OMGEVING Wilt U iets weten? Myra. het elfje en de booze kabouter Zwart voet MAANDAG 21 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE CUUKaini WIELRENNEN LEIDSCHE SUCCESSEN IN DE RONDE VAN GENDRINGEN. André van Amsterdam bij de profs en Willem Rijsbergen bij de nieuwelingen leggen beslag op de eerste plaats. Dat de Leidsche renners in open weg wedstrijden goed kunnen mee komen be wezen zijn gisteren in de ronde van Gen- dringen. Bij de profs wist André van Amsterdam als eerste de eindstreep te passeeren. Bij de amateurs was het M. Segaar, die zich zesde wist te plaatsen. By de nieuwelingen was het W. Rijsbergen, die den eersten prijs wegsleepte en hiermede zijn derde overwinning in zulke wedstrijden behaal de. C. van Leeuwen bezette de derde plaats. „SWIFT-COMBINATIE". Doordat de meeste renners naar open wegwedstrijden waren, was de opkomst voor de clubwedstrijd slechts gering. Elf renners kwamen aan den start, zoodat er twee teams werden samengesteld, en wel een van vijf man en een van zes. Het team van zes man was het zwakste en startte het eerst. Na tien minuten vertrok het tweede team. Deze hadden de opgave, dat zij het eerste moesten inloopen, wat hen ook ge lukt is. De afstand bedroeg 54 K.M. WEDSTRIJDEN OP DE VEKABAAN. De uitslagen van de wielerwedstrijden, welke gistermiddag op de Vekabaan te Amsterdam werden gehouden, luiden: Kleine „Tour de France" over 10 K.M. voor individueele renners: 1. de Korver 13 min. 37 sec. 2. Anton van Schendel. 3. Sijen. Om den grooten Bergprijs over 25 K.M. in 18 klassementen voor individueele ren ners: 1. de Korver 34 punten in den tijd van 37 min. 12 sec. 2. Anton van Schendel 20 pnt. 3. Lambrichts 14 pnt. 4. Gommers 13 pnt. 5. Dominicus 11 pnt. 20 K.M. koppelwedstrijd over twee klas sementen: 1. Lambrichtsde Korver 8 pnt. tijd 28 min. 46,4 sec. 2. ReuterDominicus 5 pnt. 3. GommersHellemons 4 pnt. 4. Sijen—van Stek 4 pnt. 5. de Gebrs. van Schendel 1 pnt. en één ronde achterstand. MOTORSPORT MOTORSPORT L.H.D.C. De uitslag van de „Knobelrit" der Leid sche Harley Davidsonclub, gisteren ge houden, is als volgt: 1. E. A. Voskuil, 82.3 K.M.; 2. A. v. d. Pauwkraam, 80 K.M.; 3. H. Romeijn, 77.8 K.M.; 4. C. de Groot, 76.3 K.M.; 5. P. C. v. d. Pluijm, 74.9 K.M.; 6. W. Knotter, 74.8 K.M.; 7. L. de Wit, 74,6 K.M.; 8. H. J. Baart, 74,4 K.M.; 9. C. Feas, 74.3 K.M.; 10. B; Spierenburg, 74.2 K.M.; 11. J. Duin dam, 73.1 K.M.; 12. J. M. de Haas 73.1 K.M.; 13. J. C. Luisterenburg, 72.6 K.M.; 14. H. Kapaan, 72.2 K.M.; 15. F. Groene- veld, 68.2 K.M.; 16. J. Slegtenhorst 68 K.M.; 17. P. C. Floor, 66,5 K.M.; 18. W. Passier, 66.4 K.M.; 19. R. Koopman, 66.4 K.M.; 20. G. Visscher, 65.1 K.M.; 21. J. Nieuwenburg,. 60.5 K.M.; 22. Heenhuis, 58.7 K.M.; 23 J. C. Verhoeven, 58.7 K.M.; 24. A. H. Visser, 58,3 K.M.; 25. H. Vis scher, 58.3 K.M.: 26, C. Titulear, 55.8 K.M.; 27. W. van Zuilen, 52.3 K.M.; 28. J. Kaptein, 50,8 K.M.; 29. Th. J. Voskuil, 50.7 K.M.; 30. J. Galjaard, 49.6 K.M.; 31. J. Ouwerkerk, 48.2 K.M.; 32. J. Roos, 43.2 K.M.; 33. J. Stouten, 40 K.M. De verst- komende deelnemer was de heer H. Ka- paan te Utrecht, welke een extra prijsje ten deel viel. Het aantal deelnemers was 36. De organiseerende feest-commissie der L.H.D.C. kan niet ontevreden zijn met het financieel resultaat. CLUBCOMPETITIE VAN ZUID HOLLAND. De stand na den vierden rit van de culb- competitie van Zuid-Holland, welke vo rige week door de motorclubs „Kopklep" en „Westland" werd georganiseerd, luidt thans: Team kampioenschap: 1. M. C. Voor burg en Omstreken, 81 pnt.; 2. M. C. Wassenaar en Omstreken 97 pnt.; 3. A. M.R.O. Rotterdam, 124 pnt.; 4. Haagsche Motorclub, 136 pnt.; 5. M.C. Delfia, Deift, 158 pnt.; 6. M.C. Delf gauw, 226 pnt.; 7. M.C. Leiden, 242 pnt.; 8. H.M.C. Kopklep, 248 pnt.; 9. M.C. Westland, 309 pnt. Clubkampioenschap: 1. M.C. Wassenaar en Omstreken 90 pnt.; 2. Haagsche M.C., 91 pnt.; 3. M.C. Voorburg en Omstreken, 97 pnt.; 4. M.C. Delfia, 127 pnt.; 5. A.M. R.O. Rotterdam, 136 pnt.; 6. M.C. Delf- gauw, 134 pnt.; 7 M.C. Kopklep, 252 pnt.; 8. M.C. Leiden, 254 pnt.; 9. M.C. Westland 285 pnt. Persoonlijk kampioenschap: 1. G. v. d. Berg, 386 pnt.; 2. A. Boot, 382, 382 pnt.; 3. A. Masselink, 362 pnt.; 4. mevr. M. v. <3. Lee—Versteeg, 355 pnt.; 5. P. Drijvers, 354 pnt.; 6. J. Zwaai, 348 pnt.; 7. T. J. Baker, 316 pnt.; 8. J. Schuddeboom, 294 pnt.; 9. J. Krouwel, 278 pnt.; 10. Q. Scha pers, 270 pnt. PROVINCIALE TERREINKAMPIOEN- SCHAPPEN VAN GRONINGEN. Te Eenrum zijn gisteren onder groote belangstelling de terreinkampioenschap pen der K.N.M.V. voor de provincie Gro ningen verreden, waarvan de uitslagen luiden: Juniores: 125 cc-klasse: 1. N. N. op D. K. W. 2. G. H. Minck op Batavus. 250 cc- klasse: 1. C. Flikkema op Royal Enfield. 2. S. Postma op Velocette. 350 cc-klasse: 1. K. Timmer op Zundapp. 2. P. Broesder op Matchless. 500 cc-klasse: 1. N. N. op Norton. Seniores: 125 cc-klasse: 1. J. Verker- ke op Eysink. 2. J. Visback op Sparta. 250 cc-klasse: 1. H. Vink op Velocette. 2. Ritzema van Ikema op Velocette. 350 cc-klasse: 1. H. Kruizinga op Eysink. 2. J. Veer op Velocette. 500 cc-klasse: 1. van Breenen op Eysink. DE GROOTE PRIJS VAN ULSTER VOOR SERAFINI. De Engelschman Rush bereikt een uursnelheid van 160 K.M. Uit Belfast meldt A.N.P.: Serafini heeft een nieuwe overwinning toegevoegd aan de reeks van dit jaar: met Girela won hij den grooten prijs van Ulster in de 500 cc- klasse met flinken voorsprong op Frith (Norton) en Archer (Velocette). In de 350 cc-klasse wist Stanley Woods met Velocet te als eerste te eindigen voor de D.K.W.- machines van Fleischmann en Wünsche, terwijl de kleine Excelsiormachines het onder elkaar in de 250 cc-klasse uitvoch ten. De Engelschman Rush bereikte met A.J.S. voor de eerste maal op het circuit van Ulster een gemiddelde uursnelheid van meer dan 160 K.M., doch enkele ron den later moest de renner den strijd sta ken. AUTOMOBILISME DE LUIK-ROME-LUIK RIT. De officieuse uitslag. Een officieele uitslag van den Luik- Rome—Luik-rit was Zondagavond niet te verkrijgen, doch volgens officieuze gege vens moet de uitslag als volgt zijn: 1 en 2 Travenster—Breyre (België) met Bugatti 7 strafminuten, evenals Trevoux lesurques (Frankrijk) met Hotchkiss; 3. Von GuilleaumeKramer (Duitschland) met Adler 9 strafminuten; 4 en 5 Momber gerWeidauer (Duitschland) met auto Union en MuellerMenz (Duitschland) eveneens met auto Union, beiden 15 straf minuten. De Nederlandsche equipe Gat- sonidesBeels met Mercury staat veer tiende geklasseerd met 32 strafminuten. De tweede Nederlandsche equipe, bestaan de uit E. en Ch. van Kempen, met Lancia Aprillia 18e met 63 strafminuten. De der de Nederlandsche equipe, bestaande uit de heeren P. J. Fisette en J. A. Hazelhoff met Ford, heeft te Rome den strijd ge staakt. Omtrent het team Polakvan Hal met Citoën was te Luik niets bekend, doch zeker is, dat het op den terugweg reeds een aanzienlijk aantal strafminuten had opgeloopen. GROOTE PRIJS VAN ZWITSERLAND. Drie Mercedes Benz-rijders op de eerste plaatsen. In het Bremgartenwald werd gisteren de jaarlijksche groote prijs van Zwitser land verreden. Lang, die reeds de beste trainingstijden had genoteerd, won den wedstrijd voor zijn fabriekgenoot Caracciola. En ook de derde plaats werd bezet door Mercedes Benz-coureur, n.l. von Brauchitsch. Het resultaat luidt: Groote prijs van Zwitserland 218,4 K.M:. 1. Lang (Mercedes Benz) 1 uur 24 min. 47,6 sec., gem. uursnelheid 154,6 K.M., snelste ronde 165,4 K.M.; 2. Caracciola (Mercedes Benz) 1 uur 24 min. 50,7 sec.; 3. von Brauchitsch (Mercedes Benz) 1 uur 25 min. 57 sec.; 4. Mueller (auto U- r.ion) 1 uur 27 min. 1,3 sec.; 5. Nuvolari (auto Union) 1 uur 27 min. 8,6 sec. Met een ronde achterstand: 6. Farrina (1500 cc Alfetta); 7. Hartmann (Mercedes Benz). Het twee ronden achterstand: 8. Drey- fuss (Maserati); 9. Biondetti (Alfetta); 10. Stuck (auto Union). Klasse tot 1500 c.c.: 1. Farina (Alfatta) 1 uur 26 min. 21,6 sec.; 2. Biondetti (Al fetta 3. Wakefield (Maserati). SCHAKEN LEIDSCHE SCHAAKBOND. De heer Schreinemachers bedanks als bestuurslid. Wegens vertrek naar elders is de heer L. Ph. Schreinemachers, die gedurende een 5-tal jaren daarvan deel uitmaakte, afge treden als bestuurslid van den Leidschen Schaakbond. In de algem. vergadering, in de maand September te houden, zal in de ze vacature voorzien worden. KON. NED. SCHAAKBOND. De bondenwedstrijden. Dit jaar zullen de z.g. groote Bonds wedstrijden gehouden worden te Haarlem in het hotel-café-restaurant „De Leeuwe rik", Kruisstraat 3032 alwaar. Bedroeg het vorige jaar te Groningen het aantal deel nemers reeds meer dan 100, thans, nu de wedstrijden in het centrum worden gehou den, zal het aantal liefhebbers nog wel aanmerkelijk hooger zijn. De spelers zijn verdeeld in hoofd-, le, 2e en 3e klasse spe lers, in groepen van 6, de 3e klase in groe pen van 4. Ook zijn er in de hoofd- en le klasse groepen van 8. Hiervoor wordt de le ronde reeds hedenavond van 711 ge speeld. De overige groepen beginnen mor genavond, eveneens van 711 en de 3e klasse speelt alleen op Donderdag. Voor de ze wedstrijden zijn ook een aantal leden van den Leidschen Schaakbond ingeschre ven. HET TOURNOOI TE BOURNEMOUTH. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de zesde ronde van het tournooi te Bournemouth luiden: KoeningLandau AA; FlohrConde afgebroken; MiesesThomas 10; Euwe Klein afgebroken; Aitken—Wallis afge broken; Kitto—Abrahams afgebroken. Hweede ronde: MiesseAbrahams 01. Gisteren gespeelde hangpartijen luiden: Vijfde ronde: ThomasKlein y.y2\ WalisKoening y2y2. Zesde ronde: FlohrConde 10; dr. EuweKlein y2Al AtikenWallis 1/2 —1/2; Kitto—Abrahams 1—0. De stand luidt: 1. en 2. dr. Euwe en Flohr beiden 5 punten; 3. Klein 4y. pnt. 4. en 5. Mieses en Koenig, ieder 3 A pnt; 6. en 7. Conde en Aitken beiden 3 punten; 8. Landau 2 A pnt. 9. Wallis 2 punten; 10 en 11 Thomas en Kitto, beiden 1 pnt. 12 Abrahams 1 pnt. waterpolo K.A.Z.C.—HET Y. De waterpolowedstrijd tusschen de Ko ninklijke Antwerpsche Zwemclub en Het Y eindigde in een gelijk spel (22), na dat de rust met een 1—1 stand was inge gaan Van Heeteren scoorde voor de rust, Van Rooselaar na de pauze voor de Ne derlandsche kampioenen. Simons maakte de beide punten voor de K.A.Z.C. POSTDUIVEN Postduivenver. „Nieuwveen". De postduivenvereeniging hield gisteren een wedvlucht van Noyon, afstand 332 K.M. De duiven zijn te 7.45 met Noorden wind in vrijheid gesteld. Aankomst eerste duif 2.20, 1, 3, 4 D. Michielsen; 2. J. v. Zoest; 5, 6 Boekesteijn; 7. v. d. Hoorn; 8. J. v. Dijk; 9. C. v. Leeuwen Dz. Vraag: Hoeveel K.M. is de weg van Hazerwoude via WoerdenUtrechtZeist naar Doorn? Antwoord: 64.5 K.M. Vraag: Is een retour van een goed- koopen trein langer geldig dan een dag? Antwoord: Neen. Vraag: Ik ben van plan naar Lourdes te gaan. Hoeveel tabak en sigaren mag men meenemen over de grens, hoeveel geld en versnaperingen, als worst, ham of dergelijke? Is de douane lastig? Antwoord: U moogt meenemen 10 sigaren, 20 sigaretten of 40 gram tabak. Dames mogen ten hoogste 20 sigaretten vrij van invoerrechten medenemen. De uitvoer van geld en geldswaardige papieren is voor toeristen vrij, zonder beperkende bepalin gen. Andere Versnaperingen moogt U slechts als' voldoende voor eigen gebruik meenemen. U moogt er evenwel rekening meehouden, dat dergelijke artikelen vrfj spoedig bederven. Op uw laatste vraag zullen we het antwoord maar schuldig blijven. Vraag: Is een notarieel testament speciaal geadministreerd, zoo ja: waar? Antwoord: U bedoelt waarschijnlijk „geregistreerd". Een testament berust bij den notaris en wordt geregistreerd in het Centraal Testamentenregister te Den Haag Een (vermoedelijke) erfgenaam kan vóór het overlijden van den erflater geen bij zonderheden uit het testament te weten komen. Vraag: Wat is de letterlijke vertaling van „Luctor et emergo". Antwoord: Ik worstel en kom weer boven. Vraag: Mag een belasting-ambtenaar bij het constateeren van de overtreding der rijwielbelastingwet het rijwiel van den overtreder in beslag nemen. Zoo ja, volgens welk wetsartikel? Antwoord: De belastingambtenaar is bevoegd het rijwiel in beslag te nemen op grond van 19 van de Instructie tot uit voering der Rijwielbelastingwet. Vraag: Kan men vrijwillig dienst- nemen bij het corps mariniers te Rotter dam. Antwoord: Wend u tot den com mandant van het corps. KATWIJK DIRECTEUR DIOC. MISSIEBUREAU. Opgericht is een diocesaan Missiebureau, waarvan de zetel te Katwijk is benoemd. Tot directeur van dit diocesaan Missie bureau is benoemd de weleerw. heer K. J. Westerkamp. De weleerw. heer Wester kamp is geboren in Amsterdam in 1903, priester gewijd in 1927 en was achtereen volgens kapelaan te Sassenheim en Schie dam. De weleerw. heer Westerkamp zal zijn intrek nemen in Huize Callao. Kapelaansbenoeming. Tot kapelaan te Bovenkarspel is benoemd onze oud plaatsgenoot de weleerw. heer W. Q. Grimbergen. Wethouderszetels. De raadsleden hiel den een besloten vergadering ter bespre king van de te bezetten wethouderszetels. Deze bespreking was gewenscht omreden de politieke samenstelling van den raad door de laatste verkiezing eenigszins ge wijzigd is, n.l. de C.D.U. verkreeg 3 zetels, evenveel als de A.R. De C.H. bezet 7 zetels. Naar we vernemen was er in deze verga dering een streven om een der wethou derszetels door de C.D.U. te laten bezet ten. Dit om den leider der C.D.U., die veel al in heftige oppositie is tegen B. en W., voor de consequenties te stellen. Van de zijde der C.D.U. moet het stre ven zijn om, desgewenscht door twee C.H. wethouders te benoemen, het dage- lijksch bestuur in handen te geven van meer vooruitstrevende raadsleden, die meer de arbeidersbelangen behartigen. De C.H. raadsleden moeten, naar we vernemen, zich nog niet uitgelaten hebben over de te bezetten wethouderszetel, die thans dooi de A.R. wordt ingenomen. Dezer dagen zal de C.H. fractie vergaderen en haar houding bepalen. LISSE Verlof burgemeester. De burgemees ter dezer gemeente, den edelachtb. heer jhr. mr. F. C. J. M. van Rijckevorsel is tot en met 4 September a.s. met verlof. Loco burgemeester is de heer G. Tromp, wet houder. Oranjecomité Lisesrbroek. Het Oran- jecomité van de Lisserbroek heeft besloten om op 25 en 26 Augustus a.s. de Oranjefees ten te vieren ter gelegenheid van de ge boorte van H. K. H. Prinses Irene. Op Vrijdagavond zal de opening plaats hebben waarna een wielerwedstrijd wordt gehouden op de Hillegommerdijk, terwijl Zaterdag 26 Augustus a.s. de kinderspelen en volksspelen zullen plaats hebben. LEIDSCHENDAM Geboren: Leonardus Paul Quirinus- Ignatius z. van L. W. J. Bos en C. Th. v. d. Zijden Dorothea Hendrika Maria d. van L. J. Lipman en H. M. A. Lufjten Pieter z. van F. C. v. d. Sman en A. P. den Boer Petronella Irma Maria d. van S Aanen en I. M. Fuijen Simon Chris- tiaan z. van C. van Santen en A. M. v. d. Salm. Getrouwd: J. v. Mierden en J. F. Nagglas N. A. Wortel en M. C. War merdam W. J. Matla en P. M. v. d. Helm H. Vonk en M. Schwarz. Overleden: J. W. Y. Kleingeld m. 71 jaar. NOORDWIJKERHOUT Tot kapelaan aan het St. Maria-gesticht is benoemd de weleerw. heer C. J. Berk hout. Kapelaan Berkhout was sedert 1937 werkzaam te Halfweg. NOORDWIJK Kapclaansbenoeming. Tot kapelaan alhier is benoemd de weleerw. heer J. Breedveld. Kapelaan Breedveld werd ge boren in 1910 en was na zijn priestérwij ding in 1936 werkzaam te Voorburg (St. Martinus). OEGSTGEEST Kapelaansbenoeming. Tot kapelaan alhier is benoemd de weleerw. heer S. M. M. Steur. Kapelaan Steur werd geboren in 1912 en was sedert zijn priesterwijding in 1936 werkzaam te Zoetermeer. SASSENHEIM Inbraak. Het kantoor van de bloemistfirma Gebr. D. heeft bezoek gehad van onbevoegden, die alles overhoop haalden, en niets mede genomen hebben. Geldswaarden waren niet aanwezig. Door de politie is een on derzoek ingesteld. Aanbesteding. Door B. en W. is aan besteed de aanleg van rioleeringen in de toekomstige parallelwegen in „Ter Leede". Er waren 16 inschrijvingen. Hoogste was N.V. Bouw- en Exploitatie Mij. „Sant poort" te Santpoort met f 11.735. De laagste was Comm. Venn. „Utiliteits bouw Bloemendaal" M. C. Bolsenbroek en Co., Bloemendaal met 6840. De navolgende plaatselijke firma's had den ingeschreven: Gebr. C. en L. Meeu- wissen 7490.—; C. J. Kiebert f 7997. Gebr. M. en A. v. Breda 8298.Th. Reeuwijk en Zn. 8787.—. De gunning is aangehouden. Leelijke val. Toen schipper J. v. Eg- mond, werkzaam bij de Sassenheimsche Motorreederij, zich Zaterdagmiddag naar zijn woning te Rijnsburg begaf, raakte hij nabij de R. K. kerk met zijn rijwiel ver ward in dat van zijn metgezel. Hij kyvam te vallen en werd door een juist passee- rende auto aangereden en aan het hoofd verwond. Dr. Hueber, die spoedig ter plaat se was, verleende de eerste hulp en deed den man ter observatie in Huize Bernardus opnemen. VOORHOUT Hengelwedstrijd. Gisterenmiddag werd een wedstrijd gehouden in het visschen tusschen de Voorhoutsche vischclub „Sport en Vriendschap" en „Nooit Gedacht'' uit Vogelenzang. Het visschen vind plaats in de Leidsche vaart langs den weg achter de Boekhorstpolder. Door Vogelenzang werd een succes geboekt, daar Zij het meest aantal visschen n.l. 140 stuks boekte en hiermede een mooie beker won. De Voor houtsche club ving 13 stuks visschen en verwierf een medaille. Een derde prijs was nog beschikbaar als kampioensprijs voor hem, die persoonlijk de meeste visch ving. De gelukkige prijswinnaar was dit keer de heer J. v. Abswoude uit Vogelenzang, wel ke 30 stuks visch verschalkte. VOORSCHOTEN Rectificatie. In ons blad van Zaterdag j.l. kwam een artikel voor aangaande de R. K. Vrouwen bond afd. Voorschoten, handelend over de Leidsche Processie naar Brielle. Per abuis kwam dit artikel te staan onder Voor hout. WARMOND Dure grenten. Het bootje van den par levinker de G. uit Leiden is tengevolge van den golfslag van een passeerende mo torboot vol water geloopen en gezonken. Het bootje was zwaar beladen met diver se groenten, die in masas op het water dreven. Dc bussen met inmaakgroenten verdwenen in de diepte; de G. kon zich nog zwemmende in veiligheid brengen. Ongeval. Toen mej. de G: uit Bloe mendaal met haar fiets over den Warmon- derdam reed sprong plotseling een hond voor haar voorwiel met het noodlottig ge volg, dat zij kwam te vallen en haar lin ker arm brak. Zij is naar Leiden vervoerd waar haar geneeskundige hulp werd ver leend en waar de arm gezet is. WASSENAAR Kapelaansbenoeming. Tot kapelaan aan de Willibrord-kerk alhier is benoemd de weleerw. heer P. A. van den Bosch. Kapelaan van den Bosch werd geboren in 1912, priester gewijd in 1936 en was sinds 1937 werkzaam te Noord-Zijpe. Tot kapelaan aan de Goede Herder is benoemd de weleerw. heer P. J. N. M. Riep, neomyst. 9. Gelukkig is de zee kalm, zoodat ze vlug zijn waar ze wezen moeten. Ik ga die trap op en bij dat sleutelgat luis teren, .roept een van hen. Wij zullen naar de andere huizen gaan, roepen zijn vriendjes. Als wij iets weten komen we bij onze kajaks tezamen om er over te spreken. Wat zal het prettig zijn onze Peter goed nieuws te brengen. 100. En werkelijk hooren de ijskabouters de menschen die nog wakker zijn over het schip spreken. Er zijn eenige reddingsbooten vol schipbreukelingen aan land gekomen. Verschillende van de passagiers zijn verder gereisd naar het Zuiden. Vlug naar Myra en Peter om het nieuws te ver tellen, roepen ze en even later liggen de kajaks op het strand van 't eiland. Een ijskereltje rent naar de hut. Wij hebben goed nieuws, roept hun vriendje buiten adem.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7