STADS NIEUWS Laatste berichten MARKTBERICHTEN DINSDAG 19 SEPTEMBER 1939 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Prof.Dr. A.J.Wensinckt Hoogleeraar in de Oostersche Talen aan de Universiteit. In den afgeloopen nacht is ten zijnen huize in den ouderdom van 57 jaar over leden prof. dr. A. J. Wensinck, hoogleeraar in de Oostersche talen aan de Universiteit hier ter stede. Arent Jan Wensinck is geboren den 7en Augustus 1882 te Aarlanderveen. Hij ving zijn studies aan aan de universi teit te Utrecht, waar hij onder prof. Houts- ma zijn propadeutisch examen in de theologie deed. Van Utrecht ging prof. Wensinck naar Leiden, waar hij zijn studies voortzette onder de professoren de Goeye, Oort, Wildeboer en Snoeck Hurgronje. Hij promoveerde den 18den Maart 1908 tot doctor in de Semitische taal en letterkunde op het proefschrift getiteld: Mohammed en de Joden te Medina. Na zijn promotie werd hij belast met het secretariaat van de redactie der' Encyclo pedie van den Islam -in 1909 volgde zijn benoeming tot privaat docent aan de Utrechtsche Universiteit in de West- Arameesche dialecten en het Syrisch. In 1912 werd dr. Wensinck hoogleeraar in de Hebreeuwsche taal en letterkunde aan de Leidsche Universiteit, als opvolger van prof. dr. G. Wildeboer. Hij aanvaardde zijn ambt den 27sten Maart met een rede over' de beteekenis van het Jodendom voor de andere Semietische volken van Oost- Azië. Deze benoeming werd in 1927 gevolgd door de benoeming tot hoogleeraar in het Arabisch, Syrisch en den Islam, waarbij prof. Wensinck opvolger werd van prof. dr. C. Snoeck Hurgronje. In dat zelfde jaar werd prof. Wensinck rector magnificus, dat is vandaag juist 12 jaar geleden. Tijdens zijn rectoraat was het ook, dat H.K.H. Prinses Juliana zich als studente aan de Leidsche Universiteit liet inschrijven. Prof. Wensinck werd vorig jaar be noemd tot doctor honoris cSusa in de let teren door de universiteit van Algiers. De Asiatic Society Afghan Bengal begiftigde hem met de Sir William Jones medaille for Asiatic Research voor het jaar 1938. De Nederlandsche regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Van zijn publicaties noemen wij Legends of Eastern Saints (19111913), The Navel of Earth (1916), The Ocean (1918), Semitic rites of Mourning and Religion (1917), Bar Hebraeus's book of the Dove (1919), Bird and Tree (1921), Mystic Treatises by Isaac of Niniveh (1923), a Handbook of early Muhammedan tradition (1926), Oostersche mystiek (1930), The Muslim creed (1932) en Concordance et Indices de la tradition Musulmane.(1933). De teraardebestelling is vastgesteld op Vrijdagmiddag a.s. te 1 uur op de be graafplaats nabij het groene kerkje te Oegstgeest. DE LUCHTALARM-PROEF VAN DONDERDAG J.L. Blijkens de binnengekomen berichten van belangstellenden, waarvoor de Com missaris van Politie, Hoofd van den Lucht beschermingsdienst, hierbij hartelijk dank betuigt, is in sommige stadsgedeelten het geluid der sirenes slechts zwak waar neembaar geweest. Men wijst er ons op, dat hiermede het alarmapparaat niet als onvoldoende mag worden veroordeeld, om dat een proef in één gemeente geen zuiver beeld geeft van de werkelijkheid. Immers hebben ook de vier omliggende gemeenten haar alarmapparaten, die in noodgeval ge lijktijdig met dat van de centrum-gemeen te in werking zullen worden gesteld, waar bij te verwachten is, dat thans geconsta teerde geluidsgaten geheel of gedeeltelijk worden opgevuld. Even goed als de sirenes in de buurt van de Johan de Wittstraat zwak, doch in het verder gelegen Oegstgeest duidelijk te hoo- ren waren, zal de sirene van Oegstgeest in verschillende deelen van deze gemeente zooals ook reeds gebleken is minder goed waarneembaar zijn dan in verschil lende deelen van Leiden. Voorts brengen de steeds wisselende richting en sterkte van den wind ook telkens andere uitkom- step. Dat geheele wijken ongealarmeerd wa ren, is niet gebleken. Opgemerkt dient nog. dat 's morgens de sirene in de Oosterstraat door een defect was uitgevallen dat 's mid dags weer was hersteld. Het Hoofd van den Luchtbeschermings dienst vestigt er de aandacht op, dat met onderlinge samenwerking aan vele der ge opperde bezwaren kan worden tegemoet ge komen, n.l. door het waarschuwen der bu ren, wanneer één van hen het alarm wèl hoort en de andere wellicht niet. Reeds thans ware voor deze waarschuwingen on derlinge afspraken te maken, hetgeen vooral geldt voor gebouwen, waar overdag niet geluidloos kan worden gewerkt, zoo als in drukkerijen, borduur-inrichtingen, fabrieken e.d. Bovendien wordt het vol doende geacht, als het alarm in een deel van het gebouw doordringt en zal het voor het minder gehoorige deel door de bewo ners kunnen en moeten worden doorgege ven. Onderlinge hulpverleening blijft dus ook hier geboden, omdat een apparaat, dat on der alle omstandigheden voor alles alarmeerend zou werken, voor de meeste hoorders onverdraaglijk zou zijn. LEIDSCH STUDENTENCORPS. By de gisteren gehouden inschrijving van adspirant-leden van het L.S.C. hebben zich de volgende aantallen aangemeld: theolo gen 2 (v.j. 0), juridische faculteit 49 (38), medicijnen 21 (30), wis- en natuurkunde 11 (7), litteraire faculteit 2 (3), vereenigde fa culteiten 12 (10). Totaal 97 (88). STED. MUSEUM „DE LAKENHAL." Het stedelijk museum „De Lakenhal" is gedurende enkele weken gesloten geweest ter voltooiing van de reeds het vorig jaar genomen luchtbeveiligingsmaatregelen. Nu deze werkzaamheden grootendeels achter den rug zijn en het personeel voldoende ge oefend is om in zeer korten tijd den inhoud van het museum in veiligheid te brengen, kan vanaf Donderdag 21 September weer v/orden overgegaan tot openstelling van de verzameling voor het publiek. Zoodra de tentoonstellingszalen niet meer noodig zijn voor de raadszittingen hoopt de Leidsche Kunstvereeniging een tentoon stelling te organiseeren van schilderijen, graphiek en ceramiek van Piet Wiegman. Op 3 October zal het museum den gehee- len dag kosteloos te bezichtigen zijn. STAGNATIE IN DEN TREINENLOOP AMSTERDAM—ROTTERDAM. Door den terugkeer van de vele verlof gangers, is in den treinenloop gisteravond een ernstige stagnatie ontstaan. De laat ste trein uifr Amsterdam kwam met ruim een uur vertraging aan, terwijl de extra militaire trein, die hier om 12.45 moest aan komen, om ruim 1.15 's nachts binnen reed. FEESTAVOND ZESDE COMPIE HAVERSTRAATSCHOOL. De eerste feestavond van dit soort werd Maandagavond in de gymnastiekzaal van bovengenoemde school gehouden. De Ct. kapitein Bokern sprak een inleidend woord, waarna de voorzitter der Commissie, luite nant de Bruyn allen van harte welkom heette, in 't bijzonder den Bat. Ct. en de eene dame, die als lid der feestcommissie tevens aanwezig was. 't Is een goed ge slaagde avond geworden, dank zij de mede werking van eenige manschappen der com pagnie, van een onderofficier en eenige heeren uit de burgermaatschappij. Eenige firma's hadden gratis de versnaperingen, die tijdens de pauze werden aangeboden, afgestaan. Geen wonder dat hun hiervoor bij monde .van den voorzitter hartelijk dank werd gebracht. Bij de opening en de sluiting werd het „Wilhelmus" gezongen. DOOR AUTO OVERREDEN. Gistermiddag te kwart voor zes was de 4-jarige H. Ie M., wonend Uiterstegracht 162, op den Nieuwe Rijn op de treeplank van een auto gaan zitten. Toen de bestuur der, die in een pand aldaar geweest was, terugkwam, zette hij den motor aan zon der te bemerken, dat het knaapje op de treeplank zat. In een bocht van den weg sloeg het ventje eraf en kwam voorover op straat te liggen, waarna het achterwiel over het ventje heenging. Oogenschijnlijk leek hij geen letsel opgeloopen te hebben. De E.H.D. nam hem evenwel ter observa tie mee naar het Acad. Ziekenhuis. KNAAP BRAK EEN BEEN. Gisteren is de 8-jarige C. J. uit de Timor- straat in de Sumatrastraat door een wiel rijder aangereden'. Omstanders brachten den knaap loopend naar huis, doch later bleek, dat hij een gebroken been had. De E.H.D. werd daarop alsnog gealarmeerd, waarna de dokter het been spalkte en den knaap meenam naar het Acad. Ziekenhuis. Een licht geval van kinderverlamming. Bij een circa 7-jarig jongetje, wonende in de Boerhaavelaan, is een licht geval van kinderverlamming geconstateerd. Het kind wordt thuis verpleegd. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2884. N.V. Verzeke ringsmaatschappij Algemeen Ziekenfonds voor Leiden, Leiden, Hoogewoerd 82. De statuten zijn gewijzigd. 4652. P. C. Vrij, Oegstgeest, Terweeweg 62, manufacturen. Overl. E.: P. C. Vrij, d.d. 11 Sept. 1939. Wijz. handelsn. in: Wed. P .C. Vrij. N. E.: Wed. J. VrijBrouwer, Oegstgeest. De 3 Octobr-vereeniging ontving van de Erven Wed. J. van Nelle het teleurstellen de bericht, dat zij in de huidige omstandig heden de reeds toegegezegde jaarlijksche feestgave onmogelijk zal kunnen verstrek ken. De reserve-eerste-luitenant der infante rie van het leger hier te lande H. J. M. Noordman, alhier, is aan de Kon. Mil. Academie te Breda geslaagd voor het examen van beroepsofficier. Van onze Adverteerders HEROPENING Fa. 1. VAN DER STOK. Hedenmiddag heeft de fa. J. van der Stok haar geheel gerestaureerde en ver bouwde zaak Breestraat 155 heropend. Deze verbouwing was mede een gevolg van het onder één dak brengen van de vroegere zaak Breestraat 152 met de nu verbouwde. Vroeger waren de huishoudelijke artike len in de zaak Breestraat 152 onderge bracht, maar zulks leverde maar al te dik wijls bezwaren op. Klanten, die op no. 155 iets gekocht hadden, moesten voor een ander artikel naar de andere zaak.... Maar dit is in de toekomst overbodig. Terwijl het voorste gedeelte van de zaak gereserveerd blijft voor de luxe artikelen, is de huishoudelijke afdeeling thans ge heel achterin gevestigd. Tegelijk met deze samenvoeging is het fraaie pand Breestraat 155 geheel verbouwd en gerestaureerd. De verbouwing gold vooral de etalage. Zooals bekend had de winkel een ontzettend groot raamopper- vlak. Dat is nu veranderd. De architect, de heer A. T. Kraan, ging van het denk beeld uit het publiek meer langs de etala ges te doen wandelen. Zoo werd de groote etalage in tweeën gesplitst zonder dat evenwel de oppervlakte verminderde. De etalage strekt zich hu veel dieper uit en door een ingang en uitgang kan men thans langs de fraaie sorteering artikelen wan delen. De winkel zelf heeft ook een belangrijke verbetering ondergaan doordat de lichtra men van nieuw glas zijn voorzien en het schilderwerk goed onderhanden is geno men, zoodat het geheel er thans weer uit stekend uitziet. Zooals. gemeld was de heer A. T. Kraan architect, terwijl de heer Leo Zitman hoofdaannemer van deze verbouwing was. Binnenland AUTO IN HET WINSCIIOTERDIEP GEREDEN. Inzittende om het leven gekomen.. Uit Hooggezand wordt gemeld. In den afgeloopen nacht om ongeveer t\#ee uur is een personenauto, bestuurd door den ruim 50-jarigen garagehouder G. J. Roggen, uit Sappemeer, in het Winschoterdiep gereden. Omwonenden en een schipper, die door den slag wakker werden, spoedden zich naar buiten, maar hun "hulp kwam te laat. Toen zij dé bestuurder, dfe een diepe hoofdwonde had, uit de cabine van de auto hadden gehaald, bleken de levensgeesten geweken. Dokter de ïong uit Ho'ogezand kon slechts den dood constateeren. VOORTVLUCHTIG KANTOOR BEDIENDE. Hij ging er met 4400 gulden van door. Een zestienjarige kantoorbediende te Breda, die voor zijn patroon een som v'an 4400 gulden verzenden mest, is niet meer bij zijn firma teruggekeerd. Aangenomen wordt, dat hij er met het genoemde bedrag is vandoor gegaan. INBRAAK. In de woning van den winkelier A. J. aan de Oude Vischmarkt te Maastricht, is tijdens de afwezigheid der bewoners inge broken. De dader is door een dakraam de woning binnengekomen. Hij heeft alle vertrekken van het huis doorzocht en la den en kasten opengebroken. Er wordt een bedrag van 1300. vermist. De inbreker heeft de woning weer langs het dakraam verlaten. De recherche stelt een onderzoek in. Buitenland MOEILIJKHEDEN IN SLOWAKIJE? Arrestaties en terechtstellingen. KOPENHAGEN, 19 September. (A.N.r.) Volgens hier ontvangen berichten woed' een nieuwe golf van terreur in Bohemen en Slowakije. Bij de Skoda-fabrieken va onder de arbeiders een opstand uitgebro ken. De Gestapo heeft honderden personen gearresteerd. In verscheidene gevallen kregen de families der gearresteerde ar beiders eenige dagen later papieren var hun bloedverwant, met daarbij de waar schuwing, dat het verboden is rouw te dragen en te spreken over het overlijden. Het is waarschijnlijk, dat deze door de Gestapo gepleegde moorden zyn begaan in de kelders van de Petchek-bank. Andere terechtstellingen zijn voorgeko men te Brno, waar opstandige bewegingen werden onderdrukt. De vroegere minister-Dresident Rudoplh Beran werd gearresteerd. Wat Slowakije aangaat, zijn te Zinnia eenige- terechtstellingen geschied, zonder dat de Slowaaksche autoriteiten daarvan in kennis werden gesteld. Op hun vraag heeft de Gestapo geant woord, verplicht te zijn alle noodige voor zorgsmaatregelen te nemen om daden te gen het Duitsche leger te verhinderen. Het schynt dus, aldus Havas, dat men hier staat tegenover preventieve terecht stellingen. Deze terechtstellingen hebben vooral de Slowaken getroffen, die voor standers zijn van een samenwerking met de Tsjechen. De gedachte daaraan komt meer naar voren naar mate de haat tegen de Duitschers toeneemt, aldus Havas. DE BESPREKINGEN AAN DE GRENS VAN MANDSJOEKWO. HSINGKING, 19 September. (A.N.P.) De eerste formeele ontmoeting van de Ja- pansche met de Russische onderhandelaars heeft gistermiddag om vier uur plaats ge vonden in een tent halverwege de stel lingen der Japanneezen en Russen. De volgende overeenstemming werd be reikt: 1. Beide partijen zullen de tegenwoor dig" strijdkrachten niet uitbreiden. 2. Tusschen de stellingen der beide partijen zullen geen strijdkrachten wor den geplaatst. Er werd ook een overeenkomst aange gaan over de uitwisseling van gevangenen en gesneuvelden, zooals vastgesteld bij de besprekingen tusschen Togo en Molotow. Vanmiddag om vier uur zal een tweede bijeenkomst worden gehouden. ONTSNAPPING VAN POOLSCHE DUIKBOOT „ORZEL". TALLINN, 19 Sept. (A.N.P.) De Pool- sche duikboot „Orzel", welke hier de vo rige week werd geïnterneerd, is des nachts op dramatische wijze ontsnapt, on der het vuur der Fstlandsche artillerie. Verklaard wordt, dat verscheiden man schappen der Estlandsche wacht, welke probeerde de duikboot te laten stoppen, werden gedood. De kustartillerie opende het vuur, doch de duikboot ging snel onder water. Een oorlogsschip en vliegtuigen zetten direct ten achtervolging in. Sluitstukken van het geschut van de „Orzel" en 14 van haar 20 torpedo's waren den vorigen avond aan land gebracht. IIIJ KON POLENS ONDERGANG NIET AANZIEN. KOPENHAGEN, 19 Sept. (A. N. P.). A'exandér Prystor, de vroegere Poolsche premier, is dood aangetroffen in Wilna, aldus meldt „Berlingske Tidende", uit Riga. Prystor was een der intieme vrienden van Pilsoedski. DE AANVAL OP DE „COURAGEOUS". Een Italiaansche lezing. ROME, 19 September (A.N.P.). Van het Duitsche Westelijk front wordt aan de „Popoio d'Italia" gemeld, dat volgens in het hoofdkwartier aan de Siegfriedlinie ont vangen bijzonderheden over de torpedeering van het B.ritsche vliegkampschip de duik boot, welke, de klap heeft toegebracht ter hoogte van Wilhelmshaven op de loer lag. In den nacht naderde langzaam het grooto schip. De lichten waren gedoofd. Het na derde langzaam de Duitsche vesting. Het was de „Courageous", welke door tal van torpedojagers werd geëscorteerd, waar schijnlijk met het doel een luchtactie uit te voeren tegen Duitsche oorlogshavens of de Siegfriedlinie. De duikboot ging onmiddellijk onder water en slaagde er in, tusschen het vlieg kampschip en het torpedoboot jagers escorte boven water te komen. Van een afstand van ongeveer 200 M. vuurde het vijf torpedo's af op de „Coura geous", die doel troffen. De duikboot dook opnieuw snel onder en verdween. Het deed aan de dichtsbijzijnde basis mededeeling van het nieuws, dat door de Britsche admiraliteit werd bevestigd. Men is van meening, dat met de „Cou rageous" bijna alle vliegtuigen een vijf tigtal zijn ondergegaan en dat slechts een vijf- of zestal kon opstijgen. Bovendien is het meerendeel der bemanning van de „Courageous" ten gevolge van de ontplof fingen om het leven gekomen. LEIDEN, 19 Sopt. Groentenveiling. Per 100 kg.: wittekool 1.80—2.40, roodekool 1.204.10, savoyekool 2.202.80, groe- nekool 1.80—5.20, prei 1.80—3.20, kro ten 1.20—2.40, kroten gekookt 3—5, uien 1.60—4.30, peen f 1.50—5.30, aardappelen 1.60—2.70, druiven 12—18, snijboonen 619, stokboonen 9—24, pronkboonen 35, stamboonen f 7—21, postelein 3 —9, spinazie 311, tomaten A 4.00 4.40, idem B 4.00—4.80, idem C en CC 4.per 100 stuks: andijvie 0.301.50, komkommers 1.004.80, bloemkool 1.50 18.90, meloenen 213, salade 0.30 2.80, perziken f 1.40—7.20, per 100 bos: kro ten 0.501.80, pieterselie 3080 cent, radijs 0.301.20, selderie 0.301.30, bleekselderie f 613, peen f 1.005.40, rabarber 0.801.40. -r- Vette Varkens. Aanvoer 162 zwaar 63—62 cent per kg. levend gewicht in cen ten. Handel vlug. ROTTERDAM, 19 Sept. Vee. Aanvoer: 200 paarden, 42 veulens, 998 magere runde ren, 1065 vette runderen, 46 vette kalveren, 386 graskalveren, 940 nuchtere kalveren, 636 schapen en lammeren, 7 varkens, 103 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 78, 64 en 4254 cent, vette ossen 70, 64 en 4252 cent, stieren 64, 57 en 50 cent, vette kalveren 90, 75 en 5060 cent, scha pen 45, 40 en 35 cent, lammeren 50, 45 en 40 cent, graskalveren 50 en 40 cent, nuch tere kalveren 45, 40 en 35 cent, slachtpaar- den 60, 51 en 41 cent, Prijzen per stuk: schapen 232016, lammeren f 1714 J0, nuchtere slachtkalveren 1096, nuchtere fokkah eren 2016—12, slacht- paarden f 260—200—130, v/eikpaarden 275—250—150, hitten f 225—200—125, veulens f 80—60—40, stieren 290—230— 160, kalfkoeien 250—180—130, melkkoeien 240180130, varekoeien 195150 130, vaarzen 150130100, pinken 110 9070, graskalveren 553520, bok ken of geiten 1175. Overzicht: vette koei en ossen aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen iets stijver, prima koe tot 82 en prima os tot 74 cent. stieren aan voer als vorige week, handel redelijk, prij zen iets hooger. vette kalveren aanvoer iets kleiner, handel matig, prijzen als gis teren, prima tot 1 1.schapen en lam meren aanvoer ruimer, handel vlot, prij zen iets hooger; nuchtere slacht- en fok- kalveren aanvoer grooter, handel matig, prijzen hooger; biggen aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen hooger. paarden aan voer iets ruimer, handel redelijk, prijzen voor slachtpaarden onveranderd, werkpaar den en hitten hooger; veulens aanvoer rui mer, handel goed, prijzen als vorige week. l?slf- en melkkoeien aanvoer iets grooter, hendel stil, prijzen onveranderd; varekoeien aanvoer iets ruimer, handel lui, prijzen als vorige week. vaarzen en pinken aanvoer iets grooter, handel traag prijzen vooral met hooger; graskalveren aanvoer ruimer, handel levendig prijzen iets stijver, bok ken of geiten aanvoer ruimer, handel re delijk, prijzen iets stijver. BODEGRAVEN, 19 Sept. Kaas. Aange voerd 314 partijen Goudsche kaas,, totaal 14130 stuks, wegende 127.170 kg. Prijs met rijksmerk le soort 29—31, 2e soort 26 —28, zwaardere tot f 33.—. Handel vlug. BOSKOOP, 19 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stupks: Pcchtold 16— 30 cent, Hadley 40—65 cent, Briarclif 20— 51 cent, Butterfly 16—31 cent, Rosalandia 1525 cent, Florex 1526 cent, Vierlanden 2o41 cent, Edith Helen 1525 cent, Aug. Nuack 1527 cent, Else Poulsen 815 cent, Gloria Mundi 1525 cent, Ellen Poulsen 1015 cent, Rosa Mundi 1230 cent, Mev.r van Straaten van Nes 6—9 cent, Queen Mary 1220 cent, Chrysanten, grootbloe- mig 5070 cent, idem tros 57 cent, Acer- blad 17 cent, Sneeuwbessen 1018 cent, Clematis Durandi 1325 cent, Clematis Prins Hendrik 60—70 cent, Clematis The President 52 cent. HAZERSWOUDE, 18 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 3196 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.355.20 en eendeneieren 3.153.20 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN. 18 Sept. Groen tenveiling. Per 100 kg.: Eigenheimers groo te 3.204.40, per 100 stuks: bospeen 3.10 —4.50, bloemkool I 13.20—19.40, idem II 3.4012.20, kroten 5060 cent en peen per kist 3075 cent. LEIDSCIIENDAM, 18 Sept. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 2.00 3.50, 2e soort f 1.50—2.10, 3e soort 1.00 1.50, gele komkommers le soort 2.50 4.50, 2e soort f 1.802.50, 3e soort f 12, kropsla le soort 0.50—1.60, 2e soort 30 cent, peen f 2 004.80, tomaten midd. 2 2.40, gr. ronden 2.403.50, 2e soort 2.00—2.20, 3e soort f 2.—. bonken 2.—, andijvie per 100 f 0.501.50, spinazie per 4 kg. 8—45 cent, postelein f 3.506.50, snijbboonen 713 cent, spercleboonen 6 20 cent, prei 2.10—3.80, selderie 0.30— 1.20, meloenen 216 cer.t, druiven 7.80 —10.00. LOOSDUINEN, 18 Sept. Groentenveiling. Bloemkool 2e soort 4.kaskomkommers lo soort 1.50, idem 2e soort f 1.3o soort 1.701.80, rijen komkommers lo soort 1.—, 2e soort 2.30—2.90, gele idem 2.802.90, por 100 stuks; meloenen 212 cent per stuk, stok-princessen 1620, stam piincessen 7.90—13.80, snijboonen IS IS, pronkboonen f 3.tomaten A 45, idem B 4.20—5.20, idem C 4.00—4.20, idem CC f 4.druiven blauwe le soort 1924, idem 2c soort 1418, idem witte 2324, spinazie 1038 cent per 4 kg., postelein 1225 cent per 6 kg., salade 30 90 cent per 100 krop; peen 1.103.40, selderie 3050 cent en pieterselie 3040 cent per 100 bos; prei 2.103.00 per 100 kg., andijvie 3080 cent per 100 struik; stoofsla 12 cent per 6 kg., Roodekool f 1.30 1.80 en savoyekool 2.20 per 100 kg. ROKLOFARENDSVEEN, 19 Sept. Groen tenveiling. Aardbeien 6—9 cent per doosje, meloenen 28 per stuk, andijvie 4060 cent per 100, sla 0.302.10 per 100 krop, tomaten 5075 cent per bak, kassnjjboo- ren f 1.70—1.90, Idem stek f 0.70—0.75, witte pronkboonen 30 cent per 10 kg. TER AAR, 13 Sept. Centrale Veiling. Spinazie 2027 cent, andijvie 416 cent, sla 0.60—1.40, vollen 7 cent, snijboonen 0.002.00, prlnccsseboonen 0.601.35, Dubb. stamboonen 0.60—1.40, witte pronkers 30—39 cent, spekboonen 60—75 postelein 2.104.10, wasehpeen 1.70, Uien 0.903.20, roodekool 2.10, savoye kool 2.70, kroten 1.50, radijs 90 cent, bospeen 1.001.40, bloemkool f 1.50 12meloenen 512, komkommers f 1 —2.10. tomaten 2.002.90, augurken fijn 12. fijnbasterd 50 cent. VINKEVEEN, 18 Sept. Groentenveiling. spcrcieboonen 1015.50, snijboonen f 6 -12.50, kassnijboonen f 1417.50, pronk boonen 34, spekboonen 67, stamsper cieboonen 1015.50, tomaten 4.006.40, spinazie 16, postelein f 2.004,20, warchpeen 1.502.70, roodekool 1 1.80, witte kool 1.001.50 per 100 kg., komkommers 1.005.10, kropsla f 0.30 2.00, andijvie f 0.601.50, bleekselderie 15 per 100 stuks, peen 1.205.20 en pieterselie f 1.per oo bos. ZOETERWOUDE 18 Sept. Velling „Ik leer nog". Aanvoer 1800 eieren. Prijzen: kippeneieren 4.505.60, eendeneieren 3.20 per 100 stuks kaas 29 cent per pond, kippen 3570 cent, hanen 5575 cent, ko nijnen 0.401.25 en duiven 21 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.31 Berlijn 75.50 Parijs 4.18 Brussel 32.07 Zwitserland 4 27 01 /2 Kopenhagen 86.45 Stockholm 44.90 Oslo 42.80 New York 1.88>/8

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3