OMGEVING Felle brand Hillegom Doodelijk ongeluk Wassenaar RIJNSTREEK VEENENDAAL. Firma G. VAN BRUSSEL I M. BRINKS DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM R.K. Postpersoneel. Dinsdagavond hield de afdeeling Hillegom en Omstreken van de Ned. R.K. Bond van P.T.T. Perso neel „St. Petrus" de jaarvergadering in hotel „Flora". Voorzitter J. Heemskerk, bracht in zijn opening de viering van het 4e lustrum in herinnering en verheugde zioh over de krachtige ontwikkeling van de afdeeling. Volgde een zeer breedvoerig jaarverslag, waarin werd gewag gemaakt van de door den bond en de afdeeling verrichte werk zaamheden. Uit het verslag bleek, dat de afdeeling thans 39 leden telt. Hierna volg de het financieel verslag waaruit bleek, dat de inkomsten waren 489.72 en de uitgaven 449.65. De begrooting welke een klein tekort opleverde, in verband met de viering van het 4e lustrum, werd met al- gemeene stemmen aangenomen. Tot verifi cateurs werden benoemd mej. C. van den Berk en de heer C. Duinhoven, beien te Lisse. Vervolgens had de voorzitter weder om het genoegen 2 nieuwe leden te instal- leeren. Hierna werden punten besproken voor den beschrijvingsbrief van het a.s. Bondsraadcongres. De door de Vakgroep bestellers Zuid-Holland ingezonden pun ten werden alle overgenomen, ook door het technisch personeel werd nog een punt toegevoegd. De aftredende bestuursleden de heeren C. Brouwer en F. C. van Lierop J.zn., resp. 2e voorzitter en le secretaris, werden bij acclamatie herkozen. Door den geestelijk adviseur, kapelaan Lange- meijer, werd de vergadering toegesproken en gewezen op de Katholieke gemeen- schaps-belangen in de vakorganisatie. Hierna sluiting. LEIDSCHENDAM Distributiekaarten Leidschendam. De Burgemeester van Leidschendam maakt bekend, dat de rijksdistributiekaar ten door de ingezetenen der gemeente moe ten worden afgehaald op de navolgende da gen en uren en plaatsen: Vrijdagmiddag 1 September van 28 uur. I. Raadhuis. Delftschekade. De bewoners van de Damlaan, Damstraat, Kerkstraat, Molenpad, Plaspoelstraat, Sluiskant, Sluis- plein, Pr. Julian aweg, Voorburgescheweg, Looierslaan, Mauvelaan, van Ruijsdoellaan, St. Bonifaciusstraat, Plaspoelkade, Zijde straat. II. O.L. School Prinses Julianaweg. De bewoners van de: Veursche Achterweg, Veurschestraatweg, Prins Hendriklaan, Pr. Julianaplein, Noordheijlaan, Rietvink laan, Rozenlaan, Smitslaan, Hertogstraat, Kon. Wll'helminalaan, St. Jozefstraat, St. Raphaelstraat, St. Willibrordusstraat, St. Willibrordusplein. Zaterdag 2 Sept. van 8 uur v.m. tot 2 uur. Gymnastieklokaal der R.K. Jongensschool Dr. van Noortstraat. De bewoners van de: Westeinderweg, Kniplaan, Meerlaan, Meer en Geerweg, Meeslouwerweg, Dr. van Noortstraat, Oosteinde, Stompwijkscheweg. Voor de in ontvangstname der kaarten moeten verschijnen de hoofden der gezin nen. Deze moeten zioh kunnen legitimeeren. Vernieuwing Delftschekade. Naar aan leiding van de vele klachten zal de Provin cie de Delftschekade, loopende van den Vlietweg tot aan het Sluisplein, geheel op nieuw bestraten met klinkers. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Tot tijdelijk kweekeling met acte is aan de St. Jozef-jongensschool alhier aangesteld mej. L. v. Iersel, alhier. te In een houthandel In den afgeloopen nacht heeft te Hillegom een felle brand gewoed, wel ke groote schade heeft aangericht. Kort na een uur werd door den heer J. Smit, werkzaam bij „Copex" brand ontdekt in de groote houtzagerij en -schaverij der N.V. Hillegomsche Hout handel. Het vuur greep zeer snel om zich heen en het duurde niet lang of het geheele machinegebouw met bijbehoo- rende machinekamers en de aangren zende opslagplaats van hout stonden in lichter laaie. De brandweer van Hillegom, welke met alle beschikbaar materiaal spoe dig ter plaatse was en die later assis tentie kreeg van de brandweer van Heemstede en Bloemendaal, kon niet voorkomen, dat het machinegebouw en de groote loods geheel uitbrandden. Het vuur sloeg overk naar het in de nabijheid gelegen gebouw van de N.V. van Waveren's Graanhandel. Van dit gebouw, waarin een groote hoeveel heid graan was opgeslagen, brandde de bovenverdieping geheel uit. Het ove rige gedeelte van dit gebouw bleef be houden, doch kreeg veel waterschade. De in het gebouw door de regeering opgeslagen hoeveelheid graan bleef ge spaard, doch een schuur met karwei- zaad verbrandde. Van den Hillegomschen houthandel bleven het kantoor en eenige aan den voorkant staande loodsen gespaard. De vuurgloed was zoo hevig, dat de huizen aan de overzijde van de haven geblakerd werden. Kort na het uitbreken van den brand was de burgemeester van Hillegom, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Panerden ter plaatse om persoonlijk leiding te geven bij het blusschings- werk. Tegen 4 uur was men den brand meester; het blusschingswerk duurt nog voort. De schade, welke zeer aanzienlijk is, (ook de machinerieën zijn verwoest) wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbe kend. Er was tot half één 's nachts ge werkt, terwijl ook omstreeks dien tijd nog eenige auto's in het gebouw wa ren gestart, welke daar geparkeerd hadden gestaan tijdens de viering van den gouden bruiloft van den directeur, welke feestelijkheid zulk een tragisch slot had. SASSENHEIM Wat de steunverleening kost! In de week eindigend op 12 Aug. j.l. werd aan 7 personen totaal 54.22 steun uitbetaald. In werkverschaffing waren 24 personen, en, daar werkverschaffing een andere vorm van steunverleening is, waren er dus 31 gesteunden. In 1938 werd over dezelfde week aan 24 personen 142.15 uitbetaald. Toen waren 4 personen in werkverschaf fing. Van 1 Januari 1939 tot 12 Aug. j.l. werd aan steun en toesfag op bollenpellen aan 4408 personen uitbetaald 39.770.72, ge middeld per week aan 138 personen 1.242.84, gemiddeld per week per per soon 9.01. Deze cijfers waren voor dezelfde periode 1938: aan 4127 personen ƒ41.434.09, per week gemiddeld aan 133 personen 1.336.58 gemiddeld per persoon 10.05. Oppervlakkig beoordeeld zou men tot de conclusie komen dat 1939 voordeeliger is als 1938. Het tegendeel is echter waar, want in de besproken periode waren dit jaar op Zaterdagen 1301 personen in een werkverschaffing geplaatst; per week ge middeld 41, tegen resp. 276 en 9 in 1938. Gemiddeld waren dit jaar per week dus 32 personen meer in werkverschaffing dan in 1938. Rekenend dat deze uitbreiding in de werkverschaffing had plaats gehad en het gemiddelde per week en per persoon van 9.01 aannemend, dan zou aan steun te Hedennacht omstreeks kwart over twaalven is de ongeveer 50-jarige heer J. H. uit Bergen bij het oversteken van den rijksstraatweg nabij de Kerkehout te Wassenaar, door een uit Leiden komende huurauto gegrepen. De man werd tegen den grond geslingerd en was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is overgebracht naar het hoofd bureau van politie te Wassenaar. De auto, welke ernstig beschadigd werd, is in be slag genomen. meer zijn uitbteaald 32 x 32 x ƒ9.09 ƒ9.226.24, waardoor het steunbedrag tot 48.996,96 zou zijn gestegen. Voorwaar geen schitterend beeld! Aan toeslag op bollenpellen werd dit jaar uitbetaald aan 156 personen 1.151.22 gemiddeld per persoon ƒ7.38. In 1938 aan 198 personen 1326.65, gemiddeld per per soon 6.70. Dit jaar werd dus 0.69 per persoon meer toeslag uitbetaald, maar de critische lezer dient te weten, dat de bollenpellers in 1938 alle emolumenten, zooals spaarze- gel, goedkoope boter en vet, vleesch en groenten behielden, welke zij dit jaar moesten missen. Zwemdiploma's. Do examen-commis sie van de S. Z. V. kende het zwemdiplo ma B toe aan de dames S. de Haan en C. Lefeber. Het diploma A aan de dames B. Bakker, J. van Denzen, M. Hueber, J. Meiland en C. Vrijhof. Dit diploma verwierven ook de heeren R. Segers, J. Voorsluis en P. Vogelaar. Zoowel bovengenoemden als dé de vorige week geslaagden werden allen opgeleid door de badmeester van het Gemeentelijk door den badmeester W. F. van Zelm. Daar alle candidaten slaagden, kan deze heer dus met voldoening op zijn werk te rugzien. VOORSCHOTEN Ontvreemding. Bij de politie deed Joh. O., alhier, aangifte dat een reservewiel met nieuwe autoband ontvreemd is uit een kist van een auto. Men had het slot ver broken. De politie stelt een onderzoek in. WASSENAAR Geboren: Yvonne Petronella, dochter van M. Zandbergen en A. A. M. P. van Bakkum Martina Adriana Clasina, doch ter van B. Vrijburg en M. P. van der Meu- len Erna Maria, dochter van J. A. T. Bolting en J. W. Schroder. Ondertrouwd: H. A. Burgerhout en M. Jochems A. van Scherpenseel en T. Pool B. C. Kokshoorn en H, A. Brink- hoff A. van Egmond en J. H. B. van der Stel. Getrouwd: H. T. Seisveld en M. G. J. Lamboo A. C. de Koster en M. E. Wolfs H. van Leeuwen en C. van Duij- keren L. J. Parlevliet en G. J. van Eeden J. H. van den Heuvel en B. J. Lamboo. Overleden Catharina Johanna Hen- arica Smout, 57 jaren, echtgenoote van L. C. J. M. van Overeem Johanna Kemp, 73 jaar, weduwe van H. Bloemink Cornelia Carl Johannes Pabbruwee, 29 jaren, echt genoot van E. C. Moor Leonardus Kloot wijk, 80 jaren, weduwnaar van H. L. Meijers Anna te Pas, oud 74 jaren, onge huwd. Als het gaat om een NAAIMACHINE dan naar Een pracht collectie Old Finish Salonkasten. Vesta, Veritas. Haid en Neu. Reparaties vak kundig. - HAARL.STRAAT 27, TEL. 21511 Lid Alg. Ned. Bond v. Naaimachinehandel ALPHEN AAN DEN RIJN De luchtbescherming. Als leider van den geneesk. dienst der luchtbescherming is thans opgetreden dr. F. Nieuwenhuijzen, terwijl dr. Pilon die in mil. dienst is op geroepen zich bereid heeft verklaard als technisch adviseur op te treden. Binnen kort zal de heer Milo zijn taak als hoofd van den luchtbeschermingsdienst moeten neerleggen, gelet op zijn andere veelom vattende werkzaamheden. Zoolang echter de spannende toestand van thans voort duurt zal hij in functie blijven. Opvolger is de heer M. de Pijper. Een verstandige dame en een nieuw soort oplichter. Ten huize van een alleen wonende dame in deze gemeente, vervoegde zich gisteravond een persoon, welke zich aandiende als crisis-ambtenaar. De dame had levensmiddelen laten thuis bezorgen en nu wilde hij een onderzoek instellen; zij was evenwel zoo verstandig de man niet binnen te laten, doch ver klaarde zich daartoe wel bereid, indien de ambtenaar vergezeld was van de politie. De man heeft echter hieraan niet voldaan, zoodat de bezoeker waarschijnlijk op deze wijze heeft getracht zijn slag te staan. Aanbesteding. Door B. en W. werd Woensdagmiddag in het openbaar aanbe steed verschillende bestrating en ver- stratingswerken. De inschrijvingen waren als volgt: Fa. Gesman en Zoetemeijer 23890.—; F. Donker ff 23983.—; W. v. d. Helm 23990.—; C. Koppe 24200.—; A. Vonk 24250.—; H. Oudenes 24497.—; A. Oudenes 24730.P. v. d. Dool Am- merstol 27900.—; A. J. Scholten Am- merstol 27500.Gebrs. Scholten Lei derdorp 24900.—; Gebrs. v. Wijk 25500.C. A. Langeveld f 25000.—; v. Beijeren en Snel f 24800.Waar geen woonplaats is vermeld wonen inschrijvers te Alphen aan den Rijn. De gunning werd aangehouden. BODEGRAVEN De dienstregeling der treinen. Zooals bekend rijden er slechts vier treinen per dag in de richting Leiden en Woerden. Men verzoekt ons te willen vermelden, wanneer of de vertrektijden zijn vanuit Bodegraven. Naar Leiden kan men te 8.26, 11.17, 18.26 en 21.17. Voor de richting Woerden en Utrecht zijn de vertrektijden als volgt: 6.43, 9.45, 17.40 en 19.45. Een volledige dienstregeling is bij het station verkrijgbaar tegen betaling van drie cent. Voorts kunnen wij mededeelen. dat de busdiensten van den heer van Bunningen voorloopig hetzelfde blijven. Naar Gouda er Alphen blijft de uurdienst gehandhaaft, terwijl er in de richting Woerden om de twee uur een bus blijft vertrekken. Naar de Missie. Gelijk we reeds eer der vermeld hebben, vertrekt eind Septem ber begin October naar de missie de eerw. Zuster Maria Beatrix van de orde der Franciscanessen, Hendrikstraat, Breda. Alvorens zij als verpleegster naar het St. Elisabeth-Zickenhuls, aan de Poloma- weg te Medan gaat, zal zij van 25 Sep tember e.k. voor het laatste thuis komen. BOSKOOP Gemeenteraad. Op Dinsdag 5 Septem ber des namiddags 7 uur, zal de Raad der Gemeente Boskoop in openbare vergadering ten gemeenehuize bijeenkomen. De te be handelen onderwerpen zijn: 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Installatie van de nieuw in komenden leden van den Raad. 3. Benoe ming van twee wethouders. 4. Trekking van de afdeelingen. 5. Voorstel tot benoe ming van gedelegeerden der Gemeente in de békturen van de Woningbouwvereeni- gingen en -stichting. 6. Voorstel tot benoe ming van twee gedelegeerden in de Bad huiscommissie. 7. Voorstel tot benoeming van twee leden in de commissie van toe zicht op den tuinbouwoursus. 8. Benoeming leden der Commissie van onderzoek voor het nazien van de Gemeenterekening, van de rekeningen der Gemeentebedrijven en die van het Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1838. 9. Rondvraag. KOUDEKERK Uitreiking distributie kaarten. De burgemeester dezer gemeente maakt be kend, dat de uitreiking van de Ryksdistri- butie-kaarten aan de hoofden van gezinnen en afzonderlijk levenden of hun gemachtig den zal plaats hebben op Vrijdag 1 Sept. a.s. en wel voor de bewoners van den Hondsdyk van 911 uur voorm., voor de bewoners van de Lagewaard van 1112 uur voorm. en voor de bewoners van de Hoogewaard van 14 uur nam. De knarten moeten ter secretarie worden afgehaald. Dn gemachtigden moeten van een behoorlijk» machtiging voorzien zijn. DE KWAKEL Wilhclmlnavcrcenlging. Door de ern stige tijden zal het Koninginnefeest niet doorgaan. De opgehaalde gelden zullen op de bank gezet worden. Mocht het weer doorgaan, dan zal alleen gecollecteerd wor den by hen, by wie de commissieleden niet geweest zyn. ZOETERWOUDE Luchtbescherming. De Burgemeester dezer gemeente heeft, gebruik makende van de hem bij artikel 12 der luchbbeechermings- wet, verleende bevoegdheid, verschillende ingezetenen opgeroepen om op heden (Donderdag) des namiddags 8 uur ten ge meentehuize te verschijnen in verband met de eerste hulpverleening bij luchtbescher ming. Hiervoor zijn opgeroepen gediplo meerde E.H.B.O.-ers en zij, die reeds op het gebied der E.H.B.O, werkzaam waren. Voorts zal op Vrijdag a.s. des namiddags 8 uur ten gemeentehuize een cursus worden begonnen ter opleiding van gasverkenners en gasontsmetters. Zij, die zich hiervoor alsnog wenschen op te geven, kunnen zich Vrijdagavond ten gemeentehuiae opgeven. Meisjes-congregatie. Alle leden van bo venbedoelde congregatie van beide paro chies worden langs dezen weg dringend uitgenoodigd tot het bijwonen van een be langrijke bespreking, welke zal worden ge houden Vrijdagavond te acht uur in het gemeentehuis. Iedereen zorge aanwezig te zijn en.op tijd! MAATSCHOENEN STEUNZOLEN Reparatie voor lijn schoenwerk Voor allo modellen PASSENDE LEESTEN. FERD. J. HAKKAART LANGEBRUG 46 LEIOEN BE* Ann huis to ontbieden ook buiton do atad HAARLEMMERSTR, 267 Verlovings-, Huwelijlcs- en Geboortekaarten Vlugge levering Lage prijzen O HAARL.STRAAT 126, TEL. 1074 t/o Donkersteen w TURFMARKT 11 TEL. 22336 In Sieraden, Goud, Zilver, Horloges en Gero-Artikelen Het adres voor Verlovingsringen e feuilleton Toen de scheidsmuur viel! door ISABEL C. CLARKE. 50) Ik houd van haar en ik houd nog meer van haar, omdat zij mij den weg gewezen heeft Toen ik den eersten keer hier kwam", hij stond op en bleef voor haar staan, een trotsche, bijna overheerschende figuur, „had ik een gevoel, alsof ik de kapel nooit meer zou willen verlaten. Ik had gevonden waar ik onderbewust altijd naar verlangd had." Zij keek hem verwonderd aan. Niemand kon de waarheid in twijfel trekken van die zoo ernstig uitgesproken woorden. „En je ouders?" zeide zy. „Die laten me vrij", antwoordde hij. Nog was zy niet voldaan. De veete.... hij scheen die oude veete totaal te verge ten. „Luister eens", zeide hij, „Angela is nog veel te jong. Zij kan nu wel denken, dat ze van je houdt.... dat doen meisjes meer, vooral wanneer een bepaalde per soon hun verboden is. Je kunt niet ver wachten, dat een kind van achttien jaar weet was zij wil. Je deed veel beter, weg te gaan en haar te vergeten en over andere dingen te denken, over je werk en je car rière. Daar moet je voor zorgen.'" „Ik kan aan beiden denken", zeide hij onvervaard. „Ik zal Angela nooit uit mijn gedachten zetten. Wij houden van elkaar, niet Angela? Zeg het je moeder maar eens." Gedurende het geheele gesprek had An gela het stilzwijgen bewaard. Zij was be vangen door de vrees, dat, als zij haar mond opendeed, zij haar hoofd zou verliezen en beginnen te schreien. Maar op zyn bevel raapte zij al haar moed bij elkaar. Zij ging naar haar moeder. „Moeder, het spijt me erg, maar het geeft niets, om te probeeren ons van elkaar te houden. We houden van elkaar en ik heb Cymbeline beloofd met hem te trouwen.... het volgend jaar misschien, als hij thuis komt. Ik zou nu al met hem willen trou wen, want dan zou ik het beter kunnen dragen als er iets gebeurde, denk ik. Maar het volgend jaar...." Zij blikte van den een naar den ander, met haar blauwe oogen vol tranen. „Cymbeline weet het nu, dat ik al dien tijd van hem gehouden heb... dat mijn hart brak, als ik dacht, dat hij nooit meer terug zou komen...." Een zachtere trek gleed over het gelaat van Lady Weste. Zij keek haar dochter met ernstige oogen aan, vol medelijden. „Ik heb al geprobeerd je te redden, An gela", zeide zy. „Ik heb vreeselijk te doen met de meisjes van tegenwoordig." Zij keek de twee aan en dacht in haar hart, dat het een prachtig paar was, dat zij in schoonheid en jeugd en kracht vol komen bij elkander pasten. „Dus jullie houdt werkelijk van el kaar?" „Ik hoop, dat ik lang genoeg zal leven om het u te kunnen bewijzen", zei hij rus tig, terwijl hij Angela naar zich toe trok. Een oogenblik schenen zij Lady Weste totaal te vergeten. Zij overdacht de vele moeilijkheden, eerst en bovenal den onuitroeibaren haat van Sir Roger tegenover het heele geslacht •en het huis Hamman. De beleediger haat te even wel als de beleedigde. Het oordeel van mannen is minder ver anderlijk dan dat van vrouwen en hij zou nooit inzien, waarom Angela zich met Cymbeline Harriman zou verloven, alleen, omdat er een Europeesche oorlog was. Lady Weste zag heel goed in, dat Ange la een tijd van scherpe en bittere beproe ving achter zich had en dat fraar liefde voor Cymbeline verdiept was door wat zij gele den had om zijn voortdurend zwijgen. En nu glansde haar gezicht van geluk. Zij beminde dien heerlijken jongen man, die alle bezwaren opzij zette met zijn snel le en doortastende beslissingen. Er scheen niets anders op te zitten dan hem te lunchen te vragen en de zaak zoo luchtig mogelijk op te nemen. Het was zijn laatste dag in Pagdon.... de laatste gele genheid die hij hebben zou om Angela te spreken en zij kon niet zoo wreed zijn om hem die enkele uren nog te ontrooven. Haar tegenstand was gebroken toen zij hoorde, dat het Cymbeline's voornemen was, katholiek te worden. Dat had zij zoo voor Angela gewenscht... „Wij zijn weer in Pagdon", deelde hij Lady Weste mee gedurende de lunch. „Zy hadden vader op de fabriek noodig. En Schulz heeft een bom achtergelaten tus- schen kisten, die naar Amerika moesten, een week nadat hij weg was gegaan Groot vader was vreeselijk teleurgesteld in Schulz, want die heeft den uitslag meege nomen van zyn onderzoekingen op het ge bied van gifgassen en we kunnen die for mule nergens meer vinden. Oom Carnegie probeert er achter te komen in hoeverre de pacifisten hier door Duitsch geld gesteund werden en ik geloof, het is meer dan hij wel wil bekennen. O, ik voel me net alsof we allemaal in een diklce wolk hebben geleefd en er nu onder uit zijn gekomen. Zelfs Schulz moet geweten hebben, dat het ging gebeuren.... hij ging de eerste week van Juli naar huis.een heele maand vroe ger dan anders.en Het dat lieve verras- sinkje achter op de fabriek. Voordat hij dien avond naar huis ging, sprak Lady Weste hem nog even alleen. „Ik zal al mijn tegenstand opgeven", zei zij. „Ik vind het h~-riijk, .t jullie van el kaar houden. Eerst heb ik gehoopt, dat Angela niet zou trouwen voor den oorlog voorbij was, maar daar is het nu te laat voor. Wat ik mijn man moet zeggen, weet ik niet. Ik geloof, dat wc hem vooreerst maar niets zullen zeggen. Er kan iets ver anderen, er verandert zooveel deze da gen. Men kent de wereld haast niet terug. Je zult toch gedoopt worden, hoop ik, voor je gaat? Als mijn meisje d 11 voor je be werkt heeft, ben ik al heel blij." „Ja", antwoordde hij, „ik ben al vast besloten .Ik weet precies wat me te doen staat. Je moet goed weten hoe je sterven wilt." Zyn gezicht stond ernstig. „U moet niet denken, dat het oen plot seling opgekomen gedachte is.... ik heb er al bijna twee jaar over gepeinsd. Al dien tijd, sinds dien heerlijken dag, dat ik Angela voor het eerst heb gezien." In c?n opwelling trok zij hem naar zich toe en kuste hem. „God zegene je, mijn Heve jongen", zei zij. HOOFDSTUK XXI. Viola had een vreemd voorgevoel, toen Cymbeline niet aan de koffietafel ver scheen. Zij raadde wel, ^at hij op Valley- lands bleef en daaruit meende zij te moe ten opmaken, dat hij succes had gehad. Zij had zeker nooit verwacht, dat hij al zoo spoedig de verloofde van Angola zou zijn, hoewel overhaaste verlovingen aan de orde van den dag waren. Gelukkig merkte de oude heer de afwe zigheid van zijn kleinzoon niet op, h!j had dien morgen een korte briefkaart ontvan gen, waaruit bleek, dat Daniël geïnterneerd was te Ruhleben en dit nam al zijn ge dachten in beslag Hij had tegen beter we ten in gehoopt, dat Daniël ergens verbor gen was en er ten leste in slagen zou de grens over te komen. Zijn opmerkingen over Duitschland wa ren dien dag ongewoon bitter. Na de lunch zei Viola tegen haar doch ter: „Heeft Cym je gezegd, waar hij heen ging?" Primula schudde haar hoofd. „Dat doet hij nooit. Maar ik weet het toch wel. Hij is natuurlijk naar Angela." „Dat geloof ik ook", zei Viola. „Zij zullen hem gevi aagd hebben te blij ven koffiedrinken", zei Primula. „Ja", stemde Viola toe. Al verlangde zij niets zoozeer als het ge luk van haar zoon, toch bleef zij de hee'e zaak voorbarig vinden en zij vroeg zich af, of zij Angela ooit goed genoeg voor hem zou vinden. Zij had haar liever stiller ge had, r iet zoo vurig en onstuimig. Natuur lijk viel hij in haar, zij leefde zoo in tens. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7