OMGEVING Wilt U Iets weten? BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 H1LLEGOM Verkoopingen. Gisteravond hadden in hotel Sistermans ten overstaan van notaris (D. Lodder de volgende veilingen bij inzet plaats: 1. De villa „Nova" met garage, schuur en grooten tuin aan de Wierestein- straat 129 ter groote van 24 A. 83 c.A. Hoogste bieder de heer H. Roeland alhier 6200; 2. Een perceel grond aan de Wee- resteinstraat, groot 8 A. 20 c.A. Hoogste (bieder de heer M. J. de Vreugd 1600; 0. Een perceel grond aan de Weerestein- straat, groot 8 A. Hoogste bieder dezelfde 1500; 4. Een perceel grond aan de Wee- resteinstraat, groot 7 A. 50 c.A. Hoogste bieder de heer H. Roeland 1400; 5. De 'groote steenen Bloembollenschuur met daar aangebouwd met garages, erven en open grond, alsmede kantoren, pakplaats en 1925 M2 stellingsruimte aan en nabij de Weeresteinstraat groot 15 A. 70 c.A. Hoogste bieder de heer G. Meyer Z.zn. te 'Uitgeest 12000; 6. Een perceel bloem bollenland aan den Zilkerweg te Vogelen zang (gem. Bloemendaal) ter grootte van 4.97.60 H.A. Hoogste bod 30000 (de In casso-Band te Amsterdam); 7. Een perceel omgespoten prima bloembollenland aan de Frederikslaan te Hillegom, grot 1.07 H.A. Hoogste bieder de heer Joh. D. Philippo q.q. te Hillegom 4000; 8. Een perceel om- gespoten bloembollenland aan de Frede rikslaan te Hillegom, groot 1.06.53 H.A. Hoogste bieder de heer M. J. de Vreugd te Hillegom 4000. Afslag en combinaties Donderdag 14 dezer. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT Was men algemeen bevreesd, dat ook hier, zooals op zoovele veilingen, de inter nationale toestanden het algemeen verloop van den handel ongunstg zou beinvloeden, we mogen niet anders zeggen als dat zulks tot heden nogal meeviel. In denzelfden geest konden we vorig overzicht ook al stellen. Dat is voor een groot gedeelte het gevolg van het feit„ dat men hier zoo goed als niet op den export is aangewezen, al is het altijd van groot belang of men aan an dere veilingen het product voor buitenland kan verhandelen en daardoor voor ons pro duct ruimte laat in het binnenland. Een feit is mede, dat de hier geteelde produc ten geen speciale exportproducten zijn zoo als b.v. tomaten, komkommers. Het verloop van den handel viel de eerste dagen van groote spanning dan ook erg mee. Alle artikelen brachten het tot een, hetzij kleinere, hetzij grootere ver hooging. Beginnen we op de eerste plaats met de bloemkool. Hiervoor was een bui tengewoon goede vraag, al was er soms eenige schommeling in den prijs die voor eerste soort, liep van 12 tot 20.80 per 100. Ook de tweede soort kon gemakkelijk koopers vinden tegen f 3.509.80 per 100. En deze prijs werd besteed niettegenstaan de de kwaliteit door het soms warme weer er niet beter op was geworden. Toch moet de kwaliteit van de hier aangevoerde •bloemkool uitblinken boven die uit alle an dere streken, want, men controleerde de veilingberichten maar, nergens wordt een prijs betaald zooals hier wordt gegeven. Dat pleit voor de kwaliteit en sorteering welke hier trouwens al eenige jaren gun-1 stig bekend staat. Peen, alhoewel nog niet duur te noemen, ging toch aanmerkelijk vlugger weg dan de laatste tijd het geval was, met een kleine verhooging van den prijs, vooral voor de ibospeen. Er behoefde de laatste week niets naar de belt te worden vervoerd en de no teering bewoog zich geregeld tusschen 3 6.30 per 100 bos, naar kwaliteit. Ook was- peen ging veelal aanmerkelijk vlotter weg dan voorheen, al ging er nog een kwantum waaraan dan wel iets haperde, voor den minimumprijs van 0.30 per kist. De goe de soort noteerde van 0.400.80 per kist van 20 K.G. Gezien de omstandigheden valt dit nog niet tegen. Ook Kroten gingen yoor een redelijk prijsje van de hand, nl. van 1.803.25 per 100 K.G. Sla kon steeds goed geplaatst worden. De kwaliteit was niet extra, de krop was in het alge meen te klein van stuk. Toch kon men over de prijs tevreden zijn. Met een opbrengst voer koudengrond-sla van 1.252.75 per 100 stuks kan men tevreden zijn. Alhoewel verschillende producten als bloemkool, boonen, vorig jaar in dezen tijd aanmerke lijk duurder waren, wint de sla het thans aanmerkelijk boven dezen data in 1938. Zelfs bloemkool met den prijs van heden, blijft nog achter tegen vorig jaar in deze dagen. Boonen zijn in de goede kwaliteit goed gevraagd. Er is nogal verschil in kwa liteit en prijs. Princesseboonen noteerden b.v. van 613.20 per 100 K.G., terwijl snij boonen van f .1020.20 konden op brengen. Ook iets lager dan vorig seizoen. Met de aardappelen ging het iets vlotter dan tot heden het geval was. Men schrijft dit toe aan een zekere neiging bij het pu bliek om althans iets voorradig te hebben al is dit voor aardappelen in het geheel niet noodig vanwege de zeer groofe voorraad die er overal is. Groote Eigenheimers gin gen naar gelang het klei- of zand-eigen- heimers waren voor 3.104.60 per 100 K.G. Ook de Drielingen noteerden een wei nig beter, nl. van 1.803 per 100 K.G. Opgemerkt zij dat aardappelen vorig jaar in dezen tijd bi'na niet te verkoopen wa ren, dat de gewassen thans zijn van zeer goed tot best en de kwaliteit prima. Op de bloemkoolgewassen, de late bloem kool, is nogal itts aan te merken, heeft veel van ongedierte, worm en luis te lijden ge had. Vele perceelen blijven daardoor be neden middelmatig. De prijs zal het dan moeten goed maken. LISSE Geboren: Margaretha Cecilia d. van J. van Stijn en A. J. Wessels Franciscus Adrianus z. van Th. H. van Kampen en G. J. van der Ploeg Rosa Maria d. van M. L. A. Beugelsdijk en K. Siecker Cor- nelis Theodorus z. van W. van der Reep en M. J. Hoogervorst Johan Dirk z. van D. J. Hul en J. Knetsch Irene Maria Alida Wilhelmina d. van N. Kieft en A. W. Zomer. Ondertrouwd: Johannes Jansen 33 j., te Noordwijkerhout, en Margaretha Ju liana van Kesteren 28 j. Govardus Nee- len 23 j., te Alkemade, en Helena Groeene- wegen 24 j. Getrouwd: S. van Dijk en W. C. van Zonneveld J. Vredevoort, te Amster dam, en E. C. Kres. Overleden: Gijsbert Jan de Heus, 8 mnd. Cornells van Egmond 68 j., echt genoot van P. van der Kwaak. Gevestigd: B. M. Verhaar geb. Sie cker uit Hillegom B. Eggen uit Amb- Hardenberg J. P. Zaklos uit Ouden bosch C. M. van Gageldonk uit Amster dam P. A. Leek uit Alkmaar C. E. Faas uit Heemstede F. van Veen uit Noordwijkerhout J. G. Opstal uit Haar lemmermeer P. O. Revet uit Haarlem J. Grimbergen uit Haarlem H. T. Meeldijk uit Hillegom Chr. van Blit- terswijk uit Haarlemmermeer M. van der Stelt uit Sassenheim H. M. A. Per soon uit Heemstede B. P. Lamboo uit Heemstede M. A. Sprokkelenburg uit Noordwijkerhout J. M. van den Berg uit Noordwijkerhout M. Witteman uit Oegstgeest P. Bos uit Haarlemmermeer P. Bliek uit Haarlemmermeer J. van Blitterswijk uit Haarlemmermeer Jhr. F. J. C. M. van Rijckevorsel uit den Dun- gen A. J. A. Litjens uit Hillegom E. J. Warmerdam geb. Bel uit Voorhout Th. C. van der Meer uit Hillegom M. van der Keemel uit Rotterdam H. Schoenmaker uit Deventer. Vertrokken: J. P. van Vaneveld en gezin naar Haarlem F. Bouwman naar Hillegom B. A. G. Boot naar Hillegom G. W. C. Banser naar Sasenheim H. de Heij naar Kwadijk H. J. Schenk naar Goorle L. Steinmeier naar Heem stede A. J. H. N. Blaauw naar Noord wijkerhout A. W. Groenendijk naar Hillegom Th. M. Ruigrok naar Amster dam J. M. Schouten naar Bennebroek P. A. Kerkvliet naar Anna-Paulowna C. van der Hilst naar Rhenen H. A. Marcus en gezin naar Bloemendaal S. Nieuwenhuis naar 's-Gravenhage J. L. Boerendans naar Zaandam C. Verdoorn naar Hoorn P. J. Wessels naar Delft W. G. Kroon naar Naarden J. C. Kers bergen naar Heemstede W. A. Nicolaas naar Rotterdam A. M. van der Lans naar Hillegom Th. A. A. van Werkhoven naar Voorschoten C. W. Hoogervorst naar Voorhout I. Taverne naar Utrecht P. J. Bos naar Mijdrecht F. Krössel naar Haarlem C. J. de Klerk naar Oegstgeest j. in 't Veld naar Leiden Th. van der Maat naar Voorhout Chr. Paauw naar Mijdrecht C. van Waveren naar Oegstgeest D. Faas naar Sassen heim. RIJNSBURG Tuinbouw. Tegen de verwachting in waren de tuinbouwproducten alle vorige da gen goed gevraagd, zelfs de aardappelen brachten iets meer op dan vorige weken. Waspeen bracht va n1.50, den minimum prijs, tot 3.80 per 100 K.G. op. Nog lang niet om van te watertanden, doch men is in de tegenwoordige omstandigheden spoe dig tevreden. Bospeen ging voor 5.80 per 100 bos. Bloemkool was geregeld duur; de kwaliteit is bij meerdere tuiniers niet best; vandaar een groot verschil in de prij zen. Eerste soort bracht b.v. 11.50, doch ook 20.50 op, terwijl tweede soort va rieerde van 3.30 tot 8.90 per 100. Kroten 2.103.30 per 100 K.G. Van de gele en roode kool komt nog zeer weinig. De gewas sen staan in het algemeen beneden middel matig. Uien zullen een best besohot geven, doch zijn nog niet. ryp. SASSENHEIM PAARD OP HOL GESLAGEN Met een kaasbrik Gistermiddag sloeg een paard voor een kaasbrik, bestuurd door een artillerist, waarin nog twee andere militairen gezeten waren, op de Klapbrug op hol en rende ri de richting Lisse. De bestuurder wist, door geweldige in spanning het dier een kilometer verder tot staan te krijgen. Een der inzittenden viel uit den wagen en werd bij dokter Dommisse binnen ge dragen, en later, in ernstigen toestand naar een der Leidsche ziekenhuizen overge bracht. Afscheid kapelaan J. W. Redeker. Donderdagavond 8 uur. In de groote zaal van de pastorie zit kapelaan Redeker, die 5 jaren de geestelijke belangen van de parochianen van St. Pancratius behartigd heeft, en thans naar een groote parochie in den Haag verplaatst is. Vele particulieren en vele bestuursleden van organisaties, waarvan kap. Redeker ad viseur geweest is, zijn gekomen om van hem afscheid te nemen. Waren de tijden normaal geweest, een huldigingsavond zou zeer zeker georgani seerd zijn, waarop in vele speeches dank en beste wenschen uitgesproken zouden zjjn. Maar lag in de eenvoudige handdruk, in GOUDEN HUWELIJKSFEEST TE STOMPWIJK. Het echtpaar A. Zand bergen en G. Zandbergen Schrader, hoopt op 17 Sept. a.s. zijn gouden hu welijksfeest te herdenken. De krasse Zandbergen is 77 jaar, terwijl de bruid, die al haar huishoudelijke bezigheden nog verricht, dien dag 74 jaar wordt. Beiden verheugen zich in een uitstekende gezond heid. Het zal het sympa thieke echtpaar Zandber gen op dien dag niet aan belangstelling ontbreken. de enkele woorden door de leden gespro ken niet veel meer nog den dank verbor gen, die kapelaan Redeker door zijn hard en gestadig werken verdiend heeft? De Hanze, vertegenwoordigd door de heeren Krom, Turk, Hooymans en Reeu- wijk, opende de rij. Onder leiding van Baljuw 't Sas kwamen alle leiders en leidsters van de Kruisvaart en St. Jansknapen afscheid nemen. De toe zending van een blijvend aandenken werd toegezegd. De voorz. van Teijlingen, de heer C. H. Rotteveel, werd gevolgd door eenige da mes van de Mariacongregatie. Mevr. Pee- ters overhandigde een couvert. De bouwvakarbeiders zonden den heer J. C. Schrama. De R.K. Volksbond was vertegenwoordigd door de heeren Th. Lan- gelaan, J. v. d. Hulst en J. v. d. Voort, die sigaren aanboden. Eenzelfde soort geschenk werd geof freerd namens St. Deus Dedit door de hee ren G. Langeveld, M. Beyk en A. Knegt. Ook de heer P. van Dijk, namens den Stillen Omgang, zorgde er voor, dat de ka pelaan voorloopig rookartikelen in voor raad had. De heer J. Haver namens Hulp in Nood, de heer van Hage uit Lisse namens de R.K. kappers en de heer A. van Dorp namens den L.T.B. wenschten ook Gods besten zegen toe. Eenige heeren van Kerk- en Armbestuur maakten eveneens hun opwachting. Moge het kapr-laan Redeker goed gaan! Roode Kruis. Aan den oproep tot aan melding voor Roode Kruis-hulpverpleeg- sters hebben 30 dames gehoor gegeven. Ook eenige Eerw. Zusters, zoowel van St. Anna als van St. Bernard volgen den cur sus. Er is geen verdere aanmelding meer mogelijk. Jubileum. Mej. Jo Rijnsburger zal op 20 September a.s. het zeldzame feit herden ken, dat zij voor 25 jaar in dienst trad bij mevrouw wed. Philippode Jong. Waarlijk een voorbeeld voor vele der te genwoordige meisjes. STOMPWIJK K. J. M. V. Het bestuur van de K. J. M. V. verzoekt ons te melden, dat voor het Ariënsspel, dat op 17 Sept. in Den Haag opgevoerd wordt, kaarten verkrijgbaar zijn bij de heeren P. Hoogeveen en J. v. Bohemen. Bij voldoende deelname zal men zich per touringcar naar Den Haag bege- VOORSCHOTEN De luchtbeschermingstentoonstelling ge opend. Gistermorgen opende burge meester M. F. Berkhout de luchtbescher mingstentoonstelling, welke gehoudjen wordt in het gymnastieklokaal achter het radhuis op 7, 8 en 9 September a.s. In zijn openingswoord sprak de burgemeester de hoop uit, dat vele personen deze tentoon stelling zouden kunnen bezoeken. Zeer veel materiaal heeft men bijeengegaard en deze tentoonstelling is een bezoek over waard. Het bestuur dezer vereeniging heeft kosten noch moeite gespaard om een be zoek zeer leerzaam en aantrekkelijk te maken en de tentoonstelling belooft wer kelijk een groot succes te worden. Gisteravond had in deze gemeente een uitgebreide oefening inzake het luchtge- vaar plaats. Alle vereenigingen als E. H. B. O., Brandweer, Burgerwacht enz. waren in actie onder groote belangstelling van de burgerij. Geboren: Theodora Cornelia Johanna d. van P. J. Karremans en C. T. van Haas trecht Atte Albertus z. va nA. P. Veer- man en J. E. Bakker Adrianus Johan nes Leonardus z. van A. J. L. van der Heij den en B. A. de Vos. Overleden: Willem Luijnenburg b. v. J G. Luijnenburg en C. A. van Diemen. G e v e s t i gd: P. G. C. de Fuyk van Zoe- terwoude A. M. van Steijn van Delft N. J. Schut van Delft H. Th. Baron Aaets van Amerongen, van Amsterdam E. C. R G. de Meurichy van Oegstgeest M. A. A. Schreuder van Ubbergen H. Ch. J. Roe- lofsz van Heemstede M. Weel van Heem stede D. Meyer van Bergen (N.H.) A. C. v. Frank voort van Voorburg J. E. van Beek van Leiden P. de Kreek van Rotterdam H .B. Visser van Culemborg K. V. Antal van Leiden J. de Jager van Oegstgeest J. W. de Jong van Lei den W. van der Stoel van Rotterdam. Vertrokken: A. Volker naar 'sGra- venhage E. F. Verstynen naar 'sGra- venhage P. Lagendijk naar Leiden L. Leeuwenburg naar Amsterdam P. E. L. E. Gallois naar Bilthoven M. W. de Groot naar 's Gravenhage N. Laven n. Noordwijk A. Kruijt naar 's Gravenhage J. van der Zwart naar Zeist M. M. A. Lamboo naar Leiden M. A. Ver boom naar Leiden D. J. Geursen naar Rijswijk J. E. Engelkens naar 's Gra venhage E. Luytjes naar Leiden G. Biegel naar 's Gravenhage M. J. Huis- kes naar Voorburg M. J. D. Opfergelt naar Tegelen A. A. J. P. Vrijdaghs naar Maastricht V. G. Olaszy naar Hillegers- berg. WARMOND Geen feest. In de gisteren gehouden algemeene vergadering van de Oranje- commissie is besloten de feesten die gehou den zouden worden ter herdenking van den verjaardag van H.M. de Koningin op 11, 12 en 13 September a.s. niet te doen doorgaan. De gelden van enkele lijsten, die zijn binnengekomen zullen worden be waard, waarvoor het volgende jaar in Sep tember een kinder-tractatie zal plaats vin den. Gevestigd: J. van Dam van Leiden C. C. M. Hekker van Amsterdam A. v. d Sleet van Oegstgeest A .M. de Haas van Leidschendam J. Hoogkamer van Voorhout A. P. F. Angevaare van Heem stede H. L. Verhaar van Alkemade W. A. van der Voorn van Oegstgeest. Vertrokken: Th. A. Warmerdam naar Noordwijkerhout W. Willemse naar Rijs wijk C. M. Noordermeer naar Leiden Th. M. Inning naar Velsen M. J. van Dam naar Velsen Chr. Schneidenberg naar Voorburg W. C. van Seggelen naar Leiden N. Oudshoorn naar Meppel H. J. M. Taskin naar Heemstede. WASSENAAR TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Twee gewonden. Op den Rijksstraatweg nabij Maaldrift reed gisternamiddag een auto, bestuurd door den 24-jarigen L. uit Bussum met als inzittende de 19-jarige W. uit Den Haag door het verliezen van het stuur tegen een boom. Tengevolge hiervan bekwam L. een her senschudding terwijl W. een gebroken been en inwendige kneuzingen bekwam. Na eerste hulpverleening door dr. Hub- beling zijn beiden overgebracht naar het gemeenteziekenhuis te Den Haag. De auto werd totaal vernield. ZOETERMEER Plantenkeuring „Floralia". D oor het bestuur van de vereeniging „Floralia" al hier is besloten, wegens de tijdsomstandig heden, dit jaar alleen een plantenkeurig te houden. Deze zal plaats hebben op Don derdag 14 September a.s. Voor leden en belangstellenden is er dien dag des avonds van 7.30 tot 10 uur gelegenheid de plan ten te bezichtigen. Verzocht wordt aan een ieder, die in het bezit is van een aqua rium, dit ter opluistering te willen doen inzenden. Voor de mooiste inzendingen worden prijzen beschikbaar gesteld. De planten van de schoolkinderen worden des morgens tusschen 8 en 9 uur en de aquariums des middags tusschen 2 en 4 uur. Auto in de sloot. Door een verkeerde handeling met het mechanisme, geraakte de heer J. K. het beheer over zijn stuur RIJNSBURG Mr. P. N. HöWELER de nieuwe burgemeester van Rijnsburg. kwijt. In de nabijheid zijner woning kwam het voertuig in de sloot terecht. Met een takelwagen is de auto op het goede pad gebracht. Geboren: Abraham z. van J. Sluiter en E. A. Alexander. Overleden: Geertrui Roggeveen 4J j., vr. van A. Verheul. Gevestigd: R. Voorneveld uit Gel- dermalsen. Vertrokken: M. Bos naar Leider dorp J. de Graaff naar Den Haag J. Havenaar naar Gouda E. J. M. Rijneveen naar Leiden J. A. A. v. Well naar Heemstede M. J. v. Winden naar Schie- broek. Vraag: 1. Hoe laat zijn Zondags de H.H. Missen in de St. Josepliskerk en in de Hartebrugskerk? 2. Rijden de treinen Leiden—Utrecht weer gewoon volgens het spoorboekje? 3. Mag men de militairen bezoeken als men weet waar ze liggen? Antwoord: 1. St. Josephskerk: 7.30, 8 45, 10 en 11.45 uur; Hartebrug: 6.00, 7.30, 9.00 en 10.30 uur. 2. Neen. U moet een gewijzigde dienst regeling naslaan, verkrijgbaar aan het sta tion a 3 cent. 3. Ja. Vraag: Heeft men met deze mobilisatie omstandigheden een paspoort noodig, of is een bewijs van Nederlanderschap nog vol doende om de Belgische grens te passee- ren? En kan men deze nog passeeren? Antwoord: Geldig paspoort vereischt. U kunt de grens passeeren; doch voor auto's zijn sommige grenskantoren gesloten. V r a a g: Ik ben van lichting 1928 en heb in 1927 een vol jaar voorgeoefend, maar ben vrijgeloot, zoodat ik niet gediend heb. Nu heb ik in 1932 mijn rijbewijs, voor het besturen van motorrijtuigen op meer dan twee wielen, gehaald. Deze heb ik evenwel in 34 niet kunnen vernieuwen we gens werkloosheid, kan ik mij nu opgeven voor de vrijwillige motor-brigade? (Ik kan ook motorrijden, hoewel ik daarvoor geen rijbewijs bezit). Antwoord: Wend u zich tot het Vrij willig Landstorm-corps, Motordienst, Veld post. Vraag: Indien een dienstplichtig ser geant, momenteel i. v. m. de algeheele mo bilisatie onder werkelijken dienst, wil gaan trouwen, hoeveel bedraagt dan als zooda nig zijn belooning. Hij is ingedeeld bij het depot genietroepen en heeft op het oogen- blik in ongehuwden staat iets meer dan 20 per week. Zijn leeftijd is 23 jaar. Antwoord: Inlichtingen daaromtrent kan de corpscommandant geven. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Champagne (Albert Pré jean, Mary Glo ry). Spionnage te Con- stantinopel (Fritz Kortner, Wynne Gibson. Speelfilm Spannende gebeurtenis in den wereldoorlog lederen avond 8.15 u. Zondag 27 urn- Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Toelaatbaar v volwassenen Trianon: Honolulu (Eleanor Powell). Paniek in Hollywood. (Lee Tracy). Vroolijk Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Carefree (Ginger Rogers, Fred Astaire) De zoon van den Sheik (Rudolph Va lentino). Muziek, zang, dans Romantisch- avontuurlijk lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 urn lederen werkdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: Afgekeurd Casino: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10