen af, terwijl het motorrijwiel slechts licht beschadigd werd. Benoeming raadslid. De heer A. Ende te Barwoutswaarder, benoemd verklaard tot lid van den Raad der gemeente Bar woutswaarder, heeft deze benoeming aan genomen. De vacature was ontstaan door het overlijden van het raadslid, den heer J G. Krieger. De zetel behoort derhalve aan de arbeiderspartij „Recht voor Allen". WOERDEN MILITAIR MOTORRIJDER GESLIPT EN LANGS DEN WEG GEVONDEN. Op de Utrechtsche Straatweg had een ernstig ongeluk plaats, doordat 'n militaire motorrijder op den weg slipte en tegen een huis opbotste. De man werd 's nachts ge vonden door een voorbijgaanden automobi list, die het slachtoffer ernstig gewond zag liggen. Hij was bewusteloos en werd na voorloopig verbonden te zijn door de mi litaire garnizoensauto, naar het hospitaal te Utrecht vervoerd. Zijn toestand is zorge lijk. Het bewustzijn was heden nog niet teruggekeerd» Huishoudster verdwenen. Een huisJ houdster, alhier, die op 15 September ver dwenen was met medeneming van huis houdgeld, is door de politie opge spoord. Hoewel ze opgegeven had naar Rotterdam te zijn vertrokken bleek ze daar niet te vertoeven. In Den Haag is zy aan gehouden. Proces-verbaal wegens verduis tering en vernieling werd opgemaakt. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN Het Brdhuis zm e* dus komen. De ter mijn voor den bouw is ongeveer 10 weken. De Rijnmuren moeten verbeterd worden. De toestand van de Rijnmuren maakte ook een punt van bespreking uit. De heer Snel r-oemde ze zeer slecht. Wethouder Sonnebelt vondt onmiddel lijke werkzaamheden geboden. De heer Ruys vond, dat het vraagstuk van den Rijn noodig weer in studie geno men moet worden. Volgens hem moet de Raad daartoe besluiten. Of er demping zal komen kan dan in oogcnschouw genomen worden. Meerdere stemmen gingen daarvoor op en ten slotte werd besloten een commissie de zaak van de demping te laten onder zoeken. Voorloopig werd een crediet ver leend van 750 om de muren te versterken. Noodig werd geacht de Rijn voor het groot ste verkeer dan te sluiten. De huur van het museum werd op de ge wone voorwaarden met het Rijk voor vijf jaar verlengd. Meerdere punten werden zonder stem ming aangenomen. Het laatste punt: Ambachtsschool lokte eenige bespreking uit. Het plan is een am bachtsschool te stichten, op breederen grondslag, uitgaande van het Departement Woerden van de Ned. Maatschappij voor Handel en Nijverheid. De heer Cnosse was er wel voor, maar wilde er toch nog, met d" medewerking er voor, wachten in ver band met de groote onzekerheid der tijd. De heer van Beek wilde de wenschelijk- heid tot stichting nu reeds uitspreken, an ders komt er, aldus spr., heelemaal niets van. In stemming werd hiena gebracht het voorstel v. d. financieele commisie om de wenschelijkheid uit te spreken tot stich ting van een ambachtsschool. Het werd aangenomen met 7 tegen 6 st. (tegen de heeren Cnosse (C.H.), Sonnevelt (C-H.) en Weltevreden (C.-H.), v. d. Heyden (Gem Belang), de Vries (Gem. Belang) en de Wit (A.-R.). Schuilplaatsen, die niet in orde zijn. Bij de rondvraag oefende de heer Welte- vrede critiek uit op de doelmatigheid der aangeegde schuilplaatsen. De heer Ruys vroeg, of deze schuilplaatsen nu-klaar zyn of nog in voorbereiding. De voorzitter ver klaarde, dat de Luchtbescherming ze hee lemaal niet in orde verklaarde. Ze hadden beter door deze tak van dienst kunnen aan gelegd worden. De heer Lunenburg merkte op, dat men er goed in kan liggen, als men reeds door een bon* getroffen is. De heer v. Beek vond het een vraag, of zn wel van nut in Woerden kon zijn. De voorzitter had liever twee goede ge had dan twintig, die niet deugen. Besloten werd alsnog een advies in deze te vragen aan de Luchtbeschermingsdienst. De heer Snel (R.-K.) vroeg nog, of met de plannen voor de Volkshuisvesting door gegaan kon worden. Zoo niet dan zou de commissie wel kunnen opdoeken. Hierna volgde te tien uur sluiting.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 15