STADSNIEUWS Burgerlijke Stand De laatste legerberichten Laatste berichten MARKTBERICHTEN WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1939 OE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 VOOR DE MISSIE. Bracht het artikel „Wat wil Engeland?" in de „L. C." van Maandag 11 Sept. j.L reeds iets op? De resultaten voor de eerste twee etmalen waren: N.N. 0.50 Th. W. 0.50 N. N. 1.— N.N. 0.25 J. K. „0.60 X Totaal 2.85 Wij danken de schenkers hartelijk. Wie weet zullen er nog wel meerdere da gen met verrassingen volgen! G. GUSSENHOVEN, Missionaris v. d. Kameroen. MORGEN DRIEMAAL LUCHTALARM. Zocals alle ingezetenen thans ongetwij feld reeds zuilen weten, zal morgen een beproeving plaats hebben van het lucht alarm-apparaat. Deze beproeving zal dr iemaal plaats heb ben, n.l.: des morgens tusschen 10 uur en half 11, des middags tusschen 3 uur en half 4 en des avonds tusschen 8 uur en half 9. Deze proef zal bestaan uit het gelijktij dig in werking stellen van de 18 op ver schillende punten in de gemeente opgestel de sirenes. De bedoeling hiervan is om na te gaan, of de sirenes behoorlijk werken en of ze op ieder punt der gemeente duidelijk wor den gehoord. Dit laatste is van groot be lang, omdat het geloei der sirenes later een waarschuwing moet zijn voor allen om ten spoedigste een goed heenkomen te zoeken in huis, schuilkelder, of loopgraaf, wan neer de luchtbeschermingsdienst bericht krijgt, dat vijandelijke vliegtuigen in de richting van Leiden naderen. Daarom verzoekt het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst een ieder, die des morgens bij de eerste proef de sirenes niet of slechts zwak heeft gehoord, hiervan da delijk mondeling, schriftelijk of telefonisch ,22244 afd. Luchtbeschermingsdienst) me- dedeeling te doen aan het Hoofdbureau van Politie. Ook binnenshuis en met gesloten ramen moet het geluid duidelijk waarneembaar zijn. Het is in het belang van een goede func- tioneering van den belangrijken dienst der Luchtbescherming noodig, dat ieder zoo veel mogelijk zijn medewerking verleent. Ieder volge daarom nauwkeurig de aan wijzingen en raadgevingen van het Hoofd van den Gemeentelijken Luchtbescher mingsdienst in alle omstandigheden op. Voor deze proef geldt dus slechts een juis te berichtgeving bij onvoldoende waarne ming der sirenes, terwijl aan directies of leiders van bedrijven, fabrieken, groote ge bouwen en instellingen (met uitzondering van de scholen) dringend in overweging wordt gegeven ten minste één dezer 3 proefnemingen van het alarm-apparaat dienstbaar te maken aan een oefening van hun personeel voor het zich snel en orde lijk begeven naar de daarvoor bestemde schuilgelegenheid van dat bedrijf, respec tievelijk naar de plaats, waar een schuil- gelegeheid alsnog binnenkort zal wor den ingericht, indien deze thans nog niet gereed mocht zijn. R. K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Daar er nog militairen zijn ingekwartierd in de R. K. Vakschool voor Meisjes, zijn sommigen van meening, dat de lessen al daar niet gewoon zouden plaats hebben. Deze meening is echter onjuist. Wij ver wijzen naar een advertentie in dit nummer. R.K. GYMNASTIEKVER. „GROEN WIT" Aangezien wij thans weder de beschik king hebben over de gymnastiekzaal Ursu- lasteeg, kunnen de lessen a.s. Donderdag 14 September op de gewone tijden aanvangen. Mocht onverhoopt de zaal wederom door militairen in gebruik genomen worden (het geen niet onmogelijk is), dan vervalt bo venstaande mededeeling. Het Bestuur. DIJBEEN GEBROKEN Gisteravond te 7 uur is de 66-jarige D. N. uit de Heerenstraat bij de noodbrug der Schrijversbrug, toen hij van zijn fiets wil de afstappen, met een been achter zijn last drager blyven haken. De man viel en brak het linkerdijbeen. Door den E.H.D. werd hij naar het Diaconessenhuis vervoerd. Handlesregistcr K. v. K. Wijzigingen: 432. Firma J. van der Stok, Leiden, Breestraat 155. Glas, porse lein, enz. huishoudelijke artikelen. Het fi liaal: Breestraat 152 te Leiden is onderge bracht in de zaak: Breestraat 155. 6752. Fa. Van Mastrigt en Cuvelier. Lei den, Vrouwensteeg 5. Grossierderij in kalfsvleesch. Venn.: A. H. Cuvelier (H. V.). LEIDEN. Geboren: Jan z. van J. Gordijn en S. C. Petiet Alida Hindrika d. van A. Lub bers en T. de Boer Elias Abraham z. van L. Vogelenzang en D. v. d. Niet. Ondertrouwd: J. D. Hofman jm. 24 j. en M. H. Mastenbroek jd. 26 j. J. Bro- kaar jm. 21 j. en A. Smit jd. 22 j. C. J. Hagenbeek jm. 29 j. en D. v. Weeren jd. 25 jaar. Getrouwd: P. Herfst jm. en M. S. E. Nieuwenhuis jd. N. H. Ridderbos jm. en W. M. de Rooij jd. Overleden: A. H. Fisser wed. van J. Mentink 75 j. E. S. J. Ie Gras vr. 63 j. P. Blanken z. 23 j. P. Engelbregt wed. van: H. de Geus 83 j. IN HET OOSTEN HET DUITSCHE COMMUNIQUé Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: Op 12 September heeft het Duitsche le ger in het Oosten met zijn Zuidelijken, resp. Noordelijken vleugel de stormachtige achtervolging van den vijand voortgezet. Aan beide zijden van Przemysl optrek kend, werden Sambor en Jaworow geno men. De vooruitgeschoven afdeelingen heb ben Lemberg bereikt. De ten Zuiden van Radom ingesloten Poolsche groep heeft op gehouden te bestaan. De geweldige buit aan geschut en oorlogstuig van allerlei soort wordt nog gesorteerd en geteld. Ook het aantal gevangenen is nog niet ge teld. Alle pogingen der vijf Poolsche divi sies en twee cavalerie-brigades om naar het Zuiden door te breken, zijn mislukt. De concentrische tegenaanval van onze divi sies is gaande. Ten Oosten en ten Zuidoosten van War schau zijn de straatwegen en spoorlijnen van Warschau naar Siedlce door sterke strijdkrachten overschreden. Aan den uiter sten Oostelijken vleugel staan gemotori seerde troepen op 40 K.M. ten Noorden van Brest. Ver achter het front is de te laat uit Lom- za naar het Zuiden wijkende achttiende Poolsche divisie ten Noorden van de Boeg in het veld gebracht. Het luchtwapen heeft ook gisteren met succes straatwegen, bruggen en spoorwegen ten Oosten van den Weichsel aangevallen. Op het station van Krystynopol staan drie treinen in brand. Het vliegveld van Luck werd ernstig be schadigd. De vliegtuigenfabriek te Biala Podlask werd in brand geschoten. Veertien vijandelijke vliegtuigen werden vernield, waarvan twee bij luchtgevechten. De lucht- verkenning heeft uitstekende en voor de leiding kostbare resultaten opgeleverd. IN HET WESTEN VAN DUITSCHE ZIJDE. In het Westen werd de Birnberg op onge veer 6 K.M. ten Zuidoosten van Saar- brücken, waarop de vijand zich met twee compagnieën had genesteld, in een tegen aanval door Duitsche voorposten terugge nomen. Overigens hier slechts kleine voor postengevechten. Luchtaanvallen boven Duitsch gebied kwamen niet voor. VAN FRANSCHE ZIJDE Volgens het op 13 September des och tends uitgegeven Fransche communiqué is in den afgeloopen nacht de reactie van de vijandelijke artillerie voortgezet. Gisteren heeft de luchtmacht aan beide zijden een groote activiteit ontwikkeld. VAN DE POOLSCH-ROEMEENSCHE GRENS. LONDEN, 13 Sept. (A. N. P.). De speciale correspondent van Reuter te Czernowitz aan de Poolsch-Roemeensche grens meldt: De Duitsche luchtmacht probeert de ver bindingen af te snijden met Roemenië door de spoorwegen en straatwegen van Lwow (Lemberg) en Stanislaw naar de grens te Czernowitz hevig met bommen en uit ma chinegeweren te bestoken. Het reizen langs Sfen weg is uiterst ge waagd en tal van auto's, doorboord door mitrailleurkogels, ziet men verlaten langs oen weg. Gisteren is een groep Amerikaan- sche filmoperateurs op het nippertje ont snapt toen een benzinetankstation door een bom tot ontploffing was gebracht, slechts een halve minuut, nadat zij voorbij waren. Gemeld wordt, dat Lwow de laatste paar dagen hevig is gebombardeerd en daarbij ernstige schade heeft opgeloopen. Naar men zegt, bestond de eenige verdediging tegen aanvallen uit de lucht te Lwow tot nu toe uit een machinegeweerpost, op het dak van een gebouw, hetgeen tot gevolg had, dat het verschijnen van een enkel Duitsch verkenningsvliegtuig voldoende was om de geheele bedrijvigheid in de stad te verlammen. Afzonderlijke vliegtuigen kunnen over de huizen vliegen en ongestraft bommen uitwerpen of uit machinegeweren schieten. Gemeld wordt, dat ook Snyatin gebom bardeerd is. Roemeensche boeren kunnen van het marktplein van Czernowitz af zien, hoe Duitsche vliegtuigen aan de andere zijde van de grens, welke zeer dicht bij is, over boomen scheren en bommen uitgooien. Van betrouwbare zijde wordt gemeld, dat zeven bommen terecht zijn gekomen op het drukke marktplein van een door Joden bewoond dorp, waarbij tweehon derd personen werden gedood. Nadat een trein, waarin zich Poolsche ambtenaren bevonden, bij Lublin was ge bombardeerd, bleek, dat twintig personen gedood waren. Verscheidene vooraanstaan de persoiien worden vermist. De Roemeensche grens wordt scherp be waakt, ten einde de vluchtelingen te kun nen controleeren, die uit Polen aankomen. DE „TIMES" OVER DE DUITSCHE STEENKOOLPRODUCTIE LONDEN, 13 September (A.N.P.) Een correspondent van de „Times" schrijft, dat de Duitschers beweren, dat als gevolg van de verovering van Polen de Duitsche steen koolproductie met een kwart, de staalpro- ductie met meer dan twee millioen ton, en de zinkproductie met 100.000 ton zal toe nemen. Indien dit werkelijk het geval zou zijn, aldus de correspondent, zou dat niet van buitengewoon belang zijn. „Evengoed is het, er aan te herinneren, dat in de periode van 19141918 het kei zerlijke Duitschland tot zijn beschikking 5)e zee-oatlag, DUIKBOOT-SLACHTOFFERS. Officieel wordt te Londen medegedeeld, dat het stoomschip „Inverliffey" (6465 ton) van de reederij Inver Tankers Ltd. tot zin ken is gebracht. De bemanning is gered door het Amerikaansche stoomschip „Ste wart". Vier Britsche koopvaarders hebben ge meld, dat zij door duikbooten zijn aange vallen, doch hebben weten te ontsnappen. Voorts is het Britsche vrachtschip „Blair- logie" buiten de Iersche kust tot zinken gebracht. De bemanning is gered door het Amerikaansche stoomschip „American Shipper", dat 150 mijl teruggevaren is om de menschen aan boord te nemen. Aan de Noorsche kust ten Noorden van Bergen zijn drie Duitsche vrachtschepen gestrand. Veertig uren op een ra. Zeven opvarenden van den Finschen viermaster „Olivo Bank", die op de Noord zee op een drijvende mijn was geloopen en gezonken, zijn gistermiddag door den Deenschen vischkotter „Tallona" in Esb- jerg aan land gezet. De schipbreukelingen hadden ongeveer 40 uur drijvend op een ra in zee rondge zwalkt. Het gezonken Finsche schip had 21 mail aan boord, van wie 14 zijn ver dronken, onder wie de kapitein en de eerste stuurman. Ongewone vischvangst. Een der vele Duitsche koopvaardijsche pen, die de wijk hebben genomen in Vigo, heeft 500 ton bananen overboord gewor pen, die het uit Marokko naar Duitschland vervoerde toen de oorlog uitbrak. Andere deelen der lading worden tegen lage prij zen op de plaatselijke markten verkocht. Honderden visschersbooten zijn naar de haven teruggekeerd met netten vol vruch ten, die zij op de gewone vischmarkten verkochten. had niet alleen die gedeelten van Polen, welke het thans in zijn bezit heeft, doch ook de rest van dat land, evenals grondstoffen en voedingsstoffen uit België, Noord- Frankrijk en uitgebreide streken naar het Oosten, Noordoosten en Zuidoosten van het Duitsche Rijk. In de termen der staten van vandaag zou Duitschland toen de beschik king hebben gehad over de productie van Zuid-Finland, de drie Baltische Staten, Polen, Zuid-Slavië, deelen van Albanië, Roemenië, Bulgarije, deelen van de Sovjet- Unie, met inbegrip van de Oekraine, Tur kije, Syrië, Palestina, Irak en Arabië. Toch is dit geheele uitgestrekte gebied, dat vier keer zoo groot was als dat hetwelk de nationaal-socialisten thans onder hun controle hebben, onvoldoende gebleken. De Britsche marine van toen was evenals van daag, in staat een blokkade in te stellen, welke zoo volledig was, dat alle belangrijke aanvoer van overzee werd afgesneden. Bovendien had in de periode van 1914/ 1918 het keizerlijke Duitschland voldoende goudreserve en crediet om zijn aankoopen bij de neutrale buren te financieren. Thans is dat crediet uitgeput, zijn de goudvoorra den te verwaarloozen en is er een acuut te kort aan buitenlandsche deviezen. Het is duidelijk, dat de nationaal-socia listen niet in staat zullen zijn te koopen op een wijze als het keizerlijke Duitschland bijna tot het einde van den laatsten oorlog toe heeft kunnen doen. De correspondent voegt hoeraan toe, dat het Hitlerisme op den langen duur niet alleen economisch en financieel zwak is, doch ook moreel ge doemd is te mislukken en te verdwijnen. DE BERICHTEN OVER OPTREDEN VAN FRANC-TIREURS IN POLEN. De vertegenwoordiger van het Duitsche —Nieuws Bureau te Amsterdam schrijft: In de Nederlandsche pers is een schrijven gepubliceerd van den vertegenwoordiger van het Poolsche Telegraafagentschap in Den Haag, waarin wordt beweerd, dat de burgerbevolking van Polen geen franc-ti- reuroorlog voert tegen de Duitsche troe pen, doch dat hier slechts gevechtshande lingen betreft van uit elkander geslagen eenheden van het geregelde Poolsche le ger. Hiertegenover kan worden vastgesteld, dat deze bewering in strijd is met de fei ten. Dit blijkt uit de volgende feiten: Op 8 September om 19 uur 35 werd over den kortegolf zender van Warschau een op roep gericht tot de bevolking van War schau deel te nemen aan den strijd tegen Duitsche tanks. Om 20 uur 30 werd over denzelfden zender aan de burgerbevolking van Warschau lof toegezwaaid, daar zij het verstaat krachtig en doeltreffend te gen de Duitsche troepen te strijden. De zender voegde hier aan toe, dat niet al leen te Warschau, doch overal waar de Duitschers in het binnenland van Polen willen doordringen de bevolking een ver bitterden tegenstand biedt. Deze opwek kingen van den Poolschen zender werden op 9 dezer om half één 's nachts letterlijk herhaald door den kortegolfzender van Londen. Voorts heeft de zender van Wilna in een verslag over de gevechten bij War schau tot de bevolking van Warschau de opwekking gericht in den strijd tegen de Duitschers alle denkbare middelen te ge bruiken. De zender van Wilna wees daarbij op de daden van de franc-tireurs van Brom berg. Hoe deze opwekkingen tot de burgerbe volking tot strijd tegen de Duitsche troepen tot werkelijkheid werden gebracht, is in bijna alle steden bewezen, waar de Duits- sehe troepen binnenmarcheerden. Nergens is de burgerbevolking ook maar eenigszins georganiseerd tot een openlijke strijd over gegaan, doch overal zijn aanslagen uit hin- derliag gepleegd op Duitsche troepen. Binnenland DE SLUITING DER STATEN-GENERAAL. Bij Kon. Besluit is bepaald dat de tegen woordige zitting der Staten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 16 September des middags te drie uur. Voorts is de minister van Binnenlandsche Zaken gemachtigd zich op dat uur naar de vergadering der Staten-Generaal te bege ven, ten einde in een Vereenigde Vergade ring der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. DE KOSTEN VAN HET NIEUWE RAADHUIS VAN WATERINGEN Kroon onthoudt goedkeuring aan de aanvul lingsbe groot ing De gemeente Wateringen werd in 1938 verrijkt met een nieuw raadhuis, tot den bouw waarvan het jaar tevoren was be sloten wegens uitbreiding van het zielen tal der gemeente en wegens onhoudbaar heid van den toestand, waarbij Wateringen zich tientallen van jaren met een zeer on aanzienlijk, oud en totaal versleten ge bouw als raadhuis had moeten behelpen. Aanvankelijk was voor het nieuwe raad huis 55.000 op den kapitaaldienst uitge trokken en onder goedkeuring van Ged. Staten van Zuid-Holland was hiervoor een geldleening aangegaan, terwijl voor meubi lair en onvoorzien de gemeente f 13.500. had gereserveerd, zoodat in het geheel 68.500.— beschikbaar was. Dus als gevolg was noodzakelijk gebleken verzwaring der fundeering, het aanbrengen van een stalen damwand ter voorkoming van verzakking, zoomede voor tuin- en straataanleg rond het nieuwe gebouw, stegen de stichtings- kosten tot 81.200. Om die redenen besloot op 23 Februari 1939 de Wateringsche raad het bedrag op den kapitaaldienst voor 1938 van 55.000. met 26.200.te verhoogen, welk laatste bedrag dan voor ongeveer de helft nog voor het raadhuis en voor de rest op andere bestemmingen moest worden ge boekt. Aan deze verhooging evenwel heb ben Ged. Staten hun goedkeuring ont houden, omdat het gemeentebestuur daarmede naar hun oordeel niet tijdig bij hun college was gekomen en voorts omdat in het bedrag van 26.000. een som van 178.95 was begrepen voor de ter gelegenheid van de openjng van het nieuwe raadhuis gebruikte champagne en 98.voor het drukken van een boekje, waarin de totstand koming van dit raadhuis werd beschre ven, welke uitgaven naar de opvatting der Ged. Staten de grens van het be paald noodzakelijke hadden over schreden. De gemeenteraad van Wateringen ging hiertegen in beroep bij de Kroon'. De Kroon heeft echter het standpunt van Ged. Staten gedeeld en als haar oordeel uit gesproken, dat, toen de bouwkosten de oor spronkelijke raming aanzienlijk bleken te overtreffen, het op den weg van het ge meentebestuur had gelegen om gelet ook op de financieele positie van de gemeente Wateringen, bij de uitgaven, welke de totstandkoming van het raadhuis voorts nog mede brachten, groote soberheid in acht te nemen. Uit dit oogpunt bezien oor deelde de Kroon de uitgaven van S 178.95 voor champagne en van van f 98.voor het drukken van het boekje ontoelaatbaar, nog daargelaten dat het gemeentebestuur ten onrechte heef* verzuimd om vóór de verhooging van de begrooting met deze en de overige uitgaven de daarvoor ver- eischte goedkeuring aan Ged. Staten te vragen. Het beroep van den Raad werd mitsdien ongegrond verklaard. FABRIEK VAN ZONNESCHERMEN EN JALOEZIEëN TE HAARLEM UITGEBRAND. Hedenmorgen heeft een felle brand ge woed in de fabriek van zonneschermen en jaloezieën van den heer Willemsen, geves tigd in een oud gebouwtje van twee ver diepingen aan het Klein Heiligland te Haarlem. De eigenaar had omstreeks tien uur de werkplaats verlaten en toen hjj een paar uur later terugkeerde, ontdekte hij, dat de benedenverdieping in lichter laaie stond. Terwijl hij de brandweer waarschuwde, tastte het vuur ook de bo venverdieping aan en weldra sloegen aan alle kanten de vlammen naar buiten. De hitte was zoo hevig, dat de huizen aan de overzijde van de straat licht geblakei werden. Met vier stralen op de waterlei ding wist de brandweer in korten tijd het vuur meester te worden. Het perceel was toen echter reeds totaal uitgebrand. Een partij zonneschermen en een voor raad hout gingen verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. De oor zaak van den brand is onbekend. AMSTERDAM, 13 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 277 vette kalveren 5258, 4650 en 36—44 cent per kg. levend gewicht, 67 nuchtere kalveren 7.001.50 per stuk; 104 varkens: vleesch- varkens, wegeende van 90110 kg. 69?0 cent, zware 6768 cent en vette 6566 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: vette kal veren behoorlijke aanvoer, handel stil, prijzen lager. Nuchtere kalveren: korte aanvoer, handel kalm met iets lagere prij zen. Varkens: matige aanvoer, handel zeer kalm, onveranderdt prijzen. LEIDSCHENDAM, 12 Sept. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort 2.40 3.10, 2e soort f 1.30—1.80, 3e soort f 1.—, gele komkomemrs le soort 3.104.20, Gemeentel. Aankondigingen INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR HET OPENBAAR VERVOLG ONDERWIJS Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de in schrijving van leerlingen voor het Open baar Vervolgonderwijs zal plaats hebben op Vrijdag 15 en Maandag 18 September a.s., des avonds van 78 uur; voor jongens in het gebouw van de Cen trale School voor het 7e en 8e leerjaar aan de Oude Vest 35 en voor meisjes in het schoolgebouw aan de Langebrug 62. Vroegere leerlingen moeten zich opnieuw laten inschrijven. Nadere inlichtingen omtrent het vervolg onderwijs zullen bij de inschrijving door de hoofden der betrokken scholen worden verstrekt. Het hoofd der jongensschool is: de heer J. C. van Schaik, Cronesteinkade 14: het hoofd der meisjesschool is: de heer F. J. Riks, Van der Waalsstraat 2. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 September 1939. 256 2e soort f 1.802.60, 3e soort 1.001.30, kropsla le soort 5090 cent, peen 3.10 4.60, bloemkool le soort 4.206.60, 2e soort 1.502.50, tomaten midd. 2.00 2.30, gr. ronden 2.202.50, 2e soort 2.00 2.10, 3e soort 2.andijvie per 100 0.501.50, spinazie per 4 kg. 14—26 cent, postelein f 3.505.00, snijboonen 812 cent, spe rcieboonen 718 cent, prei 2.60 3.40, selderie 5080 cent, appelen S 7 10, peren 511, pruimen 79, meloe nen 616, druiven 1012,. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 20-107 kippeneieren 4.405.15, 2000 eendeneieren 2.30— 2.80 per 100 stuks, 402 kippen 4090 cent, 17 eenden 2540 cent, 22 konijnen 0.20 1.20, en 10 duiven 1020 cent per stuk. NOORDWIJKERHOUT, 12 Sept. Veiling „De Eendracht". Pronkers 3941 cent, dubb boonen 1.201.95, snijboonen 0.801.10, enkele boonen zonder draad 0.95—1.15, idem met draad 1.151.35, alles per 10 kg. BOSKOOP, 13 Sept. Bloemenveiling. Rozen per pos van 10 stuks: Pechtold 15 24 cent, Hadley 1727 cent, Briarcliff 20 35 een, Butterfly 1220 cent, Mme Jules Bouché 1425 cent, Rosalandia 1017 cent Florex 1525 cent, Vierlanden 1522 cent, Edith Helen 1216 cent, Aug. Noack 12 10 cent, Else Poulsen 815 cent, Gloria Miundi 1220 cent, Ellen Poulsen 511 cent, Paul Grampel 1015 cent, Rosa Mun- di 1529 cent, Queen Mary 1321 cent, Chrysanten, grootbloemig *1090 cent, idem tros 58 cent, Acerblad 16 cent, Sneeuw- bessen 1624 cent, Physalis Franchetti 4 7 cent, Clematis Durandi 1325 cena, Cle matis Prins Hendrik 7090 cent, Clematis Le Coultrc 6090 cént. KATWIJK a. d. RIJN, 12 Sept. Groenten- veiling. Per 100 kg.: Eigenheimers groote 2.803.20, idem Drielingen 2.002.20, per 100 stuks: bospcen 3.505.80, kroten 45—65 cent, peen per kist 3080 cent, en uien 5060 cent. KOUDEKERK, 12 Sept. Eierenveiling Koudekerk-Rijndijk. Aanvoer 1928 stuks eiern en 27 pond boter. Prijzen: kippen eieren 3.604.20, eendeneieren f 3.10 3.60 per 100 stuks, boter 6265 cent, kaas 2830 cent per pond, kippen 55 cent, ha nen 0.800.85, konijnen f 0.601.25 per stuk. LOOSDUINEN, 12 Sept. Grocntcnvciling. Kaskomkommers le soort f 4.30, idem 2e soort 2.20, idem 3e soort 1.20, rijen kom kommers le soort 2.803.10, idem 2e soort 1.201.30, gele idem f 4.30, witte idem f 2.10 per 100 stuks, meloenen 316 cent per stuk; stokprincessen 1216, stamprincessen 0.90—14.50, snijboonen 8 12, pronkboonen f 33.10, tomaten A 4 4.20, idem B 4.004.80, idem C, CC en Eonken 4.druiven, blauwe le soort 2123 per 100 kg., spinazie 1037 cent per 4 kg., postelein 1629 cent per 6 kg., peen 3.304.00, rabarber 70 cent per 100 bos, prei f 2.603.10 per 100 kg., an-- dij vie 5060 cent per 100 struik Groene kool 3.50 per 100 kg. RIJPWETERING, 12 Sept. Eierenveiling. Aanvoer: 3314 kippeneieren 4.004.80, 57 eendeneieren f 2.903.10, henneneioren 2.002.10 per 100 stuks, kippen 4050 cent, hanen 3442 cent, duiven 5 cent en konijnen 2025 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 13 Sept. Groen- tenveiling. Aardbeien 711 cent per doos je, frambozen 17 cent idem, druiven 9 cent per pond, meloenen 59 cent per stuk, to maten 5066 cent per bak, sla f 0.502.50 per 100 krop, snijboonen 6085 cent, kas- srijboonen 1.401.55 idem stek 7075 cent, princesseboonen 0.851.25, dubb. stam f 0.801.40 en pronkboonen 30 cent per 10 kg. VOORSCHOTEN. 12 Sopt. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 4.705.30 en kui keneieren 3.003.90 per 100 stuks, ko nijnen 0.851.10, duiven 1016 cent en kippen 20—50 cent per stuk. WOERDEN, 13 Sept. Kaas. Aanvoer 387 partijen kaas. Prijzen met rijksmerk le kwal. 26,5029.idem 2e kwal. 23 25 50, zware tot f 29. Handel goed. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.60 Berlijn .168.00 Parijs 4.33 Brussel 32.271/2 Zwitserland 42.70 Kopenhagen 36.40 Stockholm 45.10 Oslo 42.80 New York l-887/16

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3