Londen in oorlogstijd. De meeste monumenten zijn door zandzak-barri cades aan het oog onttrokken Hoewel de restaurants in België gesloten zijn gedurende het grootste gedeelte van den dag, worden de doortrekkende soldaten niet vergeten. Een daad van gastvrijheid, zooals er overal op de Belgische stations te zien waren Bij haar inspectie van de verschillende oorlogs-voorbereidingen in de Londensche ziekenhuizen was ook Koningin Elizabeth van Engeland voorzien van het gasmasker, dat thans tot de uitrusting van iederen bewoner van Engeland behoort 3)e Êeictoclte QowxomX Mannen, op wie een iware verantwoording rust Generaal sir Edmund Ironside, chel van den Engelschen generalen staf. sir Cyrill Newall, maarschalk van de Britsche luchtmacht en admiraal sir Dudley Pound, eerste lord van de Engelsche admiraliteit, verlaten Downingstreet te Londen na een conferentie met de regeering Het nieuwe stadhuis van Leiden is uitwendig thans nagenoeg geheel voltooid en binnen afzienbaren tijd zal het fraaie gebouw, een sieraad voor de Sleutelstad, in gebruik genomen worden Ook in het Prov. Gron. Museum te Groningen zijn uitgebreide maatregelen ge- Un'tWdedf^rs voor 'hun troffen tegen eventueele luchtaanvallen primitief nachtverblijf .bij den boer" Na de dagelijksche oefening der vrouwelijke hulpdiensten in Londen smaakt een De strijd in Danzig. Onder bescherming van een tank doet een afd^eling van de Danziger Heimwehr kopje thee goed. - Een rustpoos in ernstige entourage een aanval op het Poolsche hoofdpostkantoor in de stad

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5