OMGEVING RIJNSTREEK Wilt U iets weten? Laatste berichten MARKTBERICHTEN DINSDAG 12 SEPTEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDSCHENDAM K. J. M. V. Ter opening van het win- terwerkseizocn 19391940 hield gisteren avond de K.J.M.V, „St. Albertus Magnus'' onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs een algemeene ledenvergadering. In zijn openingswoord werpt de voor zitter een terugblik op het zomerseizoen en bespreekt den algemeenen toestand. Ter tafel komt het winterprogram 1939- 1940; door den voorzitter werd een duide lijke en breedvoerige uiteenzetting gege ven van hetgeen zal behandeld worden en wat het program behelst, iedere maand zal een avond gewijd worden aan het fa milieprogram, te beginnen Maandag 9 Oc tober met het onderwerp „Gezin en Ge meenschap", verder staan op het program diverse actueele onderwerpen enz., ter wijl nog bijzonder de aandacht wordt ge vestigd op den cursus van Doorn, welke zal gegeven worden op de 2 laatste Maan dagen van October en de 2 eerste Maan dagen van November. Mededeeling geschiedt, dat Donderdag a.s. een vergadering zal gehouden worden ter bespreking o.m. van de wederoprich ting van de studieclub en daaruit te ko men tot een tooneelclub. Volgen nog diverse wenken betreffende de in dienst zijnde leden, de bibliotheek, enz., waarna de voorzitter in verband met de vele leden, die onder de wapenen zijn, aller assistentie vraagt, opdat alles een vlot en goed verloop moge hebben. Ter aanvulling van het bestuur worden bij acclamatie tot tijdelijke bestuursleden benoemd de heeren W. Blonk en L. Hen driks. BOSKOOP GEMEENTERAAD Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen ten gemeentehuize. Burgemeester- E. P. Ver kerk opende deze vergadering. waarna werd overgegaan tot bespreking van het voorstel tot aanschaffing van een auto ten behoeve van den reinigingsdienst. De vuilnisauto in deze gemeente is na melijk in een zoodanig stadium komen te verkeeren, dat vervanging noodzakelijk blijkt te zijn. Mede in verband met de snel stijgende materiaalprijzen heeft B. en W. gemeend niet langer de aankoop uit te stellen en de machtiging van den Raad te vragen om voor den aankoop een uitgave te doen van 3800. Van dit bedrag is ech ter reeds een gereserveerd bedrag van 2.500. Verschillende heeren vroegen voor dit onderwerp het woord, o.a. de heeren De Ruyter, Hage en 't Hart. De vragen dezer heeren, welke allen op technische basis berustten, werden door den voorz. op be vredigende wijze beantwoord. Echter de vraag van den heer Boekraad, of een der gelijke uitgave wel verantwoord was, gaf een wending aan de besprekingen. Boskoop, dat aan den rand van den af grond staat, zal weldra dergelijke bedra gen beter kunnen gebruiken dan voor een nieuwen vuilniswagen. De voorz. betoogde hierop, dat de aanschaffing van deze auto de eenigste manier was om het voordee- ligst de reinigingsdienst te onderhouden en deelde mede, dat het bedrag, hetwelk ge reserveerd was voor deze auto in geen ge val voor andere doeleinden kan en mag worden gebruikt. Tenslotte werd het voorstel in stem ming gebracht en met 11 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Boekraad en.Brand. Vervolgens kwam aan de orde de aan schaffing van een nieuwe brandspuit. Mede in verband met de dreigende oorlogstoe stand acht B. en W. het niet verantwoord op de bestaande weg door te blijven wan delen met een brandweerauto welke een capaciteit heeft van pl.m. 800 liter per min. De auto zelf, een ouderwetsch Ford- T-model is van het jaar 1924 en de spuit van 1927. Waar het toch reeds in de bedoe ling van de gemeente lag, om ovèr te gaan tot de aanschaffing van een betere brand spuit (in kleinere gemeenten is men zelfs nog beter voorzien) is het niet overdre ven, om met den huidigen toestand de knoop maar ineens door te hakken en tot aanschaffing over. te gaan. De nieuw aan te schaffen brandspuit met auto zal een capaciteit bezitten van 2500 liter per mi nuut bij een manometrische opvoerhoogte van» 60 M. (druk 6 atm.). Bij geringere druk wordt de capaciteit hooger, ze kan dan worden opgevoerd tot 4000 liter per min. De gemeente moet zelf zorgen voor het chassis, de cabine, de kleeding, de slangen enz. Met het geheele geavl zal een bedrag gemoeid zijn van 6669,70 te we ten voor chassis met cabine 2030,voor de motorspuit f 2839,voor 400 Mtr brandslang 840.voor Storz-koppelingen en verloopstukken f 110,50, voor bijko mende kosten, kleeding en alarmeering en inwendige verandering in het Raadhuis 8.50.—. iHet voorstel werd alsnog uitgebreid met een post van plun. 250, voor onkosten en abonnementsgelden voor de NederL Brandweerbond. Dit bedrag is benoodigd voor de keuring en het toezicht op het bouwen van deze spuit. Door den bond wordt een expert benoemd en voor dit werk wordt bij een bedi ag van 500 3 pet. en bo ven de 5000 21/2 pet. berekend. Is men lid van den Bond, dan wordt van dat be- I drag 1/3 gedeelte afgetrokken. De heer de luyter was bang, dat het mooie Raadhuis met mokerslagen zou worden geveld, daar voor de berging van de nieuwe spuit een wijziging in het Raadhuis moest worden gebracht. Ook rezen er geschillen omtrent de bergpla: 's, dat deze in het Raadhuis bij luchtaanvallen niet veilig zou zijn en meer dergelijke kwesties. De heer Boekraad achtte deze post ook niet verantwoord te meer, waar nu alles bij elkaar reeds in de vorige vergadering een voostel was aange nomen, met dezen nu weer, bij elkaar voor eenige tienduizenden guldens. Waar moet dat heen bij de komende begrooting? De voorzitter achtte deze zaak, waar het gaat om menschenlevens van groot belang en na eerst even in geheime zitting te zijn over gegaan werd het voorstel met 12 tegen 1 (tegen de heer Boekraad) est. aangeno men, Hiermede werd deze spoedeischende vergadering gesloten. (Reeds opgenomen In een gedeelte onzer vorige oplage). OEGSTGEEST .JE HEER REITSMA TOT BURGEMEESTER BENOEMD Bij K B. van 9 September 1939 is met ingang van 1 October 1939, benoemd tot burgemeester der gemeente Hemelumer Oldephaert en Noordwolde: R. Reitsma. Genoemde gemeente is gelegen in het Z.W. van Friesland. De nieuwe burgemeester van Hemelumer Oldephaert en Noordwolde, de heer R. Reitsma, werd 21 December 1893 te IJlst geboren. Hij is thans een tiental jaren gemeente-secretaris van Oegstgeest. Vraag: Bestaat er voor iemand, die niet meer dan lager onderwijs genoten heeft en vrij van militaire dienst is, gelegenheid om als vrijwilliger opgeleid te worden als reserve vlieger? Tevens voor een auto monteur met diploma A.B.S. en eenige jaren praktijk om opgeleid te worden als vliegtuigmonteur of boordwerktuigkundige Tot wien moet hij zich hiervoor wenden? Antwoord: De mogelijkheid daartoe bestaat. Omtrent de voorwaarden, die be trekking hebben op leeftijd, genoten onder" wijs etc., kunt u inlichtingen inwinnen ter gemeente-secretarie afd. militaire zaken, alwaar tevens invul-formulieren worden verstrekt. Vraag. Welke is de mooiste en kortste weg per fiets van Leiden naar Vlaardinger- Ambacht? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Voorschoten, Leid- schendam, Rijswijk, Delft, Overschie, Vlaardinger-Ambacht. Afstand 32 K.M.) Binnenland DR. COLIJN WEER TWEEDE KAMERLID. Als opvolger van den heer H. Botter- weg, die ontslag heeft genomen als lid van de Tweede Kamer, heeft de voor zitter van het Centraal Stembureau tot lid van dit college benoemd verklaard dr. H. Colijn te 's-Gravenhage. HET SPOORWEGJUBILEUM HERDENKING GAAT DOOR, DOCH IN VERSOBERDEN VORM Naar wij vernemen, zal de herdenking van het 100-jarig bestaan der Spoorwegen in ons land in verband met de benarde internationale omstandigheden slechts op bescheiden wijze en in intiemen kring worden gevierd. Op 20 September zal des ochtens in de hal van het Centraal Station te Utrecht het geschenk van het personeel door den personeelsraad aan de directie worden aangeboden. Deze zal zich daarna met haar naaste medewerkers en een aan tal genoodigden aan een lunch vereenigen. Na afloop daarvan zal de première van de spoorweg-jubileumfilm van Max de Haas en van Kommer Kleyns' revue „Van dili gence tot diesel" plaats vinden. Nu het personeel, in tegenstelling met de oorspronkelijke bedoeling, niet naar Utrecht komt om feest te vieren, zal de revue in een aantal plaatsen vertoond wor den, om het zooveel mogelijk in de gele genheid te stellen haar te zien. Hetzelfde geldt voor de spoorwegfilm. In de plannen, door het personeel van verschillende stations en werkplaatsen ge vormd, om dezen gebouwen te versieren, komt geen wijziging. ZOUTZUUR OVER HET LICHAAM*** GEKREGEN. Aan de gevolgen overleden. Eenigen tijd geleden kreeg de elfjarige H. H. te Maastricht een halve liter zout zuur over het lichaam, terwijl hij in bed leg. Zijn oudere broer hing bij het naar bed gaan zijn kleeren aan een haak in een plank boven het bed op. Door het grootere gewicht begaf de plank het, de flesch met zoutzuur, welke o.m. op deze plank stond, brak, en de gevaarlijke vloeistof kwam over den te bed liggende jongen terecht. Deze bekwam zeer ernstige brand- Poolsche Joden over de grens gesmokkeld. DADERS GEARRESTEERD. Het is de Roermondschc politie gelukt, deels in samenwerking met de marechaus see, een complot te ontdekken, dat een smokkelhandel in menschen dreef. Een twee tal gevallen kon tot opheldering gebracht worden. In het eerste geval was betrokken een zekere P. uit Roermond en B. uit Maas- niel. Zij stonden reeds lang onder verden king en werden nauwkeurig geschaduwd. De zaak kwam eerst goed aan het rollen, toen men de hand wist te leggen op drie Poolsche Joden, die men des morgens om half zes aantrof op de Ka pellerlaan te Roermond. Zij werden meegenomen naar het politiebureau en aan een langdurig verhoor onderworpen. Tijdens hun onder vraging dischte zij de meest fantastische verhalen op, maar eindelijk bekenden zij, over de Duitsche grens te zijn gesmokkeld. De heele affaire was geleid door zekere vrouw B. uit Eysden. Deze had zich met een der slachtoffers te Duisburg in ver binding gesteld. Er werden afspraken ge maakt voor een vlucht naar Nederland. Het eerste slachtoffer liet nog eenige lot- genooten uit Berlijn overkomen. Toen het zoover in orde was gemaakt, doken ook P. en B. in Duisburg op. Er werd overeen gekomen, dat zij de vluchtelingen voor 500 R.M. per persoon via Nederland naar België zouden bren gen. Er moest 200 R.M. vooruit betaald v/orden. Van Duisburg trokken zij naar München-Gladbach. Daar zouden de twee Nederlanders aan het station staan en ge zamenlijk zou men verder reizen naar Dalheim aan de grens. Het gezelschap miste echter een trein, doch te voet be reikte men 's avonds de grens. Daar stond een der Nederlanders reeds te wachten om de gesmokkelde menschen in ontvangst te nemen. Hij besperde echter onraad en verdween. De vluchtelingen gingen toen te voet verder en overschreden bij Vlodorp de grens. Zij liepen des nachts door naar Roermond. Hier werden zij den volgenden ochtend aangehouden. Na de bekentenis der Polen werden P. en B. opgespoord, aan een verhoor onder worpen en met de Polen geconfronteerd. Een van hen bleef ontkennen, doch de an der viel al spoedig door de mand. In het tweede geval maakte een zekere J. B. gebruik van een vervalscht bewijs van Nederlanderschap van zekeren D. uit Roermond, en daarmee een Duitsohen Jood eveneens via Nederland naar België te smokkelen. Met dit bewijs trok D., een sla gersknecht en n iet-Nederlander, naar Krefeld, waar hij het „bewijs van Neder landerschap" aan den vluchteling overhan digde. Vluchteling en slagersknecht spoor den samen naar de grens. De overtocht ge lukte. Aan deze zijde van de grens stond eveneens een slagersknecht te wachten, die den vluchteling overnam en naar Bel gië wilden brengen, maar beiden werden opgepikt en ingesloten. Voor hun be moeiingen zouden de beide slagersknechts 350 R.M. ontvangen van J. B., doch tegen D. is proces-verbaal opgemaakt. wonden en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd, waar hij thans is over leden. VROUW DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond vertoefde de 71-jarige An- tje de Vries te Noordwolde (Fr.) bij haar overburen, om naar de nieuwsberichten te luisteren. Plotseling herinnerde het vrouw tje zich, dat zij vergeten had de deur van haar huisje op slot te doen. Zij liep de woning uit en 'zonder op het verkeer te letten, stak zij den weg over. Een auto. afkomstig uit Ter Apel, reed haar aan en smakte haar tegen den grond. De ongelukkige was op slag dood. Buitenland HET DUITSCHE LEGERBERICHT BERLIJN, 12 September (A.N.P.) Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: De groote slag in Polen gaat ten Westen van den Weichsel zijn einde tegemoet. De Zuidelijke troepenafdeeling dringt in ge forceerde marschen op naar en over de San. Bergtroepen hebben aan den uitersten Zuidelijken vleugel Chyrow, ten Zuiden van Przemysl, bereikt. In de streek tusschen Zwolen, Radom en de Lysa Gora legt de vijand de wapenen neer. Geschut en oor logsbuit van minstens vier divisies staan ons als buit in het vooruitzicht. Het aantal gevangenen is nog niet te overzien. Op den Oostelijken oever van den Weich sel ten Zuiden van Warschau hebben pant sertroepen een aantal stuks zwaar geschut, waaronder vier mortieren van 21 centime ter buitgemaakt. Wanhopige pogingen der bij Kutno ingesloten sterke afdeelingen vij andelijke strijdkrachten naar het Zuiden door te breken, werden verijdeld. De ring rond deze vijandelijke groep is gesloten. Ten Noorden van den Weichsel naderen de Duitsche troepen de vesting Modlin. Na verwoeden strijd is de vijand ook ten Noordoosten van Warschau teruggeworpen. Bij de achtervolging hebben de Duitsche troepen met de hoofdmacht de spoorlijn WarschauBialystok overschreden en met hun voorste afdeelingen de spoorlijn War schauSiedlce bereikt. Groepen van het luchtwapen werden, evenals den dag tevoren met gunstig re sultaat ingezet tot ondersteuning van het leger bij Kutno en tot vernietiging van de achterwaartsche verbindingen van den te genstander ten Oosten van den Weichsel. Een groep duikbomvliegtuigen heeft de Oostelijke uitgangen van Warschau dicht- gegrendeld. Het station Bialystok werd vernietigd. Grossendorf in het Westelijk deel van het schiereiland Hela en zyn haveninrichtingen zijn door lichte zeestrijdkrachten in bezit genomen. Aan het Westelijk front. Aan het Westelijk front hebben zich tus schen Saargemund en Hornbach plaatse lijke voorpostengevechten voorgedaan. Gis teren zyn geen luchtaanvallen boven het Rijksgebied voorgekomen. HET FRANSCHE LEGERBERICHT VAN VANOCHEND PARIJS, 12 September (A.N.P.) Het vanochtend uitgegeven communiqué van het Fransche hoofdkwartier vermeldt: Aan het geheele front is het vannacht kalm geweest. MEDEDEELING VAN HET DUITSCHE LUCHTWAPEN IN POLEN BERLIJN, 12 September (A.N.P.) Het Duitsche luchtwapen heeft Poolsche troepenconcentraties bij Kutno-Klodawa en Korsniewice, Hobal, Gostynin met suc ces bestreden. Verscheiden groepen heb ben den driehoek van spoorwegen van Praga en de spoorwegen van Warschau Warschau naar Radyzin, Tluszcz, Siedlce en Deblin aangevallen. Het resultaat van de ze aanvallen zijn brandende stations, on derbroken baanvakken, zwaar beschadig de spoorbruggen, vernielde kruispunten van wegen en bruggen over verkeerswegen, ontplofte munitietransporten, uit elkander geslagen marsch- en vrachtwagen colonnes. Het verzet van de Poolsche vliegers wordt steeds zwakker. Ten einde hun ook de laatste mogelijk heden tot ingrijpen tc ontnemen, werd het luchtwapen ook ingezet tegen de overblijf selen van de grondorganisatie. Bij de aanvallen op de vliegvelden Rodek Deblin, Luck en Lemberg werden 34 Poolsche vliegtuigen vernield, twee vlieg tuigen bij luchtgevechten omlaag ge schoten. DE AANKOMST VAN BRITTEN IN FRANKRIJK. LONDEN, 12 September (A. N. P.). De bladen melden vanochtend voor den eer sten keer de aankomst van Britsche troe pen in Frankrijk. Ook maken de bladen melding van het enthousiasme, waarmede de troepen op Fransch grondgebied wer den begroet. De „Daily Express" schrijft, dat het Fransche volk toeloopt om den Tommies een ovatie te brengen. De speciale verslaggever van dit blad te Parijs, Geoffiry Cox. vertelt vervolgens welk een hartelijk onthaal aan de Engel- sche militairen in een Fransch dorp is ten deel gevallen. Er waren vriendschapsbetui gingen van officieren, soldaten en bevol king, die gekomen waren om de Engelschen by hun doortocht te verwelkomen. De Brit sche troepen zijn in Frankrijk. De oorlog is thans ook Britsch geworden. De bewegingen der Britsche troepen nog geheim. PARIJS, 12 September (A. N. P.). Er ■wordt hier nog een volledig stilzwijgen in acht genomen over de bewegingen der Britsche troepen en vliegers in Frankrijk. Al wat bekend mag worden is, dat zij hier zijn. Uit verscheidene steden en dorpen is nieuwsontvangen over het hartelijke wel kom, dat hun van de zijde der bevolking ten deel valt. DUITSCH EERBETOON VOOR GESNEUVELDE FRANSCHE VLIEGERS. KARLSRUHE. 12 Sept. (A. N. P.). Het Duitsche Nieuwsbureau meldt Het dagblad „Der Fuehrer" bericht, dat gis termiddag op de groote begraafplaats te Karlsruhe twee Fransche officieren-vlie gers, die Vrijdagavond in een luchtgevecht boven Duitsch grono-pebied hun leven had den gelaten, met militaire eer zijn begra ven. Een afdeeling van de weermacht bege leidde de dooden, een Katholieke geeste lijke heeft de kerkelijke ceremonieën ver richt. In waardeer'nde woorden herdacht hij de gevallen officierenvliegers en hun na gelaten betrekkingen in het Fransche va- dei land. Drie salvi waren de laatste groet aan de gevallen officieren. De commandant van Karlsruhe heeft namens de Duitsche weermacht op het graf der beide gevallenen een krans ge legd. LEIDEN, 12 Sept. Vette Varkens. Aan voer 208 zwaar prijs 5657 cent per kg. levend gewicht in centen. Handel zeer goed. ROTTERDAM, 12 Sept. Vee. Totaal aanvoer 3806. 171 Paarden, 66 Veulens, 667 Magere runderen, 1085 Vette runderen, 57 Vette kalveren. 260 Graskalveren, 867 Nuchtere kalveren, 574 Schapen en lamme ren, 8 Varkens, 91 Bokken en geiten. Prij zen per K.G.: Vette koeien le kw. 78 ct., 2e kw, 62 ct.. 3e kw. 4052 ct., Vette ossen ct.,68—«2—52 ct.. Stieren 63—55—48 ct., Vette kalveren 90754555 ct., Scha pen 454035 ct.. Lammeren 504540 ct., Graskalveren 4236 ct., Nuchteren 43 3833 ct., Slachtpaarden 605141 ct. Prijzen per stuk: Schapen lc kw. ƒ21, 2e kw. 19, 3e kw. 16, Lammeren 1512 9, Nuchtere slachtkal veren ƒ108—5, Nuchtere fok kal ver en ƒ201612, Slacht paarden ƒ260200130, Veulens 80—60 40. Stieren ƒ280220—150. Kalfkoeien 250—180—130, Melkkoeien ƒ240—180— 130, Varekoeien f 195150130, Vaarzen 150130100, Pinken f 110—90—70, Gras- kalveren 53—3370. Bokken en geiten 10—7—5. Vette koeien en ossen aanvoer korter, handel traag, prijzen onveranderd pr. koe 80 ct., pr. os 74 ct. Stieren aanvoer gelyk vorige week, handel reedlijk, prij zen le kw. iets hooger, 2e kw. onveranderd, 3e kw. iets lager. Vette kalveren aanvoer iets kleiner, handel slecht, prijzen als gis teren pr. ƒ1.Schapen en lammerei aan voer iets groote, handel lui, prijzen als gis teren. Zuiglammeren aanvoer iets kleiner, handel iets levendiger, pryzen prijshou dend. Nuchtere slaJit- en fokkalveren aan voer iets grooter, handel sloepend. prijzen iets lager, veulens aanvoer korter, handel goed, prijzen prijshoudend. Paarden aan voer iets korter, handel vlot, prijzen hoog. Varekoeien aanvoer gelijk vorige week, handel flauw, prijzen onveranderd. Vaar zen en pinken aanvoer gelijk vorige week, handel zeer kalm. prijzen als vorige week. Graskalveren aanvoer iets minder, handel matig, pryzer iets lager. Boken en geiten aanvoer ruimer, handel matig, prijzen on- \'eranderd. BOSKOOP, 12 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pcchtold 21 cent, Hadley 2043 eent, Briarclif 2541 cent, Butterfly 1216 cent, Rosalandia 12 16 cent, Florex 1215 cent, Vicrlandcn 1421 cent, Bettertime 1215 cent, Edith Helen 1116 cent, Aug. Noack 1216 cent, ELse Poulsen 7—16 cent, Gloria Mundi 12 18 cent, Ellen Poulsen 59 cent, Paul Grampel 513 cent, Rosa Mundi 1018 cent, Ingar Ohlson 6—10 cent, Queen Ma ry 11 cent, Chrysanten, grootbloemig 30— 60 cent, idem tros 58 cent, Sneeuwbessen 1523 cent, Physalis Franohettl 6 cent, Clematis Durtndi 12—in cent, Clematis Prins Hendrik 70 cent, Acerblad 12 cent. LOOSDUINEN. 11 Sept. Grorntenvelllng. Bloemkool le soort f 1.602.90, idem 2de soort 1.50, kaskomkommers le soor 5, idem 2e soort f 2.30, ide m3e soort 1. rijen komkommers le soort 2.503.70, 2e soort 1.102.10, gele komkommers le soort 4.606.90, witte idem 2.703.10, perziken le soort 5.idem 2e soort 2.70, idem 3e soort 2,.40 per 100 stuks, meloenen 512 cent per stuk, stokprinces- sen 1519, atamprineesscn 11.8015.10, snijboonen f 1014, pronkboonen 8. tomaten A f 4.004.20, idem B 4.405.80, idem C, CC en Bonken 4.—, druiven, blauwe le soort 1925, idem 2e soort 17 10; witte idem 24 per 100 kg.; spinazie 17 30 cent, postelein 12—26 cent per 6 kg., salade le soort 0.902.00, Idem 2e soort 6070 cent per 100 krop, peen 2.506.00, selderie f 1.001.60, pieterselie 3050 cent per 100 bos, prei 2.803.80 per 100 kg., andijvie f 2.per 100 struik, komkommer- stek 0.501.50 jer 100 kg., stoolsla 13 15 cent, per 6 kg., spaansche pepers 10—50 cent per 100 stuks, roodekool f 2.20 per 100 kg KATWIJK a. d. RUN, 11 Sept. Groenten- velling. Per 100 kg.: Eigenheimers groote 3.204.60, per 100 stuks: bospecn f 4.80 —7.50, bloemkool I 11—22.80, idem II 3.70—9.30, kroten 4565 cent, peen per kist 3085 cent, uien 5065 cent. BODEGRAVEN. 12 8«pt Kaas. Aanvoer 311 partijen Goudsehe kaas, waaronder 13995 met r(jksmerk, totaal wegende 125955 kg. Pryzen met rijksmerk le soort 2628. 2e soort 2325 cn zwaardere tot 30 per 50 kg. Handel vktg. LEIDSCHENDAM, 11 Sept. Groenten- velling. Eng. komkommers le soort f 2.50 3.80, 2e soort 1.401.30, 3e soort 1.00 1.30, gele kaomkommers le soort 3.40 5 20, 2e soort f 2.20—3.10, 3e soort 1.30 2.00, kropsla lo soort f 0.701.80, peen 3.104.90, bloemkool le soort f 3.60 5.40, 2e soort 2.00—3.10, tomaten midd. 2.002.10, gr. ronden 2.20—2.cO. 2e soort 2.andijvie per 100 0.701.80, spi nazie per 4 kg. 619 cent, postelein 3.00 5.40, rabarber per 100 bos 2.002.40, snijboonen 811 cent, spercieboonen 7— 19 cent, prei 2.804.10, selderie 5060 cent, pruimen I 7—8, meloenen 5—14 cent, druiven 1012 cent. ROELOFARENDSVEEN, 12 Sept. Groen- tenveiling. Aardbeien 57 cent per doosje, meloenen 5—10 cent per stuk, tomaten 50— 67 cent per bak, sla f 0.504.20 per 100 krop, snijboonen f 1.25—1.40, princesse- boonen 1.30 en pronkboonen 30 cent per 10 kg. ..TER AAR, 11 Sept. Centraio veiling. Spinazie 20—29 cent, andijvie 10—23 cent, zla 0.60—2.90, peulen 1.25—1.40, snij boonen 0.801.60, princesscboonen 0.60 1.35, witte pronkers 3040 cent, spek- boonen 6070 cent, druiven 22 cent, pos telein 8.005.00, waschpeen f 2.00, uien 2 90. roodekool f 1.10—1.50, witte kool 1.90, kroten 1.30, bloemkool J 1.50 12.00, meloenen f 5—12, komkommers 1 4, tomaten f 2.00—2.60, augurken, basterd 63 cent, grof 38 cent, stippel 15 cent, kom kommers 21 cent. VINKEVEEN. 11 Sept. Groentenvelllng. spercicboonen 616, snijboonen 6.00 11.50, kassnijboonen 12.50—15.pronk boonen 34, stamsperciebooncn 615, tomaten f 4.00^-4.40, spinazie f 1.006.25, postelein f 1.00—2.50 per 100 kg., komkom mers 16, kropsla 0,503.10, andijvie 0.50—2.00, bleekselderie 14 per 100 stuks, peen 3.105.10 per 100 bos. WISSFLNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.621 /2 Berlijn 66.50 Parijs 4.30 Brussel 32.321/2 Zwitserland 42.571 Kopenhagen 36.30 Stockholm 44.90 Oslo 42.65 New York 1.88%

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3