OMGEVING Autobotsing te Wassenaar Eerste vaart door de nieuwe Sassenheimer vaart 'ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1939 UE LEIDSCHE COURANT VIERDE r' KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen. De Katwijksche Damclub „K. D. C." hield een ledenvergadering, welke goed bezocht was. Na de gebruike lijke agendapunten te hebben behandeld werd besloten Woensdag 20 Sept. a.s. met de clubavonden aan te vangen. Wegens de buitengewone omstandigheden wordt het clublokaal niet in de Voorstraat gevestigd doch in de zaal Kerklaan. Het bestuur re kent voor den a.s. winter weer op de ge wone activiteit der leden en eventueel nieu we leden. De Laatsten kunnen zich opgeven bij den heer T. v. Beelen Wzn., Oomman- deurslaan 19. KATWIJK Weer school. De kinderen der St. Jo- sephschool waren nog steeds verstoken van onderwijs vanwege de gedwongen va- cantie door het in bezit nemen der school door de militairen. Hierin zal verbetering komen. De kleuterschool zal gevestigd wor den in een perceel aan de Voorstraat 20a. Hierdoor komt de ruimte in de kleuter- I school vrij voor de kinderen der St. Jo- 1 sephschool die daardoor, al is het om beur ten, dus halve dagen, weer onderwijs ge- nieten kunnen. En tot vreugde van vele moeders! Ds. Meijering. Ds. Meijering sinds 1900 predikant bij de Gereformeerde ge meente alhier heeft tegen einde 1939 eer vol emeritaat gevraagd. Ds. M. geniet zoo wel bij niet-geloofsgenooten als bij zijn eigen kudde een zeer groote waardeering. t Geboren: Marijtje d. van H. Hoek 1, en G. Schaap Cornelia d. van A. v. j: Duivenbode en P. v. d. Plas Adriana Wilemina d. van P. v. d. Plas en A. W. Nijgh Brechje d. van J. v. Duyn en A. v. Duyn Lena Wilhelmina d. van A. v. Rijn en G. v. Duyn Cornelia d. van L. v. d. Meij en L. v. d. Mark Lena d. van I J. v. d. Plas en A. v. Duyn Maarten z. van J. den Hollander en K. v. d. Oever. Ondertrouwd: C. Guyt en J. Haas- noot J. Boesaard en J. v. Dijk C. Harteveld en A. Ouwersloot K. Du- rieux en L. v. Duyn A. Jonker en N. de Hollander H. Teljeur en J. C. v. Tol G. A. Hofkes en J. Tukker. Getrouwd: A. v. Iterson en P. Jon- ker C. v. Rijn en A. Guyt J. M. Jan sen en C. P. Ouwehand P. v. d. Plas en E. v. d. Bent. Overleden: Sophia Anthonia Bos kamp 66 j., ongehuwd. LISSE Konijnensport. Gisteravond hield de Konijnensport en Pluimvereeniging een vergadering. Op de notulen waren geen aanmerkingen. De voorzitter deed namens het bestuur het voorstel om de jaarlijksohe verloting wegens de abnormale tijdsomstan digheden niet te doen doorgaan, waarmee de vergadering accoord ging. Besproken werden de crisismaatregelen. Wederom kon het bestuur een tiental nieuwe leden voor dragen welke allen werden aangenomen. Op voorstel van het 'bestuur werd de heer N. Dol aangewezen als leverancier van het pluimveevoeder. Van het bestuurslid A. N. Ruigrok was bericht ingekomen, dat hij als lid en evenzoo als bestuurslid bedankte, zoodat t.z.t. in deze vacature zal moeten worden voorzien. Geboren: Adrianus Theodorus Wil helmus z. van A. J. Schrama en B. J. Th. van Koppen Clasina Allegonda* Maria d. van Ch. F. J. M. de Meulder en A. J. Jonkman Martinus z. van L. Bunt en H. Beens Jacoba d. van J. Schippers en M. van Werkhoven Maria Hendrika Anna d. van P. H. IJsselmuiden en J. E. van Soldt.' Ondertrouwd: Pieter Bos 25 j. en Mathilda Beider 25 j. Cornells Johannes Hoogervorst 23 j. te Sassenheim, en Cor nelia Jacoba van der Drift 21 j. Roelf Over wijk 26 j. en Jelske Fennema 23 j., te Bloemendaal Anthonius Theodorus van Steijn 28 j. en Maria Witteman 22 j. Getrouwd: G. Neelen, te Alkemade, en H. Groenewegen J. Jansen, te Noord wij kerhout, en M. J. van Kesteren. Overleden: Johannes Bernardus van Zeist 66 j., wed. van C. H. Vernou Wil lem Baartse, 67 j., echtg. van J. W. van Harten. LEIDSCHENDAM DE RAADHUISBOUW GEGUND. Voor 75.950. Onder voorzitterschap van burgemeester W. Kejjzer kwam gisterenavond de raad in spoedeischende vergadering bijeen. Secre taris is de heer H. J. van Delft, terwijl de raad voltallig aanwezig is. Als eenig punt vermeldde de agenda: Voorstel tot onderhandsche aanbesteding van den bouw van het raadhuis. Na de gebruikelijke opening met gebed deelde de voorzitter mede, dat B. en W. gemeend hadden den raad in spoedeischen de vergadering te moeten bijeenroepen in verband met de onderhandsche aanbeste ding van den bouw van het nieuwe raad huis. Daar noodzakelijk bij de bespreking diverse cijfers, enz. genoemd zullen dienen te worden, stelt de voorzitter voor deze zaak in geheime zitting te behandelen, waartoe z. h. s. wordt besloten. Na pl.m. 1 y3 uur wordt de openbare vergadering heropend en deelt de voorzit ter mede, dat besloten is het voorstel van B. en W. ten uitvoer te brengen en het bouwen van het nieuwe raadhuis onder- handsch aan te besteden aan den heer G. A. Baaten te Waspik voor de somma van 75.950.De voorzitter vraagt, of de heeren nog stemming wenschen over het voorstel, waarop bevestigend wordt geant woord, waarna het voorstel in stemming wordt gebracht en wordt aangenomen met 94 stemmen. INBRAAK. Hedennacht is ingebroken in de woning van H. aan den Westvlietweg. Door verbre king van een raam heeft men zich toegang verschaft tot de woning. In de voor- en achterkamer is alles overhoop gehaald. Uit een damestaschje is een bedrag van 9. en een rijwielbelastingmerk ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. K. J. M. V. Maandag 18 September te 8.30 uur propaganda-avond ter inleiding van het nieuwe seizoen. Den bekenden causeur Peter van Rooijen zal spreken over: „De K.J.M.V. en de nieuwe gemeen schap", waarna muzikale operette en snel- teekenen. Dinsdag 19 September te 8 uur Maria- Congregatie en Vrijdag 22 September So ciëteitsavond. St. Josephsgezellen. Zondag 17 Sep tember te 11.30 uur en na het Lof bijeen komst. Dinsdag 19 September te 8 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst en Zaterdag 23 September na het Lof bij eenkomst. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Voor het diploma cou peuse van de R. K. Vereeniging tot be vordering van industrie en huishoudonder- wijs voor meisjes, slaagde te 's-Graven- hage de jongedame Corry Zonneveld, al hier. OEGSTGEEST De klokkenze zijn er! Drie in getal, werden zij gisteren om elf uur gebracht en in de kerk geplaatst. Het zijn drie groote zware klokken, met een diepe mooie klank. Wij willen daarom alle pa rochianen er nog eens op attent maken, dat a.s. Zondagavond om 7 uur de klok ken plechtig zullen worden gewijd door den Hoogeerw. heer Deken. Om de plechtigheden goed te volgen zal des morgens onder de H.H. Missen uitleg van de klokkendoop gegeven worden en zullen ook kleine boekjes verkrijgbaar zijn tegen den prijs van 10 cent, waarin geheel de plechtigheid staat beschreven. De parochianen mogen trots zijn op deze prachtige gave, waarin zij hun dankbaar heid toonden voor de gaven ons door Sint Willibrord gebracht. De klokken zulen ons voortdurend her inneren aan de taak die wij hebben om ons geloof in het leven uit te dragen, om te jubelen over de rijkdom van ons Christen zijn. Wij hopen, dat vele parochianen des avonds bij de wijding aanwezig zullen zijn. De verdere voorbereidingen zijn thans in vollen gang. Daarom willen wij op de eerste plaats eraan herinneren dat a.s. Zondag in de Hoogmis de nieuwe volks- zangmis wordt gezongen, die reeds eenige keeren werd gerepeteerd na het Lof. Ook hiervoor zijn boekjes te verkrijgen tegen den luttelen prijs van 4 cent. Wij willen de parochianen nog eens extra aansporen deze Mis goed mede te zingen, daar deze ook gezongen zal worden onder de ponti ficale H. Missen in de dank- en smeek- week. Ook de zangers van het speciaal ge vormd feestkoor, willen wij er aan herin neren, dat a.s. Zondagmiddag om drfe uur een extra-repetitie is. Allen zijn ervan overtuigd, dat er de laatste week nog zeer hard gewerkt moet worden. Tenslotte worden alle parochianen nog eens aangespoord vooral in deze laatste dagen van voorbereiding het gebed niet te vergeten, opdat onze dank en smeekweek, die begint op Zaterdag 23 September des avonds om half acht met het plechtig in luiden der klokken en met een plechtig openingslof om acht uur, in alle opzich ten goed zal mogen slagen. Voor de eigenlijke week van 23 Sept. tot en met 1 October zijn nog mooie plaat sen te huren en te bespreken Zondag na de H. Mis van 8.45 en 11 uur aan de pastorie. RIJNSBURG INSTALLATIE BURGEMEESTER Mr. P. N. HöWELER. Gisterenmiddag had de installatie plaats van den burgemeester dezer gemeente mr. P. N. Höweler. Van talrijke huizen woei de driekleur en na een ietwat triestigen morgen kwam in den namiddag een heer lijk najaarszonnetje de feestelijkheid zoo mogelijk nog meer opvroolijken. Aan de grens der gemeente werd den burgemeester opgewacht door de beide wethouders C. D. v. d. Vijver en T. Kralt, waarbij zich gevoegd had de plaatselijke militaire commandant, kapitein Dürst- Twee dooden Gisteravond omstreeks kwart voor 9 is er een zeer ernstig verkeersongeluk op den Rijksstraatweg onder de ge meente Wassenaar gebeurd. Uit Wassenaar kwam de kapitein R. H. Zöllner op zijn motor. In het zijspan was mevrouw Zonneveld, die ten huize van kapitein Zöllner woonde, gezeten. Uit de tegenovergestelde richting uit Den Haag naderde een militaire auto colonne, waarvan de voorste wagen bij de Rust en Vreugdlaan wilde draaien. Hoewel de soldaten van dien wagen tee- kens gaven, heeft kapitein Zöllner deze blijkbaar niet gezien. Met groote snel heid reed de kapitein op den dwars over den weg staanden wagen in met het gevolg, dat hij en zijn medepassa- giere op slag gedood werden. De beide lijken zijn per politieauto naar de rouwkamer van het hoofdbu reau van politie te Wassenaar vervoerd. Ook de beide zwaar beschadigde voer tuigen zijn naar het hoofdbureau ge bracht. Kapitein Zöllner was 39 jaar oud, ge huwd en vader van twee kinderen. Hij woonde in Wassenaar. Tengevolge van dit ongeluk ontstond een groote verkeersstagnatie. De Was- senaarsche politie, bijgestaan door de soldaten van de militaire colonne, die uit ongeveer 50 man bestond, zorgde er voor, dat het verkeer vrij spoedig weer normaal liep. Britts, met zijn adjudant om hem binnen te leiden in zijn nieuwe gemeente. Het dochtertje van wethouder v. d. Vijver en het zoontje van wethouder Kralt boden bloemen aan. Na een rondrit door Rijns burg arriveerde men aan het gemeente huis, waar een 100-tal militairen zich had den opgesteld als eerewacht. Na deze eere- wacht geïnspecteerd te hebben werd de burgemeester de raadzaal binnengeleid, waar we onder de genoodigden opmerkten de burgemeesters van de naburige ge meenten Katwijk, Oegstgeest, Valkenburg, Noord wijk en Voorhout. Verder waren nog aanwezig eenige ambtenaren en de te Rijnsburg gelegerde officieren. Nadat wethouder Kralt in zijn wel komstrede den Burgemeester had toege sproken ging de wethouder over tot de in stallatie, het omhangen van den ambtske ten en het overhandigen van de voorzit- tesrhamer. Dan sprak burgemeester Höweler woor den van dank aan H.M. de Koningin voor deze benoeming en aan den Commissaris der Koningin, doch bovenal woorden van dank tot God, die aan spr. het voorrecht geschonken had de belangen van Rijns burg te mogen dienen. Hierna sprak wet houder v. d. Vijver namens het comité van ontvangst uit de ingezetenen. Vervolgens oud-burgemeester Bosschieter, de plaatse lijke predikanten ds. v. d. Loo en ds. Post, ouderling Starkenburg, de heer J. v. Eg- mond namens de schoolbesturen, burge meester Woldringh van der Hoop uit Kat wijk namens de buregmeesters uit de om geving, ds. Gras uit Katwijk als vriend van den nieuwen burgemeester. Dan werd een foto genomen van het gezelschap en was het middaggedeelte afgeloopen. In den avond te ongeveer 7 uur had er in het gemeentehuis een receptie plaats. Allereerst voerden daar het woord het raadslid van der Gugten, de loco-secreta ris, de heer v. Essen namens de ambtena ren, de Kantonnementscommandant, ka pitein Dürst Britts, waarna een veertigtal vereenigingen defüeerden voor den burge meester en een vaandelgroet brachten. De burgemeester sprak een kort woord, waarna alle vereenigingen in de raadzaal aan den nieuwen burgervader werden voorgesteld. Door wethouder Kralt wer den vervolgens de raadsleden aan den burgemeester voorgesteld, waarna voor het publiek gelegenheid was met den bur gemeester en diefls echtgenoote kennis te maken. Hiervan werd een zeer groot ge bruik gemaakt. Rijnsburg heeft z'n nieu wen burgemeester op waardige en groot- sche wijze ontvangen. Secretaris-vacature. Door de Kroon is Rijnsburg aangewezen als gemeente, waar de functie van secretaris der gemeente niet door den burgemeester kan worden bekleed. Tot heden was zulks wel het ge val. Rijnsburg zal dus ook een nieuwe se cretaris krijgen. Bloemenhandel. Nu de grootste schrik over is, gaat ook de handel weer wat ople ven- Niet da men nu weer loonende prij zen krijgt Lang niet doch dat erge luste- looze met een doordraaien van ongeveer 70 pet. van den aanvoer, is weer voorbij. Tij delijk? We zullen het hopen. De kwaliteit heeft deze week nogal geleden door den re gen. Voor de toekomst staat het er slecht voor, vooral nu Engeland z'n grenzen ge heel voor de bloemisterij gesloten heeft. Men vraagt zich bezorgd af wat zulks in den a.s. wintermaanden moet worden. De prijzen waren thans: Gladiolussen per 100 in diverse soorten van 20 tot 30 ct. in de gewone soorten en van 40 tot 70 ct in de betere variëteiten. Chrysanthen van 5 tot 10 ct. per bos. Margrieten dubbel per 100 2030 ct., Asters 2040 ct., Convili's 12 20 ct., Montbretia 1020 ca., Scabiosa 20 —35 ct, Dwergzinnia 1020 ct., Galardia 2030 ct., Dhalia 4060 ct, Pompon-dah lia 2035 ct, Asclepia 20—35 ct., StraaL- asters 35—50 ct, Gep. Gedetia 20—30 ct, LiL Auratum 2.90—3.40, Witte Lelies 2.703, Rozen per bos 2230 ct. Vrijdagmiddag 3 uur aan de aanlegplaats achter „Kikkershil". Het jacht „Cheerio" van den heer R. de Boer, ligt, feestelijk gepavoiseerd, aan den steiger. De eigenaar, geassisteerd door den heer F. G. de Groot, wachten de genoo digden tot „de eerste vaart" door de nieuw-gegraven Sassenheimer Vaart. Het weer is schitterend. Eenige auto's brengen Burgemeester J. P. Gouverneur, de wethouders Warnaar en Bader, ir. Veth, eerst-aanwezend inge nieur der Provinciale Waterstaat, ir. Vis ser en de heer Kramer, technisch ambte naar. De heer Schneijder namens de uitvoer ders en de opzichter, de heer F. van Ros- sum, voegen zich bij het gezelschap. Een boot van Wesseling brengt de Raadsleden Beye, van Breda, van Reijsen en Verschoor en den gemeente-secretaris, den heer Los. De beide hoofd-belanghebbenden, de heeren Wesseling en de Boer, zijn mede aanwezig en voor dit gezelschap houdt Burgemeester Gouverneur een speech, waarin hij begint vast te stellen, dat deze opening niet feestelijk kan zijn vanwege de tijdsomstandigheden. Niettemin is het feit van dezen dag voor de historie van Sassenheim zeer blijde, een blijdschap gepaard met dankbaarheid. Dankbaarheid aan het Provinciaal Be stuur omdat heden een lang gekoesterden wensch vervuld is, een wensch welke door het gemeentebestuur en door den handel reeds 25 jaar gekoesterd is. In 1914 is een ontwerp gemaakt om zulk een vaart, zooals thans gegraven, te ma ken. De kosten werden begroot op 107.000.hetwelk destijds een groot bedrag was voor een gemeente van nau welijks 3000 zielen. In 1922 werden de oude plannen weer opgenomen en werden de kosten geraamd op 175.000.en ook toen is het weer bij de plannen gebleven. In 1925 probeerde men het op beschei dener wijze door een afsnijding v?n de scherpste bochten te ontwerpen. Een om- missie uit den Raad heeft dit plan bestu deerd, maar daar is niets van gekomen. Op aandrang van de expediteurs, ge steund door de exporteurs, kwam in 1924 een havenverbetering tot stand welke ƒ40.000.kostte en spr. herinnerde er aan, dat door het plaatselijk bestuur aan havenwerken in totaal 141.000.werd uitgegeven. Dit wordt in herinnering gebracht om aan te toonen, dat het gemeentebestuur altijd een open oog voor de behoeften van de gemeente heeft gehad. Nu gaan wij een toestand van volmaakt heid tegemoet, en wat gedurende 25 jaar verlangd is, wordt ons thans door den ver- keersdrang in den schoot geworpen, en het gemeentebestuur wil dit feit vast leggen door het maken van een eerste vaart. Het bestuur van de Provincie kon niet tegenwoordig zijn, maar het deed spr. een bijzonder genoegen de „geestelijke vader" van dit werk, ir. Veth, welkom te mogen heeten, alsmede zyn twee helpers ir. Vis ser en de heer Kramer. Spr. brengt de heeren hartelijk dank voor hun arbeid, immer met opgewektheid uitgevoerd. Spr. heet ook de heeren Schneijder en van Rossum welkom en de heeren de Boer en de Groot, waarna de genoodigden wer den uitgenoodigd aan boord plaats te ne men. SASSENHEIM Meisje gered. Vrijdagmiddag reed het 9-jarig dochtertje van den heer v. d. N. de Kastanjelaan op, en reed zooals de kin deren daar immer doen, achter een boom om. Zij raakte de boom en kwam daardoor in de Sassenheimervaart. Het duurde eeni- gen tijd voordat redding aanwezig was, welke bestond in mej. Jo van Diest, die ge kleed te water sprong en het meisje bewus teloos op den kant bracht. Daar deze dame buiten het zwemdiploma ook het diploma E.H.B.O. had, paste zij kunstmatige adem haling toe en had het genoegen het meisje tot bewustzijn te brengen. Een bewijs van de nutigheid èn van zwemdiploma èn van het diploma E.H.B.O. Geboren: Joseph, z. van N. van der Kwaak en B. C. Bette Maria, d. van M. Bakker en M. E. van der Zwart Petro- nella Wilhelmina Maria, d. van H. L. El ferink en J. P. Smit Adrianus Johannes, z, van G. Boekei en E. P. Weijers. Ondertrouwd: Th. P. van Kesteren 30 j. en A. C. Wowijs 21 j. J. de Vreugd 46 j. en M. van Londen 24 j. Gevestigd: K. Honders van Leiden C. M. Th. van der Kraan van Heemste de D. Faas van Lisse G. J. Kok van Rotterdam Wed. P. de Vogel geb. Moo- nen en gezin van Haarlemmermeer J. L. Larmené geb. Beltjens van Haarlem L. M. van Miltenburg van Amsterdam H. Smit van Texel Th. van Engelen van Schoonhoven A. P. Kieft van Lei derdorp F. Moolenaar van Viersen (Did.) A. P. van Egmond van Siegen (Did.) M. Koning van Londen (G.B.) Th. H. Pouwels en gezin van Jüchen (Did.) W. A. van Klaveren van Wester- scheps (Did.). Vertrokken: M. P. A. Caspers naar Lisse T. J. Blijleven naar Oegstgeest J. W. Redeker naar den Haag D. van der Heiden naar Haarlemmermeer M. C. H. Staffeleu naar den Haag F. H. Staf- feleu naar Voorhout M. van Tol naar Noordwijkerhout M. G. Vrijburg naar Haarlem M. C. Th. Witteman naar 's-Gravenhage J. M. Bouma naar Lei den W. van der Aar naar Alkemade Een schitterende tocht hebben wij daar na gemaakt. Aan het einde van de Sas senheimer Vaart wees do Burgemeester op de landerijen, die bestemd zijn om in Sas- senheim's jachthaven te veranderen. Over de Poel, het Norremeer, het Zwei- land, de Vever werd gevaren. Namens het gemeentebestuur en nameni de heeren G. Wesseling en B. de Boer werden onderweg vervorschingen rond gediend. De stemming was zeer gezelig en een ieder genoot van de werkelijk mooie tocht, welke ons werd aangeboden. Langs de Kaag bereikte men weer den ingang naar Sassenheim en bij de „mo len" van Berkhout werd onder sirenege- loei en gejuich het richtingsbord op de wal „Haven Sasenheim" door een der ar beiders zichtbaar gemaakt. Het was 16 uur 58. Daarna aanleg aan een geïmproviseerde steiger bij de Directiekeet, waar de heer Veth de rol van gastheer vervulde en thee werd geserveerd. De heer Veth nam hier het woord en zeide, niet, zooals de Burgemeester, 25 jaar terug te willen gaan, maar tot einde 1927, toen het provinciaal wegen plan tot stand kwam, waarop ook weg no. 3 voor kwam. Toen door den Waterstaat het ter rein hier verkend werd, ontmoette men ook de zeer bochtige Sassenheimer Vaart. Spr. herinnerde aan een tocht van „de ouden van dagen", bij welke gelegenheid het personeel van de boot deze uit den wal moest werken. Spr. ging daarna het werkplan van den provincialen Waterstaat voor dezen weg na, waardoor ook deze vaart kon ontstaan. Spr. herinnert aan de plannen van de gemeente Sassenheim om een jachthaven te stichten en spr. wijst op de groote voor- deelen, die de watersport daarbij zou heb ben. Ook Warmond heeft een jachthaven, maar om daar te komen moet men dik wijls zeer lang laveeren. In Sassenheim zou men direct in de ha ven zijn en de beoefenaars van de water sport zullen spoedig aan den grooten weg zijn. Spr. acht het voor de gemeente Sas senheim een mooi iets. Spr. hoopte, dat den treurigen toestand in Sassenheim spoedig voorbij mag zijn. De Burgemeester sprak daarna »nog een hartelijk woord van dank voor den heer lijken tocht aan de heeren de Boer en de Groot en brengt nogmaals dank aan de heeren Veth, Visser en Kramer. Spr. her innerde ook aan de moeilijke omstandig heden waarin de bollenstreek verkeerde, maar, wijzend .op het Luctor et Emergo, overtuigd is, dat de bollenstreek er zich door zal slaan. Spr. hoopte oök, dat hij niet te langen tijd na zijn aftreden zou mogen vernemen, dat de Raad besloten heeft, met algemeene stemmen, tot aanleg van een jachthaven, en dat zal dan voor geheel Nederland de jachthaven bij voorkeur worden. De heer Veth bracht daarna een groot gedeelte van' de hem gebrachte lof over op de heeren Visser, Kramer en van Rossum en deelde nog mede, dat hij juist van hoo- ge autoriteiten had vernomen, dat het de bedoeling was om de aanbesteding en uit voering van diverse werken zooveel mo gelijk voortgang te doen vinden. Daarna werd het laatste gedeelte van dezen zeer mooien tocht aanvaard. Moge de nieuwe vaart medewerken tot opbloei van Sassenheim. W. A. Jansen naar Hillegom F. P. Nieu- wenhoven naar Hilversum J. Keur naar Zandvoort C. A. Kortekaas naar Voor hout W. Zuilhof naar Amsterdam A. C. J. van der Wiel naar Sijbekarspel te Benningbroek H. J. Meerdinkveldboom naar Den Haag J. A. M. Eikhuizen naar Roosendaal en Nispen J. H. Th. Bui- ting naar Hengelo A. H. Voorhorst naar Apeldoorn C. Wesseling naar Bergen G. W. Wesseling naar Rotterdam. VOORSCHOTEN K. J. M. V. Onze eerste bijeenkomst in het winterseizoen mocht zich slechts in een matige belangstelling verheugen; de oorzaak zal waarschijnlijk het slechte weer en het aanvangen der diverse cursussen. Nadat de voorzitter gezegt had, wat hij op zijn hart had, werd het officieele gedeelte gesloten. De halfjaarlijksche ledenverga dering hopen we 27 September weer in onze gewone vergaderzaal te kunnen hou den, dan zal o.m. een enquête gehouden worden over den besten dag, waarop onze bijeenkomsten gehouden kunnen worden. Natuurlijk wordt op aller opkomst gere kend. Volgende week geen bijeenkomst. WARMOND Kruisvaart. Zondag 17 September gaan wij naar den Haag, tot het bijwonen van het Töoneelspel „Het Spel van den Kelk". We vertrekken vanaf de Ooster- geestlaan om half een en zorgen er voor precies op tijd te zijn. Wij raden de jon gens aan, een boterham mee te nemen. Het is de bedoeling, weer om 7 uur thuis te zijn. Denk er aan jongens: in vorm. We kij ken onze fietsen goed na, zoodat we on derweg geen dienstweigeraars krijgen. Het is ons gebleken, dat er jongens zijn, die meenen, nu ook nog recht te hebben op onze burcht; neen jongens, nu de militai ren er wonen, mogen wij er niet meer ko men. Daar wij nog geen geschikte gele genheid hebben gevonden, kunnen wij nog geen banuur houden. Wie helpt ons aan een eenvoudige gelegenheid? Bij voor baat dank!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13