STADS AGENDA Burgerlijke Stand Wilt U iets weten? SPORT Laatste berichten MARKTBERICHTEN DINSDAG 5 SEPTEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Gemeenteraad Hedenmiddag vergaderde de Raad voor 't eerst in zyn nieuwe samenstelling. Voor zitter de burgemeester, Mr. A. v. d. Sande Bakhuyzan. Afwezig waren de heer C. Beekenkamp, wegens ongesteldheid en de heer Idenburg wegens uitstedigheid. In de eerste plaats had de beëediging van de nieuwe raadsleden plaats. Allen legden de vereischte eeden of beloften in handen van den voorzitter af. De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken. De Wethoudersverkiezing. Aan de orde komt daarna de Wethou dersverkiezing. De heer Wilmer (R.K.) zegt, dat de R. K. fractie meent, dat de uitslag van de gemeenteraadsverkiezing meebrengt, dat de samenstelling van het college van B. en W. aldus moet worden gewijzigd, dat in het nieuwe college zitting hebben 1. S. D. A. P., 1 R. K., 1 C. H. en 1 A. R. Ook de C. H. en de A. R. fractie zijn deze meening toe gedaan. De S. D. A. P. heeft echter te ken nen gegeven, dat zij aan oen dergelijke sa menstelling van het college van B. en W. niet wil medewerken. Zij wil twee leden in het college. De R. K. fractie zal deson danks stemmen op een R. K., C. H., A. R. en 1 S. D. A. P. Mocht de stemming zoo uitvallen, dat inderdaad een wethouder uit elk der groot ste partijen gekozen wordt en^zou de S. D. A. P.-wethouder onverhoopt bedanken, dan acht de R.K. fractie een geheel rechtsch college de beste oplossing. Met nadruk wyst spr. er echter nogmaals op, dat de R. K. fractie dit niet de beste oplossing acht. De heer Parmentier (A. R.) ver klaart, dat de A. R. fractie het woordelijk eens is met dt opvatting van de R. K. raadsfractie. Spr. beveelt in de vacature- Stralen aan Dr. C. Beekenkamp. De heer. Wil b rink (C.H.) zet «het standpunt der C. H. fractie uiteen. Spr. zegt, dat ook deze fractie het de "beste op lossing zou achten wanneer uit elk der grootste fracties een wethouder gekozen werd. De S. D. A. P. heeft echter gewei gerd daarin toe te stemmen. Zij wenschte twee wethouders in het college te behou den. De vrijzinnig democraten achtten het ook beter dat de oude toestand werd ge handhaafd. De mogelijkheid bestond toen nog, dat één liberaal zitting zou nemen of dat 'n geheel rechtsch college zou worden samengesteld. De C. H. fractie achtte een geheel rechtsch college niet 'n juiste afspiegeling van de verhoudingen in de gemeente, even min als een college met één liberaal, waar mee bovendien de geheele liberale raads fractie zou zijn uitgeput. Zoodoende meent de C. H. fractie, dat de minst slechte op lossing is, dat en twee sociaal-democra ten in het college van B. en W. zitting ne men. De heer Van Bern melen (Lib.) meent dat nog moeilijk van de tegenstel ling rechts en links gesproken kan worden. Als men de landspolitiek ziet, kan men moeilijk zeggen dat A. R., C. H. en R. K. het zoo eens zijn. Spr. meent, dat het het best is de bestaande toestand te handha ven. Ook de heer Keij (V. D.) staat op dit standpunt. De heer Van Weizen (Comm.) zou de beste oplossing een geheel democratisch college achten. Nu men dkaraan niet wil (medewerken zal hij zich neerleggen bij een samenstelling zooals deze de laatste vier jaar bestond. De heer Van Eek (S. D. A. P.). zegt, dat de wensch van de S. D. A. P. om twee wethouderszetels te bezitten wel op een dogma berust. Wanneer slechts één S. D. wethouder wordt gekozen, kan deze niet voldoende invloed hebben. Met twee zetels in het college kan de S. D. invloed be langrijk zijn. Spr. begrijpt het standpunt der A. R. fractie, dat van de R. K. fractie echter niet. Deze partij staat toch veel dich ter bij de S. D. A.. P. dan bij de anti-revo lutionairen. Spr. acht het 't meest in het belang der gemeente wanneer de oude sa menstelling van het college blijft gehand haafd. De heer Parmentier meent, dat er nog wel een uitweg is voor de moeilijk heden van den heer Wilbrink. Wanneer de - leden van de rechterzijde stemmen naar hun overtuiging, gelooft spr., dat het nog lang niet zeker is, dat de S. D. A. P. voor dien eenen zetel zal bedanken. Spr. citeert Mr. S. Mok, een bekend sociaal-democraat, die de leuze twee-of-geen onjuist acht. Mo gelijk denken meerdere sociaal-democraten er zoo over. In elk geval acht spr. het het meest juist, dat men zich bij de stemming alleen door zijn eerlijke overtuiging met betrekking tot het belang der gemeente zal laten leiden. Vervolgens wordt tot stemming overge gaan. Uitgebracht werden 33 stemmen. (De heeren Beekenkamp en Idenburg zijn afwezig). In de vacature-T e p e werden uitge bracht 30 stemmen op den heer Tepe (1 op den heer Wilmer en 2 ongeldig). In de vacature J. v. Stralen worden uitgebracht 23 stemmen op den heer v. Stralen (10 op den heer Beekenkamp). In de vacature-V e r w e ij worden uitge bracht 33 stemmen op den heer Venveij. In de vacatifre-W i 1 b r i n k worden uit gebracht 32 stemmen op den heer Wil brink (1 op den heer v. d. Kwaak). De zitting duurt voort. Geen 3 Octoberfeest. Het bestuur der 3 October-vereeni- ging heeft besloten, dat het feest van Leiden's ontzet dit jaar geen doorgang zal hebben. Het bestuur zal niettemin trachten de uitdeeling van haring en wittebrood en de koraalmuziek te doen plaats hebben. LUCHTBESCHERMING Maandagavond had in het vak Konings-, Willem-, Pr. Hendrik- en Pr. Frederikstraat de eerste brandweeroefening plaats. Om half acht arriveerde een slangenwa gen, waarna inspecteur Cozy de 22 deelne mers toesprak en zijn groote waardeering uitsprak over het werk door hen gedaan onder leiding van den heer H. Lina. Spr. zeide dat dit de eerste maal in Leiden is, dat onderricht wordt gegeven in een wyk- vak. Ook de directeur van de Leidsche Duin watermaatschappij sprak woorden van waardeering, waarna onder leiding van den hoofdagent de oefeningen een aanvang na men. Niet alleen werd theoretisch onderwijs gegeven, maar ook practisch. Dat een en ander groote belangstelling trok behoeft geen nader betoog. NOVENE TER EERE VAN ST. ANTONIUS. De eerste der jaarlijksche negen Dinsda gen ter eere van den H. Antonius wordt vandaag gevierd in de Hartebrugskerk. De bijzondere intentie der negen Dins dagen is dit jaar: van God te verkrijgen den vrede voor de wereld, voor ons vaderland. De plechtigheden dezen avond met predicatie van paeer A. v. Schalen O.F.M. beginnen hedenavond NIET te 7, DOCH tc 8.15 uur. ALMA MATER KOOR. Woensdagavond 8.15 uur hervatting der repetities. Aller opkomst dringend ver zocht en gewenscht. DR. A. DE SITTER. Opvolger van dr. Voute te Lembang. Naar „Hemel en Dampkring" mededeelt, is dr. A. de Sitter, de tweede zoon van wij len den Leidschen astronoom prof. W. de Sitter, dr. J. Voute opgevolgd als hoofd van de sterrenwacht te Lembang. Dr. Voute is in Juni uit Lembang ver trokken; hij zal zich nog tot 1942 wijden aan het publiceeren van zijn waarnemings materiaal. Zijn opvolger, thans fungeerend directeur, zal pas in 1942 den titel van di recteur ontvangen. Dr. De Sitter, die assi stent was aan de Leidsche sterrenwacht, is in den laatsten tijd werkzaam geweest aan de sterrenwacht te Johannesburg. ONTSPANNING LEIDSCHE MIILTAIREN Het medeleven van de Leidsche burgerij met de hier gelegen militairen uit zich o.a. in een groot aantal voorstellen en aanbie dingen, die door den reserve-kapitein v. d. Lee nog steeds ontvangen wordt. Het is genoemde kapitein echter onmo gelijk dadelijk alles in behandeling te ne men. Daarom zegt hij langs dezen weg al len die tot medewerking bereid bleken hartelijk dank, met de verzekering dat al les geleidelijk in behandeling genomen zal worden. Bijzonder gewaardeerd werd de toezen ding van een schaakspel, waarmede één van de vele can tin es verblijd kon worden. DIPLOMA-ZWEMMEN IN DE ZIJL. Gisterenavond vond in de Zweminrich ting de Zijl voor de laatste maal in dit sei zoen het diploma-zwemmen plaats. De be langstelling was ook ditmaal groot. Geslaagd zijn de jongedames: Loes Plan- je, Janny Crama, Greetje Sijpesteyn, Truus Sjardijn, Lida Komman, Tiny de Boer, Willy Dexel, Truus de Wolf. Ali Rensing, Willy Hendriks, Jo Hozee, Truus Zilverentant, Geny Zandbergen, Nel Baan, Ria van den Burgh, Dickie Smit, Corry Gersen, Els Kukler, Trientje Stouten, Bep Halbmeyer, Gerry Lit, Annie van der Voort, Martha Eveleens, Clasien Vogt. De jongeheeren: Kees van Kleef, Chris- tiaan van den Born, Wim Nolles, Jan Cor nells Tjaberings, Cor Capel, Frans de Boer, Guus Gelein, Jo Berendsen, Mathijs Nolles, Charles Verstraeten, Ernst Hozee, Jo Zandee, Anton Bijkerk, Adriaan v. d. Broek, Dick Landman, W. v. d. Hoek, Lei derdorp. De dames: Fien Lepelaar, Toos Bouter, W. Heesterman, A. v. d. Broek, Letta Greive, C. M. Viele, J. v. Gils, M. E. Brou wer—Muselaar, W. PlekkringaNijenhuis, C. F. Verstraten—Mollet, K. J. P. Brag- gaarStiringa, Voorschoten. De heeren: A. de Bolster, K. de Greef, P. M. C. Mulder, A. Kooien. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. AANBESTEDING. D^or den directeur van Gemeentewerken is hedenmorgen namens B. en W. aanbe steed het uitvoeren van slootdempings-, ri- oleerings- en bestratingswerken voor ver lenging van de Melchior Treublaan. Er waren acht biljetten ingeleverd waar- LEIDEN. Donderdag, R.K. Reclasseeringsver., bu reauzitting in het St. Vinc.-gebouw, Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur n.m. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 2 tot en met Vrijdag 8 Sept. a.s. waargeno men door de apotheek tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. op als volgt was ingeschreven: L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand, Leiden, 10.400; A. v. Halem en I. Doornik, Leiden, f 10.250; H. Bunschoten en Co., Santpoort, 9800; Gebr. A. J. en D. Schouls, Leiderdorp 9400 (onder voorwaarden); H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn, Leiden 9100 (or.der voor waarden); W. Vollebregt, Oegstgeest 8890; C. Godsschalk, Leiden, 8540, P. J. en H. Visser, Wassenaar, 8500 (onder voow.) De gunning werd aangehouden. BRAND IN EEN SCHUURTJE. Vermoedelijk tengevolge van het spelen met lucifers door een drie-jarig zoontje is brand ontstaan in een schuur in den tuin van den 31-jarigen schipper P. H. v. E., wo nende Voorstraat 54. In het schuurtje la gen hout en stroo opgeslagen. Omwonen den hebben het vuur met een tuinslang ge- bluscht, zoodat de brandweer, die uitge rukt was, geen dienst behoefde te doen. HEIER BEKNELD. De 59-jarige heier S. K., wonende Vol dersgracht, is bij het verrichten van werk zaamheden aan de nieuwe brug aan den Lage Rijndijk, bekneld geraakt tusschen een balk en de heikar. Hij kreeg een lichte hersenschudding en schaafwonden aan de knieën. Na door enkele E.H.B.O.-ers te zijn verbonden is hij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. INGEZONDEN STUKKEN VRIJWILLIGE VROUWELIJKE HULP. Waaruit bestaat eigenlijk die hulp? Volgens de berichten in de plaatselijke bladen, meen ik te moeten concludeeren dat deze Vrijwillige Hulp (hoewel zeer goed bedoeld) toch wel wat te ver gaat. Waarom werd verzocht dat zaken en kantoren aangifte konden doen aan het be stuur van de V. V. H.? Waarom vrijwillige hulp bij de administratieve distributie regeling? Weet het bestuur van V. V. H. dan niet dat er in deze stad nog massa's jongelui zonder werk zijn, die al jaren hunkerend uitzien naar een loonende werkkring? Zeker op vele wijze kan er door V. V. H. nuttig werk verricht worden, maar laat die hulp binnen een zeker terrein blijven, zoodat het geen gevaar wordt dat werk- loozen nog langer werkloos blijven als zij reeds zijn. Laat een kans voor hen open, wij ver langen vurig om aan den slag te komen, en van het stempellokaal weg te blijven. FERD. HAKKAART, Oude Singel 186. Het bestuur van de Vrijwillige Vrouwe lijke Hulp zendt ons de volgende kanttee- kening bij dit ingezonden ituk: „Zeker heeft het nooit in de bedoeling van V.V.H. gelegen, om werk te doen, dat door werkloozen zou kunnen worden ver richt. Wat betreft de hulp aan kantoren en winkels is dit uitsluitend bedoeld als raad- geven in omstandigheden, door de mobili satie ontstaan. Wij geven toe, dat het woord „kantoren" in het bedoelde stukje niet gelukkig gekozen was. De hulp bij de telling der distributie-kaarten echter werd ons gevraagd op zeer korten termijn en voor eenige dagen. Of dergelijk werk ge salarieerd wordt of niet, is iets wat de overheid moet beoordeelen, en wij raden den geachten inzender dan ook aan, zich met zijn klacht tot de bevoegde instanties te wenden". Wij verwijzen ook naar wat wij zelf gis teren schreven in een driestar. Red. Vraag: a. Welke is de kortste weg van Leiden naar Maasbommel per fiets? Hoe veel K.M.? b. Welke is de beste verbinding per trein. Antwoord: a. Leiden, Alphen, Woer den, Harmeien, Vreeswijk, Vianen, Ever- dingen, Culemborg, Buren, Tiel, Wamel, Maasbommel. Afstand 95 K.M. b. Vragen over reizen per trein worden door ons niet beantwoord. Informeer daar voor aan het station. AUTOMOBILISME LEIDEN. Geboren: Jan Stephanus Maria, zoon van L. W. G. v. Ulden en H. M. J. la Rivière Herman Aloysius Maria, zoon van L. W. G. v. Ulden en H. M. J. la Rivière. Maria Magdalena Ferdinanda, dochter van H. B. A. van Ulden en E. M. Leenen. Maria Agatha Irene, dochter van F. C. Th. Dries- sen en A. J. v. Eerge Henegouwen. Hans, zoon van L. J. v d. Meide en H. Keyzer. Susanna, dochter van J. Landesbergen en M. C. Bleiji. Geertruida Ingetje Elisabeth dochter van H. P. G. de Cler en I. M. A. Wempe. Sophia Dirkje, dochter van J. v. d. Haven en P. v. Roijen. Frederik Wil lem, zoon van T. Gressie en E. M. W. Peu- ler. Adriaan, zoon van A. Rijnberg en M. v. d. Neut. Jacob, zoon van J. Freke en J. Barnhoorn. Petrus Johannes, zoon van J. P. Nederstigt en C. Dorland. Wil- lemijntje, dochter van H. M. Bleyenberg en A. de Wilde. Ondertrouwd: W. Dubbeldam jm. 27 jaar en M. A. Oudshoorn, jd 25 j. J. Verstraaten, jm. 28 jaar en T. van Mcurs jd. 25 jaar. Gehuwd: P. H. Bitter, jm. en T. Gu- lejj, jd. P. A. Lefeber, jm. en E. J. Jan sen, jd. P. v. Rooijen jm. en A. J. Pop- tie jd. H. A. Sipkes, jm. en J P. C. M. Spendel, jd. D. Zaalberg, jm. en G. Le- get, jd. A. P. Versluijs, jm. en A. C. v. Houten jd. Overleden: C. Jasper9e, hsvr. van J. Bolder, 88 jaar. J. van Egmond, wedn., 56 jaar. A. L. van Velzen, hsvr. van F. Sassen, 30 jaar. FORD NATIONALE STER RIT NAAR DOETINCHEM. De N.V. Nederlandsche Ford Automobiel fabriek, te Amsterdam, bericht, dat de aangekondigde Ford ster rit voor auto's naar Doetipchem, op 23 en 24 September e.k., in verband met de mobilisatie en den internationalen toestand, niet doorgaat. Binnenland HET CENTRALE VLIEGVELD BIJ LEIDERDORP. Onderzoek gestaakt. Naar wij vernemen zyn de opmetingen en grondboringen ter voorbereiding van den aanleg van het centrale vliegveld in de Hondsdijksche en Achthovener polder, wegens de tijdsomstandigheden gestaakt. HENDERSON IS OLDENZAAL GEPASSEERD. Vanmiddag passeerde aan het station 01- denzaal de Engelsche ambassadeur sir Ne ville Henderson met gevolg. De trein, wel ke om 2.40 uur het station binnenreed, ver trok weer om 2.50 uur. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Vanochtend te ongeveer half tien wilde een 48-jarige wielrijder te Amsterdam de Sarphatistraat oversteken in de richting Weesperplein, naar de Muiderpoort. Hij fietste van rechts naar links de straat over en werd daarbij door een hem achterop rijdende auto gegrepen. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het O.L. Vrouwe Gasthuis vervoerd. INCIDENT OM EEN VROUW. Messteker aangehouden. Gisteravond zijn twee scheepjagers in Amsterdam gaan passagieren. Men deed een aantal café's aan en tegen het nachte lijk uur waren de gemoederen eenlgszins verhit geraakt, en voor het perceel 93 aan de Gelderschekade kwam de reactie. Beiden hadden kennis gemaakt met een juffrouw en de een, een 47-jarige man uit Wildervank, was van meening, dat zij dui delijk voorkeur toonde voor den ander, een collega uit Nieuwendam. De Groninger trok zyn zakmes en stak de vrouw in den arm, toen zij de beide ruziënde mannen wilde scheiden. De messenheld werd door de poli tie naar het bureau Varmoesstraat overge bracht en terzake mishandeling ingesloten. Hij zal voor den officier van Justitie wor den geleid. De getroffen juffrouw werd in het Bin nengasthuis verbonden, waarna zij, naar huis kon gaan. MOORDAANSLAG TE 's-GRAVENHAGE. Dader pleegt zelfmoord. Hedenochtend omstreeks half twaalf heeft zich op de Kerkhoflaan bij de Schevening- sche boschjes een drama afgespeeld, dat twee slachtoffers heeft geëischt. Om nog onbekende redenen loste de 30-ja rige inwoner van Loosduinen S T. de J. uit een revolver drie schoten op het 27-ja- rige meisje F. M. uit de Celebesstraat. Twee kogels troffen het slachtoffer in het hoofd. De dader richtte vervolgens het wapen op zich zelf en werd eveneens door een kogel in het hoofd getroffen. Beiden zijn in ernstigen toestand naar het Diaconessenhuis Bronovo vervoerd. Daar is de dader spoedig na aankomst overleden. Bollenland DE KRIJGSOPERATIES IN POLEN. WARSCHAU, 5 Sept. Het Poolsch tele- graafagentschap deelt mede: De gevechten in Zuid-Polen en Posen duren voort. Een snelle beweging onzer troepen in de richting van de Duitsche grens heeft afdeelingen Duitsche troepen gedesorganiseerd. Poolsche troepen heb ben bij de achtervolging tal van Duitschers gevangen genomen. Er wordt melding gemaakt van een doel- treffenden tegenaanval op gemotoriseerde Duitsche eenheden, die zich in Zuid-Polen m de richting van Sieradz hadden ge waagd. De vijand heeft ter plaatse een be langrijk aantal tanks en auto's achterge laten, welker inzittenden gevangen wer den genomen. Het totaal aantal gevange nen is aanzienlijk. DUITSCnE PARACHUTESPRINGERS IN POLEN. WARSCHAU. 5 Sept. (A. N. P.). Er wordt melding gemaakt van nieuwe pogingen door Duitschers om door middel van pa rachutes Poolsch grondgebied te bereiken. Aangezien de autoriteiten en do bevolking er spoedig in waren geslaagd deze Duit schers tc arresteeren, wordt thans een nieuw middel toegepast: Op vier September zyn verscheidene in Poolsche militair uniform gekleede man nen neergedaald. Dit is overigens niet het eerste geval van flagrante schending van Ohet oorlogsrecht van de zijde der Duit schers, aldus Pat. DE ONDERGANG VAN DE „ATI1ENIA". Verhalen van ooggetuigen. LONDEN, 5 Sept. (A.N.P.) Do eerste groep overlevenden van den ondergang van de „Athenia'' is te Greenock, een voorhaven van Glasgow aangekomen. Zij boden een pathetischen aanblik. Tal van vrouwen hadden de armen in een doek en zy waren blootshoofds. De meeste overle venden waren van slechts weinig kleeding- stukken voorzien. Een levendig verhaal over de torpedee ring van het schip, gaf een zeeman, die zeide, dat de duikboot geen waarschuwing had gegeven en dat het eerste, wat men bemerkt had, de ontploffing was. Na de eerste ontploffing verscheen de duikboot aan het oppervlak op minder dan honderd meter afstand. Toevallig was een Noorsch schip in de buurt, dat te hulp kwam, doch de sloep van dit schip heeft mjjn redding boot geraakt, waarin zich 52 vrouwen be vonden. De bodem van mijn boot werd er uit geslagen. Van deze boot zijn slechts zeven of acht opvarenden overgebleven. De zeeman voegde hieraan toe, dat hij drie uur lang in een zwemgordel had rondgedobberd, aleer hij door het Zweed- sche jacht „Southern Cross" werd opge pikt. Een andere zeeman vertelde: „Ik zag dc duikboot op ongeveer een kwart mijl afstand, nadat zij de torpedo had afgevuurd. De „Athenia" maakte slagzij en ging tenslotte aan de achter steven onder". Eenige overlevenden waren elf uur in de reddingboot aleer zij werden opgepikt. Een derde ooggetuige, een steward van de derde klas, die het diner serveerde in de salon, toen do „Athenia" werd getorpe deerd, zeide: „Ik heb tien personen van mijn tafel meegenomen naar de redding booten. Ik slaagde er in, hen allen in de reddingboot te brengen, maar één boot met zeventig passagiers viel van de Davit ongeveer tien meter omlaag in het water. De meeste inzittenden waren vrouwen en kinderen, die voor het meerendeel ge wond werden. LEIDEN, 5 Sept. Groentenvciling. «Per 100 kg.: roodekool 1.80—5.20, groenekool 2.80—4.30, kroten f 1.50—2.60, uien 1.20 4.10, peen 1.500.20, aardappelen 1.803.40, andijvie 2.sla 23, druiven 14—20, snUboonen 6—21, .stok- booncn f 1322, pronlcbooncn 37, ktnmboonen 7—21, postelein 1-8. spi nazie 1—6, tomaten A 4.00—4.40, idem E 4.00—4.80, idem C en CC 4.—, per 100 stuks: andijvie 0.50—1.80, komkom mers 1.00—4.40, bloemkool f 1.50—10.20, meloenen 5—18, salade 0.50—3.10, per ziken 0.80—11.20, kroten 1 0.80—1.80, pieterselie 30—60 cent, radijs 0.60—1.40, selderie 3000 cent, bleekceldcric 812, peen 2.50—9.10. rabarber 0.80—1.40. Vette Varkens. Aanvoer totaal 267 stuks, prys 5657 cent per kg. licht jge- wicht in centen. Handel goed. BODEGRAVEN, 5 Sept. Kaas. Aange voerd 341 partijen Goudschc kaas, alle met rijksmerk totaal 15.345 etuks, wegen de 138.105 kg. Prijzen: met ryksmerk 1ste soort 24—26.50, 2e soort f 22—23.50, zwaardere tot 28, Handel matig. 'a HERTOGENBOSCII, 5 Sept. Boter. Aanvoer 14950 kg. Prijzen: hoogste 1.30, laagste f 1.23 en middelprijs 1.28 per kg. ROTTERDAM, 5 Sapt, Vee. Aanvoer: 3952 totaal, 203 paarden, 58 veulens, 000 magere runderen, 1298 vette runderen, 75 vette kalveren, 343 graskalvcren, 741 nuchtere kalveren, 501 schapen en lamme ren, 3 varkens, en 40 bokken of geiten. Prijzen por kg.: vette koeien 98, 04 en 40— 52 cent, vette ossen 68, 64 en 4252 cent, stieren 62, 55 en 50 een', vette kalveren 95, 80 en 5060 cent, schapen 48, 42 en 37 ccr.t, lammeren 52, 47 en 42 cent, graskal veren 48 en 30 cent, nuchtere kalveren 45, 40 en 35 cent, slachtpaarden 58, 50 en 40 cent. Prijzen per stuk: schapen 22—20 18, lammeren 15.50—13—10, nuchtere alachtkolveren 11—9—7, nuchtere fokkal- veren f 252015; slachtpaarden f 250 190lio, werkpaarden f 350250120, veulens 80—6040, stieren 270—220 —165, kalfkoeien 250—180—130, melk koeien 240180130, varekoeicn f 195 —150—130, graskalveren 553520, bokken of geiten f 10—7—5. WISSF.LNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.641/2 Berlijn 65 00 Parys 4,40 Brussel 32.32i/2 Zwitserland 42.40 Kopenhagen 36.37>/2 Stockholm 44.95 Oslo New York .V.V.. 1.88?/lfl

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3