VRUDAG 6 OCTOBER 193* OE LE1DSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 3 OCTOBERVIERING DOOR DE LIMBURGERS. Hoewel de stadsfeesten werden afgelast, heeft het bestuur der Gewestelijke Ver- eeniging „Limburgia" gemeend, en wel zeer terecht zooals gebleken is, op dien datum aan den Limburgschen militairen, gestationneerd te Leiden en omgeving, een ontspanningsavond aan te moeten bieden in de bovenzaal van de „Harmonie". De moeite werd beloond, want meer dan honderd Limburgers gaven gehoor aan de uitnoodiging, zoodat de zaal geheel was volgepakt. De avond had een zuiver Limburgsch, dus gezellig verloop. Geopend werd met het Limburgsch volkslied, dat door allen enthousiast werd meegezongen. Dit bracht direct de juiste stemming in de zaal, zon der dat verder nog opwekkende liederen als „Laten we toch vroolijk zijn" gezon gen hoefden te worden. De humorist Jean van Zyp verscheen met een serie voor drachten, die enorm succes hadden, terwijl het Leidsch Symphonie Orkest onder lei ding van S. Theelen hem afloste met vroo- lijke muziek. Vervolgens was er nog een gezellig sa menzijn, waarin de Limburgsche humor hoogtij vierde en zeer tevreden keerden allen huis- of kazernewaarts. UITREIKING H.L.O. DIPLOMA'S AAN AGENTEN EN BRUGWACHTERS. Gisteravond vond in de Theoriezaal van het Politiebureau de uitreiking plaats van H.L.O. Diploma's aan leden van de Leid- sche Politie Sport-Vereeniging, aan welke uitreiking het Bestuur een feestelijk tintje had gegeven door hieraan een filmvoor stelling voor de leden en hun dames te ver binden. Nadat Insp. v. d. Ham, Secr. Afd. Athletiek, de aanwezigen en meer in het bijzonder den heer Commissaris van Po litie, den heer Mennes, Directeur van den Markt Havendienst en de bestuursleden van het Werkcomité OegstgeestLeiden der H.L.O. had welkom geheeten, wenschte hij de geslaagden geluk met hun presta ties en wekte allen op zich het volgend jaar wederom aan de examens te onderwerpen. Vervolgens verzocht hij den C. v. P. de diploma's en de insignes uit te reiken. Deze nam daarop het woord, zeide gaar ne aan dit verzoek te voldoen, niet alleen omdat hij dit als corpschef tot zijn plicht rekende, doch ook omdat hij, getroffen door den goeden geest, welke hij bij de training had opgemerkt, veronderstelde, dat dit een gezellige avond zou worden. Hij sprak voorts zijn waardeering uit over het feit, dat een 25-tal L.P.S.V. leden, ongeacht rang en ouderdom, aan het examen had deelge nomen, dankte Insp. v. d. Ham voor de leiding, welke hij aan deze onderafdeeling van de L.P.S.V. had gegeven en wekte alle corpsleden op het voorbeeld van hun col lega/s te volgen. Vervólgens reikte hij 'met eenige harte- ftjke persoonlijke ^voorden, de diploma's en de draagmédaiïles Uit, waarbij hij er nog vöóral den nadruk oplegde, dat door dén Burgemeester' het besluit was genomen om aan een vaste aanstelling van het politie- përsoneel de voorwaarde te verbinden, dat men in bezit moest zijn van het H.L.O. Di ploma in de verwachting, dat men niet zou volstaan met de proeven éénmaal, af te leggen, doch dat men hiermede zou door gaan tot de hoogste graad was bereikt. Na den C. v. P., reikte de heer Mennes met eenige toepasselijke woorden de diplo ma's uit aan de brugwachters van zijn dienst. Hierna gaf Inspecteur Hofstede een korte inleiding tot het filmprogramma, dat door hem werd gedraaid en nam de vertooning een aanvang. In de pauze werd door de dames van het L.P.S.V.-bestuur thee ge offreerd. Na afloop dankte Insp. v. d. Ham zijn collega voor het gebodene, dat kennelijk door allen was gewaardeerd en sloot de bijeenkomst, hopende, dat een volgend jaar de belangstelling voor het H.L.O. Diploma dermate zou zijn gegroeid, dat de Theorie zaal geen ruimte meer zou bieden aan allen. De namen van de geslaagden zijn: 2de maal: Insp. Couzy; Hoofdagenten Fie- seler, de Boer en Hederik; Agenten Berger, Rempt, van Hoeyen, Dijs, Verkerk, Beens Oude Alink, Huyskes, van Elswijk en Klay. Brugwachters Segaar en Meerburg. lste maal: Insp. v. d. Ham; Hoofdagent Storm; Agenten Huisman, Terlaak, v. d. Broek, v. d. Plas en v. d. Sluis. IN LEIDEN GEVESTIGD. E. Amersfoort, dienstbode, Meezenstr. 2 C. G. E. S. Baas, dienstbode, Pieters- kerkgr. 5 T. P. Miezenbeek-de Bakker J. v. Goyenkade 1 J. Barge Boerhaave- laan 6 M. Becking, Rijnsb.weg 62a C. M. J. C. van Belkom, Hooigr. 11/27 B. J. van dèn Berg, Witte singel 97 R. L. E. van den Bergh, Heerenstr. 118 J. H. G. van den Berk, Haarlemmerstr. 44a E. T. Bertels, J. v. Goyenkade 15 T. van Beusekom, Heerensteeg 41 G. A. de Bie Witte singel 27 H. F. J. de Bie Leuveling Tjeenk, Rapenburg 51 E. Bieger, verpleegster, v. d. Brandelerkade 25 W. J. Blaauwbroek, Lage Rijndijk 136 M. G. van den Bogaard verpleegster Rijnsburgerweg 10 C. P. Bot, loswerk- man, Nieuwe Rijn 96 A. E. Bosman en fam., handelsreiziger, Haarlemmerstr. 149 G. J. M. Boumans, J. v. Houtkade 30a A. V. D. de Brouwers, Roodenb.str. 41 J. J. ten Cate, Rijnsburgerweg 20 J. L. A. H. M. Deckers, da Costastr. 32 M, A. van Delden, Rijnsburgerweg 62a A. Doornik, slagersknecht, Hoogewoerd 79 E. A. Drost, Wittesingel 81 D. M. Uppen- kamp-van Dyck en fam., de Sitterlaan 94 J. Ebes Boerhaavelaan 9 M. Embron, dienstbode, Fagelstr. 20 A. H. van der Feen, Rapenburg 65 J. H. Fransen van de Putte, Stille Rijn 11 W. C. Fun let terzetter, 3 Octoberstr. 16a J. M. H. J. Gadiot, Witte singel 102 E. P. C. van Gheel Gildemeester, Heerensteeg 41 C. M. Goddard, Groenhovenstr. 12 J. J. Gompelman en fam., winkelier in drog., Steenstraat 41 J. Goslings en fam., Rijnsburgerweg 42 F. M. de Graaff, Zoeterw. singel 9 - G. B. P. Graner, dienstbode, Hooigracht 55 J. M. de Greeuw en fam., fotograaf, Lange Mare 59 J. E. Hanselman, Breestraat 130a H. Hartog, Hooge Rijndijk 74 J. C. Hendriks, kapster, Lage Morschweg 17 H. Hengeveld, Gerecht 5 E. van der Heijden, J. van Goijenkade 8 P. van der Heijden, dienstbode, Rijnsbergerweg 144 M. A. Hoogervorst, bloemistlaan, So- phiastr. 53a Jkvr. R. D. de Jonge, Rijns burgerweg 20 A. H. Klokke, Rapenburg 113 B. G. Koekkoek, hulp in de huishou ding, Hoogewoerd 109 W. Koning, bak- kerskn., Koninginnelaan 2a J. A. van Krieken, Witte singel 48 J. H. M. Kristel Hoogewoerd 126 A. Kruijt, Marislaan 1 B. van Kuiken, de Sitterlaan 102 M. Kuivenhoven, 2e verpleegster, Heerenstr. 27 W. A. van der Laan, dienstbode'" Merelstr. la H. Landsdorp, Groenhoven str, 8 V. C. Lemmens, Nieuwstr. 29 W. Zalmé-Leijerweerd, Plantsoen 33 A. H. E. van der Meer-van Manen, arts, Lam- menschansweg 11 B. J. A. Martin, me taaldraaier, Stieltjesstr. 55 J. de Meij, dienstbode, Heerengr. 33/35 C. J. Molen kamp, Hooigr. 11/27 T. van Nieuwen- huijzen, 2e kok, Korte Mare 24 H. Nieuwpoort, Kagerstr. 12 P. H. Nouwen en fam., Nieuwe Rijn 99a J. C. C. Pas- ton, Rapenburg 105 B. C. Peijra, H. de Grootstr. 11 M. C. van der Plas, H. de Grootstr. 7 C. E. van Putten-Raadman en fam., de Sitterlaan 85 D. W. Reh- mann, dienstbode, H. de Vriesstr. 42 M. P. M. Koopman-van Remoortel, Geerestr. 8 W. F. Reus, Schelpenkade 41 I. M. van Rooijen, Rijnsburgerweg 105 H. M. Rothbartn, Witte singel 87 A. Ruigrok cand. teekenaar kad., Hooge Morschweg 128 C. Ruijs, Terweepark 2 J. M. W. Scheltsma, Oude singel 62 J. Seeuwen, koopman, Rijnsburgerweg 125a A. van der Schuijt, Boerhaavelaan 24 M. H. J. van Velzen-Smit, Heemskerkstr. 85 P. Smit en fam., kermisreiziger, Aan boord H. C. Snoei en fam., schipper, Aanboord (corr. Havenkade 611) H. R. O. Snij der, Botermarkt 28 G. Sonne veld, Witte singel 106 A. E. van Sprang, verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10 K. J. P. Brag- gaar-Steringa en fam., Hoogewoerd 116 G. W. P. Stoutenbeek volont. man. zaak, Rijnsburgerweg 46 J. J. Streep, 2e ver pleegster, Kagerstraat 14 V. J. M. Swane, Rapenburg 51 G. J. Thomee, Vreewijkstr. 4 M. de Voogd-Tiggelman en fam., v. d. Hoevenstr. 4 J. A. Tim merman, Beestenm. en Steenstr. 43 W. A. Tjeenk Willink, Rapenburg 113 F. J. M. L. Tollenaars, leer aar Ned. Taal, Merel straat 41 A. Tukker, Apothekersdijk 14 H. Visser, Rijnsburgerweg 62b R. Veltman Fruin, Rapenburg 68 W. H. Visser, Stieltjesstr. 2 G, L. P. G. Vos, Groenhovenstr. 25 A. J. Vredcveld, verpleegster, Rijnsburgerweg 39 C. Wal ler, Witte singel 96 T. A. Warmerdam, dienstbode, Warmonderweg 47 G. J. Water, Hooigr. 11/27 W. K. Westmijze, Merelstr. 36 J. C. de Wet, Rijnsburger weg 105 F, Willeman, Hooigracht 11/27 A. W. IJland, J. v. Houtkade 30a N. M. Zeilmaker, keukenmeisje, Oude singel 118 A. M. Zonneveld, Hooigracht 11/27. UIT LEIDEN VERTROKKEN. Baron P. L. d'Aulnis de Bourouill, 's-Gra- venhage, Parkstraat 31. P. J. Beeken kamp, Renkum (Heelsum), Pr. Bernhard- laan 23. M. Trompde Blauw, Cairo Egypte, Jocony Vacume Oil Co. E. Boek hout N. O. Indië. A. Brederveld, Voor burg, Pr. Marinanneplein 326. M. Brui ning, Oegstgeest, Warmonderweg 64.^L. SleutelBuis, Hilversum, Havenstraat 18c A. Boezaartvan der Bijl, Alphen aan den Rijn, Vondelstraat 28. T. T. M. H. Bijleveld, Soest, Steenhoffstr. 15. A. H. Das Costa Gomez, Voorburg, Oosteinde 107. M. Dall'Asta, Valle Di Cadore, Ita lië. M. Fiesler, Bussum, Hildegonstr. 6. F. A. A. Fontein, Breda, KasteelpL 10. C M. de Haas, Oegstgeest, Regentesselaan 37. C. J. Hagenbeek, en fam., Voorburg, v. d. Wateringenlaan 186. M. C. Ham ming, Delft, Oude Delft 12. E. J. Har ders, 's-Gravenhage, W. de Zwijgerlaan 18. G. H. C. Haverkorn, Haarlem, Oranje plein 3. A. A. Hirt, Zwitserland. P. de Jongh, Buitenzorg N.I. A. Jongmans, Loosdrecht „de Karekiet". J. J. E. de Kater, Heemstede, Heemst Dreef 129. G. J. Klaver, Nootdorp, Veenweg 62. J. C. de Klerk, 's-Gravenhage, Zeestraat 73. B. Klink en fam., 's-Gravenhage, C. Drebbelstraat 270. K. H. R. König, Duitschland. D. Kraaijenbrink, Gronin gen, Pr. Hendrikstr. 22a. G. E. Kramer, Amsterdam, Prinsengr. 1045. D. A. van Krevelen, Zeist, Biltscheweg 9. T. Kuil man, Gouda, Krugerlaan 130. E. Kui ters, Oegstgeest, Terweeweg 60. P. F. v. Loon en fam., Gouda, Groenendaal 45. J. Louter, Rotterdam, Kralingscheplasl. 28. J. Marriott, Manchester (G.B.) P. Nieu- wenhuis en fam., Amsterdam, Leidschestr. 52. L. Ollesch, Gelsenkirchen (DL), Buer Erie Auguststr. 20. A. Pezie, Oegst geest, Pr. Bernhardl. 44. W. J. A. Lo- riéPleij, 's-Gravenhage, DaendeLstraat 42 W. J. J. Polane, Hengelo, Molenstr. 56. E. J. Roden Jacobson, Wassenaar, Nas- sauplein 5. P. H. W. Schoonheid, 's-Gra venhage, v. d. Heimstr. 64. P. Schröter, Einsiedeln, Zwitserland. A. J. J. Si mons, Voorburg, Hoeekweg 14. J. Neven Sira, Waddinxveen, Burg Trooststr. 12. A. G. D. J. M. Speet, Baarn, Torenlaan 48. G. van Dijk»Talboo, Batavia N.L M. Talamini, Valle Di Cadore, Italië. E. N E. Thijssen, Oegstgeest, Boonstr. 1. L F. M. Truijen, Roermond, Willem H Sin gel 67. H. F. Visser, Noordw.hout, Lan- VAN M'N BOEKENTAFEL Jan Nieuwenhuis. Kameraden keerden terug. Thijmfonds, Den Haag, 1938 Jan Nieuwenhuis heeft een aantal herin neringen uit zijn diensttijd tot kleine schet sen verwerkt. Ze zijn vlot en met verve geschreven en raken telkens iets diepers van het menschelijk leven. De meeste her inneringen dateeren uit den tijd der mobi lisatie. Vandaar dat het boek op het oogen- blik weer bijzonder actueel is. Alles te za- men is het een geestig en met smaak ge schreven bundel ontspanningslitteratuur van het beste gehalte. Wie een beetje ge voel heeft voor de tragi-comische situaties, die ons vaak het best onze menschelijke onvolkomenheid openbaren, zal het met stil genoegen lezen. Albert Bessières, S J. De zalige Anna Maria Taïgi, huismoeder. Verkorte en geautoriseerde bewerking door F. A. Brunklaus. Thijmfonds, 1938. In de Kerkgeschiedenis staan wij nog steeds voor een lacune, die gemakkelijk de oorzaak wordt, dat we de diepste factoren voorbijzien, die het eigenlijke leven van de Kerk, Christus' Bruid, beheerschen. Er zou n.l. mijns bescheiden inziens, eens een werk geschreven moeten worden, dat de synthe tische verbondenheid laat zien van de ver schillende perioden der Kerkgeschiedenis met de heiligen-figuren, die God toen juist verwekte. Voor afzonderlijke heiligen is dat herhaaldelijk gebeurd: ik geloof echter dat het goed zou zijn, de openliike of verborgen betrekkingen na te gaan, die de heiligen van een bepaald tijdsgewricht verbonden hielden: het zou duidelijker de mystieke krachten in het licht stellen, die voor den loop der geschiedenis beslissend zijn.Wat zou het ons b.v. een wonderlijke kijk geven op een veelbewogen tijdvak als de achttiende of de negentiende eeuw, wanneer we in een overzichtelijk geheel de vaak zoo vol komen verborgen figuren konden gade slaan, die in een kloostercel, of in een dood gewoon huisgezin, het contact van de we reld met God levend hielden en daardoor in zekeren zin kanalen waren, waarlangs God vaak zijn meest uitzonderlijke gena den aan de wereld mededeelde. Het boek, dat hier thans er bespreking voorligt, toont ons een van die figuren. Anna Mar: Taïgi, een Romeinsch» huismoeder uit het einde van de achttiende en de eerste helft van de negentiende eeuw. Een uiterst bewogen tijdperk, de tijd van de revolutie, van Na poleon, van talrijke andere opstanden. De Paus werd tot tweemaal toe gevankelijk weggevoerd. Alle machten der aarde sche- samen te spannen tegen de Kerk, de Bruid van God. Temidden van deze wereldschokkende moeilijkheden, woont in Rome, in een paar bescheiden kamers van een prinselijk pa leis. een huismoeder, die een bijzonder goe de huismoeder is, die meer voor haar ge zin doet, dan alle huismoeders, die de we reld oo het oogenblik kent, maar die tege lijkertijd de hoogste, mystieke genaden ontvangt, die de vraagbaak is van vorsten en prelaten en ontelbare anderen, en die door haar smarten een uitboetende rol ver vult in een wereld, die voor den ondergang bestemd schijnt. Het leven van deze een voudige, maar door God verlichte, laat ons iets zien van het wonderbare, onzichtbare rijk der genade, waar de eigenlijke strijd tusschen God en den booze gestreden wordt, waar in werkelijkheid over het lot van menschen en koninkrijken, ja, over het lot van de menschheid wordt beslist. De vorm, die aan dit boek gegeven werd, kan mij niet bekoren. Binnen de omraming van drie hoofdstukken is een massa anec- dotische bijzonderheden samengevat, zon der dat men veel van een weloverwogen plan ontdekt. Daarbij is er m.i. veel te wei nig naar gestreefd, het groeiproces van deze uitverkoren ziel duidellijk te maken. We zien het leven van een braaf, jong vrouwtje, dat niet heelemaal blind voor de geneugten van de wereld is, plotseling overgaan in de onversaagde, zelfverlooche ning van een mystieke boetelinge. Uit de verschillende gegevens kan men er mis schien toe komen, zichzelf een afgerond beeld van deze wonderlijke huisvrouw te vormen: het boek zelf draagt m.L te wei nig daartoe bij. Niettemin is dit relaas van deze uitzon derlijke verschijning, die slechts een hon derdtal jaren geleden (in 1837) gestorven is, boeiend en belangwekkend genoeg, om toch de moeite van het lezen te beloonen. Inderdaad, ik geloof, dat dit weer een van die boeken is, die een apostolaat vervullen kunnen. Het zal aan een indifferente of on- geloovige wereld toonen, dat God de ge schiedenis beheerscht. Mr. Frans Erens. Vervlogen Ja ren. Met een voorwoord van Dr. Anton van Duinkerken. Thijmfonds, Den Haag, 1938. Dit opus posthumum van den katholieken tachtiger is werkelijk een zeer belangrijke bijdrage tot het beter begrijpen van de zeer bijzondere beteekenis, die de bewe ging van tachtig zonder eenige twijfel in de geschiedenis van onze Nederlandsche letteren gehad heeft. Het bevat de memoi res, die hij op zijn ouden dag (tot kort voor zijn dood) heeft samengesteld. Dr. An ton van Duinkerken wijst er in zijn voor woord op, dat Frans Erens zijn leven lang trouw bleef aan zijn eerste liefde, de liefde gevelderweg 17. F. E. Vlielander Hein, 's-Gravenhage, Parkflat Marlot 26. J. C. A. van Vliet, Bussum, Statenlaan 18. P van Waardhuizen en fam, Zoeterwoude, H. Rijndijk F101. E. Weselink, Rotter dam, Vijverlaan 718; M. E. Vannemeijer Zaalberg, 's-Gravenhage, Jaarsveldstr. 126. A. Zonneveld, Breda, Hendrikstr. 1. voor de schoonheid, speciaal de litteraire schoonheid: deze karakteriseering wordt door het boek zelf tenvolle bevestigd. Tel kens weer blijkt, hoe Erens voortdurend bezorgd is om in alle uitingen die zijn aan dacht treffen, dj schoonheid in de eenheid van vorm en inhoud te ontdekken. Tal van figuren, uit de Nederlandsche en de Fran- sche letterkunde passeeren de revue: zy worden rustig en bedachtzaam, maar met onmiskenbaren smaak gewogen en genoten. Het boek doet ons ook getuige zijn van de overgang van twee tijdperken. De kal me jeugd, vol eenvoud en innigheid bin nen de eerbiedwaardige omraming van een haast nog patriarchaal gezir. in een tijd, die in Limburg nog geheel van Biedermeier- romantiek vervuld was; daarna de studen tentijd en de kennismaking met het groote cultuurleven, in Parijs en in Amsterdam. Voor kenners van Parijs en minnaars van Fransche letteren staan er tal van interes sante trekjes in. Teekenend is de milde wij ze waarop de katholiek Erens waardeering voor allen vindt, ook voor menschen, die, wat hun geloofsovertuiging betreft, zoo mijlen ver van hem afstaan. En het doet weldadig aan, dat ongewild tot uiting komt, hoe deze fijnzinnige mensch, wiens belang stelling uitging naar alles wat mooi is, in zijn katholieke overtuiging nooit eenige schade scheen te lijden. Wat dat betreft zou men Erens, in tegenstelling met Lode- wijk van Deijssel, de werkelijke geestelijke zoon van Alberdingk Thijm kunnen noe men, Erens zegt zelf, dat de Hollandsche taal niet ziin moedertaal was: in het Limburg van zijn jeugd werd meer Fransch en Duitsch dan Nederlandsch gesproken. Men voelt het nog aan de taal van dit boek; zij bezit een rustige voornaamheid, die wel dadig aandoet, maar plaatst ons toch her haaldelijk voor wendincen, die eigenlijk niet Nederlandsch zijn. Ik zeg dit niet uit zucht naar kritiek: het leek me echter een feit, dat in de geschiedenis der Nederland sche letteren gesignaleerd moest worden. Gerard Brom. Van de daken. Thijmfonds, 's Gravenhage, 1938. Dit boek is echt een boek van Brom: boordevol van gedachten, die misschien wel eens al te cerebraal aandoen, maar die toch niettemin 'n riike bron van leering vor men. Inderdaad valt er uit deze bundel le zingen heel veel mee te nemen. De ge dachte, die het meest naar voren komt. is die van de universaliteit, de werkeliike „katholiciteit" van de Kerk, de wonderlijke algemeenheid, die tijden en volken en menschentypen gelijkelijk omspant. Som mige extremisten van onze dagen zouden hier inderdaad wat kupnen leeren. Brom zegt ook zeer behartenswaardige dingen over de Missietaak van de Kerk; hij laat helder uitkomen, hoe breed en allesomvat tend wij die goddelijke opdracht moeten zien, terwijl hij ook bijzonder de beteeke nis en de roeping van de katholieke intel lectueel doet uitkomen. Zeker zal de le zing van dit boek vooral bij ontwikkelde lezers juiste en vruchtbare gedachten wek ken. Dr. H. v. R. RIJNSTREEK UITHOORN Geboren: Willem, z. van D. Rooden- burg en Ph. Griekspoor. Overleden: Henricus Antonius Ma ria van Maarseveen 30 j. Levenl. aan- geg. eenij kind van G. de Jong en M. C. van Rewijk. ZEVENHOVEN Ondertrouwd: C. v. d. Hooit en J. C. Baas. Vertrokken: M. Langeslag naar Bo degraven. ZWAMMERDAM Geboren: Johanna Elisabeth Maria, d. v. S. J. de Rijk en Joh. Boere. Ondertrouwd: Jan Jonkers, 25 jaar, hospitaal-soldaat N.L Leger te Bandoeng en Aagje Zwaneveld, 25 jaar, te Zwammer- dam Nic v. Benten, 34 jaar, te Bodegra ven en Cornelit Johanna Disseldorp, 23 jaar te Zwammerdam Arie Vierbergen, 33 jaar, te Tiel en Sjoukje Hermina Lin- schoten, 32 j. te Zwammerdam. Gevestigd: Mej. M. S. A. v. d. Heu vel, C. 46, van Rotterdam Mej. J. van Es, C. 140 van Bodegraven Mej. Joh. M. Th. Tanissen, C. 46 van Nijmegen Mej. M. Th. Leliveld, C. 46 van Snelrewaard Mej. A. Langeslag, C. 46 van Wognum S. v. d. Wolf D. 47, van Boskoop. V e r t r o k k e n: H. F. v. d. Kley en ge zin, C. 118 naar Bodegraven Mej. A. E. G. Rüttershoff, C. 46, naar Bloemendaal P. Lodder, A. 156a, naar 's-Gravenhage Mej. N. Verkaik, C. 31, naar Hilversum. NV v ÏVOOKDEN VAN DEN WEG II Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren:' Johannes Jacobus z. van H. Lambooy en M. J. H. Akkerhuis Hen ricus Joseph Maria z. van C. A. Dieben en A. M. E. Beekman Petrus Canisius Fran- ciscus z. van Th. G. I. Hendriks en A. W. Verhaar Nicolaas Christiaan Beraardus z. van B. A. Alberts en J. Reizevoort. Ondertrouwd: J. R. ter Wee wedr. en J. H. v. d. Linden jd. M. Luiks jm. 26 J. en C. W. Blom jd. 27 J. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Oct. Vee. 28 stieren 210— 260, schoon gewicht 5660 cent, handel matig; 134 kalf- en melkkoeien 170275, handel vlugger; 285 varekoeien e.a. 110 —200, handel tamelijk; 198 vette koeien 190270, schoon gewicht 5276 cent, handel matig; 145 graskalveren 2050, handel matig; 38 vette kalveren 5585, schoon gewicht handel stroef; 137 nuchtere slachtkalveren 512, handel tamelijk vlug; 300 vette schapen 1826, schoon gewicht 38—46 cent, handel matig; 719 wei- deschapen 1020, handel tamelijk vlug; 500 vette lammeren 1217, schoon ge wicht 5055 cent, handel matig; 38 zeugen 50—75, handel tamelijk; 453 mestvarkens 2440, handel matig; 527 biggen f 14 20, handel tamelijk vlug; 13 paarden; 11 veulens f 90170, handel iets vlugger; 29 bokken of geiten 59, handel matig. Kaas. Aanvoer 78 partijen, waarvan 57 partijen Goudsche kaas le soort f 35 38, 2e soort 1 3134; en 21 partijen Leid- sche kaas le soort 3031, 2e soort 27 29 per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 6 Oct. Vee. Aanvoer: lCt Enterstieren f 90200, 198 Twenter- stieren 200350, 544 vette koeien 130 265 per stuk, 40—66 cent per kg.; 1036 melk- en kalfkoeien f 120—255, 20 pin ken 75—165, 12 vette kalveren 22—60, 1294 graskalveren 18—75, 259 nuchtere kalveren 48, 758 vette schapen 14 27, 172 weidesehapen 1020, 417 lamme ren 815, en 280 vette vcarkens f 55 105 per stuk, 5466 cent per kg., 34 mage re varkens f 1855, 144 kleine biggen 7 --15 per stuk; 33 bokken of geiten, 36 paar den. Totaal aanvoer 5254 stuks. Kaas. Sleutelkaas 21—24, Nagelkaas f 1236, Goudakaas 1444 en Edammer kaas 2052 per 50 kg. Aanvoer 2930 kg. Boter. Veilingboter f 1.30 per kg., Aanvoer 1 zesde vat. Commissie 80 cent. BOSKOOP, 6 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pech to ld 40— 71 cent, Wendland 30—45 cent, Hadley 40 —72 cent, Claydius Pernet 50 cent, Briar- clL* 4072 cent, Butterfly 3065 cent, Ste ward 2535 cent, W'ilh. Kordes 15-r-32 cent, Mme Jules Bouché 2031 cent, Rosalandia 3055 cent, Florex 4091 cent, Vierlan- oen 4082 cent, Bettertime 31 cent, Edith Helen 5086 cent, Aug. Noack 3051 cent, F.'.se Poulsen 1525 cent, Gloria Mundi 2041 cent, Ellen Poulsen 2034 cent, Paul Grampel 1325 cent, Rosa Mundi 25 42 cent, Mevr. van Straaten van Nes 10 —18 cent, Ingar Ohlson 3651 cent, Queen Mary 30—55 cent, Chrysanten, grootbloe- mig 60100 cent, idem tros 1525 cent, Acerblad 10—14 cent, Sneeuwbessen 58 cent, Cotoneasters 3441 cent, Physalis Franchetti 2031 cent, Gerbera 16 cent, Clematis Durandi 1630 cent, Clematis Prins Hendrik 80120 cent. Clematis Le Coultre 100—120 cent, Begonia per stuk 1524 cent, Pernettia 3047 cent. ROELOFARENDSVEEN, 6 Oct. Groen- tenveiling. Aardbeien 812 cent, frambo zen 17 cent per doosje; druiven 8 cent per prnd. Tomaten A 0.751.15, idem B 0.801.35, idem C 50—70 cent, idem CC 50 cent en bor.ken 5090 cent per 25 pond; andijvie 4070 cent, sla f 0.301.80 per 100 stuks, kassnijboonen 2.402.85, idem stek 1.051.20, princesseboonen f 1.55, dubb. stamboonen 0.951.05 en pronkboonen 33 cent per 10 kg. NIEUWKOOP, 5 Oct. Eierenveiling. Aan voer 2100 stuks kippeneieren 5.20—5.80 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 5 Oct. Groenten- veiling. Per 100 kg.: Eigenheimers groote 3.204.40, per 100 stuks: bospeen 2.50 5.10, kroten 4050 cent en peen 3050 cent puer kist. ZEVENHOVEN, 5 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 991 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.90—5.50, per 100 stuks; meloenen 10—14 cent per stuk, druiven 25 cent per kg. Voortaan om de 14 dagen veiling 18 Octo ber a.s. UITnOORN, 6 Oct. Kaas. Op de kaas markt werden aangevoerd 31 partijen. Prij zen* Goudsche kaas le soort met Rijksmerk 3537, idem 2e soort f 3235. Handel mattig. NIEUWVEEN, 6 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 546 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.706.20 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.58»/2 Berlijn75 121/2 Parys 4.30 Brussel 31.36! /2 Zwitserland 42..0 Kopenhagen36.271 /0 Stockholm44 721^ Oslo 42 6,'i/y New York1.87«fa

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3