RIJNSTREEK MAANDAG 2 OCTOBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 alphen aan den rijn TWEE AANRIJDINGEN BIJ 's MOLENAARSBRUG Zaterdagnacht is een auto, bestuurd door den sergeant H. M. B., te gen de brugleuning van 's Molenaarsbrug opgereden en wel zoodanig, dat de brug onklaar raakte, zoodat ook Zonda^ het scheepvaartverkeer aldaar was gestremd. Een mede-passagier, die naast den bestuur der was gezeten, kreeg bloedende verwon dingen. De auto moest worden wegge sleept. De auto-misère werd besloten door een vrachtauto, bestuurd door A .v. E., die in dezelfde omgeving tegen een gaslan- taarnpaal opreed. Ook deze auto werd zwaar beschadigd, zoodat hij met een kraanwagen uit de garage Boot moest worden weggesleept. Oververmoeidheid van den bestuurder schijnt de oorzaak van het ongeluk te zijn geweest. aarlanderveen SCHOOLMEISJE ONDER EEN BOERENKAR GERAAKT Aan de gevolgen overleden. Hedenmorgen heeft alhier een tra gisch ongeval plaats gehad, dat aan een 10-jarig meisje het leven heeft ge kost. Het meisje, een dochtertje van H. Klein, wonende aan de Zwedde te Aar- landerveen was op den gewonen tijd naar school gegaan. Zij was onderweg een driewielige boerenkar tegenge komen en was daarop geklommen om mee te rijden. Een eind verder kwam zij eenige van haar schoolvriendin netjes achterop gereden en zij sprong van den wagen om zich bij haar vrien dinnetjes te voegen. Hierbij kwam zij echter te vallen en wel zoo ongelukkig, dat een der wielen van de kar haar over een gedeelte van het lichaam en het hoofd ging. Het kind was ern stig gewond en werd direct met een vrachtauto, die toevallig passeerde naar de ouderlijke woning vervoerd. Hier werd haar direct geestelijke en geneeskundige hulp verleend. Korten tijd later is het meisje aan de bekomen verwondingen overleden. Boerenleenbank. Gisteravond hield de Boerenleenbank haar algemeene vergade ring in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Aanwezig waren het geheele bestuur en bijna alle leden. De directeur, de heer P. M. v. Egmond, opende de vergadering en ver welkomde in het bijzonder den geestelijk adviseur. Tot secretaris dezer vergadering werd benoemd de heer Jac. Ro zestra ten, kassier. Door de heeren J. Kempen en H. Pen- mings werden de rekening en balans nage zien en in orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing waren aftre dend de heeren C. J. Kempen en A. de Jong als bestuursleden en de heeren J. Ver- nooij als lid van den Raad van Toezicht. Allen werden met bijna algemeene stem men herkozen en waren bereid hun func tie weer te vervullen. De heeren P. Kempen Czn. en Jac. v. Egmond werden benoemd tot het nazien der rekening en balans van het loopende jaar. Bij de rondvraag werden enkele vragen docfr den directeur naar genoegen beant woord. boskoop PASTOOR T. CORNET. PLECHTIGE INSTALLATIE VAN DEN NIEUWEN HERDER. Zondagmorgen werd de nieuwe pas toor van Boskoop, de zeereerw. heer T. Cor net door den Deken van Gouda, den hoog- eerw. heer F. Bots geinstalleerd in zijn nieuwe parochie. Was bij zijn intrede in Boskoop de belangstelling reeds groot, bij de installatie was deze niet minder. Voor de aanvang van de Hoogmis werden de in- stalatieplechtigheden verricht. Tijdens de hierna volgende Hoogmis, sprak de Deken een toepasselijk woord tot den nieuw geinstalleerde, waarin hij schet ste den gemeenschapszin, die een goede pa rochie kenmerkt. Boskoop heeft een nieuwen Herder. Veel is ons nog niet bekend over zijn persoon maar uit zijn daden is wel gebleken, dat het een man is met werkkracht. Als pas toor te De Lijnden in de Haarlemmermeer kwam hij voor het probleem te staan, dat de parochie te groot werd. Op zijn initiatief en onder zijn leiding werd eenige jaren gele den besloten, om in de nabij gelegen plaats Badhoevedorp een kerk te bouwen, welk besluit op bewonderenswaardige wijze werd uitgevoerd. De zeereerw. heer Cornet was toenmaals de eenige z.g. bouw-pastoor. Na een tienjarig pastoraat vindt hij hier in Boskoop een nieuwen werkkring, welke hem zeker spoedig even na aan het hart zal liggen. Een bewijs, dat hij zijn taak niet te licht opvat, blijkt wel uit zijn voornemen, om geen algemeene receptie te houden, doch alle parochianen een persoonlijk be zoek te brengen. Voetbalmatch GezellenMilitairen. Nu het Vereenigingsgebouw in verband met de mobilisatie tot Militair tehuis is ingericht en daar de Gezellen bij hun bij eenkomsten in nauwer contact zijn ge treden met onze Landsverdedigers, is de gedachte om het elkander gezellig te ma ken uitgegroeid tot een vriendschappe- lijken krachtmeting op het bruine leder. Een voetbalmatch tusschen de St. Josephs- gezellen en soldaten. En precies half drie Zondagmiddag stond de heele sectie in het gelid op het Trekvogelsterrein en werd het sein voor de aftrap gegeven. Het werd een steeds spannender wordende ontmoeting, temeer waar de krachten ongeveer gelijk opgingen. Binnen de vijf minuten hadden de Gezellen de leiding, maar het was hard werken, om die leiding te handhaven. Zij hielden echter dapper stand en de strijd werd alleen gestaakt voor een kopje thee en even uitblazen. Na de rust had de „vijand" meer succes en wist deze zijn achterstand in te halen, de stand was ge lijk 11. Beiden partijen hadden nu de smaak te pakken en het zelfde kunstje werd weer uitgehaald. De winst werd ook ditmaal weer broederlijk samen gedeeld, want eerst de Gezellen een puntje en dan weer de militairen. Weer was de stand dus 22. Vol spirit werd doorgestreden want nog was de strijd niet beslecht. Het waren weer de Gezellen die vlak op het einde een doelpunt scoorden maar het mocht geen winnende goal zyn. Zoo kort als de tijd was, wisten de militairen er met soldaten-vastberadenheid toch nog zonder kleerscheuren af te komen en dank zij een penaltie den wedstrijd met gelijk spel 33 te beëindigen. bodegraven EERSTE PLECHTIGE H. MIS. van Pater Everardus Zwanenburg Aan den vooravond van het Rozenkrans- feest was voor katholiek Bodegraven en Zwammerdam ten tweede male van dit jaar het voorrecht geschonken, een zijner zonen als priester in te halen. Reeds vroeg in den middag zagen we Bodegraven op zijn best; de vlaggen met hier en daar een pauselijken wimpel wer den uitgestoken, en, als tegen half zes de neomist per trein uit de richting Woerden het station komt binnenrollen, dan staan daar reeds lang de welwillend beschikbaar gestelde auto's gereed om den neomist in gezelschap van zijn vader en verdere huis- genooten langs de Burgemeester le Coultre- straat, Wilhelminastraat, van Tolstraat en Overtocht naar het kerkgebouw te brengen. Het is een schoon gezicht, dezen stoet onder stralenden zonneschijn door de met vlaggen en wimpels versierde straten naar het mooie kerkgebouw te zien optrekken. Inmiddels hebben de leden van de Kruis vaart en van de Vrouwelijke Jeugdbewe ging zich met hun vaandels en banieren binnen het kerkhek opgesteld, om den feestelijken stoet te ontvangen. Allen namen plaats in de kerk, terwijl op het orgel een schoone hymne wordt ge speeld. De pastoor bestijgt nu den preekstoel en spreekt een welkomstwoord tot den neo mist. Na het zingen van het welkomstlied ce lebreerde vervolgens pater Everardus, ge assisteerd door pastoor Janus als diaken en frater Martinus (een broer van den neo mist) als sub-diaken, het plechtige Lof, waaronder de geloovigen de Gregoriaan- sche zangen zongen. Te ruim zeven uur gingen de feestelingen per auto naar de ouderlijke woning aan de Noordzijde. Nadat Zondagmorgen reeds des morgens de meeste parochianen tot de H. Tafel ge naderd waren tot intentie van den nog jeugdigen priester, werd deze tegen half elf door een haag van leden der jeugdver- eeniging met hun vaandels en vlaggen naar de kerk geleid, om zijn eerste plechti ge H. Mis aan God op te dragen. Hierbij werd de jonggewyde geassisteerd door den zeereerw. heer pastoor W P. J. Janus als presbyter-assistens; als diaken fungeerde de zeereerw. pater Theodorus, rector aan het seminarie te Haastrecht, ter wijl als sub-diaken de weleerw. heer ka pelaan W .de Lange assisteerde. Frater Martinus was in dit eerste plechtige offer van zijn broer ceremoniemeester. Door het zangkoor „St. Caecilia" werd onder leiding van den heer J. M. Kouwen- hoven een driestemmige Mis van Don Lo renzo Perosi uitgevoerd. Na het Evangelie werd de feestpredica- tie gehouden door pastoor Janus. In de eerste plaats richtte hij zich tot den neomist, hem gelukwenschend met zijn uit verkiezing. Ook de familieleden compli menteerde spr met dezen feestdag. Voorts richtte spr. zich tot parochianen en besprak hij op uitvoerige wijze hoe het huisgezin een school is, waarin de priester gekweekt moet worden. Naar aanleiding hiervan wees de gewijde spr. op de zware en verantwoordelijke taak, welke de ouders te vervullen hebben, zoodra zij be merken, dat er bij een hunner zonen sprake is van priesterroeping. Vervolgens zette hij duidelijk uiteen hoe de gezinnen moeten zijn en welke deugden er vooral in die gezinnen beoefend moeten worden, waaruit God de toekom stige priesters roept. Hierna werd het H. Misoffer voortgezet en werd door den neomist de H. Communie aan zijn vader, broers, zusters en verdere familieleden uitgereikt, terwijl het kerk koor een meerstemmig: „Jesu dulcis me- moria" uitvoerde. Na de H. Mis werd door solisten, koor en orgel de cantate uitgevoerd: „Haec dies, quam fecit Dominus", waarna deze plech- tigheidr weer tot het verleden behoorde. Daar de ouderlijke woning van pater Everardus te ver van de kerk verwijderd is gelegen, is het Lof in den namiddag ach terwege gebleven. Van drie tot vier uur was er gelegenheid tot complimentatie, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt Wij kunnen nog vermelden, dat den neomist een kassuifel, stool en singel in zwart werd aangeboden, waarin de trouw jurk van zijn reeds lang ontslapene moeder is verwerkt. Te dezer plaatse willen wij pater Everar dus, die reeds benoemd is tot onder-direc teur van het seminarie te Haastrecht Gods beste zegen toewenschen en den wensch uitspreekn, dat onder zijn leiding nog vele jongelingen veilig naar het H. Priesterschap geleid mogen worden koudekerk Voetbal. Zaterdagmiddag speelde op eigen terrein Koudekerk I tegen ARC IIL Beide elftallen zijn volledig. Direct na de aftrap nam Koudekerk I de leiding door een fraai schot (10) en na 10 minuten werd het tweede doelpunt gescoord (20). Hoewel ARC Hl goed zijn best deed, bleven de doelpunten uit totdat ze de backs pas seerden en er 12 van maakten. Koudekerk I scoorde er voor de rust nog 2 doelpunten bij (41). Na de rust wist Koudekerk I nog vijf maal het net van de gasten te verschalken, zoodat deze wed strijd gewonnen is voor Koudekerk I met als uitslag 91. De leiding was correct Koudekerk II speelde te Alphen tegen Alphia IV en verloor met 10. nieuwkoop Tegen een motorrijwiel geloopen. De 6-jarige M. van Dalen, op weg van school naar huis, stak Zaterdag nabij de Kerk straat alhier zonder op het verkeer te let ten de Dorpsstraat over en liep tegen een juist passeerenden motorrijder op. Het ventje werd op de straat gesmakt en liep verwondingen op aan hoofd en bee<- nen, die van zoodanigen aard waren, dat doktershulp noodig bleek. De motorrijder, die onbekend is gebleven, deed door krach tig remmen nog alle moeite om een aan rijding te voorkomen. Den man treft geen schuld. zoeterwoude AFSCHEID VAN VEER MISSIONARISSEN-KRUISHEEREN. UITREIKING VAN DE MISSIEKRUISEN. Gistermiddag heeft in de Kloosterkerk van de Eerw. Kruisheeren een schoone en treffende plechtigheid plaats gehad. Vier Missionarissen van de Orde van het H. Kruis zullen naar hun Missie ver trekken. De weleerw. Paters J. van der Pol en A. van Dijk naar de missie in Java en de weleerw. Paters J. Sweerts en Th. Arnoldus naar Brazilië. Deze missionarissen waren naar het stu diehuis te Zoeterwoude gekomen voor de laatste ceremonieele plechtigheid, waarbij vele familieleden aanwezig waren. De kerk was schoon versierd en zóó vol, dat velen geen zitplaats meer konden krij gen. De weleerw. Pater J. van der Pol cele breerde een plechtig Lof met assistentie van de drie overige missonarissen, waaronder de Schola onder leiding van Pater Stringa, de gezangen zeer verdienstelijk uitvoerde. Na het Lof kwamen de zeereerw. heeren Prior W. van Hees, Pater J. Brusé, Missie- Procurator en Pater F. Jagers de eigenlij ke plechtigheden verrichten. Toen de vier missionarissen op de altaar- treden lagen neergeknield hield Pater Prior de afscheids-predicatie. De predikant wenschte den missionarissen geluk met hun uitverkiezing, om, evenals St. Willibrordus in ons land, de zeeën over te trekken en in Java en Brazilië het Evangelie te gaan prediken. Spr. herinner de aan de eerste kloostergeloften toen zij afstand deden van de wereld om eens met God zelf te mogen arbeiden aan het heil der zielen. Vervolgens wees de predikant op de groote verantwoordelijkheid der missionarissen, die hun arbeid moeten doen steunen op het gebed. Christus bad een nacht, voordat Hij zijn apostelen koos. Met Christus zullen wij alles kunnen. Thans is het oogenblik van uw apostolaat gekomen, gij zult het net gaan uitwerpen door uw woord, door uw voorbeeld, door uw leven en werken. Het welzijn van dui zenden zielen wordt in uw handen gelegd. Maar hoe groot de zorg en verantwoor ding ook is, Christus zal u helpen, het kruis van Christus, waarmee ik u thans zal omhangen, zal uw kracht zijn, uw lief de, uw voorbeeld. Gij zult missionaris zijn van Christus' Kruis. In vier punten zette de predikant hierna de beteekenis van het missiekruis uiteen. Het beteekent geloof, hoop en liefde, het beteekent de voortdurende opwekking te streven naar de volmaaktheid. Spr. eindigde tenslotte aldus: Geliefde Broeders van den Gekruisten Christus, Hier scheiden onze wegen; ieder van ons begeeft zich aan zijn taak; de Meester roept ons op voor de belangen van Zijn Kerk, de een hier, de ander daar. Doch u en wij, uw medebroeders, wij vinden elkaar terug aan den voet van het Kruis en het zal onze eenige roem en eer zijn: de leer en de liefde van Christus' Kruis te piediken, opdat voor Hem alle knie zich bulge en Zijn Naam verheerlijkt worde tot aan de uiteinden der aarde. Na deze schoone predicatie werden de missiekruisen gewijd en daarna kwamen de missionarissen naar voren om hun missiekruis met blijmoedigheid uit de han den van den Prior te ontvangen. De Schola zong daarbij tot groote ont roering van alle aanwezigen O, Crux Avé. Gegroet, o Kruis, en zóó werd het kruis op de borst van de missionarissen gehangen. Dan volgde het afscheid en beginnende bij den Prior omhelsden de missionarissen hunne ordebroeders: de priesters-leeraren, de fraters en de broeders. Stil, doodstil was het in de volle kerk en ieder was diep ontroerd. Daar klonk opeens het blijde Ave Maris Stella en in een lange stoet van priesters, fraters en broeders gingen de missiona rissen het kerkgebouw verlaten, met een blijmoedigheid op het gelaat, door de rijen van leeken, die gesticht waren door den heldenmoed, de overgave van deze vier jonge priesters, die alles en allen gaan ver laten om Christus' Kruis te volgen. Volksbond. De afdeeling Zoeter woude I vergaderde tot vaststelling van het winterprogramma. Besloten werd te begin nen met H. Mis en algemeene H. Communie De eerste ontwikkelingsavond is voor de vrouwen van de leden op Donderdag 12 Oct. a.s. Op 19 Oct. spreekt Dr. Olierook algemeen bondsadviseur over het onder werp: „De geestelijke vernieuwing van den mensch". In November volgt een Willi- brordusherdenking in verband met het 12de eeuwfeest van den H. Willibrordus. Verder volgen in den loop van den winter een avond verzorgd door den geestelijk adviseur over het onderwerp „Kerk en Maatschappij". De voorzitter zal een resu- mi geven over de gehouden studiedagen met als titel „Het lied van den arbeid". Een avond -wordt gewijd aan „Herwonnen Levenskracht" waarvoor-de film en propa- gandadienst zal worden gevraagd. Verder wordt weer gehouden een loterij met 100 fraaie prijzen. Er zal bijzondere aandacht worden besteed aan de leden, die vanwege de mobilisatie in dienst zijn opgeroepen. Er is reeds een commissie die zorgt voor toe zending van couranten en tijdschriften. Rest nog te vermelden dat de vergadering met algemeene stemmen besloot, de con tributie per 1 Oct. a.s. te verhoogen met een cent ten behoeve van het plaatselijk comité voor de actie Naar de Nieuwe Ge meenschap. Het bestuur verwacht voor het winterprogram de belangstelling 'van alle leden, daar het in dezen tijdomstandig heden meer dan ooit noodig is, de banden, die door de organisatie zijn gesmeed, zoo mogelijk nog te versterken. zevenhoven Personalia. De heer Th. Elsensohn, ambtenaar ter secretarie, is door den bur gemeester aangewezen als- leider van het distributiekantoor, dat zal worden geves tigd in de voormalige openbare schooL Woningbouw Het Rijk heeft toege kend 5400 voor aankoop van grond en bouw van een dubbele woning voor groo te gezinnen, en 900 a fonds perdu voor de extra kosten, die ten behoeve van den bouw worden gemaakt. Het hoogere be drag, noodig door de buitengewone tijds omstandigheden, is eveneens door het Rijk toegezegd, zoodat dezer dagen met het werk begonnen is. feuilleton Toen de scheidsmuur viel! door ISABEL C. CLARKE 77) Sommige van de bommen moesten zeker in de buitenwijken van de stad zijn neer gekomen. Maar in de snelle vaart over de stad, zouden er ook wel een paar zijn neer gekomen dichter bij de Towers en bij Val- leylands. Een voorbijgaande bezorgdheid voor de bewoners van die huizen, ging haar door den geest, haar werkelijke zorg, nu vree- selijk levendig, lag in een andere richting. Beide wachtten op het verschijnen van iets anders aan den hemel. „Ik wist wel, dat zij daarom om hem stuurden", zei Angela ineens. „Ik begreep het dadelijk." Zij had haar bevende lusteloosheid la ten varen en was nu gejaagd actief, ging van het eene punt naar het andere, om het varende luchtschip beter in het oog te kun nen houden. Nu het gevaar meer een dui delijke vorm had aangenomen, scheen zij het beter te kunnen verdragen. Het was een gevaar, dat hen allen bedreigde, haar zelf en Viola en de inwoners van de dicht bevolkte stad. Nu had de oorlog hen ook gegrepen, zij zagen nu voor het eerst het licht van een barstende kartets en hoorden het doffe gedonder van het geschut. Een gioote wolk, die er uitzag als een enorm stuk witte watten, dreef voorbij de Zeppelin en werd rossig doorgelicht door de zoeklichten. „Daar is hij weer", riep Angela, toen hei schip schommelend en men zou haast zeg gen, onwillig, er boven uit kwam en weer werd gegrepen door de stralenbundels. Het leek op een vogel, gehynotiseerd door een enorme kat, zooals het daar dreef hulpeloos in die koude lichtzee, met ieder deta.d var. zijn sinistere vorm duidelijk zichtbaar De volgende minuten werden de beide vrouwen bijna doof door het gillen van granaten, de luide ontploffingen van de val lende Lommen, die als groote, heldere ster ren naai beneden schoten. De wereld scheen vervuld van grootsche wilde geluiden, die den nacht verscneur- den. Toen zij weer opkeken, zagen zij, scherp afgeteekend tegen den hemel, een smal, v espachtig ding, dat heel hoog hing als en roofvogel. Een slank ding, als een libel, donker te gen dt wolken, die als witte pluimen door den hemel voeren. Men dacht onwillekeurig aan David en Goliath, zoo ongelijk schenen die twee machten te zijn. Het geluid van schieten werd nog luidar en de Zeppelin, d'.o nu heel hoog hng en snel voer, scheen te wller ontsnappen naar de Noordzee, om de woedende kanonnen te ontgaan. Men raadde, dat de straten van Pagdon vol stonden met kijkers, die zich niet stoor den aan waarschuwingen en alle voorzor gen in den wind sloegen. Wie was nu laf genoeg om in een kelder te zitten en zoo- iïts te missen? Angela's oogen verlieten geen moment die kleine, zilverer muskiet, die zoo vlug snorde m de witte vederwolken. Zij hield den adem in, tel' ens wanneer ze een plot- selingen duik nam, wetend, dat haar eigen beminde piloot er in was Hij was hooger en hooger gestegen om het monster van bo ven aan te vallen. En nog scheen de Zeppelin het verlangen te koesteren, tot eiken prijs te ontsnappen. Hij daalde nu, om achter die wolken be schutting te zoeken, maar een scheur ver toonde hem duidelijk. Men zag hem hier en daar zwenken, als speurend, goed zichtbaar was de groote omvang, de hangende gondels. Hij maakte den indruk van een opgejaagd dier, dat een veilig heenkomen zocht. Hij kon dan wel de kanonnen ontkomen, maar niet de kleine muskiet, die met hem de vrijheid van de lucht genoot. Er was een ontploffing en tegelijkertijd een vlammetje uit den Zeppelin zelf. Een kleine roode draad vloog van het eene ein de naar het andere en groeide, totdat het heele schip als met een vurig potlood ge- teekend, tegen den hemel hing. Het vuur verspreidde zich en groeide aan. Het schommelen werd heviger en het schip dook lager en de roode vlam nam tie.... Brandende voorwerpen als gloeien de ballen vielen ter aarde met knallende ontploffingen. Van een dof rood, werd het lutchschip wit gloeiend. Het ging op zijn neus staan en schoot dan naar beneden, terwijl het een baan vuur achter zich liet Dan verdween het in het duister. Het viel als een ontzettend projectiel, door een reuzenhand geworpen. Angela zag het vallen, witgloeiend, lich tend, een gedoemd en brandend monster. En toen het viel, klonk een verwijderd hoe rageroep uit de straten van Pagdon, ver weg. En ver, ver boven- de aarde, begon de kLeine muskiet te dalen, zonder begelei ding van granaten en kartetsen, vlug en veilig. Viola bleef kijken, dan keerde zij zich tot Angela, die vreemd stil geworden was. Zij vond haar bewusteloos op het terras lig gen. HOOFDSTUK XXXTV. Lambert was laat op de fabriek gebleven dien avond. Hij had vroeger in den avond een waarschuwing ontvangen, dat er wel eens een luchtaanval kon plaats vinden, want een vloot luchtschepen was gesigna leerd een paar kilometers uit de kust. Al de vrouwen en meisjes waren van de munitiefabrieken naar huis gestuurd, de mannen die over waren, hielden op met wreken en maakten brandslangen en em mers water klaar, als verwachtten zij een grooten brand. Alles werd vlug en zonder overhaasting gedaan. Pagdon had nu al meerdere mu nitiefabrieken, maar die bij Harriman was de belangrijkste en grootste. Bij deze fa briek hoorde Vila's cantine. Zij had gehoord, dat er dien avond geen werk door vrouwen werd gedaan en al ver baasde dat nieuws haar een weinig, het was al eens meer gebeurd, als de machines degelijk nagezien moesten worden. Lambert verwonderde zich er over. waarom de Zeppelin zich niet tevTeden had gesteld met de gemakkelijker prooi van de haven en scheepsdokken, maar doordrong tot de stad. Iemand als Schulz bijvoorbeeld, zou goe de inlichtingen kunnen geven, hoe en waar zij lagen en hoe belangrijk zij waren. Het scheen hem en vele andere toeschouwers toe, dat het schip heftige pogingen had aangewend, om de fabriek te bereiken, als of het wist, welk een pracht-doelwit zij bood. Lambert had den heelen avond door ge popeld om naar de Towers te telefoneeren, maar het had niet gekund. Hij had het veel te druk en bovendien was de telefoon afge sloten. Het was bijna middernacht, toen het ge vaar geweken was en hij terug kan keeren naar het Oude Huis. Hij was van plan, vroeg op te staan en met den motor te gaan kijken naar de ver koolde overblijfselen van het luchtschip, dat, zoo hij meende, niet ver van zijn va- der's goed neergekomen zou zijn. Maar nu moest hij naar huis en hooren, hoe Viola had gemaakt had. Hij had nauwelijks zijn huissleutel in het slot gestoken, of zij kwam zijn studeerka mer al uit, met een losse, wollen sjaal om haar hoofd. Zij liep dadelijk naar hem toe, maar hij zag toch, dat h ij niet degene was, op wien zij gewacht had. Hij overdacht, wie dat dan wel kon zijn. ken", zei Lambert. „Maar ik had het zoo stak hem haar wang toe voor een kus. „Heb je iets van Cym gehoord?" „Neen. Is hij niet hier? Ik dacht, dat hij den heelen dag thuis was?" „Neen. Hij is voor achten al weggegaan. Zij hebben hem opgebeld van het vlieg veld." „Natuulyk, dat had ik moeten beden ken", zei Lambert. „Maar ik had hat zoo druk...." Hij hield op en keek Viola aan. „Wil je daarmee zeggen....?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10