dagen Historie SPORT Zondag 24 September PIJLTJESDAG U.V.S. - B.M.T. ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1939 SE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 7 DE RUSSISCHE INVAL IN POLEN. HITLER HIELD EEN REDE TE DANTZIG. LONDEN HAALDE OUDE CITA TEN OP. HET VREDESOFFENSIEF IS REEDS INGEZET. ZAL HET EENIGE UITWERKING HEBBEN OP ENGE LAND EN FRANKRIJK? De Russen. Het groote feit van deze week is de inval van de bolsjewieken in Polen. Verleden week Zaterdag was het nog een raadsel, wat de Russen in het schild voerden met hun onverwachte mobilisatie. Men dacht aan allerlei oplossingen en één daarvan was, dat zij een begin zouden ma ken met de verdeeling van Polen. Dat idee was reeds op de proppen gekomen, toen men voor het eerst het verrassende nieuws hoorde van het non-agressiepact tusschen Duitschland en Rusland, dat gesloten was terwijl de bolsjewieken nog aan het onder handelen waren met de Engelschen en de Franschen over aansluiting bij het anti- agressiefront. Toen veronderstelde men reeds, dat de Russen zich niet zóó maar tot deze enorme ideologische salto mortale zou den hebben laten verlokken, maar dat er wel een geheime afspraak zou bestaan. Zondag kwam de aap uit de mouw. De Russen trokken in de vroegte over de ge- heele linie de Russisch-Poolsche grens over, ter „bescherming" van de Wit-Rus- sen en de Oekraïners. Het was alleen om die menschen, die sedert de ineenstorting van het Poolsche bewind aan de willekeur van het lot waren overgelaten, zoo heette het, te beschermen, dat de Russen in Polen vielen; een deelneming aan het verdere conflict lag niet in de bedoeling. Met an dere woorden, in het Duitsch-Poolsche en Duitsch-Fransch-Engelsche conflict bleef Rusland neutraal. De Polen, die weliswaar danig in de knel waren geraakt en wier regeering reeds uit Warschau en daarna weer uit Loeblin had moeten wijken, maar wier verzet nog geens zins was ineengestort, zooals de Russen be weerden, om hun inval te motiveeren de Polen kwamen nu tusschen twee vuren te zitten en werden gekraakt. Afgezien van enkele kleinere schermutselingen bo den zij geen verzet tegen de binnenruk kende Russen en de regeering Week uit naar Roemenië. Het leger, dat in de buurt van Warschau was ingesloten en dus niet één-twee-drie over een of andere grens kon wegwippen, werd in een zware veldslag aan de Weichsel en de Bzura ten Westen van Warschau gedeeltelijk vernietigd en gevangen, gedeeltelijk kon het zich voe gen bij de verdedigers van Warschau. Daar en in de buurt van Modlin (even ten Noord- Westen van Warschau) houden de resten van het Poolsche leger nog stand. De Rus sen liepen intusschen wat zij loopen kon den om de Duitschers bij de Roemeensche grens in het Zuiden vóór te zijn en zij slaagden er in, de Roemeensche grens vol ledig af te sluiten en de Duitschers buiten het rijke petroleumgebied te houden. Het schijnt, dat deze Russische invasie niet heelemaal volgens het programma is verloopen, zooals de Duitschers zich dat hadden voorgesteld. De Russen kwamen blijkbaar te vroeg en waren te sterk en als men de demarcatielijn bekijkt, welke de Duitschers Donderdag j.l. in allerijl te Moskou hebben vastgesteld, dan ligt deze zoover naar het Westen (n.l. langs de ri vieren de Pisa, de Narew, de Weichsel en de San) dat men zich onwillekeurig af vraagt, of de vaststelling van deze grens lijn wel heelemaal uit pure vrije wil is geschied. De Duitschers beweren nu, dat deze demarcatie-lijn al lang geleden, nog vóór de vijandelijkheden, was afgespro ken. Waarmede zij hun tegenspraak weer verloochenen, dat er geen geheime af spraken zouden zijn geweest. De Russen krijgen nu een heel stuk van Polen. Of ligt wellicht de vorming van een buffer staat, onder de hoede van de Sovjets, in de bedoeling? Hitiers rede. Velen hadden ge dacht, dat Hitier, toen hij deze week in Dantzig het woord voerde, iets omtrent de verhouding met Rusland zou zeggen. Maar de Führer hield zich op de vlakte en vol stond met te zeggen, dat de Duitschers en de Russen bleven wie zij waren, dat zij geen van beide van zins waren om zich door Engeland te laten gebruiken en daarom een non-agressie-pact hadden ge sloten, en dat de beide regeeringen geen ruzie zouden krijgen over de verdeeling van Polen. De verhouding tusschen deze twee nieuw gebakken vrienden is dus nog wa zig gebleven, reden waarom Chamberlain in zijn weekoverzicht voor het Lager huis ook zeide, dat het nog te vroeg was, om een oordeel uit te spreken over de be- teekenis en de gevolgen van den inval der Russen. Overigens heeft de Führer getracht de Duitsche aanval op Polen te rechtvaardi gen, door te zeggen, dat de Duitschers in vroeger tijden de cultuur in die streken hadden gebracht en dat de Polen niet in staat waren gebleken om die cultuur in stand te houden. Integendeel waren zij zoo snood, om de Duitsche minderheid, welke daar woonde te onderdrukken en te tiran- niseeren. Datkon niet zoo door blijven gaan en derhalve was Hitier gedwongen geweest om in te grijpen. Het Britsche ministerie voor de voorlich ting heeft daarop prompt nog dienzelf den avond geantwoord met een paar ci taten uit vorige redevoeringen van Hitier zelf. Het Britsche ministerie kan het bijv. niet rijmen, dat de Duitschers in Polen zoozeer geterroriseerd werden, toen Hitler in zijn Rijksdagrede var 20 Febr. 1938 ver klaarde: „In het vijfde jaar na het van kracht worden van het eerste groote internatio nale verdrag, dat Duitschland gesloten heeft, verklaren wij met oprechte bewonde ring, dat onze betrekkingen met den staat, met wien wij misschien de grootste ge schillen hadden, niet alleen gekenmerkt werden door ontspanning, maar dat ook in 'den loop der jaren die betrekkingen geleid hebben tot een steeds vriendschappelijkei- wordende toenadering", enz. Ik kan wel zeggen, dat, sedert de Vol kenbond een nieuwen hoogen commissa ris benoemd heeft, deze voor den vrede van Europa uiterst gevaarlijke plaajs (Dantzig) volkomen haar dreigend karak ter verloren heeft. De Poolsche staat eer biedigt de nationale rechten in zijn land deze stad en Duitschland eerbiedigt de Poolsche rechten. Zoodoende was het mo gelijk den weg naar verzoening te vinden, welke met Dantzig begon, waardoor wij er in slaagden alle wrijving tusschen Duitschland en Polen uit den weg te rui men en het mogelijk te maken in ware eensgezindheid samen te werken". En op 26 September 1938 (dus nog geen jaar geleden) zeide Hitler in het Sport paleis te Berlijn o.a.: „Een staat met 33 millioen inwoners zal er steeds naar streven een uitweg naar zee te hebben en daarom is een middel tot ver zoening gevonden en geconsolideerd. Dat was een werkelijk vreedzame daad, die meer waard is, dan al het gepraat in het paleis van den Volkenbond te Genève." Nog langer oorlog? In Hitiers rede schemerde tenslotte ook nog de wensch door om tot een accoord te komen in het Westen. „Waarom nog oorlog?", is het groote thema dat in de Duitsche pers, nu de oorlog met Polen als beëindigd wordt beschouwd, breedvoerig wordt behandeld, constateert de „Msb." Zij sluit daarbij aan op het woord van Hitier, dat Duitschland noch tegen Frankrijk, noch tegen Engeland een oorlogsdoel heeft. De Führer heeft de grenzen in het Westen als onaantastbaar erkend; hij heeft verklaard, dat hij het Britsche imperium als een bestaand rijk in den huidigen vorm ten eeuwige dage aan vaard. Duitschland weet derhalve niet, waarom het tegen Engeland en Frankrijk moet en zal vechten. Na deze uiteenzetting volgt dan weer de vraag: derhalve, waarom nog oorlog? Een vraag, waarop men van Duitsche zijde inderdaad geen antwoord kan geven, wijl van Duitsch standpunt gezien de geheele aangelegenheid met de verovering van Polen gelikwideerd moest zijn. Hitier wilde slechts Dantzig, den Corridor en Poolsch Opper-Silezië bij het Duitsche rijk inlijven, en het overige Polen onder de invloedsfeer van Duitschland brengen. Voor zooverre de Russen dit toelieten, is dit doel voor- loopig, want het vredesverdrag zal pas het laatste woord spreken bereikt. Op dit oogenblik begeert Duitschland niets meer. Iinderdaad: waarom nog oorlog? Men kan werkelijk aannemen, dat Duitschland op dit oogenblik geen oor logsdoel tegen het Westen heeft. Maar an derzijds kan niet geloochend worden, dat Engeland en Frankrijk wel een oorlogs doel tegen Duitschland hebben: in de eerste plaats het herstel van een onaf hankelijk en zelfstandig Polen. En op de tweede plaats en dat is ook de achter grond van de garantie aan Polen het verlossen van Europa van een voortdu- renden en steeds terugkeerenden angst voor een Duitschen aanval, en de volken van Europa in staat te stellen hun onaf hankelijkheid en hun vrijheden te bewa ren. Wanneer Engeland en Frankrijk dat als doel van hun strijd voorop stellen en daaraan vasthouden, is er geen enkele re den voor deze beide landen om met den krijg op te houden. Dan mist ook het be roep dat vanuit Italië nu reeds wordt ge> daan op de Westersche landen, om zich te houden aan de realiteit, elk effect. In Italië laat Mussolini die zelf blijft zwijgen de pers zeggen: „Polen is nu eenmaal verloren, dat is een feit. Om Po len weer te herstellen, moet men eerst Duitschland en vervolgens nog Duitsch land verslaan. Dat is onbegonnen werk Laten Frankrijk en Engeland dus uit scheiden met den oorlog". Wij zullen zien, hoe de Westersche de mocratieën daarop reageeren. In hun redevoeringen geven de leiders, Chamberlain en Daladier nog niets toe. Integendeel. Dat er aan het Westfront zoo weinig ge beurt, is niet onverklaarbaar. Engeland en Frankrijk zijn blijkbaar niet van plan om zooveel menschenlevens op het spel te zet ten als in den wereldoorlog. Zij willen door economische maatregelen Duitsch land in zijn zwakste zijde aantasten De geallieerden zullen zich niet laten verleiden tot overijlde avontuurlijk opera ties, zeide Chamberlain, die slechts het einddoel, de overwinning, nog verder in de toekomst zouden verschuiven. Met genoegen zal men hier te lande ver nomen hebben, dat de Britsche regeering voornemens is'het ongemak, dat een ge volg is van het onderdrukken van den handel in contrabande, tot een minimum te beperken. Helaas echter blijkt uit wat daarop volgt, nl. dat de neutralen zich zullen kunnen voorzien van de normale GEMENGDE BERICHTEN REVOLVER GING PER ONGELUK AF Eén doode te Heerlen, één gewonde te Amsterdam. Hoe gevaarlijk militaire wapens zijn, wanneer jeugdige soldaten in speelschheid handtastelijk worden, blijkt wel uit twee ernstige ongelukken, waarvan een met doodelijken afloop, die gisteren zijn voor gevallen. Te Amsterdam is een twintig jarige jongeman door een revolverkogel zeer ernstig gewond. Te Heerlen werd een soldaat op post doodelijk gewond, toen een geweer per ongeluk afging. Kort voor negen uur liet een twintig jarige soldaat bij zijn ouders in de Kor te Korsjespoortsteeg op verlof aan een neef zijn dienstrevolver zien. De militair wilde het wapen voor zijn neef demon- streeren en was in de veronderstelling, dat dit niet geladen was. Hij trok den haan over, doch tot z?n groote ontsteltenis volg de er een schot, waardoor zijn neef in de borst getroffen werd. Deze zakte ineen. Hevig ontsteld riep de militair om hulp en begaf zich zelf naar de dichtstbijzijnde telefoon om den Geneeskundigen Dienst te alarmeeren. Deze was spoedig ter plaatse en vervoerde het slachtoffer naar het Bin- nen-Gasthuis. De politie van het nabijgelegen bureau Warmoesstraat arresteerde den militair en bracht hem over naar het bureau, waar hij aan een voorloopig verhoor werd onder worpen. De man, die infanterist is, is zeer onder den indruk van het gebeurde. Het slachtoffer kon in het ziekenhuis niet door de politie worden verhoord. Zijn toestand is ernstig. Het ongeluk vond plaats ten huize van de familie W., waar hij inwoont. De dader zal heden ter beschikking van de militaire autoriteiten worden gesteld en zal voor den krijgsraad moeten verschijnen. Nog ernstiger was het ongeluk gister middag in het kasteel Rivieren, waar een jeugdig soldaat door een kogel doodelijk werd getroffen. Het was omstreeks vijf uur, toen de soldaat P., die aldaar op post stond, op een bruggetje met zijn vriend M., oud 21 jaar wonende te Den Haag, aan het stoeien raakte. Tijdens deze stoeipartij is het ge weer afgegaan. De kogel ging dwars door het lichaam van M., waardoor de dood bijna oogenblik- kelijk intrad. Een militair arts was spoe dig ter plaatse, doch kon geen hulp meer bieden. De marechaussee uit Hoensbroek, als mede de militaire autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld. Het lijk van den ongelukkige is naar Maastricht overge bracht. „Telegraaf". VOETBAL OVER DE GRENS ONTSNAPT. Nederlandsch arbeider was in Duitschland gearresteerd. Gistermiddag heeft zich bij de Neder- landsch-Duitsche grens te Denekamp een incident voorgedaan, meldt het „Alg. Hbld.". De bewoners van de grensstrook werden opgeshrikt door schoten. Bij onder zoek bleek, dat Duitsche soldaten hadden geschoten op den Nederlandschen arbeider Van O. uit Denekamp. Deze was werkzaam op een textielfabriek in Nordhorn, maar hij wenschte daar in vehband met den oor logstoestand niet langer te werken. Hij had zich gisteren over de grens begeven om zijn papieren uit Nordhorn te halen. Toen hy van Nordhorn aan de grens terugkwam, moest hij, naar de geldende gewoonte, zijn werkkaart toonen en nadat men ook zijn pas had gecontroleerd, deelde men hem mede, dat hij onder arrest stond. Er verscheen onmiddellijk een soldaat om hem te bewaken. Naar men aanneemt, werd Van O. gearresteerd, omdat het mo menteel den arbeiders in Duitschland niet toegestaan is het werk neer te leggen, zulks in verband met den oorlogstoestand. Dat hij anderen tot staking zou hebben aange zet, schijnt bovendien een motief te zijn geweest. Van O. voelde zich niet bijzonder op zijn gemak, vooral niet toen hij hoorde, dat een officier den soldaat, die hem bewaaak- te, gelastte zijn karabijn met scherp te laden. Hij zag kans te ontvluchten en pro beerde op Nederlandsch gebied te komen. De officier vuurde onmiddellijk zijn revol ver op den vluchteling af, maar deze werd Uit liet katholieke kamp COMPETITIE OF NOODCOMF ETITIE De voetbal gaat weer rollen Niet later dan algemeen verwacht werd, doch wel onder geheel andere omstandig heden vangt thans het nieuwe voetbalsei zoen aan. Het nieuwe voetbalseizoen brengt dezen keer een noodcompetitie. Al heeft het be stuur van den IVCB zich nog niet beslist in dezen zin uitgelaten, toch kunnen we stellig aannemen, dat het een noodcompe- tie zal worden, want de abnormale omstan digheden maken een gewone competitie na tuurlijk onmogelijk. Menige vereeniging zou met een gewone competitie-afwikkeling ook geen genoegen kunnen nemen, wijl het voor vele misschien een definitieve onder gang zou beteekenen. Over de waarde van een noodcompetitie wordt al heel verschillend geoordeeld. Velen beschouwen een dergelijke compe titie als „ersatz", omdat er geen spanning aan ten grondslag ligt. In zijn geheel moge dit waar zijn, omdat elke wedstrijd niet in algemeen verband beschouwd hoeft te worden, van den anderen kant zal het voet balspel nu om he* spel gespeeld kunnen worden, zonder vrees voor de spelers, dat er een promotie- o' degradatie van afhangt. Maar al te dikwijls gebeurde het in de laatste jaren, dat het element sportiviteit in de sport verre te zoeken was. Daartegen nu kan de noodcompetitie een geneesmiddel zijn. Zelfs de grootste fana tiekeling op het voetbalveld behoeft nu niet te vechten voor een goede plaats voor zijn club; hij kan door zuivere voetbalsport toonen hoe groot zijn sportieve opvattin gen zijn. Uit sportoogpunt is het geenszins van be lang of het publiek groote belangstelling voor het spel aan den dag legt; een voet baller speelt voor eigen genoegen en met het spel, dat hij daar speelt en niet een meer of minder goede plaats op de rang lijst, zal het publiek genoegen moeten ne men. Daartegenover mag het publiek ver wachten, dat de spelers juist omdat er niets op het spel staat blijk geven over voldoende sportiviteit te beschikken om wedstrijd tenminste van dit oogpunt zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Het voetbalspel in dezen vorm mag weer be schouwd worden als genoeglijkheidsvoet bal van de eerste soort en we hopen, dat deze noodcompetitie daarvan een sterk be wijs zal leveren. Dan heeft zij toch veel ten goede bewerkstelligd. Uitvoerige beschouwingen over het pro gramma voor morgen dat wij der ge woonte getrouw weer in ons nummer van j.l. Woensdag hebben gepubliceerd mag men van ons niet verwachten. Aan het begin van het seizoen is het al tijd moeilijk voorbeschouwingen te houden, hoeveel te meer dan nu, nu we r.ict in het minst iets weten over de samenstelling der diverse ploegen. Nagenoeg alle vereenigin- gen zullen wel gehandicapt zijn doordat verschillende hunner spelers in militairen dienst zijn, maar daarnaast zal een ver eeniging zoo nu en dan wel weer den steun van een of anderen met verlof zijnden mi litair hebben. De resultaten zij doen overigens nu al heel weinig ter zake zijn daardoor zelfs niet bij benadering vast te Stellen en we zullen dezen eersten competitie-Zondag maar rustig afwachtep. We herinneren nog even aan de wedstrij den voor de clubs uit Leiden's Omgeving: West II le klasse: SpartaanSJC. West 2e klasse A: TeylingenDSSH; Oli- veoBlauw Zwart; LisseADO; DOSR BSM. behoeften voor eigen gebruik, dat Enge land voornemens is weer de tactiek te volgen van den vorigen oorlog en de blokkade ook ditmaal zal uitoefenen door de onzijdige landen heen. Volgens Cham berlain wordt de controle uitgeoefend overeenkomstig de beginselen van het volkenrecht; doch deze interpellatie van het Volkenrecht wordt uitsluitend door Engeland en zijn bondgenooten gehuldigd, zooals de N. R. Crt. opmerkt. Wij moeten ons dus voorbereiden niet alleen op een oorlogstoestand van langen duur, maar ook op een periode, welke ons nog heel wat last en economische schade zal bezorgen. niet geraakt. Hij rende over het veld en wist vervolgens door de Rammelbeek Ne derlandsch gebied te bereiken. Kogels uit revolver en karabijn vlogen hem om de ooren, maar hij kwam behouden op het Nederlandsche göbied. De autoriteiten zijn van het gebeurde in kennis gesteld en een onderzoek zal wor den ingesteld. BURGEMEESTER VAN WESTWOUD GESCHORST. De burgemeester der gemeente Westwoud is in verband met het onderzoek in zake de gemeentefinanciën voor drie maanden ge schorst, meldt de „Tel." Tot plaatsvervanger is voor dien tijd be noemd de heer J. Schrijnder, burgemeester van Grootebroek. SLORDIG BEHEER VAN AMBTENAAR. In De Bilt is gearresteerd een hoofdamb tenaar van de gemeentesecretarie, die in de functie van enkele plaatselijke burger lijke vereenigingen zich schuldig schijnt te hebben gemaakt aan fraude. De ambtenaar schijnt, naar de „Tel.1 meldt, de dupe te zijn geworden van een slordig financieel beheer. Reeds geruimen tijd loopen er allerlei geruchten, thans heeft de justitie definitief ingegrepen. OudeM, help.t hen die. Uw- kindeken helpen! Clubnieuws der Hath. Sportvereenlflingen DOSR: DOS I vangt om 2 uur de com- petie aan met een thuiswedstrijd tegen BSM I uit Bennebroek. De geschiedenis wijst uit, dat DOS het tegen deze club nog niet tol een overwinnig heeft weten te brengen. Daarom jongens zet deze compe titie goed in en weet beide puntjes in de Veen te houden. DOS III gaat naar Leimuiden om daar te 2.30 uur een vriendschappelijken wed strijd tegen een Leimuiden Comb, a te spelen. Junioren DOS a speelt om 12 uur thuis tegen VVL a. We zullen hopen dat ze ons wederom niet, door niet op te ko men, teleur zullen stellen. Voor de wed strijd DOS b—NNSB b verwijzen wij naar het programma. Het DOS bestuur vestigt er tevens de aandacht op, dat de nieuwe donateurs- kaarten Zondag a.s. ingaan. Nic. Boys: De door den D.H.V.B. inge stelde noodcompetitie zal vermoedelijk 1 Oct. a.s. aanvangen. 26 Sept. a.s. zal in Café Loh de jaarver gadering worden gehouden. Alle leden worden op deze bijeenkomst te 8.30 ver wacht, daar hoogst belangrijke punten op de agenda staan. Het bestuur zal alles in het werk stellen om in deze moeilijke om standigheden de vereeniging staande te houden, doch dan is het zeker noodig, dat de leden in alles zoo veel mogelijk zullen medewerken en toonen, dat zij ook wer kelijk voetballen willen. Opkomst is dus dringend noodzakelijk. VVL: Het lc krijgt thuis bezoek van Lenig en Snel I dit is een mooie traming voor de a.s. competitie. Aanvang 2.30 uur. Het 2e gaat een bezoek brengen bij Docos. Vertrek per fiets 12 uur Aanvang 2.30 uur. De a junioren gaan naar DOS a. De b junioren gaan de eerste reis maken naar Leimuiden. Junioren het gezamenlijk vertrek is nog niet vastgesteld, dus let goed op de convocatie. Teylingen: De competitie zal a.s. Zondag weer draaien. Teylingen IDSSH I staat op het programma. Het zijn wel bijzon dere omstandigheden, waarin de elftallen zich bevinden door het gemis van verschil lende spelers vanwege de mobilisatie. Ook Teyl. mist vier spelers, maar door staat tegenover, dat er nu eens een mooie ge legenheid is om de jongere spelers te doen uitkomen en dit kan weer zeker een goede zijde hebben. Het is mogelijk, dat het speeld is, zoodal wij dan toch interessante jonge bloed na enkele wedstrijden inge- wedstrijden krijgen. Wij zullen ons voor loopig onthouden van voorspellingen. Teyl. II speelt om 4.30 uur tegen een militair-elftal. Junioren: Teyl. a speelt zijn 2e competitie-wedstrijd tegen VCH «t, aan vang 1 uur. Vorige week werd van Meer burg met 10 gewonnen, zoodat het voor morgen zeker weer een spannenden strijd zal zijn. Teyl. b gaat naar Lisse c. en zal het niet zoo gemakkelijk hebben als vorige week tegen VVSB a. Aanvang 1 uur. Foreholte: Morgen is ons Junioren-elftal weer van de partij n.l. de 2e competitie wedstrijd zal thuis worden gespeeld om 12.30 uur tegen U.D.O. a uit Oegstgeest. Al werd Zondag j.l. juist op het kantje af verloren met 21, thans kan en moet gewonnen worden. Junioren-Competitie. Programma voor Zondag 24 Sept. A f d. A.: DOS aVVL a, 12 uur, H. Sas sen; Lisse aMeerburg a, 1 uur, H. van Veelen; VVSB aDocos a. 2.30 uur, Jac. van Dorp; Teylingen aVCH a, 1 uur, M. Wesselman; SMC aSJC a, 1.45 uur Joh. Meijer; Foreholte aUDO a, 12.30 uur L. Hermans. A f d. B.: Leimuiden aVVL b, 12.30 uur Nic. v. d. Klugt; DOS bVVSB b, 4 uur H. Sassen; SMC bKRV a, 12.30 uur, Jac. v. d. Zwct; SJCbLisse b 1 uur, H. van Velsen. A f d. C.: Meerburg bKRV a 12.30 u., J. P. de Groot; SJC d—VVSB c, 2.15 uur, P. van Gijlswijk; VVSB dSJC c, 1 uur, M. v. d. Berg; Lisse cTeylingen b, 1 uur, M. v. d. Klauw. Zondag Z u. n.m. - T errein: Wassen, weg Bezoekt de Competitiewedstrijd Tribune 60 ct. - 1 e rang 40 ct., 2e rang 30 ct. Werklooxen, Jongens en Militairen 15 ct. Rijwielstalling op hét terrein 5 ct. N.B. Bij doorgaan van den wedstrijd U.V.S.- vlaggen op Eltax-bussen. m U. V. S.— B. M. T. In dezen eersten wedstrijd voor de nood competitie zal U. V. S. met het volgende elftal tegen het Haagsche B. M. T. In het veld komen: H. Kramp C. Lelieveld J. Delfos W. Regeer B. L. Wallaart L. Platteel J. Fasel P. Kantebeen N. van Leeuwen T. Oosterom Tonny Kantebeen De leiding is in handen van den heer Josée.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13