STADS NIEUWS SPORT LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN AGENDA DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1939 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Lelden 18 cent per week; 2.50 per kwertaaL Bij onze agenten 10 cent per woek; 2.60 per kwartaal Franco per poart 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geÏÏL Zondagsblad 9 cent Advertentlën: 30 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING De BUI seint: Verwachting: Gedeeltelijk bewolkt. Plaatselijk ochtend mist. Geen regen van beteekenis. Weinig verandering in temperatuur. Meest zwakke wind uit Oostelijke richtingen. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaarbewolkt, zwakke Oos telijke wind, 17 gr. C. Vlissingen: zwaarbewolkt, zwakke O. N. O. wind, 14 gr. C. De Bilt: zwaarbewolkt, zwakke O. Z. O. wind, 12 gr. C. Groningen: zwaarbewolkt, zwakke Z. O. wind, 12 gr. C. Maastricht: zwaarbewolkt, zwakke N. N. O. wind, 11 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. De kern van het gebied van hoogen luchtdruk, dat nog steeds barometerstan den van ongeveer 1030 milibar vertoont, ligt thans ten Zuid-Westen van de Faroer- eilanden. .Op IJsland is de luchtdruk aan zienlijk gestegen en er vormde zich een breede rug van hoogen luchtdruk, welke een verbinding vormt met een hoogedruk- gebied over Groenland. De depressiekern, welke gisteren ten Zuiden van Janmayen lag, trok in Oostelijke richting en ligt thans bij de Witte Zee. Over de Poolzee ligt een gebied, waarin het luchtdrukverval vrij groot is. Noord-Westen winden brengen hier koude lucht van arctischen oorsprong over Scandinavië. Op de Noorsche kust waaien krachtige winden en hier en daar vallen overvloedige regens (Abisko had bijv. 63 m.m.). Over Zuid-Scandinavië en de Baltische staten is de luchtdruk ge daald, terwijl zij over Zuid-Oost-Europa sieeg. Van de Oostzee tot de Middelland- sche en Zwarte Zee strekt zich thans een vrijwel gradientloos gebied uit. Tenge volge van de aanvoer van koelere lucht- massa's in de hoogere luchtlagen uit Oos telijke richtingen kwamen in ons land plaatselijke regenbuien voor. Amsterdam tapte in de afgeloopen nacht 17 m.m. af. Ten Westen van het Iberische Schiereiliand ligt een depressie, welke op de Portugee- sche kust veel regen veroorzaakt. (Lissa bon 21 m.m.). LUCHTTEMPERATUUR 17.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea.: Van Donderdagnamiddag 7.34 uur tot Vrijdagmorgen 6.13 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 22 Sept. voorm. 10.30 en nam. 10.55 uur. Maan op 16.05 uur Vrijdagmiddag. Maan onder 1.26 uur Zaterdagnacht. BOKSEN JOE LOUIS BLIJFT WERELDKAMPIOEN In een gevecht, dat op 20 ronden was vastgesteld en waarbij de titel van wereld kampioen zwaargewicht op het spel stond, wist Joe Louis zijn uitdager Bob Pastor te Detroit in de lie ronde K. O. te slaan. In de twee eerste ronden ging Pastor 5 maal down doch telkens herstelde hij zich meesterlijk. Pastor was in twee ronden sterker n.l. in de 5e en in de 8e. Er werd fel gevochten en beide boksers bloedden uit wonden in het gezicht. Het rechteroog van Louis werd heelemaal dicht geslagen! In de 1 le ronde kwam het einde ten gunste van den titelhouder. Vijftig duizend toeschouwers woonden den wedstrijd bij! De R.K. Middenstands bond over den huidigen toestand In de door de mobilisatie geschapen om standigheden heeft het bestuur van den Ned. R. K. Middenstandsbond gemeend goed te doen zoo spoedig mogelijk een ver gadering van het Centraal Bestuur der or ganisatie bijeen te roepen, speciaal gewijd aan de vraagstukken, waarvoor de midden stand en zy'n organisatie thans zijn komen te staan. De vergadering werd Maandag j.l. te Utrecht gehouden onder leiding van den plaatsvervangend voorzitter, den heer H. G. J. van de Sand te Arnhem. De besprekingen werden ingeleid door den directeur van het Bondsbureau, Mr. F J. H. Bach, die er op wees hoe ons land in bepaalde opzichten er thans gunstiger voorstaat dan in 1914. Organisatie en outillage van overheid en bedrijfsleven zijn thans zooveel ontwikkeld, dat men de vraagstukken beter aan kan. De prijzenpolitiek. Het is goed geweest, dat niet alleen tegen prijsopdrijving, maar ook tegen het ham steren maatregelen gereed waren, waardoor onjuist optreden van de zijde van het pu bliek kon worden tegengegaan. In verband met de prijsopdrijvingswet dient nauwgezet onder oogen te worden gezien de reeks vraagstukken, die met de prijzenpolitiek van den detailhandelaar sa menhangen. Het gaat voornamelijk om deze vraag, of iedere prijsverhooging als prijs opdrijving in den zin der wet moet worden beschouwd. Dit is uiteraard niet het geval, hoewel het Departement zich nog niet uit drukkelijk in die richting heeft uitgespro ken. Immers, het is een eisch van bedrijfs economie, dat de detaillist zijn prijs ver hoogt, wanneer hij met een redelijke zeker heid kan vermoeden, dat hij zeer binnen kort duurder zal moeten inkoopen. Het is dan ook duidelijk, dat de huidige verkoops prijs zal dienen te worden berekend op basis van de vervangingswaarde der goe deren. In de devaluatie-periode stond ook de Overheid op bovenaangehaald standpunt. Men dient echter niet te vergeten, dat toen de concrete vervangingswaarde gemakke lijker was te bepalen dan thans. Contact in deze vraagstukken met de overheid is gaande en zoo noodig zullen nadere stap pen worden gedaan. Kostwinnersvergoeding. In het bijzonder zal de organisatie zich thans moeten gaan belasten met de zorg voor de gemobiliseerden. Het is bekend, dat reeds een noodontwerp tot wijziging van de Vestigingswet is ingediend ter voor ziening in de moeilijkheden, die oproeping en vervanging van gemobiliseerden met zich brengen. Een ander punt, waarop de aandacht moet blijven gevestigd, is de kost winnersvergoeding. Het maximum van deze vergoeding is eenigszins verhoogd, is n.l. gebracht van 2.50 tot 3.—. Kan dat als voldoende worden beschouwd met name voor de categorie der zelfstandigen? Bij het bepalen van het bedrag der kostwinners vergoeding moet, blijkens de jongste mi- nisterieele circulaire, rekening worden ge houden met de extra-uitgaven, die de aan stelling van een vervanger in de plaats van den gemobiliseerde met zich mede brengt. In hoeverre deze laatste bepaling ook geldt voor hen, die niet een recht op kostwin nersvergoeding kunnen doen gelden, zal nog nader worden bezien. Credietvraagstuk. Uiteraard is ook het credietvraagstuk thans zeer brandend. In de wereldoorlog was een speciaal mobilisatie-crediet inge steld. De banken, die daaraan hur mede werking willen verleenen,, konden bij de Nederlandsche Bank gelden op promessen opnemen. Thans bestaat, zooals bekend, voor den middenstand een veel uitgeforei der crediet-apparaat. In de eerste plaats zijn daar de borg stellingsfondsen. Deze zullen bovendien ih de huidige omstandigheden meer soepel kunnen optreden. In de tweede plaats be schikt de middenstand over het bijzonder crediet via de Ned. Middenstandsbank, ter wijl tenslotte ook het werktuigencrediet toepassing zal kunnen vinden. Verder noo- dige maatregelen zullen op het aanwezige appaarat gemakkelijk kunnen worden uit gebouwd. Van de zijde der vergadering had uit den aard der zaak de bijzondere belang stelling het beleid ten aanzien van de prij zenpolitiek, dat momenteel van de zijde der regeering wordt gevolgd. Met klem werd aangedrongen, dat voor zoo ver redelijkerwijs moet worden verwacht, dat nieuwe voorraad duurder zal moeten worden ingekocht den han del zal worden toegestaan de verkoopprij zen ook van den ouden voorraad op die hoogere vervangingswaarde te baseeren. Gewezen werd op de moeilijke positie, waarin de schoenhandel is gebracht, me de door de inkoopen voor de defensiedoel einden. In het bijzonder ook is een reeks van kleinere expeditiebedrijven, bij wie alle voorradige wagens in beslag zijn geno men in een onhoudbaren toestand ge bracht, die hun aanspraak schijnt te geven op bijzondere tegemoetkoming en bijstand, nu het voor deze bedrijven practisch niet mogelijk is hun wagenpark aan te vullen. Werd eenerzijds betoogd, dat de Borg stellingsfondsen, willen zij hun eigen ka rakter niet verliezen, geenszins kunnen voorzien in afdoende leniging van de noo- den van mobilisatie-slachtoffers, anderzijds werd, onder toejuiching van het initiatief dat terzake reeds door den Minister is ge nomen, er op gewezen, dat de Borgstel lingsfondsen ook en vooral in hun advisee- renden, saneerenden en bemiddelenden ar beid op dit oogenblik allernuttigst werk kunnen doen, voor tal van bedrijven waar de mobilisatie heeft ingegrepen. Daarnaast zullen tal van zelfstandigen kunnen worden gebaat door betere rege ling van de kostwinnersvergoeding; ver plaatsing naar garnizoenen, van waaruit nog eenig contact met de zaak kan worden onderhouden; en invoering zoo spoedig als dit mogelijk blijkt van een zakenverlof, waarbij in de eerste plaats de alleen wer kende zelfstandigen en andere onmisbare bedrijfshoofden voor verlof in aanmerking worden gebracht. Het vertrouwen werd uitgesproken, dat de regeering bereid zal worden gevonden de uitvoering van de eventueele distribu tie van levensmiddelen enz. zoowel lande lijk als plaatselijk te doen geschieden in voortdurend overleg met het georganiseer de bedrijfsleven, evenals dit bij de distri butie-regeling voor de diverse grondstoffen het geval is. Stappen zullen worden gedaan om zoo wel plaatselijk als landelijk tot organisa tie van het noodige overleg te komen. DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIE. De positie der K. L. M. postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis arriveerden de „Gier" te Bangkok en de „Buizerd" te Basrah. Op de thuisreis landden de „Toren valk" te Athene en de „Wielewaal" te Bangkok. DE GEMEENTEBEGROOTING VOOR 1940. Nog een tekort van ƒ70.000 ongedekt. Met betrekking tot de binnenkort ver schijnende ontwerp-begrooting voor het jaar 1940 merken B. en W. allereerst op, dat ditmaal de posten voor ondersteuning van armlastigen en werkloozen ten op zichte Van de vorige begrooting geen ver hooging behoefden te ondergaan. Integendeel kon de subsidie aan de Ge meentelijke Commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon voor 1939 op ƒ900.000 ge raamd, thans op 870.000 worden uitgetrok ken of 30.000 minder. Weliswaar vindt dit voor een deel zijn oorzaak in den over gang van een aantal armlastigen naar de categorie van ondersteunde werkloozen, doch desniettemin kon voor den post werk- loozensteun met een bedrag van 1.500.000, gelijk aan de raming voor 1939, worden volstaan. Ook in andere gevallen vielen voordee- lige verschillen ten opzichte van de be grooting van 1939 te constateeren of kon althans het peil van de ontvangsten en uit gaven worden gehandhaafd- De opbrengst van de verschillende be lastingen (opcenten en gedeelte hoofdsom grond- en personeele belasting, opcenten gemeentefonds belasting en vermogensbe lasting, dividend- en tantièmebelasting enz.) kon, mede door het voorgeschreven boekingssysteem, ongeveer 10.000 hooger dan voor het loopende jaar op de begroo ting worden gebracht. Zoo was het ook nu mogelijk de uitkee- ringen van de N.V. Leidsche Duinwater- Maatschappij aan de gemeente voor een bedrag van ƒ310.000 in de begrooting op te nemen. Het Openbaar Slachthuis raamde ditmaal in verband met een verwachte vermeerde ring van het aantal slachtingen, een, zij het ook kleine, winst, terwijl ook de gang van zaken bij de Lichtfabrieken veroor loofde om de winstraming op een hooger bedrag dan voor 1939 te stellen. Aan den uitgavenkant kan o.m. nog als een post, die gunstig bij 1939 afsteekt, worden ge noemd de subsidie aan de Vereenigïng voor Schoolkindervoeding en -klecding; over eenkomstig de subsidie-aanvragen kon met 49.370 in plaats van 54.960, derhalve met een ƒ5.600 lager bedrag, worden vol staan. Verder mag worden verwacht, dat aan de vereeniging voor ziekenhuisverple- ging, dank zij de resultaten over 1937 en 1938, over 1940 geen uitkeering behoeft te geschieden, zoodat het desbetreffende volg nummer thans voor memorie is uitgetrok ken. De tegenvallers zijn grooter. In verschillende andere opzichten wijkt echter de raming ongunstig van die voor 1939 af. Als gevolg van de jaarlijksche verminde ring van de z.g. garantie-uitkeering, moest de bijdrage uit het gemeentefonds ƒ45.950 lager worden uitgetrokken. De posten ren te en aflossing van geldleeningen moes ten zwaarder worden belast, in verband met de in dit jaar aangegane geldleening ad 2.000.000. Voor de luchtbescherming werd voorshands op den gewonen dienst een bedrag van 25.000 geraamd tegenover een memorie-post op de oorspronkelijke begrooting voor 1939. De fabricagebegroo- ting vraagt voor 1940 in totaal ongeveer 15.000 meer, welke verhooging echter voor een belangrijk bedrag een gevolg is van reeds genomen besluiten, (bijv. aan stelling personeel in vasten dienst, aflos sing van de uitgaaf aanleg en verbetering brandkranen enz.). Voor onderwijsdoel einden is ongeveer 15.000 meer vereischt, hetgeen aan de hoogere subsidies ten be- VOOR DE MISSIE. Bereikte bedrag 106.25 Daarbij komt de volgende serie giften: Mej. Chr. K. (en fam.) 10.— Fam. L. (Op Moeder's verjaar dag) 10.— Fam. L. G. 5.— N. N. 5.— N. N. 2.50 P. v. d. K. 2.50 N. N. 1.— N. N. 1-— N. N. 0.50 N. N. 2.50 Totaal 146.25 Ingesloten bij al die „binnenrollende" giften vind ik ook vaak een of meerdere briefjes, die je zoo raak kunnen treffen. Gaarne zou ik er wel eens een willen laten lezen. Edoch, dan kan het zijn, dat andere, van hetzelfde fijne missiegehalte, tenach- ter worden gesteld. Mijn hartelijke dank. De Kameroenne gers zullen beslist nog eens voor de wel doeners uit de Sleutelstad en haar Om streken bidden. Gaarne worden giften van nog meerde re missie-vrienden in ontvangst genomen. G. GUSSENHOVEN, Missionaris van de Kameroen, Groenhovenstraat 3, Leiden. Mutaties: In het faillissement van W. van Dongen te Hillegom, isin de plaats van mr. M. van Toulon van der Koog, tot curator be noemd mr. J. H. Ekering te Haarlem. hoeve van het nijverheidsonderwijs (o.a. wegens uitbreiding van de Ambachtsschool) is te wijten. Zoo zijn er nog verschillende andere volgnummers, Welke in meerdere of mindere mate een nadeelig resultaat op leverden. Daarenboven kwam als een nieuWe last op de begrooting te drukken de eerste ter mijn van afschrijving van het nadeelig exploitatie-saldo van den dienst 1938. Zoo als in het gebruikelijke, binnenkort ver schijnende rapport zal worden uiteengezet, is deze dienst geëindigd met een tekort van 133.260.10, nadat o.m. ten bate van de rekening was gebracht het restant van de algemeene reserve, zoodat deze thans ge heel is verbruikt. Eigenlijk behoorde het rekeningstekort geheel ten laste van den gewonen dienst 1940 te komen, doch in de huidige omstandigheden is dit practisch onmogelijk. Een zoo spoedig mogelijke del ging van het nadeelig saldo is intusschen noodzakelijk; daarom stellen B. en W. voor een afschrijving in vijf jaren, in welk ge val het jaar 1940 deswege 26.652 krijgt te dragen. Bijzondere middelen noodig. Wanneer men nu verder in aanmerking neemt, dat het normale budget van de ge meente, zoo min hier als elders, bestand is tegen de zeer hooge uitgaven voor armen- en werkloozenzorg, ondanks de instelling door het Rijk van het Werkloosheidssubsi- diefonds, dan is het zonder meer duidelijk, dat ook thans weer de toevlucht tot bijzon dere middelen moest worden gezocht. De Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit zijn er wederom in geslaagd hiertoe een belangrijke bijdrage te leveren. Wat de gewone begrooting betreft, volgen hieronder achter elkander de winstuitkee- ringen volgens de rekening 1938 en de be- grootingen 1939 en 1940. Gasfabriek 1938 133.467,27, 1939 100.605, 1940 71.334.Electriciteitsbedrijf 1938 ƒ1.146.316.10; 1939 ƒ1.189.814.—; 1940 1.251.468.— Samen 1938 1.279.783.42; 1939 1.290.419.—; 1940 11.322.803.— De uitkomsten van het jaar 1939 zullen naar het zich thans laat aanzien toelaten, dat dit jaar aan 1940 een uitkeering doet van ƒ45.000.Voorts is het mogelijk van de nog aanwezige reserve der Electr.fa- briek een bedrag van 30.000,aan de be grooting ten goede te doen komen zon der daarmede deze reserve (o.a. bestemd voor de plaats gehad hebbende herziening van het winkeltarief) in gevaar te bren gen. Op deze wijze komt dus aan het jaar 1940 een bedrag van 75.000.extra ten goede, waardoor de geraamde totale winst- uitkeering stijgt tot 1.397.803.Volledig heidshalve zij 1--'erbij nog aangeteekend, dat wederom is uitgegaan van een storting in het Vernieuwingsfonds van slechts 1/2 pet. van het onafgeloste kapitaal. Verder werden in de begrooting de vol gende bijzondere maatregelen verwerkt, welke ook reeds in oen of meer vorige be grootingen werden toegepast: a. De afschrijving op het aandeelenbezit in de N.V. Leidsche Duinwater Maatschap pij werd ook thans achterwege gelaten, wat een minder last van pl.m. 32.000 be te eken t b. Uit het Pensioenfonds voor wedu wen en kinderen van ambtenaren, die in gevolge de gemeentelijke verordening wer den of worden gepensionneerd, werd een bedrag van ƒ21.000 genomen. c. Ter gedeeltelijke dekking van het na deelig saldo van den gewonen dienst, van het Grondbedrijf werd, evenals voor het loopende jaar, een bedTag van ƒ30.000 uit de reserve van dat bedrijf geput. d. Evenals ten behoeve van de begroo ting 1939 geschiedde, wenschen B. en W. ook thans een bedrag van 100.000 te zien LEIDEN. Donderdag. Zitting R. K. Reclasseerings- ver. Hoogl. kerkgraoht 32. 89 uur nam. Vrijdag, St. Raphaël Ledenvergadering in het Bondsgebouw, 8 uur. Dinsdag, Woensdag, Donderdag: Triduum R.K. Vrouwenbond. Kapel St. Elisabethziekenhuis. Dinsdag en Woensdag 's avonds 8.30 uur, Don derdag 8.30 's morgens H. Mis tot sluiting van het triduum. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Z a t e r- d a g 16 tot en met V r Ij d a g 22 S e p t. a.s. waarfgenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en apoth. Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. teruggenomen van die uit vroegere batige saldi van den gewonen dienst, via het voor malige Fonds voor Stadsverbetering en So ciale doeleinden, aangewende bedragen voor openbare werken van den kapitaal- dienst. e. Ten slotte achten B. en W. aanlei ding aanwezig orn, evenals laatstelijk voor 1939 plaats vond, ook voor 1940 slechts de helft van de normale premie in het Ge meentelijk Ongevallenfonds te storten. Nog ƒ70.000 tekort Het is niet mogen gelukken met boven staande maatregelen een sluitende begroo ting te verkrijgen; er moet n.l. nog wor den voorzien in een bedrag van 70.000. Omtrent de dekking van dit nog aanwezige begrootingstekort zullen B. en W. zich na der beraden, door na te gaan of en in hoe verre, wellicht ook door den verderen loop der omstandigheden, de begrooting nog door een revisie van ontvangst- en uitgaaf posten kan worden verbeterd, terwijl het van het resultaat daarvan zal afhangen of en in hoeverre een verdere verhooging van de belasting onvermijdelijk mocht zijn. Met het oog op de onzekerheid, die in ve lerlei opzicht bestaat, is het uiterst be zwaarlijk omtrent een en ander thans reeds definitieve voorstellen te doen. Evenwel zullen B. en W. zoodra moge lijk en in elk geval uiterlijk bij de Memo rie van Antwoord hun voorstellen tot over- bruggihg van het nog bestaande tekort in dienen. In afwachting daarvan hebben zij voorshands een post ten bedrage van 70.000 uitgetrokken ter zake van nog na der te nemen maatregelen. Het is onder do huidige omstandigheden nog minder dan anders mogelijk toekomst beschouwingen te houden; B. en W. be sluiten dit overzicht daarom met de alge meene opmerking, dat, gelet ook op de maatregelen, welke de concept-begrooting noodgedwongen reeds bevat, het beheer van de gemeentefinanciën veel zorg zal blijven vragen en dat, met inachtneming van de belangen van de burgerij, in deze moeilijke tijdsomstandigheden, een zuinig en sober beheer ook in de toekomst eisch zal zijn. WIJKBESCHERMING TEGEN LUCHTGEVAAR. Gisterenavond vergaderden in huize Wijnstok de bewoners van het huizenblok begrensd door de Johan de Wittstraat, van Oldenbarneveldtstraat, Fagelstraat en van Ledenberchstraat ter bespreking van mo gelijkheden tot bescherming tegen lucht- gevaar; de vergadering was bijeengeroe pen door den heer H. Kleibrink. Op uit- noodiging hield de heer D. C. Kok, Secre taris van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming, een inleiding over het luchtgevaar en de bescherming daar tegen. Uit de vergadering, welke in het alge meen met groote instemming kennis nam van voorloopige plannen tot het gezamen lijk bouwen van schuilhutten in de door het blok omsloten tuinen, werd terstond een bestuur gekozen ter nadere uitwerking van de plannen; dit bestuur komt reeds hedenavond samen om deze dringende zaak zooveel mogelijk te bespoedigen. NED. R. K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. Afd. Leiden. De leden-winkelbedienden worden er op merkzaam op gemaakt, dat zij zich tot 25 Sept. a.s. kunnen opgeven voor den vak cursus, uitgaande van de Katholieke Stich ting tot opleiding in den Textielhandel. Deze cursu behandelt uitsluitend: Textielwaren- kennis, Verkoopkunde en Etaleeren en lak- schift. Schriftelijke aanmelding kan ge schieden bij het voorl. secretariaat: Stiel tjesstraat 20. NEUTRAAL MILITAIR TEHUIS. In het clubgebouw van de Leidsche Burgerwacht. De Leidsche Burgerwacht heeft haar clubgebouw, Utrechtsche Veer 3, de tijde lijke bestemming gegeven van Neutraal Militair Tehuis. Vanavond te 7 uur wordt het als zoodanig opengesteld. De burgerwachters, en van hen moet na tuurlijk weer in 't bijzonder genoemd wor den de heer J. Brouwer, organisator bij uit nemendheid, hebben geen moeite gespaard, om het huis zoo goed mogelijk aan het doel te doen beantwoorden. Zij verdienen op rechte waardeeriiig en daadwerkelijken steun voor hun zeer sympathiek streven.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2