OMGEVING v RIJNSTREEK MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 70 cent iper 'kg. MILITAIRE VRACHTAUTO BOTST TEGEN BOOM. Een sergeant zwaar- en een soldaat licht gewond. Woensdagavond zeven uur is onder Zuid- Laren een militaire vrachtauto van het gar nizoen aldaar geslipt en tegen een boom gebotst. Op de auto bevonden zich veertien mili tairen, van wie de 30-jarige gehuwde ser geant J. Steen, beambte bij de Nederland- sche Spoorwegen .in Winschoten, ernstig werd gewond. Hij liep een ernstige kneu zing aan het ruggegraat op en is naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen over gebracht. Een soldaat werd licht gewond; hij brak o m. het neusbeentje. Hij is in het militair hospitaal te Zuid-Laren ter verpleging opge nomen. De overige twaalf militairen kwamen met den schrik vrij. De auto is zwaar be schadigd. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP ONVEILIG STRAND. Het strand aan het Wassenaarsche Slag is onveilig tusschen de, strandpalen 91 en 94, op Vrijdag 18 Augustus a.s. van 9.30 tot 19 uur, wegens schietproeven met geschut. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het strand eerst weder toegankelijk is, na dat de roode vlaggen, welike de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald; Buitenland DRIEHONDERD JOODSCHE VLUCHTELINGEN VOOR PALESTIJN- SCHE KUST OPGEPIKT. HAIFA, 10 Aug. (A. N. P.). Vanoch tend heeft de zeepolitie 297 Joodsche vluch telingen opgepikt, die met reddingsgordels om in vijf reddingbooten op zee ronddob berden en in deerniswekkenden toestand verkeerden. De vluchtelingen waren, klaar blijkelijk vóór het aanbreken van den dag door een onbekend schip in volle zee in de reddingbooten gezet. TROEPENCONCENTRATIE IN ALBANIë EN SLOWAKIJE. LONDEN, 10 Aug. (A. N. P.). In een be richt uit Belgrado in de „News Chronicle" wordt de aandacht gevestigd op Italiaan- sche troepenconcentraties, die in Albanië zouden hebben plaats gevonden en Duit- sche troepenconcentraties aan de Slowaak- sche grens. Politieke en militaire kringen te Belgrado, aldus het artikel, vreezen, dat de as-mogendheden binnenkort krachtigen druk op Joego-Slavië zullen uitoefenen om zich te verzekeren van de neutraliteit van dit land in geval van oorlog en wellicht zelfs het recht van doortocht zullen ver langen voor de troepen, die een plotselin- gen aanval op Roemenië zouden doen. UITWIJZING VAN POLEN UIT OOSTENRIJK WEENEN, 10 Aug. (A.N.P.) Voort durend worden Poolsche staatsburgers uit' Oostenrijk uitgewezen. Een gewezen offi cier van het Oostenrijksche leger van Pool sche nationaliteit, Adamkiewicz, die te Weenen, waar hij sedert lang woonde, zeer bekend was, heeft order gekregen, Weenen binnen 24 uur te verlaten. Talrijke huis eigenaren zeggen hun Poolschen huurders de huur op. ONTMOETING RIBBENTROP—CIANO IN SALZBURG. BERLIJN, 10 Aug. (A. N. P.). De mi nisters van buitenlandsche zaken van Duitschland en Italië, resp. von Ribben- trop en graaf Ciano, zullen dezer dagen el kander in Salzburg ontmoeten, om tezamen de vraagstukken der gemeenschappelijke politiek der beide verbonden landen te on- BERLIJN, 10 Augustus. (A. N. P.). Stefanie verneemt, dat graaf Ciano mor genochtend in Munchen zal aankomen en terstond zal doorreizen naar Salzburg, waar hij des middags verwacht wordt. Ciano zal zijn intrek nemen in hotel Oes- terreicherhof. De besprekingen met von Ribbentrop vinden plaats in kasteel Fuschl. Sinds gisteravond bevindt ook Hitier zich in Salzburg, waar hij de „Festspiele" heeft bijgewoond. SANTIAGO, 10 Aug. (A. N. P.). De Chileensche minister van buitenlandsche zaken Ortega heeft gisteravond alle direc teuren van dagbladen en nieuwsbureaux ontvangen om hen mededeeling te doen van alle stukken in het dossier, betrekking hebbende op de onderhandelingen met Spanje over de vluchtelingen in de am bassade te Madrid. De impasse, waarin de onderhandelingen zich thans gevinden, al dus verklaarde Ortega, leidt ons langzaam naar een diplomatieke breuk, hoewel wij deze niet wenschen. Wij vragen thans aan alle regeeringen van Latynsch. Amerika,' met Chili een gemeenschappelijken stap bij de regeering te Burgos te ondernemen, wel ke stap de volgende week zal plaats vin den. Als deze demarche vruchteloos blijft, aldus Ortega, is een diplomatieke breuk niet onwaarschijnlijk. Woensdagavond kwam de Raad van deze gemeente in openbare vergadering ten ge meentenhuize by een. De voorzitter Mr. Dr. E. P. Verkerk opende deze vergade ring en sprak een woord van gelukwensch uit voor het Prinselijk gezin en de jonge Prinses Irene. Alvorens de vergadering te vervolgen werd allereerst een commissie benoemd, bestaande uit de heeren P. Loef Azz., P. van der Staak en W. de Ruyter. Deze heeren werden belast met het onder zoek van en beslissing op de geloofsbrie ven van nieuw inkomende leden van de Gemeenteraad. De uitslag van dit onder zoek was, dat de commissie voorstelde al le leden toe te laten. De nieuw- zoowel als de herkozen leden. Een vraag. Echter had de commissie een vraag be treffende de heer L. 't Hart. Deze heer heeft n.l. de afgeloopen win ter en voorjaar in werkverschaffing ge werkt, hetgeen naar het schijnt „boven" de waardigheid van een raadslid is. Nu was de vraag, of, wanneer zooiets weer voorviel, genoemde persoon als raadslid moest worden geroyeerd. Zijn „oude zon den" werden hem nu vergeven, aldus de heer P. Loef maar voor de toekomst dien de toch ieder te weten hoe ver hij ken gaan. De voorzitter antwoordde hierop, dat de heer 't Hart in de gelegenheid had den gesteld er aan deel te nemen, echter aan hem overlatende er gebruik van te maken. De heer Noest betoogde dat er nog nooit in Nederland iets dergelijks had plaats gehad, dat een raadslid op diema nier zou worden geroyeerd als lid, waar door een proces zou zijn ontstaan en een uitspraak in dezen geest zou zijn gevallen. Waar dus nog geen uitspraak was geval len, „zou het eens te probeeren zijn." Te vens zou dan de beslissing vallen over de al of niet-toelaatbaarheid. De discussie was hiermede beëindigd en de Raad was zonder verder debat aangenomen. Voorts was een schrijven i ngekomen van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarbij werd onge grond verklaard, het beroep van de Ge meenteraad tegen het besluit van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland. Bij dit besluit van G.S. was bepaald, dat de door het bestuur van de vereeniging tot stich ting èn instandhouding van Christelijk- Nederlandsche Hervormde scholen te Bos koop de gevraagde medewerking voor de aanleg van een speelplaats ten behoeve van de bijzondere Lagere School aan den Zijdeweg, alsnog zal worden verleend, Een uitgebreide discussie volgde hierop waar bij de heele misère van de vorige ver gaderingen weer op proppen kwam. De Raad is het er geheel en al in principe mede eens, doch waar voor de dan te ge bruiken grond voor speelplaats een schro melijk dure prijs wordt gevraagd, het be doelde terrein slechts te bereiken is via een smal wegpad met aan weerskanten breede diepe slooten -en terwijl er nog Ge meenteterrein in de naaste omgeving ligt, vindt de heer W. C. van Kleef het noodig, dit punt voorloopig van de agenda af te schuiven en er eerst nog eens een hartig woordje over te praten, Met een woord van dank aan den heer A. Brand P.zn., die zijn uiterste best gedaan had bij het school bestuur de argumenten van B. en W. uit te spreken, en wederkeerig te weerleggen werd van dit onderwerp afgestapt en over gegaan de mededeelingen onder de loupe te nemen. Brug Julianastraat. Hier moest de heer 't Hart er zijn spijt over uit spreken, dat de brug van de Ju lianastraat niet wordt verlaagd, doch al leen de opritten worden verhoogd. Spr. zag graag een verhooging van de Zuidka de aan weerskanten van de oprit, waar door deze laatste zeer vergemakkelijkt zou worden. B. en W. staan echter sceptisch tegen- -over dergelijke verhooging, aangezien in het stuk, dat eenige jaren geleden werd opgehoogd, een dusdanige werking zit, dat voorloopig van verhooging wordt afge zien. Dan was ook weer het „Heerenhuis" aan de orde. De heer de Ruyter betoogt, dat het economisch verantwoord is, om het urinoir weer op de oorspronkelijke funda menten op te trekken, maar wanneer er dan een nieuw kwam, hij dit liever op een andere plaats, bijv. vooraan Zuidwyk, zou zien. Ook dit bracht wederom bezwa ren mede en zoo zal dus het oorspronke lijk plan gehandhaafd blijven en de inrich ting van asbestbeton worden opgetrokken. De kleur zal groen zyn. Daarna kwam de B.C. straat aan de beurt, welke over een lengte van 235 M. opnieuw zal. worden beschoeid. Dit kost de gemeente een bedrag aan mateialen van 2500.welke haar geheel ten laste komt, en een post van 3260.welke, in dien dit werkverschaffingsplan door den Minister wordt goedgekeurd, en in de loonpost subsidie uit het werkloosheids- subsidiefonds zal worden genoten. In 1940 zullen deze werken worden uitgevoerd. De heer Brand breekt naar aanleiding hier van een lans voor de verbetering van het Zuidwijk, terwijl de heeren Noest en 't Hart de verbetering voor de Zuidkade betoogen. Nadat de heer Guldemond de noodzakelijkheid van dit werk had aange toond en de heer van Kleef op het urgen- KAAPSTAD VOLGEND JAAR 100 JAAR OUD. KAAPSTAD. 10 Aug. (A. N. P.). Men is druk bezig met de voorbereidingen voor de herdenkingsfeesten van het honderdja rig bestaan van Kaapstad in 1940. Plan nen worden gemaakt voor straatversierin gen en verlichtingen, kunsttentoonstellin gen, muziek-, dans-, sport-, vliegfeesten, enz. te van de kwestie heeft gewezen, gaat de raad ermede accoord. Voorts was de verhuring van de ambts woning van dir. Moerlands aan de orde. De heer Boekraad stelde voor dit by in schrijving te doen, om iedereen in de ge legenheid te stellen. De voorzitter ant woordde, dat dit volgens toerbeurt plaats vindt. De overname van den Berkenweg had de instemming van den Raad, echter waren de heeren Noest en 't Hart niet ge rust op de beschoeiing. Weth. Guldemond kon ten deze de heeren geruststellen en de heeren van Kleef en Grootendorst kon den deze mededeelingen bevestigen. Aldus gerustgesteld, werd het voorstel aangeno men. Bij piunt 10 der agenda, betreffende de gemeentebegrooting waarin de kosten voor een nieuwe speelplaats waren, opgenomen ten bedrage van 5225.waarover reeds in het begin werd gesproken, ried de heer Guldemond aan de autoriteiten niet te prikkelen, door zich te verzetten, tegen de uitgave van genoemd bedrag, waarna het voorstel werd aangenomen. Bij de rondvraag wees de heer H. A. Boekraad op het gevaar van het verkeer met zware auto's door de Nieuwstraat waardoor de huizen scheuren. De heer P. Noest wilde verbetering van de Juliana straat, hetgeen echter te duur uit zal komen. Ook het plantsoentje bij de watertoren is nog niet in orde en de heer 't Hart wenschte 't nieuwe reglement van orde op de eerst volgende vergadering te zien behandeld, aan welk verzoek wordt voldaan. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter deze vergadering. WASSENAAR Gevestigd: J. Berg en gezin Hooge- weg 16 J. Bonsel Barak 30.0 M. de Bruin, Molenweeg 1 J. W. P. Dekker, Rijksstraatweg 500 H. Gautier en gezin, Jonkerlaan 84 A. Goloubeff, Meijendell- scheweg 16 Th. J. van Halderen, Kat- wijkscheweg 33 H. M. Heeroma en vrouw, Storm van 's Gravesandeweg 39 J. G. Heijmeijer en gezin, Schouw weg 52 A. A. M. van der Hoorn, R.K., Sohouwweg 52 Jhr. R. L. van Humalda van Eijsinga en gezin, Backershagenlaan 20 H. B. M. Hijink, Wassenaerstraat 3 B. W. Kalk man, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 176 L. Kooij, Raaphorstlaan 11 A. F. Mathol, Buurtweg 165 N. van Musscher, Pape laan 28 M. M. Reeuwijk, Eikenlaan 5 L. Rohde, van de Oudermeulenlaan 5 H. L. Schippers, Beukenhorstlaan 12a G. Schwarz, Bremhorstlaan 10 M. E. Troost, Vijverweg 4 C. A. van Veen gëb. van der Spek, Crocusstraat. 13 T. van Velthuizen, -Raaphorstlaan 37 L. G. van Vollenhoven en gezin, Burchtstraat 16 H. J. van Voorthuijsen, Pr. Frederiklaan 19 J. de Vries en gezin, Oud-Wassenaar- scheweg 10 L. van der Wilyk, Pape gaaienlaan 1 J. de Wit en vrouw, Ker- kehout 81 J. de Wit, Kerkehout 81 B. G. J. Wijnberg, Park Oud Wassenaar 1 D. van Zundert, Schouwweg 52 M. C. Kortekaas geb. van der Zwet, van Heec- kerenstraat 11. Vertrokken: J. S. Heinsdijk naar Cadzand M. W. L. G. van der Chijs naar 's Gravenhage M. A. van der Chijs idem E. J. Knippenborg naar Zevenaar C. W. de Vroom naar Renkum M A. W. G. van der Haar geb. Bresina naar Lindau Did. A. M. Smit naar 's Gravenhage F, J. Bauer naar Merktredwitz Did. S. Wiersma naar Assen C. Horacek naar Polyling Wtb. Did. D. de Jong naar Den Haag H. Thierry naar Den Haag A. H. J. Visman geb. Muller naar Bata- via-Centrum W. A. van der Scheer naar Hengelo (O.). J. Merkelijn naar Leiden C. H. A. Andreas naar Rotterdam L. W. Mossier naar Canada J. Englberger naar Den Haag A. E. K. M. Freitag naar Den Haag O. I. E. Sigstedt naar Ionköp- ring Zweden M. J. P. Schipper naar Den Haag E. G. Deenen naar Jutphaas J. Barendse naar Voorschoten M. A. Salaberger geb. Parsch naar Den Haag I. Schucan naar Den Haag K. Rieder naar Den Haag J. H. Bousie geb. van Leeuwen naar Zoeterwoude J. W. Hin- lopen geb. Mathol naar Nieuwer Amstel H. Westerman geb. Siepel naar Den Haag G. H. Boomgaard geb. Beesems r.aar Den Haag C. van Gorkom geb. Parlevliet naar Den Haag L. van den Eergh naar Santa Barbara, Calif U. S. A. C. Aalbregt naar Den Haag C. van Dam naar Alphen a. d. Rijn F. de Bock naar Wymbritseradeel M. E. van Kui lenburg naar Den Haag A. H. Sack naar Cleeff Did. H. van Nieuwenhuizen naar Leiden G. Th. van Zadelhoff naar Rhe- aen P. C. Pico naar Den Haag A. E. Brekelmans naar Leiden N. C. den Dub belden naar Rijnzaterwoude. ZOETERMEE1 Geboren: Johanna Elisabeth Petib- nella d. van P. Rietkerk en E. J. van der Kraan. Ondertrouwd: G. van Vliet 26 j. en T. Klos 21 j. J. A. Kardol 30 j. en B. A. van Dorp 26 j. Gehuwd: J. C. in 't Veen 33 j. en P. S. M. van Zeele 32 j. J. C. Kerklaan 24 j. en J. M. Windmeijer 25 j. Gevestigd: M. A. J. van Winden van Berykel en Rodenrijs. B. Radder, van 's-Gravenhage. L. W. Voss, van Rot terdam. H. J. Kok en gezin, van Hille- gersberg. H. M. Duivesteijn, van Leid- schendam. Vertrokken: D. Janssen en gezin naar Maartensdijk. Th. W. Scholten, naar Leiden. J; C. Kreuninger naar Woerden. fN De toestand van H.K.H. Prinses Juliana zeer gunstig Men verzoekt ons mede te dee- len, dat de berichten omtrent den gezondheidstoestand van H. K. H. Prinses Juliana en Prinses Irene zeer gunstig blijven luiden. BOSKOOP Gemeenteraadslid. Wegens het bedan ken van den heer W. Kranenburg is in diens plaats 'benoemd dé heer J. Smit. NIEUWKOOP R ustoor d1 us toor d. De vereeniging „Gemeentebelang" heeft een keurig verzorgde folder uitgegeven, getiteld „Nieuwkoop als lustoord en rust oord". Behalve eenige wetenswaardige en nuttige adressen, een schetskaartje en en kele zéér goede photo'se bevat deze folder een geestdriftige beschrijving van de Nieuwkoopsche plassen, waarvan werkelijk niet te hoog opgegeven kan worden: „Dagen lang kunt ge hier ronddolen, en steeds zult ge nieuwe bronnen van schoon heid aanboren. Wie het lust, drinkt hier met volle teugen uit den beker der schoon heid, hem om niet geboden, en we mogen met Thijsse wel zeggen, als we te midden van al die pracht hier een stortplaats vin den voor Leidsch en Wassenaarsch straat- vuil: .Voor wie het natuurschoon van ons land ter harte gaat, kan het wel eens be nauwend zyn, bijna dagelijks te hooren over schennis van de natuur ten behoeve van nuttigheidsdoeleinden". Misschien, dat ook daarin nog eens ver andering komt. Deze vuilsorterij werd on langs nog verheerlijkt als de sluitpost van de gemeentebegrooting het zou wel eens kunnen blijken, dat de gemeente Nieuw koop zich in de vingers snijdt met deze mesthoop-politiek, en de nadeelen daar van voor de beurzen der ingezetenen in de toekomst aanzienlijker zullen zijn dan de baten, welke de gemeentekas van deze landschaps-ontsiering trekt. LEIDEN, 9 Aug. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 1.002.10, groene kool 1.603.10, prei 1.004.80, kroten 1.40, kroten, gekookt 56, uien 1.40 4.50, peen 1.503.40, aardappelen 0.50 —2.50, sla-23, druiven 2836, snijboo- nen 617, stokboonen 1119, pronk- 'boonen 37, stamboonen 610, tuinboo- nen 1.502.Doperwten 914, pos telein 18, spinazie 110, tomaten A 4—5. idem B 4.00—5.20, idem C 4.00 4.20, idem CC 4.Per 100 stuks: andij- v ie 5080 cent, komkommers 1.00—2,20, bloemkool 1.5013.meloenen 520, salade f 0.502.80, perziken 0.5011.40 per 100 bos: kroten 0.501.60, pieterse lie 3050 cent, radijs 0.401.30, selderie 3070 cent, uien 5090 cent, peen 2.50 4.70, raapstelen 0.701.70 ZOETERMEER, 9 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 10.000 stuks. Prijzen: kippen eieren 31.354.55, eendeneieren 3.25, kalkoeneieren 5.50 per 100 stuks. .NIEUWKOOP, 9 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 6300 stuks. Prijzen: 3.553.95 per 100 stuks. TER AAR, 9 Aug. Centrale Veiling. Spinazie 2026 cent. andijvie 1627 cent, snijboonen 0.601.26, princesseboonen 0.901.35, dubb. stamboonen 0.601.00, witte pronkers 3037 cent, spekboonen 60 66 cent, postelein 1.504.40, waspeen 1.502.00, bospeen 2.503.00. uien f 0.901.80, roodekool 4.10, savoyekool 3.10, kroten 0.60,-1.50, sla 1.10—3.20, bloemkool 1.5012.00, meloenen 1020 cent, komkommers 1.002.00, tomaten 2.002.60, augurken, fijn 3.00, fijnbas terd 1.80, basterd f 1.grof 0.901.10, stippel 3639 cent. NOORDWIJKERHOUT, 9 Aug. Veiling „De Eendracht" Blauwe schokkers 1.00 1.30, grauwe capucijners 0.851.40, dubbele boonen z. dr. 6097 cent, tuinboo- nen 2872 cent, snijboonen f 0.601.35, enkele boonen met dr. 0.701.15, stam boonen z, d. 0.801.55, stokboonen z. dr. 1.551.60, alles per 10 kg. Aanvoer 4350 zakken. KATWIJK a. d. RIJN, 9 Aug. Groenten- veiling. Per 100 kg. Vroege aardappelen: Eigenheimers groote 2.403.40, Drielin gen 1.602.40, per 100 bos of stuks: sla 2.002.50, kroten 4065 cent, bospeen 2.504.90, bloemkool I f 1216.20, idem IJ f 8.0010.50, peen per kist 3055 cent. BOSKOOP, 10 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 25 43 cent, Wen|land 1321 cent, Hadley 21 35 cent, Briarclif 1726 cent. Butterfly 1421 cent, Rosalandia 1321 cent, Fyo- rex 1526 cent, Vierlanden 2831 cent, Eettertime 1532 cent, Edith Helen 1435 cent, Aug. Noack 1426 cent, Else Poulsen 1623 cent, Ellen Poulsen 611 cent, Ro sa Mundi 15 cent, Ingar Ohlson 1220 cen,t Quesen Mary 18 cent, Duisburg 14 cent, Roode lelies 511 cent, Clematis Durandi 3751 cent, Clematis Prins Hendrik 80 cent, Clematis Le Coultre 70 cent, Bang Holm Bell 12 cent. Erica per stuk 4 cent. VINKEVEEN, 9 Aug. Groentenveiling. Spercioboonen f 1015, snijboonen 614, pronkboonen 35, stamspercieboonen 69, spinazie f 2.004.50, postelein 2 3.50, tomaten f 46, waspeen 1.503.00 roodekool 1.101.20 per 100 kg. bloem kool .f 1.5012.10, komkommers 12, kropsla 2.90'5.40, andijvie 0.801.80, EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDEN. Geboren: Judith Maria, d. van C. de Haas en J. Spierenburg Robert, z. van J. H. de Winter en L. W. C. Arnouts Margaretha, d. van W. Oudshoorn en G. v. d. Laan Anna Gesina, d. van C. W. Bu gel en J. Lezwijn. Ondertrouwd: A. J. Kreuger jm. 23 j. en E. M. Verleun jd. 24 j. J. Th. Witte jm. 35 j. en H. M. B. Stijnman jd. 28 j. J. A. v. d. Zwet jm. 28 j. en M. E. de Jong jd. 26 j. Gehuwd: K. F. v. d. Broek jm. en E. M. v. Tongeren jd. M. Christiaanse jm. en A. H. Vlasveld jd. B. Groeneveld jm. en S. C. v. d. Hoorn jd. C. L. J. Laman jm. en M. J. Wörtler jd. J. Ligt- voet jm. en M. v. Leeuwen jd. C. J. Mattaar jm. en A. Sloos jd. M. J. J. Mulder jm. en A. Bekkering jd. A. U. Spadon jm. en A. Rozier jd. J. Th. Wijs man jm. en H. Paalvast jd. J. C. H. Hendriks jm. en M. v. Strater jd. F. v. Vliet jm. en P. W. Pardon jd. Overleden: K. J. v. d. Kamp hsv. van A. J. v. Varik 82 j. bJeekselderie f 511 per 100 stuks, peen 3.006.80, selderie 2.002.10, pieter selie 2.50 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 9 Aug. Veiling V.P.V. Prijzen: kippeneieren 4.004.30, eenden eieren 4.70 per 100 stuks, kippen 2035 cent en konijnen 30 cent per stuk. LOOSDUINEN, 9 Aug. Groentenveiling. Bloemkool le soort 3.909.70, idem 2de soort 1.503.70, kaskomakommers le soort 1.20150, idem 2e soort VOO1.20, idem 3de soort f 1.rijen komkommers le soort 1.001.50, idem 2e soort 1. gele idem f 1.001.?60, witte 1.001.20, perziken le soort f 5.109.00, 2e soort 3.504.00, idem 3e soort 2.502.60 per 100 stuks, meloenen 516 cent per stuk; ctokprincessen 1315, stamprincessen 6 9.30, snijboonen f 814, pronkboonen 3 4.20, tomaten A, B, C CC en Bonken 4 druiven blauwe le soort 3036, idem witte 37 per 100 kg., spinazie 3240 cent per 4 kg., postelein 918 cent per 6 kg, sa lade le soort 1.403.00, 2e soort 70 cent per 100 krop, peen 2.50, uien 1.10, sel derie 6080 cent en pieterselie 30 cent. per 100 ibos, prei 0.601.60 idem; andij vie 5070 cent per 100 struik, stoofsla 14 18 cent per 6 kg., roodekool 1.20-2.30, aardappelen 2.20, erwten f 911 per 100 kg., kroten 0.701.70 per 100 bos en kippeneieren f 3.503.80 per 100 stuks.. GOUDA, 10 Aug. Vee. Aangevoerd in totaal 803 stuks, waarvan 43 slacht varkens vette van 24.525.5 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 309 magere varkens 2535; 380 'biggen 1015; 4 runderen 160225; 50 nuchtere kalveren 59, 17 bokken of geiten 25. Handel alle soorten matig. Kaas. Aanvoer 447 partyen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 2325, 2e kwal. 2022, extra zware 27, crisisaftrek 7.6 cent. Handel matig. Boter. 327 ponden boter. Prijzen: Goe- boter 7075 cent en weiboter 6570 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 117.500 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.804.20, en eendeneieren 3.003.20 per 100 stuks. Handel vlug. DELFT, 10 Aug. Vee. Aanvoer: 59 run deren, 114 nuchtere kalveren, 369 magere varkens, 559 biggen, 12 schapen of lamme ren, 5 geiten of bokken. Prijzen: kalfkoeien 150260, varekoeien 80175, nuchtere kalveren 3.5012, magere varkens 16 51, biggen 1018, geiten of bokken 3io, rundvleesch 72, 62 en 52 cent per kg. slachtgewicht. Boter. Aanvoer 29 achtste en 5 zestien de vaten boter, wegende totaal 630 kg. Prijs per kg. 1.32^ tot 1.42 5. Handel vlug. LEIDSCHENDAM, 9 Aug. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 1.00 1.50, 2e soort 1.gele komkommers le soort 1.001.50, 2e soort 1.kropsla le soort 2.604.10, 2e soort 0.701.40, peen f 2.503.60, bloemkool le soort f 8.30 12.50, 2e soort f 4.10—5,90, uitschot 2.00 2.30, tomaten midd. 2.002.30, gr. ron-, den 2.00—2.60, 2e soort 2.00—2.10, andij vie per 100 0.501.10, spinazie per 4 kg. 1634 cent, postelein 2.804.30, rabar ber per 100 bos 2.002.30, snijboonen 10 12 cent, spercieboonen 610 cent, prei 2.603.10, selderie 7080 cent, tuinboo- nen f 2.503.10, doperwten 1821 cent, appelen per kg. 711 cent, peren per kg. 614 cent, pruimen per 100 stuks 1.50 2.10, meloenen 724 cent, druiven 1718 cent, roode en witte bessen 6.907.60. BODEGRAVEN, 9 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 11623 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.603.90 en bruin f 3.904.20, een deneieren 2.802.90 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 10 Aug. Groen tenveiling. Aardbeien 2026 cent per doos je, meloenen 59 cent per stuk, tomaten 55 cent per 'bak, sla 1.404.90 per 100 krop, snijboonen 0.601.10, princesseboonen 0.851:15, stamboonen 6585 cent en pronkboonen 30 cent per 10 kg., Augurken D 1.05, idem E 27 cent en Stippel C-D 35 cent per 25 kg. Kwakel: Snijboonen 60 cent, princesseboonen 1.15, Stamboonen 65 cent, Pronkboonen 30 cent per 10 kg. Augurgen D 1.10, idem E 2531 cent, stippel C-D 31 cent per 25 kg. WISSFLNOTEERINGEN (AMSTERDAM)

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3