OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 29 SEPTEMBER 193» DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 H1LLEGOM Afscheid kapelaan Schneiders. Gis teravond had het officieele afscheid plaats van kapelaan Schneiders wegens zijn ver trek naar de Lijnden, waar hij als pastoor zal werkzaam zijn. In het gebouw der St. Josephgezellen waren tegenwoordig: pas toor Kosters, kap. Bottelier, kap. Ettinger en Langemijer van St. Joseph, Missionaris S. Staats, de besturen van vele organisa ties, de mannelijke Jeugdvereenigingen, mr. F. J. Gerritsen en vele anderen. De zaal was eenvoudig, doch keurig ver sierd. Toen pastoor Schneiders binnenkwam werd hij met applaus ontvangen. Pastoor Kosters opende den avond met een woord van welkom en den chr. groet. Hij zeide, dat wij hier bijeen zijn om ons te verheu gen, al klinkt dat wat vreemd, waar het hier een afscheid betreft. Maar het stemt tot bizondere vreugde, dat kapelaan Schneiders weer pastoor is geworden, het geen wel een bizonder feit is. Het ambt van pastoor hebt ge al uitgeoefend in Ame rika en uw verlangen om opnieuw als Her der eener parochie te kunnen optreden hebt ge 6 jaar moeten onderdrukken. Doch de tijd kwam en thans gaat ge als Herder naar de Lijnden, een schoone Parochie, die ik zoo goed kerf. U krijgt een alleraardig ste kerk in een landelijk schoone omge ving. Uw voorganger bleef er 10 jaar en ging niet graag heen. Ik hoop, dat God er u zal zegenen en er een zeer vruchtbaar arbeidsveld voor u moge zijn. Ik dank u voor alles wat u gedaan hebt voor de pa rochie, voor de organisaties en voor de jeugd. Met u gaat mee ons gebed en we hepen, dat u er tevreden en hard moogt arbeiden. (Applaus). Als tweede spreker trad op de heer C. W. van Dam, voorzitter van H.K.W., die dank bracht voor alles wat kap. Schnei ders als G.A. voor ons deed. In gelijke be woordingen sprak de heer F. C. van Lie- rop Jzn., namens de R.K. Sportcentrale, de heer Kramer namens „St. Paulus" (Over heidspersoneel), de heer H. J. Post namens leiders en leidsters van de welpen, ver kenners etc.; de heer P. Hoogervorst na mens het Comité, waarbij hij een stoffe lijk blijk van dankbaarheid voegde namens alle organisaties (een enveloppe met in houd), de heer Van Kampen namens de Kruisvaart; de heer v. d. Hoorn namens de leden van „St. Christofforus", waarbij hij tevens een schilderij aanbood; mej. van Baar huldigde den pastoor als stille wer ker in de parochie. Hierna verkreeg pastoor Schneiders het woord. Deze begint met te zeggen, dat op avonden als deze wel eens teveel lof wordt toegezwaaid. Zes jaar heb ik hier gewerkt met de hoop, u nader te brengen tot God, ons hoogste doel. Vcor de jeugd heb ik gewerkt, doch ik heb goede medewerkers gehad; dikwijls heb ik me over hun praestaties verwonderd. Ik hoop, dat de grondslag, door mij gelegd, het voortbou wen van mijn opvolger mogelijk zal ma ken. Aan die leiders en leidsters breng ik hier dank en God zegene hen: mogen de jongelui opgroeien tot flinke Katholieken, tot mannen, die kleur durven bekennen. Wat de sociale vereenigingen betreft wist ik al heel spoedig, dat het er ook reilde en zeilde als ik soms de vergaderingen niet kon bijwonen. Blijf in de organisaties en behoudt den band voor uw geestelijk en stoffelijk welzijn. Ik ben blij met mijn benoeming te de Lijnden, omdat het,er zoo landelijk is, doch meer nog, ornaat mijn parochianen zulke goede menschen zijn. Misschien heb ik hier in mijn arbeid gefaald, doch moge God dat vergeven. Vol hard in het geloof en doe het goede, op dat we eenmaal allen te zamen mogen be landen in den schoonen hemel. Dank breng ik gaarne en bizonder aan. den pastoor voor zijn hartelijke woorden en zijn feli citatie. aan de kapelaans voor hun onder vonden sympathie en ik eindig met den wensch, dat Gcd u allen zegenen. Dit is mijn afscheid. (Applaus). Hierna werd het officieele gedeelte van den avond met den chr. gr. gesloten. KATWIJK Aan de Katwijksche Vrouwen. Ook in onze gemeente liggen veel mili tairen, die in het komende winterseizoen voor ons aller veiligheid zullen moeten wa ken. Uit ondervinding weten we hoe koud en guur het hier kan zijn. Daarom wilde ik u vragen mij te helpen met het vervaardi gen van bivakmutsen, wanten, enz. voor de Katwijksche soldaten. U kunt dit op verschillende wijze doen bijv.: 1. Door een muts te breien, die u mij kant en klaar aflevert. 2. Door wol beschikbaar te stellen, die dan verwerkt kan worden door anderen, die alleen hun werkkracht kunnen geven. 3. Door giften in geld te zenden waar voor weer materiaal aangeschaft kan wor den. In de verschillende dagbladen zijn goede patronen van bivakmutsen gepubliceerd; mocht u er echter geen hebben dan kunt u zich bij mij vervoegen. Voor Katwijk aan den Rijn heeft mej. v. Mourik, Kerklaan 8, de regeling van bo venstaand op zich genomen. Op deze ma nier hoop ik, met uw aller hulp een mooie hoeveelheid by elkaar te krijgen, die door middel van de militaire autoriteiten aan de soldaten gedistribueerd zal worden. MEVR. WOLDRINGH v. d. HOOP— ANDRE DE LA PORTE. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Er gaat meer variatie komen in het pro gramma van aanvoer. De najaarsproduc ten gaan thans aan de orde komen. Uien, gele kool, roode kool, groene kool, kroten, enz. en hierbij de late aardappelen, bos- en waschpeen en de late bloemkool vor men thans de vomaamste producten van aanvoer. De vroege bloemkool raakt op, maar meerdere tuinders komen al met een kwantum late bloemkool. De eerstelingen van dit product waren allesbehalve goed van kwaliteit maar met de verandering van weer zal ook de verbetering der kwa liteit komen. Daar werdt op gerekend. Naar veler meening is de oppervlakte uit- geplante late bloemkool aanmerkelijk klei ner dan vorig jaar, terwijl de teelt van bos- en waschpeen zich aanzienlijk uitbreid de. De bloemkoolprijzen gingen in deze v/eek iets naar beneden. Hetzelfde ver schijnsel van vorig jaar toen met de ver grooting van den aanvoer evenzoo de prijs naar omlaag ging en in deze week van 25 tot 30 Sept. van ƒ5.60 tot ƒ11.50 varieerde in de eerste soort. En die verlaging werd voor de eerste soort van 8.50 tot 17.10 per 100 betaald; tweede soort ging voor 3.10 tot 8.60 per 100. Voor bospeen was sommige dagen een vrij goede vraag. De aanvoer van bospeen is in verhouding tot de waspeen niet zoo bijzonder groot, ter wijl voor de bospeen de mooite peen wordt gebruikt. De prijs ging met eenige schommeling gepaard en was den eenen dag soms heel wat beter dan de andere. De noteering was per 100 bos van 2.50 tot 6.10. Sommige dagen kwam het product niet lager dan 4.10 per 100 bos. In wasch peen was veel verscheidenheid in kwaliteit en prijs. Wat niet vrij is van worm bracht van 30 ct., den minimumprijs, tot 45 ct. op; de betere kwaliteit noteerde van 5070 ct, soms tot 80 ct per kist van 20 K.G. Er is nog een buitengewone voorraad van dit ar tikel en de gewassen staan best. Kroten blfjven geregeld dezelfde prijs opbrengen, van 4060 ct per kist van 20 K.G., een prijs die ook vorig jaar in dezen tijd werd betaald. Uien brachten vorige week een betere prijs op dan dit tijdvak. Thans werd gekocht voor 1 60 tot 3.60 per 100 K.G.. Het regenachtige weer was niet bevorder lijk voor het thuis halen van uien, waar voor een vereischte is droog weer. Groene en gele kool hadden een redelijke belang stelling. De Roode kool staat vrij slecht in het gewas. De aanvoer is dientengevolge van weinig beteekenis. Gele kool noteerde van ƒ2.10 tot f 3.20 per 100 K.G. en Groene kool werd gekocht voor 3.30 tot ƒ4.10 per 100 K.G. Voor de aardappelen, de Eigen heimers, was in deze week een weinig meer vraag met een kleine verhooging in den prijs. Klei-eigenheimers brachten van 3.10 tot 3.30 en de mooie zandeigenhei- mers werden gekocht voor 3.50 tot 4.40 per 100 K.G. De boenen bleven steeds goed in prijs. Het weer is niet bevorderlijk voor een voorspoedigen groei en is van invloed op aanvoer en prijs. Prinsesseboonen brachten van 9.60 tot 15.70 per 100 op, naar gelang van kwaliteit waarin ook nog al variatie was. Summa summarum kun nen we, aan de hand van dit overzicht, de gevolgtrekking maken dat, gezien de ab normale omstandigheden, op heden de zwa re slagen hier niet vallen wat nog niet zeg gen wil, dat er reden tot optimisme is. De nood der schippers. Men weet, dat bijna de geheele visschersvloot werkloos ligt. De matrozen vallen onder de steunre geling der werkloozen. Maar een andere categorie zijn de z.g. schippers-eigenaren, die ook gedoemd zijn tot werkloosheid, doch voor wie geen steunregeling is, die dus to taal zonder inkomen zijn. Reeds vijf weken bestaat die toestand en hoogere instanties zijn aangezocht hun medewerking te wil len verleenen voor een speciale steuurege- ling. Ook thans vergaderden deze schip pers-eigenaren weer en het bestuur werd. .na uitvoerige besprekingen, toestemming verleend om naar gelang van omstandig heden te handelen. Vliegveld. Naar we vernemen zal bin nen enkele dagen een gedeelte van het vliegveld dat klaar is, met het neerstrij ken van een vliegtuig beproefd worden. LISSE Brandweer. Door Burg. en Weth. de zer gemeente is tot brandmeester benoemd de heer S. N. Berkhout en tot hoofdbrand wacht .de heer D. van der Tang. Getrouwd: C. J. Hoogervorst te Sas- seiheim en C. J. van der Drift te Lissc A. Th. van Steijn en M. Witteman, beiden te Lisse R. O verwijk te Lisse en J. Fen- nema te Bloemendaal. Overleden: Carolus Cornells van der Vlugt 21 j. M. de Geus 60 j., echtgenoo- te van J. Quartel M. Buschman 73 j., wedr. van C. D. M. Dernison. Gevestigd: P. L. den Hollander uit Aagtekerke C. de Visser uit Aagteker- ke AA. G. M. Mulder uit Engeland A. M. van der Lans uit Hillegom A. H. J. Kozijn geb. Vesseur uit Alkemade C. H. Möhlmann uit Heemstede H. J, Karstens uit Duitschland N. Hoogeboom uit Oudkerspel D. L. de Jonge en gezin uit Alkmaar. Vertrokken: M. A. W. Rosier naar Bergen D. van Essen en echtg. naar Haarlemmermeer Wed. M. A. Warner geb. van der Waals naar Haarlem G. Th. Edelaar naar Oegstgeest C. G. M. Zirkzee naar den Haag M. van den Oudenaller naar Hillegom M. Faas naar Haarlemmermeer C. J. Hoogervorst geb. van der Drift naar Warmond M. J. G. Pollé naar Zwammerdam. NOORDWIJKERHOUT Staatsexamen diploma B, krankzinnigen verpleging. Geslaagd de eerw. Broeders: Piet de Groot (br. Bajuul); B. C. Jansen (br. Frowinus); J. L. C. T. van Poppel (br. Aresius) en broeder B. van Oosterhout. NOORDWIJK HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS In een tijd, dat er door een wreede oorlog in verschillende landen zoo naam loos veel geleden wordt, komt de oproep tot de Vrouwen van Nederland, om zich op te geven bij de plaatselijke afdeelingen van het Ned. Roode Kruis. Deze vereeniging heeft in oorlogstijd de taak, hulp te verleenen aan vriend en vij and, en wel, hetzij door verpleging in zie kenhuizen, veldlazarets en ambulances of door hulp aan vluchtelingen en krijgsge vangenen; door contact te brengen tusschen van elkaar gescheiden verwanten; door het instellen van een bloedtransfusiedienst, die reeds bij zoo menig hopeloos geval red ding bracht. Ook in onze gemeente zal, indien noodig, een Roode Kruis Ziekenhuis ingericht wor. den, waar een honderdtal lichtzieken en gewonden verpleging kunnen vinden. Naast gediplomeerde Roode Kruis Zusters is de hulp van een groot aantal Helpsters hard noodig, om onze eigen of vreemde soldaten een goede verzorging te geven. Reeds veel wordt er nu op de schouders van de vrouwen gelegd, doch in tyden van het allergrootste oorlogsgevaar zal de ver zorging van onze zieke en gewonde sol daten, die hun leven voor onze veiligheid inzetten een eerste taak zijn. Noordwijksche vrouwen, boven 18 jarige leeftijd, geeft u op voor de eerstvolgende Helps t ersc ur s us te Noordwijk aan zee bij mevr. A. van Gilze-van Geldermalsen, Rembrandtweg 18 te Noordwijk Binnen bij Mej. C. van der Meer, Voorstraat 27. Politie. Tot agent van politie in vas ten dienst der gemeente is door den Bur gemeester benoemd de heer G. C. Tim- mers, alhier. Vrijwillige Burgerlijke Dienst. Door den Burgemeester is als hoofd van den Vrij willigen Burgerlijken Dienst in deze gemeente aangewezen, de heer W. de Ruijter, Voorstraat 69, Noordwyk-Binnen, en tot plaatsvervangend hoofd de heer J. H. Stikker, Prins Hendrikstraat 5, Noord wijk aan Zee. RIJNSBURG Tuinbouw. Voor de grovere tuin bouwproducten op de teelt waarvan de Rijnsburgsche tuinders speciaal zijn inge steld, was deze week een betere vraag dan zulks voorheen het geval was. De prijzen vertoonden eenige neiging naar boven. Eigenheimers brachten van 2.40 tot 3.20 per 100 K.G. op. Gele kool van f 2.20 tot ƒ3.50. Groen kool ƒ3.10 tot ƒ4.10. Uien van f 2.tot f 3.50 per 100 KG. Waspeen, beste kwaliteit f 3.tot 3.80, afwijkende soort f 1.50 tot 2.40 per 100 K.G. Bospeen van 2.60 tot i 5.70 per 100 bos. Bloemkool 1ste soort f 7.50 tot 14.30, tweede soort 3 10 tot f 7.40 per 100 stuks. Kroten f 22.60 per 100 K.G. SASSENHEIM Tijdelijk gemeenteopzichter. Tot tij delijk gemeente-opzichter in de plaats van den heer Schram is door B. en W. be noemd de heer Burger te Rypwetering. Geboren: Petrus Jeroen z. van P. G. van Nobelen en A. Warmerdam. Getrouwd: M. G. van Zoen 26 j. en J. Goddijn 23 j. J. de Vreugd 46 j. en M. van Londen 24 j. Overleden: M. C. van Elk 50 j. echtgen. van R. van der Slot H. P. van Niekerk 75 j. echtgen. van J. H. Casander. VOORSCHOTEN Militaire auto omge slagen Wachtmeester en chauffeur werden gewond Paarden ongedeerd. Gisteravond om half zeven is oy de Haag so he Schouw alhier een auto, een trailer met oplegger deel uitmakende van een mi litaire colonne van omstreeks veertig wa gens, omgeslagen en op zijn linkerzijde te rechtgekomen. In de wagen bevonden zich een wachtmeester en zes paarden. De wachtmeester brak een been, de korporaal chauffeur werd aan zijn hoofd gewond, doch de paarden bleven ongedeerd. Het verkeer is tot ongeveer tien uur gestagneerd ge weest. De militaire colonne reed in de richting van Haarlem. By het nemen van een bocht in den Rijndijk moest de trailer met geslo ten oplegger voor een andere wagen, die door de colonne heen wilde breken, plotse ling remmen. Zoo luidde althans de ver klaring van den korporaal-chauffeur van de trailer. Door dat plotselinge remmen en de schok, die aldus teweeg werd gebracht, zijn de paarden naar één kant gedreven, zoodat door deze onverhoedsche en onver wachte gewichtsverplaatsing de wagen is gekanteld. De begeleidende wachtmeester, die zich bij de paarden in de wagen bevond, heeft kans gezien de paarden los te maken, zoo dat de beesten zonder letsel uit hun be narde positie konden geraken. Deze pres tatie is opmerkelijk, omdat de wachtmees ter tengevolge van den val zijn been bleek te hebben gebroken. Dat heeft hem echter niet verhinderd te doen, wat hij zijn plicht achtte. De korporaal-chauffeur, die de trailer be stuurde, had verwondingen aan het hoofd opgeloopen. De beide mannen zijn, nadat een militaire arts ter plaatse de eerste hulp had verleend, per auto naar het Academisc/h Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Het verkeer, dat door dit ongeval erns'/ig werd gestagneerd, is onder leiding van de Voorschotensche politie, geassisteerd d>or collega's uit Oegstgeest en leden van de mi litaire politie, omgelegd. De tram reed vuor- loopig over één spoor. Het wegverkeer werd over Oegstgeest langs de Morsch en van Voorschoten af langs den Rijndijk over Leiden gedirigeerd. De omgeslagen wagen werd met materieel van de tram door de militairen overeind gezet en met een takelwagen vervoerd naar de militaire reparatie-inrichting aan den Haagweg te Wassenaar. De paarden wer den door een der militaire wagens, die in middels zijn lading paarden te Heemstede had afgezet, overgenomen. Om tien uur was de heele zaak opgeruimd en kon het verkeer de normale weg weer volgen. K. J. HL V. De op Woensdag gehou den jaarvergadering was goed bezocht. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend was, las de voorzitter, daar onze secretaris verhinderd was, de notu len voor, welke werden goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester vond le- endige instemming en de pluim voor zijn zuinig en accuraat beheer was dan ook wel op zijn plaats. Vervolgens kwamen de verslagen der ictiegroepen aan de orde. De propaganda- groep was in actie geweesct door het aan werven van donateurs, hetgeen een cueces bleek. Ook de groep voor lichamelijke ontwik keling had gedurende den zomer van zich laten hooren door het uitschrijven van sportavonden en dagen. De Zang- en Declamatiegroep ziet door bet gemis aar. vergaderruimte haar kans om naar voren te treden in rook opgaan. Hierna deelde de voorzitter nog mede, dat omtrent de vergadergelegenheid nog mets zekers mede te deelen was. Daar onze secretaris wegens studie geen gelegenheid meer had om zijn functie naar behooren waar te nemen, stelde h'y zich niet herkiesbaar. De voorzitter dankte met enkele woorden den afwezigen secretaris voor zijn toewijding en arbeid. Daar geen tegencandïdaten naar voren gebracht wa ren, werd H. Finkenflugel als uitverkoren beschouwd voor het secretarisambt, waar voor de gekozene in enkele woorden dankte. Als laatste punt der agenda stond de rondvraag, waarvan een druk gebruik ge maakt werd. De Moderator vroeg zich o.m. af waarom de Maria-congrepatie toch zoo slecht bezocht werd, verschillende rede nen of vermeende redenen werden aange haald, ten slotte werd beterschap beloofd! Hierna sluiting. WARMOND Het bestuur „en bloc" afgetreden Onder voorzitterschap van den heer F. Slager had in hotel „De Stad Rome" een algemeene vergadering plaats van de af- deeling Warmond van de Ned. R.K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze". In gevoelvolle woorden herdacht de voorzitter het overlijden van twee trou we leden n.l. de heeren dr. H. J. A. Wa lenkamp en P. Samwel, waarvan de eer ste vanaf de oprichting lid der vereeniging was geweest. Voor de zielerust van beide overledenen werd een kort gebed ge stort. Bij de ingekomen stukken deelde de voorzitter mede, dat een schrijven was binnengekomen m t betrekking tot de te houden retraite voor middenstanders, wel ke retraite dit jaar zal zijn in het tijdvak 1724 October a.s. De voorzitter spoor de de leden aan van deze retraite zooveel mogelijk gebruik te maken. Spreker wees er op, dat met ingang van 15 September j.l. de uitzonderingsbepaling met betrek king tot het sluiten der winkels was ko men te vervallen. Hem is medegedeeld, dat tegen overtreding der verordening streng zal worden opgetreden, weshalve hij de leden in hun eigen belang advi seerde de verordening stiitt na te leven. Thans deelde de voorz. mede, dat hij na ernstige overweging en rijp bcaad be sloten had zijn functie als voorzitter van _,De Hanze" neer te leggen. Hij bracht dank aan alle bestuursleden, met wie hij gedurende zijn 12-jarig voorzitterschap had mogen samenwerken en welke samen werking steeds in de beste verstandhou ding had plaats gevonden. Ook een woord van dank bracht spreker aan de autoritei ten, bij wie hij steeds een gewillig ooi- voor de vereeniging had gevonden en die steeds getoond hebben een open oog voor den middenstand te hebben. Spr. is tot dit besluit gekomen, omdat van een ge deelte der leden steeds tegenkanting werd ondervonden en alle plannen, die door het bestuur op touw werden gezet, bij voorbaat tot mislukking gedoemd waren. Men ont zag zich zelfs niet by dergelijke voorstel len zijn persoon ijk belang naar voor te schuiven. Op deze wyze was het voor spr. niet meer doenlijk vruchtbaar werk voor de vereeniging te doen. Sprekers besluit is dan ook onherroepelijk. De heer van Styn bracht den voorzit ter een woord van hartelijken dank voor alles wat hij voor de vereeniging had ge daan. Overgegaan werd tot verkiezing van een nieuwen voorzitter; het bleek, dat als zoo danig was gekozen de heer B. M. van Styn, die deze functie echter weigerde te aan vaarden. Ook de heer Paardenkooper, die die gekozen word, wonschte deze functie niet te aanvaarden. Nadat het bestuur on derling had geconfereerd, deelde de voor zitter mede, dat het bestuur en bloc af trad. Besloten werd in den loop der vol gende week een nieuwe vergadering te houden, waarin dap een nieuw bestuur en een nieuwen voorzitter gekozen zullen worden. Hierna werd de bijeenkomst ge sloten. Luchtbeschermingsdienst. Het is thans de tijd om de ingezetenen van War mond iets naders mede te deelen omtrent de organisatie van den Luchtbeschermings dienst hier ter plaatse en hetgeen te dezer zake reeds is verricht. De luchtbeschermingsdienst werkt naar een vastgesteld en reeds officieel goedge keurd plan Als hoofd van den L. B. D. fungeert de heer G. Kalemink, als plaats vervangend hoofd de heer Th. R. de Vroo- men. De L. B. D. is onderverdeeld in ver schillende afdeelingen, te weten: Geneeskundige afdeeling: hoofd de heer dr. H. A. G. M. Walenkamp. Waarschuwingsafdeeling: hoofd de heer J Dekker, plaatsvervanger de heer Th. Derriks. Ontsmeltingsafdeeling: hoofd de heer K. J. v. d. Burg, plaatsvervangster mej. J HeyL Brnndweerafdeeling: hoofd de heer W. K Heyl, plaatsvervanger de heer K. Bcu- mer. Technische afdeeling: hoofd de heer J. H Haverkort, plaatsvervanger de heer C. Oosterom. Politie-afdeeling: hoofd de heer N. v. d. Krogt, plaatsvervanger de heer E. C. Hul sebosch. Verder zijn alle medewerkenden to taal 124 aangesteld. Door alle afdeelingen wordt regelmatig geoefend. De L. B. D. rekent op ieders medewer king en het is haar aangenaam te kun nen mededeelen, dat een inwoner uit deze gemeente reeds een bedrag beschikbaar heeft gesteld van 100. Zij vertrouwt, dat dit voor anderen een aansporing zal zijn om eveneens de L. B. D. financieel te steunen, waartoe zij hun gaven kunnen storten op postgirorekening no. 95804 ten name van de N.V. Padox alhier onder ver melding „Luchtbescherming". Ook voor nadere inlichtingen kan men zich schrif telijk wenden tot hetzelfde adres. ZILK Ernstige val. De heer N. v. d. B., alhier, zou gister middag even de kachel van de vliering ha len voor mej. K., daar haar man in dienst is en zulks niet doen kon. Op het moment echter, dat v. d. B. van de vliering op de trap stapte, gleed deze uit, waardoor v. d. E. op den zolder viel. De kachel viel via een trapleuning op het lichaam van v. d. B. Een ontboden geneesheer constateerde, dat de man een paar ribben gekneusd had. terwijl hij tevens aan hoofd en armen vrij ernstig verwond was. Per auto is v. d. B. naar huis vervoerd. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Midnight (Claudet- te Colbert, Don Amiche). Bulldog Drummond (John Howard, Hea then Angel). Speelfilm Sensationeel lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeura v. volwassenen Casino: 't Zit in de lucht. (George Formby). Het Huis van myste rie (Leslie Fenton, Muriel Evar3). Komisch Mysterieus ■*dernn avond 8 uur. Zondag 2.4.30 en 8 uur. Zaterdag en Woens- ag half drie matinée Goedgekeurd Luxor: Drie gewiekste Schatjes worden groot. (Deanne Dur- bin. Nan Grey). De Dorps-detective. (Joe Brown). Vroolijk Komisch lederen avond 8 uur. Zondag 27 uur. lederen dag matinée Goedgekeurd v. volwassenen Lido: De drie musketiers (Ritz Brothers). Inspecteur Vlijm scherp op avontuur. Komisch Spannend lederen avond 8.15 u. Zondag 27 uur Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd Rex: IJsco-toeristen (Stan Laurel, Oliver Har dy). Een branie in Ox ford. (Robert Taylor, Vlaureen O'Sullivan). l».omisch Vroolijk lederen avond 8 uui Zondag van 27 uui lederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9