Gemengde berichten SPORT Myra. het elfje en de booze kabouter Zwarfvoet VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 33-jarige ongehuwde sergeant van ihet 36e regt. infanterie J. D. M. wonende te Groningen, in garnizoen te Stadskanaal, die Maandag aldaar in het zwembad een duiksprong maakte en daarbij met het hoofd op den bodem stiet, waarbij hij een halswervel brak, is gisteren aan de gevol gen daarvan in het academisch ziekenhuis te Groningen overleden. De 35-jarige ongehuwde mej. V., wonen de te Veendam, die Zaterdag j.l. aldaar door een auto werd aangereden, toen zij de straat wilde oversteken en met zware ver wondingen in het R.K. ziekenhuis te Gro ningen is opgenomen, is eveneens aan de gevolgen overleden. DRIE ETMALEN IN EEN KABELGAT. Uitgehongerd te voorschijn gekomen. Dezer dagen arriveerde in Vlissingen het Nederlandsch motorschip „Mascotte" met een lading hout uit Danzig en met be stemming voor Engeland. De kapitein wil de een man aan wal zetten, maar na on derzoek heeft de politie aanvankelijk ge weigerd, hiervoor toestemming te geven. Het bleek, dat de man drie dagen na het vertrek uit Danzig te voorschijn was geko men. Hij had zich al dien tijd, drie etmalen lang, in een kabelgat verscholen gehouden, eten noch drinken gehad en daar de schom melingen van het schip moeten doorstaan. De man kwam dan ook uitgehongerd ver vuild en in erbarmelijkeen toestand uit zijn nauwe schuilplaats, meldt de „Vooruit" De kapitein had den man laten opslui ten. Deze gedroeg zich echter als een krankzinnige en maakte veel lawaai om de aandacht op zich te vestigen, zoodat de si tuatie aan boord er niet prettiger op werd. De gezagvoerder van de „Mascotte" kwam in een moeilijk parket. Nam hij den verstekeling mee naar Engeland, dan zou deze daar waarschijnlijk pogen te vluch ten. En dan wachtte den kapitein een pit tige straf. Dat heeft kort geleden zijn col lega van de „Insulinde" nog ondervon den. Omdat het een Nederlandsch schip betrof, heeft hooger gezag den man op Nederlandsch grondgebied toegelaten, om dat men bezwaarlijk kon verlangen, dat de geladen „Mascotte" naar Danzig terug keerde, alleen om den stowaway weer aan wal te zetten. Een inspecteur van politie is daarom met twee man te Vlissingen aan boord gegaan. En de man kalmeerde bij het zien der uni formen direct. Men heeft niet uit hem kun nen krijgen, waar hij vandaan komt en tot welke nationaliteit hij behoort. Hij heeft geen papieren, zijn kleeren vertoonen geen enkel merk. De man geeft verwarde ant woorden, maar men acht het lang niet uit gesloten, dat hij simuleert, ergens een mis drijf gepleegd heeft of om politieke rede nen gevlucht is en zich nu houdt of hij on toerekenbaar is, om het onderzoek naar zijn identiteit onmogelijk te maken. De man is intusschen in het huis van bewaring te Middelburg opgesloten in af wachting van de beslissing der Haagsche autoriteiten ten aanzien van zyn verdere lot. BRAND IN KISTEFABRIEK. Zaagsel- en houtvoorraden. Gisteravond kwart over acht rukte de brandweer te Delft uit naar de kistenfa briek en houtzagerijen van de firma Gebr. Huisman aan den Rotterdamschen weg, na dat door omwonenden was geconstateerd, dat uit enkele ramen der fabriek rookwol ken kwamen. Aanvankelijk kon de brand weer zich geen toegang verschaffen tot het gebouwencomplex, daar het personeel niet aanwezig was en alle toegangen gesloten waren. De brandweer ontdekte weldra den haard van den brand. Deze bleek te zijn in de zaagselbergplaats. Hier was door de warmte uit de aangrenzende machineka mer broeiing ontstaan. De brand liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien, doordat zich in de onmiddellijke nabijheid, maga zijnen bevinden, waarin enorme houtvoor raden liggen opgeslagen. De brand kon door snel ingrijpen van de brandweer in ruim een uur tijd worden bedwongen. De zaagselvoorraad en ook een deel van de houtvoorraad werden door het vuur ver nield, terwijl ook enkele machines schade beliepen. Verzekering dekt de schade, welke 4 a 5 duizend gulden bedraagt. DE VERWAARLOOSDE FAMILIE TE PIJNACKER. De familie van D. uit Pijnacker, welke eenigé weken geleden in een toestand van volkomen verwaarloozing werd aangetrof fen in haar woning aan de Westlaan en op last van Dr. Bos naar het Sint Hippoly- tus-ziekenhuis te Delft werd overgebracht, heeft thans deze inrichting verlaten. De bijna 80-jarige oude lieden, in wier woning zulke groote geldsommen werden gevonden, maken het thans, dank zij de zorgvuldige verpleging door de Augustinessen van het Delftsche ziekenhuis, in elk opzicht uit stekend. Zij keeren voorloopig terug naar hun eigen woning, welke in- dien tusschen- tjjd op last van het gemeentebestuur gron dig gereinigd is. Binnenkort zullen broer en zuster van D. vertrekken naar een ge sticht waar zij hun verdere levensdagen hopen te slijten. -**«b." HET MOORD-DRAMA TE AMSTERDAM. De verdachte was 24 Juni te Amersfoort. Men meldt aan het „Vad." uit Amers foort: De verdachte K., die kort voor zijn ver trek naar Indië het lijk van zijn vrouw in een koffer nabij Terschuur zou hebben ver stopt, heeft op Zaterdag 24 Juni, toen hij op weg was van Amsterdam naar Deven ter, een bezoek gebracht aan een groot ho tel te Amersfoort. Hij parkeerde de auto voor het hotel en ging zelf op het terras aan den straatweg zitten. Hij deed zeer zenuwachtig en bestelde een glas bier en een borrel tegelijk. Hij vertelde, dat hij bij Baarn bijna een aanrijding had gehad met een z waren zes wieier; daarvan was hij ontdaan. Toen K. wat kalmer was geworden, knoopte hy ook nog een gesprek aan met den hotelhouder zelf. Hij vertelde van de op handen zijnde proefvaart van de Oran je. Hij beloofde daarna nog eens terug te komen en inderdaad deed hij dat. Hij bracht een boekje mede voor den hotel houder, waarin o.m. de namen stonden van de genoodigden voor den proeftocht. Het boekje is door de Amersfoortsche po litie in beslag genomen en ter beschikking gesteld van de justitie te Amsterdam. Op denzelfden Zaterdag heeft K. een hotel in de Langestraat bezocht. Hij wilde vandaar naar het telegraafkantoor gaan om een telegram naar Deventer te verzen den, doch het kantoor was gesloten, waar uit volgt, dat het na negenen was. K. is in Amersfoort geen onbekende, want hij be gon zijn kellnersloopbaan in een hotel na bij het station. GEVAARLIJKE GULHEID. De A.N.W.B. vestigt de aandacht op een aangelegenheid, die haar oorsprong vindt in de goedheid des harten, maar die tot ge volg heeft een uiterst gevaarlijke ver keerssituatie. Het blykt n.l. veelvuldig voor te komen, dat kinderen-passagiers van autobussen, welke door Staphorst rijden, snoeperijen uitgooien, zoodra zij de aardig gekleede Staphorster kleuters zien, die natuurlijk met gretigheid naar de lekkernijen grab belen, zonder daarbij op het verkeer te letten. Het behoeft geen betoog, dat deze grab belende kinderen zich aan het gevaar blootstellen van door achterop rijdende auto's te worden overreden. Dat dit ge vaar inderdaad niet denkbeeldig is, be wijst het feit, dat verleden jaar een kind daarbij het leven heeft gelaten, terwijl onlangs een kleine ter nauwernood aan een zelfde lot ontkwam. De A.N.W.B. zou daarom aan autobus ondernemers en in het algemeen aan het publiek dringend willen verzoeken om het uitgooien van snoeperijen naar zich aan den rijweg bevindende kinderen zooveel mogelijk tegen te gaan. LASTIGE ZIGEUNERS AAN DE GRENS. Jaarlijksche moeilijke taak voor douane en politie. De zigeuners staan weer voor onze gren zen en probeeren, zooals nu al jaren ach tereen. in den kermistijd het geval is, uit België ons land binnen te komen. Dezer dagen hebben zij getracht bij Chaam hun wagens over de grens te jagen, doch dit is mislukt, zoodat ze onverrich- terzake moesten terugkeeren. Den douanen aan beide zijden der grens wacht dus weer de gebruikelijke vreedza me strijd met de zigeuners die hun pogin gen, om ongemerkt Nederland binnen te komen, wel niet zoo maar na een eerste mislukking zullen opgeven. DE HENGELOSCHE VIERLING. Belangrijke gift uit het Prinses Beatrix-fonds. Het Prinses Beatrix-fonds heeft een be langrijk bedrag beschikbaar gesteld ten behoeve van de vierling der familie Pijl man te Hengelo VALSCHE RIJKSDAALDERS TE UTRECHT. Uitstekend nagemaakt. Een oud mannetje, dat op het kantoor van het Gem. Electriciteits Bedrijf te Utrecht zijn rekening kwam voldoen, stond gisteren vreemd te kijken, toen hij van den ambtenaar vernam, dat de rijks daalder, die hy presenteerde, valsch was. Een politieagent nam den rijsdaalder mee. De valschheid werd ontdekt doordat de twee munthelften een afwijkenden stand vertoonden. Bij een normalen rijksdaalder staan de beeldenaar en het wapen in te-' gengestelde richting. Onlangs werd er op het postkantoor in Oldenzaal een valsche rijksdaalder ontdekt, thans blykt ook in Utrecht valsch geld in omloop te zijn. De rijksdaalder is naar de „Tel." meldt, voortreffelijk nagemaakt en verschilt uiterlijk weinig van de echte munten. De Utrechtsche recherche zal een uitgebreid onderzoek instellen. Voor den ouden man die den rijksdaalder aanbood, was het ech ter een minder prettige affaire, omdat de man die het nogal arm heeft nu zijn rijksdaalder moest afstaan. DE AANVARING OP DEN NIEUWEN WATERWEG. Het Duitsche stoomschip „Tilsit", dat gis ternacht te Maasluis in aanvaring is ge weest met een nog onbekend schip en aan den grond gezet was, is thans opgesleept naar Rotterdam, nadat het lek voorloopig gedicht was. WATERPOLO HET IJ KAMPIOEN VAN NEDERLAND. De tweede wedstrijd om het kampioen schap van Nederland tuschen het IJ en S. V. H., welke gisteravond in het sportfond- senbad te Amsterdam is gbhouden, is door het IJ gewonnen met 42, zoodat de Amsterdamsche club thans kampioen van Nederland is geworden. Beslissingswedstrijd. HZ.P.C. HI—H.P.C. UI 2—2. Voor een plaats in de reserve eerste klasse K.N.Z.B. speelden gisterenavond H. Z.P.C. III tegen H.P.C. in in de Zwem inrichting De Zijl alhier. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel (2—2), nadat de rust met 0—0 was ingegaan. De wedstrijd moet derhalve opnieuw worden vastge steld. ZEILEN. DE SNEEKWEEK GEËINDIGD. Friesland overwinnaar in den team wedstrijd HollandFriesland. De laatste dag van de Sneekweek, waar op hetzelfde programma werd afgewerkt sis den voorafgaanden Woensdag, dreigde evenals de hardzeildag, volkomen te mis lukken, daar er gedurende den geheelen voormiddag en een groot deel van den na middag geen wind was. In veriband hier mede besloot de jury voor een aantal klassen en voor den teamwedstrijd Hol landFriesland in de regenboogklasse het aantal routes te verminderen. Eerst om drie uur kwam er een flinke bries opzet ten, welke spoedig zoo goed doorzette, dat er van dat moment af prachtig kon worden gezeild. De teamwedstrijd HollandFriesland in de regenboogklasse werd wederom door het Friesche team gewonnen, dat uit dezen wedstrijd 29.1 punten haalde tegen Hol land 25 punten. In totaal boekte Friesland 57.2 punten en Holland 52 punten, zoodat de Friezen revanche hebben genomen voor de tijdens de laatste Kaagweek geleden nederlaag. In de beide regenboogklassen werd fraai en fel om de leidende plaatsen gestreden, aangezien beslist moest worden wie in het bezit zou komen van den Van Houtens beker en den Jurrjensbeker, twee fraaie wisselprijzen. In de regenboogklasse 1 werd M. Hendriks te Sneek met „Hennie" winnaar terwijl in klasse 2 W. H. Warring (Leiden) met „Pipa" na een uiterst span- r.enden eindstrijd te-gen S. Kuipers, Sneek, met „Waterrat" winnaar werd. Hetgeen zooals later bij de puntentelling bleek, 'hem de beide wisselprijzen verschafte. De Sneekweek-wisselprijs, de zilveren waterpoort, voor de beste prestaties tijdens de geheel e Sneekweek in de 16 M2. klasse a werd gewonnen door J. Smith, Sneek, met „Wiheja". De uitslagen luiden: 16 M2. klasse van den N. N. W. B. bl: 1. Kolmeer, C. L. Koster, Sneek; 2. Europa, T. Tammes, Groningen; 3. Sjoukja Rika, P. Sijperda, Sneeek; 4. Taling, D. van Eysin- ga, Leiden; 5. G. Doevendans, Sneek. 16 M2. klasse van den N. N. W. B. b2: 1. Pietie, W. Cnossen, Sneek; 2. Shun, F. Westers, Groningen; 3. Dwinger, P. Vier- sen, Vollenhove; 4. Ali, J. F. 'Jansma, te Grouw. 16 M2. klasse van den N. N. W. B. b3: 1. Gedu, L. Nauta, Sneek; 2 J. Kuipers, Sneek; 3. Rosa, A. Faber, Sneek. 12 M2 sharpieklasse: 1. Dada 2, M. C. Breuning, Heerenveen; 2. Pieter 2, J. Kooy, Den Haag. Teamwedstrijd HollandFriesland in de regenboogklasse: 1. Friesland, totaal 57.2 punt; 2. Holland 52 punten. Vrijbuitersklasse: 1. Graaf de Lumey, S. Fontijn, Scheveningen; 2. Belhamel, F. E. Stallmann, Hindeloopen. 30 M2. klasse van den N. N. W. B.: 1. Zuiderzee, T. H. de Rook, Lemmer; 2. Sper wer, M. Geveke, Leeuwarden; 3. Corrie, A. van Gooi, Hommerts; 4. Rietvink, M. Ge veke, Leeuwarden. Jotters, breed tot 1.70 meter: 1. „Friso" L. Zwaagstra (Grauw); 2. „Groens" J. K. de Vries, Workum. BM.-klasse: 1. „Swealtsje 2", F. en C. Wierda, Heerenveen; 2. „Wiepke", Joh. v. d. Meulen, Broek bij Joure; 3. „E. H.", H. Waster, Grouw; 4. „Favoriet" J. Pasma, Sneek; 5. „Hoants" H. Holtrop, Leeuwar den. Drakenklasse: 1. „Ran" Ph. Keegstra, Amsterdam; 2. „Sterna" J. C. Tins, Scheve, ningen; 3. „Viking" J. C. P. Hoskes, Was senaar. 16 M2. klasse N. N. W. B. Al: 1. „Ma rie" M. van Dijk, Hommerts; 2. „Algri" J. Alberda, Sneek; 3. „Anneke" T. IJntema, Roordahuizum; 4. „Favonius" J. Helder Paterswolde; 5. „Wiheja", J. Smith, te Sneek. 16 M2. klasse van den N. N. W. B. A2: 1. „Eban", E. Hijlkema, Groningen; 2. „Bet ty", K. Kingma, Lemmer; 3. „Foddebosk", H. S. Groenhout, Sneek; 4. Willy", Hoeken Leeuwarden; 5. „Deli", L. Rosier, Sneek. Schouwen 4.75 x 1.42 met sprietzeil: 1. Meerkol" F. F. Atsma, Oppenhuizen; 2. „Meeuw", S. E. Dijkstra, Oppenhuizen. Olympiajollen: 1. „Wardy", R. Lemstra, Amsterdam; 2. „Zephyr", N. Joustra, Sneek 3. „Kotick", F. J. Keuning. Groningen; 4. „Fram" mej. C. van Gooi, Hommerts. 22 M2. klasse N. N. W. B.: 1. „Pie-Wie", H. Visser, Lemmer; 2. „Marjan", J. Pen Jr., Lemmer. Larken: 1. „Cheerio", R. H. Bosman, Leeuwarden; 2. „Celox" L. Meek, Leeu warden; 3. „Trim" Jan Boomsma, Sneek; 4. „Vlerk", Fokke Veen, Drachten. Twaalfvoetsjollen: 1. „Ree", C. W. Schaap, Sneek; 2. „Beroeboe" J. Bier, te Haarlem; 3. „Popeye" P. M. Schoen te Bloemendaal. Regenboogklasse 1: 1. „Hennie", M. Hendriks, Sneek; 2. „Scherm" P. v. Dijk, Sneek; 3. „Louisa 2", R. Moedt, Sneek. Regeruboogklasse 2: 1. „Pipa" W. H. War- •ring, Leiden; 2. „Waterrot", S. Kuipers, Sneek; 3. „Swan", F. H. Poelman, Sneek; 4. „Bruiser", H. v. d. Wey, Sneek. WIELRENNEN. INTERN. WEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN TE AMSTERDAM. Voorproef der wereldkampioenschappen. De belangstelling voor de internatio/.nle wedstrijden, welke als een voorproefje mochten worden beschouwd van de wereld kampioenschappen te Milaan, v/as gister avond op de stadionbaan te Amsterdam bijzonder groot. Het programma was op aantrekkelijke wijze samengesteld, doch zooals de laatste jaren meermalen het geval is geweest, ver^. mocht de stayerwedstrijd, waarin vrijwel alle candidaten voor Milaan aan den start verschenen, niet te boeien. In de eerste manche was het Meuleman, die door de loting van kop af vertrok, en geen moment bedreigd werd. In den twee den rit, welke evenals de eerste, oVer 50 K.M. ging, lag de Duitscher Lohmann voorop en ook deze behoefde zich niet in te spannen om op de eerste plaats beslag te lseggen. Dit zijn eigenlijk wel de voor naamste bijzonderheden, welke men met eenigen goeden wil van dit nummer zou kunnen vermelden. De sprintwedstrijden waren zeer inte ressant, al is weer eens duidelijk gebleken, dat een match a trois toch heel andere eischen aan den sprinter stelt dan een match a deux. De strijd ging alleen tus- schen Van Vliet, Scherens en Richter, ter wijl Gerardin geen rol van beteeken is speelde. De drie renners wonnen elk een rit, zoodat een match a quatre de beslissing moest brengen. Deze werd niet alleen zeer tactisch, maar buitengewoon snel door Van Vliet gereden, die op overtuigende wijze won, waarbij een tijd van 11.8 sec. werd genoteerd over de laatste 200 meter. Het duel tusschen Derksen en Smits was ook ditmaal bijzonder fel. In hun rit wist Smits den kampioen te passeeren en hij nam in den bocht zooveel voorsprong, dat de rit ons inziens voor Derksen reeds verloren was. Op dat moment week Smits inderdaad iets van zijn lijn af, doch zonder dat dit invloed had op de verdere ontwik keling van den kamp. Niettemin meende de jury een wijs besluit te moeten nemen en den rit opnieuw te laten rijden. In dien tweeden rit spurtte Smits als een geprikkeld renner als iemand, die er alles en alles uit gooit om te bewijzen, dat hij sneller kan zijn dan zijn tegenstander. Hij won dien rit op overtuigende wijze, met een élan en zoo onweerstaanbaar dat in dien vorm Smits het te Milaan een heel eind kan brengen. In 4e match a trois reed Smits wederom zeer tactisch. Hij liet Pronk wegloopen en vocht het alleen met Derksen uit. Ook nu weer passeerde hij den kampioen, die zichtbaar onder den druk van het moment reed en bezette op besliste wijze de twee de plaats, waarmede hij eerste werd in de algemeene rangschikking. Wedstrijd voor amateurs over 10 k.m. met vijf klassementen: 1. De Best 17 pnt., 2. Van Gelder 13 pnt. Sprint wedstrijd voor amateurs, deel uit makende van de Olympische ploeg over 600 meter. Eerste rit: 1. Smits, tijd laatste 200 me ter 13.2 sec., 2. Pronk. Tweede rit: 1. Derksen 13.2 sec., 2. Pronk. Derde rit: 1. Smits 12.2 sec, 2. Derksen. Vienle rit: 1. Pronk 13.2 sec.; 2. Smits, en 3 Derksen. Einduitslag: 1. Smits 4 punten,- 2. Pronk 5 punten, 3. Derksen 6 punten. Internationale sprintwedstrijd voor be roepsrijders over 600 meter: eerste rit: 1. Richter, Duitschland, 12.4 sec.; 2. Sche rens, België); 3. Gerardin, Frankrijk; 2e rit: 1. Van Vliet, 12 sec.; 2. Richter; 3. Ge rardin; 3e rit: 1. Scherens, België, 12.2 sec.; 2. Richter; 3. Van Vliet. Vierde rit: Van Vliet 12.4 sec., 2. Sche rens; 3. Gerardin. Vijfde rit: 1. Van Vliet 11.8 sec.; 2. Sche rens; 3. Richter; 4. Gerardin. Einduitslag: 1. Van Vliet, Nederland, 6 punten; 2. Scherens, België, 7 punten; 3. Richter, Duitschland, 8 punten; 4. Gerar din, Frankrijk 13 punten. Inhaalwedstrijd voor amateurs tusschen een ploeg, samengesteld uit renners, deel uitmakende van de Olympische ploeg en de kampioen, Haarlem, over max. 5 km. 1. Olympische ploeg, (Moeke, van der Heyden, Evers en Mensen) tijd 4 min. 56 seconden; 2. de Kampioen 4 min. 57.8 sec. Wedstrijd met motorgangmaking voor beroepsrijders over 50 km. eerste rit: 1. Meuleman, België, tijd 39 min. 45.4 sec.; 2. Severgnini, Italië, op 100 meter; 3. Wals, Nederland, op 800 meter; 4. Metze, Duitsch land, op 1250 meter; 5. Bakker. Nederland, cp 1550 meter; 6. Bosland, Nederland, op 1560 meter; 7. Lohmann, Duitschland, op 2200 meter. Tweede rit: 1. Lohmann, D., tijd 41 min. 18.4 sec.; 2. Metze op 50 meter; 3. Wals op 200 m.; 4. Meuleman op 219 meter; 5. Se vergnini op 220 meter; 6. Bosland op 240 meter; 7. Bakker op 360 meter. „SWIFT-COMBINATIE." De voorlaaatste wedstrijd van de Don derdagavond-competitie werd gisteren over een afstand van plm. 35 K.M. De a-klasse was weer goed vertegenwoordigd. Er kwa men negen renners van deze categorie aan den start. Er stond een stevige wind, waartegen zij den strijd moesten aanvaarden, welken zij echter goed hebben weten te doorstaan. In een tijd van 57 min. 45 sec. kwam Jac. de groot als eerste de finsh over, met 10 sec. voorsprong op het peleton. C. van Leeu wen, die steeds beter gaat rijden, eindigde als tweede, direct gevolgd door W. Rijs- bergen, vierde werd N. de Romijn, vyfde W. van Rooyen, zesde J. Schüller, zevende- F. v. d. Berg, achtste C. de Haas. R. Riet hoven kreeg pech Slechts drie b-klassers kwamen aan den start, welke het gewichtiger vonden om de kermis in Oud-Ade te bezoeken inplaats van sereus hun wedstrijd te rijden. In de C-klasse was het wederom J. Uitenbroek die eerste werd terwijl M. van der Berg tweede werd. A. Kruit kreeg pech. RONDE VAN GENDRINGEN. In bovengenoemde ronde welke a.s. Zon dag verreden wordt zullen de volgende le den van de „Swift-Combinatie" starten: Alb. Lodewijks, M. C. Segaar, C. van Leeu wen, W. van Rooyen en W. Rijsbergen. Voor de thuisblijvers wordt er Zondag a.s. een Teamwedstrijd gereden over een afstand van 60 K.M. Bij niet voldoendé deelname zal er een peleton gereden wor den. Samenkomst is te 8.30 uur op de Bees tenmarkt, waarna om 8.45 uur naar de startplaats vertrokken zal worden. 95. Ineens komt er een yskaboutertje op hen af. Wie heb je daar nu meegebracht Myra, zegt hij, terwijl hij Peter een hand geeft. Jy bent geen Eskimo. Hij is een schipbreu keling en komt vragen of jullie ook weten of zijn ouders gered zyn, vertelt Myra. Ja, dat zullen wij op het vaste land moeten vragen aan de visschers, roept een ander ka boutertje. Gaan jullie maar met ons mee naar binnen, dan zullen wy verder spreken. 96. Kom naast mij zitten, jongetje uit het Zuiden, en het ijskaboutertje schikt een eindje op om Peeter plaats te geven. Wat gek, dat ik 't niet koud heb, zelfs deze bank is van ijs en ik voel er niets van, roept Peter verbaasd. Willen jullie iets gebruiken, vraagt een ijskabouter. Wij hebben heerlijke ijshoorns. Je kunt ze langzaam opeten, want het ijs smelt hier niet. Even daarna likt Peter aan een heerlijke ijshoorn.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9