C. F. MEERPOEL Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Oproep aan deLeidsche Burgerij Om te komen tot aanschaffing van Luchtafweergeschut De onderstaande circulaire is gericht aan de Leidsche Burgerij: Wij hopen allen, dat Nederland niet in den oorlog betrokken zal worden. Maar mocht dit geschieden, dan dient te blijken, dat alles gedaan is, wat tot bescherming van onze stad en haar burgers .van te voren verricht kon worden. Het is voor den Staat onmogelijk, om, naast de algemeene bescherming van ons gansche grondgebied, iedere stad in het bijzonder afdoende te beveiligen tegen luchtaanvallen. Dientengevolge is voor elke stad een taak weggelegd, n.l. om datgene te verrichten wat voor de bescherming van het leven harer burgers en van hun eigendommen noodig is. In de eerste plaats behooren daartoe de door den Luchtbeschermingsdienst getrof fen en te treffen maatregelen tot bescher ming tegen luchtaanvallen als b.v het aan leggen van schuilplaatsen, het in het leven roepen van reddingsbrigades, brandweer- voorzieningen, enz. Echter bedenke men, dat wanneer voor een stad niet meer dan dat gedaan is, het luchtgevaar zelf blijft. Sleohts actieve afweer in den vorm van een doeltreffend afweergeschut vermag dit .ge vaar te verminderen of op te heffen. In Spanje en Polen is o.a. gebleken hoe nuttig deze afweer is. Daarom is thans in Leiden, evenals in andere steden, zooals den Haag, Rotterdam, Amsterdam, Haarlem enz. een commissie gevormd om door vrij willige bijdragen der ingezetenen te komen tot aanschaffing van een derge lijk afweergeschut. Wie aan het door ons te vormen fonds Ibijdraagt, verricht daarmede niet alleen iets tot directe bescherming van zich en het zijne maar ook van het gemeenebest. en zijn mede-ingezetenen. Iedere huiseigenaar, iedere huisbewoner bedenke ook, dat, mocht hem de ramp treffen dat zijn huis of have vernield wordt, hij door geen verzekering gedekt is, daar alle polissen aansprakelijk heid voor risico's, die verband houden met oorlog of oorlogsgevaar uitsluiten. Bijdrage aan het te vormen fonds is in zekeren zin tevens een verzekering van zijn eigendom men tegen molest. In verband daarmede verwachten wij dan ook, dat iedere huiseigenaar en iedere be zitter van een eenigszins waardevollen in boedel een bijdrage zal geven in evenredig heid met de waarde van zijn eigendom. Door voorlichting van militaire des kundige zijde is ons gebleken, dat, wan neer ieder dezer personen tenminste 1/4 van de waarde van zijn huis en zijn inboedel aan ons afdraagt, vol doende gelden zullen binnen komen om, te zamen met hetgeen de overheid reeds doet en nog zal doen, een afdoend af- weerapparaat voor Leiden tot stand te brengen. Men spreekt reeds openlijk van de moge lijkheid, dat de uitgebroken oorlog drie jaar of langer zou duren. Wie zijn huis of inboe del gedurende dien tijd tegen molest zou -willen verzekeren, zou afgezien of het nog mogelijk is 'n verzekeraar te vinden een premie moeten betalen, die zeker aan zienlijk hooger dan het hier gevraagde be drag is. Maar bovenal bedenke men, dat hetgeen wij wenschen tot stand te brengen niet al leen bijdraagt tot de bescherming van goe deren maar in de eerste plaats van datgene, wat oneindig veel meer waard is, tot de bescherming van het leven onzer burgers. Laat ditmaal eens blijken, dat door onderlinge samenwerking in weinig tijd datgene te verkrijgen is wat in het al gemeen belang dringend noodig is. Ieder toone zijn burgerplicht te besef fen. Gelden kunnen gestort worden ten adres- se van den penningmeester p.a Noord-Hol- landsch Landbouw Crediet, Bijkantoor Lei den, Rapenburg 20, postrekening no. 2915, ondervermelding „Luchtafweer Commissie". Mocht aanschaffing van het materiaal niet meer noodig zijn of om andere redenen niet tot stand komen, dan zullen de aanwezige gelden aan de deelnemers gerestitueerd worden. Het dagelij ksch bestuur der commissie bestaat uit de heeren prof. mr. E. M. Meyers voorzitter, mr. F. J. J. Trapman, le secre taris en den h/eer E. H. Moens, penning meester, terwijl de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen het eere-voorzit- terschap heeft aanvaard. VRIJWILLIGE VROUWELIJKE HULP. Men schrijft ons: De meeste scholen zijn weer aan den gang en het aantal van ruim 300 kinderen, die dagelijks door de vrijwilige helpsters van V.V.H. werden beziggehouden, is gaandeweg verminderd. Vanaf a.s. Maan dag worden geen kinderen meer verwacht. Verheugend is de medewerking, die van alle zijden werd ondervonden. Eenige groepen kleintjes móchten in de Kweek school voor Voorbereidend Onderwijs aan het Rapenburg komen fröbelen, andere groepen werden in particuliere tuinen toe gelaten. De speeltuin Hortuszicht werd door den heer van Ingen Schenau welwil lend ter beschikking gesteld, terwijl eenige besturen van wijkgebouwen bereid waren, een groep kinderen onderdak te verleenen. Door het aanhoudende mooie weer heeft men hiervan slechts enkele malen gebruik gemaakr. Het Bestuur van V.V.H. zegt allen, niet Kwaliteitnaaimachines tegen de normale prijzen zijn thans nog te bekomen Daarom spoedigst naar: Alléén: BREESTRAAT 171 O VOOR DE R.-K. JEUGDBEWEGING. Pijltjesdag op Zondag 24 Sept. Op Zondag 24 September zal de jaarlijk- sche Pijltjesdag ten bate van de R.-K. Jeugd in het bisdom Haarlem worden ge houden. Ook nu, in deze tijden van zorg en vrees. En nu zelfs is deze dag noodzakelijker dan ooit, men behoeft slechts even na te den ken om dit geheel te onderschrijven. Als straks de verwoesting en de vernietiging in vollen omvang zullen losbarsten over ons oude werelddeel, zal niemand van ons weten, hoe lange deze verschrikking du ren, noch hoe zij eindigen zal. Maar wel weten wij de vijf en twintig jaren na den grooten wereldoorlog hebben het maar al te duidelijk laten zien dat er niet alleen menschenlevens en stoffe lijke goederen, maar ook moreele waar den zullen worden vernietigd en dat Euro pa nog verder zal wegglijden van het pad der christelijke beginselen. Zoo zou het gaan, indien wij bij deze nieu we ramp werkloos zouden toezien. Wij hebben echter een machtiger wapen in dezen strijd om hoogere waarden dan geld en bezit, want het is juist de begeer te naar stoffelijke rijkdommen, het egoïs me, uitgegroeid tot het collectieve staats- egoïsme, dat wederom de wereld in deze ramp heeft gestort. Wij hebben als machtig wapen in dezen strijd een ander bezit: onze kinderen. Alle kinderen van onze katholieke huisgezinnen, die na dezen oorlog de kern zullen kunnen zijn van onze maatschappij. Dit het licht der christelijke beginselen, de fakkel der zedelijkheid zullen blijven dragen, te mid den der verwoesting misschien, als wij het willen. Het zijn onze kinderen, het grootste deel der Nederlandsche Jeugd en ver- eenigd in de R.-K. Jeugdbeweging op wie wij in deze tijden meer dan ooit onze hoop op de toekomst moeten bouwen. Als zoo God het wil ook deze ramp aan ons zal zijn voorbijgegaan, dan zullen wij vooral heel diep moeten beseffen, dat er iets beters en hoogers noodig is dan koele vredesverdragen om de wereld te herstellen. Dan zullen wij dat herstel moe ten trachten te verwezenlijken in Christus en in het vervullen van Zijn geboden. Maar dan moge daarmee ook niet ge wacht worden. Geen dag en geen uur! Zij zullen de groote waarden levend moe ten houden en verbreiden, welke de we reld het meest noodig heeft om uit het duister van dezen nacht te kunnen gaan naar de dageraad van een andere en nieu we maatschappij. De plicht, die wij hebben met de op voeding onzer kinderen is niet alleen een individueele plicht. Het is niet alleen de plicht hen te bewaren voor de tallooze ge varen des levens, hen rein en zonder smet te leiden naar de eeuwige heerlijkheid. Zij moeten dragers worden van dat licht, dat heel de wereld verlicht. In deze ontzaglijk gewichtige en zware taak helpt u de R.-K. Jeugdbeweging. En de fondsen, die daartoe noodig zijn, moeten komen van ons. Van ons allen, zon der éénige uitzondering. Er is geen andere steun. En het mag dus niet te veel worden ge acht, als slechts eens in het jaar daartoe een beroep op ons allen wordt gedaan. En daarom vraagt de R.-K. Jeugdbewe ging u zelf, mèt deze groote belangen, die op het spel staan, goed in te prenten, dat daarvoor op Zondag 24 September een Pijltjesdag zal zijn. Het is voor uw eigen kinderen. Het is voor de -oekomst van ons vader land. Het is voor de redding der wereld. Door een te vroege publicatie in het „Kerkbericht voor Roomsch Katholieken" is de indruk gewekt, dat morgen de Pijl tjesdag voor de R. K. Jeugdbeweging in het bisdom Haarlem zou worden gehouden. Dit is niet het geval. De Pijltjesdag zal worden gehouden op Zondag 24 Sep- temb er a.s. Rector L. BEUNE. het minst de leidsters, hartelijk dank, ook uit naam der ouders, die blijkens de ont vangen brieven deze hulp' zeer op prijs hebben gesteld. De actie van V.V.H. voor het vervaar digen van goedkoop verbandstof (pluksel) zal in samenwerking met den Gemeente lijken Geneeskundigen dienst geschieden. Op nader te bepalen dagen zullen eenige vrijwillig hiervoor aangeboden auto's op verschillende punten van de stad wit ka toen en linnengoed ophalen en deze in het V.V.H.-huis verwerken tot pluksel, dat ter beschikking zal worden gesteld van den G.G.D. om gesteriliseerd en verpakt te worden. Men zoeke dus nu reeds versleten la kens, handdoeken enz. op en legge ze klaar. V.V.H. organiseert een kranten-afhaal- dienst voor gemobiliseerden (zie kleine advertentie in dit blad). GEVEILDE PERCEELEN. Ten overstaan van de notarissen B. H. Stumpel te Leiden en A. C. van Mourik Broekman te 's-Gravenhage. Diverse per- ceelen weiland in den Spekpolder te Stamp- wijk samen groot 21.12.20 Hectaren gedeel telijk aan den weg langs de Vliet en gedeel telijk nabij den nieuw ontworpen weg voor snelverkeer samen na afmijning in bod: ƒ42.380, kooper de heer A. C. van Mou rik Broekman qq te 's-Gravenhage voor ƒ42.381. Ten overstaan van notaris H. M. Mar- kusse te Leiden. Winkelpand met bovenwo ning Haarlemmerstraat 88 in bod f 7.600, kooper de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor f 11.000. Open terrein Haar lemmerstraat 191 in bod ƒ530, kooper de heer E. van Starkenburg q.l. voornoemd voor 1000. Woonhuis 2e Gortestraat 58 in bod: 920, kooper de heer E. van Star kenburg q.q. voornoemd voor 920. Huis en erf Zuidsingel 17 hoek Korte Lange- strkaat in bod 180e kooper de heer G. C. Bik q.q. te Leiden voor 220. Ten overstaan van Notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden. Winkel- en woonhuis Donkersteeg 3 in bod ƒ9.900, kooper de heer J. P. Kooreman q.q. te Leiden voor 10.400. N. Z. H. T. M. De vérvoersopbrengst der Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. over de maand Augustus 1939 (ongecontro leerd) bedroeg ƒ359.691 (1938: ƒ354.835). SINT ODO-KOORKNAPEN Maandag: 6 uur Aspirantengroep Dinsdag: 6 uur Schola. Donderdag: 6 uur Schola Vrijdag: 6 uur Crescendo- groep. Hallo Boys! Deze week beginnen onze Aspirantjes met hun repetities. Jon gens, denkt eraan, dat lale repetities voor- ioopig plaats hebben in de School in de van der Werfstraat. Dan.... de St. Odo- Kiok van September is verschenen. Je kunt deze volgende week op de repetities nog krijgen voor 2 cent. Je kunt ook voor een heel jaar tegelijk betalen, dat is 24 cent. EanZondag 24 September geeft de Schola een Uitvoering in de „Harmonie" aan de Breestraat voor de K. J. M. V. Ver dere mededeelingen hoor je op de repetitie wel. Boys! Verder geen nieuws deze week. Leest de St. Odo-Klok goed, hoor! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. KOOKDEMONSTRATIES LICHTFABRIEKEN. Zooals uit een advertentie in dit num mer blijkt, is door de Stedelijke Lichtfa brieken weer een aanvang gemaakt met de bekende kookdemonstraties in den toonwinkel aan de Hooigracht. Bij deze demonstraties wordt niets ver kocht; de bedoeling is slechts het geven van voorlichting over de beste en voor- deeligste manier van koken op gas. Vooral dit laatste is op het oogenblik belangrijk. Proefnemingen uit den laat- sten tijd hebben aangetoond, dat toepas sing van verkeerde kookmethoden een zeer groote gasverspilling tengevolge kan heb ben. Een verspilling, die via den meter door de huisvrouw betaald wordt; Boven dien is de moderne kookmethode er op ge richt de voedingswaarde der spijzen zoo veel mogelijk te behouden. En zoo ooit, dan komt het er nu op aan voor zoo weinig mogelijk geld zooveel mo gelijk voeding aan zijn huisgenooten te verschaffen. Van die groote kunst wordt den deelneemsters aan de demonstraties iets bijgebracht. Voor nadere bijzonderhe den zie men de advertentie. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 375. G. C. van Dam, Lei den, Steenstraat 47, banketbakerij en grossierderij in chocolade en suikerwer ken. Wijz. uitgeoef. bedr.: de grossierderij in chocolade en suikerwerken is d.d. 1 Sep tember 1939 overgegaan aan J. van Leeu wen. De week-agenda's kunnen wij heden we gens gebrek aan plaatsruimte niet opne men. Binnenland DE WERKTIJD VAN BESTUURDERS VAN VRACHTAUTO'S. De minister van sociale zaken heeft de met ingang van 17 dezer afloopende ver gunning vortvloeiende uit artikel 52, ne gende lid, van het Rijtijdenbesluit voor be stuurders van vrachtauto's tot en met 30 September a.s, verlengd, echter met dien verstande, dat een werktijd niet meer dan 13 uren, de gezamenlijke duur van de in één week vallende werktijden en gedeel ten van werktijden niet meer dan 66 uren en één diensttijd niet meer dan 15 uren mag bedragen, terwijl een tusschen twee opeenvolgende diensttijden gelegen rust tijd ten minste 11 uren moet bedragen. Naar van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, kan op verdere verlenging dezer vergunning niet worden gerekend. CENTRALE RAAD VAN ADVIES VOOR ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VOOR GEMOBILISEERDEN. Op initiatief van Z. K. H. Prins Bern- hard en in overleg met den opperbevel hebber van land- en zeemacht zal worden ingesteld een centrale raad van advies in zake de ontwikkeling en de ontspanning van gemobiliseerde militairen, onder voor zitterschap van jhr. ir. O. C. A. van Lldth de Jeude. Omtrent samenstelling en taak van de zen raad zullen spoedig nadere mededee lingen volgen. In afwachting daarvan komt het gewenscht voor, dat de zich reedn gevormd hebbende plaatselijke en gewestelijke comité's nog geen uitvoering geven aan bestaande plannen, teneinde in deze materie zooveel mogelijk eenheid van werkwijze te verkrijgen. Buitenland HET GEZONKEN BELGISCHE SCHIP WAS DE „ALEX VAN OPSTAL". ANTWERPEN, 16 September. (Belga). In scheepvaartkringen verklaart men, dat het Belgische schip, dat in het Kanaal is gezonken, de „Alex van Opstal" is. Naar men zegt, zyn de leden der bemanning en de passagiers gered. Het schip vervoerde een lading van 4500 ton goederen, die bestemd waren voor Antwerpen. Men doet uitkomen, dat tot nu toe niets veroorlooft te beweren, dat er sprake zou zijn van een torpedeering. GEHEIME DUITSCHE ZENDER AAN 'T WERK. LONDEN, 16 September. (A.N.P.) Een vrouwelijke omroeper heeft van Duitsch- land uit voor de radio gezegd: „Wij, Duit- schers, sterven den hongersdood in de ste den en komen om in de loopgraven". Z(j sprak namens „den generalen staf van het leger voor de Duitsche vrijheid" en deed het beroep op de luisteraars om centra van tegenstand tegen de nationaal- socialistische regeering over het geheele grondgebied van het Rijk te vormen. „De nationaal-socialististen streven er naar, de tyrannie te handhaven, doch eer lang zal de dag komen, waarop wij een einde zullen maken aan den oorlog door den hongerdood, door de tyranine weg te vagen. Wij zijn nu niet sterk genoeg, doch worden dagelijks sterker. Hitier moge sla gen winnen in Polen, wij winnen de onze in de rijen der vrouwen, die vergeefs er op wachten een paar onsjes vet te krij gen en in de fabrieken en in de nationaal- socialistische partij zelf, waar Hitier zich het veiligst acht. Wij weten, dat de over winning zeker is. Het leger van de Duit sche vrijheid is het waarachtige leger van het Duitsche volk en het zal vechten in bondgenootschap met de machtigste vrije mannen ter wereld". AMERIKA EN DE NEUTRALITEITSWET. Stimson en Murray Butler contra Borah. NEW YORK, 16 September. (A.N.P.) Stimson, de staatssecretaris uit den tyd van Herbert Hoover, en dr. Nicholas Mur ray Butler, de president van Columbia- universiteit, leveren critiek op de redevoe ring van senator' Borah. Zij bepleiten in brieven aan de „New York Times" de in trekking der neutraliteitswet en zijn van meening, dat de neutraliteitswet de Ver- eenigde Staten in de armen werpt der na ties, welker practijk van militaire aggres- sie jegens buurlanden een bedrijf is ge worden. Stimson voegde hieraan toe, dat het internationale recht en de traditie ten gunste van den aankoop van .wapenen zijn. Butler schrijft, dat de redevoering van Borah uit den tijd is en dat de tegen- woorige neutraliteitswet de Vereenig- de Staten aan de zijde plaats van den aanvaller. FRANSCHE MIJNLEGGER IN DE LUCHT GEVLOGEN? ROME, 16 September (A.N.P.) Vol gens Stefani is de Fransche mijnlegger „Pluton" Woensdagochtend in de haven van Casablanca in de lucht gevlogen. Bij de aan boordbrenging van de oor logslading, is een der groote mijnen ont ploft. Het schip werd in tweeën gescheurd en zonk. Onder water hebben zich nog ver dere ontplofifngen voorgedaan. In de In de nabijheid gelegen stadswijken werd groote schade aangericht. Er zijn meer dan 400 dooden en gewonden. LINDBERGH VOOR DE RADIO. WASHINGTON, 16 September (A.N.P.) Kolonel Lindbergh heeft voor het eerst se dert acht jaren voor de radio gesproken. In deze radiotoespraak heeft Lindbergh er op aangedrongen, dat de Vereenigde Staten buiten den oorlog moeten blijven. „Wanneer wij den strijd ingaan voor de democratie in. het buitenland, dan zouden wij haar aan het einde in het eigen land J kunnen verliezen". LEIDEN. Geboren: Gerrit Cornells z. van G. C. Giezen en L. J. v. Kooperen Hendrik Jan z. van J. H. Onos en M. F. Kukler Hendcricus Antonius z. van H. Niesing en J. C. Jaspers Stanislaus Nicolaus Ma ria z. van N. v. d. Meer en A. M. Scboon- derwoerd Maria Catharina d. van A. Bliek en H. v. d. Blom Cornelia Adrlana d. van A. v. d. Steen en A. M. de Hoop. Ondertrouwd: J. C. Cannemeijer jm. en M. E. Zaalberg jd. Overleden: A. M. v. Dijk wed. van G. J. Th. Aarts. LEIDEN, 15 Sept. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 1.40—4.10, groenekooll 2.20—5.60, prei 2.00—2.40, kroten 1.00 —2.80, kroten, gekookt 3—5, uien 1.80 4.20, peen 1.505.10, aardappelen 1.60 2.40„ druiven 1020, snijboonen 6 20, stokboonen 10—24, pronkboonen 3 5, stamboonen 8—21, postelein 39, spinazie 1—7, tomaten A 4.00—4.20, idem B 4.00—4.40, idem C en CC 4.—, per 100 stuks: andijvie 0.501.00, kom kommers 1.005.40, bloemkool 1.50 16.50, meloenen 518, salade 0.501.60, perziken 0.808.70, per 100 bos: kroten 0.501.00, pieterselie 3090 cent, radijs 0.40—1.20, selderie 0.30—2.10, bleek- selderie f 914, peen 1.005.10, rabar ber 0.60—1.80. Boter, prima Fabrieksboter 1.38 en prima boerenboter 1.251.37 «4 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 11 tot en met 16 Sep tember. Lange turf geen aanvoer, prijzen 68 per 1000 stuks. NOOTDORP, 15 Sept. Eierenveillng. Pi ijzen: kippeneieren 4.004.65 en een deneieren 3.003.05 per 100 stuks, ha nen 60 cent, konijnen 8590 cent per stuk, kaas 2131 cent per pond. TER AAR, 15 Sept. Centrale Veiling. Spinazie 10—14 cent, andijvie 6—15 cent, snijboonen 0.602.00, princesseboonen 0.601.35, dubb. stamboonen 0.601.30, witte pronkers 3038 cent, spekboonen 60 75 cent, postelein 1.001.80, druiven 22 cent, waschpeen f 1.50, bospeen 2.50 2.80, uien 0.602.50, prei 1.20, roodekool 1.60—2.30, wittekool 1.50—1.70, kroten 1.40, radijs 2.40, rabarber 0.601.60, selderie 3060 cent, sla 0.502.00, vel len 7 cent, meloenen 512, bloemkool 1.5014.00, komkommers 13, toma- ttn 2.00—2.50, pompoenen 17 cent, Au gurken fijn 1.80, fijnbasterd 1.20, bas terd 63 cent, grof 3841 cent, stippel 15 cent, fijnstippel 38 cent, komkommers 15 cent. LEIDSCHENDAM, 15 Sept. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 2.00 3.50, 2e soort f 1.001.80, 3e soort 1.00. Gele komkommers le soort 2.504.80, 2e soort 2.103.00, 3c soort 1.001.50, kropsla le soort 0.801.60, 2e soort 50 cent, peen f 1.804.20, tomaten midd. 2 2.80, gr. rfonden 23, 2e soort 2. 3e soort 2.bonken 2.002.10, andij vie per 100 0.50—1.40, spinazie per 4 kg. 638 cent, postelein f 1.505.40, snijboo nen 718 cent, spercieboonen 619 cent, radijs 50120 cent, prei 2.00—3.50, sel derie 0.301.20, pruimen f 3.206.50, meloenen 517 cent, druiven 611 cent. NOORDWIJKERHOUT, 15 Sept. Veiling „De Eendracht". Pronkers 3135 cent, en kele boonen zonder draad 1.101.35, en kele boonen met draad 1.201.30, snij boonen 0.601.10, dubbele boonen 1.20 1.35, alles per 10 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 15 Sept. Groenten- veiling. Per 100 kg.: Eigenheimers groote 2.004.60, per 100 stuks: bospeen 3.10 6.10, bloemkool I 12.6021.Idem II 3.50—11.40, kroten 5065 cent en peen per kist 30—55 cent. UTRECHT, 16 Sept. Vee. Totaal aanvoel: 2825 stuks vee, o. a. 750 runderen. Prijzen: stieren 2427 cent per pond, handel kalm, prijzen eiging tot dalen; slachtkoeien 2e soort 3035 cent en idem 3e soort 2629 cent per pond, handel matig, prijzen iets lager. Vaarzen 1402.10 per stuk; melk koeien 150260, kalfkoeien 160270, varekoeien 120200, handel matig, klei ne stijging; 220 magere kalveren 2560, handel voor de slacht redelijk, iets hoo gere prijzen, voor het leven handel stug, onveranderde prijzen; 510 nuchtere kalve ren 610, handel vlug, prijzen hooger; 550 magere varkens en schrammen resp. 2440 en 1823 per stuk; 440 biggen 14—18 per stuk, handel redelijk, onver anderde prijzen; 95 magere schapen 14 —22, handel gedrukt, lagere prijzen. 210 weidelammeren 1216 per stuk, handel redelijk, hoogere prijzen. Kleinhandel: Boter 300 kg. 1.50 en 125 kg. kaas 5070 cent per kg. 25000 eieren 4.00—5.00 per 100 stuks. BOSKOOP, 16 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pech told 15 27 cent, Hadley 30—52 cent, Briarclif 30 43 cent, Butterfly 1532 cent, Rosalan- dia 1422 cent, Florex 20 cent, Duisburg 2240 cent, Bettertime 12—22 cent, Vier- landen 1531 cent, Edith Helen 1630 cent, Aug. Noack 1525 cent, Else Poulsen 1018 cent, Gloria Mundi 1526 cent, El len Poulsen 713 cent, Rosa Mundi 1521 cent, Ingar Ohlson 1017 cent, Queen Ma ry 17—30 cent, Chrysanten, grootbloemig 70 cent, Idem tros 58 cent, Acerblad 26 cent, Sneeuwbessen 17 cent, Physalis Franchetti 57 cent, Clematis Durandi 1225 cent, Clematis Prins Hendrik 6080 cent, Zin nia 3—6 cent, Erica per stuk 410 cent.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3