NIEUWS MAANDAG 2 CTOBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 STADS 3 OCTOBER! En dtjde vlaggen nlt. 't Zal morgeien rare 3 Octoberdag zijn, een 3 October^ zonder de traditioneele feestviering. Maar toch bft: het feit der herdenking van het Ontzovan Leiden in 1574. Daar om zal Leideijnorgen een feeststad moe ten zijn zond feestviering, maar alleen reeds door hl uitsteken der vlaggen. De gemeentegelden zullen morgen ook alle de nationale 1 iekleur doen wapperen, de burgerij magaarbij niet achterblijven. Zooals betyd wordt de feestelijke her denking v| den 3 Octoberdag beperkt tot de koraiuziek, te 8 uur in het v. d. Werffpark, lama te half negen de uit reiking vanfaring en wittebrood in het Waaggebou1 MIJ SR NEDERLANDSCHE KETTERKUNDE. De MaaÜappij der Nederlandsche Let terkunde haar maa op Vrijdagavond om acht uur lij'ksche vergadering houden. Dr. W. (Braat zal een voordracht hou den over ten". Romeinsche castella bij Vech- UITRE^G ZILVEREN MEDAILLE Hedennpag te 2 uur heeft op het excer- citie-terreaan de Da Costastraat de uit reiking pts gehad van de zilveren me daille voc*4 jaar trouwen dienst aan den wachtmear-hoefsmid bij het 5e Reg. Veld-Arte C Versteeg. In carvorm stonden de manschappen met vier-ikken geschut opgesteld toen de commanit van het IVe Depot der Ber. Artillerires. luit.-kolonel mr. F. J. J. Trapmajet veld betrad. Na inctie der troepen, waarbij als pa- rade-cojandant fungeerde de res. kapt. Von Hert, commandant van het Ie Dep. Bataljowerd het koninklijk besluit van de veyde ondscheiding voorgelezen. De commandant der 5e Afd., res. kapt. 1 't Land, feliciteerde daarna wachtjster Versteeg met de hem ver- leende^erscheiding, welke plechtigheid voor i ais res. kapitein wel een der glanspen was in zijn dagelijksch mili taire Spr. herinnerde er voorts aan, dat wtmeester Versteeg 24 jaar trouw zijn jhten heeft vervuld. Hij kwam 1 Octotl915 als dienstplichtige bij het le Reg. d. Art. in dienst en ging op 3 Nov. '16 a'rijwilliger bij dat Regiment over. Van Juni 1923 echter behoort wachm. Vers' bij het 5e Reg. Veld. Art., met welkjiment hij in verband met de re- orgarfe overging. Spijchtte daarop de zilveren medaille aris op de borst en voegde daar aan 1 en draagmedaille, bij deze onder schei! ficieï: Mt slotp. ten behoorend, als geschenk der of- defilé werd de plechtigheid be- JR ACTIE VOOR MILITAIREN. oor de Buurtvereeniging „De Goede Woning" rijft terse ende dames van de Buurtver- eeiginjDe Goede Woning" hebben zich bechikr gesteld om een of twee avon- dei pe eek gezamenlijk te breien voor dt mili'en. Indien materiaal verstrekt kn won zal dan in volgorde gebreit w>rden verschillende leden aan huis in goepenn pLm. 12 dames. Verzocht w>rdt, ieriaal te verstrekken van de zjde vafereenigingen of commissies, die (Se miltairen beijveren, of wel foliëren, zaken of fabrikanten, I een gift willen geven. Wie wil helpen? Arbeidskrachten zijn i een oproep onzerzijds bij de wel een behoorlijk resultaat jat bereisters betreft. Ons ont- ü.lleen nog aan wol. Giften in •ldelijke giften zijn uiterst wel- lom en den gezonden worden aan A. C Telengdelijk voorzitter v. d. buurt- rereenigllVan der Duijnstraat 8, Lei den. Giro 181077. Bij geldzendingen s. v p. verifcn: Brei-actie Militairen. ONTSlNING VOOR GEMOBILI- SEERDEN. Door duurtver. „Eensgezindheid". Het bes der Buurtvereeniging „Eens gezindheid het plan opgevat om iets te doen Vde gemobiliseerde militairen in de sch) Ooster- en Munnikenstraat, en het is in uitstekend geslaagd, dank zij de marking van alle buurtbewo ners. Door hêfctuur was per circulaire aan de buurtibiers bekend gemaakt, dat het voornt was, om den gemobiliseer- den n.l. ei nuttige en aangename ont spanning iie moeilijke tijd te bezorgen en vooral, e winter voor de deur staat, met zijn laiVonden. Niet mir<jan ruim 500 boeken, een groot part>ischriften, illustraties, als mede schaam-, domino- en andere spelen zijn de buurtbewoners aan het bestuur affen voor de militairen. Het besttituigt zijn hartelijken dank aan alle büiv0ners voor de groote gave, en de gerafcerden in bovengenoemde scholen zegjjj voorbaat hiervoor har telijk dank. Zooals onr den directeur van den Gem. Dienst Maatschappelijk Hulpbe toon wordt lt) bestaat er wederom ge legenheid vcn, die op grond van on vermogen inmerking wenschen te komen voor ntvangen van kostelooze genees- en ledige hulp voor het jaar 1940, zich hir aan te melden in het R. K. MILITAIREN-VEREENIGING. Vorig bedrag 57.25 Van K., Alphen aan den Rijn 2. 59.25 Een schrale oogst, niet meer dan f 2.—. Hebben de inwoners van Leiden dan zoo weinig op met de vele militairen die ver van huis en hof gedwongen hier verblijven. Stelt den directeur Pastoor R, Smitz niet te leur, maar helpt hem met milde gaven. Giften worden dankbaar aanvaard door den directeur, den zeereerw. pastoor R. Smitz, O.F.M., R. K. Pastorie Haarlemmer straat 104; door den penningmeester den heer P. J. van Kampenhout, Haarlemmer straat 125, giro 313847 en aan het bureau „De Leidsche Courant", Elisabethshof aan de Oude Vest No. 25 op Woensdag 4 en Donderdag 5 October a.s. van des voormiddags 9 tot des middags 12 en van des middags 2 tot 4 uur. Men wordt verzocht mede te brengen rtouwboekje en event, oude kaart over 1939. Ondersteunden van Maatschappelijk Hulpbetoon bovendien hun ligitimatiekaart en ondersteunden van den Dienst voor Soc. Zaken het Bondsboekje. DE LAKENHAL Het Stedelijk Museum „de Lakenhal", hetwelk gelijk reds bericht werd, wederom normaal geopend is, zal op 3 October van 104 uur kosteloos toegankelijk zijn. Na de voorloopige opstelling van de af- deeling Beleg en Ontzet, welke het vorige jaar op 3 October te zien was, zijn gedu rende den laatsten tijd eenige verbou wingen aangebracht, waardoor deze af- deeling veel aan ruimte gewonnen heeft. Zij, die gewoon zyn, het jaarlijksche be zoek aan den Hutspot te brengen, zullen deze thans in de vernieuwde omgeving kunnen bezichtigen. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vori- maand (September 1939) ingelegd 228.047.25 en terugbetaald ƒ461.103.20; 88 nieuwe inleggers zijn nigeschreven en 174 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 18.203 inleggers, inclusief 1614 deelnemers aan den Afhaaldienst be droeg einde September 1939 8.356.735. 48. In 6254 posten is in deze maand door den Afhaaldienst ontvangen 18.127.50. Heropening van het gerestaureerde Trianon Theater EEN AARDIGE FILM IN EEN LUXUEUS THEATER. Als Trianon ter gelegenheid van de her opening van het geheel gerestaureerde theater haar program aankondigde met „een feestelijke film, in een feestelijke om geving", dan heeft zij dit kunnen doen zonder eenige overdrijving en reeds in de hal kreeg men een f eestelij ken indruk door de tientallen bloemstukken hier op gesteld, aangeboden aan de Directie bij deze heropening. Men moet verbaasd heb ben gestaan bij de grandioze verandering welke het theater in beschildering, verlich ting, verbouwing en aankleeding heeft on dergaan. Het is uitgevoerd op de meest moderne wijze en het was een lust om zich heen te zien vanuit de geriefelijke, moderne clubfauteuils, terwijl ook hier het feestelijk aanzien werd verhoogd door de vele bloemstukken op het podium aange bracht. Het was reeds voor acht uur zeer druk bij de entree van Trianon en de di recteur, de heer N. Ortje, had het overdruk om een uitgelezen gezelschap in ontvangst te nemen, onder wie meerdere wethouders en gemeenteraadsleden van Leiden, Bur- gemesters uit de rand-gemeenten, militaire autoriteiten uit Leiden, leden van het L. S.G., Unitas en St. Augustinus en nog an dere vooraanstaande personen. Na het gebruikelijk journaal en een geestige Popeye the Sailor verkreeg de heer mr. Henrik Scholte het woord, om namens de Directie de vele autoriteiten bij gelegenheid dezer heropening van har te welkom te heeten. Het stemde de onder neming prettig, dat zoovelen door hun aanwezigheid blijk gavbn van medeleven en instemming met het streven der Di rectie om met de beste films in een com fortabele en gezellige omgeving aan de bezoekers prettige ontspanning te geven en door een welkome afleiding ieder weer fit te maken voor de moeilijke dagtaak. Spreker maakte met groote waardee ring gewag van het snelle tempo der restauratie onder de kundige leiding van architect Peet uit den Haag, uitgevoerd door de Bouwmaatschappij „Jericho", waarbij uitsluitend Leidsche werklieden waren tewerk gesteld. Met de aankondi ging van een 7-tal zeer belangrijke Fran- sche films en de mededeeling, dat binnen kort in Trianon de première zal gegeven worden van de verfilming van Brusse's „Boefje", werd het programma van deze week ingezet met een der meest spannen de en geestigste avonturen van Bulldog Drummond „Arresteer Bulldog Drum mond" met John Howard en Heathen An gel in de hoofdrollen. Deze spannende de tectivefilm vol avonturen, doch ook vol van een gezonde humor, vroeg voor de pauze aller aandacht. De groote attractie was de film na de pauze „Midnight" (Middernacht taxi), een geestige comedie van een meisje, dat niets bezat dan een avondjurk en een lom merdbriefje uit Monte Carlo en waaraan Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Pieter, z. van F. J. de Haas en H. S. A. Haasbeek Johanna Wilhel- mina Maria, d. van J. J. Boetekees en W. Moll. Ondertrouwd: M. Arbouw jm. 26 j. en J. P. Kouwenberg jd. 21 j. H. Bink jm. 20 j. en J. Neuteboom jd. 18 j. A. J. Cave jm. 19 j. en J. E. Dubbelaar jd. 22 j. C G. A. M. Gerdes jm. 21 j. en H. C. Houps jd. 22 j. J. J. F. Hofstra jm. 22 j. en E. v. Iterson jd. 21 j. P. le Nobel jm. 23 j. en P. Dubbeldeman jd. 22 j. H. Pikaar jm. 25 j. en E. Boot jd. 18 j J. Privé jm. 24 j. en A. Monfils jd. 24 j. H. Schoenmaker jm. 26 j. en J. C. Gulij jd. 20 j. B. v. Berkel jm. 23 j. en H. P. v. Rosse jd 26 j. Overleden: H. G. Noorlandt-Meijer vr. 54 j. filmsterren als Claudette Colbert, Don Ameche, John Barrymore, Francis Lede- rer, en Mary Astor meewerken. Eve Peabody komt op een avond van stroomenden regen in Parijs aan. Zij heeft in Monte Carlo al haar geld verloren, en bezit niets ter wereld dan de kleeren, die zy aanheeft, en een briefje van de bank van leening in haar taschje. Tlbor Czerny, een taxi-chauffeur, wil haar in zijn wagen nemen, maar ontdekt, dat zij geen sou bij zich heeft. Omdat het zoo vreeselijk regent, heeft hy toch medelijden met haar, en laat haar instappen. Zij verzoekt hem naar een café te rijden, waar men haar als zangeres wil engageeren, maar nadat zij zonder succes tientallen café's geprobeerd heeft, en de meter een groot bedrag aanwijst, geven zij het op, en de chauffeur fuift zijn passa- giere op een diner in een chauffeurs-café. Eve weet aan Tibor Czerny te ontsnap pen door zich onder de gasten te mengen, die een deftige woning binnengaan. Eve moet zich aan het gezelschap voor stellen, en weet zoo gauw niets beters te bedenken dan Czerny, de naam van haar taxi-chauffeur, en een van de gasten maakt er direct gravin Czerny van. Als zij bij het bridgen verliest, is zij stom verbaasd een massa groot geld in haar taschje te vinden, en als Picot haar met alle geweld naar huis wil brengen en zij het Ritz Hotel opgeeft, is haar verbazing nog grooter, als er een schitterend appartement voor haar gereserveerd is. Den volgenden morgen wordt haar een luxueuze bagage thuis be zorgd en haar chauffeur laat vragen of zij de wagen noodig heeft.... Eve's hoofd tolt eenvoudig, doch dan komt de heer Flammarion op bezoek, die alles heel eenvoudig verklaart. Hij had de comedie van „Gravin Czerny" dóór ge had, en had alles voor haar in orde ge maakt, omdat hij hoopt, dat Eve de belang stelling van Picot zal trekken, en zoo doende een einde maken aan diens atten ties aan Mevrouw Flammarion. Als Eve verneemt, dat Picot zeer rijk is, accepteert zij Flammarion's aanbod direct. Intusschen heeft Czerny, die smoor verliefd op zijn verdwenen passagiere is, alle Parijsche taxi's georganiseerd om haar op te sporen, en eindelijk komt het bericht, dat zij zich op het buitenhuis der Flammarions bevindt. Er is een grootsch feest, maar het ziet er naar uit, alsof Eve niet lang er van zal kunnen genieten, daar Marcel en Helene uitgevonden hebben, dat er geen Gravin Czerny bestaat. Op het moment, dat zij Eve's bedrog aan de gasten willen mededeelcn arriveert Czerny, deftig uitgedost in een gehuurde rok, en laat zich voorstellen als Graaf Czerny, Eve's echt genoot. Dat redt de situatie voor Jiet mo ment, maar den volgenden morgen zweert Czerny, dat hijzelf de „Gravin" zal ont- maskeeren, als zij niet direct met hem trouwen wil. Hij doet zijn best om haar in allerlei moeilijke situaties te brengen, doch zij heeft de gasten wijs gemaakt, dat haar man soms niet goed bij zijn verstand is, zoodat niemand hem gelooft en ten slotte verlaat Czerny in woede het kasteel. Picot vindt, dat de arme Gravin in haar huwe lijksleven met te veel moeilijkheden te kampen heeft en dringt er steeds op aan, dat zij met hem gaat trouwen. Om hierin te kunnen toestemmen moet zij zich dus eerst laten scheiden van den „Graaf", en met Flammarion's hulp schijnt dat te zul len lukken. De rechter is op het punt het Grafelijke paar voor gescheiden te verklaren, als Czerny opnieuw doet alsof hij gek is. Voor de Fransche wet kan men niet scheiden, als een der partijen niet normaal is, en van de scheiding kan dus niets komen. Eve bemerkt dan, dat Czerny werkelijk van haar houdt. De heer en mevrouw Flamma rion zijn gelukkig verzoend, Picot zal zich wel spoedig troosten, en dus gaan Tibor en Eve, nu zij toch niet gescheiden kunnen worden, maar trouwen. Een origineel scenario, dat sprankelt van geest, een brillant en vernuftig vuurwerk van tintelende dialoog, een beschaafde regie, en bekoorlijk, temperamentvol spel van een unieke bezetting. De eerste film in het prachtig gerestau reerde theater is een gelukkig begin. (VOOR VERVOLG STADSNIEUWS ZIE PAG. 7). Academlenleuws LEIDEN. Geslaagd: Taalkundig candidaatsexamen Indolo gie: de heer W. G. F. Winia, Den Haag; Candidaatsexamen Indisch Recht; de heer J. van Lom, Den Haag. R.K. Ver. v. Kraamverzorglng voer alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contnbucerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 23420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nen vestgracht 30. RECHTZAKEN HET TWEEDE KAMERLID ROST VAN TONNINGEN VEROORDEELD Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft hedenmorgen arrest gewezen in de zaak tegen het Twede Kamerlid mr. M. Rost van Tonningen, wonende te Den Haag, die op 10 December van het vorig jaar te Nuth op een openbare vergadering van de N.S.B. zich opzettelijk in beleedigenden vorm heeft uitgelaten over den Centralen Raad van Beroep, voor welk instituut toen. maals hangende was de zaak van de mare chaussee te Oss. De politierechter te Maastricht had mr. Rost van Tonningen deswege veroordeeld tot een geldboete van 75 gulden, subs, drie maanden hechtenis. Op Maandag 18 September j.l. heeft de zaak 'in Hooger Beroep gediend voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch en de advocaat-generaal, mr. W. Massink, heeft toen tegen den heer Rost van Tonningen een gevangenisstraf geëischt van zeven dagen. Het Hof wees heden arrest en heeft mr. Rost van Tonningen veroordeeld tot een geldboete van honderdvijftig gulden, subs, drie maanden hechtenis. Laatste berichten Binnenland DE RAMP VAN DE „JAN VAN GELDER". Onderhoud met eenige opvarenden. Wij hadden hedenmiddag een onderhoud met eenige opvarenden van de „Jan van Gelder", die ons over de toedracht van het ongeluk het volgende mededeelden: De „Jan van Gelder" was juist gereed gekomen met het vegen van een mijnen veld en maakte aanstalten de terugreis naar Terschelling te aanvaarden. Naar verondersteld wordt, is een door den ster ken stroom van haar plaats geslagen mijn van een ander in de nabijheid liggend mij nenveld door een der schroeven van de „Jan van Gelder" naar het schip gezogen en door de schroef getroffen. De explosie gaf eenzelfde verschijnsel te zien als bij de ramp van de „Van Ewijck". Een gewel dige zuil rook en water spoot omhoog. Het achterschip vloog in stukken over het schip heen, brokken ijzer en hout kwamen daarbij op het dek terecht. Een twaalftal manschappen sprong over boord. Allen waren den geheelen dag zoo wel uit voorzorg als bij wijze van oefening van hun zwemvesten voorzien, zoodat ge vaar voor verdrinking niet aanwezig was. Ook de twee zwaar gewonden, de kwar tiermeester Arends en de adspirant kwar tiermeester van Eyck lagen in het water. Zij werden door den kok Beekhoven ge red, doordat deze hen boven water wist te houden totdat een sloep hen oppikte. Aan boord heerschte ondanks de conster natie orde en kalmte. De opvarenden, die ooggetuigen waren geweest van de „Van Ewijck"-ramp, waren als het ware voor bereid. De meesten bleven aan boord van het schip, ofscheon het zwaar slagzij naar stuurboord maakte. De commandant, luitenant ter zeer der eerste klasse Fraser, wilde aan boord blij ven. Hij verliet het schip eerst nadat hij met twee minderen op een veiliger plaats de ankers had laten vallen om te voor komen, dat het schip naar het andere mij nenveld zou drijvén. Vanmiddag om kwart voor drie is de „Nautilus", die eveneens hulp had ver leend bij de ramp, te Nieuwediep terug gekeerd. Te Den Helder aangekomen. Om vijf minuten voor drie kwam de „van Gelder" gesjord tusschen twee sleepbooten van de firma Doeksen van Terschelling en gesleept door twee andere sleepbooten, in de haven van den Helder aan. De voorsteven was eenigszins omhoog ge richt en het schip maakte slagzij naar stuur boord. Het achterdek was geweldig inge deukt en in den zijwand aan stuurboord vertoonde zich een groote scheur. Op het dek was een groote ravage van het verniel de materiaal te zien. Het schip werd direct op de werf gesleept. Een groot aantal be langstellenden was van de aankomst ge tuige. Een aantal opvarenden van de „van Gel der" kon thans zyn plunje van bcord halen. Zij konden met eenige dagen verlof naar huis gaan. WIELRIJDER DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD Vanmorgen is op den Zijlsingel te Haar lem een ongeluk gebeurd, dat aan den zeventigjarigen wielrijder van R., uit heemstede, het leven heeft gekost. De wielrijder maakte onverwacht een zwenking naar links, waardoor hij werd aangereden door een personenauto, be- AGENDA Wcensdag, St. Raphaël, alleen tramperso neel, Bondsgebouw, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van: Z a t e r d a g 30 S e p t. tot en met D i n s- dag 3 Oct. 8 uur v.m. waargenomen door de apotheken: Van Driesum, Mare 110, tel 20408 en P. B. de Metz, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Van Maandag 2 October 8 uur namiddag tot een met Vrijdag 6 Oct. neemt waar apotheek Duyster. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. N.B. Dinsdag 3 Oct. zyn alle apo theken den geheelen dag geopendl stuurd door een inwoner van Hillegom. De wielrijder viel en kreeg een schedelbasis- breuk. Hij werd naar het St. Elisabethgasthuis vervoerd, waar hij eenigen tijd later is overleden. Buitenland bERLIJN EN MOSKOU ZOUDEN VAN VERDERE VREDESPOGINGEN AFZIEN STOCKHOLM, 2 October (A.N.P.) De Berlijnsche correspondent van de „Svenska Dagbladet" meldt: „Met het oog op de reactie te Londen op het vredesplan van Hitler en Stalin is men thans in Duitschland van meening, dat Duitschland en Rusland zich zullen ont houden van vredesstappen." De correspondent zegt, dat de voornaam ste reden voor de ontmoeting van von Ribbentrop met Ciano was, zich te verge wissen van de houding van Italië tegen over een scherper conflict in het Westen, dat thans onvermijdelijk wordt geacht." DE BESPREKINGEN VAN LITAUEN MET SOVJET RUSLAND KAUNAS, 2 October (A.N.P.) De Zaterdag gemelde aankomst van den Litauschen gezant te Moskou te Kaunas wordt in verband gebracht met een Sovjet- Russisch aanbod aan Litauen, een vriend schapsverdrag tusschen de beide staten te sluiten. Er wordt evenwel op gewezen, dat het hier niet zou gaan om een bijstands verdrag, zooals werd gesloten tusschen Sovjet Rusland en Estland. DE REIS VAN SARADJOGLOE BOEKAREST, 2 October (A.N.P.) Verwacht wordt, dat Saradjogloe Woens dag op de terugreis van Moskou hier zal aankomen. Met belangsteling ziet men zijn terugkeer tegemoet, daar hetgeen hfj zal zeggen ongetwijfeld een kardinale factor zal zijn voor de vaststelling van de richt lijnen der Roemeensch® politiek. Volgens Reuter bestaat het gevoel, dat het resultaat der besprekingen te Moskou gunstig is. Een der voornaamste redenen, welke verantwoordelijke kringen daarvoor opgegeven is, dat Rusland en Turkije niet de minste reden hebben toe te stemmen in iets dat de uitbreiding van Duitschlands sfeer tot de Zwarte Zee in de hand zou werken. WIL HITLER AFTREDEN? Volgens de „Daily Mirror" LONDEN, 2 Oct. (A.N.P.) Volgens den politicken correspondent van de „Dail- ly Mirror" zou Hitler in zijn a.s. „Vredes- rede" in den Rijksdag kunnen aanbieden af te treden ten gunste van Goering, indien Frankrijk en Engeland de vredesaanbiedin- gen zouden aannemen. Hitier zou verklaren Groot-Duitschland te hebben gegrondvest en zich voortaan te zullen gaan wijden aan kunst en letteren. (Wij laten dit bericht natuurlijk geheel voor rekening van de „Daily Mirror" Red) MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 2 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 583 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 72—80 ct., 2e kw. 6470 ct., 3e kw. 54 62 ct., 20 Stieren 56—64 ct. per K.G. slacht- gewicht. 62 Melk- en Kalfkoeien 180 260 per stuk, 44 vette kalveren: 2e kw.46 56 ct., 3e kw. 3644 ct., per K.G. levend- gewicht. 96 nuchtere kalveren ƒ812, 188 Schapen en lammeren f 1324, per stuk. 414 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 8082 ct., Zware varkens 7879 ct., vette varkens 7778 ct, per KG. ROTTERDAM, 2 Oct. Vee. Aanvoer: Totaal 2972, Vette runderen 944, Vette kal veren 224, Nuchtere kalveren 8, Schapen en lammeren 1150, Varkens 644, Bokken en geiten 2. Prijzen per K.G. Vette koeien 1-i kw. 78 ct., 2e kw. 64 ct., 3e kw. 40—52 ct. Vette ossen 72—65—42—52 ct., Vette kal veren 95755060 ct., Varkens (levend gewicht) 67—66—65 ct., Schapen 45—40— 35 ct., Lammeren 50—4540 ct.. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 23, 2e kw. 19, 3de kw. ƒ17, Lammeren ƒ191510. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.51% Berlijn74 87 »/2 Parijs 4,27 Brussel Sl.621/2 Zwitserland 4 J.35 Kopenhagen Stockholm44.70 Oslo 41.60 New York 1.87%

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3