KERKNIEUWS RECHTZAKEN WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1939 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 v. ROSSUM DU CHATTEL DRIESSEN JUWELIERS BREESTRAAT 95 TAFELZILVER Uitgebreide sorteering. Nieuwste modellen. BIJZONDERE STEUN UIT HET WERKLOOSHEIDSSUBSIDIEFONDS OVER 1938. Een omzendbrief van den minister van binnenlandsche zaken aan de gemeente besturen. De minister van binnenlandsche zaken hejeft mede namens zijn ambtgenooten van sociale zaken en financiën het volgende ter kennis van de gemeentebesturen ge bracht: De regeering heeft evenals voor het jaar 1937, zich tot haar leedwezen met het oog op de financieele positie van het Werkloosheidssubsidiefonds ook voor het jaar 1938 genoodzaakt gezien te be palen, dat een gedeelte van den bijzonde ren steun, welken de gemeenten voor het sluitend maken van hare begrooting 1938 behoeven, verleend zal worden in den vorm van een renteloos voorschot. De voorloopige uitkomsten van den dienst 1938'van genoemd fonds hebben zelfs ge noopt tot een verhooging vergeleken bij 1937 van het bedrag, dat slechts bij wijze van voorschot kan worden verstrekt. Elke gemeente zal een renteloos voor schot ontvangen, overeenkomende met 15 pet. van de som van de belastingopbreng sten. Aan gemeenten, wier werkloosheids uitgaven zoo gering zijn, dat zij geen aan spraak kunnen maken op een gewone bij drage uit het Werkloosheidssubsidiefonds, wordt van den in totaal noodzakelijken bijzonderen steun een zoodanig gedeelte bij wijze van voorschot verleend, als over eenkomt met 15 pet. van genoemde som der belastingopbrengsten. Aan gemeen ten, wier werkloosheidsuitgaven in zooda nige verhouding tot deze som staan, dat aanspraak kan worden gemaakt op een gewone bijdrage uit het Werkloosheidssub sidiefonds tot een lager percentage dan het maximum van 85, wordt voor zoo ver noodig een renteloos voorschot verstrekt, gelijk aan de extra-bijdrage. Aan gemeenten voor welke de gewone bijdrage berekend wordt naar het maxi mum-percentage, 85, wordt, voor zoover noodig een renteloos voorschot verstrekt, gelijk aan 15 pet. van meergenoemde som. Het bedrag, waarmede de extra-bijdrage genoemde 15 pet. te boven gaat, wordt mitsdien a fonds perdu verstrekt in den vorm van een extra-bijdrage. De belas ting-bijdrage wordt, in de gevallen gemeld onder 2 en 3, geheel fonds perdu ver strekt. De terugbetaling van het rente- looze voorschot zal moeten geschieden in dien en zoodra de gemeente daartoe naar het. oordeel van genoemde ministers, Ge deputeerde Staten gehoord, in staat moet worden geacht. HET BOUWBEDRIJF De commissie inzake werkverschaffing, ingesteld door den bedrijfsraad voor het bouwbedrijf heeft zich in een brief tot de gemeentebesturen gericht, waaraan wij het volgende o.m. ontleenen: Gedurende een reeds van jaren is de toestand in het bouw bedrijf allerminst gunstig te noemen. Thans is de oorlogstoestand ingetreden en de di recte gevolgen treffen wederom allereerst het bouwbedrijf. Moeilijkheden met de voorziening van materialen en de crediet- verstrekking hebben al geleid tot stagna tie. Hierbij komt, dat de burgerij onder de huidige omstandigheden een zekere terug houding betoont en zeer voorzichtig wordt met het geven van opdrachten voor nieu wen bouw en het laten verrichten van on derhoudswerk. Het is verklaarbaar, dat pa troons en arbeiders in het bouwbedrijf de verwachting koesteren, dat, indien de overheid in verband met de huidige om standigheden werk laat uitvoeren, dat tot het bouwbedrijf behoort, men d^ werk zaamheden op normale wijze dooi*tiet par ticuliere bouwbedrijl laat verrichten. Onze regeering heeft aan het Nederlandsche volk medegedeeld, dat bij de toepassing van al lerhande crisismaatregelen de verschillen de takken van handel en industrie inge schakeld moeten worden, opdat deze zoo veel mogelijk intact blijven. Deze alge meene richtlijnen behooren ook te gelden voor een vitaal bedrijf als het bouwbedrijf. De Nederlandsche volksgemeenschap is er mede gediend, dat ook dit bedrijf intact blijft. Het is de commissie echter gebleken, dat nog niet alle openbare besturen van de billijkheid en de noodzakelijkheid hiervan overtuigd zijn. De minister van sociale za ken heeft in overleg met zijn ambtgenoot van binnenlandsche zaken schriftelijk aan de gemeentebesturen bericht, dat bij het maken van schuilloopgraven voor de bur gerbevolking, de werkloozenzorg mag wor den ingeschakeld. Een groot aantal ge meentebesturen heeft deze mededeeling oogenblikkelijk aangegrepen om den voor genomen bouw van schuilplaatsen, onder standen, schuilkelders etc. bij wijze van werkverschaffing uit te voeren, in plaats van zich te beperken tot loopgraven. Het gevolg is, dat deze werkzaamheden, welke soms voor het meerendeel door vakarbei ders moeten worden verricht, aan het par ticulier bouwbedrijf, dat toch reeds zoo in de knel zit, worden onttrokken. De bouw arbeiders worden genoodzaakt hun arbeid voor werkverschaffingsloon te verrichten en de bouwvakpatroon kan met leede oogen aanzien, dat de geringe hoeveelheid werk, welke er aan de markt wordt gebracht, ook nog door niet tot het bedrijf behoorenden wordt uitgevoerd. Het parool van de re geering: inschakeling van het particuliere bedrijf bij de uitvoering van allerlei bui tengewone maatregelen, schijnt niet van toepassing te zijn op patroons en arbeiders in het bouwbedrijf. De commissie verzoekt de gemeentebesturen met den grootsten aandrang, indien het voornemen bestaat bijzondere werken, welke de tijdsomstan digheden noodzakelijk maken, te laten uit voeren, dit op zoodanige wijze te doen, dat daarbij het particuliere bouwbedrijf wordt ingeschakeld en voor de tewerk te stellen bouwarbeiders geen mindere arbeidsvoor waarden zullen gelden, dan in de desbetref fende c.a.o. zijn vastgesteld. EEN ORANJE-HERDENKING TE DELFT DOOR EEN GROEP STUDENTEN. De leden van het Delftsche Studenten Corps hebben den jaarlijkschen groentijd dit jaar besloten niet met de gebruikelijke ouenbare feestelijkheden, maar met een plechtigheid in de groote kerk op de Markt, waar de leden van ons Vorstenhuis begra ven zijn. Wij lezen het volgend verslag van deze plechtigheid in de „Nieuwe Rott' Crt.": Nadat de officieele personen, waaronder de president van curatoren der T. H., ir. J. F. de Vogel, jhr. ir. H. Strick van Lin- schoten, secretaris van curatoren, mr. G v. Baren, burgemeester van Delft, mr. G. Eng- berts, gemeente-secretaris, dr. Z. H. A. van den Belt, voorzitter van Oranjedag, prof. dr. H. B. Dorgelo, president-kerkvoogd, de senaat van het D. S. C. en verdere genoo- digden het bedehuis betraden en de voor hen bestemde plaatsen innamen, zongen de corpsleden het Delftsch Studentenlied. De vice-president van het Delftsch Stu denten Corps, de heer A. J. Ott de Vries, hield vervolgens een rede waarin hij de re denen uiteenzette die den senaat van het D S. C. aanleiding hebben gegeven af te wijken van het gebruikelijke feestbestoon en in de plaats daarvan hulde te brengen aan ons Vorstenhuis bij het graf van Prins Willem van Oranlje. Spreker dankte cura toren en hoogleeraren voor hun bereidwil ligheid deze plechtigheid bij te wonen. Hierna sprak ir. J. F. de Vogel, presi dent curator der T. H., die de aandacht ves tigde op de bijzondere tijden die wij thans beleven. Het besef van ons saamhoorig- heid dringt in dezen tijd zeer tot ons door. Het deed spreker genoegen, dat het corps samenwerking heeft gezocht met de T.H. Zich richtende tot de nieuwe corpsleden zeide ir. De Vogel, hier in deze stad heeft de Vader des Vaderlands geleden en ge streden, op deze plaats rust het gebeente van hem aan wien wij onze vrijheid dan ken. Voorts wees spreker op de mooie ge dachten die in ons Wilhelmus zoo treffend naar voren komen en sprak de hoop uit dat zij dit lied in hun leven als richtsnoer zou den bezigen. Ten slotte heeft de rector magnificus, prof. dr. J. A. Veraart, een rede gehouden getiteld Oranje en Vrijheid. Uitvoerig zette spr. de beteekenis van Prins Willem van Oranje uiteen voor de staatkundige en gewetensvrheid waarvan wij thans genieten. Deze vrijheid is voor ons het hoogste goed. Van deze vrijheid zijn de Oranje's steeds de beschermers ge weest. De beteekenis van ons Vorstenhuis voor ons volksbestaan en onze vrijheid is op voortreffelijke wijze geteekend door Struycken, den grootmeester van ons staatsrecht. Vrijheid en verdraagzaamheid zijn voor waarden voor een vrij land. Den studenten stelde prof. Veraart de richtlijnen van Prins Willem I ten voor beeld; eerbiedigt de overtuiging van ande ren en Strijdt voor ons hoogste goed: de vrijheid. De heer Ott de Vries legde daarna een krans aan den voet van de tombe der Oranjes. Onder orgelspel verliet men het kerkge bouw. DE KWEEKELÏNGEN MET AKTE. Aan het R.-K. Centraal Bureau voor On derwijs en Opvoeding ontleenen we de vol gende veelzeggende cijfers over de kweeke- 1 in gen met akte. In 1939 waren er 2190 katholieke kweeke- lingen met akte in onze scholen werkzaam. De toeneming in de laatste blijkt uit de vol gende cijfers: 1930 486; 1931 351; 1932 330; 1933 445; 1934 663; 1935 1389; 1936 1856; 1937 2099; 1938 2197; 1939 2190. 1022 katholieke scholen hadden 1 kwee- keling met akte, 375 hadden er 2; 92 3, 21 4; 7 5. Ja, er was zelfs een school, die 6, een die 8 en een die 9 kweekelingen met akte heeft. Van de 2190 kweekelingen met akte zijn 364 kloosterlingen en 1826 wereldlijken. Voor de verschillende bisdommen is de verhouding tusschen kloosterlingen en we reldlijken als volgt: Aartsbisdom Utrecht: 524 kweekelingen met akte, nam. 64 kloosterlingen en 46^ wereldlijken. Bisdom Haarlem: 749 kweekelingen met akte, nam. 95 kloosterlingen en 654 we reldlijken. Bisdom 's-Bosch: 410 kweekelingen met akte, nam. 130 kloosterlingen en 280 we reldlijken. Bisdom Breda: 185 kweekelingen met ak te, nam. 36 kloosterlingen en 149 wereld lijken. De leeftijd der kweekelingen met akte wordt ook in het Jaarboek aangegeven. Men treft ze in alle leeftijden van 18 tot 35 jaar en ouder. De 22-jarigen vormen het meerendeel ruim 353, dan volgen 328 21- jarigen, 274 20-jarigen, 255 23-jarigen en 191 24-jarigen enz. 469 kweekelingen met akte zijn in het be zit van de hoofdakte. HET RIJTIJDENBESLUIT. Een moeilijk begin. Wij lezen in „Het Autobedrijf', orgaan van de Ned. Unie van chauffeurs en overig automobielpersoneel Wij kunnen niet beweren, dat het eer ste functionneeren van het Rijtijdenbesluit in alle opzichten een succes is geweest. De uitvoering van dezen wettelijken maatre gel is onder wel zeer ongunstige omstan digheden aangevangen. Nauwelijks is het Rijtijdenbesluit van toepassing verklaard, of in verband met de oorlogsbedreiging moest tot beperking van zijn werking wor den overgegaan. De omstandigheden, die een gevolg wa ren van de mobilisatie en voor-mobilisatie van het leger, noopten de regeering tot het verleenen van ingrijpende ontheffingen. Wij betreuren het iiiteraard, dat tot deze ontheffingen moest worden overgegaan, doch ieder zal wel begrijpen, dat het hier een maatregel betreft, die de regeering in 's lands belang noodzakelijk achtte en waarbij wij ons zullen hebben neer te leg gen. Naast de algemeene ontheffingen voor het vrachtautobedrijf, zijn tijdelijke ont heffingen verleend voor het taxi- en huur- autobedrijf. Tot een algemeene onthef fing is men voor dit bedrijfsdeel niet over gegaan en wij hebben de verwachting, dat het taxi en hurautobedrijf zich weer spoe dig aan de normale bepalingen van het Rij tijdenbesluit zullen hebben te houden. Het zelfde geldt voor het autobusbedrijf. Een andere moeilijkheid, die een onmid dellijk gevolg is van den mobilisatietoe stand, is, dat de controle op de naleving van het Rijtijdenbesluit zeer onbevredi gend werkt. Uit de vele klachten, die ons bereiken,' blijkt, dat ondanks de ruime ont heffingen die door de regeering verleend zijn, er toch nog talrijke ondernemers zijn, die hun chauffeurs werktijden laten ma ken alsof er in het geheel geen Rijtijden besluit bestond. Zij maken blijkbaar mis bruik van den huidigen min of meer ver warden toestand. Ten gevolge van de mobilisatie zijn zeer veel controleerende ambtenaren onder de wapenen geroepen, in het bijzonder voor wat betreft den dienst van de Rijksver keersinspectie. De helft van de Rijksinspec teurs en een ten minste even groot deel van de coptroleurs is thans in militairen dienst. Daarbij komt nog, dat de mare chaussee, waarvan wij krachtigen steun bij de controle hadden verwacht, op het oogen- blik in de eerste plaats voor militaire diensten beschikbaar moet zijn. Men begrijpt, dat zoo van een goede con trole niet veel terecht kan komen, te meer niet, daar de medewerking van de gemeen tepolitie in vele gemeenten op het oogen- blik nogal wat te wenschen overlaat. Er zijn reeds stappen ondernomen, die, naar wij willen hopen, tot gevolg zullen hebben, dat de r-.cmg van het Rijtijden besluit nog zooveel mogelijk zal worden gewaarborgd. Blijft ons land buiten den oorlog, dan zal de toestand zich vanzelf min of meer consolideeren en mag, voor zoover het be drijf kan blijven uitgeoefend, wellicht ook een betere toepassing van het Rijtijdenbe sluit worder tegemc ctgezien BENOEMINGEN AARTSBISDOM. Zijne Hoogwaardige Excellentie de Aarts bisschop van Utrecht heeft benoemd tot leeraar aan het Klein-Seminarie te Apel doorn den zeereerw. heer drs. H. J. Meekes, tot kapelaan te Munsterscheveld den wel- eerw. heer G. J. Scholten (Neom.), tot as sistent te Haaksbergen (H. Pancratius) den weleerw. heer C. J. M. K'och en tot kapelaan te Beek bij Didam den weleerw. heer J. G. M. Oosterbaan (Neom.). heeft voorts eervol ontslag verleend aan den weleerw. heer A. van Dinner (M.S.C.) als rector van het S. Nicolaas-Internaat te Arnhem en heeft de zielzorg van dit Inter naat toevertrouwd aan den tijdelijken pas toor van de St Joseph-parochie te Arnhem.; en heeft benoemd tot Bisschoppelijk In specteur van de R. K. Bijzondere Scholen in het Dekenaat Oldenzaal den zeereerw. heer Th. H. G. Bremer, pastoor te Tilligte. AFSCHEID MISSIONARISSEN. Op 21 September 1.1. had in de Damianus- Stichting te St. Oedenrode het plechtig af scheidsfeest plaats van de missionarissen der Congregatie der H.H. Harten, waar van sommigen reeds zijn vertrokken, ter wijl de anderen dezer dagen scheep zullen gaan. Bestemmnig Brazilië: P. Pamphilius v. d. Broek, P. Hubertus Lahaye, P. Mat- theus Godefrooy, P. Jesualdus Dudink, P. Bonaventura Jorna, P. Justinus Corstjens, P. Hermenegildus Verhoeven, P. Christia ns Peek, P. Albertus Arts, P. Florentius de Bok, P. Nicasius Diepen, F. Cecilius Smulders, Broeder Michael Stoop. Bestem ming Cook-Eilanden: P. Frederics de Leeuw, P. Carols van Niel, P. Ferdinands Davids. Bestemming Banka er. Billiton (N.O.I.): P. Gabriel van Westen, F Benedic ts Bakker. Bestemming Hawaii: P. Petrs van Megen, P. Jacobs Beijnes, P. Alphon- ss Bouwmeister, P. Philippus Blom. Be stemming Noord-Amerika: P. Egberts Steenbeek. Negen der vertrekkenden waren reeds in de Missie werkzaam geweest en beëindigden eer welverdiende vacantie. Haagsche Politierechter BELEEDIGING VAN EEN BEVRIEND STAATSHOOFD? Verdachte vrijgesproken. Ds. B. uit een gemeente te N. B. had aan het begin van dit jaar gesproken tijdens een politieke vergadering te Voorscho ten, waarbij hij een onvriendelijkheid had gelanceerd aan het adres van een bevriend staatshoofd. Ten minste dat meende de agent van politie H. te Voorschoten, die deze vergadering had bijgewoond. De dominee was een andere meening toe gedaan en zeide, dat hij enkele woorden in verband had gesproken en dat den veld wachter deze verkeerd begrepen moet heb ben. Deze laatste als getuige gehoord was nogal twijfelachtig in zijn verklaring en gaf toe, dat een misverstand mogelijk was. Zoowel de Officier als den Politierechter za gen geen bewijs, zoodat verdacht werd vrij gesproken. Wederom rijwieldiefstallen. G. M. S. uit Den Haag was naar Lei den gekomen en had daar een rijwiel weg genomen hetwelk zekeren Meyer even on beheerd had laten staan. De Officier eischte voor dezen diefstal drie maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte wees er in zijn pleidooi op dat verdachte thans werk heeft, dat hij kwijt zal raken als hij de ge vangenis in zal moeten. De Politierechter wil verdachte nog één kans geven rekening houdende met het feit, dat hij de schade vergoed heeft, zijn de een bedrag van 18. Het vonnis werd een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met drie jaar proeftijd. W. M. thans verpleegde in de stichting Hoogeland, moest terecht staan, omdat hij het rijwiel had gestolen van den timmer man A. D. van Beelen te Noordwijk. Getuige van B. herkende zijn fiets en ver dachte bekende, zoodat er geen moeilijkhe den waren en de Officier een gevangenis straf eischte van vijf maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar met. de bijzondere voorwaarde dat verdachte binnen één jaar ƒ5.schadevergoeding moet betalen aan van Beelen. Het vonnis werd conform den eisch. J. P. had de vorige verdachte geholpen bij het stelen van het rijwiel van van B. te Noordwijk. De vorige verdachte zeide dat P. ook op he* rijwiel had gezeten. De eisch werd een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar. De uitspraak was dienovereenkomstig. HAAR KINDEREN ONVERZORGD ACHTERGELATEN. Moeder tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank heeft he den uitspraak gedaan in de zaak tegen een 41-jarige weduwe C. van S.M., die in Fe bruari 1939 haar woning ,te Rotterdam heeft verlaten, haar vijf minderjarige kin deren, de jongste was nog geen 7 jaar onverzorgd achterlatend. De vrouw had een verhouding met een bij haar inwonenden kostganger en kreeg daarom geen steun. Op deze manier wilde zfj den dienst van maatschappelijk hulpbe toon dwingen voor de kinderen te zorgen. De rechtbank achtte deze practijk niet overeenkomstig den eisch van natuurlijk en -^.schappelijk bestel en veroordeelde de moeder wegens verwaarloozing van minderjarige kinderen tot een gevangenis straf van drie maanden. BOLLEN GEKWEEKT ZONDER VERGUNNING. Een hooge boete tegen den kweeker geëischt. De rechter vond de zaak erg ingewikkeld en wilde ze nog 'ns bekijken. Voor een kantonrechter te Den Helder verscheen gistermiddag de bollenkweeker W. S., uit Anna Paulowna, die terecht stond voor het feit, dat hij in Mei 1939 of daaromtrent bollen van narcissen en tul pen had gekweekt, zonder de vereischte vergunning en zonder te zijn aangesloten bij de Nederlandsche sierteeltcentrale. Uit de behandeling van de zaak bleek, dat bekl. toen hij circa 130 are met bollen beplantte, wel een teeltvergunning had, hetgeen door de getuigen A. Roozen en J. J. Bosman, ambtenaren van de sierteelt- centrale, werd bevestigd. Bekl. was toen echter in afwachting van een uitspraak in hooger beroep tegen een vonnis van de commissie voor crisistucht- rechtspraak, die hem voor twee jaar had geschapt als lid van de sierteeltcentrale en tot 2000 boete had veroordeeld. Omdat bekl. tot het betalen van deze boete niet in staat was, ging hij in hooger beroep. In September plantte hij de bollen en eerst in Februari-Maart kwam de uit spraak; hij had dus de bollen geplant, toen hij nog de vergunning had, doch toen de uitspraak viel teelde hij zonder vergun ning. Van de 130 are bolle, was reeds 75 are, ter waarde van 3000 gulden, in beslag ge nomen. De get. Bosman schatte de waarde van het restant op 2000.waarvan 1000.verdienste. Dit werd door den verdediger, mr. D. H. Buiskool, direct bestreden, van dit res tant had bekl. bijna niets verkocht en de rest is door den deplorabeten toestand van het bollenkweekersbedrijf onverkoopbaar PI. vond dwan ook de door den ambtenaar mr de Brueys Tack opgelegde boete van 1200 of 200 dagen veel te hoog, betoo- gerde, dat bekl., die zijn vergunning niet kon verkoopen, moeilijk anders kon doen, dar. er gebruik van maken en zijn kweek- goed te planten, waarop de ambtenaar re pliceerde door te zeggen, dat bekl. op een voor hem ongunstige uitspraak had moe ten rekenen. De kantonrechter, mr. A. Velman, vond do zaak zoo ingewikkeld, dat hij over veertien dagen schriftelijk vonnis zal wij zen. 481STE STAATSLOTERIJ <Niet officieel) 5de klasse, 7de Iflst Trekking van Woensdag 27 September 1939 Hooge Prtjzen 25.000.— 18137 1000.— 5442 7139 10039 17549 17705 19442 400.— 6633 11096 13036 13227 14641 200.— 2541 7596 8037 20679 20759 f 100.— 1955 3422 5492 10033 10119 11034 11834 16873 17991 18738 19293 Prijzen van i 70. 1085 1168 1428 1635 1802 1541 2001 2269 2318 2344 2346 2426 2437 2521 2555 2593 2624 2701 2751 2966 3017 3125 3178 3268 3419 3431 3441 3593 3648 3714 3761 3800 3922 4014 4202 4227 4369 4386 4583 4708 4884 4892 4952 5232 5324 5457 5459 5469 5473 5538 5551 5597 5633 5676 5706 5833 5853 6016 6032 6220 6287 6537 6748 6766 6823 6880 6881 6903 7062 7180 7231 7438 7527 7674 7698 7733 7844 7933 7998 8162 8300 8327 8366 8488 8517 8585 8587 8630 8890 8995 9023 9084 9335 9343 9366 9448 9519 9524 9592 9641 9788 9859 10010 10016 10020 10054 10073 10292 10446 10705 10812 11030 11145 11227 11280 11522 11559 11560 11731 11747 11847 11940 11962 12011 12022 12156 12313 12377 12435 12586 12686 12817 12859 12978 12980 12996 13047 13200 13244 13412 13480 13593 13645 13850 13874 13890 14056 14197 14227 14328 14613 14623 14650 14774 14876 14903 15140 15259 15384 15387 15605 15688 15860 15869 16121 16407 16410 16548 16566 16641 16697 16705 16801 16868 16880 17224 17352 17368 17459 17483 17514 17532 17626 17648 17755 17785 17821 17932 18010 18188 19052 19219 19268 19288 19333 19366 19408 19580 19709 19713 19827 19880 20135 20175 20219 20296 20435 20521 20538 20580 20877 20831 20895 21281 21658 21677 2'«87 21900 21925 21933 Nieten 1004 1078 1157 1185 1189 1240 1246 1268 1280 1289 1290 1312 1318 1320 133C 1383 1396 1467 1499 1517 1524 1531 1538 1601 1646 1647 1651 1682 1700 1739 1757 1793 1803 1881 1907 1927 1990 2025 2034 2033 2162 2168 2222 2265 2282 2320 2337 2342 2357 2378 2387 2392 2404 2415 2420 2479 2482 2484 2488 2513 2540 2551 2613 2642 2651 2692 2755 2788 2789 2794 2801 2887 2893 2903 2926 2955 2995 3048 3074 3101 3144 3152 3161 3182 3196 3270 3273 3313 3324 3336 3344 3407 3459 3474 3478 3501 3569 3760 3771 3785 3834 3872 3952 3996 4042 4048 4054 4075 4114 4122 4149 4189 4195 4196 4218 4236 4251 4297 4324 4400 4403 4408 4511 4513 4519 4562 4604 4612 4629 4650 4689 4713 4762 4770 4805 4816 4821 4833 4858 4874 4912 4934 4978 4983 4991 5017 5023 5026 5127 5129 5184 5221 5233 5238 5257 5312 5321 5395 5485 5507 5516 5564 5590 5616 5623 5625 5711 5775 5817 5837 5857 5883 5976 5976 5977 5996 6045 6175 6202 6371 6381 6387 6400 6489 6543 6564 6592 6624 6713 6718 6727 6732 6777 6852 6890 6896 6924 6931 6953 6962 6972 6982 6985 7008 7039 7056 7060 7105 7122 7143 7150 7183 7196 7296 7321 7364 7373 7407 7413 7440 7468 7511 7548 7612 7616 7617 7632 7643 7660 7710 7725 7734 7812 7850 7938 7965 7979 8020 8048 8051 8073 8107 8202 8209 8230 8240 8232 8286 3296 8331 8340 8481 8500 8563 8643 8698 8715 8741 8763 8782 8798 8810 8820 8834 8896 8901 8913 8943 9017 9118 9137 9211 9231 9233 9325 9326 9353 9354 9362 9371 9388 9446 9464 9507 9510 9544 9565 9579 9657 9685 9695 9743 9759 9816 10150 9874 9941 9970 10075 10092 10097 10105 10228 10234 10239 10280 10308 10340 10411 10418 10433 10508 10524 10565 10577 10597 10606 10613 10641 10673 10675 10679 10699 10793 10800 10963 10996 11033 11064 11072 11089 11219 11318 11327 11354 11368 11433 11474 11484 11512 11565 11566 11589 11642 11653 11766 11774 11781 11788 11814 11826 11835 11935 11973 12003 12012 12029 12052 12054 12055 12088 12116 12149 12205 12218 12222 12236 12293 12339 12340 12360 12411 12414 12415 12433 12441 12439 12503 12515 12546 12600 12618 12690 12713 12726 12731 12744 12771 12803 12914 12942 13006 13084 13088 13143 13155 13168 13201 13217 13266 13293 13349 13367 13451 13514 13521 13523 13525 13532 13589 13596 13598 13602 13654 13720 13748 13751 13758 13772 13777 13832 13873 13885 13921 13940 13957 13966 14023 14040 14088 14089 14099 14111 14127 14134 14169 14187 14209 14211 14251 14258 14267 14271 14307 14313 14323 14331 14343 14339 14363 14488 14564 14565 14572 14579 14582 14619 14693 14696 14702 14725 14742 14817 14883 14919 14954 14983 15010 15029 15052 15096 15145 15193 15195 15203 15235 15338 15441 15459 15474 15477 15542 15545 15547 15625 15657 15700 15707 15774 15791 15796 15805 15854 15998 16036 16078 16094 16111 16114 16124 16135 16148 16218 16233 16250 16271 16296 16324 16336 16339 16384 16397 16408 16470 16496 16497 16612 16628 16633 16634 16350 16680 16686 16687 16715 16722 16732 16705 16780 16813 16906 16909 16959 16981 17052 17116 17133 17208 17252 17317 17331 17355 17356 17408 17423 17434 17458 17487 17544 17560 17639 17656 17658 17702 17725 17745 17749 17772 17818 17905 17919 18002 18009 18012 18064 18065 18072 18087 18153 18161 18174 18236 18266 18298 18325 18339 18332 18405 18425 18450 18480 18485 13491 18561 1S5G0 18611 18618 18650 18660 18696 18750 18820 18810 18864 18901 18902 18988 18992 19025 19027 19097 19137 19169 19180 19186 19211 19213 19244 19267 19280 19287 19295 19361 19381 19402 19434 19547 19568 19598 19693 19699 19726 19737 19785 19303 19829 19857 19875 19881 19885 19393 19931 19956 19974 20013 20050 20071 20112 20177 20198 20246 20305 20334 20351 20385 20419 20500 20514 20554 20568 20570 20575 20692 20814 20815 20854 20902 20910 20916 20936 20994 20998 21007 21017 21051 21054 21063 21070 21078 21118 21133 21153 21159 21197 21244 21278 21317 21344 21359 21362 21418 21457 21473 21566 21567 21582 21614 21660 21723 21733 21765 21824 21832 21873 21908 21912 21923 21948 21952 21986 Verbeteringen: 5e klasse 6e lyst: 6330 m- z. 6230: 9132 70 m a. 9132; 3241 11393 12206 18076 m. a. met ƒ70.— 15841 70*— 14841

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8