STADS NIEUWS v Letteren en Kunst AGENDA WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1939 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 16 cent per week; 1 2.5J per kwartaal. Bij onze agenten 10 cent per wak; 2.60 per kwartaal. Franco per pavt 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? M.AATSELIJKE REGENBUITJES. De Bill seint: Verwachting: Voor kuststrook: Gedeeltelijk bewolkt, plaatselijk enkele buitjes, weinig verandering in temperatuur, meest matige wind uit Noordelijke richtin gen. Voor het binnenland: Heldere nacht, plaatselijk met lichte nachtvorst, overdag gedeeltelijk bewolkt, en zelfde temperatuur. Geen neerslag van beteekenis. Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: regenbuien, matige N. O. wind, 10 gr. C. Vlissingen: lichtbewolkt, matige Ooste lijke wind, 8 gr. C. De Bilt: lichtbewolkt, zwakke N. O. wind 7 gr. C. Groningen: lichtbewolkt, zwakke O. N. O. wind, 7 gr. C. Maastricht: lichtbewolkt, matige N. O. wind, 5 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Faroer is opnieuw in beteekenis toegeno men. Het heeft zich vooral in Zuid-Oostelij ke richting over Zuid-Scandinavië en ons iand uitgebreid. Daarbij is in Zuid-Zweden, Denemarken en ons land de temperatuur aanzienlijk gedaald. Vliegveld Twente meldt er een minimum van één graad. Over Scandinavië trekken voortdurend sto ringen in Zuid-Zuid-Oostelijke richting. Deze veroorzaken daar regen en sneeuw buien. Bij de Azoren is de luchtdruk ge stegen en is de depressie, die daar gisteren lag, was opgevuld. Over Italië blijft de luchtdruk relattief laag, terwijl over den Balkan een rug van hoogen luchtdruk is geliegen. De temperatuur bedraagt daar 5 tot 10 graden. LUCHTTEMPERATUUR 11,2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea.: Van Woensdagnamiddag 7.20 uur tot Donderdagmorgen 6.23 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Donderdag 28 Sept. voorm. 3.30 en nam. 3.55 uur. Maan op 18.09 uur Woensdagnamiddag. Maan onder 6.43 uur Donderdagavond. (Donderdag 28 Sept. volle maan). „ST. WILLIBRORD'S GLORIE". De „Vereenigde Haagsche Spelers" onder directie van Pierre Balledux, zijn thans gereed gekomen met de voorberei dingen der opvoeringen van „Sint Willi- brord's Glorie", het tooneelwerk bij gele genheid van het 12de eeuwfeest van den Apostel der Nederlanden, geschreven door den dichter A. J. D. van Oosten. De pre mière van dit feestspel zal op Woensdag 27 dezer plaats hebben te Rotterdam, al waar onder de auspiciën der R.K. Volks universiteit een voorstelling gegeven wordt in het Openlucht-Theater „Dijkzicht" aan den Westzeedijk, nadat aldaar des middags een speciale voorstelling voor de leerlin gen der M.U.L.O.-scholen heeft plaats ge had. De avondvoorstelling vangt te 8.15 uur aan. Behalve deze enkele openlucht- opvoering, zal een reeks voorstellingen ge geven worden op tooneel-avonden in ver schillende plaatsen van ons land, waartoe reeds een groot aantal schikkingen getrof fen zjjn en nog vortdurend aanvragen ontvangen worden, ondanks de ongunstige tijdsomstandigheden. Betrefende de rol-bezetting voor deze Nederlands neutraliteit i/Vij lezen in de socialistische pers: Een mensch kan streven naar ob jectiviteit zonder daarom zijn inzich ten en sympathieën te verloochenen. Hij kan echter ook zjjn sympathieën en inzichten tot richtsnoer kiezen en daarvoor alle objectiviteit verlooche nen. De Nederlandsche onzijdigheids- politiek brengt mede, dat de Neder landsche publiciteitsorganen er tegen dienen te waken, dat zij zonder meer propaganda-centrales worden van één der beide oorlogvoerende partijen: zij moeten een Nederlandsch standpunt innemen, maar behoeven daarom noch hun beginselen noch hun voorkeur op grond van die beginselen te verduiste ren. Men kan van meening zyn, dat in dit citaat op enkele plaatsen een andere re dactie beter zou zijn geweest. Wij zouden het zeker niet precies zóó zeggen! Er staat b.v., dat de Nederlandsche publici teitsorganen er tegen dienen te waken, dat zij zonder meer propaganda-centrales worden van één der beide oorlogvoerende partijen; dat zonder meer kan men o.i. gerust weglaten! Onze publiciteitsorga nen moeten onder geen enkel op zicht en op geen enkele wijze en onder geen enkel beding propaganda-centrales zijn van een der bei de oorlogvoerende partijen. Ook kan men de opmerking maken, dat men by het stre ven naar objectiviteit zijn sympathieën wel niet behoeft te verloochenen, zooals gezegd wordt, maar.... dat men er toch héél voorzichtig mede moet zijn! Streven naar objectiviteit moet los en onafhankelijk staan van sympathieën.... Zoo zouden wij nog meer kunnen beknibbelen op het ge citeerde. Maar wij willen liever onder strepen de opmerking, dat wij moeten in nemen een Nederlandsch standpunt; kort en goed: een N ederlandsch standpunt. En een Nederlandsch standpunt innemen beteekent zonder eenigen twijfel, dat wij tegenover geen enkel land, als zoodanig, tegenover geen enkel volk, als zoodanig, vyandig staan; dat wij met alle landen en alle volken zakelijk-goede betrekkingen willen onderhouden! Tien Poolsche Bisdommen in de lianden der Sovjets Door de Sovjet-Russische bezetting van een gedeelte van Polen zijn tien Poolsche bisdommen in handen gekomen van de Sovjets. De namen der bisdommen, alsmede het aantal katholieken in die afzonderlijke bis dommen, laten wij hier volgen: Aartsbisdom Wilna: 1.469.848 katholieken, 527 saeculiere geestelijken. Bisdom Lomscha: 558.651- katholieken, 427 saeculiere geestelijken. Bisdom Pinsk: 286.252 katholieken, 199 saeculiere en 183 reguliere geestelijken. Bisdom Siedlce: 754.726 katholieken, 383 saeculiere en 31 reguliere geestelijken. Bisdom Lublin: 1.0.58.849 katholieken, 420 saeculiere en 30 reguliere geestelijken. Aartsbisdom Lemberg: 1.014.500 katho lieken, 627 saeculiere en 175 reguliere gees telijken. Bisdom Halicz-Lemberg (Grieksch Ka tholiek Bisdom): 1.344.355 Grieksch-Ka- tholieken. Aartsbisdom Lemberg (Armeensch Aarts bisdom): 5200 met Rome geuniëerde Ar- menen. Bisdom Przemisl: 1.Q64.366 katholieken, 721 saeculiere en 138 reguliere geestelijken. Bisdom Przemisl (Grieksch-Katholiek bisdom): 1.244.191 met Rome geuniëerde Roethenen. Bisdom Luzk: 247.917 katholieken van Latijnsche ritus, 7923 katholieken van de Oostersche ritus, 205 geestelijken. Bisdom Stanislau (Grieksch-Katholiek bisdom): 1.035.214 katholieken, 498 saecu liere en 21 reguliere beestelijken. opvoeringen, werd ons medegedeeld, dat de figuur van St. Willibrord in de beide eerste bedrijven vertolkt wordt door Guus Verstraete, en in het derde bedrijf, waar in de auteur den grooten zendeling op- ouderen leeftijd heeft geteekend, door Ju les Verstraete, aan wien tevens de regie van dit spel is opgedragen. De overige rollen zijn in handen gesteld van Pierre Balledux, Erna Balledux—Haf- fert, Jan van der Linden, Bert van der Linden, Cor de Wolf, Theo van Vliet, Dora Haus, Alex Faassen. De directeur van het gezelschap, de heer Balledux, wees ons er in een onderhoud op, dat de „Vereenigde Haagsche Spelers" tijdens de voorstudie bezoeken gebracht hebben aan de St. Adelbertus-priory te Egmond-Binnen, waar zij door de Paters Benedictijnen, die zich als medebroeders en meest verwante nakomelingen van den grooten Apostel beschouwen, werden in gelicht omtrent den geest, welke heerscht in deze Orde. Zy konden zich ter plaatse voorts op de hoogte stellen van verschil lende historische en kenmerkende bijzon derheden, den Frieschen Aartsbisschop en zijn arbeid betreffende. Naar de auteur van het spel, die na een studiereis door Noorwegen voor het eerst deze repetitie bijwoonde, verklaarde, had hy de vertolking van dit tooneelwerk in geen betere handen kunnen wenschen. DE VEEVOEDERDISTRIBUTIE. De Kamer van Koophandel richt zich tot den Minister. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland richt zich ten aanzien van bovengenoemd onderwerp met een adres tot den Minister van Economische Zaken, waaraan we het volgende ontlee- nen: Bij de behandeling van het ontwerp Distributiewet 1939 is aan de Memorie van Antwoord door Uwe Excellentie verzekerd, dat goede aandacht zal worden geschon ken aan den in het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer geuiten wensch, om bij de voorbereiding en de uitvoering der distri butieregelingen een plaats in te ruimen voor de organisatie van den handel. Nu ongedacht en tegen de bedoeling in, de distributie voor een zoo belangrijk deel werd gebouwd op de regeling van de land bouwcrisis wet, en de feitelijke relaties van de Provinciale Voedselcommissarissen en van de plaatselijke bureauhouders met de organisaties van den landbouw over na genoeg de geheele linie zeer innig zyn en de deskundigheid ten aanzien van vraag stukken de distributie betreffend, niet bo ven eiken twijfel verheven is, is er extra aanleiding om ook aan de organisaties van den particulieren handel een redelijke positie en taak te geven bij het regelen van datgene wat niet zoozeer productie maar meer verhandeling, vervoer en ver werking van veevoeder enz. betreft, nog veel meer dan wanneer regelmatig de Distributiewet 1939 zou zijn toegepast. Zoowel derhalve met het oog op: lo. een zoo vlot en deskundig mogelijke afwikkeling van de distributiemaatregelen; 2o. een zooveel mogelijk ontzien van de belangen van handel en nijverheid; 3o. de door Uwe Excellentie min of meer in uitzicht gestelde inschakeling van de organisaties van den handel; 4o. de feitelijke en zeer nauwe relaties, welke reeds bestaan tusschen een zeer groot aantal bij de distributie betrokken functionarissen en de landbouworganisa ties en landbouwcoöperaties; 5o. het feit, dat het al of niet voortbe staan van den particulieren handel en nij verheid van de te nemen maatregelen af hangt, veroorlooft de Kamer van Koophandel en Fabrieken zich Uwe Excellentie eerbiedig te verzoeken, de volgende drie suggesties in overweging te willen nemen, teneinde ook aan handel en nijverheid een hun waardige positie ten deze te verschaffen. De allereerste wensch, is, dat ten spoe digste de te nemen maatregelen uit de sfeer van de Landbouwcrisiswet worden gehaald en opgebouwd worden op de Dis tributiewet 1939, De regelingen, door het Rijksbureau V.V.O. getroffen ten aanzien van kunstwerk, bewijzen, dat zulks zeer wel mogelijk is. Ten tweede zouden reeds onmiddellijk in het district van elke Kamer van Koop handel door die Kamer één of meer kleine commissies kunnen worden benoemd, die de locale instanties, hetzy de hoofden van de distributiekringen, hetzij de locale bu reauhouders, hetzij anderen, alle hulp, ad vies en bijstand zouden moeten verleenpn en anderzijds gerechtigd zouden moeten zijn alle h.i. gerechtvaardigde klachten serieus te doen onderzoeken. Ten derde merkt de Kamer op, dat, zoo als hiervoor is uiteengezet, de particuliere hande' en nijverheid, wat den veevoeder- handel en veevoederfabricage betreft, ern stig gedupeerd dreigt te worden, doordat, als gevolg van de toepassing van de Land bouwcrisiswet, de coöperaties den afzet naar zich zullen zien toevloeien. Daarom zou een zekere verhouding moe ten worden vastgesteld tusschen eenerziids het aandeel dat de coöperaties en ander zijds het aandeel, dat de particuliere ffan- del en nijverheid in het fabrics "enrobes en in de leveringen zou mogen hebben. Naast, eventueel geheel los van een dergelijke auoteermg. zouden bovendien de land bouwers, veehouders, ph'im veehouders, enzdie in 1938 van de coöperaties of het narticullere bedrijfsleven hun goederen betrokken, dit in goliike verhouding ook voe-'-pan moeten doen. De bif de veevoederbranche betrokken nart:cuh'ere bedrijven, welke thans onnoo- di? ->oo ernstig van de getroffen maatre gelen ^rl.ade ondervinden, zouden dan een redeïüke kans behouden om staande te blijven VRIJWILLIGE VROUWELIJKE HULP. Brei-actie voor militairen. Wij vestigen er nog eens de aandacht op, dat de uitgifte van wol in Leiden geschiedt aan het V.V.H.-huis op het Gerecht. Om misverstand te voorkomen verzoekt men ons er op te wyzen, dat de wol daar moet worden gekocht. Dat de uitgifte van daar uit geschiedt, is slechts om eenheid in wol en kleur in de soldaten brei-actie te be reiken. Voor de uren van uitreiking verwijzen wy naar de advertentie in dit nummer. Vrijdagavond kwart over 8 wordt in het St. Antonius-Clubhuis aan de Mare een luchtbeschermingsavond gehouden voor de bewoners van die wijk. Door den heer J. van Houten zal de mogelijkheid èn de wen- schelijkheid worden besproken in dit stra- tencomplex collectieve schuilplaatsen in te richten, terwijl een uiteenzetting zal wor den gegeven van allerlei beschermings methoden. Het zal dien avond aan belang stelling wel niet ontbreken. VOOR DE KATHOLIEKE GEMOBILISEERDEN. Vorig bedrag f 45.50 Opbrengst kaartavond f 0.75 Totaal 46.25 De R. K. Militairenvereeniging vraagt meer steun om de Katholieke mannen, die gedwongen hier verblijven, meer en beter te kunnen helpen. Helpt dus hen, die uw mannen en ver loofden helpen. Gisterenavond werd de tweede feestavond gehouden voor de gemobiliseerde militairen in de R. K. Militairen-Vereeniging. De zaal was om 7.30 uur al tjokvol. Een recht ge zellige geest heerschte er, harmonica en pianomuziek brachten alle aanwezigen in een echte feeststemming. Er werd gezongen dat het gebouw er bijna van dreunde. Een paar militairen gaven eenige komische voordrachten ten gehoore. Voor dezen avond hadden we van een goeden gever 100 sigaren gekregen. Wie volgt dit goede voor beeld? Sigaren en sigaretten zijn zeer wel kom en worden door de Militairen op uw gezondheid opgerookt. Giften worden door ons in dank aan vaard en in de rubriek van „De Leidsehe Courant" dagelijks verantwoord. Het Bestuur. 3 OCTOBER-VEREENIGING. Onder den drang der tijdsomstandigheden heeft het Bestuur der 3 October-Vereeni- ging dit jaar moeten afzien van een fees telijke herdenking van Leiden's Ontzet. Toch zal deze dag niet geheel ongemerkt voorbij gaan. De historisché^uitdeeling van haring en wittebrood in het Waaggebouw zal plaats vinden des morgens om 8.30 en eveneens de Koraal-muziek in het van der Werf- Park zal des morgens uitgevoerd wordien, om 8 uur. Ieder jaar komen vele zangers en zan geressen op, om mede te werken aan dit wijdingsvolle nummer van het program? ma. Het bestuur vertrouwt, dat dit jaar, nu wij kommervolle tijden beleven, zeer velen de behoefte zullen gevoelen, uiting te geven aan hetgeen in hun hart leeft er zich ge drongen zullen achten, mede te werken aan de uitvoering van de nummers, die gezon gen zullen worden. Het bestuur doet daarom een beroep op zangvereenigingen en allen, die kunnen zingen om in grooten getale aan deze uit voering mede te werken. Voor de eenige repetitie en de uit te voe ren nummers wordt verwezen naar de des betreffende advertentie in dit blad. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 1031. Firma C. van Mas- trigt, Leiden, Haarlemmerstraat 238. Rund-, kalfs- en varkensslagerij, fijne vleeschwa- ren; tevens grossierderij. Wijz. handelsn. in: J. J. van Mastrigt. UIT LEIDEN VERTROKKEN: W. H. Bakker, Salatiga (N.I.) Co „Am pel" G. A. Belfi, Vodo Cadore (Italië) G. M. van Berge Benegouwen, Bloemen- aaal, Ramplaan 50 E. Birnie, 's Graven hage, Gr. Hertoginnelaan 180 K. de Blonken, Alphen aan den Rijn Hoorn 38 A. S. de Blécourt en fam., 's Gravenhage, Koningskade 5 F. Bloemink, Bennebroek Eikelaan 11 C. U. J. Briët, Zeist, Zus terplein 22 M. M. van Burkom, 's Gra venhage, Adelheidstraat 22 D. M. Bus- kermolen, Alkemade, A 145 M. T. Cas- parie, Voorhout, Hoofdstraat 29 M. Dall' Asta, Valle Di Cadore (Italië) A. A. C. Eoedtsvan Eecke, Watop (België), Rous- bruggestraat 5 C. W. MaarschalkFon tein, Hengelo (O.), Breukersweg 7 M. J. Frank, Leiderdorp, Ericalaan 4 M. J. DrabbeGaykema, Schoonhoven, Spoor straat 20 A. de Goey, 's Gravenhage, A. van Buerenstraat 102 A. E. Gregori, Vodo Dl Cadore (Italië) J. C. Gunst, 's Gra venhage, Roelofstraat 33 J. M. de Haas, 's Gravenhage, O. Scheveningscheweg 9 S. M. Haspes, Wageningen, Grindweg 149 W. Hering, Mannheim (Dl.) Möhlstr. 18 S. J. Hieiustra, Bussum, Burg.'s Jaco- laan 45 J. J. den Holder, Voorburg, v. Barbansonstr. 36 J. C. van der Horst en fam., Voorschoten, Leidscheweg 487 J. W. Houben, Huizen Amersf.str.weg 78-80 G. T. van der VenJansen, 's Herto genbosch, Aclcerdijkstr. 21 T. H. J. de Josselin de Jong en fam., Peking (China) L. J. Kalshoven, Leiderdorp, Acacia laan 5 A. Waldkötter-Keij. Zoeterwoude, H Rijndijk F 64H. M. Klinkhamer en fam., Middelburg, Spanjaardstraat 68 J. Kraan. Hazerswoude A 203 J. A. Kriek Noordwijkerhout, Langevelderweg 17 J. M. van der Linden, Oegstgeest, Endeg. straatweg 5 G. Linthorst, Rotterdam, Diergaardel 16a A. Lubach. Waddinx- veen, Nesse 21 M. J. M. Maas, 's Gra venhage, C. Speelmanstraat 46 G. M. S. Masseurs, Zuid-Afrika F. J. van der Moolen en fam,, Beverwijk, St. v. Linscho- tenstraat 2 T. C. Mooyaart, Amsterdam, Nic. Maestraat 60 D. Muller, Rotterdam, Heemraadsplein 5 - G. B. Olivo en fam., Valle di Cadore (Italië) M. A. Dubbel damOudshoorn, Noordwyk, Lijnbaanweg 19 G. C. Perdeck, Deventer, N. Rolle- kade (Landb. school) E. M. de Planque, Utrecht, Nieuwe Gracht 159J. A. LEIDEN. Vrijdag, „St. Christoffel", Ledenvergade ring in „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apolheken te Leiden wordt van Z a t e r- d a g 23 tot en met V r ij d a g 29 Sept. a s. waargenomen door de apotheken tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. VOOR DE MISSIE. Vorig bedrag 226.75 Fam. N. G. 2.50 Fam. J. N. 2.50 231.75 Nog enkele dagen. Kan de volgende hon derd nog bereikt worden? Och, Katholieke missievrienden, doet nog eens Uw best. Ik zal U dankbaar blijven. Father G. Gussenhoven, Missionaris van de Kameroen. Groenhovenstr. 3, Leiden. Gironummer 363785. Platteel, Weert, Beekstraat 45 J. J. van Seventer en fam., Dordrecht, Dubbeldam- scheweg 23a E. A. P. Stal, Rotterdam, Schietbaanlaan 105 b J. Stam, 's Gra venhage, Waalsd.weg 223 T. J. Tisseur, 's Gravenhage, Spakenburgerstr. 105 E. H. Visch, Utrecht, Voorstraat 98 M. van der HorstVlaardingenbroek, Voor schoten, Leidscheweg 487 K. F. Wald- kötter, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 64H W. K. Walstra, Rotterdam, Randw. 71 M. A. J. van Will, Amsterdam, Konings- laan 30 A. van 't Wout en fam., Schie dam Boylestr. 24a D. Zammichieli, Vodo Cadore (Italië) C. A. Zandbergen en fam, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 242 IN LEIDEN GEVESTIGD: W. J. Al, leeraar natuurkunde, Boerhave- laan 17 E. M. van der Beek, Witte Ro zenstraat 66 J. H. Beekhuizen en Fam., caféhouder, Vreewykstraat 11 W. C. S. van Benthem Jutting, H. de Grootstr. 11 J. C. A. Boosman, jeugdleidster, Hooi gracht 31 H. van Buul, 1.1. instr. maker, H. de Vriesstr. 61 P. E. Buijsrogge, Klok- steeg 7 K. J. Cath, Rapenburg 56 S. Crama, schilder, Munnikenstr. 90 B. A. Crul en Fam., v. d. Brandelerkade 19 A. C. Deckers, winkelbediende, Rapen burg 47 H. P. Degens, J. van Goyen- kade 1 C. H. J. van Enter, Rapenburg 78 F. S. Eringa, Merelstr. 39 P. J. H. Ermers, Haagweg 176 J. M. Esmeijer, Boerhaavelaan 15 E. H. B. Gelderman, Rijnsburgerweg 20 J. J. M. Gerris, Mee- zenstr. 2 M. ten Haken en fam., loopkn., Langegracht 244a A. Alt-Hamstra, Mare 112 M. B. Hardey, Rapenburg 83 A. A. Hellema, Bilderdijkstr. 15 J. C. J. Hoger- zeil, Rapenburg 120 P. Hoogland, Witte Singel 85 A. K. van Konijnenburg-Hüp- peden en Fam., Warmonderweg 1 H. C. van der Heijden, Kloksteeg 31 H. C. A. Jansen, Hooigracht 31 J. J. Jansma en Fam., klerk, lichtfab., Kapteynstr. 11 M. de Jonge, R. en Schiekade 114 J. G. W. van Kalderkerken en fam., serg. maj. inf., Lammenschansweg 48 B. Y. Kap- tei'n, verpleegster, Kagerstraat 14 J. R. Keuning, onderwijzeres, Rapenburg 131 E. Klein, godsd. onderwijzeres, Rodenburg straat la B. van Klinken, kunsthoornbe- werker, K. Rapenburg 20 E. W. Knetsch, Stieltjesstraat 20 S. Koere, verpleegster, Boerhaavelaan 39 P. Koudijs, chauffeur, v. d. Hoevenstr. 5 L. J. Kouw, 1.1. ver pleegster, Pieterskerckchoorsteeg 5 G. E. Kramer, Witte Singel 89 G. J. J. Kramer, Bilderdijkstr. 2 W. A. Kraijenhoff van de Leur, Mare 71a E. Kronenberg, Nw Rijn 34a H. Lambert, Rapenburg 123 I. M. Lampe, Noordeinde 50 E. J. van Lessen, Cobetstr. 43 A. IJ. A. Looijen, Witte Singel 80 W. Lucas, Rapenburg 131 L. J. Mens, Haarlemmerstr. 53 H. van der Meulen, huishoudster, Burggravenlaan 14 J. R. Meijer, Rijnsb. weg 44 T. Mo lenaar, Witte Singel 85 W. D. B. M. van Nierop, Boerhaavelaan 43 A. E. Nissen, Rapenburg 65 E. A. Offeringa, Rapen burg 83 G. M. Pannebakker, dienstbode, H. Rijndyk 166 H. J. M. Passier, v. 01- denibameveldstr. 37a A. J. Parmentier- Piek, Breestraat lila J. A. Pranger, chemigraaf, H. Rijndijk 151 -r- A. Römer, Gerecht 10 W. A. J. van Royen, Boer haavelaan 15 L. S. Schalkwijk, Witte Singel 87 K. M. Schönfeld, Nw Rijn 3 M. J. B. Schouten, gezelscn. juffrouw, Roodenb.str. 1 C. M. Stip, winkeljuffr., Haven 2-4 E. Slockers, H. de Grootstr. 10 J. H. Smidt van Gelder, Breestraat 135a S. Snel, dienstbode, Boerhaavelaan 16 C. Snoek en fam., ambt. PTT, Lange- straat 28a R. H. Stolte, slager. Voorstraat 7 H. Soetens, 1.1. instr.maker, R en Schie kade 3 J. van Staden, meubelmaker, Kolfmakerssteeg 9a Jhr. E. O. van Such- telen, Pieterskerkstr. 12 M. V. Huij- bers Ujj, Morschweg 38 N. A. van der Valk, tuinderskn., Kemperstr. 1 H. Var- kevisser en fam., chauffeur, Stieltjesstr. 61 H. T. A. C. Versteeg, vertegenwoordiger, Wasstraat 69 W. A. P. van der Voort, dienstbode, Zoeterw. singel 74 W. S. Brugmans-Vooijs, Rijnsb.weg 113a G. C. de Vries, Rapenburg 65 J. H. Wildervank de Blécourt, Papenstr. 20a V. Wilhoit, Fagelstr. 53 C. E. Wowijs, dienstbode, Rapenburg 82 J. G. Zeeman, Oude Sin gel 132.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2