OMGEVING DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1939 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KATWIJK Personalia. De heer J. de Jong, com mies bij de belastingen alhier wordt met ingang van 15 Sept. overgeplaatst naar Saasenheim. In zijn plaats is benoemd de heer J. de Vlieger te Maassluis. NOORDWIJKERHOUT Luchtbescherming. Bij de heden avond van 89 uur te houden luchtbe schermingsoefening behoeven de ingezete nen ditmaal geen licht te dooven. ZILK Opbrengst collecte B.V.L. De collecte alhier gehouden voor een nieuw vaandel van den B.V.L. heeft opgebracht 22.75. OEGSTGEEST WIE STUURT, WIE GEEFT? Voor de verpoozing van de Katholieke soldaten Sinds een tiental dagen zijn in onze ge meente ruim twee duizend militairen in verschillende gebouwen en scholen onder gebracht. Onder deze militairen, die meerendeel komen uit Friesland en Gelderland, zijn vele katholieken. Nu heeft men de nood zakelijkheid ingezien tot stichten van een R.K. Militairen Vereeniging en heett pas toor Looijaard, kapelaan Steur als direc teur aangewezen. Vrijdagavond te ongeveer acht uur heeft de definitieve oprichting plaats. Tot mili tair tehuis voor deze vereeniging heeft het kerkbestuur beschikbaar gesteld de groote zaal van het patronaatsgebouw. Deze zaal moet nu zoo gezellig en prettig mogelijk worden ingericht, opdat daar onze militai ren de noodige ontspanning kunnen vinden Daarom zouden wij willen vragen. Wie stuurt bloemen om de zaal een vroolijk aan zien te geven? Wie heeft aan boeken tijd schriften, couranten („De Leidsche Cou rant" heeft reeds gratis abonnement toe gezegd) spelen, kaartspellen en zoo moge lijk tabak, sigaren err sigaretten? Ook geldelijke bijdragen worden gaarne in ontvangst genomen. Wie iets te missen heeft, geve zijn adres op aan de volgende heeren: kapelaan S. Steur, pastorie, J. Schlatmann, Waldek Pyrmontstr. 12, Dr. W. Dijsselbloem, Rhijngeesterstr.weg 14, J. Swart, Rhijngeesterstr.weg 110, W. v. Sohie Dorpsstraat 13, W. Cloot, Roodborststraat 26, B. v. Woudenberg, Balistraat 9. De jon gens van Kruisvaart zullen dan de goede ren komen afhalen. SASSENHEIM Consultatiebureau voor zuigelingen. Het Ned. Herv. Veieenigingsgebouw, waar tot nu toe des Woensdags het consultatie bureau gehouden werd, is met militairen bezet. De moeders en hun kleintjes moeten nu naar de consistoriekamer van de Gerefor meerde kerk in de Julianrdaan. Geboren: M°.ria Theresia Petronella d. van J. J. Wesseling en J. L. Van Cassel Elizabeth Janny d. van J. Bette en E. Verhoef Catharina Elizabeth Maria d. var. B. N. Ruijgrok en A. L. M. Verkleij Willy d. van A. J. Kühn en G. Hogenbirk. Getrouwd: J. Faas, 27 j. en -J. M. Hoogervorst 21 j. Gevestigd: J. G. van der Geest van Portorico U.S.A. F. Piepenbrink van Voorburg H. L. A. Gurowics van Schalk wijk G. Bosscher en gezin van Gronin gen P. E.. C. M. van Niekerk van Haar lem C. Bosma van Leiden G. W. C. Barser van Lisse C. Halvemaan van Al kemade K. Honders van Leiden. feuilleton Toen de scheidsmuur viel! door ISABEL C. CLARKE. 56) Cymbeline kwam in Februari aan. Zijn moeder, Angela en Lady Weste waren er toen al, zij hadden hun intrek genomen in een van de stille kleine hotels in het Lu- dovici kwartier. Het zou hem goed doen, meenden zij, als hij dicht bij de tuinen van de Villa Borghese was. Als het warmer werd, kon hij daar wandelen of rijden. Zij hadden zich voorgesteld, dat Cymbelyine weer snel op krachten zou komen, dachten, dat hij al bijna weer goed was en schrok ken dan ook vreeselijk van den langen, zie- kelijken man, die uit den trein stapte. Viola en Angela, gewapend met een spe ciale permesso waren hem gaan afha len. De trein was te laat en Angela was zoo zenuwachtig, en daardoor zoo lichtge raakt, dat het werkelijk meelijwekkend Zij had hem nu in achttien maanden al niet meer gezien en zij vond die laatste mi nuten van spanning zoowat onverdrage- lijk. Toen Viola Cymbeline in het oog kreeg, sneed het haar door de ziel. Hij was vree selijk veranderd, zag er oud en vervallen uit, geen spoor van zijn vroegere jeugd was over. Hy scheen nog te ziek om veel te Vertrokken: F. J. Waasdorp naar Voorhout C. A. B. van Amsterdam naar Millingen Th. ftH. van der Voort naar Voorschoten J. M. Hoogervorst naar Lisse. VOORHOUT GEMEENTERAAD. Voor het eerst in zijn nieuwe samenstel ling kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen, onder voor zitterschap van den burgemeester. Na de wethoudersverkiezing kwamen aan de orde de ingekomen stukken, daar onder bevond zich ook een verslag van den vleeschkeuringsdienst van den kring Lisse en Omstreken, waarbij het lid Kruit hof de opmerking maakte, dat zijns inziens een vergoeding voor het gebruik van een auto ad 1000.— per jaar aan den hoogen kant is. Een voorstel tot vaststelling der pen sioensgrondslagen, mede ten gevolge heb bend een vaste aanstelling van H. J. Re- nee werd goedgekeurd. In verband met de geboorte van de Oranjetelg werd besloten ditmaal de gel den, uitgetrokken voor een tractatie aan de schoolkinderen, niet aan het comité „Voorhout Vooruit" uit te keeren, in ver band met de verdaging der feestviering. Alsnog werd tot tractatie besloten. Het lid Kruithof zoowel als het lid Spie renburg begrijpen de afwijzende houding van Gedeputeerde Staten niet ten aanzien van de subsidie aan de E.H.B.O., zeker niet in een tijd van spanning, waarin we thans leven, en waarin E.H.B.O.'ers ze ker noodzakelijk zullen zijn. B. en W. hul digen een zelfde standpunt en zullen de subsidie alsnog bij Gedeputeerden erdoor trachten te krijgen. Na nog eenige discus sie werd de vergadering geschorst en werd overgegaan in comité-generaal, waarna sluiting. Bouwen. Aan den heer C. v. d. Salm is vergunning verleend voor den bouw van een woonhuis met bollenschuur. Werkloosheid. Momenteel zijn er bij de gemeentelijke arbeidsbeurs 26 werkloo- zen ingeschreven, waarvan er 19 in de werkverschaffing zijn geplaatst. Geboren: Hendricus Woltherus, z. van Th. Groenen en M. J. A. Schrama Pe- tus Johannes, z. van J. Groenen en W. M. Hesseling Gerardus Henricus Maria, z. B. C. van H. A. Allard en C. M. Hollee Cornelis Petrus Maria, z. van P. H. den Hollander en M. Ribbens Anthonia Ce cilia Maria, d. van P. W. van Dam en B. C. Jonker Wilhelmina Petronella Elisa beth, d. van P. A. Hoek en A. W. M. van Egmond Antoinetta Jacoba, d. van N. W. Turnhout en M. J. Koelewijn Alida Maria, d. van H. C. van Wieringen en C. M. van der Lans. Ondertrouwd: M. P. Weijers 27 j., wonende te Warmond en H. M. Ruiter, wonende te Voorhout W. J. Floor 26 j. en V. Piotr 25 j. Gehuwd: M. C. van den Aartweg 39 j., wonende te Hillegom en A. J. van Werkhoven 27 j., wonende te Voorhout P. J. Gehlen 27 j., wonende te Vaals en C. E. J. van Werkhoven 22 j., wonende te Voorhout. Overleden: G. J. van Rheenen 82 j. weduwnaar van W. Huibers Wilhelmina Roskam 15 j. VOORSCHOTEN Van het paard gevallen. Gistermorgen omstreeks 10.30 uur reed de artillerist, genaamd J. H., over den spoorwegovergang alhier te paard. Juist was hij den overgang gepasseerd, toen de boomen werden gesloten en een trein pas seerde. Door het lawaai van den trein zeggen en de glimlach waarmee hij hen be groette, was geforceerd. De lange treinreis had hem oververmoeid en toen hij het per ron afliep, moest hij zwaar op den arm van zijn moeder leunen. Zij moesten hem helpen bij het instap pen van. den auto en toen beseften zij ein delijk, hoe verschrikkelijk zwak hij nog was. Zij reden de piazza over naar de Via delle Ferme, dan de Via Venti Settembre af en langs de prachtige villa's van de Quinto Sella, waar de mimosa in goud en trossen tusschen de palmen hing. Angela was heel stil, maar haar gelaat sprak nog meer dan dat van Viola, van een intense zorg. Zijn ziek gezicht joeg haar vrees aan. Zij had een vroolijken Cymbeline verwacht, jong, sterk en vurig. Hij was als een vreemde, weinig in hem herinnerde haar aan den hartstochtelijken en schouders. Het scheen haar toe, dat zyn flink voorkomen tijdelijk verdwenen was. Hij was als een vreemde, weinig in hem herinenrde haar aan den hartstochtelijken jongen van anderhalf jaar geleden. Zij snakte er naar, iets van de oude har telijkheid te herwinnen, met het warme ge voel van intimiteit en liefde. Zy wilde zich er van overtuigen, dat hij haar nog lief had, dat zijn apathie, zijn vermoeide on verschilligheid, maar behoorden bij zijn uiterlijk omhulsel, verschrompeld en ver nield, en niet voortkwamen uit dat hart, wiens slag haar vroeger één met haar hart had toegeschenen. Hoe veel moeders en vrouwen zijn uitge gaan om hun mannen terug te halen uit den oorlog en hebben niets anders gevonden dan een zieken vreemdeling, die alleen maar een intense, zenuwachtige vermoeid heid gevoelde. schrok het paard en sloeg op hol, waar door de berijder van het paard viel. Hij werd opgenomen met een lichte hersen schudding en een wond aan het hoofd. Na door dr. Kerkhof en eenige E.H.B.O.'ers te zijn geholpen, werd hij vervoerd naar Beresteijn. WARMOND GEMEENTERAAD. In de gisteren gehouden gemeenteraads vergadering werd na de wethoudersver kiezing en commissiebenoeming besloten den ontruimingstermijn van de onbewoon baar verklaarde woning, bewoond door J. van Leeuwen voor eenigen tijd te verlen gen en hiervoor toestemming te vragen aan Gedeputeerde Staten. B. en W. deelen mede, dat zij in overleg met de commissie voor de Luchtbescher mingsdienst het noodzakelijk achten, dat voor dit doeleinde een crediet beschikbaar wordt gesteld van 4000, weshalve zij den Raad voorstellen dit bedrag te voteeren. Hiertoe werd met lag. st. besloten. WASSENAAR Vertrokken: B. H. Kleisma, naar Den Haag. H. S. Mathes, naar Den Haag. W. J. Lamboo, naar Den Haag. M. Kootstra, naar Grootegast. A. Kolster, naar Haarlem. N. W. O. Klein, naar Boe karest. A. G. M. Grossat naar Zoeter- woude. P. D. Cox, naar Rijswijk Z.-H. E. J. Vuijk, naar Hilversum. T. van der Hor, naar Den Haag. E. M. Stijger geb. Hoogweg, naar Leiden. H. Haver kamp, naar Den Helder. H. Cox geb. Kruytbosch, naar Hilversum. A. C. A. Habich, naar Hilversum. C. J. Buitink, naar Amsterdam. P. den Hertog, naar Amsterdam. A. C. Luiten, naar Heem stede. W. C. Felgenkamp, naar 's-Hage. J. A. v. d. Werff, naar 's-Hage. W. Kloos, naar Noordwijk. M. A. G. Jansen, naar WehL M. F. Derks, naar Wehl. J. ten Hoopen, naar Neede. S. M. W. Kemperman, naar Wehl. S. Meyer, naar Avereest. J. P. Lainkowa, naar Den Haag. H. J. Offerhaus, naar Den Haag. B. Stipdonk, naar Oegstgeest. P. Huisman en vrouw, naar Groningen. G. Knops, naar Rotterdam. C. de Koning, naar 's-Hage. A. Vreede, naar Den Haag. G. Tigelaar, naar Den Haag, Loosduinen. P. E. Groenendijk, naar Den Haag. N. van Dongen, naar Rotterdam. J. Broekhuis, naar Driebergen. E. C. J. Knijnenburg, naar Oirschot. D. Pronk, naar 's-Hage. M. J. Kruijswijk en gezin, naar Rijswijk Z.-H. G. Sterker en gezin, naar Den Haag. H. Neumann, naar Den Haag. A. Jeppe, naar Rmsterdam. R. v d. Veer, naar 's-Gravenhage. D. Goat- man, naar Engeland. G. I. E. Verfley, naar Engeland. A. M. Küokelhahn, naar 's-Gravenhage. L. J. v. Houten, naar Gouda. Wed. A. M. van Weber geb. Knegt, naar Hillegeréberg. C. W. Goed hart, naar Den Haag. P. Pieterse, naar Voorschoten. C. G. Rietbroek naar Alke made. S. Pols naar 's-Gravenhage. J. C. van Muyen, naar 's-Gravenhage. M. A. Eelkema, naar Amsterdam. W. de long naar Ridderkerk. A. F. Mathol, naar Bandoeng, Ned. Indië. J. A. Verkade naar Heeswyk. J. C. H. v. d. Klaauw, naar Heemstede. A. Fentener Vlissin- gen naar Den Haag. C. J. van Gelder geb. Stins naar Terneuzen. C. Siebergh, naar Den Haag. A. Sieburgh, naar Den Haag. J. L. M. Janssen, naar Beesel. M. M. Lomas, naar Engeland. P. Belzer en ge zin, naar Batavia. B. Cerny, naar 's-Gra venhage. E. J. v. Sweeden, naar Goes. T. van der Wey, naar Den Haag. J. C. Verhoeven, naar Leiden. C. J. Koo renneef geb. den Ouden, naar Rotterdam. J. Doeve, naar Den Haag. Wed. M. Tiemstra, naar Zaandam. P. H. Roos en vrouw, naar Den Haag. M. E. A. Mok- veld, naar Rijswijk. M. Welberts, naar Kleef, Duitschland. A. Vachova, naar Den Haag. N. van Asperen,naar Den Haag. C. M. van Vessem en vrouw, naar Princenhage. W. C. Reurts, naar Am sterdam. I. de Graaf, naar Bloemendaal. Het kostte Angela de grootste moeite haar tranen in te houden op hun thuisrit. Zij had zoo vreeselijk naar dit weerzien verlangd en nu was de werkelijkheid zóó. Hij scheen haar nauwelijks op te merken. Een keer boog hij zich een weinig naar vo ren, raakte de hand van zijn moeder bijna verlegen aan en zei: „Liefste Mam." Dat was alles wat hy sprak, totdat zij aan het hotel aankwamen. „Ik ga maar liever naar bed", zei hij, na dat hij tevergeefs geprobeerd had, iets te eten in de zitkamer, die Viola met Lady Weste en haar dochter deelde. „De trein heeft me hoofdpijn bezorgd. Ik moet sla pen. Vind je het erg, Angela?" Zij waren een paar minuten alleen. Viola was gaan zien, of alles wel in orde was in zyn kamer. Zij begreep, dat hij nog zoo ziek was, dat hy vooreerst in bed zou moe ten blijven. Hij was heusch nog niet in staat om te reizen. Hij had ontzaglijk veel zorg noodig. Het speet haar, dat Angela meegekomen was. Het zou veel beter ge weest zijn, als zij later gekomen was, als hy wat aangesterkt was. ;,Neen, je moet precies doen, wat je het liefste wilt, Cym", antwoordde Angela. Hij stak haar zijn hand toe. „Ik ben nog een sukkel.moet je maar niet op letten", zei hij met iets verontschul- digends in zijn stem. In zijn groote hulpeloosheid deed hij haar denken aan een aangeschoten vogel. Zij wist niet wat zij tegen hem kon zeg gen. De eerste woorden van liefde moes ten toch van z ij n lippen komen en niet van de hare. Maar zelfs die erge hulpbe hoevendheid raakte haar. Zij kwam aarze lend naar hem toe. „Mijn lieve.lieve Cymbeline", zei zij C. E. v. d. Star, naar Zwammerdam. S. de Nes, naar Den Haag. H. J. de I Vries Daniël, naar Voorburg. K. C. Brus- sé, naar Zoo termeer. M. G. v. d. Bo gaard, naar Leiden. J. H. Tuin inga, naar Den Haag. S. Sayers en gezin, naar Ne rf erl.-Indië. J. Lode wij ks en gezin naar Zandvoort. A. J. M. Klumper, naar Haarlem. L. L. Dusseldorp, naar Velsen. W. A. Potjer, naar Amsterdam. C. W. Th. Jansen, naar Amsterdam. W. F. Zetteler, naar Haarlem. H. P. v. d. Werf en gezin, naar Delfzijl E. H. van Mens, naar Bandoeng. N. A. Hoogesteger, naar Laren. S. Volbeda, naar Den Haag. A. Merkinger, naar Den Haag. G. v. d. Laan, naar Zwolle. N. de Heer, naar Den Haag. G. J. Riem, naar Den Haag. B. M. A. J. Noordervliet, naar Leiden. P. H. Brandenburg, naar Oirschot. E. A. M. Boye, naar Den Haag. G. Hout man, naar Weert. Gevestigd: G. V. van Amson en F. W. van Amson uit Amsterdam C. A. F. van Aken uit Oegstgeest A. v. d. Berg uit Bodegraven C. Boele uit Florence (Italië) Wed. I. M. v. d. Berg geb. Dicke uit Lausanne M. Bolten uit Willemstad (Curagao) W. J. F. v. Bommel uit den Haag H. den Boon uit Giessen-Nicuw- kerk P. D. Caessens uit Dordrecht J. F. Cardinaal geb. Timp uit den Haag J. W. F. Carp geb. Kan en gezin uit Lau sanne A. F. J. Coenen uit Leiden W. H. Dekker uit Leiden L. Dueve uit Ma- lang M. van Dijk uit Salatiga Ph. Dwinger uit Leiden H. J. v. Dijk uit 's-Hage E. A. van Es uit Marburg a. d. Lahn A. Fentener van Vlissingen en gezin uit Parijs L. G. V. de Ferrante uit Soebang P. Groenendal uit Leiden J. C. van Groenewoud uit Arnhem F. A. J. de Haan uit Curasao Wed. Ie Hardy en Beaulieu geb. Heucken uit Am sterdam N. S. van Heusden geb. Sun- dermeijer uit Aken G. Jissink uit West- stellingwerf Wed. W. v. d. Henst geb. Prinsen uit 's-Hage E. F. Harthoorn uit 's-Hage J. H. Hooft van Huijsduijnen uit 's-Hage J. E. Jansen uit Batavia O. Janssen van Raay uit Batavia P. Janssens uit Hoeven E. Jenni uit Zu rich C. J. W. v. d. Kroft uit Aarle-Rix- tel R. M. O. Ketzlich uit Velsen H. Koome uit Leiden P. H. Kotzsch uit 's-Hage C. v. Lith uit Schiedam M. A. W. van Lomm uit Venlo J. J. M. Maas uit Brussel M. J. Melchers uit den Haag M. J. Olde Boerrigter uit Olden- zaal B. J. Okkerse uit Rotterdam C. Okkerse uit Rotterdam H. Otter uit Meppel C. Ouwehand uit Apeldoorn Wed. J. T. Overzier geb. van Es uit Rot- terda mL. M. Pas uit Rotterdam W. C. P. Radersma uit Fort de Cock J. A. Reneman uit 's-Hage I. J. F. Reidon uit Hamburg P. J. N. M. Riep uit Warmond A. H. C. L. Rink uit Aken (Did.) J. C. de Roos uit Alphen a. d. Rijn A. Smit uit Heerhugowaard J. J. A. E. Thiel uit Koeala Simpang C. Veltkamp uit Am sterdam M. L. Vandenbon uit Antwer pen J. A. Verbey uit Hazerswoude J. J. Voets uit Schiebroek B. L. Voskuil uit Rotterdam M. Waller geb. Kranen burg uit Engeland L. Wapenaar uit Rijswijk (Z.-H.) J. H. Wegh uit Nijme gen W. Willemsen uit Amsterdam. Geboren: Cornelis Leonardus, z. van P. Q v. Leeuwen en C. C. Pennaarts Elisabeth, d. van C. Visser en A. van Ho ven Jacoba Anna Johanna, d. van J. G. T. Wolters en C. M. J. Bellekom Mechteld, d. van B. P. v. d. Veen en J. Anema Cornelia Maria Antonia, d. van T. J. A. Hessing en S. C. v. Geloven Elisabeth Maria, d. van A. M. C. Stok en M. C. J. v. d. Klaauw Antonius Adria- nus Jacobus, z. van G. Kroon en A. A. J. Rooyakkers. Ondertrouwd: L. M. van Corstanje en J van Berkesteyn A. W. C. Spee en A. B. Okhuyzen J. J. Kok en A. W. Wilms W. P. A. Langeveld en A. A. van Noort. G e t r cfu w d: C. T. Parlevliet en C. A. Noordermeer A. A. Knijf en A. C. E. K. van Tastwyk H. T. Seisveld en M. G. J. Lamboo A. C. de Koster en M. E. Wolfs. en haar stem was niet erg vast Hij scheen haar niet te hooren, want hij zonk weg in zijn stoel en sloot vermoeid zijn oogen. Angela sloop weg, om Viola te zoeken. „Wilt u alstublieft naar hem toe gaan, mevrouw Harriman? Hij is zoo moe.hy wel naar bed. Iemand moet hem helpen." Zij erkende met een doffen naijver, dat zijn moeder groolere rechten had. Zijn hee ls jonge leven door had Viola hem ver zorgd als hy ziek was geweest. Een eigen vrouw alleen kon haar onttronen. „Ik ga al naar hem toe, beste meid", zei zij rustig. „Alles is al voor hem klaar". Een oogenblik keek zij naar het doods- bleeke gezicht van het meisje, steenhard, alsof zij zich absoluut wilde goed hou den. „Ik had nooit moeten komen", zei Ange la eensklaps, „hy heeft mij niet noodig." „Dat moet je niet zeggen, Angela. We moeten geduld hebben. Hy is veel zieker dan we dachten. Misschien moet ik wel een verpleegster laten komen." Zij ging naar hem terug, maar de woor den van het meisje verontrustten haar. Zij vond hem op den divan met gesloten oogen. Zoo zag hy er nog veel erger uit, veel ver anderd en verouderd. Viola voelde haar moed zinken. Toen zij dicht by hem kwam, deed hij zijn oogen open. „Is u dat, Mam?" zeide hij. „Lieve Cym, je kame" ir klaar. Zou je maar niet naar bed gaan?" „Dat is zoowat alles wat ik nog kan", zei hy. Hij kwam met moeite op de been, keek de kamer rond. „Waar is Angela?" vroeg hij. „Zy is naar haar kamer gegaan. Zij kwam me juist halen." Overleden: P. F. Lelieveld 74 j., echtgenoot van C. van der Ark J. M. A. jonkvr. Caan van Neck 71 j., wede. van E. L. Baron van Hardenbroek van Lok horst J. Hogewoning 56 j., echtgenoot© van P. Boekx J. Hartenbos 46 j.. echt genoot van G. J. M. Leek A. C. An- driessen 28 j., echtgenoote van J. Anker man Anna te Pas 74 j., ongehuwd. ZOETERMEER GEMEENTERAAD. Dinsdagavond kwam de raad der ge meente te 7 uur bijeen. Na een toespraak van den voorzitter volgde benoeming wethouders. De eerste stemming ging over de vaca ture van Well. De heer van Well kreeg 9 stemmen, de heer Lamens 1 en van Stra len 1, zoodat de heer v. Well gekozen was, die zijn benoeming aanvaardde. In de vacature van den heer van Dui- venbode verkreeg de heer Scheer 7 stem men, de heer v. Duivenbode 3 en de heer Dekkers 1 stem, zoodat de heer Scheer gekozen was. De heer Scheer wenschte zyn benoeming in beraad te houden. Den heer J. v. Herel werd eervol ont slag verleend als secretaris-penningmees ter van het Burg. Armbestuur. In zijn plaats werd gekozen de heer v. d. Knijf. Hierna volgde een voorstel om een bij drage in de onderhoudskosten van wieken en omloop van den molen aan de Station straat. Voorgesteld werd gedurende 5 jaar 100.per jaar maximaal aan den eige naar uit te keeren. De heer Duinisveld vindt een molen wel een mooi ding, maar er zijn zooveel mooie dingen; laten zy die de molen be houden willen, het zelf maar bekostigen. Spreker is tegen het voorstel. De heer Groenewegen vindt een molen een onding en hoe eerder hij verdwijnt, hoe beter. De heer van Well is bang dat er, indien het voorstel wordt verworpen, evenals op andere plaatsen, een molen tal komen te staan, zonder wieken en zonder omloop... een leelijk ding. Spreker zal daarom voor stemmen. De heer v. d. Tas is tegen het maken van onkosten voor een dergelijk doel. De heer Lamens vraagt of de vereeniging „De Holl. Molen" er al mee gemoeid is. De voorz. antwoordt, dat deze vereeniging geen geld heeft; spr. bepleit aanneming van het voorstel. Bij stemming werden uitgebracht 5 stemmen voor, 5 tegen en 1 blanco, zoodat het voorstel werd verworpen. B. en W. vragen een extra crediet van f 300.voor luchtbescherming en ƒ300. voor de distributie. Het crediet werd met algemeene stemmen verleend. Do heer Dekkers vraagt in verband met de luchtbescherming om verbeteringen in den toren, daar het halsbrekend werk is voor de leden der W.A.L.U. om er in te klimmen. De voorz. zegt, dat reeds ver beteringen zijn aangebracht. De heer Duinisveld stelt voor om de on bewoonbaar verklaring van een woning van den heer J. v. d. Goee te niet te doen. Spreker heeft de woning bezichtigd en is er van overtuigd, dat de woning goed ge schikt is voor bewoning. De voorz. is hier op tegen. In de vorige vergadering van den raad is er toe beslo ten. Waar moet het naar toe nis de beslui ten van een raadsvergadering in een vol gende worden teniet gedaan? De raad schaadt er zichzelve door en geeft zich in brevet van onbekwaamheid. Enkele leden vonden de tijdsomstandigheden sinds de vorige vergadering dermate verandert, dat zy zouden willen voorstellen om alle on bewoonbaar verklaringen op te schorten. Ook de heeren Scheer en Roos vinden, dat de woning van den heer v. d. Goes wel bewoonbaar is. De heer Dekkers bestrijdt deze meening en vindt de woning wel de gelijk onbewoonbaar. Ook de voorzitter is het hier mee eens en bestrijdt het voor- stel-Duinisveld. Het voorstel in stemming gebracht wordt verworpen met 6 stemmen tegen en één blanco. Na rondvraag slui ting. Viola pakte zijn koffer uit, hielp hem uitkleeden en stopte hem in bed, alsof hij weer een klein kind was. En toen zijn don ker hoofd op de kussens rustte, scheen het haar toe, dat haar kleine jongen haar te ruggegeven was. Zij boog zich over hem: „Mijn lieve Cym", fluisterde zy. Een oogenbli hielden de magere, klauw- achtige handen haar vast. „Lieve oude Mam", zei hij slaperig. „Ga niet weg. Ik heb u zoo graag bij me." Precies hetzelfde zei hij altijd, toen hij klein was en zij hem ging toedekken in het Oude Huis. Zoo lang mogelijk had hij haar altijd b(j zich willen houden, nl kwam de onzelfzuchtige Prim er dan ook bij te kort. „Ga niet weg". Wat blij v/as ze hem dot weer te hooren zeggen, het deed duizend herinneringen in haar hart wakker wor den, het bracht 'hem weer zoo dicht bij haar. Het eerste wat hij zag, toen hij den vol genden morgen zijn oogen opendeed, was Viola, die daar zat in een grijze japon, waar hij zooveel van hield Het gaf hem een gevoel van opluchting en tegelijkertijd van zekerheid en gerustheid, toen hij daar zoo rustig en bedaard haar zag zitten. Alles wat naar zenuwachtige gejaagd heid zweemde, was slecht voor hem. Zijn moeder vroeg niets en gisteren had hij ge voeld, dat het ingehouden zwijgen en het klaarblijkelijk kunstmatige geduld van An gela een emotie van hem vroeg, waar hij nog te zwak voor Was. „Ik zal voor de .koffie bellen", zei zij en stond op om naar de bel te gaan. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9