OMGEVING RIJNSTREEK RECHTZAKEN DINSDAG 12 SEPTEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD PAG. 10 KATWIJK ARBEID AAN HET VLIEGVELD Nu zoovele visschers tot werkloosheid gedoemd zijn, zijn vanwege de Arbeids beurs een 120 van deze visschers te werk gesteld aan het vliegveld. Volgende week zal dit getal tot 250 uitgebreid worden. KATWIJK AAN DEN RIJN MILITAIR TEHUIS. In het Parochiehuis vergaderde gisteren avond „Katholiek Katwijk" in verband met de oprichting van een Militair Tehuis te Katwijk a. d. Rijn, Katwijk a. Zee en Rijnsburg. Pastoor Hesp leidde de vergade ring en zette uitvoerig uiteen wat de be doeling is en wat noodig is om tot ge noemd doel te geraken. Aanwezig waren ook Pater Andreoli, die door den hoofdaal moezenier majoor Noordman tot directeur te Rijnsburg is benoemd en pater Livarius O.JT.M. uit het Missiecollege. Een zeer uit voerige gedachtenwisseling volgde, waaruit we in het kort het volgende samenvatten: met de officieele oprichting te Rijnsburg zal nog wat gewacht worden. De militai ren kunnen intusschen te Katwijk-Rijn ge bruik maken van het Tehuis. Tijdens de vergadering werd een pand te Katwijk aan Zee aan de Boulevard aangeboden, waar van een dankbaar gebruik zal worden ge maakt. In Katwijk a. d. Rijn is het Pa rochiehuis beschikbaar en hiervan wordt steeds een druk gebruik gemaakt. Ter be hartiging van de financieele belangen werd naast het bestuur een werkcomité be noemd, waarvoor alle aanwezigen zich op gaven. Alle parochianen zullen spoedig in dé gelegenheid gesteld worden om hun daadwerkelijke belangstelling te toonen. Het bestuur krijgt opdracht diverse perso- nén' voor bepaalde functies aan te wijzen. Naar aanleiding van een in Leiden ge houden bespreking gaf de voorzitter ver schillende behartehswaardige wenken ten opzichte van de medewerking aan den luchtbeschermingsdienst. Besloten werd nog om, in verband met den abnormalen toestand en de vele werk zaamheden op het gebied van de militaire tehuizen met het benoemen van een comi té voor de R.K. Universiteit nog wat te wachten. De voorz. beveelt nog ter lezing aan het artikel in de „Leidsche Courant" van Maandagavond: „De mobilisatie en de meis jes" van pastoor van Eeden. NOORDWIJK De nieuwe wethouders. De taakver- deeling van de nieuwe wethouders is als volgt: wethouder C. G. J. Alkemade is be last met sociale zaken en onderwijs; wet houder G. Vogelaar is belast met openbare werken en gemeente-bedrijven. Wethouder Alkemade houdt spreekuur ten raadhuize iederen Donderdagmiddag van 4 tot 5 uur; wethouder Vogelaar even eens ten raadhuize iederen Vrijdagmorgen van 9 tot 10 uur. Eerstgenoemde zal op de eerste plaats in voorkomende gevallen als loco-burge meester fungeeren, laatstgenoemde op de tweede plaats. Dg vergaderingen van het college van B. en W. zijn als regel op Woensdagmid dag en Vrijdagmorgen. OEGSTGEEST Voor de dank- en smeekweek van 24 Sept. tot 1 October zullen in de kerk te Oegstgeest extra-plaatsen worden aange bracht, welke besproken kunnen worden bü den heer Alph. Schlatmann, Juffer- anansstraat 17, Oegstgeest. NOORDWIJKERHOUT Voetbal. Onder matige belangstelling heeft WSB I een groote zege behaald op de Zilk. De gasten waren niet opgewassen togen WSB en zoo ontwikkelde zich een niét al te interessante partij voetbal. Het eerste kwartier gaan de aanvallen aardig op en neer en komen beide doelen beurtelings in gevaar. Bij een goed opge zette aanval van WSB belandt de bal bij Basten, die met een prachtig schot zijn club de leiding geeft. Na het eerste doel punt blijft WSB het meest offensief en de achterhoede van de Zilk speelt nu onder hoogdruk. De thuisclub speelt prachtig samen en de keeper van de Zilk moet nog al eens handelend optreden. De gasten houden het spel te kort, gepaard gaande met veel individueel spel, waar door de achterhoede telkens gemakkelijk kan ingrijpen en Jan v. d. Berg dan ook een gemakkelijke taak heeft. Wanneer de Reus in het bezit van de bal komt, geeft hij een through-pass naar Basten, die de stand op 20 brengt. De Zilk, die riu alle zeilen bijzet, krijgt echter geen schijn van kans de achterstand in te halen, er is voor hen geen doorkomen aan. WSB onderneemt dan nog een serie aanvallen, de Reus schiet eenmaal hard tegen de paal, even later vlak onder tegen de lat, doch de bal die in het veld terugkomt, wordt door Frijling overgeschoten. Sporadisch komt de Zilk in het vijande lijk kamp en even voor de rust geeft Basten, uit een moeilijke positie een hoog schot en laat voor de derde maal den keeper visschen. Na de rust hetzelfde spelbeeld, een machtelooze voorhoede en een mat spelen de achterhoede van de Zilk. Van Nispen forceert enkele corners, doch deze leveren niets op. De voorhoede van WSB helpt dan enkele mooie kansen om zeep en ze geeft den indruk, te meenen dat het allang mooi is. Na een half uur spelen krijgt WSB een corner te nemen en deze wordt door Sijsner op verrassende wijze ingeschoten. De Zilk probeert dan nog de eer te redden, doch de achterhoede geeft geen krimp. Even voor de rust ontstaat het vijfde doelpunt omdat een der backs de bal ver keerd op den schoen krijgt. Zoo komt het einde, en heeft WSB een welverdiende overwinning behaald op hun voormalige rivalen. Qua techniek en tactiek waren ze hun tegenstanders volkomen de baas en met vertrouwen zien we de krijgsverrich tingen van ons eerste elftal in het komen de seizoen tegemoet. WSB blijft paraat. Het spel heeft onder de kundige leiding van den heer Lobel veel aan kracht gewonnen. WSB Good luck. RIJNSBURG „Flora". De ongunstige tijdsomstandig heden hebben reeds in de maand Augustus hun invloed doen gevoelen. De omzet aan „Flora" was in Aug. 1939 49121.46 tegen 57535.43 in Aug. 1938. Verschil 8413.97. Normaal had een grooteren omzet dan vo rig jaar verwacht mogen worden. Men vreest, dat de omzet over de maand Sep tember nog veel ongunstiger zal zijn. De slechte vooruitzichten voor de bollentrek- kerij in de a.s. wintermaanden is reden dat men met bollenaankoop zeer voorzichtig doet, niettegenstaande de bollenprijzen laag zijn. SASSENHEIM Vertrek uitgesteld. Vanwege de in ternationale toestand zal de eerw. broeder Revocatus van der Eist voorloopig niet naar de Missie van Eng. Oost-Afrika kun nen vertrekken. Tot nadere aankondiging zal hij in het Missiehuis der Paters van den H. Geest te Gennep verblijven. Hoe lang nog? Op de verbinding van onze gemeente met den nieuwen Rijksweg bij de Sassenheimerbrug zal men nog moe ten wachten. De aanbesteding van het gedeelte door Ter Leede, welke gisteren moest plaats hebben, is voorloopig uitgesteld. WARMOND Alle kinderen naar het seminarie Nu de R.K. School voor militaire doel einden in beslag genomen is, zullen de les sen voor de kinderen worden gegeven in een hiertoe welwillend door het Theologi- cum en Fhilosophicum afgestane lokalen. De lessen zullen heden een aanvang nemen. Ned. Herv. bewaarschool. Door het Kerkbestuur is de Ned. Hervormde be waarschool voor de militairen beschikbaar gesteld om hierin des avonds samenkom sten te houden.Het gebouw is geopend na des avonds zeven uur. Paviljoen „De Leede" Het bekende hotel restaurant Paviljoen „De Leede" al hier, dat eenigen tijd terug in het open baar is verkocht, zal door den heer H. Anjema verder worden geëxploiteerd, zoo dat deze bekende gelegenheid voor de watersport behouden blijft. St. Josephsgezellen. Zondag 17 Sep tember wordt in het Gebouw voor Kunst en Wetenschappen te 's-Gravenhage door de K.J.M.V. „Het Spel van den Kelk" van Drs. Wim Snitker opgevoerd. Anton Sweers verzorgt de regie en vertolkt de hoofdrol. Overige rollen worden door Jon ge Middenstanders vervuld. Als inzet van het Gezinsprogram bieden de leden der K.J.M.V. dezen middag aan hun ouders en andere huisgenooten aan. Tot deze huis- genooten behooren ook de St. Josephs- Gezellen. Laten wij dus deze uitnoodiging aanvaarden en in groote getale dit feest bijwonen. Prijs f 0.50. Voor niemand zal dit bedrag te hoog zijn. Integendeel, aan gezien er dit jaar geen kermis gevierd wordt, houden wij geld over. Voor deel name geve men zich op aan Wim Welsink vóór Woensdagavond 8.30 uur. Binnenkort wordt u ons eigen winter- program toegezonden. G. JONGKIND, vice-praeses, Warmond. WASSENAAR Tegen een boom gereden. Bij het af rijden van de hoogte aan de Bronkhorst- laan verloor de 21-jarige wielrijder B. uit Leiden de macht over het stuur, tengevol ge waarvan hij tegen een boom reed. B. bekwam een lichte hersenschudding en ontvellingen aan het hoofd. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling is hij per. taxi naar huis gebracht. Paard op hol. Tengevolge van schrik ken sloeg op den Rijksstraatweg, naby Kerkehout, een voor een wagentje gespan nen paard op hol. Het wagentje reed te gen een boom, waardoor mevr. S. er uit viel en de koetsier v. d. P. van den bok werd geslingerd. Mevr. S. bekwam een hoofdwond, terwijl v. d. P. schaafwonden KINDJE VERDRONKEN te ZOETERWOUDE Gistermiddag is het bijna tweejarig zoontje van den heer W. Vlasveld aan den Schenkelweg spelende in het water geraakt en verdronken. Eerst anderhalf uur na de vermissing werd het kind uit de sloot bij het huis opgehaald. Dr. Wijbo Kortmann en eenige leden van de E.H.B.O. kon den met alle middelen tot opwek king van de levensgeesten helaas geen resultaat bereiken. bekwam aan armen en beenen. Beiden zijn in de drogisterij van den heer S. ver bonden, waarna men op eigen gelegenheid huiswaarts kon gaan. Het paard werd door de politie gegrepen. Het wagentje werd gedeeltelijk vernield. Hamster in de val. Wegens ham steren werd procesverbaal opgemaakt te gen den heer K., alhier by wien 2 kisten thee in beslag zijn genomen. Fiets gestolen. Ten nadeele van den heer D. is een voor een perceel aan de Langstraat geplaatst rijwiel ontvreemd. KOUDEKERK Woonschuit aangevaren. Maandag morgen te omstreeks 4 uur werd in de on middellijke nabijheid van de Koudekerk- sche brug het midden in den Rijn drij vende woonschuit bewoond door het gezin P. Paen—Hold met kracht aangevaren door de motorschuit van schipper van Dijk uit Utrecht. De bewoners van de woonschuit werden zoodanig door den schok uit hun nachtrust opgeschrikt dat de vrouw het op een hevig gillen zette. Hierdoor werden eenige be woners van den wal opgeschrikt, zoodat het een oogenblik op een ware consterna tie geleek. Hoewel de woonschuit belangrijke ave rij opliep, was er toch geen gevaar voor zinken te duchten. Persoonlijke ongeluk ken deden zich dan ook niet voor. Volgens verklaring van den motorschipper dreef de aangevaren woonschuit midden in den Rijn zonder eenige verlichting. Waar schijnlijk was deze losgeslagen. Naar de juiste oorzaak wordt door de polilio een onderzoek ingesteld. ROELOF ARENDSVEEN Te water. Gistermiddag sprong een inwoner van Den Haag, die hier ter ver- poozing aan het visschen was. in een vlaag van zwaarmoedigheid uit een roeiboot in een der Poelen langs den Langeweg al hier Gelukkig werd dit opgemerkt door de Gebr. Schouten alhier. Dezen snelden den ongelukkige ter hulp en mochten het genoegen smaken hem van een wissen dood te redden. De man leed naar men ons mededeelde zeer onder de huidige mo bilisatietoestand. Per auto is hij naar zijn woning vervoerd. Vermeld mag nog wor den. dat de redders zijn aangesloten bij de Reddingsbrigade te Oudewetering en dien tengevolge bedreven waren in het redden van drenkelingen. ZOETERWOUDE St Josephsgezellen. De bijeen komst op Woensdagavond a.s. is een zeer belangrijke, door de commissarissen- verkiezing. Aftredend zijn: Henk Vaneman en Hein van der Meer. Candidaten zijn: Jan Luk, Antoon van Rijn, Simon van der Salm en Jacob Straathof. De gezellen zul len allen present moeten zyn. De eerw. heer L. van der Salm, priester-student van het St. Joseph College Mill-Hill, zal over een zeer belangrijk onderwerp dien avond een inleiding houden Kantongerecht te Lelden Mej. C. K. wed. F. te Leiden had in strijd met de vuurwapen wet in haar perceel aanwezig gehad twee dubbelloopsgeweren, een flobertpistool en nog een enkelloops- jachtgeweer. De kantonrechter wees er op, dat deze dingen absoluut niet kunnen worden toege staan. Het is buitengewoon, gevaarlijk en vooral thans in deze dagen van spanning. Het vonnis werd dan ook een geldboete van 6 subs. 6 dagen met verbeurdverkla ring van alle in beslag genomen vuurwa penen. L. J. van R. te Leiden had op zijn rij wiel een sabel meegevoerd hetgeen ook niet is toegestaan. Verdachte had gedacht, dat zulks wel mocht hetgeen de kantonrechter deed op merken, dat hij wed anders zal weten, want het zou een nare wereld worden als elke burger met een sabel op zijn fiets rond ging rijden. Eisch en uitspraak een geldboete van 3 subs. 2 dagen. J. W. de W. groentenhandélaar te Lei den, had zonder aangesloten te zijn bij de groenten en fruitcentrale bloemkool, bana nen enz. voorradig gehad. Eisch 5 subs. 2 dagen. Uitspraak 2.50 subs. 2 dagen. j W. R. te A1 p h e n a. d. R ij n had te Lei derdorp des avonds na acht uur haring en ander artikelen verkocht in zijn filiaal. Verdachte dacht dat zulks was toege staan maar de kantonrechter vertelde hem dat hij daartoe verlof B. moet hebben. Eisch en uitspraak f 8 subs. 8 dagen. W. H. te Leiderdorp had in zijn werkplaats ten eerste een cirkelzaak aan wezig gehad zonder beschermende bekis ting of aanderszins en ten tweede zijn knechts langer laten werken. Eisch een totale geldboete van f 20 subs. 14 dagen. Uitspraak een totale geldboete van f 15 subs. 8 dagen. W. Th. H. had te Voorschoten visch onder de maat vervoerd. Verdachte was hoogst verontwaardigd en zei, dat hij zoo gelukkig met zijn vangst was geweest. Nu was hij zijn genot en zijn visch kwijt ge weest. Het mag nu eenmaal niet en daarom moet hij thans nog een geldboete betalen van 2 subs. 2 dagen. En dat viel heelemaal niet in goede aarde. Haagsche Politierechter In zijn vaarwater gekomen De visscher W. uit den Haag had te Leidschendam vischwater gepacht in de Vliet en ondervond veel last van kano vaarders, die hem op allerlei manier dwars zaten en hinderden door in zijn vaar- of vischwater te komen. Bovendien mochten zij niet aanleggen, gezien de borden „ver boden aanlegplaats" en ze deden het toch. Allemaal factoren om den visscher boos te maken, temeer nog daar zijn palingfuiken dikwijls geledigd werden en zyn netten vernield. Op zekeren dag was er weer zulk een kanovaarder te dicht bij zijn fuiken gekomen en hij had tegen het jong- mensch gefoeterd „Kerel ga weg." Zeer ontactisch had het jongmensch heel verwaand teruggeroepen „Ik denk er niet aan, moet je maar bewijzen dat je hier meer rechten heb dan ik". Natuurlijk was de visscher boos geworden, wie zou dat niet, en had een „stukje" hout naar de kano gegooid. Als men nu weet dat het „stukje" hout een zware balk" was en dat deze torpedo de kano midscheeps raakte, dan zal het niemand verwonderen, dat het heele geval kapseisde. De visscher was zelf geschrokken over deze agressieve daad, want hij had den kanovaarder alleen maar nat willen „spatten". De Officier zeide eventjes, dat verdachte reeds vijf maal veroordeeld was geworden voor zulke vergissingen en eischte dus nu een geld boete van 10.subs. 10 dagen. De Politierechter wilde in aanmerking nemen, dat de kanovaarder ook onbehoor lijk was opgetreden, zoodat het vonnis werd een geldboete van 5.subs. 5 dagen Zijn paard mishandeld. De woonwagen bewoner P. G. M. had volgens R. v. d. H. en A. I. uit Voor schoten in die gemeente zijn paard ernstig mishandeld door het dier tegen den buik te schoppen. Daar tegenover stonden de verklaringen van verdachte en twee andere woonwagenbewoners, die klaarden, dat er heelemaal niet geschopt was. Toen een der getuigen er iets van ge zegd had was verdachte boos geworden en had dezen getuige bedreigd. De Officier achtte de dierenmishandeling bewezen en eischte een geldboete van 5. subs. 5 dagen en bovendien een voor waardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van drie jaar. Ook de Politierechter was van meening, dat verdachte wel degelijk schuldig is aan de ten laste gelegde mishandeling, terwijl hij bovendien nog zeer ontactisch is opge treden toen er aanmerkingen gemaakt wer. den en hy den getuige had aangeboden diens tanden een volksverhuizing te laten ondergaan. Het vonnis werd dan ook een geldboete van 5.subs. 5 dagen en bo vendien een voorwaardelijke gevangenis straf van twee weken met drie jaar proef tijd. Onderlinge dameskwestie. Mej. M. H. te Oegstgeest had ruzie gekregen met mej. J. M. la L., eveneens te Oegstgeest. De reden van deze rivaliteit bleef in de diepste duisternis gehuld maar een feit was, dat mej. H. haar rivale on verwacht een harden klap op haar rug ge geven had. Deze, ook niet van gisteren, had haar schoen uitgetrokken en was daarmede gaan zwaaien uit wettige zelfverdediging noemde zij het. Het gevolg daarvan was, dat mej. H. aan de haren der tegenpartij begon te plukken. Het was een aardig hei beltje geworden tusschen de jongedames, welke als resultaat had, datde Officier tegen mej. H. een geldboete eischte van 10.subs. 10 dagen. De Politierechter van het standpunt uit gaande: „waar twee kijven hebben twee schuld" veroordeelde mej. H. tot een geld boete van 3.subs. 6 dagen. Voor de achtste maal. K. de V. uit Voorschoten was door den kantonrechter veroordeld tot een geldboete van 20.subs. 20 dagen, om dat hij voor de achtste maal dronken langs de wegen had gewandeld. Verdachte was uiterst tevreden geweest met dit vonnis, maar het O.M. niet, zoodat de Haagsche rechtbank de zaak te behan delen kreeg. Verdachte zeide niet te weten of hij dronken was geweest, hetgeen de Officier deed opmerken dat hij zoo dikwijls dronken is geweest, dat hij het zelf niet meer weet. Verder herinnerde de Officier aan het feit, dat verdachte nog vier maan den voorwaardelijke gevangenisstraf te goed had, toen dit weer gebeurde, welke vier maanden inmiddels ten uitvoer zyn gelegd. Daarmede rekening houdende werd de eisch een hechtenisstraf van drie dagen en opzending voor een Rijkswerkinrichting voor den tyd van drie jaar yoorwaardelyk met drie jaar proeftijd. Uitspraak over 14 dagen. Geen voorrang verleend. De echtgenoote van een advocaat te Wassenaar was door den kantonrechter veroordeeld tot een geldboete van 15. subs, dagen omdat zij op een kruispunt by den Wassenaarschen weg geen voorrang had verleend waardoor een botsing was ontstaan. Er lag dien dag veel sneeuw en verdachte weèt het ongeval daaraan, zoo dat zij zich niet schuldig voelde en daarom in hooger beroep was gekomen. De Officier achtte verdachte wel schul dig want zij had meer rechts moeten hou den. De eisch werd dan ook bevestiging van het vonnis. Uitspraak over 14 dagen. Als men deze zaken hieronder in serie leest, moet men niet denken dat Alphen a. d. Rijn nu zoo misdadig is, want het is puur toeval en geheel te wijten aan de va- cantie, dat er een opeenhooping van Al- phensche zaken was. De kip kwam gebraden terug De landbouwer P. te Alphen a. d. Rijn was op zekeren dag twee kippen kwijt. Een dezer tweebeenige vogels was door zekeren B. gevangen en dat mocht B. niet doen, want daarvoor had hy geen ver gunning. Verdachte was niet aanwezig, zoo dat tegen hem verstek werd verleend. Politierechter tot getuige P.: „En hebt u de kip nog terug gekregen?" Getuige: „Ja, gebraden". Dat was tenminste nog wat en een ge braden kipje is niet te versmaden. De officier vond deze kippenhistorie maar zoo-zoo en eischte tegen B. een geld boete van 15 subs. 15 dagen. De politierechter nam in aanmerking, dat de kip gebraden terug gebracht was en veroordeelde verdachte bij verstek tot een geldboete van 10 subs. 10 dagen. Diefstal van lood en. koper. De koopman G. van N. te Alphen a. d. R y n vermiste telkens lood, koper, etc. uit een schuur in zijn land. Op een vraag van de politie had N. gezegd, dat hij een ver moeden had tegen C. S. uit Alphen a. d. Rijn. De politie toog op onderzoek uit en vond bij S .diverse voorwerpen van N. af komstig. Verdachte gaf een ander verhaal en zeide, dat al deze stukken lood en ko per door hem op het erf van Van N. ge vonden waren en dat hij gedacht had, dat het afval was. Verder ontkende hij ten stelligste de bedoeling gehad te hebben om te' stelen. De officier was een andere meening toe gedaan en eischte een geldboete van 15 subs. 15 dagen en bovendien een voor waardelijke gevangenisstraf van één maand met drie jaar proeftijd. Het vonnis werd een geldboete van 6 subs. 12 dagen en één maand voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van drie jaar. Een wederspannig heerschap. De 19-jarige G. H. M. van L. te A1 p h e n a. d. R ij n was buitengewoon lastig ge weest (thuis) en wel zoodanig, dat de hulp van een hoofdagent ingeroepen moest wor den door zyn ouders, die verwijdering van hun zoon gevraagd hadden. Dat was naar den zin van zoonlief geweest, die in zijn dronkenschap want hij was dronken ge weest zich verzet had zoowel binnens huis als daarbuiten. Verdachte zeide, tot zijn verdediging, dat hij thuis geslagen was geworden, maar dat werd door den getuige ten stelligste ont kend. De officier deed eventjes een boekje open over verdachte, hetgeen nu bepaald niet erg mooi was en dat wij maar zullen verzwijgen. Het slot was, dat de eisch werd een gevangenisstraf van een maand. De politierechter wilde verdachte een kans geven om te zien of hij anders wil, waardoor het vonnis werd 20 dagen voor waardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. Zeker voor een tuintje Zekeren H. had te Alphen a. d. Rijn 25 graszoden van den wegberm weggeno men. Een agent van politie had een en an der gezien met als natuurlijk resultaat een bewijsje om voor den politierechter te verschijnen. Verdachte bekende volmondig, waarna de officier een geldboete eischte van 10 subs. 10 dagen. Met verschillende omstandigheden reke ning houdende, werd het vonnis een geld boete van 3 subs. 3 dagen. Zij was drie maanden doof geweest. Toen mej. T. M. de B. tc Alphen a. d. R ij n op straat liep te wandelen, had zy plotseling een klap op haar hoofd gekre gen van M. van W. uit Alphen. Wat of de oorzaak van deze uitdeeling van „peuter" geweest was bleef duister.. Wel kwam naar voren, dat eerst van W. had gescholden, dat „zij" toen terug gescholden had en dat daarna pas de befaamde klap uitgedeeld was geworden. De juffrouw: „Ik ben drie maanden bijna doof geweest door dien klap". De getuige Groenendijk zag de klap en hoorde de scheldwoorden. Verdachte maak te de juffrouw nog eventjes zwart door te vertellen, dat zij steeds schold. De officier zeide, dat zulke discussies niet te pas komen en eischte een geldboete van 8 subs. 8 dagen. De politierechter nam wel degelijk het minder nette optreden van de juffrouw in aanmerking, zoodat het vonnis werd een boete van 1 subs. 1 dag.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10