Academienfeuws Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand EATERDAG 23 SEPTEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 2555. Gebr. van Dam. Noordwijk, Kerkstraat 9 en 11. Motor- en rijwielhandel; radio-arit'kelen, huish. art. Overl. E.: G. van Dam. Noordwijk, dd. 10 Sept. 1939. N.E.: Wed. M. A. van Dam- Keereweer, Noordwijk. Nieuwe inschrijving: 7377. Gez. Homan. Sassenheim, Zandslootkade 21. Winkel in manufacturen en aanverw. ar tikelen. Venn.: J. P. Hpman en M. >Th. Homan, Sassenheim. Het weekblad „Handelsbelangen" neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillisse ment der N.V. Leidsche Bad- en Zwemin richting de Overdekte alhier. Deze lijst telt 70 crediteuren met een totaal passief van 111.752.02, waarvan preferent 97.156.39. De baten zijn nog niet volle dig bekend. De voornaamste crediteuren zyn mevr. M. J. H. A. JonkergouwRan- dag geldleening, 2e hyp. en rente prefe rent 20.288.32, N. H. Levensverz. Alk maar Mij. v. 1891 le hyp. en rente prefe rent 57.792.69. Bij Kon. besluit van 19 September is be noemd en aangesteld tot reserve-majoor, ter nadere indeeling door of vanwege den Minister van Defensie, de res. kapitein J. J. N. Cramer, van het 4e Reg. Infanterie. Bioscopen lirfo. 'T BEGON IN CHINA. ,,'t Begon in China" is niet een avonturen film uit China, zooals men wellicht bij het zien van dezen titel zou denken, maar een beeld van den concurrentiestrijd tusschen eenige filmmaatschappijen. De hoofdrollen worden hier vertolkt door Clark Gable en Myrna Loy. Clark Gable is de filmoperateur van de Union Film Mij. Hij is een handige jongen, trekt zelf een luchtafweerkanon af in een Chi- neesche stad om materiaal te hebben voor een opname, maar niet dan nadat hij zijn concurrenten tevoren had uitgeschakeld. Bovendien, om „copie" te hebben, zet hij zelf vliegtuigongelukken tn elkaar en dat zet kwaad bloed bij zijn concurrenten, zoodat zij besluiten ook iets te doen. Er wordt een vliegtuig gecharterd, waarbij de zuster van een in de Oerwouden ver misten vlieger als bestuurster optreedt. Zij moet de brengster zijn van een cholera- serum en de verschillende operateurs wil len daarvan een exclusieve opname ma ken. Evenwel, Clark Gable verschijnt op het laatste oogenblik in een Roode Kruis- auto op het vliegveld, doch zijn auto ver oorzaakt een botsing met de machine, waarop hij de bestuurster redt, maar te vens, nadat hij uitstekende opnamen ge maakt heeft, verneemt, dat het slechts een gefingeerde geschiedenis is. Deze en nog meerdere opnamen zyn in- tusschen wel in staat voor de noodige actie te zorgen. Dat is vooral het geval met de opnamen in de oerwouden, wanneer zij op zoek gaan naar den vermisten broer van het meisje. Ook daar weet Clark Gable zijn grootsten concurrent danig de loef af te steken en het behoeft niet gezegd, dat zijn grootste overwinning is de verove ring van het meisje, dat hem in wel zeer verschillende variëteiten heeft kunnen volgen. Een afwisselend voorprogramma, waar bij het komisch element wel zeer sterk op den voorgrond treedt, gaat aan de hoofd film vooraf. Casino DE ONZICHTBARE MACHT Het is natuurlijk niet zoo leuk als je hoort dat. je „wegens een lek in je linker hartkamer" nog maar drie maanden te leven hebt, maar het kan toch wel een goede uitwerking hebben ook. Want Ed ward Everett Hortan, Alias Homer Bits verandert er op slag door. Hij gooit al zijn fleschjes met pillen en drankjes in de prullenmand en wordt van een stille, dege lijke, schichtige chef-afdeeling-inkoop een doortastende durfal, die voor niets meer staat, zelfs niet voor een bende gangsters. Maar dat komt ook wel 'n beetje, omdat deze zijn dwaze antwoorden in de meest hopelooze situaties voor koelbloedigheid en durf aanzien, wat het eigenlyk heelemaal niet is. Maar wel is het ongeloof el ijk grap pig, als hij de ernstigste situaties niet door heeft en niets begrijpt van den toestand waarin hij verkeert. En op deze wijze weet hij zelfs de gangsters te ontmaskeren, waarna bovendien nog blijkt, dat die dokter maar een kwakzalver was en Homer Bits verliefd is. Een aardige klucht, waar om men hartelijk kan lachen. Na de pauze brengt Casino Boris Karloff in de film „De onzichtbare macht". In zijn eenzaam laboratorium in de Karpaten wekt de menschenschuwe natuurvorscher dr. Ruth. Door projectie der lichtstralen van een der planeten ziet deze geleerde, dat zich ergens in Afrika een stof moet be vinden, vele malen sterker dan radium; een stof, die door dr. Ruth Radium X wordt genoemd. Hij deelt zijn ontdekking mede aan twee beroemde collega's, dr. Bennet en dr. Stevens. Deze drie geleerden, de vrouw van Stevens en dr. Ruth en een jonge Afrikareiziger Drake ondernemen een expeditie, waarbij het dr. Ruth inderdaad gelukt de gevaarlijke stof te vinden. Echter wordt hij door een onvoorzichtigheid zelf hiermee besmet, waardoor hij ieder levend wezen doodt door zijn aanraking. Hierdoor wordt zijn afzondering volkomen. Zijn vrouw, die deze verwijdering niet begrijpt, verlaat hem om den jongen Drake te volgen, terug naar Europa. Dr. Bennet en dr. Stevens willen de wereld van deze geweldige vinding doen profiteeren, maar dr. Ruth, die door het tegengif, dat hij iederen dag moet ge bruiken, langzaam krankzinnig wordt, be schouwt dit als in zijn verward brein als diefstal en gaat er op uit om de vroegere expeditie-leden te vermoorden. In een geweldige clinax komt het einde van deze spannende film met zyn dood. Vooraf gaat een zeer interessant journaal over oorlog en mobilisatie. Luxor. „DE DRUM" De trommel roffelt tot langs de kale berg hellingen van Britsch-Indië het is de heilige trom, die de inlanders oproept tot den oorlog tegen de Engelschen. Maar er is ook een andere trommelaar aan den arbeid een pittig, opgewekt ge- drum, teweeggebracht door een roodharig joch in Schotsch costuum. En het is dit veerkrachtig, vibreerend getrommel, dat de overwinning behaalt. Er sneuvelen heel wat helden in deze film, zoowel Engelsche als inlandsche, er wordt vervaarlijk ge schoten in deze film, en zeker niet met spek, en toch is het geen oorlogsfilm in den eigenlijken zin van het woord. Oorlogs films zijn tegenwoordig niet in trek, maar „De Drum" lokt massa's bezoekers dat bleek reeds gisterenavond in „Luxor". Het is een verhaal van groot avontuur en hachelijke ontsnappingen, opgenomen in prachtige kleurenbeelden. De roodharige trommelaar en zijn vriend, Luis Azein (de Indische jongen Sabu) spelen een groote rol in de eind-overwinning van het Engel sche leger. Het zou geen film over Engel schen zijn als niet een ruime plaats was ingeruimd aan de humor kostelijke, droge humor, die de tragische episoden als een zonnestraal doorpriemt. Een. film, die men niet mag verzuimen. Voor de pauze draait „Als vrouwen re- geeren' vroolijk verhaal, met Willy Fritsch en Lilian Harvey in de hoofdrollen. Als vrouwen regeeren, gaat het niet goed, dat is de, misschien aanvechtbare!, tendenz van dit ongewone scenario, waarin een man typist is by zijn vrouw, terwijl weinige dagen later de vrouw onderdanig alle wen ken volgt van haar man. Er treedt een bankdirecteur in deze film op; deze bank directeur is Leo Slezak, die aan deze rol een vermakelijke creatie heeft gemaakt. Rex. SUEZ. Sinds Italië plotseling voor den dag kwam met zijn „natuurlijke aspiraties", onder welke aspiraties ook de doorvaart door het Suezkanaal paradeert, staat deze onvergelijkelijke schepping van den Franschman Ferdainand de Lesseps in het middelpunt der belangstelling. Daar om is het bijzonder interessant de wor dingsgeschiedenis van dit kanaal in de herinnering terug te brengen, vooral als dit geschiedt óp een zóó boeiende en on derhoudende wijze als de 20 th Century- Fox film „Suez" dat doet. De tot stand koming van dit kanaal is een zeer zwaar werk geweest, niet alleen omdat de woestijn allerlei moeilijkheden in den weg wierp, maar vooral door de tegenkantingen, die hun grond vonden in internationaal-politieke verwikkelingen. Men kan van al die bezaren een histo- risch-getrouw en ietwat saai beeld schet sen, maar men kax er ook een romantisch verhaal van maken en den toeschouwer meevoeren naar de uitgestrekte woestijnen van Egypte, naar het gewoel van de ha venstad Alexandrië; men kan hen laten medeleven met den feilen stryd, dien de jonge de Lesseps had te voeren; men kan dus in ademlooze spanning neerzittenden toeschouwer meesleuren midden in het ge weld van een der grootste natuur-evene- menten: een wervelstorm, die alles ver nietigt wat onder zijn bereik komt; men kan hem brengen aan de hoven van Frankrijk en Engeland, hem de bewogen dagen van 18601870 in Londen en Parys laten meeleven; men kan hem de fraaiste natuurtafreelen, welke ooit door het oog van de camera werden aanschouwd, voor- tooveren. Dat alles doet de film „Suez". Zij geeft ons een kijk op de geschiedenis, op het innerlijke leven van de Lesseps, op de wording van een der vele wereldwon deren, die tot heil der menschheid zijn gewrocht. „Suez" is een der mooiste en meest grootsche films, welke de Fox-maatschap pij heeft geproduceerd. Vóór de pauze wordt vertoonu de dolle klucht „Kom je ook bij de brandweer" met Joe E. Brown in de hoofdrol. Dit zegt reeds genoeg, want als dezen oer-komiek in een film optreedt, weet men reeds bij voorbaat, dat de lachsalvo's niet van de luoht zijn. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is den geheelen dag gesloten Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchi Studio", 8 uur. (Zaal 6). Dag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur (Kantoor) Kantoor Bouwvakarbeidersbond (Zaal 10), nam. van 7.308.30 uur. Dinsdag: Rechtskun dig Adviesbureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken op het Kantoor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. 6.308.00 uur Ledenvergade ring R. K. Textielarbeidersbond, 8 uur. (Zaal 6). Bijeenkomst Dames Congrega te, 8 uur (Zaal 8). Woensdag: „De Poe- celaars", 8 uur (Zaal 9). Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. INTERPAROCniEELE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING LEIDEN Rapenburg 52. Henen Zaterdag van 8.15—9.15 uur Bi bliotheek Beurtrooster Heden Zaterdag: G. Bot en P. Rijzevoort; Zondag: Th. Var- kevisser, D. Devilée en W. v. d. Holst; Maandag: C. v. d. Meel en J. Compier; Dinsdag: H. Key en J. Bentveld; Donder dag: C. v. d. Meyde en P. Rijzevoort; Za terdag: G. Bot en C. v. d. Meel Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 710.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten Van 1—2 uur Bibliotheek Van 1—2 uur'Zitting St. Joseph's Spaar kas; deze wordt waargenomen door den heer C. v. Oerle 8.30 uur Phijsbiljarten, hoofdprijs een polshorloge Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur 8 uur Biljart- en Tafeltennisclub Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur Woensdag: 8.30 uur Repe titie Liedertafel Sebastian Schaffer 8.30 uur Repetitie Tooneel Jongere Gezellen; oudere gezellen zyn ook welkom Don derdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur 8.30 uur Bijeenkomst Schaakclub „De Raadsheer" Vrijdag: 8.30 uur Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur Van 8.15 9.15 uur Bibliotheek 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars" Mededeelingen: Maan dag, Woensdag en Donderdag des avonds te 6.30 uur spreekuur van den Eerw. Vice- Praeses aan de Pastorie. Wie van onze ge zellen geeft zich op voor onze Tooneelaf- deeling „Adolf Kolping"? 2 Retraiten te Noord wij kerhout van 2831 October voor Senioren en Commissarissen. Van 2528 December voor Ongehuwde gezellen; ook gezellen uit ons District kunnen aan deze Retraite deelnemen. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: De Schola wordt om kwart over acht des avonds bij de „Harmonie" (Bree- straat) verwacht, waar we een Uitvoering geven voor de K.J.M.V. De 6 nieuwelin gen gaan deze keer nog niet mee Maandag: 6 uur Aspiranten (jongeren); half zeven: Aspiranten (ouderen) Dins dag: 6 uur: Schola Donderdag: 6 uur: Schola Vrijdag: 6 uur: Crescendogrocp Hallo boys! De Aspiranten letten goed op! We houden voorloopig aparte repetities voor de jongeren en ouderen. Om 6 uur komen de nieuwelingen, dus de jongens, die er pas op zijn! En dan om half zeven de ouderen. Denken jullie er allemaal goed aan? Prachtig! De Schola heeft Zon dag een Uitvoering, terwyl nog verschil lende anderen op het program staan. Doet je best! Hebben jullie allemaal al en Sint Odo-Klok? Volgende week komt de nieu we van October alweer uit, tenminste dan wordt ie gedurkt. De week daarop kan je ons tweede nummer krijgen. Boys! Houdt je taai! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. KRUISVAART Cohort „Aeternus Pater", Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 7.30 uur H. Mis waaronder Al- gemeene H. Communie voor Welpen Ver kenners, Voortrekkers, Kruistochters en Maria-Congreganisten 4 uur Ontspan ning 5 uur Bibliotheek Maandag: 7.30 Willibrordus-, Bonifatiusban Dins dag: 7.30 uur Martinus-, Paschalis-, Serva- tiusban Donderdag: 7.30 uur Francis- cus-, Tarcisiusban Vrijdag: Feest van St. Hichaël 7 uur Algemeene H. Com munie voor alle Kruistochters 8 uur Cohortbyeenkomst in uniform Inschrij ving nieuwe leden Zondagmiddag. Cohort „St. Petrus" Burcht: Garenmarkt 36 Zondag 3.30 uur Missiechib „Pater Damiaan" Dinsdag 6 uur Sleutelkoor. 8 uur St. Stephanusban. 8 uur Aloysius- ban. Woensdag 8 uur Kard. von Faul- haberban. Donderdag Geen trommelen en hoornblazen. Vrijdag 6 uur Sleutel koor. 8.15 Jonge Wachtbladen afhalen en afrekenen. 8.30 uur Petrusban. Zaterdag 7 uur K.J.C.-Mis. 7 uur Lodewijk- en Fran- ciscusban. OEGSTGEEST Cohort „St. Bernardus" Burcht: R.K. School Zondag Elisabethpenning. Ignatiu&ban. 8.30 uur Kruisvaarders en St. Jansknapen present in uniform voor 't vormen van een eerewacht ter begroeting van Zijne Hoogw. Exc. P. Giobbe. Voor plaatsen in de kerk zal zorg worden gedragen. Komt dus allen en maakt een goede indruk. 12 uur Viviaan- ban in de kleine burcht. Brengt 't spaar geld van September mee (uniform niet verplicht). Dinsdag Jeugddag. 7.30 uur Allen in uniform in de H. Mis, plaatsen links in 't middenschip. 8.15 uur Jeugdlof. Allen weer present. Vanwege de kerkelijke plechtigheid geen banuren. Fluitlessen vol gens afspraak. Woensdag 2.304.30 uur Kring Willibrordban. Maandag voor 't Lof. 8 uur korte bespreking. Uniform niet ver plicht. INTERPAR. ST. FRANCISCUS- LIEFDEWERK Zondag 9 uur Morgengebed, H. Mis met preek. Daarna ontbijt en recreatie. 6 uur Tooneeluitvoering. Maandag 6.45 uur Franciscusvrienden I. 8.15 uur Gezellen. Dinsdag 7.45 uur Mondorgelclub Woens dag 6.45 uur Franciscusvrienden II. 8.15 tiur Franciscusriddérs I en II; Gezellen. Donderdag 7.30 uur Tooneelclub Vrij dag 8.15 uur Gezellen. Zaterdag 6 uur Franciscusriddérs III. 7.30 uur Franciscus riddérs rv. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATH. ACTIE „DE GRAAL". Parochie St. Petrus. Cirkel: „de Blijdenkers". Zondag 12.30 uur par. Leidstersvergade ring Maandag 78.15 uur Jongste groep Dinsdag 8.159.30 uur Middengroep Zaterdag 2.153.30 uur Mulogroep. Aan melden nieuwe leden op de clubavonden. Clubhuis: Hoogewoerd 53. Parochie O. L. Vr. Hemelv. en St Joseph. Clubhuis Maria Gijzensteeg. Maandag 7.008.30 uur Jongste groepen 7.309 uur Middengroep 8.1510 uur „Top" groep. Dinsdag 7.30 uur H. Mis en Alg. H. Communie Donderdag 7.308 uur Tooneel 8.15 uur zang. Vrijdag 7.00 8.30 Jongste groep. Aanmelden nieuwe leden op de Clubavonden. LEIDEN. Geslaagd: artsexamen' le deel: de heeren W. C. Al- semgeest, Delft; Koeslan, Leiden; P. v. d .Meer, Leiden; bevorderd tot arts: mej. E. H. Strumph- ler, Hengelo en de heeren P. B. A. Melief, Leiden; J. Schreuder, Delft; P. J. Al- laart, Rotterdam. Binnenland DIPHTERIE-GEVALLEN TE WADDINXVEEN. Twee kinderen overleden. De laatste dagen komt hier de besmette lijke ziekte diphterie voor. In totaal zyn zes gevallen geconstateerd, waarvan twee een doodelyken afloop hebben gehad. Een jon gen van zeven en een meisje van elf jaar zyn overleden. De patiënten zijn in vyf ge vallen schoolgaande kinderen. Het zesde betreft een achttienjarig meisje uit het ge zin van een der kinderen. Drie der patiënten maken het goed, van de vierde is de toestand ernstig. Van ge meentewege zijn de schoollokalen ontsmet. De inspecteur der volksgezondheid, dr. In 't Veld, heeft gistermiddag op het badhuis met burgemeester Troost en de drie plaat selijke dokters geconfereerd, ter bespre king van maatregelen, ter voorkoming van uitbreiding der ziekte. De leerlingen uit de klassen van de patiëntjes zullen een keel- behandeling ondergaan. „Tel." HET ONGELUK OP DEN BEWAAKTEN SPOORWEGOVERGANG. Ook mejuffrouw Visser overleden. Gistermiddag is in het Diaconesenhuis te Dordrecht overleden de 23-jarige mejuf frouw Visser uit Zwijndrecht, die gister ochtend ernstig werd gewond, toen twee melkwagens op den bewaakten overweg aan de Bootjessteeg te Zwijndrecht dooi den electrischen trein werden gegrepen. MOTORRIJDER VERONGELUKT. In den afgeloopen nacht is te Deventer de 30-jarige sergeant Asma uit Heeg (Fr.) met zijn motor tegen een vrachtauto gere den. De man was onmiddellijk dood. Buitenland GROOTE OPERATIES IN HET WESTEN VERWACHT ROME, 23 Sept. (A.N.P.) De corres pondent van" de „Messaggero" aan het Fransche front bericht, dat de Franschcn in het Niemandsland bij Saarbruecken zyn opgerukt om te beschikken over vooruit geschoven stellingen bij een eventueel of fensief. Aangezien de Maginot-linie te dicht bij de grens ligt, hadden zij niet voldoende terrein ter beschikking voor het ontplooien van een actie. De correspondent voegt hieraan toe, dat in dit gebied iets belangrijks in voorberei ding is. Dit blijkt vooral uit 't zware artille rie vuur aan beide zijden en de onvermoei bare bezigheid van de luchtmacht, welke steeds verkenningsvluchten uitvoert,1 waar bij herhaaldelijk luchtgevechten worden geleverd. MEER DAN 300 LEDEN DER IJZEREN GARDE TERECHTGESTELD BOEKAREST, 23 September (A.N.P.) Officieel wordt medegedeeld, dat meer dan 300 leden van de IJzeren Garde Don derdagnacht en gisteren werden gedood tengevolge van muiterij in de gevangen kampen, toen het nieuws van den moord op Calinescoe werd vernomen. LEIDEN, 23 Sept. Groentenvciling. Per 100 kg.: wittekool 1.402.60, roodekool 1.204.40, savoyekool 1.203.20, groe- nekool 2.00—4.90, rapen 1.802.40, prei 1 50—3.70, kroten 1.20—2.70, kroten, gekookt 36, uien 1.603.80, peen 1.504.90, aardappelen 1 802.60, drui ven 1018, snijbooncn 620, stokboo- LEIDEN. Geboren: Abraham Jacobus, z. van D. A. Truijers en M. Labordus Abraham, z. van L. Zonderop en C. H. Koolloos Louise, d. van A. H. v. d. Horst en J. P. Kriek Gerrit, z. van G. v. Eek en M. M. Burning Meindert, z. van M. Barkema en W. Kalkhoven Elisabeth Petronella, d. van G. Hollander en E. Vreeken Gijsbertus, z. van G. Burgersdjjk en J. Nieuwenburg Petrus Jacobus, z. van P. J. Jansen en C. v. d. Broek Eevrardus Petrus, z. van E. P. Spierenburg en A. M. Vermeulen Johanna Elisabeth Maria, d. van H. G. v. Dijk en C. M. Zwetsloot Freerk, z. van H. Postma en F. Meinema Johanna Cornelia Elisabeth, d. van J. C. P. Hollander en C. E. dc Heiden Arie, z. van G. Groenendijk en A. v. Donk. Ondertrouwd: G. dc Boer jm. 28 j. en M. v. d. Wijngaard jd. 26 j. M. J. Ra- vensberg wedr. 43 j. en A. Zandvliet jd. 40 j. J. Vcrstraaten jm. 28 j. en J. C. Walle jd. 29 j. J. J. Hogetoorn jm. 26 j. en A. Zaalberg jd. 23 j. P. Plaizier jm. 25 j. en W. v. d. Oever jd. 21 j. J. Jansen jm. 22 j. en J. Zirkzee jd. 23 j. W. Harmsen jm. 31 j. en H. J. Wismeier jd. 29 j. Overleden: M. A. Bohemen-Michels vr. 68 j. nen 823, pronkboonen f 36, stamboo- nen f 819, doperwten 1011, postelein 610, spinazie f 414, tomaten A 4.00 4.40, idem B 4.004.80, idem C er\ CC f 4.per 100 stuks: andijvie 0.401.10. Komkaommers 1.005.10, bloemkool 1.50—18.90, meloenen 2—16, salade 0.301.40, perziken f 0.8010.50, knol- selderie 2.004.20, per 100 bos: kroten 0.701.80, pieterselie 3060 cent, radüs 0.401.20, selderie 3090 cent, bleekse- derie f 613, peen f 1.5.10, rabarber 0.80—1.60. Boter. Aanvoer 295 kg. Prijzen: prima fnbrieksboter f 1.38, prima boerenboter 1.351.40 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 18 tot en met 23 Sept. Aanvoer 220.000 stuks lange turf prijzen 8.509.00 per 100 stuks. UTRECHT, 21 Sept. Vee. Aangevoerd totaal 3130 stuks vee, Prijzen: stieren 24 - 27 cent per pond, handel flauw, onver anderde pryzen: slachtkoeien 2e soort 30 35 en 3e soort 2329 cent per pond, han del kalm, gelijke prijzen; vaarzen 135 '210, melkkoeien f 1.50260, kalfkoeien f 160270, varekoeien 130210, per stuk handel kalm, gelijke prijzen; magere kal veren 2060 per stuk, handel voor de slacht vlug, geen hoogere prijzen; 470 nuch tere kalveren 011 per stuk, handel vlug, prijzen iets hooger; 450 magere varkens en sschrammen resp. 2740 en f 2027, 600 biggen 1420 per stuk, handel vlug, met hoogere prijzen voor de biggen, 125 mage re schapen f 1522 per 3tuk, handel mati.g prijzen iet hooger, 295 weidelammereit 10 —17 per stuk. Handel vlug, hoogere prijzen. Boter 1.50 per kg. ZOETERWOUDE. 20 Sept. Eierenveiling Alg. Belang in café Hollandear Prijzen: kippeneieren 3.40—5.20, eenden eieren 1 3.30 per 100 stuks, kippen 4050 cent, hanen 3595 cent en konijnen 6080 cent per stuk. ZEVENHOVEN, 22 Sept Eierenveiling. Aanvoer 1378 stuks, prijzen 4.204.95 per 100 stuks, peren 12 cent per kg. NIEUWVEEN, 22 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 844 kippeneieren f 4.205.55 per 1-00 stuks. BOSKOOP, 23 Sopt. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 31 cent, Wendland 1320 cent, Hadlcy 4072 cent, Briarclif 2046 cent, Butter fly 1631 cent, Duisburg 1525 cent, Ro- srlandia 1632 cent. Florex 2034 cent, Btttertime 1623 cent, Edith Helen 16 33 cent, Aug. Noack 1525 cent, Else Poul- sen 10—17 cent, Gloria Mundi 1018 cent. Ellen Poulsrn 612 cent, Paul Grampcl 15 cent, Rosa Mundi 1621 cent, Mevr. van Straaten van Nes 613 cent, Ingar Ohlson 1018 cent, Queen Mary 1530 cent, Chry santen, grootbloenig 6080 cent, idem tros 510 cent, Acerblad 20 cent, Sneeuwbesserv 614 cent. As^lcpia 4 cent, Physalis Fran- chetti 612 cent, Clematis Durandi 15—27 cent, Clematis Prins Hendrik 6080 cent, Clematis Le Coultre 80100 cent, Pernet- tin per stuk 2430 cent. LEIDSCHENDAM, 22 Sept. Groentenvci ling. Eng. komkommers le soort 1.50 2.60, 2e soort 1.001.80, 3e soort 1. gele komkommers le soort 1.804.50, 2e soort 1.20—2.10, 3c soort 1.00—1.40, kropsla le scoort f 0.501.20, 2e soort 30 cent, peen f 1.203.80, tomaten midd. 2.002.20, gr. ronden 2.002.80, 2e soort 2.3e soort 2.bonken 2. andyvie per 100 0.301.00, andijvie per kg. 2 cent, spinazie per 4 kg. 1656 cent, postelein 3.507.20, rabarber per 100 bos f 1.503.10, snijboonen 718 cent, spercieboonen 620 cent, radijs f 0.50 i.10, prei 2.10—2.80, selderie f 0.30—1.20, meloenen 2—12 centf druiven f fi.oo9.50. KATWIJK a. d. RIJN, 22 Sept. Groen tenvciling. Per 25 kg.: Eigenheimers groote 2.804.60, Per 100 stuks: bloemkool I J 9.3018.20, idem II f 3.208.50, bospeen 36, sla 0.508.00, per kist van 20 kg.: waschpeen 3060 cent, kroten 4055 cent, per 100 kg.: roodekool 2.503.10, groene- kool 3.50—4.10, uien 2.00—2.40. TER AAR, 22 Sept. Centrale Veiling. Spinazie 2031 cent, andyvie 48 cent, sla 0.301.70, vellen 7 cent, snijboonen 0.60 2.00, princesseboonen 0.601.40, dubb. slambooncn 0.601.40, witte pronkers 3038 cent, spekboonen 6075 cent, drui ven 22 cent, postelein 2.003.70, wasch peen 1.50, bospeen 1.502.00, uien 1.60 2.40, roodekool f 2.402.60, sovoyekool 2.30, peren 4.60, kroten 0.50—1.20, selderie 3060 cent, bloemkool f. 1.5013, meloenen 210, komkommers f 1.00 3.90, tomaten 2.002.70, augurken fijn 1.30, basterd 38 cent.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3