RECHTZAKEN RIJNSTREEK Academienieuws Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1939 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ONTSPANNING VOOR GEMOBILISEERDE MILITAIREN. Oproep aan de ingezetenen van Leiden en Omgeving. Zooals men wel bemerkt heeft, wordt er in Leiden veel gedaan voor de ontspanning der hier gelegerde militairen. Men tracht op allerlei manieren de soldaten in hun vrijen tijd vun de slraai te krijgen en hun daarover in de plaats passende ont spanning te verschaffen. De kosten, welke hieraan noodzakelijk \crbonden zijn, moeten worden bestreden uit particuliere giften, die tot nog toe hoofdzakelijk uit Rotterdam kwamen. (Er zijn hier vele Rotterdamsche militairen). Waar in deze vanzelfsprekend Leiden ook niet achter mag en wij blijven, is er ui* onze burgerij een comité gevormd, dat zich zal belasten met het inzamelen van geld, teneinde de militaire ontspanning voor Leiden en omgeving ook in de toe komst te kunnen verzekeren. Dit comité is als volgt samengesteld: Mr. A van de Sande Bakhuijzen, burgemeester, eere-voorzitter; W. v. d. Laan, voorzitter 3 October Vereeninging, voorzitter en ver der in alphabetische volgorde prof. dr. J. A. J. Barge, lid der Eerste Kamer, Jhr. P. R Beelaerts van Blokland, praeses L. S. C., mej. M. N Ekker, presidente V. V. S. L., mr. dr. N G. Geelkerken, voorz. Chr. Oranje Ver., N. C. F. van Ginkel, voorz. Vreemdelingenverkeer, res. kapt. J. v. d. Lee, ontspanningsofficier voor Leiden en Omgeving, ir. P. C. Lindenbergh, voorz. Koninginnedag, P. G. van Looij, directeur Sythoff's Uitg. Mij/, prof. dr. F. Muller, rector magnificus der Leidsche Universi teit, J. A. W Aalbersberg, directeur N. Holl. Landbouw Crediet, Kort Rapenburg 20, hoek Breestraat, penningmeester. Giften worden gaarne ingewacht bij den penningmeester van het comité, gironum mer 2915. Ingekomen giften zullen in de pers wor den verantwoord. Reeds binnengekomen giften komen in de eerste verantwoording. Wij behoeven aan bovenstaanden oproep van het Ontspanningscomité weinig toe te voegen. Talrijk velen, die door de mobili satie uit hun werkkring zijn gerukt, bren gen groote offers, terwijl andere landge- nc-cten daarvan geen hinder hebben. Laten zij allen tenminste een financieel offertje brengen om aldus voor eenige gepaste en gaarne gewilde ontspaninng te zorgen. De militairen zullen er dankbaar voor zijn. DERDE ONTSPANNINGSAVOND VOOR MILITAIREN. In de feestelijk versierde groote Stads gehoorzaal is gisteravond de derde van de reeks ontspanningsavonden gegeven, wei- ke onder leiding van den reserve-kapitein J. van der Lee ten behoeve van de alhier gelegerde militairen worden georganiseerd. Ook ditmaal was de belangstelling weder om groot, zoodat de waarnemend-comman dant van het hier verzamelde troependeel, de kapitein J. P. G. Quack, een stampvolle zaal kon welkom heeten. In het bijzonder begroette hij den staf van het. Westfront Holland, o.w. den reser ve-kolonel dr. J. G. de Groot, den heer G. P. E. Weijer als vertegenwoordiger van den burgemeester en den heer W. van der Laan, voorzitter der 3-Octobervereeniging, welke laatste zich bereid heeft verklaard zitting te nemen in een commissie, welke uit de burgerij zal worden gevormd voor de recreatie van de militairen. Spreker wees er verder op, dat het ver loop der mobilisatie heeft bewezen, dat de Hollandsche soldaat weet hoe zich te ge dragen en hij besloot met het uitspreken van het vertrouwen, dat de Koningin en het Vaderland onder alle omstandigheden op het Nederlandsche leger zullen kunnen re kenen. „Werkmans Wilskracht", dat evenals de eerste maal aan dezen avond haar zeer ge waardeerde medewerking verleende, zette daarop het Wilhelmus in, waarvan twee coupletten staande werden aangehoord. Het kranige korps vervolgde zijn program ma met een pittig geblazen marsch en de „ouverture „Tancred", welke laatste een uitstekende vertolking genoot en waarvoor directeur Dik en zijn mannen een dave rend applaus in ontvangst hadden te ne men. Toto en Johny vertoonden vervolgens halsbrekende equilibristische toeren op den rollenden kogel, de beide Cavelli's won nen stormenderhand hun auditorium door hun virtuoos accordeonspel en Dan Sayton en Ruth deden die bewondering overgaan in verwondering hoe een menschelijk we zen op dergelijke vreemdsoortige fietsen het evenwicht niet alleen kan bewaren, maar er zelfs de meest onmogelijke toe ren op kan uithalen! „Werkmans Wilskracht" liet zich ook meermalen hooren en door al deze afwis seling was het programma beëindigd voor men er goed en wel erg is had. Het hartelijk applaus na elk nummer be wees, dat het gebodene ook nu weer op hoogen prijs werd gesteld. In druk is verschenen het jaarverslag over 1938 van het Rijksmuseum van Oud heden alhier. De politie-brandweer werd hedennacht te 2 uur gealarmeerd voor een brandje in de rookerij van den paardenslager A. A. den Os, in de Salomonsteeg. Door onbeken de oorzaak was brand ontstaan en een hoeveelheid worst en spek verbrandde. Met een slang op de waterleiding werd het vuur gebluscht. VROUWELIJK MOBILISATIE- COMlTé 1939 Een instelling van den Vrouwenbond Door den R.K. Vrouwenbond is op Dinsdag j.l. een comité opgericht met de naam: „Mobilisatie-comité 1939", dat ten doel heeft aan den, in 't algemeen, gerich- ten oproep om breiwerk te verrichten ten behoeve van onze soldaten in den a.s. winter, en verdere oproepen, waarbij de vrouwen behulpzaam kunnen zijn, gevolg te geven. Vooreerst zal met een groote brei-actie voor het eerst-noodige, zooals bivak mutsen en wanten worden begonnen. Hedenavond zal de verdere verdeeling der werkzaamheden besproken worden. Aanmeldingen om hierbij te helpen, het zij metterdaad of financieel worden voor- loopig ingewacht bij mevrouw J. Manders- Vermeulen, Boerhaavelaan 12, telefoon 2S292. HAAGSCHE RECHTBANK Valsche oormerken gemaakt. M. D. van D. te Zoeterwoude had terecht moeten staan omdat hij valsche oormerken voor varkens had gemaakt, ge bruikt en verkocht aan inwoners van Zoe terwoude en Wassenaar. Omdat verdachte al reeds eerder, door het Haagsch Gerechtshof, voor een derge lijk feit was veroordeeld had de Officier acht maanden geëischt. De rechtbank, hedenmorgen vonnis wij zend, veroordeelde verdachte tot een ge vangenisstraf van acht maanden. Oude man doodgereden. De 26-jarige werkman J. v. d. K. uit Waddinxveen had een eisch tegen zich gehoord van een maand gevangenisstraf, omdat hij onder de gemeente Bodegra ven een ouden man met zijn vrachtauto had aangereden, welke man rechts van den weg had geloopen, waardoor deze zoo ern stig verwond was geworden, dat hij korten tijd daarna was overleden. De uitspraak werd hedenmorgen een gevangenisstraf voor den tijd van veer tien dagen. Zwaar lichamelijk letsel door schuld. Een autobestuurder J. N. uit Leiden had op het kruispunt LijsterstraatRijns- burgerweg te Leiden den 10-jarigen J. Vreeburg aangereden met zijn auto, toen dit jongmensch den weg overstak. Ernstig gewond was het knaapje naar het Zieken huis overgebracht. De Officier had tegen verdachte twee weken hechtenis geëischt. Vonnis wijzend veroordeelde de recht bank verdachte tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van veertien dagen met drie jaar proeftijd en een onvoorwaardelij ke geldboete van ƒ25 subs. 25 dagen. De greep in de toonbanklade. J. S. en J. H., beiden zonder vaste woon- of verblijfplaats, waren op 5 April van dit jaar te Zoetermeer geweest. Bij een bakkerswinkel in de Stationstraat was S. naar binnen gegaan, terwijl H. buiten op den uitkijk bleef staan. S. had binnen zijn de even gewacht of er soms iemand zou komen om te helpen maar toen er niemand kwam had S. de toonbanklade geopend en er een kwartje uitgenomen. Iemand uit Zoetermeer had de greep in de toonbank lade gezien, terwijl de getuige, mevrouw J. Kareis, als winkelierster kon verklaren, dat zij het geld had vermist. Alhoewel deze diefstal niet over een groot bedrag ging, meende de Officier dat hier niettemin een flinke straf op zijn plaats, omdat H. reeds tien veroordeelingen en S. minstens zeven vonnissen achter den rug heeft. De eisch werd dan ook tegen S. drie maanden en tegen H. twee maanden gevangenisstraf. Verdachten vonden zulks veel te veel voor één kwartje en beriepen zich op dron kenschap. De rechtbank bepaalde de uitspraak op over acht dagen. Diefstal te Woubrugge. J. P. A., thans gedetineerd, moest terecht staan, omdat hij te Woubrugge een colbertjasje uit het huis had gehaald van den landbouwer L. Donker. Verdachte zeide, dat hij het jasje gevon den had aan den waterkant, maar de ge tuige zeide, dat zulks niet mogelijk kon zijn, omdat hij geen jassen aan den water kant deponeert. Verdachte bleef er by dat hij het klee- dingstuk tusschen Alphen en Ter Aar ge vonden had en niet uit de kast bij getuige had gehaald. De Officier hield zich aan de getuigen verklaringen omdat verdachte reeds tien maal wegens diefstal is veroordeeld en werd de eisch thans één Jaar gevange nisstraf. De verdedigster zeide, dat niets er op wees, dat verdachte hpt jasje gestolen had, maar wel degelijk gevonden, zoodat de ten laste gelegde diefstal niet vast staat, maar dat men hem alleen maar wegens verduis tering zal kunnen veroordeelen, daar hij het gevondene niet heeft aangegeven. Uitspraak over 14 dagen. Meisje aangereden in Ter Aar MEISJE OVERLEDEN Toen vanmorgen te 8 uur het 6-jarig dochtertje van J. v. d. Hoorn te Ter Aar met haar zusjes naar school liep, werd zij op den Westkanaalweg aangere den door de vrachtauto van de firma Wille uit Hazenswoude. Het meisje bekwam een zware her senschudding en is in zorgwekkenden toestand binnengedragen bij den heer De R. Spoedig waren dokter Post en de eerw. Zuster aanwezig om hulp te ver- leenen. De politie heeft en onderzoek inge steld en er is gebleken, dat den chauf feur weinig of geen schuld treft. Voor het leven van het meisje wordt gevreesd. Het meisje is hedenmiddag aan de bekomen verwondingen overleden. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld: „Theoretische econo mie" de heer P. C. van Traa, geboren te Rotterdam en wonende te Leiden. Geslaagd: doctoraal-examen Indisch recht de hee- ren R. Nolen, Haarlem; P. R. d'Arnaud Gerkens, Den Haag, J. L. Kruithof, Schie dam; doctoraal-examen Rechten de heer J. Zwanenburg, Leiden. Binnenland REDE TWEEDE KAMEP.-VOORZITTER. Des voorzitter van de Tweede Kamer mr. J R. H. van Schaik heeft hedenmiddag zyn taak in de Tweede Kamer voor het nieuwe zittingjaar aangevangen met het uitspre ken van de volgende rede: Geachte medeleden, De Kamer gaat een nieuwe werkperiode in onder den diepen indruk van de zor gelijke omstandigheden waarin ons land sinds kort is komen te verkeeren. Onttrokken aan iiuis, arbeid en bedrijf staat de bloem der Nederlandsche jonge mannen, staan ook onze eigen zonen ge reed, de hoogste belangen van het vader land te dienen. Harde maatregelen heeft ons oecono- misch leven te wachten als gevolg van de zeker nog einstigei wordende storingen in het internationale handelsverkeer. Het geheele volk gevoelt zich beklemd door den oorlogstoestand, die over een deel der wereld is gekomen. Beseffend dat van de regeering de uiter ste staatsmanswijsheid vereischt wordt om Nederland voor rampen te behoeden en de volksgemeenschap zoo gaaf en ongeschokt mogelijk te bewaren, zal de Kamer, zich het vertrouwen des volks waardig toonen- de, haar daarin naar best vermogen trach- tin bij te staan. In normale tijden moge het parlement somwijlen een brandpunt van politieken strijd zijn, laten wij dien in dit kommer volle tijdsgewricht trachten te vermijden en elkander de hand reiken. Wanneer wij ons niet laten leiden door invloeden van elders, van welke zijde die ook komen, doch ons uitsluitend doordrin- Etn van den geest van eigen historie en van eigen nationale txadities, zal onze waar- lijke eenheid zich vanzelf openbaren en ten levende kracht vormen naar binnen en naar buiten. Regeering en volksvertegenwoordiging, op elkander bouwend en elkander schra gend. hebben, elk op haar grondwettelijke plaats, de dure roeping ons land door de beproevingen, die niet zullen uitblijven, been te leiden Zware offers zullen door allen moeten worden gebracht. Zij zullen niet te zwaar vallen, indien de geestelijke kracht van cr.ze bevolking ongebroken blijft. Onver zwakt moeilijke oogenblikken in zijn ge schiedenis en zijn bestaan te boven ko men kan een volk slechts door wilskracht en moreele sterkte. Aan de handhaving en bevordering daarvan mede te werken zij dan ook een onzer voornaamste stre vingen. PRINS BERNHARD OP DE SPOORWEGTENTOONSTELLING. Zonder dat daaraan bij het publiek be kendheid was gegeven heeft Prins Bern- hard hedenmorgen een bezoek gebracht aan de Jubileumtentoonstelling der Neder landsche spoorwegen „De Trein 1839 1939". Ter begroeting waren op het tentoon stellingsterrein aanwezig de burgemeester van Amsterdam dr. W. de Vlugt en de vol tallige directie der Nederlandsche Spoor wegen. Het Werd een bezoek, dat een weinig of ficieel, maar daardoor des te prettiger ka rakter kreeg, doordat de Prins zich leven dig voor het tentoongestelde in'sresseerde, en zich met zijn gezelschap bewoog tus schen het publiek, dat weinig aandacht aan den hoogen bezoeker wijdde, hoewel het voor het overgroote deel uit school jeugd bestond. Niet dat deze geen belang stelling voor Prins Bemhard had, maar het tentoongestelde materiaal, de overal rijden de treinen van speelgoedafmetingen, de aan- en uitflakkerende seinlichten, boei den op den duur de belangstelling nog meer. Bijna een uur bracht het gezelschap in de tentoonstellingshal door. Nadat de kof fie was gebruikt begaf men zich naar het tentoon9tellingsgedeclte op het terrein. Een der hoogtepunten, ook voor het publiek, was de rit in den trein von honderd jaar geleden. Zeker duizend toevallig op het terrein aanwezige schoolkinderen stonden by het stationnetje „Een Honderd Roe" opgesteld, toen het gezelschap naderde. Had men tot nog toe het bezoek vrijwel onopgemerkt laten voorbijgaan, nu steeg een luid gejuich uit duizend kindermonden op, en vroolijk wuivend nam de Prins cn zijn gezelschap plaats in het middelste rij tuig van het klassieke treintje, de geel ge schilderde char-a-banes. De beide overige rijtuigjes waren als altijd voor het publick bestemd, dat ditmaal geheel uit kinderen bestond, die zich uitverkoren voelden nu zij den rit mochten meemaken in een „ko ninklijken" trein, en er bovendien nog het voordeel van hadden, dat het treintje voor deze gelegenheid niet de gebruikelijke twee, maar drie ronden om het terrein af legde, en dat nog wel met een grootcre snelheid dan gewoonlijk Het was 12 uur toen de Prins afscheid van de gastneeren nam. Tegenover wethou der van Meurs, die hem uitgeleide deed, verklaarde hij, dat hij de tentoonstelling buitengewoon belangwekkend en aantrek kelijk had gevonden en dat zij hem gedu rende de volle twee uur van zijn bezoek had geboeid. De Prins sprak ook zijn be wondering uit voor het werk, dat de jon gere werkloozen hadden verricht. DOODELIJKE AANRIJDING TE DEN HAAG Hedenmorgen om 10 uur heeft in de Parkstraat te 's-Gravenhage een doodelijke aanrijding plaats gehad. De 45-jarige wiel rijder N. van V. uit de van Speijkstraat werd aangereden door een vrachtauto, be stuurd door den 28-jarigen militair A. J. D. Het ongeval is waarschijnlijk veroor zaakt, doordat de wielrijder te snel reed en onvoorzichtig uithaalde. De wielrijder overleed ter plaatse. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. INBRAAK IN MANUFACTURENZAAK. Dader gearresteerd. In de manufacturenzaak van den heer W. Schenkelaars te Hoogland Is dezer dagen een inbraak gepleegd, waarbij wol len stoffen en costuums voor een totaal bedrag van tweehonderd gulden werden ontvreemd. Thans heeft men den dader kunnen ar resteeren en is een deel der vermiste goe deren teruggevonden. Een boer te Hoogland heeft n.l. bij 't ploe gen een pak wollen goederen in een bouw- voor gevonden, welk pak door den heer S. als zijn eigendom werd herkend. Dank zij de activiteit van twee veldwach ters kon niet lang daarna de dief, een land- looper, worden aangehouden, toen hij zich naar de plaats begaf, waar de goederen wa ren verstopt. Voorts zijn te Amersfoort by eenige win keliers manufacturen in beslag genomen van deze inbraak afkomstig. Bij opkoopers te Baarn en Hilversum, aan wie eveneens een gedeelte der goederen zou zyn verkocht, wordt een onderzoek in gesteld. Buitenland DE TOESTAND IN HET POOLSOH GEBIED CERNAUTI, 21 September (A.N.P.) De speciale correspondent van Reuter seint: Volgens ontvangen berichten hebben Warschau en Lwow gisteren nog met suc ces stand gehouden. De Duitschers werden ten gevolge van een schitterende overwin ning, welke de Polen Zondag hebben be haald en waarbij twee Duitsche divisies door cavalerie uit elkander werden ge slagen, teruggeworpen over de San. Er werden twee Duitsche generaals, o.m. Prittwitz, gedood. Do Polen bezetten de linie langs de Bzura, teil Westen van War schau. Generaal Yortnowski voert hier het bevel. Ten Oosten van Warschau bezetten de Polen de linie langs den Weichsel in Zui delijke richting tot Deblin. In het Noorden eh bij Lwow bieden de Polen tegenstand aan de Russen. Gemeld wordt, dat ongeregelde troepen in de Oekraïne het den Russen lastig maken. RUSSISCHE OORLOGSBODEMS OP ZOEK NAAR DE „ORZEL". KOPENHAGEN, 21 Sept. (A. N. P.) brie Russische slagschepen, zes kruisers, 5(i duikbooten en een groot aantal vlieg tuigen fijn uit de vlootbasis Kronstadt ver trokken, naar Reuter zegt, blykbaar met het doel de Poolscho duikboot „Orzel" te zoeken, welke, naar gemeld wordt, onlangs uit Tallinn is ontsnapt. De „Orzel" heeft volgens den correspon dent van de „Berlinske Tidende" te Stock holm, die deze inl chting geeft, voor drie maanden proviand aan boord. LEIOEN. Geboren: David Hartog, z. van H. Schnitzlcr en L. v. Amcrongen Boude- wijn Ferdinand, z. van N. A. Commandeur cn P. F. J. Sauerbier Couvée Antje Gecrtruida, d. van H. v. Dyk en S. Lam- mertsma Ferdinand Jacobus, z. van D. J. v. Diggelen en A. Bonto Jacobus, z. van J. J. v. Tongeren en A. G. Leugering Justlnn Martina, d. van J. Pieete cn M. G. Kok Hendrika Maria Johanna, d. van J. Th. Pijpers en J. Markmnn Maria Hendrika, d. van Th. J. v. Tol en A. G. Dofferhoff Daniël, z. van D. Offermana en J. Mulder. Gehuwd: H. v. d. Bosch jm. en M. v. Varick jd. J. v. Egmcnd jm. cn P. Vcr- straaten jd. H. L. Fetz Jm. en P. M. Fa- sel jd. B. J. v. d. Mark jm. cn E. J. Meijers jd C. Nap jm. en L. W. Smit jd. M. C. Ouwerkerk jm. cn E. Ho(j- mans jd. P. Star jm. en J. Gertenaar jd. P. v. Strater jm. en J. Zaalberg jd. II. Verhoeven jm. en L. N. de Tombe Jd. J. Verstranten jm. on T. v. Meurs jü. II. v. Wceren jm. en M. C. Stouten jd. C. M. Drnbbe Jm. en M. J. Gaijkcma jd. W. Dubbeldam jm. en M. A. Oudshoorn jd. J. C v. d. Horst jm. cn M. Vlaardinger- broek jd. F. J. v. d. Moolen Jm. en G. de Wit jd. Overleden: I. Turenhout m. 62 j. A. J. Wenslnck m. 57 j. LEIDEN, 21 Sept. Groentenveillng. Per 100 kg.: wittekool 2.002.20, roodekool 1.60—4.80, savoyekool 1.80—2.40, groe- nekool 2.00—5.40, prei 1.50—3.60, kro ten 1.203.20, kroten, gekookt 35, uien 1.204.40, peen 1.504.70, aardl appelen f 2.002.40, druiven f 1018, sn(j- koonen 618, stokboonen 924, pronk- boonen 35, stamboonen 717, poste lein 4—14 spinazie 416, tomaten A 4.004.40, idem B- 4.004.80, idem C en CC 4.per 100 stuks: andijvie f 0.40 1.10, komkommers 1.005.10, bloem kool 5.5014.90, meloenen f 2—.12, sala de 0.301.40, perziken f 2.207.80 per 1L0 stuks, per 100 boa: kroten 0.601.80, pieterselie 3080 cent, radijs 0.601.40, selderie 30—90 cent, bleekselderie f 6—12, peen 1.004.80, rabarber 0.601.40. GOUDA, 21 Sept. Vee. Aanvoer ln totaal 1123 stuks, waarvan 30 slachtvarkens: vette 2930 cent per pond, levend met 2 pet. h.Tting; 376 magere varkens 3045, 642 biggen 1418; Geldersche biggen f 18 24, 4 runderen 120160, 41 nuchtere kalveren 511, 3 bokken of geiten. Han del redelijk. Kaas. Aanvoer 341 partijen. Prijzen le kwal. met rijkamerk 3135, 2c kwal. 2830, zware tot 35, crisisaftrek 8.2 cent. Handel vlug. Boter. Aanvoer 295 ponden boter. Goe- boter 7075 cent en Weiboter 6570 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 65000 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.85—5.25 en eendeneieren 3.153.40 per 100 stuks. Handel matig. BODEGRAVEN, 20 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 6122 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 5.10—5.40 cn brul. 8.40—5.60, kui keneieren 3.604.00 en eendeneieren 3.804.00 pel 100 stuks. BOSKOOP, 21 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 17 34 cent, Wendland 1525 cont, Hadley 4062 cent, Duisburg 2230 cent, Briar- clif 27—35 cent, Butterfly 2035 cent, Ro- salandia 1631 cent, Florec 2541 cent, Bettortime 1525 cent, Vierlanden 3051 ccut, Edith Helen 2033 cent, Aug. Noack 1528 cent, Else Poulscn 1017 cent, Glo ria Mundi 1525 cent, Ellen Poulsen 10— 17 cent, Rosa Mundi 1016 cent, Mevr. v. Straaten van Nes 610 cent, Queen Mary 25 cent, Chrysanten, grootblocmig 4080 cent, idem tros 511 cent, Asclepia 5 cent, Zinnea 5 cent, Acerblad 20 cent, Physali.s Franchetti 59 cent, Clematis Durondi 15 25 cent, Clematis Prins Hendrik 5080 cent, Clematis Le Coultre 100 cent. DELFT, 21 Sept. Vee. Aanvoer: 2 paar den, 50 runderen, 4 graakalveren, 82 nuch tere kalveren, 522 magere varkens, 730 ulggen, 25 schapen of lammeren, 13 gei- t«ri of bokken. Prijzen: kalfkoeien f 150 250 varekoeien 70—150, nuchtere kalvé- ren 412, magere varkens f 1665, big gen 1220, weideschapen 20, geiten ct bokken f 312 per stuk, rundvlcesch 76, 62 en 52 cent per kg. slachtgewicht. Boter. Aanvoer 12 achtste en 2 zes tiende vaten boter, wegende totaal 240 kg. Prijs 1.45—1.55 per kg. Handel kalm.. LEIDSCHENDAM, 20 Sept. Groentenvci- ling. Eng. komkommers lo soort 2.00— 2.50, 2e soort 1.502.00, 3e soort 1. gele komkommers le soort 2.00—3.20, 2c soort 1.80—2.10, 3e soort f 1.00—1.30. kropsla le soort f 0.50—1.00, 2o soort 50 cent, peen 2.003.50, tomaten midd. 2 —2.20, gr. ronden f 2.00—2.80, 2e soort 2, 3c soort 2.bonken 2.—, andijvie per 10(3 0.501.20, andijvie per kg. 2 cent, spinazie per 4 kg. 12—48 cent, postelein 5.007.80, snijbonnen 719 cent. sper- Ciohoonen 6—21 cent, prei 2.003.20, sel derie 0.30--1.20, meloenen 212 cent, druiven f 6.00—8.50. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM! Londen 7.351/* Berlijn 75.25 parya 4.17i/0 Brussel 31.70 Zwitserland 42.50 Kopenhagen 36.25 Stockholm 44.80 Oslo 42.60 New York 1.87i/g

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3