MAANDAG 21 AUGUSTUS 1939 DE LE1DSCHE COURANT tweed:' clad - pag. 6 ZEILEN. NATIONALE WEDSTRIJDEN. Van de Zaanlandsche Zeilvereeniging. Onder ideale weersomstandigheden had Zaterdag het eerste deel van de twee- aaagsche nationale wedstrijden op het Alkmaardermeer plaats. De uitslagen luid den als volgt: 45 M2 klasse: 1. Walta van C. A. Ver maat, De Kaag, 2 Blauwe Vogel van P. Molenaar Z.Z.V. Regenboogklasse 1. Phecda van G. Deichmann, R.Z.Z.. 2. Eelko van W. Bergsma, Sneek, 3. Kikker van J. de Vries Z.Z.V. Drakenklasse: 1. Viking van C. P. J. Hofkes, de Kaag, 2. Ran van Ph. H. Keeg- stra, K.N.Z. en R.V., 3. Loëngschen, van W. van Hattem, den Haag, 4. Van Brakel, van C. W. Jonker, K.N.Z. en R.V. 12 M2. klasse: 1. Ronny II van F. Over- mens, Aegir, 2. Pieternel van ir. A. v. d. Heude, R.V.Z., 3. Hiphaan van H. J. J. van Werkhoven, de Kaag, 4. Elee van C. Mohr de Onderlinge. Noordnederlandsche 16 M2; 1. Roerdomp van J. Brunt, het Witte Huis, 2. Nix van G. H. Harten, Loosdrecht, 3. I'll try van J. F. Fenenga, Uitgeest, 4. Unrest van I. S. de Vries, Uitgeest. B. M. klasse: 1. Joop van J. C. C. Bolle- meyer, H.D.N., 2. I. Come Well van J. W. Uylenbroek, Aegir. 3. Racket van B. J. J. van Kesteren, R.Z.C. Olympiajollen 1: Foef van E. G. van de Stadt, Z.Z.V., 2. Boréas van S. de Wit, Z.Z.V. 3. Zomerweelde van J. H. H. J. de Jong, De Kaag, 4. Sleipnir van L. P. Vol- lebregt, De Kaag. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Niet toegkend wegens protest, 2. Albatros van G. L. Lagendijk, Loosdrecht. 3. Pampus van mr. G Nybakker, Loosdrecht. 12 Voetsjollen A: 1. Pinzon van Veen jr., Aegir, 2. Repl. van J. Vollebregt, De Kaag, 3. Noname van J. H. van de Stadt, Z.Z.V., 4. Woelweter van Fokker, 5. Be- roeboe van J. Bier, H.F.C. DE TWEEDE DAG. Ook op den tweeden dag van de nationale wedstrijden der Zaanlandsche Zeilvereeni- ging op het Alkmaardermeer waren de weersomstandigheden prachtig; er woei een heerlij'k windje, gepaard gaande aan schit terend zonnig weer. De wedstrijden zijn mede hierdoor schitterend geslaagd. De resultaten luiden als volgt: 45 M2 klasse. Ochtendrace: 1. Blauwe Vogel van P. Molenaar (ZZV); 2. Walta van C. A. Vermaat (de Kaag). Middagrace: 1. Walta van C. A. Vermaat (de Kaag); 2. Blauwe Vogel van P. Molenaar. Hoofdprijs: Walta van C. A. Vermaat. Regenboogklasse. Ochtendrace: 1. Phecda van G. Deichmann (RZV); 2. Duvel van H. Schrijver (RZV); 3. Duke van J. C. v. d. Velde; 4. Kikker van J. de Vries (ZZV). Middagrace: 1. Eelko van W. Bergsma (Sneek); 2. Kikker van J. de Vries; 3. Duke van J. C. v. d. Velde. Eerste Dagprijs: Eelko van W. Bergsma (Sneek); Tweede Dagprijs: Phecda van G. Deichmann (RZV). Drakenklasse, Ochtendrace:l. van Bakel van C. W. Jonker (KNZRV)2. Vliegende Hollander van Warners (KNZRV); 3. Ran van Ph. H. Keegstra (KNZRV). Middagrace: 1. Cavalier, van jhr. G. van Benthemvan den Berg )KNZRV); 2. Vlie gende Hollander van Warners (KNZRV); 3. Darling 2 van J. R. Blickman (KNZRV). Eerste Dagprijs: Vliegende Hollander; Tweede Dagprijs: van Brakel, van C. W. Jonker. Hoofdprijs: van Brakel van C. W. Jonker (KNZRV). 12 M2 klasse Ochtendrace: 1. Ronny 3 van Chr. Overmans (Aegir); 2 Ronny 2 van F. Overmans (Aegir); 2. Hiphaan van H. J. J. van Werkhoven (de Kaag). Middagrace: 1. All Weather van Jac. Stap (Amsterdam); 2. Ronny 2 van F. Overmans (Zegir); 3. 't Geusje van B. C. Ott (Amster dam). Eerste Dagprijs: Ronny 2 van F. Over mans (Aegir); Tweede Dagprijs: All Weather van Jac. Stap (Amsterdam). Hoofdprijs: Ronny 2 van F. Overmans (Aegir). Noord-Nederlandsche 16 M2 klasse. Och tendrace: 1. Kwaje Hoek van K. L. v. d. Horst (Loosdrecht); 2. Teb van A. D. Bak ker (Loosdrecht); 3. Unrest van J. S. de Vries (Uitgeest). Middagrace: 1. Kwaje Hoek van K. L. v. d. Horst (Loosdrecht); 2. Nix van G. H. van Harten (Loosdrecht); 3. Ahoy van T. Oly (RVZ). Eerste dagprijs: 1. Kwaje Hoek van K. L. v. d, Horst, Loosdrecht. Tweede Dag prijs: Nix van G. H. van Harten (Loos drecht). Hoofdprijs: Kwaje Hoek van K. L. v. d. Horst. B.M. Klasse. Ochtendrace: 1. Come Well von J W. Uylenbroek (Aegir); 2. Beneven tum 2 van J. Hofland (Aegir); 3. Recket van B. J. van Kesteren (RZV). Middagrace: 1. Beneventum 2 van J. Hofland; 2. Come Well van J. W. Uylenbroek. Eerste Dagprijs: Beneventum 2 van J. Hofland. Tweede Dagprijs: I Come Well van J. W. Uylenbroek. Hoofdprijs: I Come Well van Uylenbroek. Olympiajollen. Ochtendrace: 1. Boreas van S. de Wit (ZZV); 2. Glipper van D. Kagchelland (RZV); 3. Daphia van P. H. R. Borgerhof Mulder (de Kaag). Middagrace: 1. Foef van E. G. van der Stadt (ZW); 2. Boreas van S. de Wit (ZZV); 3. Zomerweelde van J. H. H. J. de Jong (de Kaag). Eerste Dagprijs: Boreas van S. de Wit. Tweede Dagprijs: Foef van E. G. v. d. Stadt. Hoofdprijs: Boreas van S. de Wit (ZZV). Pampusklasse zonder bijzeilen. Ochtend race: 1. Pampus van mr. G. Nybakker (Loosdrecht); 2. Albatros van G. J. Lagen dijk (Loosdrecht); 3. Norremeer van Vol kers. Middagrace: 1. Albatros van G. J. La gendijk; 2. Pampus van mr. G. Nijbakker; 3. Oppassertje van Stumps. Eerste Dag prijs: Pampus van mr. Nybakker. Tweede Dagprijs: Albatros van G. J. Lagendijk. 12 Voetsjollenklasse A. Ochtendrase: 1. Nelly 5 van K. Veldhuizen (RZV); 2. Repl van J. Vollebregt (de Kaag); 3. Pinzon van A. van Veen Jr. (Aegir). Middagrace: 1. Prinses Beatrix van H. Evers (HJC); 2. Beroeiboe van J. Bier (HJC); 3. Repl van J. Vollebregt (de Kaag). Eerste Dagprijs: Prinses Beatrix van H. Evers. Tweede Dagprijs: Repl van J. Volle bregt. Hoofdprijs: Repl van J. Vollebregt (de Kaag). LAWNTENNIS BELGIë—NEDERLAND. Door België met groot verschil gewonnen. Op welk peil het Nederlandsche tennis staat moge duideiijk blijken uit de resul taten, welke op den eersten dag van den wedstrijd tusschen België en Nederland te Blankenberghe werden verkregen. Slechts twee van de 17 matches werden door Ne derland gewonnen, beide winstpunten verkreeg onze ploeg in het damesenkel spel. De resultaten zijn: Heeren enkelspel: Nayaertvan Swol 62, 16, 63. Van den EyndeKarsten 64, 62. GeelhandHughan 64. 61. De BormanBorren 6—3, 6—3. Morreau— Reidt 61, 16, 64. EwbankRinkel 64, 60. Delirede Brauw 64. 75. LoiseauLeyenaar 60, 64. Damesenkelspel: mevr. de Meulemees- ter—mej. Kerckhoff 75, 6—1. mej. Sole— mej. Knottenbelt 61, 61; mej. Hoyaux- mej. Rollin Qouquerque 46, 26; mej. de Bormanmej. Mechel 26. 16. Gemengd dubbelspel: mej. de Borman en Nayaertmevr. Jonquiere en van Swol 61, 86; mej. Adamson en de Borman sl. mej. Mechel en Reidt 6—2, 63; mevr. de Meulemeester en mej. De Borman sl. mej. Rollin Couquerque en mej. Knotten bel t62, 7—5. Heerendubbelspel: van den Eynde en Geelhand sl. Karsten en van der Heide 36, 63, 64; Delire en Morreau sl. de Brouw en Borren 62, 61. Gisteren is de landen wedstrijd voortge zet, welke ontmoeting in een 286 over winning voor onze zuidelijke buren ein digde. Op den tweeden dag behaalde Ne derland door Borren, van Swol en Reidt in het heeren- en door mej. Rollin Cou querque in het damesenkelspel vier winst punten. De overige tien partijen gingen verloren. De resultaten van den laatsten dag lui den: Heerenenkelspel: NayaertHughan 63, 68, 64; Geelhandvan Swol 63, 46, 26; van den Eyndede Brauw 63, 62; DelireKarsten 63, 62; de Bor manReidt 46, 16; Mori'eauBorren 57, 36; EwbankLeyenaar 61, 64; LoiseauRinkel 63, 63. Damesenkelspel: mej. Hoyauxmej. Kerckhoff 36, 62, 64; mej. Sole mej. Mechel 61, 62; mej. de Borman mej. Knottenbelt 75, 26, 86; mevr. de Meulemeestermej. Rollin Couquerque 6—2, 2—6, 1—6. Gemengd dubbelspel: mevr. de Meule meester en Geelhandmej. Rollin Cou querque en Karsten 64, 60. Damesdubbelspel: mej. Sole en mej. Hoyauxmevr. Jonquiere en mej. Mechel 6—4, 5—7, 6—3. Heerendubbelspel: Nayaert en de Bor manHughan en van Swol 46, 97, 75; Loiseau en EwbankReidt en Rin kel 6—1, 6—1. Totaaluitslag: België 28 winstpunten, Nederland 6 winstpunten. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. De uitslagen. le klasse. HCC IHaarlem, gew. door HCC met 50 runs op de 1ste innings. Haarlem 1ste inn. 138. R. en W.VOC., gew. door R. en W. met 121 runs op de 1ste innings. Hermes-DVSHCC 2, gew. door HDVS met 84 runs en 6 wickets. PWVRA., gew. door PW met 112 runs op de 1ste innings. VWHBS, gew. door HBS met 7 runs op de 1ste inn. (1 wkts. i. h.). HAARLEM n—AJAX (L.). Gewonnen door Ajax met 8 runs op de eerste innings. Ajax 68 runs, waarvan J. Zwanenburg 11, L. Jansen, H. Goudswaard 13 en Ch. Wenting 11. Bowlingcijfers: A. van den Bergh 3 voor 27, R. J. Ton 1 voor 10, H. Boer 2 voor 8, J. Elsinger 2 voor 11 en K. Rijpma 2 voor 6. Haarlem 2 scoorde 60 runs. waarvan J. Mulder 20, H. Boeree 10 en P.' Kruyt 12. L. Wenting bowlde 3 voor 26, P. Ver steeg 5 voor 11 en H. Goidswaard 2 voor 18. L. C. CR. I. O. L.C.C. kampioen. Gewonnen door L.C.C. op de eerste in nings met 178 runs. L.C.C. 219 waarvan C. J. Metsch 10, P. Hagenaar 15, P. Kantebeen 23, A. van Es 83, J. Hopp 13, en F. van Es 25. Bowlingcijfers: van Geenen 2 voor 26, Hendriks 2 voor 52, J. Wolters 3 voor 31, G. Bolman 3 voor 53, Rio 41 waarvan J. Bolman 10. Hendriks 13. Bowlingcijfers: P. Kantebeen 2 voor 15, A. van Es 1 voor 16. F. van Es 4 voor 9. Door deze overwinning is L.C.C. kam pioen. L. AL C. C.—A. S. V. n Gewonnen door A.S.V. 2 met 7 runs op de tweede innings (nog 8 wickets in han den). L.M.C.C. 56 en 56, A.S.V. 84 en 35 voor 3. VOETBAL Uit het katholieke kamp Om de Leidsche Courant- Bal en Beker FOREHOLTE IALrH. BOVS II 4—1 Inderdaad is het den Voorhouters mogen gelukken dezen kamp voor de 2e ronde van den L. Crt.-Beker te winnen. Dit brengt hen in de demi-finaie op a.s. Zondag. Moge de belangstelling dan grooter zijn, want nu waren er slechts enkelen. De warmte is hiervan wel oor zaak. Het spel van Foreholte was goed. Voor de rust hadden de Alphenaren den vrij sterken wind mede en doelpuntten na een half uur (01). Nog in de eerste helft werd door Foreholte gelijk gemaakt (11). Na de thee ondergaat het Foreholte-elftal een wijziging en dit schijnt wel eenige verbetering. De Alphenaren houden nog even stand, maar dan voert Foreholte den stand geleidelijk op en als het einde komt, wint Foreholte tenslotte verdiend. Scheids rechter Wesselman leidde goed. DOSR—ALPHENSCHE BOYS I 1—0 DOSR—TREKVOGELS 1—4 De wedstrijd van DOSR tegen Alphen- sche Boys is, de omstandigheden in aan merking genomen, toch nog in een gun stig resultaat voor de Veenders geëindigd. Het warme weer was aanvangelijk geen beletsel, dat er een gedrukt tempo werd gespeeld, waarbij DOSR al spoedig de leiding nam door C. v. d. Meer. Tot de rust bleef de stand onveranderd, hoewel de samenstelling van DOSR wel aan een verandering onderhevig werd, doordat een der spelers een strafbare fout beging, zoo dat de thuisclub met tien man de wed strijd moest uitspelen. Na de rust werd de wedstrijd in goede verstandhouding uitgespeeld, maar ondanks alles handhaaf de DOSR de magere voorsprong. Alzoo zal de volgende week DOSR I tegen DOSR II moeten spelen. Ook DOSR III werd vandaag door de Trekvogels aan de zegekar gebonden en nog wel met 14. LISSE I—SANTPOORT I 1—8 Om half 3 wordt begonnen en Santpoort trapt af. De eerste aanvallen zijn voor Santp., doch veel gevaar is er niet. Dan trekt Lisse ten aanval, doch fortuna is niet op Lisse's har^d, op het laatste mo ment wordt de bal nog uit doel getrapt. Dan volgt er een periode van Santpoort- overwicht. Bij een snellen, open aanval verandert de Rechtsback van Lisse den bal van richting en buiten bereik van den Keeper belandt de bal in doel (01). Nog geen 10 minuten later is de Rechtsback de schuld van het 2e doelpunt. Zoo komt Santp. goedkoop aan een 02 voorsprong. Hierna komt Lisse weer eenigszins aan bod, doch de spelers zijn met de tropische heette niet doortastend genoeg om ge vaarlijk te zijn, zoodat steeds doelpunten kunnen worden voorkomen. Het spel golft ondanks de warmte snel heen en weer en als Kaldenbach het op zijn heupen krijgt, verhoogt hij met een schitterend schot de voorsprong (03). Lisse wordt dan even gevaarlijk en eindelijk heeft de midvoor van Lisse succes,, als hij een bal over de uitgelopen keeper heenkopt en de bal in doel rolt (13). Kort hierop is het rusten. Na de thee is Santpoort steeds in den aanval, slechts sporadisch komt Lisse er aan' te pas en dan nog is alles te door zichtig. Het snelle en verrassende is er niet, want steeds kan de achterhoede van Santp. ruim baan maken, terwijl aan den anderen kant de verdediging steeds voor moeilijke problemen wordt geplaatst. De technische meerderheid van Santp. kwam nu goed tot uiting en sporadisch voert zij de score op tot 18, waarmede Santp. verdiend heeft gewonnen. Voor Lisse een goede oefendag voor a-.s. Zondag tegen Rapid uit Autwerpen. A.s. Zondag wordt een belangrijke sport dag voor Lisse, want voor de wedstrijd LissePapid wordt een demonstratie ge geven met een voor Lisse nieuwe sport n.l. Honkbal. Twee negentallen zullen dit spel demonstreeren. Dus Zondag allen naar het sportveld van de R.K. V.V. Lisse. Clubnieuws der Kath. Sportvereenlgiagen - R.K. Sportver. „Docos" Een Docos-combinatie want door ver schillende omstandigheden konden vele spelers van Docos I niet mede spelen verloor gisteren op 't sportpark Haagweg met 41 van Lenig en Snel I. Terwijl een ander Docos-elftal met 6—0 van Lenig en Snel III won. Woensdag trainen op 't sportpark voor de senioren om 7.30 uur alle present! Vrijdagavond trainen voor de junioren en hier zijn ook allen present. R. K. Sportver. „Van Nispen". Van Nispen I speelde gistermiddag thuis tegen Vogelenzang I voor de Bloembollen streek wisselbeker en deelde, na een waarlijk spannenden strijd, de puntjes broerderlijk na ongeveer 5 minuten voor einde nog met 21 voor te hebben ge staan. Zooals steeds het geval is tusschen beide vereenigingen, gaven ook nu beide elftallen elkaar geen draad toe en werd er voor de volle honderd procent gevoetbald zonder dat er echter van eenig ruw of forsch spel sprake was. Wanneer wordt afgetrapt blijkt, dat beide elftallen eenige invallers hebben. Bij van Nispen ont breekt de motor van de voorhoede van Maris, terwijl ook Dame ontbreekt. Het weer meespelen van L. v. Maris deed hier echter weer veel goed aan en het bleen deze speler het tijdens zijn gedwongen rustperiode nog lang niet verleerd was. Reeds binnen 5 minuten weet Duiven voorde op fraaie wijze in te schieten, zoo dat van Nispen reeds spoedig de leiding heeft en deze tijdens de geheele wedstrijd niet meer afstond (10). Vogelenzang blijkt echter thans over een 'snelle en pro ductieve voorhoede te beschikken, zoodat de van Nispen achterhoede alle zeilen bij moet zetten om onheilen te voorkomen, hetgeen haar echter bijzonder goed gelukt. Nog voor rust weet van Nispen de voor sprong te vergrooten (2—0). Na rust is Vogelenzang iets sterker, maar weet pas een half uur na rust een doelpunt te maken (21). De thuisclub gooit er een schepje op, maar is tot slot het geluk aan de andere zijde, wanneer een der Vogelen zangspelers gelijk weet te maken met welke stand einde aanbreekt van deze in de beste verstandhouding gespeelde wed strijd. De a junioren speelden in het tournooi van Tijbb drie wedstrijden van 20 mi nuten. De eerste werd met 8 man gewon nen van -DSO met 10. Hierna werd met 9 man gespeeld tegen het vrfj sterke Tijbb en wonnen onze jongens met 30. Tot slot werd tegen OIV gelijk gespeeld daar geen der partijen wist te doelpunten 0—0. Hiermede wonnen onze jongens op waar lijk fraaie wijze met 9 man, de eerste prijs in hun afdeeling, zijnde een fraaie zilveren tak. Aan dit kranige junioren 9-tal een woord van lof voor hun volhouden. De b junioren werde thuis gekraakt door Vogelenzang met 8—1. R.K. Sportver. „A.V.V." Ter voorbereiding voor de komende competitie speelde AW op eigen terrein een oefenwedstrijd tegen St. Michaël uit Kwmtsheul. AVV speelde met een geheel gewijzigde opstelling, die er echter maar weinig van terecht bracht en speciaal de voorhoede Om in de a.s. competitie een behoorlijk figuur te slaan, zal er dan ook anders gespeeld moeten worden, wil men tenminste van een behoorlijke plaats ver zekerd zijn. Mogelijk heeft ook de warmte de heeren dwars gezeten en zijn dë spe lers tot beter in staat. Ook bij St. Michaël ontbrak in de voorhoede een goed schut ter, zoodat de AVV-achterhoede het niet al te zwaar kreeg. Als de scheidsrechter het beginsignaal gegeven heeft, wordt er direct flink aan gepakt en reeds in de eerste minuten heeft de AVV-linksbuiten met een hard schot succes (10). St. Michaël pakt stevig aan, doch door het primitieve spel der voor hoede lukt het niet te scoren. Ook bij AVV vlot het niet en worden, mede door te veel individueel spel, de gemakkelijkste kansen gemist, ofschoon moet worden toe gegeven, dat St. M. over een goed spelend backstel beschikte. Even voor de rust wordt het zwoegen van St. M. beloond en wordt-de gelijkmaker gescoord (11). Met dezen stand wordt gerust. Na de thee blijft het spel heen en weer golven en wisselen de aanvallen aan weerszijden elkander geregeld af. Ondanks de warmte werkt St. M. met man en macht om het winnende doelpunt te scoren, doch de AVV-achterhoede geeft geen krimp. Bij AVV wil het evenmin lukken en telkens weet de St. M.-achterhoede doelpunten te voorkomen. Eindelijk weet de AW-mid- vcor met een schitterend schot het win nende doelpunt te maken en spoedig fluit de scheidsrechter dan het einde, zoodat St. M. geen kans krijgt den zeer zeker ver dienden gelijkmaker te scoren. Kon. Nederlandsche Voetbalbond U.V.S. WINT DEN ZILVEREN „FRANKEDAAL'" WISSELBEKER. in het „D.S.C."-tournooi te Amsterdam Naast het succes van de cricket-afdee- ling wist het eerste voetbal-elftal van U.V. S. beslag te leggen op een zilveren wis selbeker. Dit tournooi werd gehouden op 13 en 20 Augustus met alle deelnemende ver- eenigingen, D.E.C., Zeeburgia, Water graafsmeer, U.V.V., Ajax-comb., Blauw- Wit-comb., Gooi-comb. en U.V.S. Door den eersten Zondag met 52 van 't Gooi te winnen, na uitstekend spel van de U.V.S.-ploeg, echter zonder Wallaart en Kantebeen, werd de halve eindstrijd be haald. Vol vertrouwen toog de U.V.S.-ploeg gistermorgen naar Amsterdam, nu ver sterkt met Wallaart, echter nog zonder P. Kantebeen ,die voor de cricket-afdeeling uitkwam. Om 11 uur werd de strijd aan gebonden tegen Watergraafsmeer in een tropische hitte, die het spelen nu niet be paald tot een genoegen maakte. Het spel van de U.V.S.-ploege bereikte niet de hoogte van de vorige week. Na de rust was eenige opleving te constateeren, die in een schitterend doelpunt van Van Weer- lee zijn belooning vond. Vlak hierop brak Van Leeuwen keurig door, maar in plaats van een center naar den vrijstaanden Van Weerlee, probeerde hij een schot te los sen, dat echter geen doel trof. Energiek trok Watergraafsmeer ten aanval, maar de verdediging van U.V.S. was paraat en wist doelpunten te voorkomen. Het einde kwam dus met een magere 10 overwin ning en met een plaats in de finale. Doordat U.V.V. met 20 over Ajax ze gevierde, ging de eindstrijd dus tusschen U.V.S. en U.V.V. Om over vieren kon dan een aanvang ge maakt worden met de eindstrijd. U.V.V. was volledig, terwijl U.V.S. in de volgen de opstelling uitkwam: Kramp, Burgy, den Daas, Platteel, Wallaart, v. Duijl, Ooster- om, Fasel, van Leeuwen, Weerlee, Onvlee. Kramp won den toss en koos den wind in zijn voordeel. Direct ontwikkelt zich een aantrekkelijken strijd en nu blijkt, dat U.V.S. zijn goeden vorm weer te pakken heeft. Keurig combineerend trekt de U.V.S voorhoede ten aanval, maar vindt een sterke verdediging op haar weg. Met Wal laart aan het hoofd wordt de gevaarlijke U.V.V.-voorhoede keurig in bedwang ge houden. Na een goeden aanval weet van Leeuwen met een keurig doelpunt UV.S. de leiding te geven- (10). Vóór de rust weet U.V.V. een zeer dubieus doelpunt te maken, dat echter niet geannuleerd wordt. Na de rust is U.V.V. meer in den aanval door het windvoordeel, maar gevaarlijk is zij niet. Wanneer de tijd verstreken is, moet 2 maal 7J^ min. verlengd worden. In deze verlenging weet geen der partijen te doelpunten, ofschoon U.V.S. voortdu rend den toon aangaf. Doelschoppen zou den nu beslissen. U.V.V. benutte den eer sten keer twee van de drie, en van Leeu wen beantwoordde dit eveneens met twee van de drie. U.V.V. was weer aan bod, maar nu was het resultaat een van de drie. U.V.S. liet het hierbij niet en van Leeu wen schoot de eerste twee zonder pardon in, en hiermede had U.V.S. verdiend be slag gelegd op den zilveren wisselbeker, plus een vereenigingsmedaille en elf draagmedailles voor de spelers. Met voldoening kan U.V.S. op dit tour nooi terugzien, en met de wetenschap, dat de training niet voor niets is geweest. A.S.C.—SLIEDERECHT 0—4. De oefenwedstrijd, welken ASC gister namiddag tegen Sliedrecht speelde, heeft voor wat het spel der roodzwarten be treft, maar matige bevrediging geschon ken. In de voorhoede was J. v. Nierop op de rechtsbinnenplaats vervangen door Nijen- boer, maar het voorhoedespel was wel zeer primitief en onproductief. De verdediging, met Kok en Mooten als backs, deed het niet slecht, maar door het weinig doortastende voorhoedespel stond de roodzwarte verdediging herhaaldelijk voor groote moeilijkheden. Dit deed zich vooral in de tweede helft van den wed strijd gelden. Nadat de rust met 10 voor Sliedrecht was ingegaan, kwam het ein de met een 40 zege der gasten. HONKBAL NEDERLAND SLAAT BELGIë MET 9—3. Na den voetbalwedstrijd tusschen Ajax en de Antwerp F. C., die in een gelijk spel eindigde, betraden de honkbal-negentallen van Nederland en België het veld. Niet meer dan 1500 bezoekers omzoomden het terrein, toen de volksliederen weerklonken. Hoewel honkbal een zomersport is was ook de warmte voor deze negentallen wel wat te hevig. De Nederlanders bleven den geheelen wedstrijd door over alle linies sterker. Hol land won met 93. PAARDENSPORT OM HET KAMPIOENSCHAP HEERRIJDERS. Wedstrijden te Groningen. Irf het Stadspark te Groningen zijn gis teren draverijen en rennen gehouden, uit geschreven door de harddraverij vereeni- ging te Groningen. De uitslagen luiden: Troostprijs: prijzendraverij vierde klasse afstand 1800 meter: 1. Beatrix b. eig. Js. Bijkerk, K.M.-tijd 1 min. 33,4 sec.; 2. An vil e. eig. A. Ebbinge; 3. Bon Esprit eig. D. F. Olivier. Kampioenschap heerrijders: Engelsche handicap heatdraverij eerste kl., afstand 1660 meter: eerste serie: 1. Frances Mey, eig. B. de Vries, K.M.-tijd 1 min. 26 sec. Tweede serie: 1. Zus Braun eig. stal Hol- landia K.M.-tijd 1 min. 25,2 sec. Derde se rie: 1. Zoeklicht, eig. J. Prakken, K.M.-tijd 1 min. 29,3 sec. Finale: 1. Zus Braun, gereden door M. Brunt, K.M.-tijd 1 min. 24 sec.; 2. Snow- down, eig. stal Good Luck; 3. Zoeklicht. Bleu Peterprijs, ren op de vlakke baan, afstand 1400 meter: 1. Echillais, eig. stal Gruno, totaaltijd 1 min. 32 sec. met vier lengten voorsprong op Alcala, eig. R. E. Siemens; 3. Young Stefan, eig. J. O. J. Hiddema. Zomerprijs, prijzendraverij derde en vierde klasse, afstand 2300 M. Eerste serie: 1. Crack, eig. G. J. v. d. Elshout, K.M.-tijd 1 min. 28 sec.; 2. Bon Esprit, eig. D. F. Oli vier. Tweede serie: 1. Zeeheld eig. A. T. v. d. Veen K.M.-tijd 1 min. 31,3 sec.; 2. A.V.R.O., eig. G. J. Venneman. Augustus Sweepstake, ren op de vlakke baan, afstand 1900 Meter: 1. Father Christ mas, eig. F. J. Frowein, totaaltijd 2 min. 10 sec. met vier lengten voorsprong op Polyfat, eig. R. E. Siemens; 3. Arabe, eig. R. E. Siemens. Volhoudingsprijs handicapdraverij eerste klasse, afstand 3400 M.: 1. St. Bernhard, eig. F. Zoetmüller, K.M.-tijd 1 min. 31 sec 2. Anselor, eig. J. Mensinga; 3. Yankee Scott, eig. stal Gruno. De hardraver Boy Scott, eig. C. P. Neyens te Uithuizen, met welk paard was ingeschreven in de prijzendraverij derde en vierde klasse, is tijdens het vervoer van Rotterdam naar Groningen Zaterdagavond verongelukt. Boy Scott maakte deel uit van een transport, bestaande uit een groo te vrachtauto en een" volgwagen. Ter hoog te van De Punt op den rijksstraatweg As senGroningen stak het paard den kop buiten het hekwerk van de auto. Het li chaamsdeel botste tegen een boom, waar door een zoo ernstige wonde ontstond, dat het ongelukkige dier terstond moest wor den afgemaakt.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6