RIJNSTREEK WEEK-END. LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 WASSENAAR Geboren: Johannes Albert z. van J. v. Schelven en M. Boersma Margaretha Maria Johanna Elisabeth d. van P. J. C. Baars en H. A. v. d. Ham Hendrikus Ge- rardus Anton z. v. H. v. Aarsen en A. Blin- derman Johannes Gerardus Maria z. v. J. C. Knijnenburg en M. L. de Weert Jan z. v. F. Filippo en G. van Egmond Marchienes z. van K. Wassens en G.. ter Haar Cornelus Leonardus z. van P. Q. van Leeuwen en C. C. Pennarts. Ondertrouwd: A. de Bijll Nachenius en A. W. M. Reinders T. J. J. Suren en M. E. G. Buers. Getrouwd: W. P. A. Langeveld en A. A. van Noort W. M. van der Kleü en P. Duld A. van Egmond en J. H. B. van der Stel. Overleden: Anna Theodora Henriëtte Hamelau Tacke 69 j. weduwe van J. F. Ver ree Abraham Masclee 80 j. echtgenoot van M. Frangoise Hendrikje Bakker 66 j. weduwe van D. Westendorp Barbara ZOETERMEER Planten-tentoonstelling. Donderdag avond werd in het Spaarbankgefbouw de jaarlijksche plaritentoonstelling gehouden, die in verband met de tijdsomstandigheden beperkt werd tot de expositie van de uit gereikte planten aan de schoolkinderen. De organisatie hiervan berustte bij de afdeeling Zoetermeer van „Floralia." De voorzitter, de heer G. F. Ba ij lé opende met een kort woord de tentoonstelling en memoreerde dat van de 500 uitgegeven planten ruim 300 planten zijn ingezonden. De kwaliteit was zeer goed te noemen en dat stemde het bestuur zeer tevreden. Met een opwekking lid te worden van „.Flora lia" verklaarde de voorzitter de tentoonstel ling voor geopend. Het arrangement van de planten was keurig, waardoor het geëxposeerde goed tot zijn reoht kwam. Daarbij komt nog, dat soort bij soort is geplaatst. De diversen prijskaartjes waren op de planten aange bracht, zoodat iedere bezoeker onmiddellijk kon zien, met welken prijs de plant werd bekroond en wie de inzender was. Bijzonder werd de aandacht getrokken van een Luci- ferplant, inzender J. van der Wees, welk exemplaar allen bewondering wekte en dan ook met het volste recht een le prijs toe kwam. Bij de beoordeeling werden de volgende prijzen voor de verschillende planten als volgt toegekend: Pteris Aremula( Varen, le pr. Hetty Kramer; le. Ali Blonk; 2e Nel ly van Staalduinen; 2e. Cor Kraal; 3e Bep. Hollemans; 3e Cath. Uijtenibogert. Begonia, le prijs: Joop van der Wees; 2e Anni van der Tas; 3e. Hanny Woldendorp. Tradescantia. (Roodbont), le prijs: Jan- ny Lammens; 2e Martien Karens; 3e Huug Brinkers. Tradescantia (Witbont). le prijs: Arie van Reeuwijk; 2e. Corrie Vleggeert; 3e. Hetty Kramer. Cryshia. (Luciferplant). le prijs: Joop van der Wees; le. Janny Lammens; 2e Ni co van der Velden; 2e. Jan Glijnis; 3e. Tini Koole; 3e Annie Smits. Pelargonium. (Geranium), le prijs: Cor Dorst; le Gerrit Hoogenveen; 2e. Huug Ko nijn; 2e. Jan Moers Gz., 3e Annie Uijterlin- de; 3e Mies van Leeuwen. Companula. (Ster van Bethlehem.) le pr. Lie Veldbuijzen; 2e. Hetty Kramer; 3e Le na Groenendijk. Geboren: Cornelis Franciscus z. van J. B. Hegeglman en F. M. J. Rijneveen Cornelis Gerardus Maria z. van B. A. Lui ten en J. C. v. d. Bos. Getrouwd: R. M. Lindeman 31 j. en J. C. Rietkerk 25 j. A. J. Maaskant 26 j. en J. A. v. Haaren 24 j. Gevestigd: M. H. Berk van Leid- schendam C. Versteeg van Geldermal- sen M. Tuinzaad van Zevenhuizen L. C. Vergeer van Boskoop. Vertrokken: P. J. Havenaar naar Leidschendam M. J. v. Leeuwen naar Bleiswijk Johanna Hoogendoorn naar Pijnacker L. Hoogendoorn naar Velsen A. M. v. Diemen naar Bergen. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Aanwezig 10 leden. Afwezig de heer E. Fortgens. Tegen drankmisbruik en voor de zedelijkheid. In overleg met het bevoegde militaire gezag, stellen B. en W. voor, de algemeene politie verordening aan te vullen met een nieuw artikel 45a en b en c om de gevaren op zedelijk gebied, zooveel mogelijk te kun nen weren en om drankmisbruik tegen te gaan. Ook stellen B. en W. den raad voor om aan art. 76 een vierde lid toe te voegen, luidende: „Onverminderd het bepaalde in de voorafgaande leden van dit artikel is het, zoolang in tijd van oorlog of oorlogs gevaar buitengewoon in werkelijken dienst gekomen militairen in de gemeente gelegerd zijn, verboden in de door den burgemees ter aangewezen voor het publiek toeganke lijke localteiten van de inrichtingen, als bedoeld in art 72, alcoholhoudende drank te verkoopen, te verstrekken, toe te die nen of te gebruiken op de door den burge meester bij openbare kennisgeving aan te wijzen dagen of uren." De heer P. H. J. A. de Booy opent de be sprekingen en vraagt of de noodzakelijk heid voor een dergelijken maatregel is ge bleken. De heer J. Braggaar kan zich in het alge meen met deze wijzigingen vereenigen en vertrouwt dat deze maatregel niet zonder noodzaak zal worden toegepast. De heer Limburg meent, dat het getuigt van wijs beleid van B. en W. om maatregelen te ne men tot het beteugelen van drankmisbruik en voor het beschermen der zedelijkheid. De heer J. v. d. Marei hoopt, dat dit arti kel niet te scherp wordt toegepast. De voorzitter zegt, dat de militaire over heid het nemen van deze maatregelen zeer op prijs stelt, en ofschoon het militaire ge zag het recht heeft in deze tijden zelf der gelijke maatregelen te nemen, het beter vindt, dat de Burgerlijke overheid daartoe overgaat. Deze verordening zal voorzichtig worden toegepast. Met alg. st. wordt de wij ziging goedgekeurd. Vervolgens vragen B. en W., daar bij de stichting van de openbare school het bin- nenschilderwerk nimmer geheel tot stand is gekomen (muren en plafonds staan nog in de grondverf) voor het schilderwerk enz. een crediet aan van 800. Het desbetref fende crediet kan door jaarlijksche bijdra gen van 160 van den gewonen- aan den kapitaaldienst te beginnen met het jaar 1939 over een tijdvak van 5 jaren worden verdeeld. Goedgekeurd. Punt 3 der agenda vermeldt: Subsidie af deeling Voorschoten der Nederlandsche vereeniging voor luchtbescherming. De heer J. v. d. Marei stelt voor dit punt aan te houden, daar het wellicht mogelijk is voor de vereeniging het dit jaar zonder subsidie te doen, omdat den laatsten tijd nog al contributie is ontvangen. Aldus be sloten. Geen nieuwe boekjes, zoolang de spelling-kwestie niet is op gelost. Aanvrage „Huize Bijdorp" ex. art. 84 der lager onderwijswet 1920. Door het bestuur der vereeniging van de H. Catharina van Siënen wordt verzocht medewerking te mogen ontvangen voor de aanschaffing van een aantal schoolboeken. B. en W. adviseeren den Raad a medewer king te verleenen, voorzoover de invoering van een nieuwe rekenmethode, b. de mede werking te weigeren, voorzoover het de in voering van een nieuwe taal en leesmetho de betreft, daar de spellingskwestie nog steeds niet is opgelost. De heer P. H. J. A. de Booy vraagt of de invoering van een nieuwe rekenmetho de noodzakelijk is, wanneer men meent, dat een nieuwe taal en leesmethode niet nood zakelijk is. De voorzitter begrijpt deze op merking niet, daar de rekenmethode vast staat en de toekomstige spelling van de taal niet vaststaat. De heer de Booy wenscht geacht te wor den te hebben tegengestemd, waarna het praeadvies van B. en W. wordt aangeno men. Electriciteitslevering in militaire verblijven. De reserve-luitenant-kolonel van C II Depot B. A. heeft het college van B. en W. bericht dat pl.m. 50 huizen in gebruik wor den genomen tot logies van manschappen en verzoekt medewerking inzake electrici teitslevering. B. en W. adviseren den Raad in één der perceelen van ieder blok van 4 of 5 woningen een electriciteitsmeter te plaatsen, als basisverbruik voor de overige perceelen van elk blok. De kostprijs te be palen op voor de eerste 5000 KWH per jaar 0.20 per KWH en voor alle volgende 0.18 per KWH. Aldus besloten. Een gelijkluidend verzoek is ingekomen voor de waterlevering. B. en-W. adviseeren den Raad per blok één watermeter te plaat sen en voor het water te berekenen 0.25 per M3. De heer J. Braggaar acht het een raadsel hoe de gemeente in staat is, gezien de moeilijkheden met de waterleiding, deze woningen te voorzien. De voorzitter zegt dat ook het college dit moeielijk acht, doch wij gaan het na jaar tegemoet, dat scheelt veel. Het voorstel wordt goedgekeurd. Openstelling en tarieven badhuis voor militairen. Militairen in groepsverband en onder geleide kunnen op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag baden. Voor dit bezoek wordt een kostprijsberekend van 0.05 per man en per bad. Bovendien zijn op alle werkdagen 2 militairen ter beschik king voor het schoonmaken van het bad huis. Tevens zullen de militaire autoritei ten den vervanger van den badmeester be talen, begroot op 20 per week. B. en W. stellen den Raad voor hunne goedkeuring te hechten aan deze regeling. Conform be sloten. Vervolgens stellen den Raad voor eenige wijzigingen te brengen in de verordening inning ontvangsten ingevolge art. 122 der gemeentewet op verzoek van Ged. Staten, die tegen de vastgestelde verordening eeni ge bedenkingen hébben. Aldus besloten. Visschen Krimkade en Kerksloot. Op 21 Juli 1939 werd een raadsbesluit genomen, waarbij B. en W. werden ge machtigd een vergunning te verleenen tot het visschen in de Krimkade en Kerksloot, voor welke vergunning 1.— verschuldigd zou zijn. Ged. Staten hebben echter be zwaren tegen dit besluit, weshalve B. en W. den raad adviseeren het genomen be sluit in te trekken. Na rondvraag sluiting. ....zoodat V\ anderen hun bocht ver- keerd moeten nemen en het uit- NOOIT! ALKEMADE Herbenoeming burgemeester. Bij ko ninklijk besluit van 16 October is herbe noemd tot burgemeester dezer gemeente mr. J. W. Peek. BODEGRAVEN EERSTE PLECHTIGE H. MIS. De eerste plechtige H. Mis van den zeer- eerw. Pater Everardus Zwanenberg, zal thans plaats hebben op Zondag 1 October a.s. te half elf in de St. Willibrorduskerk te Bodegraven. De feestpredictaie zal gehou den worden door Pastoor W. P. J. Janus. Daar de neomist te ver van de kerk ver wijderd is, zal er des middags geen Lof zijn. Gelegenheid tot gelukwenschen bestaat in den namiddag van drie tot vier uur aan de ouderlijke woning. Pater Everardus zal Zaterdag 30 Septem ber met den trein van 6.21, komende uit de richting Woerden, in Bodegraven arri- veeren, waarna er een kort Lof gecelebreerd zal worden. Geboren: Elisabeth Aafje d. v. C. van Dam en A. van Griethuizen. Ondertrouwd: S. H. Parqui 33 j. en A. E. Batelaan 26 j. Gevest igd: B. J. Balvert, van Alphen aan den Rijn. J. de Blanken, van Wou- brugge. A. Langelaar, van Alphen aan den Rijn. Wed. L Kwakemaak geb. Kempenaar, van Alphen aan den Rijn. A. Treur, van Utrecht. N. Hogendoorn, van Snelrewaard. P. van Doorn, van Alphen aan den Rijn. K. Oudshoorn, van Zeg veld, a. boord. M. H. van der Vlist, van de Bilt. P. Bongenaar, van Maartensdijk. A. E. Vernooij, van Zwammerdam. Vertrokken: N. Vis, naar Ter Aar. F. Bergsma, naar Nieuwer Amstel. L. Bosman, naar Reeuwijk. J. van Es, naar Zwammerdam. M. S. Houtman, naar Zwammerdam. G. A. Kromwijk, naar Reeuwijk. J. J. van Vliet, naar Zoeter- woude. C. de Kleer, naar Ter Aar. N. Oskam, naar Arnhem. E. de Vries, naar 's-Gravenhage. C. van Leeuwen, naar Wassenaar. C. v. d. Werff, naar Nieuw koop. L. M. den Boon, naar Reeuwijk. J. Pansen, naar Alphen aan den Rijn. P. Th. Röling, naar Zwammerdam. W. van Katwijk, naar Katwijk aan Zee. P. L. M. Fran kef ort, naar Voorburg. C. J. Walra ven, naar Zoetermeer. P. Boelen en ge zin, naar Woerden. BOSKOOP Altaarwacht. Donderdag was in het R. K. Vereenigingsgebouw de jaarverga dering van de Altaarwacht. De heer C. J. v. Vliet, voorz. opende deze vergadering en heette de aanwezige leden, welke in getale van niet minder dan 80 personen, aanwezig waren, van harte welkom. De secr., de heer C. J. Barendsen, las de notulen voor, het verslag van den penningmeester, den heer Jac. Vermeulen J.C.zn. bleek, dat er mo menteel een batig saldo in kas is van 61,81. De aftredende bestuursleden werden herkozen n.l. de heeren C. J. van Vliet en Joh. Houtman terwijl in de vacatures van de heeren C. J. Barendsen en Adr. Hout man werd voorzien door de heeren Th. Pannebakker en P. Boekraad. Tot voorzit ter werd herkozen de heer C. J van Vliet. Vervolgends werd een overzicht gegeven van de afgeloopen periode waaruit bleek, dat de Altaarwacht crescendo gaat. Er zijn thans ruim 120 leden,, zoodat eenmaal slechts in de maand door dezelfde persoon behoeft te worden gewaakt. Ook een ande re regeling betreffende de controle voldoet zeer goed, daar inplaats van een aparte controleur nu een der vier wachtende le den z.g. als verantwoordelijk persoon wordt aangesteld. Voor eventueele verhinderingen is een regeling getroffen, waarbij een 12-tal leden als reserve zijn aangewezen. Ook zijn eenige moeilijkheden ingetreden in verband met de dienstplicht van een 15-tal' leden. Uit het verslag der propaganda-commissie, hetwelk hierna volgde bleek, dat door de heeren commissie-leden vruchtbaar werk is verricht, t.w. de heeren Th. Pannebakker, P. Boekraad, Joh. Houtman en Jac. Ver meulen. Niet minder dan 29 nieuwe leden werden door huisbezoek aangeworven ter wijl nog bij tien personen moet worden te ruggekomen, die het nog even in beraad wilden houden. Ook werden nog een 14-tal donateurs „buitgemaakt." Een wooi'd van hulde aan deze heeren is hier zeker op zijn plaats. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat bij eventueele verhindering van de le den dezen dit tijdig gelieven op te geven, uitsluitend bij den heer Joh. Houtman. Ten slotte werd met een dankwoord aan de scheidende bestuursleden de heeren Ba rendsen en Houtman deze vergadering welke een prettig verloop had, gesloten. HAZERSWOUDE (Groenendijk) VERTREK VAN PASTOOR VAESSEN. Pater J. R. Keulers opvolger. De zeereerw. heer H. H. Vaessen, Pater Timotheus a.S: Theresia O. C. D. die vanaf December 1934 als opvolger van den zeereerw. heer J. M. Keulers, dus bijna 5 jaar, het herdersambt van de parochie van den H. Bernardus heeft uitgeoefend, is he den vertrokken. De Pastoor is door den hoogeerw. Pater Provinciaal overgeplaats naar het Karmelietenklooster te Geleen. Als pastoor is dezer dagen benoemd de zeereerw. Pater Huibertus a.S. Anna O.C.D. de zeereerw. heer J. R. Keulers. De Pastoor, die voorheen sub-prior was in het klooster te Geleen is priester gewijd 4 October 1916. De nieuwe pastoor is reeds gearriveerd, zoodat op Zondag de installatie zal plaats hebben door den zeereerw. Deken Jong- bloedt van Zoeterwoude. HAZERSWOUDE L. T. B. Dezer dagen werd ten huize van mej. wed. Verhaar een buitengewone algemeene vergadering gehouden van den „L. T. B." afdeeling Hazerswoude. De ze vergadering was, hoewel 't een zeer be langrijke was, maar matig bezocht. Na opening door den voorzitter, den heer A. J. de Jong, werd een schrijven voorgelezen omtrent de op a.s. Woensdag te houden Boeteprocessie naar Heilo. Een 9-tal der aanwezige leden gaven zich voor deelname op. Mochten er onder de thuisblijvende le den nog zijn, die deze processie willen mee maken, dan kunnen zij zich nog in ver binding stellen met het bestuur, en wel tot uiterlijk 17 Sept., want bij genoegzame deelname zal een autobus vanaf Hazers woude Dorp naar de plaats van bestem ming rijden en wel voor een matigen prijs. Daarna werd het woord gegeven aan ir. Jacobs, leeraax aan de R.-K. Landbouw- winterschool te Voorhout, die een duide lijke uiteenzetting gaf over de nantsoenee- ring van het veevoeder in den a.s. winter. Na deze duidelijke uiteenzetting werden door de aanwezigen nog verschillende vra gen gesteld omtrent voedering enz., waar na door den voorziter een woord van dank werd gebracht aan den heer Jacobs, waar na nogmaals de leden op het hart werd gedrukt, om toch in groote getale op te trek ken op a.s. Woensdag 20 Sept. naar Hei lo, om aldaar van O.L. Vrouw den vrede af te smeeken voor de geheele wereld. Dus leden van den L. T. B. geeft u spoedig op bij het bestuur. KOUDEKERK Geboren: Jan, z. van J. Struyk en J. van den Ent. Ondertrouwd: H. A. van der Meer 36 j. en J. P. Zwartjes 38 j. Getrouwd: N. de Jong 25 j. en Chr. Lammertsma 21 j. ZOETERWOUDE Vertrek Father J. Vaneman. Wegens den gespannen toestand is het vertrek van Father J. Vaneman naar de missie van Oeganda onverwachts ver vroegd, zoodat hij hoogstwaarschijnlijk Dinsdag a.s. zal moeten vertrekken. Missienaaikrans „St. Rosa". Morgen wordt in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg de jaarlijksche tentoonstel ling van den Missienaaikrans gehouden. Te kwart voor 12 uur wordt de tentoon stelling officieel geopend, waarna de ten toonstelling doorloopend gratis toeganke lijk is. De heer Joh. Vlasveld geeft door- loopende filmvertooningen. Maandagavond zal de weleerw. Father J. Vaneman een lezing houden over: Paus Pius XI en het Missiewerk en over de opbloei van de Mis sie in Afrika. Ook zullen dien avond missiefilms gege ven worden. Geboren: Theodora Johanna Maria, d. van N. van Leeuwen en J. van Tol Wilhelmina Cornelia, d. van C. Th. van der Maat en W. van Haastregt Petronella Johanna, d. van R. J. dé Boer en J. Roessen Anna Emma, d. van F. A. Hendriks en P. M. Voordouw Cornelis Johannes, z. van A. H. Dompeling en E. Blom Sliza- van A. H. Dompeling en E. Blom Eliza- lay. Getrouwd: G. J. Vogelaar jm. 27 j. en A. J. Olijerhoek jd. 25 j. J. C. de Jong jm. 24 j. en Cl. J. Vaneman jd. 20 j. J. G. v. d. Helm jm. 29 j. en J. M. van der Lubbe jd. 30 j. L. Goedegebuure jm. 23 j. en A. de Jong jd. 21 j. Overleden: M. van Steijn wed. van H. Overdevest 85 j. L. Geelen wedr. van G. van Hofwegen 79 j. C. Zandbergen wedr. van M. Demmenie 89 j. J. G. W. Vlasveld, z. van W. J. Vlasveld en A. J. van Eeden lj. H. J. Bartelsman wed. van J. G. Dijkerman 75 j. SOLLICITATIE. Gevraagd, flinke jonge man. als hulp in de huishouding in gezin met 3 kinderen. Hollander, in be zit van eenige diploma's. Op deze advertentie heb ik de volgen de sollicitatiebrief verzonden: Zeer geachte Mevrouw! In dezen tijd van schrikbarenden nood en ellende, geboren uit oorlog en werkloos heid, doet een vraag als de uwe goed. Ik las uw advertentie, ik verheug mij daar over en dank u ervoor. Is de vrouw niet reeds lang bezig den man uit zijn ambt en werkkring te ver dringen? Zij typt en houdt boek op de grootste bank, zij beheerscht de grootste magazijnen en wordt tramconductrice. En wij mannen stempelen of spelen sol daatje. Wat is er dan logischer mevrouw, en ik breng u hulde voor deze logische ge- dachtengang, die u leidde tot het stellen' uwer advertentie, wat is er dan logischer zeg ik, dan dat de man, die zich verdrin gen laat, de plaats inneme, door de vrouw moedwillig verlaten? Dat hij zich toelegge op de grilligheden van kokende aardap pelen, zure saus, die schiften wil en schel- visch, die uit elkaar valt. Indien de vrouw de scepter neerlegt van haar rijk, waarom zou dan de ver drongen man die niet opnemen en zwaaien als Goering zijn maarschalkstaf in het rijk van potten en vaatdoeken, aangebrande aardappelen en overgekookte melk? Ik begrijp intusschen volkomen, dat mijn nederige hulde aan u, u niet voldoende is. Indien ik dan ook ding naar het ambt van keuken-kindermeisje, dat u ter be schikking hebt, dient u natuurlijk te we ten wie ik ben en wat ik ben. Alzoo, Mevrouw, ein anstandiger Mensch, zou uw vroegere Duitsche dienst bode zeggen, 22 jaar en goed van voorko men. Bekend met veel schotels, tenmin ste wat het consumeeren daarvan betreft en van zeer nabij bekend met alle huis houdelijke bezigheden. U zoudt informa ties kunnen nemen bij mijn vroegere hos pita, bij de vrouw van den kapitein uit mijn militairen dienst en in het stempel lokaal. En nu het salaris. Dat is een teer punt, Mevrouw. Ik veronderstel, dat ik intern ben, dat ik slapen zal in het dienstboden kamertje en eten in de keuken. Laat mij vooral eten in de keuken, Me vrouw, want mijn eetlust is groot. Bij zulk een behandeling mag het salaris geen al te groote rol spelen. De grootte daarvan kan ik het best van de omstandigheden la ten afhangen. U zegt: U hebt drie kinderen. Mevrouw, ik ben gek op kinderen, al moet ik hier aan direct de beperking toevoegen, dat èn geslacht èn leeftijd daarbij van groot be lang zijn. Maar ik kan wel dit zeggen: in bepaal de omstandigheden, hoe grooter zij zijn, hoe gekker ben ik. Ik zou dus zoo zeggen: een salaris van f 8 per week, indien de kinderen zeer klein zijn en ik luiers zal moeten spoelen. Zes gulden, indien ik ze naar school moet brengen en 's middags met hen uit wandelen moet gaan. Kortom, het loon kan dalen met het klimmen hunner (ha- rer) jaren. Indien de kinderen om ende bij de dui zend weken zijn, en van permanent wave voorzien, dan zal ik gaarne arbeiden, Me vrouw, alleen uit pure vreugde. Gaarne uw gewaardeerd antwoord mèt de portretten der kinderen tegemoet ziende, Uw a.s. dienstmeisje DANIëL. VROUWENSCHOON. Gij laat U dus mishandelen Gij schoone blonde, Gij schuwt geen tranen en geen smart, Gij vreest geen wonden. Gij draagt geduldig alle pijn En laat U villen, Opdat gij maar zoo schoon zoudt zijn, Als gij zoudt willen. In werk'lij kheid is het zoo niet, O, blonde schoone, Gij verft Uw lippen gloeiend rood En ook uw koonen. Uw wangen worden bijgekleurd, Maar zonder kerven, Opdat gij schoon en frisch zult zijn En vol met verve. Naar aanleiding van een adver tentie betreffende het wijzigen van vrouwenneuzen en het ontrimpe- len van vrouwenaangelaten. Maar, dan zijt gij nog niet volmaakt, Uw haar, dat zwart is, Roept luid om blond, daar dit de wensch Van heel uw hart is. Dies hebt gij eerst uw haar gebleekt, Ik zie u zitten, Uw uiterlijk verfraaiend door Uw neus te witten. Uw oogen diep als d'oceaan, Die óók niet trouw is, Gij zorgt nu, dat uw oogenpaar Heel diep en blauw is! Nu is uw uiterlijk compleet, O, schoone dame, Gij zijt voor Neerland's Fabrikaat Een prachtreclame. Maar laat de rest, zooals het is En spaar U pijnen. Laat door een lach de rimpels van 't Gelaat verdwijnen. Wees schilderes voor 't vaderland, Maar spaar de vormen En geef dan uw oorspronk'lijk schoon Terug aan de wormen. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14