OMGEVING RIJNSTREEK l/ledeh£cutcl t/ei&y! MAANDAG 11 SEPTEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOM Ontspanning militairen Zaterdag avond werd alhier in de groote pak plaats der N.V. A. C. v. d. Schoot aan de Van den Endelaan de eerste ontspannings avond gegeven voor de hier gelegerde mi litairen. De belangstelling was groot. Het voltal lig comité met dames was tegenwoordig. Een eigen orkestje gevormd door mili tairen speelde. Toen de burgemeester en mevrouw van Nispen met kolonel Kraak binnentraden werd door alle aanwezigen staande het Wilhelmus gezongen. De burgemeester opent den avond. 'Hij heet allen hartelijk v/elkom en bijzonder kolonel Kraak voor diens tegenwoordig heid. Veel dank zijn we verschuldigd aan kapitein Rokkinga, de organisator bij uit nemendheid. Bijzonder welkom heet spr ook den heer Clinge Doorenbos, die zeker het zijn zal bijdragen voor de gezelligheid van dezen avond. Aan mevrouw Doorenbos wordt een bloemenhulde geboden. Een der militairen spreekt namens allen en biedt een bloemenmand aan mevrouw van Nispen aan. Kolonel Kraak brengt hulde en dank aan den burgemeester voor diens medele ven met de militairen en eindigt met een driewerf hoera voor H.M. de Koningin. Dan treedt de heer Clinge Dorenbos op met zoowel ernstige als luimige liedjes. Vanzelfsprekend oogst hij een verdiend applaus. Tijdens de pauze worden versna peringen aangeboden en vult het eigen or kest deze aan. Na de pauze een tweede optreden van den heer Clinge Doorenbos. Bij het einde van den avond spreekt de cantonnements-commandant een hartelijk woord. Hij dankt het comité voor de goede zorgen aan dezen zoo uitstekend geslaagden avond besteed. Bij zonderen dank brengt spreker aan den burgemeester, die door de militairen reeds ,onze" burgemeester wordt genoemd; zoo goed gevoelen zij zich hier thuis. In deze hulde beertke de comman dant mede mevrouw van Nispen en spr. sluit met een hoera voor H. M. de Konin gin. R.-K. Militair Tehuis. Het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond aan de Hoofd straat alhier is ingericht als Tehuis voor onze R.-K. militairen. St. Josephskerk. Er zijn twee jubilea in het zicht: op 19 dezer staat de nieuwe kerk 12j/£ jaar en 6 Sept. 1940 bestaat de parochie een kwart eeuw. En door de tijds omstandigheden èn in verband met het aanstaand „zilver", zal 19 dezer onopge merkt voorbijgaan, doch volgend jaar hopen we als de vrede dan weder gesloten is luisterrijk feest te vieren. St. Josephsgezellen. Wegens de mobi lisatie kan de opening van het wintersei zoen nie^ aanvangen met een tooneeluit- voering. Onze geneesheeren. Van de 5 alhier ge vestigde dokters zijn er thans 3 gemobili seerd. Geboren: d. van W. M. A. Goemans Visser d. van M. C. A. KunstBot z. van M. van HaastrechtJansen z. van H. C. P. Roozende Mooy. Ondertrouwd: C. J. van der Beek en J .H. van Bemmelen. Overleden: Wed. M. C. de Jong Janssen vr. 88 j. B. van der Lans m. 68 j. LEIDSCHENDAM Geboren: Wilhelmus Cornells Joseph z. van C. Dudink en M. M. Mul. Wilhel mus Johannes z. van W. Rotteveel en A. J. Groene weg. Ondertrouwd: H. B. Lebbing en L. G. Evers. G. Geers en C. Brandhorst. Th. M. Schuijt en A. P. F. v. d. Berg. J. W. de Jong en C. v. Staalduinen. Overleden: H. P. van Mechelen m. 18 j. KATWUK Geboren: Gijsje d. van J. de Vreugd en A. Ouwehand Willemijntje d. van W. van Duyvenbode en A. v. d. Mey Adria d. van D. Rovers en A. Koning Niesje d. van N. Zwanenburg en D. de Jong Jacob z. van J. v. d. Plas en A Ruwaard Maartje d. van J. Paap en KI. Hoek Gijsbert z. van G. Haasnoot en L. de Mol Ondertrouwd: C. v. Rijn en A. Guyt W. v. Duyvenvoorde en T. Barn- hoorn P. L. v. d. Plas en E. v. d. Bent J. M. Secrevi en D. Dubbeldam. Getrouwd: C. J. Tieleman en L. v. d. Weele Jac. Onderwater en M. v. Muijen A. Heemskerk en S. Haasnoot W. C. Veltkamp en M. M. Kruyt C. v. Zuylen en J. v. d. Bent. Overleden: Fr. Heemskerk 3 jaar d. van L. Heemskerk en C. v. Veen. KATWIJK AAN ZEE HONDERDEN VISSCHERS WERKLOOS GEWORDEN. Bij de haringvisscherij zijn thans reeds honderden personen werkloos. Er liggen thans reeds 18 loggers in het P. H.-kanaal, waarvan een drietal uit Dantzig. Dit zijn schepen, die in de Oost zee onder de Danziger vlak ge waren heb ben, doch eigendom van Katwijksche ree- ders t.w. de reederij D. F. E. Meerburg en D. Parlevliet. Maar met dit al zijn het niet alleen de visschers doch ook de arbei ders in de nevenbedrijven, kuiperij, taan- derij, enz. die hierdoor tot werkloosheid gedoemd zijn. NOORDWIJK AANRIJDINGEN HOEK BEEKLAAN. Zaterdagavond te pl.m. 8 uur had op de hoek VinkenlaanBeeklaan een ernstig ongeval plaats. De heer D. alhier wilde per rijwiel oversteken juist toen de luxe auto, bestuurd door den heer v. S., kwam aan rijden. Ondanks het zeer krachtig remmen werd de heer D. gegrepen; hij kwam met een hevige klap boven op de carosserie en vandaar weer op den rijweg terecht en bleef in bewusteloozen toestand liggen. Spoedig was hij echter bij kennis en na behandeld te zijn door dr. Nederveen, welke geen ernstig letsel kon constateeren, kon hij naar huis vervoerd worden. Zondagmorgen te kwart voor tien was wederom de hoek BeeklaanVinken laan het tooneel van een ernstige aanrij ding. Een groote vrachtauto met fourage voor militaire doeleinden stak aldaar den weg over toen een taxi uit de richting Zee, waarin was gezeten de echtgenoote van den Zweedschen consul, met een flinke vaart op de vrachtauto reed. Het voorste gedeelte der auto werd ge hele in elkaar geschoven, doch zoowel de chauffeur als de inzittende dame kwamen er met den schrik af. De militaire auto verkreeg eveneens averij, zoodat beide wagens per kraanwagen moesten worden weggesleept. Het verkeer op dit drukke punt was ruim een uur gestagneerd. Nog een aanrijding. Zaterdagmiddag te 1 uur werd op de Voorstraat een korpo raal aangereden door een achteruitrijden de auto, bestuurd door mevr. N. De kor poraal kreeg enkele kwetsuren aan een been, terwijl zijn rijwiel zeer gehavend werd. Rietschelven uitgebrand. Te kwart over twee Zaterdag werd de brandweer gealarmeerd voor een brand op het Vin- kenveld. Vermoedelijk door het spelen met lucifers door kinderen, waren eenige riet schelven in brand geraakt. Doordat op deze afgelegen plaats geen water was te bekomen, moest de brandweer zich beper ken door het vuur te bestrijden met zand. Ruzie. Zondagavond had alhier op den Heilige Geestweg een burenruzie plaats, welke zoo hoog liep dat de aldaar wonende W. zijn buurvrouw de echtgenoote van G. met een broodmes in den rug wilde ste ken, hetgeen gelukkig door haar echtge noot nog juist kon worden voorkomen, doordat deze W. bij den pols wist te grij pen, waardoor het doel werd gemist. Het gevolg was dat G. een snede over zijn hand bekwam en zich onder geneeskundige behandeling van dr. de R. moest stellen. Het gillen der vrouwen bracht zeer veel menschen op de been. W. werd door de po litie gearresteerd en naar het politiebu reau overgebracht. Het broodmes werd in beslag genomen. De politie stelt een on derzoek in. Geboren: Gerardus Leonardus z. van C. Smit en C. M. Ruigrok Ingrid Judith Jeanette d. van H. C. v. d. Loo en A. Hoog straten Jan Willem z. van A. J. M. Kriek en E. W. Tukker Nietje d. van C. Vink en F. Hoek Johanna Jacoba d. van P. Hoek en M. A. v. Duyvenvoorde Jaco bus Albertus z. van C. Houwaart en M. Hazenoot Maria Cornelia Wilhelmina d. van A. J. Westgeest en C. E. v. Berkel Maria Louisa Adriana d. van W. F. J. Oehl en A. M. Rodenburg Wilhelmus Hendrikus z. van P. J. v. d. Zalm en W. J. v. d. Berg. ALPHEN AAN DEN RIJN AANBESTEDING RIOLEERINGSPLAN. Door B. en W. is Zaterdag in het Raad huis aanbesteed de uitvoering van riolee- ringswerken tusschen de Zaalbergstraat en het terrein der zuiveringsinstallatie ten Westen van de Ijsbaan. Er werd ingeschre ven onder A, B en C. A. was het volledige plan, terwijl bij B. en C. enkele onderdeelen weggelaten wa ren. De inschrijvingen zyn: W. v. d. Helm A. ƒ114.488, B. ƒ112.997, C. ƒ110.489; L. Timmen Dordrecht A. 114.000, B. 108.000 C. 105.000; Gebns. Scholtes Leiderdorp A. ƒ113.180, B. ƒ103.250, C. ƒ9.900; fa. Mons- houpwer Zeist A. 112.00, B. 106.000, C. ƒ103.200; fa. Langeveld A. 102.900, B. ƒ96.900, C. ƒ93.900; fa. Schoorl Haarlem A. 99.300, B. 93.100, C. 88.600; P. J. en H. Visser, Wassenaar A. 96.240, B. 90.200, C. 86.640; fa. Gesman en Zoetemeijer A. ƒ91.390, B. ƒ87.190, C. 82.780; fa. Oude nes en Turkenburg A. 89.679, B. ƒ85.679, C. 81.679; fa. v. d. Heuvel, Rotterdam A. ƒ52.800, B. ƒ50.200, C. ƒ48.500. Waar geen plaatsnamen zijn vermeld, wonen inschrijvers te Alphen aan den Rijn. De gunning is aangehouden, waarbij de laagste buiten beschouwing blijft. BOSKOOP Geboren: Clasina Willemina d. van S. J. van Wijk en W. van Tienhoven Wilhelm Jan Hendrik z. van W. Elsholz en J. van Essen Hendrik z. van M. A. Haring en C. A. Knibbe Geertrui Elisa beth Cornelia Wilhelmina d. van Kr. van Wensveen en W. van Beek. Getrouwd: P. Tammerijn 23 j. en T. Kluis 28 j. D. Grootendorst 21 j. en C. A. van Es 21 j. J. Peters 27 j. en J. J. Hoogendoorn 30 j. LEIDERDORP Uit het raam gevallen. Gisteravond omstreeks zeven uur viel het 8-jarig doch tertje van den heer Kok, Koningstraat al hier, uit het raam der eerste verdieping en kwam met haar hoofd op de straat te recht. De inmiddels ontboden geneesheer dr. Persant Snoep constateerde een zware hersenschudding en gelastte onmiddellijke overbrenging naar het Academisch Zieken huis te Leiden. Inschrijving bestrating. Door de vol gende aannemers werd ingeschreven voor het straatwerk gedeelte Hoofdstraat en Bruggestraat: G. Visscher, Wassenaar Ondertrouwd: A. F. v. d. Berg en C. A. Verlaan J. H. Groenenwoud en J. M. Smits J. Duivenvoorde en A. M. de Haas P. A. de Ridder en A. Wortman. Getrouwd: W. J. Warmenhoven en M. v. d. Slot L. M. v. Roon en K. Colijn H. Stutvoet en G. Schipper. Overleden: Jacobus v. Overbeek 58 j., geh. met G. J. Dorsman Willem Ver loop 83 j., wedr. van L. Plug Gerrit v. Ginhoven 65 j. WARMOND Ontspanning militairen. Door een co mité uit de burgerij is den in deze gemeen te ingekwartierde militairen een prettige dag bereid. Des middags hadden op het wa ter zwemwedstrijden plaats met daaraan verbonden diverse waterspelen, waarvoor zeer groote belangstelling bestond. Des avonds gaf de Warmondsche Fanfare een muziekuitvoering op de gemeentelijke mu ziektent, waarvoor eveneens enorme be langstelling bestond. Er heerschte een vroo- ïijke en opgewekte stemming. De avond werd besloten met een muzikale rondgang door t dorp. Wij twijfelen niet, of de bun- gerij zal het bij dezen eenen keer niet laten. DOODELIJK ONGELUK TE NIEUWERBRUG Een Alphenaar gedood In den afgeloopen nacht is op den rijks straatweg te Nieuwerbrug a. d. Rijn een motorrijder met duopasagier in volle vaart tegen een geparkeerd staande militaire auto gebotst. De motorrijder liep een schedelbasis- fractuur op en overleed eenige oogenblik- ken later, de duorijder, de 34-jarige R. V. uit Waddinxveen kreeg ernstige wonden aan het gelaat. Hij is evenals het stoffe lijk overschot, naar het R. K. Ziekenhuis te Woerden vervoerd. De motorrijder, de 34-jarige J. van 't W. uit Alphen was gehuwd.en vader van twee kinderen. Het motorrijwiel is beschadigd, de auto echter niet. 982; gebrs. Schouls Leiderdorp 1013; H. Oudenes Alphen aan den Rijn 1025; H. Bunschoten, Santpoort 1096, gebrs. Meeu- wisse, Sassenheim 1175; M. van der Vel den, Leiderdorp 1183. Gemeentehuis. De controleur der steunverleening de heer J. H. van Bockel, is als leider van het Distributiebureau te Koudekerk aan den Rijn benoemd. Gevestigd: F. K. Kullinbk, Reseda straat 24, A. van den Hooven en gez. woon wagen Zijldijk. P. A. de Roos en gez. Hoofdstr. 60g. G. P. Kappert en gez. van der Calk Bouwmanweg 3. L. Disseldorp en gez. Dr. de Bruijnestraat 28. P. van Wes tri enen en gez. Resedastr. 22. C. van der Sijs, Hoofdstr. 46. J. W. Klaver, v. Leeuwenpark 19. B. J. J. G. Timmers en gezin Dr. de Bruijnestraat 17. P. Wij nen, Lindelaan 9. Vertrokken: J. Wiser en gez. naar Leiden, Voorstraat 14. A. A. de Monije naar Voorschoten, Leidsctheweg 170. T. A P. Schmidt en gez. naar Leiden L. Rijn dijk 90b. Z. van der Groep en gez. naar Leiden, Parkstraat 23. L. Smittenaar, naar Katwijk, Wyborgstraat 2. F. Wentzal, naar Leiden H. de Grootstr. 6. NIEUWVEEN Helpsters Roode Kruis. De lessen tot opleiding van helpsters voor het Neder- landsche Roode Kruis ten tijde van oorlog gedurende enkele maanden door dr. B. Nout gegeven zijn Vrijdag j.l. geëindigd. Een hartelijk woord van dank gaat uit KINDJE VERDRONKEN te WOUBRUGGE J.l. Zaterdagmiddag te omstreeks half zes is, nabij de woning van zijnen grootouders te Woubrugge, in een langs dat huis loopende ondiepe sloot, het 2 y7-jarig zoontje van H. uit Haar lem verdronken. H., die van uit Haarlem zijn ouders bezocht had, in verband met de doop plechtigheid op den volgenden dag van een zijner kinderen, had zijn 2j^- jarig zoontje meegenomen. In een on bewaakt oogenblik is het kind blijk baar te dicht de slootkant genaderd en voorover in het water gevallen. Alhoe wel het ongeluk direct gezien werd en de vader gekleed te water sprong om zijn kind te redden heeft dit niet mo gen baten. De gemeentegeneesheer, ge- asisteerd door den gemeenteveldwach ter, heeft nog getracht met een zuur stofapparaat de levensgeesten op te wekken, hetgeen niet gelukte. Het lijkje is in het grootouderlijk huis op genomen. naar dr. Nout die deze 24 lessen, waarvan 12 theoretisch en 12 practisch geheel be langeloos, bereidwillig heeft gegeven. Van de 20 dames, die de lessen trouw hebben bijgewoond stelden er zich na afloop 17 ter beschikking van het Nederlandsche Roode Kruis en drie voor de plaatselijke Luchtbeschermingsdienst. De cursus is ge ëindigd met een les, gegeven door den zeereerw. heer pastoor H. H. Snel, in gees telijke eerste hulp in stervensgevaar. Nieuwveen behoort tot een der eerste plaatsen die deze cursus beëindigd heeft. Geboren: Anna Cornelia Maria d. van W. W. Stokman en A. M. C. Werneker. Gevestigd: J, A. Noort van Bergen J. de Vries en gezin van Amsterdam W. v. Amerongen van Uithoorn. Vertrokken: J. W. M. van Tol naar Haarlem. ten name van feuilleton Toen de scheidsmuur viel! door ISABEL C. CLARKE. 69) „Ik vrees, dat ik niet veel tijd meer heb", zeide Carnegie, die er liever niet bij was, als Lambert met die dubbele beschuldiging werd geconfronteerd. „Al laat ik natuur lijk veel aan Smith over, toch moet ik een oogje houden op zijn voorstelling van za ken." Hij stond op, een grove, reusachtige groo te vent. In gezicht en uitdrukking was hij een vergroote uitgave van de Harrimans, bij hem was niets verzacht of verminderd. Hij was zoo hard als een steen. „Lambert zal wel niet probeeren, het te gen te spreken. Hij liegt nooit, al mag hij voor zijn eigen gemak de waarheid dan wel eens verbergen. Alles en allen samen ge nomen, kunnen wij Cymbeline niet belet ten, naar de haaien te gaan op zijn eigen manier." „Lambert bedriegt me nooit", zei mijn heer Harriman, „hij speelde open kaart, toen de jongen onder dienst ging. Ik heb toen ruzie met hem gemaakt en als de oor log er niet tusschen was gekomen, geloof ik niet, dat het ooit weer goed geworden zou zijn. Lambert moest kiezen tusschen mij en die mooie madam, zijn vrouw, en hij koos haar. Hij is altijd slap geweest, waar het haar betrof, maar ik geloof toch niet, dat hij zijn zoon ooit zou toestaan, katho i liek te worden of zich met de dochter van Roger Weste te verloven. Het is ondenk baar, eenvoudig ondenkbaar. Hij belde en liet dadelijk een tlefonische boodschap naar de fabriek sturen om zijn zoon te zeggen, dat hij onmiddellijk op de Towers moest komen. Zij hielden het na- turlijk expres stil voor hem, altijd veron dersteld, dat het waar was, zij wilden voor komen, dat hij zijn testament veranderde, kort geleden had hij een nieuw gemaakt, heelemaal ten gunste van Lambert en Cym beline. De jongen was zijn eenige kleinzoon, hij had zich kranig gehouden in Galipoli, had het militaire kruis gewonnen en had twee maal in de dagorder gestaan. Dat was al heel wat voor zoo'n jongen vent. Maar hij moest leeren, dat er toch nog dingen wa ren die hy niet mocht doen, tenzij hij lie ver had, dat ieder stuiver vermaakt werd aan Carnegie en Daniël. De Towers in handen van priesters. Dan vermaakte hij nog liever alles was hij be zat aan het hospitaal in Pagdon. Mijnheer Hariman had een heftig voor oordeel tegen de katholieke Kerk, al wist hy er zoowat niets van. Hij was een steil protestant, hield niet van veel zingen in de kerk, waar hij vast iederen Zondag heen trok. Hij voelde het, alsof er een soort schande kleefde aan iemand die katholiek was en liever liet hij zijn geld na aan een absoluut onbekende ,dan aan „een Room- sohe". Lambert was ook in die meening groot gebracht en het was onwaarschijnlijk, dat hy ze zoo maar zou hebben laten varen. En Viola, al waren haar fouten nog zoo groot, en haar demoraliseerende invloed nog zoo diep, toch had d a t er nog aan ge mankeerd, dat zij katholiek geweest was. Zij konden hun boon er toch wel van af houden, zoo'n mallen stap te doen. Hy kon van die heele geschiedenis van Carnegie geen woord gelooven.... Carnegie had een oude grief tegen Lambert In den laatsten tijd hingen zy totaal ver schillende politieke meeningen aan en Lam bert had minachtend over de Nort Pag don Gazette gesproken, omdat die tot het laatste bitter gestreden had tegen militaire dienstplicht. „Ik wil hem niet alléén ontvangen. Je moet blijven en in zijn gezicht herhalen, wat je mij gezegd hebt", kryschte mijnheer Harriman, toen zijn zoo toebereidselen maakte om te vertrekken. „Het spijt me, het is gewoon onmogelijk... Als u mij er bij had willen hebben, had u tot vanavond moeten wachten," zei Carne gie, „ik kan geen oogenblik langer blij ven." „Ik sta er op dat je blijft. Ik sta er op, dat je Lambert je excuses aanbiedt, zoo dra hij het heele idiote verhaal ontkent", brulde de oude man. Hy begon vreeselijk te hoesten. „Hij zal het niet ontkennen", ant woordde Carnegie doodbedaard. „Het is heelemaal geen idioot verhaal. Het is waar, vraag het hem maar, vraag hem, waarom Viola naar Rome ging met Angela Weste en haar moeder. I k heb het verhaaltje niet uitgedacht. Maar als ik het u niet verteld had, zou ik in mijn plicht te kort gescho ten zijn. Lady Weste is vreeselijk streng.... zii wilde haar dochter niet met iemand la ten trouwen, die geen katholiek was. Daar om is hij het geworden." „Roger Weste zou nooit zulk een huwe lijk toelaten. Wij zijn gezworen vijanden. Hij haat mij even hard als ik hem. Hij zou het evenmin toelaten als ik." Carnegie keek hem ijskoud aan. „Misschien weet hij het ook niet", zei hij. „Ik heb altijd gehoord, dat hij van plan was, haar uit te huwelijken aan een van de Trustcotts. Die is nu thuis als in valide. Maar allicht heeft de jonge dame Cymbeline liever met zijn mooie oogen en zijn toekomstigen rijkdom." Hij wachtte niet af, wat de uitwerking van deze woorden op zijn vader zou zijn. Hij was zoo ver gegaan als hij durfde, had zelfs nog meer gezegd, dan hij van plan was geweest. Hy overwoog zelfs, of het niet wenschelijk was, drukte voor te wen den en den nacht in Pagdon te blijven in plaats van naar de Towers terug te keeren. Hij had voor vandaag scènes genoeg ge had. Lambert kon zich wel eens tegen hèm keeren en dan kon er nog heel was losko men. Maar Carnegie voelde zich er van overtuigd, dat het verhaal echt was en dan zou notaris Morrison nog wel eens op de Towers geroepen worden om een nieuw testament op te stellen. Het was niet te ontkennen, dat Viola af gereisd was samen met Lady Weste en An gela, eerst naar Southampton en verder tot Rome. Iemand van Pagdon, die haar goed van gezicht kende, had ze zien vertrekken en was getroffen geweest door de klaarblij kelijk vertrouwelijke verhouding tusschen de drie dames. Het had hem te meer ver baasd, omdat hij, zooals de meeste lui in Pagdon, veronderstelde dat zij niet met el kaar omgingen. De geschiedenis van de oude breuk was heel goed bekend in de omgeving. Daarenboven had Carnegie al jaren lang vreemde verhalen gehoord, praatjes die de namen van Cymbeline en Angela aaneen koppelden. Hij had er al op gezinspeeld, den laatsten avond voordat Cymbeline naar Frankrijk ging en op de Towers lo geerde. Uit de haast waarmee Viola toen haar zoon de kamer uitstuurde, had hij be grepen, dat er toch wel iets waar stak en dat zij verdere vragen met angst tegemoet zag. In die dagen was het gewoon mallig heid geweest, de vent was pas negentien, maar nu was hij over de twintig en zou in een paar maanden meerderjarig zijn. Een heeleboel jongens van dien leeftijd trouw den in den oorlog, het was een soort mo de, al leek het Carnegie dan ook een dwa ze en onverantwoordelijke mode toe. Het kon zelfs zijn, dat het huwelijk in Rome zou plaats vinden, in de weken, dat Cym beline met verlof was. Zyn moeder was sentimenteel en gek genoeg om een dergelijk dwaas plan goed te keuren. Misschien wist Lambert er ook niets van. Maar, zoodra hy dit overdacht, school hij het idee ter zijde. Viola en Lambert hadden geen gehei men voor elkaar. Zij waren zoo intiem mo gelijk. Wat er gebeurd was, of gebeuren ging, hij wist zeker, dat Lambert er in toe stemde. (Wordt vervolgd). Postgiro Den Haag 320000 Steunt LuchtverdedigingsfQad&t i

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10